جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/02/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5256


بهبود وضعيت صنايع در ساوجبلاغ در دستور کار است


کمبود اعتبارات دولتي براي اتمام طرح‎ها و پروژه ها


پيشگيري از بروز فاجعه زيست محيطي نفتي در سيلاب رودخانه كشكان


ديدار مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري‏


خبــر


در استان


 بهبود وضعيت صنايع در ساوجبلاغ در دستور کار است  

 ساوجبلاغ- محمد رنجبرکهن

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: بهبود وضعيت صنايع در شهرستان ساوجبلاغ در دستور کار است.ابوالقاسم پاليزگير در نشست بررسي مشکلات واحدهاي صنعتي در شهر هشتگرد اظهار داشت: شهر هشتگرد داراي صنايعي است که لازم است مسير تحولات و توسعه اين صنايع بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.

وي با بيان اينکه توسعه صنايع و رفع مشکلات آنها علاوه بر رونق بخشيدن به صنايع و توسعه توليدات مي‌تواند در ايجاد اشتغالزايي نيز سهم اساسي را داشته باشد گفت: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنيم که بتوانيم از ظرفيت‌هاي اين صنايع بيشتر استفاده کرده و توليدات داخلي را با تحولات اساسي مواجه سازيم.

وي يکي از مهمترين نيازهاي امروز را توسعه اشتغالزايي عنوان کرد و بيان داشت: با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در اين بخش مي‌توانيم مسير توسعه اشتغالزايي را نيز به درستي طي کنيم.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: در اين راستا و با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده بهبود واحدهاي صنعتي در اين شهرستان در اولويت قرار گرفته است.پاليزگير با اشاره به اينکه برخي از بهترين برندها در اين شهرستان فعال است افزود: بر اين اساس و با توسعه اين ظرفيت‌ها مي‌توانيم مسير توسعه اشتغالزايي و اقتصاد را نيز داشته باشيم.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه سال گذشته شهرستان ساوجبلاغ يکي از شهرستان‌هاي برتر اين استان در حوزه مبارزه با کالاي قاچاق بوده است،‌ گفت: امسال نيز با حمايت از توليدکنندگان مي‌توانيم اين رتبه را حفظ کنيم.


 کمبود اعتبارات دولتي براي اتمام طرح‎ها و پروژه ها 

سنندج - سميرا مرادپور

استاندار کردستان اعتبارات دولتي براي اتمام طرح و پروژه هاي نيمه تمام را ناکافي ذکر کرد.

عبدالمحمد زاهدي در ديدار اعضاي شوراي اسلامي استان با بيان اينکه سال گذشته سخت ترين سال دولت بود گفت: هم اکنون 400 هزار ميليارد تومان طرح و پروژه نيمه تمام در کشور وجود دارد که دولت در صدد است آنها را به بخش خصوصي واگذار کند.

وي با بيان اينکه در سال گذشته بخش عمده اي از اعتبارات عمراني به دليل شرايط نامساعد مالي تخصيص پيدا نکرد گفت: اين کمبود منابع و اعتبارات برعملکرد شهرداري ها که عمده محل درآمدشان از محل ساخت و ساز است تاثيرمنفي گذاشت.

زاهدي افزود: اميدواريم در سال جديد صنعت ساختمان رونق پيدا کند چرا که پويايي اين بخش با رونق بخش‌هاي ديگر مرتبط است.

استاندار کردستان با بيان اينکه نگاه ما در کردستان عليرغم وجود بعضي مشکلات به شوراها مثبت است افزود: تلاش مي کنيم در چارچوب قانون به شهرداري ها کمک و شوراها را تقويت کنيم.


 پيشگيري از بروز فاجعه زيست محيطي نفتي در سيلاب رودخانه كشكان 

اهواز – خبرنگار آفرينش

به دليل جاري شدن سيلاب و بالا آمدن سطح آب رودخانه كشكان خط لوله عبوري از اين رودخانه به دليل فشار زياد آب در معرض آسيب جدي قرار گرفت كه با حضور به موقع نيروهاي عملياتي، اين حادثه مهار شد.

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز مسجد سليمان در تشريح اين خبر، گفت: به دليل بالا آمدن بي سابقه سطح و فشار آب رودخانه كشكان، پايه هاي نگه دارنده (ساپورت) خط لوله عبوري از اين رودخانه شكسته شد كه بلافاصله تيم هاي عملياتي در محل مستقر و عمليات مهار اين خط لوله با موفقيت انجام شد.

مهندس ابراهيم پيرامون، افزود: اين عمليات صبح گاه روز پنجشنبه (بيست و ششم فروردين) و همزمان با وقوع پديده سيلاب اين رودخانه آغاز شد و پس از حدود 21 ساعت کار سنگين در ساعت سه بامداد روز جمعه(بيست هفتم فروردين) مهار و با تمهيدات لازم از شكستگي و آب بردن خط لوله و وقوع يک حادثه زيست محيطي جلوگيري شد .

وي، افزود: حدود 500 متر از اين خط لوله از روي رودخانه كشكان(از حوزه هاي آبريز رودخانه دز) عبور مي كند كه با دقت و سرعت عمل بالاي نيروهاي عملياتي از شكسته شدن و نشت نفت به درون رودخانه جلوگيري شد.

مهندس پيرامون ، ادامه داد: خوشبختانه با پيش بيني و اطلاعيه هاي به موقع سازمان هواشناسي ، ستاد مديريت بحران استان خوزستان و ستاد شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب در خصوص بارش هاي گسترده و وقوع پديده سيلاب، کليه نيروهاي عملياتي و ستادي اين شرکت در حالت آماده باش قرار داشتند كه اين وضعيت همچنان ادامه دارد .

وي، افزود: با توجه به گستردگي حوزه عملياتي، تيم هاي متعدد عملياتي متشکل از واحدهاي مختلف بازرسي فني ، خطوط لوله ، HSE ، بهره برداري و تعميرات تشكيل شد تا در صورت وقوع حادثه در کوتاه‌ترين زمان ممکن بتوانند وارد عمل شوند .

شركت بهره برداري نفت و گاز مسجد سليمان در گستره اي به وسعت 27 هزار کيلومتر مربع، رودخانه‌هاي پرآب و دائمي همچون کارون ، دز، کرخه، کشکان و درياچه سدهايي مانند شهيد عباسپور، مسجدسليمان ، گتوند ، بالا رود ، دز و کرخه را در حوزه عملياتي خود دارد كه عبور خطوط لوله انتقال نفت از مسيرهاي کوهستاني و يا مشرف به اين رودخانه‌ها اجتناب ناپذير است.


 ديدار مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري‏ 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با حضور در بيت نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري ضمن تبريک سال نو، گزارشي از وضعيت صنعت برق خوزستان به ايشان ارايه داد.

محمود دشت بزرگ در اين نشست با اعلام آمادگي مجموعه اين شرکت در تامين برق مطمئن و پايدار و تلاش مضاعف براي فراهم آوردن بسترهاي آسايش و رفاه اجتماعي و توسعه اقتصادي بيشتر جامعه گفت: براساس فرمايشات مقام معظم رهبري و نامگذاري امسال به نام " اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل" شرکت برق منطقه اي خوزستان با حداکثر توان و پتانسيلهاي موجود در منطقه با پياده‌سازي مولفه هاي اقتصاد مقاومتي در انجام وظايف خود کوشش خواهد کرد تا با ارتقاي کارآيي و افزايش بهره وري، توجه به اقتصاد برق، مساله هوشمندسازي، آگاه‌سازي و جلب مشارکت بيشتر مشترکان و ساير ذينفعان در زمينه بهينه سازي و اصلاح الگوي مصرف برق ، در مسير خدمت‌رساني مستمر و مناسب همچون گذشته استوار بماند.

وي سپس با برشمردن پاره اي از مهمترين اقدامات برنامه ريزي و انجام شده توسط اين شرکت تاکنون افزود: پروژه توسعه جايگزيني هادي پر ظرفيت با سيم هاي موجود، توجه به ساخت داخل، تقويت بنيه علمي کارشناسان، استفاده از توليدات بومي و ملي، استفاده از توانمنديهاي متخصصان ايراني و تجهيزات داخلي در پروژه ها، توسعه سرمايه گذاري بخش خصوصي در توليد پراکنده و تجديدپذير با محوريت انرژي خورشيدي، کاهش بوروکراسي براي جلب سرمايه گذاريهاي خارجي و.... از اين دست اقدامات هستند.

دشت بزرگ ادامه داد: براساس مصوبات کميته پايش بار و مديريت مصرف شبکه برق کشور براي افزايش ضريب اطمينان و پايداري شبکه ضروري است تا صنايع با اجراي طرحهاي ذخيره عملياتي و تعطيلات و تعميرات و ساير مشترکان با رعايت الگوي مصرف بهينه برق و اصول مديريت مصرف بويژه در ساعت هاي اوج مصرف همکاري مناسبي با صنعت برق منطقه و کشور در راستاي گذر از شرايط سخت و طاقت فرساي تابستان سال جاري داشته باشند تا شاهد خاموشي هاي احتمالي در شبکه نباشيم.

همچنين در اين ديدار حضرت آيت ا... شفيعي نيز با تبريک انتصاب مديرعامل جديد شرکت برق منطقه‌اي خوزستان به بيان رهنمودهاي لازم و تاکيد به اجراي فرامين و منويات مقام معظم رهبري براي برداشتن گام هاي عملي و اقدامات شايسته و خدمت صادقانه به مردم شريف و ولايتمدار خوزستان پرداخت و بيان داشت: اقدامات خوبي توسط شرکت برق منطقه اي خوزستان تاکنون انجام شده ولي نياز است تا خدمات ارايه شده مسوولان به مردم استان بيشتر مشهود باشد تا باعث دلگرمي و افزايش اميد و انگيزه در جامعه گردد.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از سخنان خود بر لزوم توجه به رعايت الگوي صحيح، مشارکت حداکثري مردم در مديريت مصرف برق و پرهيز از اسراف جهت جلوگيري از اعمال خاموشي هاي احتمالي و ناخواسته تاکيد نمود.


 خبــر 

 فعال شدن واحدهاي توليدي؛ گامي در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در کردستان

سنندج- سميرا مرادپور

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت : دولت عزمش را درجهت عملي ساختن شعار سال با فعال سازي واحدهاي تعطيل شده و راکد بعنوان اولين گام مهم جزم نموده است.

محمد دره وزمي اظهار داشت: شاخص هاي توسعه در استان کردستان مورد قبول دولت و مردم نيست و در اين راستا بايد با واقع بيني و ارائه آمار و اعداد درست و واقعي برنامه ريزي متناسب با ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجودِ استان داشته باشيم.

وي درونزا کردن اقتصاد و برونگرا بودن توليد و استفاده بجا و صحيح از ظرفيت هاي داخلي با بهره بردن از تکنولوژي هاي جديد و ورود اين تکنولوژي ها به داخل کشور، درجهت افزايش راندمان و بهره وري کالاها و خدمات توليدي با ديدي صادرات محور و نيم نگاهي به گرفتن سهمي از بازارهاي خارجي با استفاده و کمک از توان دانشگاه هاي داخل کشور را از اهداف اقتصاد مقاومتي و تصميمات دولت تدبير و اميد عنوان کرد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به تصميمات آني و تحميل ريسک هاي بسيار سنگين در گذشته به بخش هاي مختلف از جمله بخش توليد، از معاونين و کارشناسان اين سازمان بعنوان متولي بخش صنعت، معدن و تجارت در کردستان خواست تا با عملي کردن دغدغه هاي مقام معظم رهبري که همانا اجرايي کردن اقتصاد مقاومتي است در گام اول به رفع مشکلات و گرفتاري هاي بخش هاي مختلف توليد و تجارت همت گمارند و در گام دوم با برنامه ريزي و تصميم گيري هاي درست درجهت توسعه استان گام هاي جدي و عملي را بردارند.

عمليات اصلاح شيب شيرواني راه اصلي ساوه-تهران در مرحله نهايي است

اراك -الهام فراهاني

ابراهيم مرداني رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان ساوه گفت: عمليات اصلاح شيب شيرواني راه اصلي ساوه-تهران در مرحله نهايي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وشهرسازي استان مرکزي ,ابراهيم مرداني رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان ساوه با اعلام اين خبر گفت:با توجه به نقش مهم مقوله کاهش شيب شيرواني محورها در کاهش شدت سوانح رانندگي و خسارات وارده به سرنشينان عمليات اصلاح شيب شيرواني محورهاي شرياني و اصلي اين شهرستان در دستور کار اين اداره قرار گرفته است.

ابراهيم مرداني رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان ساوه با تاکيد بر اهميت اين عمليات راهداري افزود: در همين راستا با توجه به تراکم تردد جاده اي و حجم ورود وسائل نقليه از شهرصنعتي ساوه به محور اصلي و وجود شيب جاده اي قابل ملاحظه که منجر به افزايش سرعت وسائل نقليه , انحراف و خروج چندمين دستگاه وسيله نقليه گرديده بودعوامل راهداري اين اداره با اصلاح شيب شيرواني باند برگشت راه اصلي تهران –ساوه (حدفاصل شهرصنعتي ساوه )به طول 9 کيلومتر با استفاده از ماشين آلات در اختيار، نسبت به ايمن سازي جاده مزبور اقدام نمودند.

در شش ماهه دوم سال؛

آب شرب روستاهاي شهرستان فارسان از نظر کيفي صد در صد مطلوب گزارش شد

شهركرد - بهار عبدالغني

خط قرمز شرکت آبفار استان مبحث کنترل کيفي است. منوچهر زماني مدير امور آبفار شهرستان فارسان اظهار نمود:بر اساس گزارش واصل شده از شبکه بهداشت ودرمان شهرستان فارسان خوشبختانه در طول شش ماه دوم سال 1394 از 147 مورد نمونه‎گيري ميکروبي که از آب شرب روستاهاي شهرستان فارسان بعمل آمد، صد درصد نمونه ها مطلوب بوده است.

زماني اظهار کرد با توجه به دستور صريح مدير عامل محترم مهندس تورج احمدپور خط قرمز شرکت آبفار استان مبحث کنترل کيفي است و کنترل کيفي از اهميت بالايي در آب آشاميدني برخوردار است. در شرکت آبفار شهرستان فارسان دستور کار ويژه، اين مبحث مي‎باشد.

توسط استاندارد يزد انجام شد؛

صدور 688 گواهينامه صادراتي طي سال 94

يزد - اکبر خيرخواه

رئيس اداره امور صادرات واردات اداره کل استاندارد استان يزد ،گفت: در سال 1394 توسط دست اندرکاران حوزه هاي مربوطه مستقر در اداره کل استاندارد استان يزد، و همچنين نمايندگي استاندارد در محل گمرک استان، 688 گواهينامه صادراتي به ثبت رسيده است .هما باغياني افزود: گواهي نامه هاي مذکور، براي اجناسي از قبيل پسته، مغزپسته، برگه زردآلو ، خرما، کشمش، چاي، ورق فولادي، پارافين، وازلين، پارچه، پنبه ، نخ، شکر، ترمه ، فرش ماشيني کاشي و چيني بهداشتي، انواع کابل هاي مخابراتي که مشمول استاندارد اجباري هستند، صادر شده است .

رئيس اداره صادرات وواردات اداره کل استاندارديزد ادامه داد: کالا هاي صادراتي مذکور ،حدوداً داراي ارزشي معادل 104 ميليون دلار بوده که به کشورهايي از قبيل :آذربايجان ، دبي، اردن، ارمنستان، امارات متحده عربي، اسپانيا، استراليا، آلمان، ايتاليا، ژاپن، کانادا، چين و.... ارسال شده است .

اين مقام مسئول هم چنين درپايان گفت : تعداد 433 گواهي نامه در واردات ،براي کالاهاي مختلف صادرشده، که ارزش دلاري آنها حدوداً بيش از 2/1 ميليارد بوده است.


 در استان 

 صلح و سازش 42 درصد پرونده ها در شوراهاي حل اختلاف خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان زبيدي‌نيا در نخستين جلسه شوراي قضايي دادگستري خوزستان در سال جديد از صلح و سازش بيش از 42 درصد پرونده ها قابل مصالحه به شوراهاي حل اختلاف استان در سال گذشته خبر داد و گفت: صلح و سازش آثار مادي ، معنوي و روحي زيادي براي افراد و جامعه دارد و براي برقراري آن بايد از تمامي ظرفيت ها استفاده کنيم و شوراهاي حل اختلاف خوزستان جايگاه برتر را به اختصاص داده که در سال 94 از مجموع 153 هزار و 521 فقره پرونده وارده ، 151 هزار و 495 فقره پرونده مختومه و 34 هزار و 542 فقره پرونده به صلح وسازش مختومه شده اند و آمار صلح و سازش در استان به بيش از 42 درصد رسيده که 2درصد نسبت به سال 93 افزايش،و سير صعودي پيدا کرده است.

وي افزود: با توجه به اينکه شوراي حل اختلاف يك نهاد مردمي است و اساس و پايه آن ايجاد صلح و سازش مي باشد و با توجه به فعاليت چشمگير کارکنان شوراي حل اختلاف در تسريع فرآيند دادرسي ،باعث شده رسيدگي‌ها ساده و بدون تشريفات و با سرعت صورت بگيرد که اين خود عاملي در افزايش روزافزون صلح و سازش گرديد.

زبيدي‌نيا در ادامه تصريح کرد :در استان خوزستان 511 شعبه شهري و روستاي شوراي حل اختلاف در سطح استان بصورت فعال وجود دارد که تعدادي از شعب تخصصي و ويژه، کار رسيدگي به پرونده‌هاي مهم را انجام مي‌دهند و بيش از 2083 نفر عضو در شوراهاي حل اختلاف اين استان مشغول به فعاليت مي باشند که بيشتر اين اعضاء تحصيلات کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا دارند و با اين نهاد همکاري مي کنند .

وي با اشاره به فعاليتهاي واحدهاي اداره کل امور شوراهاي حل اختلاف خوزستان اظهار داشت:علاوه بر فعاليتهاي مطلوب واحد هاي مالي و اداراي و بازرسي شوراهاي حل اختلاف استان، واحد آموزش در سال گذشته با همکاري معاونت آموزشي دادگستري خوزستان ،نسبت به آموزشهاي اعضاء شوراهاي حل اختلاف استان،رشد مطلوبي داشته و امور اداري درسال 94 با تکميل سامانه پرسنلي و درج کليه سوابق و مشخصات اعضاء کار بزرگي انجام داد و همچنين روابط عمومي و امور فرهنگي در زمينه برگزاري همايش تقدير از قضات و اعضاء نمونه که با حضور معاونت رئيس قوه قضائيه و رئيس مرکز امور شوراهاي حل اختلاف کشور انجام شد و در بروز رساني سايت خبري شوراي حل اختلاف اين استان که جزء سايتهاي برتر مي باشد، فعاليتهاي خوب و قابل تقديري انجام نمودند که در سال جديد اين فعاليتها بيشتر و بهتر خواهند شد.

معاون قضايي رئيس دادگستري استان بر تقويت شوراهاي حل اختلاف تاکيد کرد و گفت: يکي از واحدهاي مردمي که در سطح کشور فعاليت‌هاي خوبي انجام مي‌دهد همين شوراهاي حل اختلاف است که باعث کاهش ورودي پروندها به محاکم و رفع اختلافات بين مردم بوده است و بايد از لحاظ دارا بودن تجهيزات و بستر شبکه جهت مکانيزه بودن رسيدگي به دعاوي، سيستمي بودن آمار و به روز بودن اطلاعات و انعکاس آن به مرکز امور شوراهاي حل اختلاف و قوه قضاييه تقويت شود.

ابتكار دهياري روستا ي سرخاب در ساوجبلاغ

ساوجبلاغ-محمدرنجبرکهن

شوراي اسلامي و دهياري روستاي سرخاب شهرستان ساوجبلاغ در حركتي ارزشمند، بخشي از سيلاب و سرريز رودخانه كردان در گودال هاي بزرگ و شن چاله هاي معادن متروكه شن و ماسه در اطراف اين روستا ذخيره سازي كردند.

رئيس شوراي اسلامي روستاي سرخاب از توابع بخش مركزي شهرستان ساوجبلاغ بااشاره به اينکه به دنبال خشكسالي هاي اخير ، بخش زيادي از سفره هاي زير زميني شهرستان ساوجبلاغ از آب تهي شد كه با استفاده از فرصت بارش هاي مناسب فروردين ماه جاري توانستيم با كمك مردم ومسئولان ، گودال هاي بزرگ معادن متروكه شن و ماسه را به محل ذخيره آب و تقويت سفره ها تبديل كنيم افزود: شوراي اسلامي و دهياري سرخاب در يك اقدام عملي ميليون ها متر مكعب از سيلاب رودخانه كردان را با هدايت در شن چاله ها و معادن متروكه ذخيره كرده اند تا ضمن استفاده براي اراضي كشاورزي ، كاستي آب سالهاي گذشته سفره هاي زير زميني جبران شود.

عباس رنجبر بابيان اينکه براي اجراي اين طرح از فرمانداري و اداره امور آب شهرستان ساوجبلاغ مجوز دريافت كرديم و با حفر كانالي در بستر رودخانه كردان ، بخش زيادي از سيلاب بهاره را در بيش از10 هكتار از معادن حاشيه رودخانه كه متعلق به يكي از كشاورزان است ، ذخيره سازي کرديم بيان داشت: درسال ها گذشته با طغيان رودخانه كردان ، بسياري از روستاها و تاسيسات حاشيه رودخانه خسارت مي ديدند كه با انتقال آب به معادن متروكه ضمن ذخيره سازي و تقويت سفره ها ، اثر تخريبي سيلاب از بين مي رود.

رئيس شوراي اسلامي روستاي سرخاب ساوجبلاغ افزود: اين اقدام عملي نيز با استقبال و خوشحالي كشاورزان ، باغداران و روستاييان همراه شده است. تقويت سفره هاي زير زميني با افزايش آبدهي چاههاي كشاورزي و آشاميدني همراه است و اين رويه بايد در سراسر كشور عملي شود.

دهيار روستاي سرخاب هم با بيان اينكه ذخيره آبي چشمگيري در پس بارندگي هاي فروردين در گودال هاي بزرگ معادن متروكه شن وماسه اين روستا ايجاد شده از فرمانداري ساوجبلاغ خواست تا با هماهنگي لازم معادن متروكه منطقه تهراندشت استان البرز را براي هدايت سيلاب ها و ذخيره‌سازي آب در اختيار اين دهياري قرار دهندوافزود: حدود 60معدن شن و ماسه متروكه در تهراندشت ساوجبلاغ وجود دارد كه اغلب داراي گودال‌هاي به عمق 15 تا 20 متر است و اگر اين گودال ها به ذخيره سازي آب در فصل بارندگي تبديل شود بحران كم آبي غرب استان البرز در فصل تابستان فروكش مي كند.

جعفر خيام گفت: سيلاب ها در هر سال آبي از ارتفاعات ساوجبلاغ به سمت دشت ها و نمك زارهاي اشتهارد و نظرآباد سرازير مي شود بدون آنكه استفاده بهينه از اين سيلاب ها به عمل آيد ضمن آنكه با تخريب اراضي ، خانه هاي روستايي و خسارت ديگر همراه است .

روستاي شش هزار نفري سرخاب از توابع بخش مركزي ساوجبلاغ داراي اراضي كشاورزي حاصلخيز و باغات پرمحصول است. استان البرز در سال هاي اخير به علت كاهش بارندگي ها با بحران كم آبي مواجه شد و سطح سفره هاي زير زميني اين استان به پايين ترين سطح خود در چند سال گذشته رسيد بطوريكه طبق گزارش هاي كارشناسي ، سال گذشته حفاري براي دستيابي به آب در اراضي البرز به بيش از250 متر رسيد در حاليكه تا اواخر دهه 70 آب كشاورزي و آشاميدني در استان از طريق چاه هاي به عمق كمتر از 40 متر انجام مي شد. ميزان بارندگي هاي سال زراعي جاري از مهر 94تا نيمه نخست فروردين ماه 95 در استان البرز 340 ميلي متر اعلام شده است كه البته در روزهاي اخير بارش هاي مناسب بهاري اين ميزان بارندگي هاي استان را بطور چشمگيري افزايش داده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي