جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5225

رونمايي از حاشيه جديد استقلال
مظلومي و صالح در دو جبهه مخالف


قطعي شدن برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي در شيراز

زيدان اعتراف کرد
رئال مادريد شانسي براي قهرماني ندارد


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 رونمايي از حاشيه جديد استقلال
 مظلومي و صالح در دو جبهه مخالف  

 سعيد ونکي

مجيد صالح و پرويز مظلومي بر سر نحوه تمرين دادن استقلال، با يکديگر اختلاف‌نظر دارند.

اين مسئله ، شايد اتفاق خاصي براي باشگاه محبوب پايتخت ايجاد نکرد و خيلي زود با وساطت اطرافيان باشگاه به پايان رسيد، اما حقيقت آن است که از اولين روزهاي فصل، حدس‌زدن اين اتفاق هرگز دشوار نبود.

به گزارش آفرينش، صالح که سال گذشته به گفته خودش قرار بود دستياري در تيم ملي اميد، آخرين حضورش به عنوان کمک مربي باشد، ابتداي فصل با پيوستن به جمع دستياران مظلومي، علامت هاي سوال زيادي را در ذهن فوتبالدوستان ايجاد کرد.

او که داعيه نفر اول بودن را دارد حالا در حساس ترين مقطع فصل، اختلافاتش با سرمربي تيم، آشکار شده و با قهر از تمرينات استقلال، بيش از گذشته اين موضوع عيان شده است. روز گذشته که مجيد صالح با وساطت پيشکسوت هاي باشگاه از جمله پورحيدري و عبداللهي به تمرين استقلال بازگشته بود، در اين رابطه به خبرنگاران گفت: «بحث من و مظلومي درون خانوادگي و به مسائل تاکتيکي تيم ارتباط داشت که با حضور در باشگاه در مورد اين موضوعات صحبت کرديم. با توجه به اينکه مجموعه استقلال و پرسپوليس زير ذره‌بين هستند، اين مسائل بزرگ‌نمايي مي‌شود.

او با بيان اينکه اختلاف آنچناني بين او و مظلومي وجود نداشته است، اظهارکرد: برخي افراد در اين زمينه عجله کرده و گفتند که اختلافات بين من و مظلومي عميق بوده است، در صورتي که اگر اختلافات عميق بود، استقلال در صدر جدول قرار نمي‌گرفت.»

گفتن اين صحبت ها از سوي کمک مربي استقلال، عجيب به نظر نمي رسد. اما سوال اصلي اينجاست که اگر اين اختلافات عميق نبود، آيا در اين مقطع حساس کنوني و در آستانه پايان فصل، بايد زخم اختلاف نظرها و مشکلات سر باز مي کرد؟

در اين رابطه، سرمربي تيم هنوز اظهار نظررسمي نکرده و به نظر نمي رسد که مظلومي به دنبال دامن زدن به حاشيه ها باشد. اما سخت به نظر مي رسد که در صورت حضور مظلومي در فصل بعد، مرد به اصطلاح فني و با دانش فوتبال ايران، جايي در کادر فني استقلال داشته باشد.


 قطعي شدن برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي در شيراز  

 
سخنگوي فدراسيون کشتي از بررسي و تاييد نهايي شرايط امکانات در شيراز و برگزاري رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي در اين شهر خبر داد.عليرضا رضايي در شرايطي در گفتگو با مهر اين خبر را تاييد کرد که چندي پيش ميزباني شيرازي‌ها بنا به برخي دلايل از جمله ناهماهنگي و عدم انجام تهعدات لازم در زمان مورد نظر در هاله اي از ابهام قرار داشت و فدراسيون کشتي بدنبال تغيير شهر ميزباني بود.

سخنگوي فدراسيون کشتي در ادامه اظهار داشت: حميد بني تميم دبير فدراسيون به شيراز سفر کرد و با امضاي تفاهم نامه با مسئولان ورزشي اين شهر قرار شد تا رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي طبق اعلام قبلي در اين شهر برگزار شود.به گفته رضايي، سالن برگزاري مسابقات طبق گزارش اعلام شده آماده ميزباني اين رويداد بزرگ است و اگر همه چيز طبق برنامه و تفاهمنامه فدراسيون کشتي و مسئولان ورزشي استان پيش برود، هيچ مشکلي در برگزاري اين مسابقات در شيراز وجود نخواهد داشت.وي در پايان خاطرنشان کرد: به دليل اينکه اتحاديه جهاني کشتي (UWW) به دقت پيگير ميزباني جام جهاني است ما با جديت پيگير انجام تعهدات مسئولان استان فارس بوديم که با توجه به تفاهمنامه امروز و اعلام آمادگي رسمي و قطعي مسئولان ورزشي شيراز، اقدامي در خصوص تغيير ميزباني صورت نخواهد گرفت.رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي در سال 2016 ميلادي روزهاي 30 و 31 ارديبهشت ماه سال 95 در ايران برگزار خواهد شد.


 زيدان اعتراف کرد
 رئال مادريد شانسي براي قهرماني ندارد 

 سرمربي رئال مادريد گفت با شکستي که اين تيم در دربي شهر مادريد متحمل شد ديگر شانسي براي قهرماني لاليگا ندارد.به گزارش مهر، تيم فوتبال رئال مادريد در دربي مادريد و در ورزشگاه سانتياگو برنابئو با نتيجه يک بر صفر مقابل اتلتيکومادريد تن به شکست داد.رئال مادريد اکنون با 9 امتياز اختلاف نسبت به بارسلونا که يک بازي هم کمتر دارد، شانس چنداني براي قهرماني در لاليگا ندارد.

زين الدين زيدان گفت: من به بازيکنانم گفته بودم اگر بازي با اتلتيکومادريد را ببازيم قهرماني از دست مي رود. البته قرار نيست لاليگا را دور بيندازيم. هر چه اتفاق بيفتد ديگر اهميتي ندارد.وي افزود: من از نتيجه اي که مقابل اتلتيکو حاصل شد رضايت ندارم اما در حال حاضر مهم ترين چيز اين است که به بازي بعد فکر کنيم. آنگونه که براي اين بازي آماده شده بوديم بازي نکرديم. بايد بيشتر کار کنيم.زيدان در پايان گفت: وقتي شما با تيمي بازي مي کنيد که چهارشنبه بازي کرده بايد عملکرد بهتري داشته باشيد. آنها نمي توانند با آرامش وارد بازي شوند اما آنها پرتلاش طاهر شدند و کار را دشوار کردند.

با اينكه رئال مادريد در ليگ از كسب عنوان قهرماني بازمانده، در ليگ قهرمانان اروپا با پيروزي كه در مقابل رم در بازي رفت به دست آورده، يكي از بخت‌هاي مسلم براي صعود به مراحل بالاتر ليگ قهرمانان به شمار مي رود.


 خبرنامه  

 مشخص شدن زمان برگزاري انتخابي تيم ملي تکواندو

اولين مرحله انتخابي تيم ملي تكواندوي مردان براي شركت در بيست و دومين دوره مسابقات قهرماني آسيايي 2016، طي روزهاي دوشنبه و سه شنبه در خانه تكواندو برگزار خواهد شد.

فدراسيون تکواندو اعلام کرد پيكارهاي ورود به اردوي تيم ملي جوانان-بزرگسالان گروه مردان به منظور شركت در مسابقات قهرماني آسيايي 2016 فيليپين، دهم و يازدهم اسفندماه از ساعت 8 صبح در خانه تكواندو پيگيري مي شود و نفرات اول و دوم به همراه منتخبين كادرفني به اردوي تيم ملي دعوت مي‌شوند. وزن‌كشي اين مسابقات با يك كيلوگرم ارفاق انجام مي‌شود.

تيم ملي تكواندوي كشورمان در بيست و يكمين دوره مسابقات قهرماني آسيا كه در ازبكستان برگزار شد با 3 مدال طلا، 2 مدال نقره و يك مدال برنز بر سكوي قهرماني قاره كهن ايستاد.

کاهش قيمت بليت بازي‌هاي سرخابي‌ها

بر اساس جلسات کارشناسي انجام شده در وزارت ورزش و جوانان، قيمت بليت‌ بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس تا حد قابل توجهي کاهش يافت.

رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران در گفت‌وگو با پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، در خصوص وضعيت بليت‌هاي بازي‌هاي باقي مانده استقلال و پرسپوليس درليگ برتر، اظهار داشت: جلسه‌ي بررسي شيوه بليت فروشي بازي‌هاي باقي مانده سرخابي‌ها با حضور بهرام افشارزاده سرپرست باشگاه استقلال، طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس و کارشناسان سازمان ليگ در دفتر مديرکل حراست وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

وي با بيان اين که فروش بليت رايگان فرصت مناسبي را براي ليگ ايجاد کرد و باعث شد جمعيت کثيري در ميانه هفته به تماشاي بازي‌ها بيايند، افزود: با توجه به ظرفيت ايجاد شده و همچنين باتوجه به اين نکته که فروش بليت رايگان امکان محاسبه آمار دقيق تماشاگران را از ما مي‌گرفت و نمي‌توانستيم خيل عظيم جمعيتي که براي ورود به طبقه دوم ورزشگاه مي آمدند را سازماندهي کنيم، مقرر شد در جلسه‌اي ديگر با کارشناسان دو باشگاه، تماشاگران کارت ورود به ورزشگاه را با قيمتي بسيار نازل خريداري کنند.

تاج در همين خصوص اظهار کرد: سال آينده سازمان ليگ بعد از مصوبه هيات رئيسه، کليه بليت فروشي‌ها و اداره ورزشگاه‌ها را بر عهده خود باشگاه‌ها قرار مي دهد تا بر اساس اين مکانيزم تعريف شده، درآمد روز مسابقه به جيب باشگاه مربوطه برود و در کل بليت فروشي در اختيار آن‌ها قرار گيرد.

رئيس سازمان ليگ فوتبال کشور در خصوص مصوبات جلسه امروز خاطرنشان کرد: براي 4 بازي استقلال، 4 بازي پرسپوليس و يک بازي مشترک مقرر شد تسهيلاتي فراهم شود که اين بليت‌ها با قيمتي نازل که تنها پول کارت ورود به ورزشگاه محاسبه مي شود، در اختيار تماشاگران قرار گيرد. ممکن است اين نحوه بليت فروشي به ساير باشگاه‌هاي فوتبال نيز تعميم داده شود.

رقابت‌هاي پينگ‌پنگ قهرماني جهان

پيروزي تيم ملي مردان ايران در نخستين گام

ملي پوشان تنيس روي ميز مردان ايران نخستين ديدار خود در رقابت‌هاي قهرماني جهان را با پيروزي پشت سر گذاشتند.

تيم ملي تنيس روي ميز ايران در نخستين ديدار خود در رقابت‌هاي قهرماني جهان در کوالالامپور مالزي ديروز با نتيجه سه بر دو مقابل تايلند به پيروزي رسيد.

در اين ديدار و در بازي اول نيما عالميان سه بر يک به پيروزي رسيد، در دومين بازي نوشاد عالميان سه بر صفر شکست خورد. در سومين بازي افشين نوروزي سه بر صفر به پيروزي رسيد، در چهارمين بازي نيما عالميان سه بر دو شکست خورد و در پنجمين بازي نوشاد عالميان سه بر صفر به پيروزي رسيد.

بانوان ملي‌پوش تنيس روي ميز ايران نيز در نخستين ديدار خود در رقابت‌هاي جهاني با نتيجه 3 بر صفر مقابل پاکستان به پيروزي رسيدند. در اين ديدار و در بازي اول محجوبه عمراني، ندا شهسواري و مريم صامت هرسه با نتيجه 3 بر صفر مقابل حريفان خود به پيروزي رسيدند.

مشخص شدن تاريخ انتخابات فدراسيون شطرنج

انتخابات فدراسيون شطرنج در روز 24 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

فدراسيون شطرنج بعد از استعفاي کامبوزيا، رييس قبلي اين فدراسيون با سرپرست اداره مي‌شد. ابتدا امير حسيني، سرپرستي اين فدراسيون را برعهده داشت، اما به دليل اين که حسيني کانديداي انتخابات فدراسيون شطرنج شد، پريچهره به عنوان سرپرست منصوب شد.

محمدابراهيم مداحي، مهرداد پهلوان‌زاده، هادي کريمي، امير ملاحي، شاهرخ نوروني، محسن توکليان، برانوش نيک‌بين، فاطمه ابوالقاسمي، مسعود فراهاني، سامان صامت، محمدرضا خورشيدي، بابک سودمند و امير حسيني چهارده کانديدايي هستند که ثبت نام کرده‌اند.


 گوناگون از ورزش 

 به‌ ياد احدي و بهزادي

سرخابي‌‌هاي دهه 60 پا به توپ مي‌شوند

تيم فوتبال رسانه ورزش در ديداري به مناسبت چهلمين روز درگذشت مرحوم همايون بهزادي و مرحوم رضا احدي به مصاف منتخب پيشکسوتان استقلال و پرسپوليس خواهد رفت.

با اعلام سايت رسمي تيم فوتبال رسانه ورزش، اين ديدار ساعت 12 روز سه شنبه 11 اسفندماه با همت شوراي تيم رسانه ورزش و مشارکت باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس، سازمان ليگ برتر، هيات فوتبال تهران و شرکت تلاش در ورزشگاه شهيد دستگردي تهران برگزار خواهد شد. شوراي تيم رسانه ورزش براي اين ديدار از برخي پيشکسوتان دو باشگاه استقلال و پرسپوليس که سابقه بازي با مرحوم رضا احدي و همايون بهزادي را دارند براي حضور در اين ديدار دعوت کرده است. ضمن اينکه برخي همبازيان مرحوم بهزادي نيز به عنوان مهمان ويژه در اين ديدار حضور خواهند داشت. براساس دعوت تيم رسانه ورزش هدايت تيم منتخب استقلال و پرسپوليس برعهده علي پروين و حسن روشن خواهد بود و مهماناني چون حسين کلاني، بيژن ذوالفقارنسب، مسعود معيني، هادي طاوسي، رضا وطن خواه، فريدون معيني، محمد صادقي، عليرضا عزيزي، منصور پورحيدري، علي جباري و ... حضور خواهند داشت. ديدار تيم هاي فوتبال رسانه ورزش و منتخب استقلال و پرسپوليس ساعت 12 روز سه شنبه هفته جاري به طور مستقيم از شبکه تخصصي ورزش تلويزيون به روي آنتن خواهد رفت.

تماشاي مسابقات ليگ برتر ديگر رايگان نخواهد بود

جلسه مهم مهدي تاج، رئيس سازمان ليگ، علي اکبر طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس، بهرام افشارزاده سرپرست باشگاه استقلال و برخي از مديران وزارت ورزش ديروز برگزار شد که در آن تصميماتي نيز گرفته شد.

بنا بر آخرين تصميمات اتخاذ شده مبني بر اينکه آيا در ادامه مسابقات ليگ برتر حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها به صورت رايگان باشد يا نه، جمع‌بندي اين شد که ديگر به صورت رايگان هواداران وارد ورزشگاه‌ها نشوند. در همين جلسه مصوب شد که تسهيلاتي فراهم شود تا بلکه هواداران فوتبال حضور پرشوري در ورزشگاه‌ها داشته باشند. مهدي تاج رئيس سازمان ليگ هم اين خبر را تأييد کرده است.

آخرين وضعيت انتخاب سرمربي جديد ملوان

مديرعامل باشگاه ملوان بندانزلي با بيان اينکه همچنان منتظر تصميم نهايي هيات مديره هستيم، گفت: کاري از دست ما ساخته نيست و نمي توانيم مثل برخي ها مربي خارجي بياوريم. مسعود رضاييان در گفتگو با مهر، در خصوص آخرين وضعيت انتخاب سرمربي جديد اين تيم عنوان کرد: هنوز انتخابي صورت نگرفته است و شرايط به همان منوال باقي مانده است. ما همچنان منتظر تصميم نهايي هيات مديره هستيم.

وي با بيان اينکه گزينه ها دو نفر هستند يادآور شد: متاسفانه تصميم گيري در اين باره انجام نگرفته و بايد ببينيم هيات مديره چه خواهد کرد. البته اين که چه کسي سرمربي تيم خواهد شد فارغ از حيطه پاسخگويي من خارج است و بايد هيات مديره گزينه را مورد تاييد نهايي قرار دهد.

مديرعامل باشگاه ملوان در خصوص اعتراض مجيد جلالي به مذاکره با پورغلامي گفت: آن موضوع يک بحث ديگر است و کاري از دست ما بر نمي آيد. بايد با توجه به شرايط موانع را برداشت و کارها را پيش برد. رضاييان همچنين گفت: در شرايط کنوني انتخاب مربي خارجي هم ريسک بزرگي است. برخي ها اقدام به اين کار کردند و ممکن است موفق شوند ولي ما اين ريسک را نخواهيم کرد. اميدوارم که هر چه زودتر اين انتخاب انجام گيرد.

تمديد قرارداد فراز کمالوند با گسترش فولاد

سرمربي تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز، قراداد همکاري خود را براي يک فصل ديگر تمديد کرد.بر اساس اعلام باشگاه گسترش فولاد تبريز، مديرعامل اين باشگاه پس از ارزيابي عملکرد فراز کمالوند در فصل گذشته و فصل جاري ليگ برتر و همچنين بررسي برنامه سرمربي گسترش فولاد تبريز براي فصل آينده و همچنين با توجه به علاقه و تمايل کمالوند، تصميم به ادامه همکاري با وي گرفت.

در همين راستا، پس از برگزاري چندين جلسه مذاکره و تجميع نظرات اعضاي هيئت مديره و مالک باشگاه گسترش فولاد، قرارداد همکاري باشگاه گسترش فولاد تبريز با فراز کمالوند تا پايان فصل 96-95 ليگ برتر تمديد شد.

فراز کمالوند از مهر ماه سال 93 هدايت گسترش فولاد تبريز را بر عهده دارد.

به دليل مصدوميت

جابر انصاري به بازي با راه‌آهن نمي‌رسد

هافبک استقلال به احتمال زياد بازي با راه‌آهن را از دست خواهد داد. جابر انصاري در تمرين ديروز و در حالي که بازيکنان فوتبال درون تيمي بازي مي کردند با کشيدگي عضله روبرو شد و نتوانست تمرين را ادامه بدهد. با تشخيص کادرپزشکي استقلال مصدوم او کشيدگي عضله است و او به احتمال فراوان بازي با راه آهن در هفته بيست و دوم ليگ برتر را از دست مي دهد.

در شرايطي که حنيف عمران زاده، روزبه چشمي و اميد ابراهيمي به دليل مصدوميت و محروميت نمي توانند استقلال را در بازي با راه آهن همراهي کنند، مصدوميت جابر انصاري مي تواند يک خبر بد براي کادرفني آبي ها درآستانه اين بازي مهم باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي