جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/02/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5256

با هدف افزايش همکاريهاي اقتصادي تهران، پرتوريا؛
رئيس جمهوري آفريقاي جنوبي امروز به تهران مي آيد

معاون وزير صنعت اعلام کرد:
پيش‌فروش خودرو فقط با مجوز رسمي


دلار از ضعف گريخت


ايران نخستين مقصد صادرات كائوچو لائوس در خاورميانه


اخبار اقتصادي


يادداشت


 با هدف افزايش همکاريهاي اقتصادي تهران، پرتوريا؛
 رئيس جمهوري آفريقاي جنوبي امروز به تهران مي آيد 

 
رئيس جمهوري آفريقاي جنوبي امروز (شنبه، چهارم ارديبهشت‌ماه) در راس يک هيئت بلندپايه سياسي و اقتصادي به تهران سفر مي‌کند.به گزارش شانا، جاکوب زوما به دعوت رئيس جمهوري کشورمان، عصر امروز شنبه وارد کشور مي‌شود و فردا يکشنبه (پنجم ارديبهشت ماه) مورد استقبال رسمي دکتر حسن روحاني، رئيس جمهوري اسلامي ايران قرار مي‌گيرد.

در جريان ديدار رؤساي جمهوري ايران و آفريقاي جنوبي چند سند اقتصادي و تجاري ميان مقامهاي دو کشور امضا مي شود سپس زوما در ضيافت ناهار همتاي ايراني خود حضور مي يابد.رئس جمهوري آفريقاي جنوبي قرار است در اين سفر با مقامهاي عالي کشورمان ديدار و گفتگو کند و روز دوشنبه (ششم ارديبهشت ماه) نيز عازم اصفهان مي شود.

هيئت همراه زوما در اين سفر حدود 180 نفر هستند. 6 نفر از وزيران کابينه رئيس جمهوري آفريقاي جنوبي را در اين سفر همراه مي کنند و حدود 80 تا 100 نفر از فعالان اقتصادي آفريقاي جنوبي از ديگر همراهان وي هستند.سفر زوما به تهران، نخستين سفر رئيس جمهوري اين کشور به جمهوري اسلامي ايران به شمار مي رود، البته نلسون ماندلا رهبر مبارز و فقيد اين کشور پيش و پس از دوران رياست جمهوري خود به تهران سفر کرده بود.


 معاون وزير صنعت اعلام کرد:
 پيش‌فروش خودرو فقط با مجوز رسمي 

 معاون وزير صنعت با اشاره به ابلاغ آئين‌نامه اجرايي قانون حمايت از مصرف‌کنندگان خودرو، گفت: پيش‌فروش خودرو بايد تنها با مجوز وزارت صنعت باشد.

به گزارش مهر، محمود نوابي با اشاره به ابلاغ آئين نامه اجرايي قانون حمايت از مصرف کنندگان خودرو، گفت: در آئين نامه جديد به چگونگي پيش فروش، خدمات پس از فروش، ارتقاي رتبه نمايندگي‌ها، نحوه رسيدگي به شکايات، خواب و توقف خودرو در تعميرگاه‌ها و نمايندگي‌هاي مجاز شرکت‌هاي خودروساز توجه شده در حالي که در آئين نامه قديمي فقط به موضوع خدمات پس از فروش توجه شده بود .

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: شمول اين آئين نامه را که از 28 فروردين 95 براي اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شد، همه خودروهاي سبک و سنگين و موتورسيکلت است و نقطه قوت آن، توجه به حقوق مصرف‌کننده خودرو است. پيش از اين خودروسازان، عرضه‌کنندگان و واسطه‌هاي مجاز اقدام به پيش‌فروش مي‌کردند اما در اين آئين‌نامه جديد شرايط تحويل فوري، تحويل قطعي، پيش فروش قطعي و عادي، مشارکت در توليد همچنين خودروهاي سفارشي مشخص شده است.

وي تصريح کرد: برخلاف آئين‌نامه قبلي که در روش پيش‌فروش ارقام متفاوتي از مشتريان دريافت مي‌شد، در آئين‌نامه جديد عرضه‌کنندگان خودرو اجازه ندارند ارقامي بيش از 50 درصد قيمت خودرو دريافت کنند، ضمن اينکه حداکثر مدت زمان انتظار براي تحويل فوري خودرو را 30 روز است و در صورت تاخير در تحويل خودرو، خودروساز به ازاي هر روز تاخير بايد مطابق انچه در آئين نامه قيد شده جريمه پرداخت کند. براساس آئين‌نامه جديد، حداقل سود پيش فروش خودرو براي تحويل در 9 ماه آينده سودي است که نظام بانکي مي پردازد . نوابي با بيان اينکه مشتري حق دارد در هر مرحله اي از تحويل خودرو شکايت کند، افزود: اگر خودروساز رضايت مشتري را جلب نکرد، شاکي مي‌تواند به سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت در استان‌ها شکايت کند و مراجع ذيصلاح حداکثر 20 روز فرصت دارند به شکايت رسيدگي و رضايت شاکي را جلب کنند، اگر رضايت شاکي جلب نشد مي تواند به هيات حل اختلاف مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و در مرحله آخر به دادگاه شکايت کند.

رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان اطهارداشت: اگر مشتري هنگام تحويل خودرو متوجه نقص و ايرادي (فني، رنگ و ساير موارد) در خودرو شد مي تواند به خودروساز اعلام و خودروساز نقص را بنحوي که به قيمت خودرو لطمه اي وارد نشود برطرف کند، اگر رفع نقص باعث افت قيمت خودرو شد خودروساز بايد خودرو را تعويض کند.


 دلار از ضعف گريخت 

 آخرين تحولات بازارهاي جهاني ارز حاکي از آن است که شرايط بازار به گونه‌اي بوده که تنها مي‌توان آن را متاثر از عوامل زودگذر به خصوص در رابطه با ارزهاي عمده دانست. شاخص دلار در اين دوره اندکي تقويت شد و از پايين‌ترين سطوح ثبت شده در هفته‌هاي پيش فاصله گرفت.

به گزارش ايسنا، تازه‌ترين گزارش بانک مرکزي نشان مي‌دهد که در هفته منتهي به 17 آوريل پايان فروردين‌ماه، ارزش دلار نسبت به هفته ماقبل آن در مقابل ارزهايي همچون ين 0.65، يورو يک و فرانک 1.49 درصد تقويت شده است.

بررسي‌ها بر اين تاکيد دارد که ژاپني‌ها، عرب‌ها و روس‌ها بر تقويت ارزش دلار در مقابل ساير ارزها تاثير‌گذار بودند. اين در حالي است که اظهارات دبير رياست کابينه ژاپن مبني بر اين‌که توافق گروه 20 براي اجتناب از تضعيف رقابتي ارز به معني عدم دخالت در بازار براي مقابله با نوسانات نيست، يکي از عوامل موثر بود. انتشار خبر توافق روسيه و عربستان براي تثبيت سطح توليد نفت نيز ضمن تقويت بازارهاي سهام دلار را به ويژه در برابر ين تقويت کرد.

همچنين در هفته گذشته دلار در برابر پوند تا بيش از نيم درصد تضعيف ارزش شده است. تقويت قيمت نفت، دلار آمريکا را در برابر ارزهاي وابسته به آن تضعيف کرد. از سويي ديگر افزايش کمتر از انتظار شاخص قيمت مصرف‌کننده آمريکا در ماه مارس و همين طور کاهش قيمت نفت در روزهاي پاياني هفته به دليل افزايش اضطراب بازار از نتيجه نشست توليد‌کنندگان نفت در تعطيلات پايان هفته از ديگر عوامل تضعيف دلار بود.

طلا افت کرد

بنا بر اين گزارش، در هفته منتهي به 17 آوريل بهاي طلا نيز تا 0.62 درصد کاهش يافته و در بازار نيويورک در محدوده 1226 تا 1257 دلار براي هر اونس در نرخ‌هاي پاييني ثبت شد . اين در حالي است که فلز زردرنگ پس از سه هفته متوالي افزايش قيمت سرانجام با افت روبه‌رو شده است. در اين رابطه نيز تقويت دلار در مقابل ارزهاي عمده و نيز عملکرد مطلوب بازارهاي سهام در سراسر دنيا از تمايل به سمت دارايي‌هاي امن کاسته و سبب افزايش قيمت آنها شد.

ريزش دلار به داد نفت رسيد

اما بهاي نفت برنت و آمريکا در هفته پاياني فروردين‌ماه افزايش يافته است. بانک مرکزي اعلام کرد که اخباري در رابطه با توافق روسيه و عربستان قبل از برگزاري جلسه برخي کشورهاي عضو اوپک و روسيه براي تثبيت سطح توليد و کاهش ارزش دلار از مهم‌ترين دلايل افزايش قيمت نفت بود.


  ايران نخستين مقصد صادرات كائوچو لائوس در خاورميانه 

 لائوس براساس قراردادي براي صادرات كائوچو فرآوري شده از ماه آينده 100 تن از اين كالا را به عنوان نخستين مقصد در خاورميانه به ايران صادر مي كند.به گزارش ايرنا، يك شركت ايراني براساس قراردادي با شركت 'بونتهان' لائوس از ماه آينده ميلادي 100 تن كائوچوي فرآوري شده را وارد مي كند.

قرارداد صادرات اين محصول توسط 'بونلون سيلاوونگ' معاون شركت توسعه صادرات و واردات محصولا كشاورزي 'بونتهان' لائوس و 'حامد ميرلوحي' نماينده يك شركت ايراني كه در زمينه تامين و ارائه مواد اوليه صنايع در زمينه لاستيك طبيعي و مصنوعي و ساير محصولات صنعتي فعاليت مي كند، امضا شد.

به نوشته روز جمعه 'وينتيان تايمز' لائوس، 'بونلون' معاون شركت توسعه صادرات و واردات محصولا كشاورزي 'بونتهان' با بيان اين موضوع كه اين براي نخستين بار است كه يك شركت لائوسي براي صادرات لاستيك به خاورميانه وارد شده است، افزود كه اين شركت ايراني قصد دارد در صورت هموار بودن مسير تجارت، ميزان خريد خود را از ساير توليدكنندگان كائوچو در اين كشور حوزه جنوب شرق آسيا افزايش دهد.

شركت لائوسي تامين كننده كائوچو صادراتي به ايران بيش از 570 هكتار مزارع كائوچو در استان 'چامپاساك' در اختيار دارد كه 200 هكتار از اين مزارع توسط كشاورزان محلي كشت شده اند.به گفته اين فعال تجاري لائوسي، اين شركت در حال حاضر قادر به توليد روزانه 25 تن كائوچو است و قصد دارد با افزايش ميزان توليد خود نياز خارجي ها به اين محصول را تامين كند.وي گفت كه در استان 'اودمكزاي' نيز سرمايه‌گذاران چيني پس از توافق ايجاد شده با مقامات استاني قرار است به كشاورزان در كاشت اين محصول كمك كنند و در مقابل ارائه اين قبيل كمك ها، محصول كائوچو را از كشاورزان تحويل بگيرند.

كائوچو ماده اوليه توليد لاستيك است و افت روند قيمت جهاني كائوچو باعث كاهش قيمت لاستيك در بازار هاي جهاني و داخلي شده است. اما نمودار زير نشان از كاهش قيمت، حجم واردات و ارزش واردات هم به ريال و هم به دلار شده است.

روند واردات كائوچو به ايران، همزمان با كاهش قيمت كاين محصول در بازارهاي جهاني نزولي بوده است. قيمت هر كيلو كائوچو از 99 هزار و 720 ريال در 6 ماهه نخست سال 1392 به كيلويي 46 هزار و 699 ريال در آبان ماه گذشته رسيد و بيش از 50 درصد افت قيمت داشته است.حجم واردات نيز از 6 ماهه نخست سال 1393 نوساني و در مجموع كاهش داشته و ارزش معاملات نيز از 6 ماهه نخست سال 1393 روند نزولي را در پيش گرفته است.


 اخبار اقتصادي 

 موافقت بانک مرکزي با انتشار 3 هزار ميليارد ريال اوراق رهني مسکن

بانک مرکزي با انتشار مبلغ 3 هزار ميليارد ريال اوراق رهني به پشتوانه تسهيلات رهني مسکن از سوي بانک مسکن موافقت کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک مرکزي، در جلسه کارگروه تخصصي ستاد هماهنگي امور اقتصادي دولت که روز چهار شنبه اول ارديبهشت در محل بانک مرکزي و با حضور رئيس کل بانک تشکيل شد، اعضاي کارگروه بر استفاده از اوراق رهني مسکن و انجام معاملات ثانويه در بازار بورس و اوراق بهادار به منظور تسريع در رونق بازار مسکن و نيز بازار سرمايه تاکيد کردند.

بر اساس اين گزارش، در کارگروه روز چهارشنبه که معاون وزير راه و شهرسازي، رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار و مديرعامل بانک مسکن نيز حضور داشتند، تفاهم شد امکان تعميم انتشار اوراق حق تقدم مسکن (اوراق‌تسه) به ساير بانک‌ها پس از اخذ مجوز از بانک مرکزي امکان پذير شود. همچنين امکان فعاليت شرکت‌هاي ليزينگ در حوزه مسکن مشروط به عدم استفاده آن شرکت‌ها از منابع بانک‌ها، پس از اخذ مجوز از بانک مرکزي، مورد بررسي و تفاهم قرار گرفت.

اين گزارش حاکي است، در پي تصميم ها و سياست هاي قبلي اتخاذ و اعلام شده از سوي شوراي پول و اعتبار، انجام اقدام ها و سياست‌هاي جديد و تکميلي در حوزه مسکن ضرورت دارد و بدين منظور ابزار انتشار اوراق رهني مسکن از آغاز سال جديد مورد توجه قرار گرفته و در آستانه عملياتي شدن است.

گفتني است، مشروح اين تصميم ها و چگونگي عملياتي شدن آن در روزهاي آينده از طريق سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مسکن، به اطلاع عموم خواهد رسيد.

بدون شک بخش مسکن يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي اقتصاد ايران است که به لحاظ داشتن ارتباط گسترده با ساير فعاليت‌هاي اقتصادي، از موقعيت ويژه‌اي برخوردار است.تاکيد بر پاسخگويي به تقاضاي مسکن، اصلاح بافت‌هاي فرسوده از طريق تامين مالي آن و نيز توجه به موجودي و عرضه مسکن، دلالت بر گستردگي اين موضوع و تأثير آن بر توسعه اقتصادي و آحاد جامعه دارد که با توجه به اهميت آن، موضوع رونق بخشي فعاليت هاي مسکن، پيوسته در اولويت سياست هاي اقتصادي دولت قرار داشته است.

ثبت سفارش و واردات لامپ‌هاي رشته‌اي ممنوع شد

ثبت سفارش و واردات تمامي انواع لامپ رشته‌اي ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما ، بر اساس اعلام سازمان بهره‌وري انرژي ايران (سابا)، به‌منظور افزايش کيفيت محصولات روشنايي موجود در بازار و به منظور حمايت از عموم مصرف‌کنندگان، هيئت دولت ممنوعيت توليد و واردات لامپ رشته‌اي در سال "اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل" را به تصويب رساند.

بنابراين گزارش، بر اساس مصوبه مورخ 26 فروردين امسال هيئت وزيران، پروانه بهره‌برداري تمامي توليدکنندگان لامپ‌هاي رشته‌اي با توان بالاي 40 وات تا تاريخ 26 آذر 95 لغو خواهد شد و توليدکنندگان تا تاريخ مزبور مهلت دارند تا نسبت به جمع‌آوري خطوط توليد خود اقدام کنند؛ ضمن آن‌که ثبت سفارش و واردات تمامي لامپ‌هاي رشته‌اي از اين پس ممنوع است.

احتمال کاهش جوجه‌ريزي و تغيير قيمت مرغ

رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي از افزايش قيمت مرغ و تعادل عرضه و تقاضا از خرداد امسال به دليل کاهش ميزان جوجه ريزي توسط مرغداران خبر داد.

مهدي يوسف‌خاني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: با توجه به جلسات انجام شده و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، در نهايت مرغداران متقاعد شدند که براي تعادل بازار و ميزان عرضه و تقاضا بايد جوجه‌ريزي خود را به 85 ميليون قطعه در ماه کاهش دهند.

وي يادآور شد: در حال حاضر ماهانه حدود 110 ميليون قطعه جوجه‌ريزي مي‌شود. يوسف‌خاني گفت: با توجه به اينکه از ارديبهشت‌ پارسال تا به امروز مرغداران با ضرر و زيان زيادي مواجه شدند، در نهايت قبول کردند تا ميزان توليدات خود را کاهش دهند که خوشبختانه اين امر از خرداد اجرا مي‌شود و مي توان گفت با تعادل عرضه و تقاضا، وضعيت بهتري را از ابتداي تابستان در بازار مرغ شاهد خواهيم بود.

وي با بيان اينکه قيمت مرغ حدود 200 تومان نسبت به اوايل هفته افزايش يافته ولي نسبت به هفته قبل تغييري نداشته است، عنوان کرد: در حال حاضر قيمت هرکيلوگرم مرغ در خرده‌فروشي ها 5600 تومان، تحويل مغازه‌دار 5100 تومان و در کشتارگاه 5000 تومان است.

يوسف‌خاني با بيان اينکه قيمت هر کيلوگرم مرغ زنده 3500 تومان است، گفت:‌ در حال حاضر ‌تقاضا همچنان ضعيف است و تغييري در وضعيت مرغداران ايجاد نشده است.

دلالان زعفران کار خود را کردند

سال گذشته با وجود افزايش توليد، صادرات زعفران با کاهش حدود 28 درصدي از نظر ارزشي و وزني مواجه بود که به گفته کارشناسان و صادر‌کنندگان، اين محصول به علت سودجويي دلالان با چنين مشکلي مواجه شده است.

به گزارش ايسنا، سال گذشته بالغ بر 300 تن زعفران توليد شد که مي‌توان گفت حدود 15 درصد نسبت به سال 1393 توليد اين محصول ارزآور افزايش يافت، اما صادرات آن برخلاف تصورات و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته با حدود 28 درصد کاهش از نظر وزني و ارزشي مواجه شد.

چرا که براساس آمار‌هاي رسمي منتشر شده در سال گذشته 113 تن و 579 کيلوگرم زعفران به ارزشي بالغ بر 165 ميليون و 300 هزار دلار به 42 کشور مختلف صادر شد که از نظر وزني 28.5 درصد و از نظر ارزشي 27.4 درصد نسبت به سال 1393 کاهش داشته است.

پاکستان، چين، ژاپن، آفريقاي جنوبي، آلمان، اردن، اسپانيا، استراليا، استوني، افغانستان، امارات، انگلستان، آمريکا، ايتاليا، بحرين، برزيل، بلژيک، بوسني هرزگوين، تايوان، ترکيه، ترکمنستان، جمهوري چک، سنگاپور، سوئد، عراق، عربستان، عمان، روسيه، فرانسه، فيليپين، قطر، کانادا، کويت، لبنان، مالزي، موريس، نروژ، نيوزلند، هلند، هنک‌کنگ، هند و يونان 42 مشتري زعفران ايراني در سال گذشته بودند که به گفته کارشناسان و صادر‌کنندگان اين محصول بازي دلالان با قيمت زعفران باعث شد تا صادرات اين محصول در سال گذشته کاهش يابد.

چرا که به گفته علي حسيني – عضو شوراي ملي زعفران – با وجود توليد مناسب اين محصول، برخي دلالان با قيمت زعفران بازي کردند و صادرات آن را در دي‌ماه متوقف کردند و ديگر کشوري حاضر به خريد زعفران نشدند. وي افزود: برخي دلالان زعفران ايراني را که قيمتش حدود کيلويي 4.5 ميليون تومان بود، به کيلويي شش ميليون تومان رساندند و به همين دليل کشوري حاضر نشد اين محصول را بخرد.


 يادداشت 

 ويژگي هاي تحول سازماني گمرك كشورهاي جهان

قسمت دهم

دكتر مسعود كرباسيان

در اوگاندا، اداره توسعه بين المللي انگلستان برپايي و تاسيس سازمان كسب درآمد اوگاندا را مورد حمايت قرار داد.

كه شامل معرفي يك مشاور خارجي با مسئوليت هاي مديريتي بود.

اگرچه اصلاحات مراكش از همان ابتدا از حمايت فني دولت فرانسه و صندوق بين المللي پول برخوردار بود ولي هزينه هاي اصلاحاتش را از منابع داخلي پرداخت كرد.

قوانين گمرك ها

در بيشتر كشورها، به جز اوگاندا و فيليپين، قوانين جديد گمركي براي پوشش رويه ها، خدمات گمركي و وضعيت پرسنل تنظيم شد تا زير بناي مستحكمي براي روند اصلاحات باشد.

در مراكش قانون گمركي در اواخر دهه 1990 طوري بازنگري شد كه با كنوانسيون اصلاح شده كيوتو كه مراكش آن را به رسميت مي شناسد، سازگار شود.

در بعضي از كشورها برنامه هاي اصلاحات جايگزين قوانين كهنه و دست و پاگيري شد كه مانعي براي معرفي رويه هاي جديد و متناسب با فعاليت هاي تحول يافته بازرگاني مي شدند.

به كارگيري آيين نامه ها و انجام ساير تغييرات قانوني از جمله قوانين كيفري ، آغاز شد.

در فيليپين حجم زيادي از قوانين و آيين نامه هايي كه منتشر شد، در زمينه هاي سيستم عامل خودكار سازي رويه هاي گمركي، سيستم كنترل و ساختار اداره گمرك بود.

در تركيه، قانون گمركي اتحاديه اروپا كه رويه هاي اجرايي گمركي را تحت پوشش قرار مي داد به بخشي از قوانين داخلي تبديل شد.

بعد از تنظيم قانون گمركي جديد در پرو، قوانين ديگري نيز در اين راستا تغيير يافتند و قوانين عمومي گمرك هم درسال 1996 به روز شد.

در اوگاندا، قانون امور گمركي آفريقاي شرقي 1960 اعمال مي شد كه مقامات اين كشور با قبول كنوانسيون اصلاح شده كيوتو، مجبور به تغييراتي در قوانين موجود خواهند شد.

مديريت گمركات

هدف از تمام طرح هاي تنظيم شده تغييراتي مديريتي، تغيير در وضعيت ادارات گمرك و نيروهاي آن و تغيير در ساختار يا ساماندهي خدمات مربوطه است.

تغيير در نيروهاي انساني، در برخي از برنامه ها، از عوامل كليدي اصلاحات بود. در مراكش؛ تغييرات در سطح مديريت، بر ساماندهي دوباره منطقه اي و اجرايي، از جمله توزيع وظايف و تفويض اختيار به مقامات منطقه اي و مركزي و تمركز زدايي تاكيد داشت اين سازماندهي بر پايه پيشرفت و انعطاف پذيري مورد ارزيابي مجدد قرار مي گيرد.

با توجه به تغيير كاربري از بازرسي فيزيكي به كنترل بعد از ترخيص، كارمندان آموزش ديده اي براي وظايف جديد جايگزين مي شوند.

اصلاحات در موزامبيك دستاوردهاي قابل توجهي به همراه داشت.

با توجه به سال ها ناآرامي داخلي، گمرك و بسياري از ادارات داخلي به شدت دچار اختلال شده بودند، به همين دليل دولت موزامبيك بيشتر فعاليت هاي مديريتي كليدي را به مشاوران خارجي سپرد.

برنامه اصلاحي به بازنگري جدي كارمندان تاكيد داشت.

به علاوه يك تيم متخصص ارزيابي تشكيل شد كه توسط يك نرك افزار ارزيابي و يك تيم كنترل مدعو پيشتيباني مي شدند.

در بوليوي، پرو و اوگاندا اصلاحات مديريتي شامل خود مختاري و استقلال دادن به گمرك ها و به وجود آوردن استقلال بيشتر در مواردي نظير سياست هاي مربوط به نيروي كار، استخدام، آموزش دستمزد و مواردي كه نياز به تائيديه دارد، مي باشد. سازمان كسب درآمد اوگاندا، در اين كشور به عنوان يك سازمان مستقل با مسئوليت جمع آوري و حسابرسي تمام ماليات هاي داخلي و خارجي در سال 1991 تاسيس شد و به دنبال آن تدابير ديگري براي تقويت مديريت در پاسخ به كاهش فعاليت ها اتخاذ گرديد. اين تدابير شامل بكارگيري هيات جديد و مديران ارشد و شفافيت ها در روابط بين اين هيات، مديريت و وزارت سرمايه گذاري بود.سازمان كسب درآمد اوگاندا ديگر مسئوليت ارائه مشاوره به دولت در مسائل مالياتي را نداشت ولي دادن مشاوره به وزير سرمايه گذاري در مناقشات مالياتي و جنبه هاي اجرايي ماليات، بعد از تغيير سياست هاي مالياتي به اين سازمان سپرده شده بود.

ادامه دارد...


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي