جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5227

قلعه نويي در آستانه رويارويي با الجزيره:
اين دشوارترين بازي ما در مرحله گروهي است

نيمه نهايي ليگ برتر واليبال
جدال پيکان و شهرداري اروميه براي حضور در فينال


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 قلعه نويي در آستانه رويارويي با الجزيره:
 اين دشوارترين بازي ما در مرحله گروهي است 

 
سرمربي تيم تراکتورسازي با تاکيد بر اينکه الجزيره تيم بزرگي است، گفت: درست است که اين تيم در بازي رفت مقابل ما متحمل باخت سنگيني شد اما همه تيمهاي بزرگ مي بازند؛ الجيزه قطعا به فکر جبران است.بر اساس اعلام باشگاه تراکتورسازي، امير قلعه‌نويي در نشست مطبوعاتي قبل از بازي برگشت تيم تراکتورسازي مقابل الجزيره امارات، اظهارداشت: ما بازي اول مقابل الجزيره را بسيار زيبا بازي کرديم و نتيجه مطلوبي هم به دست آورديم ولي ديگر آن ديدار را فراموش کرده ايم.

وي افزود: تيم الجزيره تيم خوبي است و فوتبال زيبايي را ارائه مي دهد و از يک مربي حرفه اي و بادانش بهره مي‌برد. بازي بسيار سختي مقابل اين تيم پيش‌رو داريم. در اين مدت تنها بازي الجزيره را که يک بر صفر پيروز شده است آناليز کرده ايم و
مي دانيم که اين تيم با ارائه يک ديدار هجومي درصدد اين خواهد بود که باخت سنگين بازي رفت را با امتياز ميزباني در اين ديدار جبران کنند.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي خاطرنشان کرد: بازيکنانم هم از لحاظ روحي و رواني و هم از لحاظ تاکتيکي بسيار آماده هستند؛ هفته گذشته تمرينات بسيار خوب و منظمي را پشت سر گذاشته‌ايم و آماده هستيم تا در اين بازي هم با قدرت و انسجام حريف خود را زمين‌گير کنيم. بايد بتوانيم با قطع کردن ارتباط خط هافبک و فوروارد حريف و استفاده از نقاط ضعف اين تيم که در طول اين مدت آن‌ها را به دقت بررسي کرديم، نتيجه مطلوبي به دست آوريم.

قلعه‌نويي در پاسخ به اين سؤال که آيا تراکتورسازي مي تواند نتيجه چهار بر صفر بازي قبلي را دوباره تکرار کند و اينکه آيا الجزيره تيم از پيش باخته است، تأکيد کرد: من معتقدم الجزيره تيم بزرگي است و ما بازي قبل را به فراموشي سپرده‌ايم. تيم هاي بزرگ هم در طول تاريخ نتايج اين چنيني داشته اند مثلا برزيل در خانه با چهار گل مغلوب شده است و اين دليلي نمي شود بر اينکه که بگوييم برزيل تيم کوچکي است.

وي با اشاره به اينکه بازي قبل به تاريخ پيوسته است، عنوان کرد: بازي فردا سخت‌ترين بازي ما از پنج بازي باقي‌مانده‌ي ليگ قهرمانان است؛ چون تيم حريف با تمام توان براي جبران نتيجه بازي قبلي مقابل ما قرار مي‌گيرد و هم بازيکنان ما ممکن است در غرور کاذب برد قبلي باشند و اين بازي را سهل بدانند.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي در خصوص اينکه چقدر احتمال دارد تراکتورسازي صدرنشين اين گروه از مسابقات باشد و اينکه چه نتيجه‌اي را در ليگ قهرمانان کسب مي‌کند، اظهار کرد: ما بايد منطقي فکر کنيم و بازي به بازي برنامه‌ريزي کنيم.

ما پنج فينال پيش‌رو داريم و الان زود است در خصوص مسائل ديگر صحبت کنيم؛ تمام فکر و ذکر ما مشغول اين بازي است و جز اين براي چيز ديگري ذهن خود را مشغول نمي کنيم.

قلعه‌نويي در پايان ضمن تشکر از حاضران ابراز اميدواري کرد بازي خوبي انجام شود و تماشاگران از ديدن آن لذت ببرند.


 نيمه نهايي ليگ برتر واليبال
 جدال پيکان و شهرداري اروميه براي حضور در فينال 

 
تيم هاي واليبال پيکان و شهرداري اروميه سومين ديدار خود را در مرحله نيمه نهايي ليگ برتر برگزار مي کنند تا برنده اين بازي سرنوشت ساز به ديدار نهايي اين مسابقات راه يابد.به گزارش مهر، آخرين ديدار مرحله نيمه نهايي بيست و نهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني باشگاه هاي برتر مردان ايران امروز در خانه واليبال تهران برگزار مي شود. در اين ديدار دو تيم شهرداري اروميه و پيکان تهران که در دو مسابقه رفت و برگشت اين مرحله هر کدام يک پيروزي و يک شکست بدست آوردند، براي مشخص شدن دومين تيم فيناليست ليگ برتر امسال از ساعت 15:30 فردا چهارشنبه 12 اسفندماه در خانه واليبال تهران مقابل يکديگر صف آرايي مي کنند.

پيکان در تهران و در ديدار رفت حريف خود را سه بر يک شکست داد و در اروميه در ديدار برگشت سه بر يک مغلوب شهرداري اروميه شد. برنده اين مسابقه در ديدار نهايي ليگ برتر بيست و نهم حريف بانک سرمايه مي شود.

شهرداري اروميه که در ديدار نهايي سال گذشته مغلوب پيکان شد و جام قهرماني را از دست داد، اين مسابقه برايش حکم ديدار نهايي دارد و با تمام توان براي اثبات توانايي خود و فراموش کردن خاطره تلخ آن بازي به ميدان مي رود. از سوي ديگر پيکان از تجربه 12 بار قهرماني خود در ليگ برتر و ميزباني در اين ديدار سود خواهد برد تا براي شانزدهمين بار خود را آماده کسب يکي از عنوان هاي اول يا دوم کند.

دو تيم پيکان و شهرداري اروميه در هفته هاي پاياني دور رفت و برگشت مرحله مقدماتي نيز به مصاف يکديگر رفتند که پيکان در دور رفت سه بر صفر در تهران حريف خود را شکست داد، اما در دور برگشت اين شهرداري اروميه بود که در سالن غدير سه بر يک پيروز شد.

با توجه به اينکه اين دو تيم در ليگ برتر واليبال تا کنون چهار بار به مصاف يکديگر رفتند و هر کدام دو برد کسب کردند، از نظر آماري شانس هر کدام يکسان است و تنها برتري پيکاني ها ميزباني آنها در تهران مي باشد.تيم بازنده اين ديدار، حريف ثامن الحجج خراسان در ديدار رده بندي بيست و نهمين دوره ليگ برتر واليبال مردان ايران خواهد شد.


 خبرنامه  

 اعلام ليست نهايي تيم منتخب ستارگان جهان براي حضور در ايران

ليست نهايي تيم منتخب ستارگان جهان براي ديدار مقابل ستارگان ايران در تهران مشخص شد.ناتان قبادي هماهنگ کننده اين بازي که مديرکميته بين الملل باشگاه هنرمندان هم هست اين ليست را در اختيار وبسايت برنامه نود گذاشت تا ستارگاني که سال آينده قرار است به تهران بيايند مشخص شوند.بازيکنان به شرح زير هستند:فرناندو هيرو، ميشل سالگادو، فرناندو سانز، منديتا،‌ادگار داويتز، لوئيس فيگو،‌ روبرتو کارلوس ، گوتي ، مورينتز ، فان نيستروي ، دکو، کارمبئو، دل پيرو، ماکلله، پيرس، زامبروتا، زانتي، ماتاراتزي، کاناوارو، رائول گونزالس و ويکتور بايا بازيکناني که در ليست هستند، حضورشان در تهران قطعي شده و آن طور که قبادي گفته قرار است يکي از بزرگترين مربيان بازنشسته جهان سرمربيگري اين تيم را بر عهده بگيرد و نام اين سرمربي بزرگ سورپرايز اين ليست است. ظاهرا هدف باشگاه هنرمندان اين است که يکي از بهترين و بزرگترين بازيهاي دوستانه را در قالب فرهنگ سازي براي کارهاي خيريه و انسان دوستانه به وجود بياورد و مردم فوتبالدوست ايران هم از اين حضور ستارگان جهان در ايران لذت ببرند.

جدايي مسير بنگستون و لوبانف از پرسپوليس

در حالي که پرسپوليس در فروردين ماه، اردويي در عمان برگزار خواهد کرد دو بازيکن خارجي اش اين تيم را همراهي نخواهند کرد.به گزارش ورزش سه، الکساندر لوبانف، دروازه بان ملي پوش ازبکستاني پرسپوليس در فروردين ماه به دليل همزماني اردوي تيم ملي کشورش با پرسپوليس به تاشکند سفر خواهد کرد و در اردوي سرخپوشان در عمان حاضر نخواهد بود.

جري بنگستون نيز در فروردين ماه به همراه پرسپوليس در عمان حاضر نخواهد بود و تيم ملي هندوراس را همراهي خواهد کرد.پرسپوليس در فروردين ماه اردويي در عمان برگزار خواهد کرد تا براي ادامه مسابقات آماده شود و قرار است در مسقط ديداري تدارکاتي نيز پشت سر بگذارد.

پژمان نوري: اصلاً به مربيگري فکر نمي‌کنم

کاپيتان ملوان گفت: به خاطر کمک به باشگاه بخشي از قرار دادم را بخشيدم.

پژمان اظهار کرد: بعد از بازي با راه آهن با توجه به تعطيلي موقت و چند باره ليگ چند روزي استراحت کرديم. در اين فاصله با اضافه شدن سه مربي از بدنه باشگاه به کادر فني تمريناتمان را آغاز کرديم و قرار بود تکليف سرمربي جديد تيم هم مشخص شود که تا امروز اين اتفاق رخ نداده است.

کاپيتان ملوان که با ورزش سه گفتگو مي کرد، در مورد شايعاتي مبني بر ايفاي نقش بازيکن مربي به دليل تجربه کار کردنش با مربيان بزرگ گفت: در گذشته چند بار به من پيشنهاد مربيگري دادند و بارها گفته‌ام تا زماني که هواداران از عملکرد من در مستطيل سبز رضايت داشته باشند مي‌خواهم فقط فوتبال بازي کنم و به مربيگري فکر نمي‌کنم ضمن اينکه در اين فصل اصلاً چنين پيشنهادي به من نشده است و سعي کرده‌ام تا زماني که از من سؤال نکنند در مورد مسائل فني نظر ندهم.

نوري با اشاره به وضعيت بحراني ملوان گفت: همانطور که مي دانيد يکي از مشکلات ملوان کمبود منابع مالي است، من به عنوان بازيکن تصميم گرفته‌ام بخشي از قرارداد اين فصلم را ببخشم تا دست باشگاه براي پرداخت به بازيکناني که درگير مشکلات مالي هستند باز باشد. در اين مورد با چند بازيکن ديگر صحبت کرده‌ام و همه بچه‌ها حاضرند براي حل بخشي از مشکلات مالي باشگاه قراردادشان را تعديل کنند، به هر حال براي حفظ تنها سهميه شمال ايران بايد همه با هم کمک کنيم و من اين قول را مي‌دهم براي اينکه کمکي به باشگاه کرده باشم درصدي از قراردادم را کم کنم.

البته فعلا اين قول را از طرف خودم مي‌دهم اما مطمئنم ساير بازيکنان نيز مانند من نگران وضعيت باشگاه هستند و در صحبت‌هايي که با آنها داشتم احساس مي‌کنم آنها نيز براي کمک به باشگاه کم نمي‌گذارند.

وي در رابطه با خطر سقوط ملوان گفت: امسال ملوان پتانسيل خيلي خوبي داشت تا بعد از سال‌ها به هوادارانمان آنچه که استحقاقش را دارند هديه کنيم؛ اما مجموع اتفاقات به گونه‌اي رغم خورد که ما نتوانستيم از اين پتانسيل به خوبي استفاده کنيم. با اين وجود معتقدم اگر در ادامه همه کار خودشان را به درستي انجام بدهند، قطعاً فصل را با خوشحالي به پايان خواهيم برد.

پيروزي صبا برابر ذخيره‌هاي پيکان

شاگردان علي دايي در ديداري دوستانه موفق به شکست صدرنشين ليگ دسته اول شدند.صباي قم که يکشنبه هفته آينده در اصفهان به مصاف سپاهان خواهد رفت، ديروز در ورزشگاه خيريه عمل تهران ديداري تدارکاتي مقابل پيکان تهران انجام داد.

پيکان که در ديدار هفته بيست و هشتم ليگ دسته اول برابر گل گهر سيرجان شکست خورده بود، با بازيکنان ذخيره اش به مصاف صبا رفت و در نيمه اول با نتيجه 2 بر صفر مغلوب شد. در نيمه دوم توپي از خط دروازه ها عبور نکرد تا صبا با دو گل محمد قاضي و فريد بهزادي کريمي در اين بازي به پيروزي دست پيدا کند.


 گوناگون از ورزش 

 دعوت فدراسيون کشتي آمريکا از تيم ملي ايران

فدراسيون کشتي آمريکا از تيم ملي ايران براي حضور در مسابقات روز کشتي در ميدان تايمز دعوت کرد.آمريکايي‌ها از تيم ملي کشتي آزاد (شامل 4 وزن جوانان، اوزان 55، 60، 74 و 84كيلوگرم و دو وزن بزرگسالان اوزان 74، 86) دعوت کرد، روز 30 ارديبهشت ماه سال آينده در رويداد «روز کشتي» که در ميدان تايمز شهر نيويورک برگزار مي شود، شرکت کند.

آمريکايي ها در دعوتنامه خود اعلام کرده اند اين فرصت بسيار خوبي خواهد بود تا اين دو قدرت کشتي (ايران و آمريکا)، رويدادي زيبا را براي علاقمندان كشتي در جهان بياد «روز كشتي» سال 2013 كه به منظور حفظ كشتي در المپيك، در محل متروي تاريخي شهر نيويورك، رقابتي ميان تيم‌هاي ملي دو كشور صورت گرفت، به نمايش بگذارند. اين رويداد بطور همزمان به ارتقاي جايگاه ورزش کشتي در سال المپيک کمک مي کند و تلاش مداوم كشورهاي صاحب كشتي براي رشد اين ورزش باستاني را به کميته بين المللي المپيک نشان مي‌دهد.

آمريکايي ها در ادامه با اعلام اينکه مشتاقانه منتظر حضور تيم ملي ايران هستند اعلام کردند اين رويداد موجب جلب توجه به کشتي در يکي از مشهورترين مکان‌هاي جهان (ميدان تايمز) ميشود و اين فرصت بسيار خوبي براي حمايت از کشتي و نشان دادن آن به کميته بين المللي المپيک است که اين ورزش لايق حفظ جايگاه هميشگي خود در برنامه المپيک خواهد بود.

آينده مبهم مانچيني در اينتر

رسانه‌هاي ايتاليا مدعي شدند که آينده مانچيني در اينتر مبهم است و مشخص نيست مربي ايتاليايي در پايان فصل به کار خود ادامه خواهد داد يا نه.

به گزارش ورزش سه، سرمربي سابق سيتي ، در بازگشت به اينتر شروع بسيار خوبي داشت و تا ميانه هاي فصل نراتزوري را در صدر جدول نگه داشت. پس از آن، روند سقوط اينتر شروع شد و مانچو نتوانست اين روند را متوقف کند. حال اينتر به رده ي پنجم سقوط کرده و صحبت از جدايي مانچو شنيده مي‌شود. اريک توهير در ابتداي فصل هزينه زيادي براي تقويت تيمش کرد و بازيکنان گرانقيمتي به خدمت گرفت ولي اين هزينه‌ها، بازگشتي تا به اينجا نداشته و مانچو نتوانسته انتظارات را برآورده کند. از سوي ديگر، با جدايي احتمالي کونته از نيمکت ايتاليا، شايعه حضور مانچيني روي نيمکت آتزوري بيش از پيش شنيده مي‌شود. گفته مي‌شود که مسئولين فوتبال ايتاليا، مانچو را گزينه مناسبي براي جانشيني کونته مي‌دانند.

حال کوريره دلو اسپورت عنوان کرد که با وجود اعتقاد توهير به مانچيني، آينده سرمربي ايتاليايي در اينتر مشخص نيست.

تنيس با ويلچر انتخابي جام جهاني

ايران نايب قهرمان شد

ديدار نهايي مسابقات انتخابي جام جهاني ژاپن برابر چين شکست خورد و با کسب عنوان نايب قهرماني از دستيابي به سهميه مستقيم اين رقابت ها بازماند

بر اساس اعلام کميته ملي پارالمپيک، ديدار نهايي مسابقات تنيس با ويلچر انتخابي جام جهاني ژاپن در محل برگزاري اين رقابت ها در کلمبو سريلانکا برگزار شد و طي آن تيم ملي ايران برابر چين که از بهترين هاي جهان در اين رشته به حساب مي آيد، به ميدان رفت.

در اولين ديدار انفرادي اين ديدار حسين ممي پور برابر حريف چيني خود 2 بر صفر (6 بر 3 و 6 بر 3) شکست خورد. براي دومين ديدار انفرادي بنا به انتخاب رضا کوجواري، سرمربي تيم ملي مهدي طيبي مقابل حريف قدرتمند خود که نفر اول تنيس با ويلچر چين است قرار گرفت. طيبي در اين بازي با نتيجه 2 بر صفر (6 بر صفر و 6 بر صفر) باخت.

تيم ملي تنيس با ويلچر ايران در حالي هر دو ديدار انفرادي رقابت با چين را واگذار کرد که در در ديدار دوبل موفق به کسب برتري 2 بر صفر شد.

بدين ترتيب تيم ملي تنيس با ويلچر ايران با شکست 2 بر يک برابر چين در ديدار فينال مسابقات انتخابي جام جهاني ژاپن به عنوان نايب قهرماني اين رقابت ها در منطقه آسيا دست يافت و از دستيابي به تنها سهميه مستقيم جام جهاني 2016 بازماند.

تيم ملي تنيس با ويلچر ايران در حالي نتيجه ديدار فينال مسابقات انتخابي جام جهاني را واگذار کرد که نيز مقابل اين در آخرين ديدار گروهي اين رقابت ها متحمل شکست شده بود. ملي پوشان کشورمان روز يکشنبه با غلبه بر عراق فيناليست شده بودند.

مسابقات تنيس با ويلچر انتخابي جام جهاني در منطقه آسيا با حضور سه تيم ايران، چين و عراق برگزارشد. البته يمن ديگر شرکت کننده در اين رقابت ها بود که البته نتوانست در محل برگزاري مسابقات حاضر شود.

در پايان اين رقابت ها چين به عنوان قهرمان تنها سهميه مستقيم براي جام جهاني ژاپن را از آن خود کرد.

مسابقات تنيس با ويلچر جام جهاني ارديبهشت ماه سال آينده در ژاپن برگزار مي شود.

ايران سال 2005 با استفاده از سهميه اعطايي در مسابقات جهاني تنيس با ويلچر شرکت کرده بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي