جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5228


انرژي ماده حيات


کبد چرب؛ علل و درمان


خروپف کردن در کودکان را جدي بگيريد


خبرهاازعالم علم


خبرپزشكي


 انرژي ماده حيات 

 
اجسام و ترکيبات مختلف با انرژي و ماده اوليه بوجود مي‌آيد و استفاده از محصولات براي رشد و بازسازي و ترميم بدن با انواع انرژي‌ها قابل انجام مي‌باشد و زماني نيرو و انرژي بعلل مختلف در بدن کاهش مي‌يابد بتدريج رشد و نمو دچار نقصان شده و استفاده از انواع غذاها و محصولات محدود شده و کم کم در اثر کمبود انرژي سازندگي از بين رفته پاشيدگي و بهم ريختگي در بدن آغاز و در زمان پيري اعضاي بدن اگر سالم نمانند از حالت طبيعي خود کوچکتر مي‌شوند.

در صورتي که افراد بتوانند براههاي گوناگون انرژي بدن خود را تأمين نمايند و از منابع مختلف نيرو دريافت نمايند تا حد قابل قبولي مي‌توانند از اتلاف انرژي جلوگيري کرده از بروز امراض مختلف جلوگيري کرده و از ناتواني اعضاء و نسوج جلوگيري کرده و زندگي را مداوم سازند که البته محيط و فرهنگ و توانايي در انجام کارها و زمان آغاز نيرومندسازي بدن بسيار مهم بوده و بايد بر آن کوشش نمائيم.

براي کسب نيرو از اعضاء و عضلات تغذيه بسيار مهم و اشخاص اگر بتوانند در اثر تمرين از غذاهاي نيروبخش و انرژي ساز بيشتر بهره گرفته و اعضاء مختلف را بحرکت و فعاليت وادار سازند و در آنها عادت بوجود آورند بهتر مي‌توانند از زندگي و نعمات اين طبيعت بهره گيرند و براههاي خلاف عقل و منطق متمايل نشده و زندگي را فدا نسازند.

افرادي که براحتي مي‌توانند از انواع غذاها بهره گيرند و انواع فعاليت‌هاي مغز و اعضاء را بخوبي انجام دهند داراي فکر بهتر و اعضاي قدرتمند بوده و با فعاليت‌هاي خود به اعضاي خود برسند و اشخاص مفيدي باشند.

بهتر است در بدو امر به انرژي‌هاي ذخيره و نيروهاي مفيد و قابل استفاده توجه شود و اعضاي مختلف را به فعاليت وادار کرده و به غذاهاي پرانرژي توجه شود قبل از شروع فعاليت‌هاي بدني مي‌توانيم از انرژي زاها مانند خرما، انگور، چغندر و محصولات قندي بهره گرفته انرژي پايه افزايش دهيم و به ورزش و فعاليت بپردازيم تا سطح نيروي بدن افزايش يابد و بعد از اين موضوع مي‌توانيم از غذاهاي سازنده و پروتئين و چربي‌ها بهره گيريم لبنيات و محصولات پرچرب و انواع گوشت‌ها پس از ورزش مناسب بخوبي هضم مي‌شوند و نيروي بدن را افزايش مي‌دهند و سازندگي اعضاء و عضلات بر حسب نوع فعاليت بدني قوي و بزرگ مي‌شوند و افرادي که فقط از بعضي اعضاء بهره مي‌گيرند فقط عضو مورد نظر را تقويت مي‌کنند که براي افزايش طول عمر و سلامتي، سلامتي همه اعضاء لازم است و افرادي که فقط به کارهاي مغزي و فعاليت‌هاي روحي مي‌پردازند و از نيرومندي اعضاء غافل مي‌شوند در نهايت توانايي و نيروي مغزي نيز دچار ضعف شده و توان روحي کاهش مي‌يابد که باعث کوتاهي عمر مي‌گردد.

تنها داشتن مطالب مربوط به سلامتي و طول عمر و توانائي کافي نيست که تمرين انجام عمليات مربوط به تقويت تمامي اعضاء لازم و چنانچه از نيرومندسازي عضوي غافل شويم همان اندام تضعيف شده نيروهاي بدن را جذب کرده و باعث ضعف و ظهور بيماري مي‌گردد که انواع بيماري‌ها از نقاط ضعيف بدن آغاز مي‌شوند و اعضاء نيرومند را درگير مي‌نمايند.

قدرت بيماري‌ها در اعضاء ضعيف روز به روز بيشتر مي‌شود تا زماني که مي‌توانند اندام‌هاي نيرومند را تحت تأثير قرار دهند.

به تمامي نقاط بدن بايد توجه شود حتي يک دندان خراب مي‌تواند باعث تلف شدن نيرو گردد و هنگام بروز درد بسرعت نيروهاي بدن کاهش مي‌يابد و نيروها با ظهور درد از بدن خارج گردند، بعنوان مثال شخص نيرومندي که تمرين سخت ورزشي را انجام مي‌دهد اگر سوزني در بدن او وارد سازيم با بروز درد نمي‌تواند عمليات تمريني خود را انجام دهد. در مورد کارها و فعاليت‌هاي مغزي نيز چنين است و افرادي که دردي را تحمل مي‌نمايند نمي‌توانند بخوبي کارهاي مغزي را انجام دهند و افراد سالم و آگاه معمولاً افراد بشاش و خوشرو مي‌باشند و بتدريج که افراد عصبي و تحت فشار قرار مي‌گيرند اعمال ناشايست و غيرعادي انجام مي‌دهند که در نهايت باعث سقوط و مرگ مي‌باشد.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


  کبد چرب؛ علل و درمان 

 کبد چرب يکي از نتايج مستقيم چاقي و ديابت است و تحقيقات جديد نشان مي دهد حدود 40 درصد بزرگسالان به اين عارضه مبتلا هستند.

به گزارش ايرنا، کبد چرب عارضه اي است که به دليل شيوه زندگي کم تحرک، مصرف غذاهاي چرب، شيرين و پرکالري بوجود مي آيد و محققان پيش بيني مي کنند که اين عارضه تا چند سال آينده به يک تهديد جدي و شايع براي سلامت کبد تبديل مي شود.

کبد چرب چيست

با توجه به گزارش محققان کلينيک کليولند آمريکا، وجود چربي در کبد طبيعي است ولي زماني که اين ميزان افزايش يابد، يعني بيش از 5 تا 10 درصد از وزن کبد شود، عارضه اي به نام کبد چرب به وجود مي آيد. دو نوع کبد چرب الکلي و غير الکلي وجود دارد.

کبد چرب الکلي به دليل مصرف الکل بوجود مي آيد. تجمع بيش از اندازه آهن در بدن و چاقي، احتمال ابتلا به کبدچرب الکلي را افزايش مي دهد. هنوز دليل قطعي ابتلا به کبد چرب غيرالکلي مشخص نيست؛ ولي محققان احتمال مي دهند سن، اضافه وزن، ديابت و کلسترول بالا، مهمترين عوامل خطر اين عارضه باشند.

کبد چرب مرتبط با بارداري

کبد چرب مرتبط با بارداري، عارضه تقريبا نادري است؛ ولي در صورت ابتلا مي تواند براي جنين و مادر خطرناک باشد و به نارسايي کليه و کبد مادر منجر شود. عفونت و خونريزي، از عوارض کبد چرب مرتبط با بارداري است. هنوز دليل قطعي کبد چرب مرتبط با بارداري مشخص نيست؛ ولي محققان احتمال مي دهند که عوامل هورموني در اين موضوع نقش داشته باشند.

علايم کبد چرب

متاسفانه اين عارضه در مراحل اوليه هيچ علامت خاصي ندارد و با گذشت زمان و پيشرفت بيماري علايمي مانند احساس خستگي، کاهش وزن و اشتها، زرد شدن پوست، ضعف، حالت تهوع، سردرگمي و اختلال حافظه در بيمار ديده مي شود. بزرگ شدن کبد، احساس درد در مرکز و قسمت فوقاني راست شکم و تيره شدن پوست گردن و زير بغل يا مشاهده لکه هاي تيره، برخي از علايم ديگر کبد چرب هستند.

روش هاي درمان کبد چرب

هيچ درمان خاصي براي اين عارضه وجود ندارد و معمولا کنترل وزن و ديابت در اين حالت توصيه مي شود. پزشکان معمولا به بيماران توصيه مي کنند وزن خود را کاهش دهند و روزانه حدود 30 دقيقه پياده روي کنند. محدود کردن غذاهاي پرکربوهيدرات مانند نان، برنج، سيب زميني و ذرت و نوشيدني هاي شيرين براي کنترل کبد چرب مفيد است. از طرفي پزشکان توصيه مي کنند که کلسترول خون با اجتناب از مصرف غذاهاي چرب کنترل شود و به جاي غذاهاي چرب و شيرين وگوشت قرمز، از ميوه و سبزيجات و گوشت سفيد استفاده شود.

کبد يکي از اندام هاي بزرگ سمت راست شکم است که حدود 1.36 کيلوگرم وزن دارد. مهمترين وظيفه کبد، فيلتر کردن خوني است که از دستگاه گوارش وارد کبد مي شود و قرار است در سراسر بدن جريان يابد. تمام مواد سمي و مضر خون درکبد جدا مي شوند. کبد با توليد صفرا، چربي غذا را تجزيه کرده و آن را تبديل به انرژي مي کند. ذخيره قند بدن نيز به عهده کبد است.

توليد و سنتز عناصر مهم پلاسماي خون و ذخيره برخي از مواد مغذي از جمله ويتامين ها و آهن نيز به عهده کبد است. سم زدايي، تنظيم هورمون، سنتز پروتئين، هضم غذا و تجزيه سلول هاي قرمز خون نيز از مهمترين وظايف کبد به شمار مي آيند.

مطالعات محققان دانشکده پزشکي دانشگاه هاروارد نشان مي دهد که انواع سبزيجات، گريپ فروت، گردو، ليمو، آووکادو، چاي سبز، سير، چغندر، سبزيجات با برگ هاي سبز پررنگ و زردچوبه مهمترين غذاهايي هستند که کبد را سالم نگه مي دارند.

در ادامه نتايج اين تحقيقات آمده است که استفاده از غذاهاي آماده و حاضري، الکل و سيگار، روغن و غذاهاي سرخ کرده وعدم تحرک، مهمترين دلايل آسيب به کبد هستند.


 خروپف کردن در کودکان را جدي بگيريد 

 نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد خروپف کردن و نارسايي‌هاي تنفسي در کودکان مي‌تواند نگران‌کننده باشد. به گزارش ايسنا، در بررسي کارشناسان دانشگاه گوتنبرگ سوئد آمده است: خروپف کردن گاه به گاه کودکان اغلب بي ضرر است، اما در صورتي که مشکلات تنفسي متداول شود، خطرناک خواهد بود.

در اين بررسي 1300 کودک سوئدي مورد مطالعه قرار گرفتند که حدود پنج درصد آنان چند بار در هفته خروپف مي‌کردند. همچنين به رغم وجود نشانه‌هاي متمايز و مشخص اين مشکل جسمي، تنها حدود يک سوم آنان براي برطرف کردن آن به پزشک مراجعه کرده‌اند.

پزشکان سوئدي بر اساس مطالعه خود دريافتند: شايع‌ترين دليل خروپف کودکان، بزرگ شدن لوزه‌هاست که در بسياري ازموارد مي‌توان با انجام عمل جراحي آن را درمان کرد يا ميزان آن را کاهش داد. کارشناسان انجمن ملي خواب آمريکا نيز اظهار داشته‌اند: باز و بسته شدن مجراي هوا به لرزش بافت‌هاي گلو منجر شده وخروپف را به دنبال دارد. همچنين بلندي صداي خروپف تحت تاثير ميزان هواي عبوري از مجراي هوا و سرعت لرزيدن بافت گلو قرار دارد.

به گزارش ساينس ورلد ريپرت، به گفته کارشناسان دانشگاه گوتنبرگ، در صورتي که خروپف در کودکان شديد باشد يا به اختلال آپنه خواب مبتلا باشند، ضرورت دارد براي بررسي‌هاي پزشکي به پزشک مراجعه کنند.


 خبرهاازعالم علم 

 دانشمندان دريافتند؛

تغيير ساعت خطر بروز سکته را افزايش مي دهد

طبق يک مطالعه جديد، تغيير ساعت در ابتداي فصل بهار ممکن است باعث افزايش ريسک بروز سکته در افراد مستعد به سکته شود.

به گزارش مهر، محققان فنلاندي با بررسي داده هاي مربوط به سکته در طول يک دهه گذشته دريافتند ميزان بروز سکته در طول دو روز بعد از تغيير ساعت که ممکن است عقب يا جلو کشيده شده باشد، روند نسبتا افزايشي داشته است. البته محققان اين ميزان افزايش را تنها 8 درصد اعلام کرده اند.

دکتر «جوري روسکانن»، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «همواره رابطه آشکاري بين اختلال در ريتم شبانه روزي بدن و ريسک بروز سکته وجود داشته است. ريتم شبانه روزي به تغيير فرايندهاي بيولوژيکي بدن در طول 24 ساعت اشاره دارد که عمدتا در واکنش به نور و تاريکي است.»

دکتر اندرو ليم، متخصص اعصاب در مرکز علوم سلامت ساني بروک کانادا هم معتقد است که تغيير ساعت سالانه در اکثرکشورها مي تواند بر افزايش ريسک بروز سکته تاثير داشته باشد. به گفته وي، با ايجاد اختلال در خواب، ممکن است تغييراتي هم در فرآيندهاي بيولوژيکي حفاظتي بدن اتفاق بيفتد. در اين مطالعه، تيم روسکانن به بررسي اعداد و ارقام مربوط به بروز سکته بين سال هاي 2004 تا 2013 در کشور فنلاند پرداختند. سپس آنها تنها 300 فرد بستري شده در بيمارستان به خاطر حمله قلبي در طول هفته بعد از تغيير ساعت را بررسي نموده و آنها را با 12000 فردي که دو هفته قبل يا بعد از تغيير ساعت سکته کرده بودند، مقايسه کردند.

در مجموع محققان دريافتند که بروز سکته در طول دو روز اول بعد از تغيير ساعت 8 درصد بالاتر بود.

به نظر مي رسد افراد بالاي 65 سال و افراد مبتلا به سرطان بيشتر در معرض اين خطر قرار دارند.


 خبرپزشكي 

به زودي؛

تعويض دريچه قلب بدون جراحي در کشور انجام مي شود

عضو هيات علمي بيمارستان قلب شهيد رجايي گفت: تعويض دريچه قلب بدون عمل جراحي يکي از جديدترين روش هاي درمان بيماري هاي قلب و عروق است که در آينده نزديک در کشور انجام مي شود.به گزارش ايرنا ، دکتر سيد سعيد حسيني اظهار کرد: تعويض دريچه قلب بدون جراحي براي کساني که جراحي قلب براي آنها خطرناک است و يا امکان درمان بيماري آنها از طريق آنژيوگرافي وجود ندارد، انجام مي شود.

حسيني با بيان اين که تعويض دريچه قلب بدون جراحي در آينده نزديک در کشور انجام خواهد شد، گفت: مهم ترين مساله براي پيشيگيري از بيماري هاي قلبي پرهيز از عوامل و ريزفاکتورهاي بيماري هاي قلبي است و اگر مردم بتوانند به مسائل بهداشتي و تغذيه توجه داشته باشند، بار بيماري هاي قلبي و عروقي در آنان کاهش خواهد يافت.

به گفته وي، چاقي، فست فودها، استعمال سيگار، ديابت، مصرف زياد قند و نمک، استرس و آلودگي هوا از مهم ترين عواملي است که مي تواند فرد را به بيماري هاي قلبي و عروقي مبتلا کند.

عضو هيات علمي بيمارستان قلب شهيد رجايي اظهار کرد: ميانگين سن بيماري هاي قلبي و عروقي در کشورهاي خارجي 60 تا 65 سال اما در ايران 50 تا 55 سال است که نشان مي دهد بيماري قلبي و عروقي در کشور ما در سنين پايين تر اتفاق مي افتد.

وي تاکيد کرد: فرهنگ سازي براي پيشگيري از مهم ترين مقوله هايي است که دولت و مسوولان حوزه سلامت بايد به آن توجه جدي نشان دهند و با اختصاص سوبسيد در لبنيات و مواد غذايي مفيد اين بيماري ها را در کشور کاهش دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي