جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5275

آقاي خاص حرفش را پس گرفت!
داستان‌هاي پر فراز و نشيب کشتي فرنگي با محمد بنا

محک سخت شاگردان لوزانو در اروپا
تيم ملي واليبال باز هم به فرانسه باخت


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 آقاي خاص حرفش را پس گرفت!
 داستان‌هاي پر فراز و نشيب کشتي فرنگي با محمد بنا 

 
آفرينش- اظهارنظرهاي بسيار متفاوت محمد بنا اهالي ورزش را کمي سردرگم کرده است. سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي که در المپيک لندن با سه مدال طلا نامش جاودانه شد، چند ماه قبل دوباره به تيم ملي برگشت و همان موقع اعلام کرد که ديگر هيچ کس نمي تواند او را از کشتي فراري دهد. بنا گفت که رفتنش هم به او و هم به کشتي فرنگي ضربه زده و حالا با يک برنامه 5 يا 6 ساله برگشته است.

بنا حتي وعده ساختن پايه هاي کشتي فرنگي را هم داد و اعلام کرد مي خواهد در هر وزن چند پشتوانه به تيم ملي تحويل دهد.

اما پس از روزهاي نسبتا سخت براي کسب سه سهميه باقي مانده المپيک و بعد از اينکه المپيکي شدن حميد سوريان به درازا کشيد، بنا در آستانه جام جهاني کشتي فرنگي اعلام کرد که اگر امکانات مهيا نباشد از تيم ملي مي رود؛ اظهار نظري که احساسي و غيرمنتظره جلوه کرد و واکنشهاي منفي در پي داشت چرا که رها کردن تيم ملي آن هم در نزديکي المپيک که مردم به نتايج آن دل بسته اند، کاري منطقي به نظر مي رسد و چيزي جز لطمه به ورزش ايران و در پي آن نااميد کردن مردم از قهرمانانشان را در پي نخواهد داشت.

محمد بنا که اين روزها تيم ملي را به اردوي شيراز برده تا خود را براي رقابتهاي جام جهاني در پنجشنبه و جمعه اين هفته آماده کند، اخيرا مصاحبه اي کرده و اين بار هم عقايدش متفاوت با چيزي است که چند روز پيش گفته است. محمد بنا در آخرين اظهار نظرش اعلام کرده که مشکلي نيست و تا المپيک خواهد ماند.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي در اين باره گفت: "با توجه به صحبت‌هايي که با دبير فدراسيون کشتي داشتيم، قرار شد شرايط مدنظر فراهم شود. مشکلي نيست و ان‌شاءالله تا المپيک کنار تيم ملي خواهم ماند و اميدوارم بعد از المپيک هم اين همکاري تدوام داشته باشد. در گذشته شرايط فراهم بود و من هم کار را با تيم ملي ادامه دادم اما گاه به اقتضاي زمان، نظر افراد تغيير مي‌کند."

بنا در پاسخ به اين سئوال که اگر شرايط مهيا نباشد بعد از جام جهاني کناره‌گيري مي‌کند؟ گفت: "در آن زمان شرايط مقداري سخت بود و هر فرد براساس شرايطش صحبت مي‌کند. هيچ‌گاه براي خودم بيش از آنچه به‌عنوان حقوق توافق شده چيزي نخواسته ام بلکه تمام تلاشم فراهم کردن شرايطي بهتر و مطلوب‌تر براي کشتي‌گيران تيم ملي بوده است. من اعتقاد دارم آن هديه‌اي که مسئولان مي‌خواهند بعد از قهرماني بدهند الآن در اختيار تيم قرار دهند تا شرايط مطلوبي را براي کشتي‌گيران فراهم کنند."

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي همچنين بيان کرد: "الآن تمام نگاه‌مان به کسب عنواني شايسته در رقابت‌هاي جام جهاني شيراز است و اميدواريم با نتايجي خوب اين رقابت‌ها را به اتمام رسانده و آن وقت به المپيک فکر کنيم."

او شرايط موجود در خانه کشتي را مطلوب ندانست و گفت:" بعد از چهار پنج ماه، عوض شدن محيط و برگزاري اردو در شيراز خوشبختانه از نظر روحي نشاط خاصي را بين کشتي‌گيران ايجاد کرده است."

وي با بيان اينکه طي 30 سال گذشته به شيراز سفر نکرده بود، گفت: "من با تمام وجود از شيراز لذت مي‌برم، از ميهمان‌نوازي و ميزباني بسيار خوب مردم و مسئولان شيراز لذت مي‌برم و قدردان همه هستم و اميدوارم جام قهرماني را به زيبايي تمام تصاحب کرده و به ميزبانان خوبمان هديه کنيم."

بنا در پايان گفت: "ان‌شاءالله توفيق اين را داشته باشم و همانگونه که قبلا هم گفته‌ام براي پنج،‌ شش سال تيم ملي برنامه‌ريزي کرده و همراه اين تيم باشم."


 محک سخت شاگردان لوزانو در اروپا
 تيم ملي واليبال باز هم به فرانسه باخت 

 
تيم ملي واليبال ايران در دومين بازي تدارکاتي خود مقابل فرانسه قهرمان ليگ جهاني نتيجه را واگذار کرد.در ست اول فرانسوي ها بعد از کسب امتياز 19 عملکرد بهتري داشتند و موفق شدند اختلاف امتياز را بيشتر کنند و در نهايت هم با نتيجه 25-20 ست اول را به نفع خود به پايان رساندند.

ست دوم نيز همچون ست اول پاياپاي پيش رفت اما در اواسط ست فرانسه موفق شد 17 بر 15 از ايران پيش بيفتد. لوزانو مهدوي را به جاي معروف به زمين فرستاد اما اختلاف دو تيم بيشتر شد و در نهايت فرانسوي‌ها موفق شدند 25 بر 19 ست دوم را هم از آن خود کنند. در ست سوم نيز تيم ملي ايران تا امتيازهاي ابتدايي با حريف پيش رفت اما در ادامه فرانسه اختلاف امتياز ايجاد کرد و موفق شد 12 بر 9 پيش بيفتد. تلاش بازيکنان ايران براي جبران فاصله ثمر نداشت و فرانسه با نتيجه 25 بر 21 ايران را شکست داد تا بازي را در سه ست پياپي به نفع خود به پايان برساند.

اولين بازي اين دو تيم نيز جمعه برگزار شد و تيم ملي فرانسه موفق شد 3 بر يک برابر ايران صاحب برتري شود.

تيم ملي ايران در چهار بازي قبلي خود برابر فرانسه چهار شکست را پذيرفته است. تيم ملي قبل از آغاز رقابت‌هاي انتخابي المپيک دو ديدار دوستانه ديگر با چين و لهستان در ژاپن برگزار مي‌کند.

تيم ملي واليبال ايران از 8 خرداد رقابت‌هاي خود را براي کسب سهميه المپيک با تيم‌هاي لهستان، فرانسه، استراليا، ونزوئلا، کانادا، چين و ژاپن (ميزبان) آغاز مي‌کند.


 خبرنامه  

 قهرماني بارسا در ليگا و آقاي گلي سوارس

بارسلونا با برتري 3 بر صفر برابر گرانادا توانست با قهرماني فصل فوتبال اسپانيا را به پايان برساند. رئال نيز با دو گل رونالدو از سد لاکرونيا گذشت و دوم شد.

در هفته پاياني ليگا، گرانادا در خانه برابر بارسلونا به ميدان رفت که سوارس با هت تريک خود نتيجه را 3-0 کرد.اين بازيکن اروگوئه اي به سلطه آقاي گلي مسي و رونالدو براي چندين فصل متوالي نيز پايان داد.

در ديگر ديدار رئال مادريد که کورسويي براي قهرماني داشت با دو گل برابر لاکرونيا به برتري رسيد تا نايب قهرمان شود. هر دو گل مادريدي ها را کريستيانو رونالدو به ثمر رساند تا اين بازيکن در اين فصل 51 گله شود و براي ششمين فصل پياپي تعداد گل هايش را در يک فصل به بيش از 50 گل برساند. اين دومين قهرماني پياپي انريکه در ليگ اسپانيا محسوب مي شود.

ميرزاجانپور: از رويارويي با فرانسه درس گرفتيم

دريافت کننده تيم ملي واليبال گفت: برگزاري دو ديدار تدارکاتي با فرانسه بازيکنان ايران را با نقاط ضعف و قوت خود آشنا کرد و درس‌هاي خوبي از اين ديدارها گرفتيم.

مجتبي ميرزاجانپور ادامه داد: فرانسه خيلي خوب بازي کرد و مسابقه با قهرمان ليگ جهاني به بازيکنان و کادر فني براي شناخت نقاط ضعف و قوت بازيکنان کمک کرد.

رونالدو باز هم رکورد زد

در ديدار تيم هاي رئال مادريد و دپورتيوو لاکرونيا از هفته سي و هشتم و پاياني لاليگا کريستيانو رونالدو رکورد ديگري را به ثبت رساند. مهاجم پرتغالي مادريد دو گل تيمش را در نيمه نخست به ثمر رساند و تبديل به نخستين بازيکني شد که 50 گل يا بيشتر در 6 فصل پياپي به ثمر مي رساند. او در اين فصل به رکورد 51 گل دست يافت (35 گل در لاليگا و 16 گل در ليگ قهرمانان). رونالدو در فصل 2013-2014 نيز 51 گل به ثمر رسانده بود.

او در فصل 2010-2011 53 گل را وارد دروازه حريفان کرد. سال بعد 60 گل به ثمر رساند در فصل 2012-2013 براي تيمش 55 بار گلزني کرد. سال گذشته رکورد بهتري به ثبت رساند و 61 گل به ثمر رساند.

علاوه بر اين مهاجم پرتغالي به رکورد رائول گونسالس مقابل دپورتيوو رسيد. هردو بازيکن يازده بار دروازه اين تيم را باز کردند.

گوارديولا: ديگر به بايرن برنمي‌گردم

بايرن مونيخ در آخرين بازي خود در رقابت هاي بوندسليگا موفق شد با نتيجه سه بر يک هانوفر را از پيش رو بردارد تا نشان دهد شايسته ترين تيم به کسب عنوان قهرماني بوده است.

پپ گوارديولا آخرين بازي خود در رقابت هاي بوندسليگا را تجربه کرد. او بعد از بازي درباره اين سوال که آيا در آينده به بايرن برخواهد گشت اينگونه پاسخ داد: ديگر با بايرن برنخواهم گشت. بايرن به مربيان و فلسفه هاي ديگري نياز دارد و ديگر من در اين تيم جايي ندارم. گوارديولا در سه سالي که هدايت بايرن مونيخ را بر عهده داشت نتوانست اين تيم را به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا برساند. او درباره اين ناکامي گفت: از هواداران عذرخواهي مي کنم. از صميم قلب آرزو دارم که بايرن با آنچلوتي به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا برسد.

دني آلوس رکورد پله را شکست

مدافع بارسلونا رکورد اسطوره فوتبال برزيل را شکست و نامش را در فهرست بازيکنان بزرگ دنياي فوتبال ثبت کرد.

بارسلونا شنبه شب با شکست سه بر صفر گرانادا به عنوان قهرماني لاليگا دست يافت و دني آلوس نام خود را در تاريخ ثبت کرد. او اکنون بيشترين عنوان قهرماني را در ميان ديگر بازيکنان برزيلي دارد. اين رکورد پيش از اين به پله، اسطوره فو‌تبا‌ل برزيل تعلق داشت.

آلوس پس از کسب سي و يکمين جامش، در کنار بازيکناني قرار گرفت که پيش از 30 جام کسب کردند. او پشت سر کني دالگليش که به همراه ليورپول جام‌هاي متعددي را در دهه هفتاد و اوايل دهه هشتاد فتح کرد و همچنين رايان گيگز، بازيکن پيشين منچستريونايتد قرار گرفت. هر دو بازيکن 35 جام را بالاي سر بردند.


 گوناگون از ورزش 

 کريم باوي:

سوشا مقصر قهرمان نشدن پرسپوليس است

مهاجم سابق پرسپوليس سوشا مکاني را مقصر قهرمان نشدن اين تيم مي داند.

کريم باوي در اين باره گفت: سوشا مشکلات زيادي براي پرسپوليس به وجود آورد. او در ثبت اين نتايج بي تاثير نبود، سوشا مقصر قهرمان نشدن پرسپوليس است. پرسپوليس نياز به يکي مثل بيرانوند يا خسوس داشت. دروازه‌بان ازبکي (لوبانف) هم قابل اعتماد نبود و از نظر رفلکسي اصلا خوب عمل نمي‌کرد. واقعا تماشاگران حق دارند از سوشا شاکي باشند.

ثبت رکوردي عجيب از سويا

تيم هفتم لاليگا در اين ر‌قا‌بت‌ها رکورد عجيبي را به ثبت رساند.

سويا که فيناليست ليگ اروپا و کوپا دل ري است، نتوانست در هيچ يک از بازي‌هاي خارج از خانه در لاليگا به پيروزي دست پيدا کند.

شاگردان اوناي امري به عنوان تيم مهمان 9 تساوي به دست آوردند و 10 بار مغلوب ميزبانان خود شدند.

اگر به ديگر تيم‌هاي حاضر در ليگ‌هاي اروپا نگاه کنيم هيچ تيمي نيست که نتوانسته باشد حتي يک بازي خارج از خانه را پيروش نشود. سويا در ورزشگاه خود پيسخوان قدرتمند ظاهر شد و 14 پيروزي و يک تساوي کسب کرد و چهار بار مغلوب حريفان خود شد.

طعنه مالک باشگاه صبا به علي دايي:

جوري اردو مي رفتند که انگار بارسلونا هستند!

مالک باشگاه صباي قم مدعي شد علي دايي با تيم فوتبال اين باشگاه نتيجه نگرفته و براي توجيه اين نتايج صحبت‌هايي عليه وي مطرح کرده است.

سيدعبدالرضا موسوي در پاسخ به اين که علي دايي اعلام کرده قرار بود شما 12،13 ميليارد تومان به باشگاه تزريق کنيد. چرا اين کار را نکرديد؟ گفت: اين ادعا صحت ندارد و دروغ محض است. به دايي گفتم هشت تا 9 ميليارد مي‌دهيم و تا 10 ميليارد هم روي ما حساب کن. اين موضوع را نيز عنوان کرديم که اگر صبا بتواند نتايج خوبي براي سهميه آسيا کسب کند تا 12 ميليارد نيز حمايت خواهيم کرد. زماني که ديديم اين تيم نتيجه نمي‌گيرد، گفتيم به چه دليلي بايد حمايت کنيم؟ هر اردويي که تيم صبا حضور مي‌يافت، 30،40 ميليون هزينه داشت. آقايان طوري سفر کرده و اردو مي‌رفتند که انگار تيم بارسلونا هستند. آقايان براي اينکه سهميه نگرفتند، اين صحبت‌ها را مطرح کردند. دايي پيش از فصل تمام مبلغ قراردادش را گرفت

ايگواين آقاي گل ايتاليا شد

مهاجم ناپولي در سري A ايتاليا به رکورد جديدي دست پيدا کرد.

گونسالو ايگواين به يکي از محبوب ترين بازيکنان ناپولي در نزد هو‌اد‌ا‌ران تبديل شده است. مهاجم آرژانتيني شب گذشته در هفته‌ آخر سري A ايتاليا سه گل از چهار گل تيمش برابر فروسينونه را به ثمر رساند. او با گلزني‌اش ناپولي را به رتبه‌هاي بالايي جدول رساند و در نهايت آقاي گل سري A شد و ناپولي در جايگاه دوم قرار گرفت.

مهاجم آرژانتيني با 36 گلي که در اين فصل به ثمر رساند به برترين گلزن تاريخ سري A در يک فصل تبديل شد . از سال 1950 اين رکورد شکسته شده بود. نوردال سوئدي در آن سال 35 گل به ثمر رساند.

رد شايعه برکناري مظلومي

سرپرست باشگاه استقلال گفت: هيچ استعلامي براي مذاکره با کرانچار نگرفته‌ايم و پرويز مظلومي همچنان سرمربي استقلال است.

بهرام افشارزاده گفت: به هيچ عنوان بحث مذاکره ما با کرانچار صحت ندارد. پرويز مظلومي سرمربي استقلال است و هيچ صحبت يا استعلامي در مورد کرانچار نبوده است.

سرمربي سپاهان: نويدکيا با همه مشکل داشت

سرمربي سپاهان با اشاره به حاشيه‌هاي فصل پانزدهم اين تيم مي‌گويد محرم نويدکيا در طول اين فصل با همه ارکان باشگاه مشکل داشت اما او نمي‌داند دليل مشکلش چيست.

قاسم زاغي نژاد سرمربي تيم فوتبال سپاهان پس از اتمام فصل درباره دلايل مختلف ناکامي اين تيم در ليگ صحبت کرد. او گفت: بزرگ‌ترين و بيشترين مشکل ما در بحث بازيکن بود. در شروع فصل احسان حاج صفي و در طول فصل مهدي شريفي را از دست داديم و در همين زمان نتوانستيم بازيکنان خوبي را جذب کنيم.

سرمربي سپاهان در مورد نويدکيا هم گفت: مشکل نويدکيا مديريتي بود. خودش هم گفت که با همه مشکل دارد. صحبت درباره او در شرح وظايف من نبود و اطلاعي هم ندارم. محرم با مديريت مشکل داشت من فقط از طريق رسانه‌ها در جريان مشکل او بودم.

وي افزود: جدايي حسين فرکي هم اصلا منطقي نبود. اگر فرکي در سپاهان حضور داشت به احتمال قريب به يقين نتيجه خوبي کسب مي‌کرديم. باز هم مي‌گويم با فرکي منصفانه برخورد نشد و جدايي او روي پيکره تيم تاثير گذاشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي