جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5234

سکانس پاياني ليگ برتر
تلاش مدعيان براي جمع اندوخته ها در پايان سال


ليگ تکواندو، در ايستگاه پاياني


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 سکانس پاياني ليگ برتر
 تلاش مدعيان براي جمع اندوخته ها در پايان سال 

 سعيد ونکي

آخرين هفته ليگ برتر فوتبال کشور در سال 94 ، از امروز آغاز مي شود.

اين هفته از مسابقات در روزهاي پنجشنبه و جمعه به ترتيب با برگزاري 6 و 2 بازي، پيگيري مي شود و با برگزاري اين 8 بازي، پرونده امسال ليگ برتر بسته مي شود.

حساس ترين نبردهاي ليگ، مربوط به مربع اصلي قهرماني است؛ جايي که استقلال، استقلال خوزستان، ذوب آهن و پرسپوليس براي عقب نيفتادن از قافله مدعيان مي جنگند.

در مهم ترين بازي امروز، صدر نشين ليگ برابر پديده اي قرار مي گيرد که عملکرد بدي در نيم فصل دوم ليگ نداشته و امروز هم تيم دست و پا بسته اي برابر شاگردان مظلومي نخواهد بود.

سرمربي استقلال که دست به جوانگرايي بي سابقه اي در هفته هاي اخير و به خصوص در ديدار برابر راه آهن زد، اميدوار است با پتانسيل نيروي جواني تيمي، سال 94 را با صدرنشيني به پايان ببرد.

اما نکته اي که براي استقلال کمي نگران کننده به نظر مي رسد، تساوي هاي متوالي برابر پديده است.

سه بازي آخر دو تيم با تساوي به پايان رسيده و بر همين اساس، مشهدي ها اميدوار به کسب امتياز در ورزشگاه آزادي هستند.

استقلال براي اين بازي محرومي ندارد و تنها خسرو حيدري و يعقوب کريمي که با مصدوميت درگير هستند، تنها دغدغه مظلومي محسوب مي شوند.

اما ديگر نبرد جذاب امروز در انزلي برگزار مي شود. ملوان و استقلال خوزستان که وضعيتي متفاوت با يکديگر دارند، تنها به کسب سه امتياز فکرمي کنند؛ يکي براي فرار از سقوط و ديگري هم براي پس گرفتن صدرنشيني از همتاي تهراني.

عملکردي که شاگردان ويسي تا اين هفته به جا گذاشته‌اند، فوتبالدوستان را به تعجب وا داشته و تداوم اين روند فوق العاده و تحقق به روياي قهرماني، انگيزه اصلي کم نام و نشان هاي اهوازي در مصاف با ملوان بحران زده است و به نظر نمي رسد کار سختي براي عبور از انزلي چي ها داشته باشند. اما ضلع سوم مربع قهرماني، امروز در اصفهان پذيراي سايپاي آماده مجيدجلالي است.

ذوب آهن که در هفته هاي اخير و با توجه به حضور در دو جبهه ليگ برتر و آسيا، مدل فوتبال خود را تغيير داده و وارد فاز تدافعي شده، تنها راه حضور در جمع مدعيان را پيروزي مقابل سايپايي مي بيند که به دنبال کسب سهميه آسيايي است. نکته مشترک دو تيم، وضعيت مطلوبشان در جدول است و همين مسئله، دوئل تيم هاي گل محمدي و جلالي را جذاب خواهد کرد.

اما حساس ترين ديدار آخر سال، تقابل انديشه هاي تاکتيکي دايي و برانکو است.

استاد و شاگرد سابق که اين روزها به دليل مطرح شدن مجدد مسائل کهنه تيم ملي به نوعي در جنگ سرد به سر مي برند، در حالي روز جمعه برابر هم قرار مي گيرند که به هيچ وجه به نتيجه اي جز پيروزي فکر نمي کنند.

تماميت خواهي دايي مقابل پرسپوليس، نکته عيان تقابل هاي او با تيم سابقش است. خوشحالي هاي پس از گل در راه آهن مقابل پرسپولسي دنيزلي و اتفاقات بازي رفت در آزادي هنوز از ذهن هواداران پرسپوليس پاک نشده و روز جمعه دايي به چيزي جز 3 امتياز و اثبات توانايي هاي خود، فکر نمي کند.

در سمت مقابل هم شاگردان برانکو که 4 تساوي از 5 بازي اخير، ضربه بدي در طي کردن مسير قهرماني به آن ها زده، در پي تغيير اين روند و به پايان بردن سال با پيروزي هستند.

برنامه ديدارهاي هفته بيست و سوم، به اين ترتيب مي باشد:

پنجشنبه 20 اسفند

* استقلال تهران - پديده خراسان، ورزشگاه آزادي - ساعت 17:30

داور: احمد صالحي، کمک‌ها: حميد غمزه و رحيم شاهين، داور چهارم: رضا مهدوي، ناظر: هدايت ممبيني

* سياه جامگان - فولاد مبارکه سپاهان، ورزشگاه ثامن الائمه ، ساعت 15:30

داور: عليرضا فغاني، کمک‌ها: عليرضا ايلدروم و سعيد آل وردي، داور چهارم: وحيد کاظمي، ناظر: محمدعلي فروغي

* نفت تهران - گسترش فولاد تبريز، ورزشگاه تختي، ساعت 16

داور: يداله جهانبازي، کمک‌ها: حميد سبحاني و يعقوب سخندان، داور چهارم: اميد سعيدفر، ناظر: مسعود عنايت

* ذوب آهن - سايپا، ورزشگاه فولاد شهر، ساعت 17:30

داور: محمدحسين زاهدي‌فرد، کمک‌ها: مهدي عاليقدر و اميرآشور ماهاني، داور چهارم: جواد رحيم زاده، ناظر: عبداله باعزم

* تراکتورسازي تبريز - فولاد خوزستان، ورزشگاه يادگارامام تبريز، ساعت 16:30

داور: رضا کرمانشاهي، کمک‌ها: بابک داوري و محمد عطايي، داور چهارم: مهدي مرجانزاده ، ناظر: محمدرضا فلاح

* ملوان بندر انزلي - استقلال خوزستان،ورزشگاه تختي، ساعت 16:30

داور: حسين زرگر، کمک‌ها: محمد منصوري و يعقوب حجتي، داور چهارم: محمدرضا فغاني، ناظر: بهرام مهرپيما

جمعه 21 اسفند

* استقلال اهواز - راه آهن، ورزشگاه تختي، ساعت 16:30

داور: رضا عادل، کمک‌ها: فرزاد بهرامي و حسين رحيمي پور، داور چهارم: هادي حاج عباسي، ناظر: سعيد بطحاي

* صباي قم - پرسپوليس، ورزشگاه يادگار امام قم، ساعت 16

داور: اشکان خورشيدي، رضا سخندان و حسن ظهيري، داور چهارم: پيروز سيف اله پور، ناظر: مسعود مرادي


 ليگ تکواندو، در ايستگاه پاياني  

 
ليگ برتر تکواندو باشگاه‌هاي کشور امروز با برگزاري 10 بازي و تعيين تيم قهرمان به ايستگاه پاياني خود وارد مي شود.به گزارش مهر ، با برگزاري هشت ديدار از هفته هاي هشتم و نهم از دور برگشت و دو ديدار معوقه پرونده رقابتهاي ليگ برتر تکواندو در سال 94 بسته خواهد شد. شهرداري ورامين مدافع عنوان قهرماني جدي ترين مدعي کسب عنوان قهرماني اين دوره محسوب مي شود.

شاگردان پيام خانلرخاني که با 37 امتياز در صدر قرار دارد در دو بازي خود مقابل ياسين پيش رو و پاس قوامين براي رسيدن به شش امتياز ممکن و تکرار عنوان قهرماني به ميدان مي رود.

پاس قوامين که با 29 امتياز خانه دوم جدول را در اختيار دارد با نيم نگاهي به سکوي نخست ، خيلي اميدوار است که بار خود را براي ايستادن روي سکوي نايب قهرماني ببندد. پاسي ها در مهمترين بازي خود بايد با دانشگاه آزاد پيکار کند. اين ديدار مي تواند معادلات قهرماني را حل کند.

دانشگاه آزاد هم با 29 امتياز و تفاضل 34 در مکان سوم ايستاده است. با اين تفاوت که دانشگاه با احتساب ديدارهاي عقب افتاده چهار بازي پيش رو دارد که در صورت کسب پيروزي در هر چهار بازي مي تواند بدون دردسر قهرمان شود.

اما نکته قابل تامل اينکه در تعيين تيم قهرمان ياسين پيش رو قم مهمترين نقش را خواهد داشت. شاگردان فريبرز عسگري که با 23 امتياز خانه چهارم را در اختيار دارند سه بار بايد به ميدان بروند که دوبازي آنها با شهرداري ورامين و دانشگاه آزاد است که نتايج اين دو بازي در تعيين تيم هاي اول تا سوم خيلي موثر است.

قمي ها نيم نگاهي به سکوي سوم دارند به شرط آنکه پاس قوامين از بازي با با دانشگاه آزاد و شهرداري ورامين اميتاز نگيرد و شهداي ساري هم بتواند پاس را متوقف کند و از آن سو قمي ها در هر سه بازي خود را 9 امتياز بگيرند که کار سختي است.

معادله قهرماني در فصل جاري رقابتهاي ليگ برتر تکواندو چند مجهولي است که روي کاغذ سه تيم اول جول شانس قهرماني دارند. در اين بين تيم هاي ديگر هم شانس اندکي براي رسيدن به جمع تيم هاي بالاي جدول دارند.

البته بايد به کار خوب سازمان ليگ هم اشاره کرد. طبق برنامه دانشگاه آزاد در دو بازي عقب افتاده خود بايد با ياسين پيش رو و پاس قوامين ديدار کرده و سپس بازيهاي هفته هاي هشتم و نهم انجام مي شود.

برنامه هفته هشتم:

* هيات تکواندو استان قزوين - گيتي پسند اصفهان

* ياسين پيشرو قم - شهرداري ورامين

* دانشگاه آزاد - لوازم خانگي کن

* پاس قوامين - شهداي ساري

برنامه هفته نهم:

* ياسين پيشرو قم - سونيا

* دانشگاه آزاد - هيات تکواندو استان قزوين

* پاس قوامين - شهرداري ورامين

* شهداي ساري - لوازم خانگي کن

* گيتي پسند اصفهان (استراحت)

ديدارهاي معوقه:

* ياسين پيشرو قم - دانشگاه آزاد

* دانشگاه آزاد - پاس قوامين


 خبرنامه  

 مظلومي قبل ازديدار با پديده:

اين بازي مساوي ندارد

سرمربي تيم فوتبال استقلال تاکيد کرد هدف تيمش در ديدار برابر پديده رسيدن به پيروزي و تداوم صدرنشيني آبي پوشان در ليگ برتر است. مظلومي همچنين گفت: قرارداد سفر به سوئد بسته شده و بايد برويم.

پرويز مظلومي در نشست خبري قبل از ديدار تيمش با پديده ضمن بيان اين مطلب افزود: آمار نشان مي دهد پديده نتايج خوبي در ليگ کسب کرده است. آنها تيم خوبي هستند و مربي خوبي را هم در اختيار دارند. به همين خاطر ما بازي آساني نخواهيم داشت. آنها در دور برگشت با ما هم امتياز هستند و چاره اي جز گرفتن سه امتياز نداريم.

وي افزود: نمي توانيم حريف را دست کم بگيريم. به همين خاطر با برنامه مقابل پديده به ميدان خواهيم رفت. قطعا آنها بسته بازي مي کنند و ما بايد تدبير کنيم که در اين ديدار به پيروزي برسيم و سه امتياز را براي عيدي دادن به هواداران بگيريم.

مظلومي در مورد غايبان تيمش در اين ديدار گفت: رمضاني و يعقوب کريمي به اين ديدار نخواهند رسيد.

سرمربي تيم فوتبال استقلال در مورد اظهار نظر سرمربي تيم پديده که گفته بود جلوي استقلال رکورد شکست ناپذيري داريم گفت: ان شالله اين رکورد شکسته مي شود و اين بار ما پيروز خواهيم شد. قطعا به دنبال سه امتياز هستيم و فکر نمي کنم اين ديدار مساوي داشته باشد.

مظلومي در مورد دلايل بازي ندادن به پروپئيچ گفت: اين بازيکن خوب در تمرينات شرکت مي کند و وضعيت مناسبي دارد اما ما در پست پروپئيچ شهباززاده آماده را داريم که از اين دو بايد يکي بازي کنند. مشکي با اين بازيکن نداريم.

وي در مورد سفر استقلال به سوئد با توجه به غيبت برخي بازيکنان گفت: ما چه تهران باشيم و چه سوئد برويم بازيکنان ملي پوشان به اردو خواهند رفت. با اين حال من از ابتدا هم شرط کرده بودم که بايد تمام بازيکنان در اين سفر باشند. اميدوارم مشکلات چند بازيکن ديگر هم حل شود تا تيم ما کامل برود. قرارداد اين سفر بسته شده و بايد برويم. اگر اين بازيکنان بمانند يکي از مربيان خواهد ماند و صبح و بعدازظهر آنها را تمرين خواهد داد.

دادگان پس از 10 سال ادعاي دايي را رد کرد

نديدم کسي عمدا به او پاس ندهد

علي دايي بارها و بارها اعلام کرده که در جام‌جهاني 2006 آلمان بازيکناني در تيم ملي بوده‌اند که به چشمانش نگاه مي‌کردند و به او پاس نمي‌دادند تا خرابش کنند.به گزارش وبسايت نود، دايي سال 85 و پس از بازگشت از آلمان در گفت و گويي با سالنامه يک روزنامه سياسي، اين جملات را بر زبان آورد و البته در آخرين گفت و گويش با عادل فردوسي پور در برنامه نود همين جملات را تکرار کرد.

دادگان که با روزنامه گل مصاحبه کرده، حرف‌هاي دايي را رد کرده و گفته:« علي دايي اشتباه مي‌کند. من هم نديدم که بازيکني به کاپيتان وقت تيم پاس ندهد.»

علي دايي در گفت و گو با عادل فردوسي پور حتي به بازيهايي که چنين اتفاقي برايش افتاده اشاره کرد و گفت:« 3 نفر در بازي با مکزيک در چشمانم نگاه مي کردند و به من پاس نمي دادند. در بازي با پرتغال ، برانکو او را براي جو پيامکي که عليه اش راه افتاد نيمکت نشين کرد.»

محمد دادگان حرفهاي دايي را رد مي کند و حالا بايد ديد علي دايي چه واکنشي به اين جملات خواهد داشت. البته بازبيني فيلم بازي‌هاي مورد نظر دايي مي‌تواند به اثبات ادعاي دايي کمک کند. دايي رسما نامي از بازيکني نبرد اما بعدها همه گفتند که منظور او علي کريمي و مهدي مهدوي‌کيابوده‌اند.

امضاي قرارداد احمدزاده با ملوان

محمد احمدزاده پس از توافق با مسئولان باشگاه ملوان قراردادش را امضا کرد. به گزارش تسنيم، محمد احمدزاده، پس از استعفا از سرمربيگري تيم فوتبال شهرداري تبريز، با مسئولان باشگاه ملوان براي هدايت اين تيم وارد مذاکره شد و به توافق رسيد.

او ديروز پس از توافق با مسئولان باشگاه ملوان قراردادش را تا پايان فصل آينده امضا کرد. ثبت قرارداد وي در هيئت فوتبال استان گيلان پس از رسيدن برگه فسخ قرارداد از سوي باشگاه شهرداري اردبيل صورت خواهد گرفت. قرار است اين اتفاق امروز رخ دهد.

احمدزاده پس از بازي با استقلال خوزستان در تمرينات ملوان حضور پيدا مي‌کند.

مسعود رضاييان مديرعامل ملوان اين خبر را اعلام کرد.


 گوناگون از ورزش 

 احسان لشگري:

فقط براي المپيک به کشتي برگشتم

دارنده مدال برنز المپيک لندن با بيان اينکه پس از عمل جراحي تنها با هدف حضور در المپيک به کشتي بازگشته است گفت: به اسم رقبايم در مسابقات انتخابي کاري ندارم و فقط به پيروزي مقابل آن ها فکر مي‌کنم.

احسان لشگري در گفتگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيت خود براي حضور در مرحله نهايي انتخابي تيم ملي اظهار کرد: پس از رقابتهاي المپيک لندن و مسابقات جهاني 2013 اشتباه بزرگي که مرتکب شدم اين بود که پايم را بلافاصله عمل نکردم و يک سال و نيم بيهوده با همان وضعيت کشتي گرفتم که باعث شد عملکرد بدي داشته باشم و نتوانم آنطور که بايد در رقابت‌ها خودم را نشان بدهم.

آزادکار وزن 86 کيلوگرم ايران با اشاره به انجام عمل جراحي دي ماه سال گذشته بر روي پاي خود که به علت پاره شدن رباط صليبي انجام شده بود گفت: پس از يک سال و نيم دوري از کشتي با تلاش و سختي زياد دوباره به رقابت‌هاي مختلف پا گذاشتم و خدا را شکر توانستم عملکرد خوبي از خود نشان بدهم و بازگشت خوبي به کشتي داشتم.

وي خاطرنشان کرد: پس از بازگشت، در مسابقات مختلف همچون قهرماني کشور، جام حيدر‌علي‌اف آذربايجان، جام تختي و مسابقات قهرماني آسيا حضور داشتم تا بدون هيچ حرف و حديثي به مرحله نهايي انتخابي تيم ملي برسم و بتوانم براي حضور در المپيک بجنگم.

لشگري درباره رقابت با سه مدعي ديگر در مرحله نهايي انتخابي تيم ملي براي حضور در المپيک گفت: من اصلا به اسامي رقبايم کاري ندارم و فقط تمرکزم بر روي کار خودم است تا بتوانم با قدرت در اين مسابقات حاضر شوم. به چيزي جز موفقيت و کسب دوبنده تيم ملي فکر نمي‌کنم و نمي‌خواهم اين فرصت را خيلي راحت از دست بدهم. خوشبختانه وضعيت بسيار خوبي دارم و بدون هيچ مشکلي در حال تمرين هستم. مهمترين هدفم حضور در المپيک است و فقط براي حضور دوباره در المپيک به کشتي بازگشتم.

دارنده مدال برنز المپيک تصريح کرد: پس از مصدوميت شديدي که داشتم فقط به عشق حضور دوباره در المپيک تمرين کردم و سختي‌هاي زيادي را متحمل شدم. من اصلا به دنبال اينکه در مسابقات جهاني يا آسيايي حاضر شوم به کشتي بازنگشتم بلکه فقط هدفم حضور در المپيک ريو بود. در المپيک يکبار حاضر شده‌ام و مي‌دانم که از چه اهميتي برخوردار است. مطمئن باشيد چيزي کم نمي‌گذارم و از همه توانم استفاده مي‌کنم تا دوباره در اين رقابت‌ها حاضر شوم و ان‌شاءالله پرچم ايران را به اهتزاز درآورم.

وي در پايان با اشاره به اينکه تمرينات تيم ملي کشتي آزاد با نظم خاصي زير نظر خادم و ديگر مربيان در حال برگزاري است گفت: جا دارد از کادر فني تيم ملي که زحمت زيادي براي من کشيدند تشکر داشته باشم. اميدوارم بتوانم با موفقيت در مسابقات پيش رو مزد زحمات خودم و کادر فني را بگيرم.

مالک ايراني اورتون، تماشاگر ستاره‌هاي آبي در استکهلم

جدال دوستانه استقلال با هاماربي در اولين روزهاي سال نو يک مهمان ويژه سرشناس خواهد داشت.به گزارش ورزش سه، اين ديدار که از مدت ها قبل هماهنگي هايش انجام شده و قرار است روز ششم فروردين ماه در استکهلم برگزار شود يک مهمان ويژه و سرشناس خواهد داشت که ممکن است در آينده برخي ستاره هاي جوان استقلال نقش مهمي ايفا کند.

فرهاد مشيري ميلياردر ايراني و مالک جديد باشگاه اورتون انگليس که در هفته هاي گذشته با ابراز علاقه به سردار آزمون مهاجم ايراني روستوف در بين ايراني ها شناخته تر شد با هماهنگي هاي به عمل آمده ميان اسپانسر برگزاري ديدار دوستانه هاماربي با استقلال روز ششم فروردين ماه در استکهلم از نزديک اين بازي را تماشا کند که حضور او مي تواند زمينه رفتن برخي ستاره هاي استقلال به فوتبال اروپا و جزيره را فراهم کند.

مشيري که پيش از حضور در اورتون در هيات مديره باشگاه آرسنال هم همواره علاقه اش به استعدادهاي ايراني را پنهان نکرده بدون شک اگر بازيکني در استقلال باشد که به درد فوتبال اروپا بخورد براي حضور در اورتون کانديد خواهد کرد از همين رو بايد اين اتفاق را شانسي بزرگ براي بازيکنان صدرنشين ليگ برتر در اولين روزهاي سال 95 قلمداد کرد تا بليت سفر به اروپا را دريافت کنند.

توتي:

بازي‌نکردن‌ براي‌رئال‌، تنها حسرت فوتبالم است

فرانچسکو توتي، ‌کاپيتان رم عنوان کرد که تنها حسرت فوتبالي اش،نپيوستن به رئال مادريد بوده است.

به گزارش ورزش سه، در چارچوب ليگ قهرمانان دو تيم رئال و رم در ورزشگاه برنابئو به مصاف يکديگر رفتند که سپيدپوشان موفق شدند 2-0 حريف را شکست دهند. توتي در دقايق پاياني بازي به ميدان آمد و هواداران رئال استقبال گرمي از او به عمل آوردند. او که پيشتر مدعي شده بود از رئال پيشنهاداتي در اختيار داشته ولي آنها را رد کرده،‌حال عنوان کرد که حسرت نپيوستن به رئال را مي‌خورد

او گفت:"سانتياگو برنابئو بي نظير است. رئال مادريد،‌تنها حسرت فوتبالي من است."

با اختلافاتي که بين توتي و اسپالتي به وجود آمده،‌تمديد قرارداد توتي بسيار دور از ذهن به نظر مي‌رسد و او احتمالا در پايان فصل از ميادين فوتبال خداحافظي خواهد کرد. بدين ترتيب ديدار مقابل رئال، آخرين حضور او در رقابت‌هاي چمپيونزليگ بود که البته با تشويق هواداران رئال همراه بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي