جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5230

برانکو :
ديدار سختي برابر تراکتور در پيش داريم

ليگ برتر واليبال؛
مصاف استاد و شاگرد سابق در نخستين پنجگانه فينال


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 برانکو :
 ديدار سختي برابر تراکتور در پيش داريم 

 
سرمربي پرسپوليس در نشست خبري پيش ازديدار تيمش مقابل تراکتور، صحبت‌هايي را در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد. برانکو ايوانکوويچ گفت: ابتدا بايد از طرف خودم، بازيکنانم و باشگاه پرسپوليس به مناسبت درگذشت مرحوم دارستاني تسليت بگويم، زيرا وي به نوعي همکار ما بود و اين فقدان بزرگ را به خانواده ايشان، باشگاه نفت و فوتبال ايران تسليت مي گويم.

وي ضمن اشاره به حساسيت ديدار تيمش برابر پرسپوليس افزود: تراکتور سال گذشته به واسطه يک اتفاق قهرمان نشد. اين تيم رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا را عالي شروع کرده و به نوعي تيم ملي کوچک است و با آمدن قلعه‌نويي خودش را پيدا کرده است.

برانکو اضافه کرد: تراکتور بردهاي خوبي را مقابل سپاهان و الجزيره کسب کرده و اين امر بيانگر اين است که اين تيم چقدر آماده است. هم ذوب آهن هم سپاهان و هم تراکتورسازي تيم هايي بودند که در ليگ قهرمانان آسيا بازي داشتند و در کوران مسابقات بودند، اين در حالي است که ما بلافاصله بعد از تعطيلي پا به مسابقات مي‌گذاريم.

سرمربي پرسپوليس ضمن اشاره به غيبت سه بازيکنش در اين مسابقه تصريح کرد: ما در اين مسابقه کمال کاميابي‌نيا و رضا خالقي‌فر را به علت مصدوميت در اختيار نخواهيم داشت، همچنين جري بنگتسون هم محروم است و نمي تواند ما را در اين مسابقه همراهي کند.

وي در پاسخ به اين پرسش که لوبانف در بازي هاي اخير چندين گل دريافت کرده و با توجه به عملکرد وي آيا از سوشا مکاني درون دروازه استفاده خواهيد کرد يا خير توضيح داد: بايد به اين نکته توجه داشته باشيم که لوبانف روي گل هايي که دريافت کرده، مقصر نبوده است، به هر حال فوتبال است و چنين مسائلي پيش مي آيد. حريف هايمان بدون داشتن شانس گل به ما گل زدند.

سرمربي پرسپوليس در رابطه با اينکه پرسپوليس چهار امتياز حساس را در دو بازي اخير از دست داده بود، گفت: مسائل خوبي را يادآوري کرديد. يک بازي سخت را پيش رو داريم که حکم بودن يا نبودن براي ما دارد. من نمي خواهم که به عقب بازگردم، اما همين‌قدر بايد خوشبين باشيم که 15 بازي را بدون شکست پشت سر گذاشته ايم و بازي سايپا و ذوب آهن را که استحقاق برد داشتيم، در دقايق پاياني با تساوي عوض کرديم.

سرمربي پرسپوليس در رابطه با آرزويش بعد از تولد 62 سالگي اش گفت: اولين آرزو سلامتي است و اميدوارم که همه سالم و سلامت باشند. آرزوي من در کنار پرسپوليس بودن است که قبل از نوروز نيز شادماني به پرسپوليس بدهيم و هر چه زودتر به آرزوي نهايي که قهرماني است نزديک شويم.

برانکو در پايان در خصوص اينکه پرسپوليس از دقيقه 80 به بعد گل دريافت کرده است، خاطرنشان کرد: ما در دقيقه 80 گل هايي را از حريفان دريافت کرديم، اما روي بدشانسي اين اتفاق رخ داد. در فوتبال اين‌جور مسائل پيش مي آيد. ما در طول بازي خوب بازي مي کنيم، اما حريفان از معدود موقعيت هايي که به دست مي آورند، نهايت استفاده را مي برند.


 ليگ برتر واليبال؛
 مصاف استاد و شاگرد سابق در نخستين پنجگانه فينال 

 
تيم هاي واليبال پيکان و بانک سرمايه نخستين بازي خود را در مرحله فينال رقابتهاي اين فصل ليگ برتر واليبال فردا برگزار مي کنند.

به گزارش مهر، رقابتهاي اين فصل ليگ برتر واليبال به ايستگاه پاياني خود رسيد و تيم هاي پيکان و بانک سرمايه ازامروزديدارهاي خود را در مرحله فينال آغاز خواهند کرد. قرار است اين دو تيم پنج بازي رو در رو را با يکديگر برگزار کنند که بدون شک براي هواداران اين رشته و خود بازيکنان خسته کننده و فارغ از جذابيت هاي لازم خواهد بود. تيمي که سه بازي از پنج ديدار رو در رو را پيروز شود قهرمان خواهد شد.

به نظر مي رسد در آغاز ماراتن فينال تيم بانک سرمايه شرايط بهتري دارد چرا که فشار کمتري روي بازيکنان اين تيم وجود دارد و در مقابل بازيکنان پيکان خسته تر از حريف پاي به اين ميدان مي‌گذارند.

بانک سرمايه که در مرحله مقدماتي با 17 برد و 50 امتياز صدرنشين جدول شد، در مرحله نخست پلي آف در دو ديدار متوالي آرمان ورزش اردکان را شکست داد و به مرحله نيمه نهايي صعود کرد. اين تيم در مرحله نيمه نهايي نيز در دو مسابقه متوالي ثامن الحجج خراسان را شکست داد و راهي ديدار نهايي شد.

بانک سرمايه که براي نخستين بار در ليگ برتر واليبال حضور يافته است، در بيست و پنجمين مسابقه رسمي خود در اين رقابتها براي سومين بار به مصاف پيکان تهران مي رود. اين تيم در دو ديدار قبلي خود که در دور مقدماتي ليگ برتر واليبال برگزار شد با نتيجه سه بر صفر و سه بر يک پيکان تهران را شکست داد.

شاگردان مصطفي کارخانه که در مرحله نخست پلي آف و نيمه نهايي ريکاوري خوبي داشتند، در صورت کسب سه پيروزي ديگر موفق به کسب مقام قهرماني جام بيست و نهم ليگ برتر واليبال خواهند شد. از سوي ديگر، حريف بانک سرمايه، پيکان تهران است که 12 قهرماني، سه نايب قهرماني و سه مقام سومي از جمله افتخارات اين تيم در ليگ برتر واليبال است. بنا براين کسب پيروزي برابر اين تيم باتجربه و پرافتخار به آساني به دست نخواهد آمد.

پيکان در دور مقدماتي با 16 برد و 45 امتياز در جايگاه دوم جدول ايستاد و در مرحله نخست پلي آف در سه ديدار موفق به کسب دو پيروزي برابر متين صالحين ورامين شد و اين تيم را حذف کرد. پيکاني ها در مرحله نيمه نهايي نيز در سه مسابقه موفق به شکست دو بر يک شهرداري اروميه شدند تا گام به ديدار نهايي بگذارند.

پيکان تهران تا کنون در ليگ برتر واليبال امسال 26 بازي رسمي برگزار کرده است و روز يکشنبه 16 اسفندماه در بيست و هفتمين مسابقه به مصاف بانک سرمايه مي رود. شاگردان پيمان اکبري اگر در سه ديدار متوالي موفق به شکست بانک سرمايه شوند، در بيست و نهمين مسابقه خود موفق به کسب مقام قهرماني و جام بيست و نهم ليگ برتر خواهند شد.


 خبرنامه  

 تغيير در كادر فني تيم ملي جودو

خداحافظي زارعيان با ملي پوشان

با تصميم سرپرست فدراسيون جودو، دو عضو پيشين تيم ملي جودو به عنوان مربي اختصاصي جودوكاران المپيكي انتخاب و مشغول به كار شدند.

به گزارش مهر، در حاليكه قرار بود از ديروز تمرينات تيم ملي جودو در مجموعه ورزشي انقلاب آغاز شود خبر از تغيير در كادر فني به گوش رسيد.

بر همين اساس و با تصميم سرپرست فدراسيون، ماموريت مجيد زارعيان در تيم ملي جودو پايان يافت و دو مربي اختصاصي وظيفه آماده سازي دو جودوكار المپيكي ايران را برعهده خواهند داشت.

خبرهاي رسيده از داخل فدراسيون حاكي از آن است كه حامد ملك محمدي عضو سابق تيم ملي در اوزان 73- و 81- كيلوگرم به عنوان مربي اختصاصي سعيد ملايي و مسعود خسروي نژاد جودوكار سابق وزن 100- كيلوگرم تيم ملي به عنوان مربي اختصاصي جواد محجوب انتخاب شدند.

تنيس روي ميز قهرماني جهان - مالزي؛

بانوان پينگ پنگ باز ايران قهرمان دسته سوم جهان شدند

تيم ملي تنيس روي ميز بانوان ايران با غلبه بر ازبکستان در ديدار پاياني رقابت هاي تيمي دسته سوم قهرماني جهان عنوان قهرماني اين دسته را از آن خود کرد.

براساس اعلام فدراسيون تنيس روي ميز، تيم ملي تنيس روي ميز بانوان ايران که با شکست دادن ونزوئلا از دسته سوم به دسته دوم مسابقات قهرماني جهان صعود کرد، در ديدار پاياني دسته سوم به مصاف ازبکستان رفت و با شکست دادن 3 بر يک اين تيم عنوان قهرماني اين دسته را از آن خود کرد. تيم ايران با ترکيب ندا شهسواري ، محجوبه عمراني و مريم صامت برابر ازبکستان به ميدان رفت. اين عنوان در حالي از آن تيم ملي تنيس روي ميز بانوان ايران شد که در رقابت هاي 2006 قهرماني جهان در آلمان نيز تيم بانوان ايران در دسته چهارم موفق به کسب عنوان قهرماني شد.

آزادي تقسيم شد

70 درصد پرسپوليس، 30 درصد تراکتور

يکي از مسائلي که قبل از بازي تراکتورسازي با پرسپوليس و استقلال مطرح مي‌شود مساله سهميه هواداران اين تيم‌ها از ورزشگاه ميزبان بازي است. اين مساله در هر دو شهر تهران و تبريز هم مطرح مي‌شود. به اين صورت که تيم ميهمان درخواست ظرفيتي بيش از ظرفيت قانوني دارد. معمولا هيچ کدام از تيم‌هاي ميزبان با درخواست تيم ميهمان موافقت نمي‌کنند اما اين بار به نظر مي‌رسد توافق بزرگي صورت گرفته است. بر اساس تصميم اتخاذ شده قرار است 70 درصد از ظرفيت سکوهاي ورزشگاه در اختيار هواداران پرسپوليس قرار گيرد و 30 درصد باقي مانده هم به تراکتورسازي تعلق گيرد. جدال اين دو تيم امروز ساعت 17:30 در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود.

گل‌محمدي:

امتياز گرفتن از نفت راحت نيست

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان مي‌گويد گرفتن امتياز از تيم نفت خيلي راحت نيست.

به گزارش ايسنا، يحيي گل‌محمدي در نشست خبري ديدار تيمش مقابل نفت تهران اظهار کرد: بازي‌ها در نيم فصل دوم حساسيت خاص خود را دارد و امتياز هر بازي کمک شاياني به تيم ما مي‌کند و هر سه امتياز شرايط خاص خودش را دارد.

وي در ادامه با اشاره به اينکه نفتي‌ها در شرايط خوبي به سر مي‌برند و مهره‌هاي خوبي دارند بيان کرد: بايد تمرکز خوبي در اين ديدار از نظر دفاعي داشته باشيم و بتوانيم از فرصت‌هاي خود به نحو مطلوب استفاده کنيم. اميدوارم بازي خوب و تماشاگرپسندي را ببينيم.

سرمربي ذوب آهن همچنين درباره اينکه نفت مشکلات مالي و روحي دارد، اظهار کرد: من اين صحبت‌ها را قبول ندارم. اکثر تيم‌هاي باشگاهي اين مشکل را دارند. با دولتي بودن باشگاه‌ها ضربات زيادي به پيکره فوتبال وارد شده است. تمام تيم‌ها به اندازه خودشان داراي مشکل هستند.

گل‌محمدي در پاسخ به اين پرسش که چرا ذوب آهن همانند فصل قبل زيبا بازي نمي‌کند عنوان کرد: ما در ابتداي فصل با مصدوميت‌هاي روبه‌رو بوديم. حدادي فر 7-8 بازي را از دست داد اما در اين زمينه جاي نگراني وجود ندارد. ذوب آهن تيم خوبي است و از عملکرد بازيکنانم راضي هستم. بايد در مورد 5 تساوي اخير خود نيز بگويم حق‌مان بود که در سه چهار بازي پيروز شويم. مقداري مشکلات داوري در اين ديدارها وجود داشت که به ما ضربه زد و باعث شد نتوانيم آن طور که بايد و شايد امتيازها را جمع کنيم. اما از اينکه بازيکنانم با تمام وجود مي‌جنگند از آن‌ها تشکر مي‌کنم.

وي همچنين درباره شانس ذوب آهن براي کسب سه جام اظهار کرد: اگر نگاه اجمالي به هر سه جام داشته باشيم گرفتن جام حذفي با توجه به اينکه تک بازي از ساير جام‌ها براي ما راحت‌تر است اما در ليگ قهرمانان در گروه خوبي هستيم و بايد در مورد ليگ برتر هم بگويم با توجه به اينکه به نيم فصل دوم رقابت‌ها رفته‌ايم تيم‌ها بسيار سخت به يکديگر امتياز مي‌دهند و همين مسئله کار مارا دشوار مي‌کنند. اگر بتوانيم خوب دفاع کنيم و از فرصت‌ها بهره ببريم مي‌توانيم جام بگيريم. درباره گروهمان‌ در ليگ قهرمانان بايد بگويم لخويا،‌ بنيادکار و النصر تيم‌هاي خوبي هستند و بهترين تيم‌هاي کشور خودشان بودند بنابراين هر سه تيم در سطح خوبي به سر مي‌برند و با اراده بچه‌ها و تلاش باشگاه‌ اميدوارم بازي‌هاي خوبي را پشت سر بگذاريم.


 گوناگون از ورزش 

 اعلام اسامي مسافران آسيايي تيم ملي تکواندوي بانوان

با انجام آخرين مرحله انتخابي تيم ملي تکواندوي زنان کشورمان ترکيب اين تيم براي شرکت در مسابقات قهرماني آسيايي 2016 مشخص شد.بر اساس اعلام فدراسيون تکواندو، آخرين مرحله انتخابي تيم ملي تکواندوي زنان کشورمان با حضور 12 تکواندوکار در خانه تکواندو برگزار شد و در نهايت با اعلام مهرو کمراني، اعضاي تيم ملي تکواندوي کشورمان براي شرکت در بيست و دومين دوره مسابقات قهرماني آسيايي 2016، مشخص شدند.

بر اين اساس، ناهيد کياني در وزن 46- کيلوگرم، مهسا جدي در وزن 57- کيلوگرم، حنانه همتي در وزن 62- کيلوگرم، هانيه اخلاقي در وزن 67- کيلوگرم، شکرانه ايزدي در وزن 73- کيلوگرم و مليکا ميرحسيني در وزن 73+ کيلوگرم هوگوپوشاني هستند که با غلبه بر حريفانشان توانستند جواز حضور در مسابقات آسيايي را به‌دست آورند.

همچنين با تصميم کميته فني، سودابه پورصادقي در وزن 46- کيلوگرم و فاطمه مصطفايي در وزن 73+ کيلوگرم به‌عنوان حريف تمريني همچنان در اردوي تيم ملي حضور خواهند داشت و در صورت جلب نظر کادر فني در ادامه اردوهاي تيم ملي، امکان جايگزيني تکواندوکاران دو وزن اول و هشتم با نفرات اصلي وجود خواهد داشت.

باتوجه به اينکه هر کشور مي‌تواند در مسابقات قهرماني آسيايي 6 تکواندوکار داشته باشد تيم ملي ايران در اوزان 49- و 53- کيلوگرم نماينده نخواهند داشت.هدايت اين تيم در مسابقات قهرماني آسيا به‌عهده مهرو کمراني به‌عنوان سرمربي، فاطمه صفرپور به‌عنوان مربي و مهناز حسين زاده به‌عنوان کمک مربي است.

بيست و دومين دوره مسابقات قهرماني آسيايي 2016، اواخر فروردين‌ماه 95 در شهر «مانيلا» فيليپين برگزار مي‌شود.

بازگشت «لوييس سوآرس» به تيم ملي اروگوئه

مهاجم تيم ملي فوتبال اروگوئه پس از پشت سر گذاشتن 9 بازي محروميت، براي بازي مقابل تيم‌هاي برزيل و پرو به تيم ملي کشورش دعوت شده است.لوييس سوآرس در رقابتهاي جام جهاني 2014 به دليل گاز گرفتن شانه «جيورجيو کيه‌ليني»، مدافع تيم ملي ايتاليا، به مدت چهار ماه حضور از تمام فعاليت هاي فوتبالي و 9 بازي بين المللي به همراه اروگوئه محروم شد.

البته اين بازيکن تا به حال در سه بازي دوستانه به همراه ساير بازيکنان اروگوئه به ميدان رفته اما حق حضور در هيچ بازي رسمي را نداشته است.اکنون اين بازيکن پس از پايان يافتن دوران محروميت براي دو بازي در چارچوب رقابتهاي مقدماتي جام جهاني 2018 مقابل تيم هاي برزيل و پرو به تيم ملي اروگوئه دعوت شده است.

آلگري: قرار نيست به رئال مادريد بروم

سرمربي يووه در مصاحبه اي احتمال رفتن به رئال را رد کرده است.

به گزارش آي اسپورت، ماسيمو آلگري مصاحبه اي جالب درباره رئال مادريد، پوگبا، بوفون و توتي با کوريره انجام داده است. سرمربي يووه که اين روزها شديدا به رئال مادريد نسبت داده مي شود گفته:«يک ماه و نيم بود که مي گفتند من تمرين زبان انگليسي مي کنم و حالا مي گويند اسپانيايي و فرانسوي ياد مي گيرم. چطور ممکن است؟ من هرگز به هيچ کلاسي نرفتم. وقتي زمان لازم برسد شايد تصميم بگيرم فرهنگ هاي مختلف فوتبالي را تجربه کنم. درست مثل آنچلوتي. اما در حال حاضر در يوونتوس خوشحال هستم. آنتونيو کونته هم مطمئنا در چلسي موفق خواهد بود.

اما من دوست دارم در پايان کارم سرمربي تيم ملي باشم. اما هنوز براي اين کار جوان هستم». او در ادامه گفت:«بوفون بزرگترين قهرماني است که من با او کار کرده ام. به غير از او زلاتان، رونالدينيو و کاسانو هم بوده اند. الساندرو نستا هم عالي بوده و جالب است که او 13 بار پايش را جراحي کرده است. فکر مي کنم رومانولي بتواند در ميلان پا جاي پاي نستا بگذارد». او در واکنش به انتقادات از ماندژوکيچ گفته:«گاهي درک نمي کنم چطور مي شود از بازيکني مانند ماريو انتقاد کرد. او هميشه عالي کار مي کند. هرکس که در اطراف او هست هم عالي کار مي کند.

ماريو از نظر تکنيکي فوق العاده است و تيم را رو به جلو پيش مي برد. پل پوگبا هم نشان داده که رشد کرده است. اما هنوز جاي پيشرفت زيادي دارد. همه مي گويند که او فوق العاده است». آلگري همچنين درباره توتي، اسطوره رم گفت:«خداحافظي چيزي است که هر فوتباليست و هر ورزشکار حرفه اي آن را تجربه مي کند.

همه هم دوست دارنددر اوج خداحافظي کنند. درست مثل کاري که پلاتيني در فوتبال و مينا، خواننده ايتاليايي در موزيک کرد. وقتي يک قهرمان هستي توقف سخت است، اما اگر قدرتش را داشته باشي بهترين راه حل است. هر کس زمان خودش را دارد. انتخاب هم با خودش است. من زماني تصميم گرفتم خداحافظي کنم که وقتي در زمين فوتبال قرار مي گرفتم احساس مي کردم به اندازه يک فرودگاه برايم بزرگ است».


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي