جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5296


امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته

آغاز ثبت‌نام از اول تير؛
جزئيات ثبت نام متقاضيان مهماني و انتقال دانشگاه علوم پزشکي


جزئيات ترم تابستان دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي اعلام شد


خبر


نگاهي ديگر


ميز خبر


 امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته 

 
مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 95 ساعت 24 امروز يکشنبه 23 خرداد به پايان مي‌رسد.به گزارش آفرينش و براساس اعلام سازمان سنجش؛ تا ساعت 8 صبح روز شنبه 22 خرداد 95، 87هزارو 460 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.ثبت‌نام براي آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته 95 فقط از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني http://www.sanjesh.org انجام مي‌شود. لذا داوطلباني که در اين آزمون ثبت‌نام کرده‌اند نيز مي‌توانند در مهلت باقي مانده اطلاعات ثبت‌نامي خود را ويرايش کنند.


 آغاز ثبت‌نام از اول تير؛
 جزئيات ثبت نام متقاضيان مهماني و انتقال دانشگاه علوم پزشکي 

 
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي ايران، ثبت نام متقاضيان مهماني و انتقال در اين دانشگاه براي نيمسال اول سال تحصيلي 96-95 از اول تا 25 تير ماه صرفا از طريق سامانه انجام مي گيرد.

فرآيند ثبت نام و پذيرش مهماني و انتقال دانشگاه علوم پزشکي ايران براي نيمسال اول 96-95 از تاريخ اول تا 25 تيرماه 95 صرفا" از طريق سامانه درخواست انتقالي و سامانه درخواست مهماني در سايت معاونت آموزشي دانشگاه انجام مي شود و هيچگونه تقاضايي به صورت حضوري يا مکاتبه اي پذيرفته نخواهد شد.

پذيرش دانشجويان مهمان ورودي سالهاي 90 و 91 رشته پزشکي با معدل حداقل 17 بدون داشتن شرايط خاص انجام خواهد شد.

به دليل تکميل ظرفيت، پذيرش دانشجوي رشته پزشکي ورودي سالهاي 92 به بعد امکانپذير نيست.

براساس مصوبه وزارت متبوع و هيات امناي دانشگاه علوم پزشکي ايران از دانشجويان ميهمان و انتقال متناسب با مقطع و نوع درس شهريه اخذ مي شود. (ميزان شهريه همان شهريه دانشجويان مازاد و يا پرديس خودگردان خواهد بود.)

اين دانشگاه هيچگونه تعهدي نسبت به تامين خوابگاه براي دانشجويان مهمان و انتقالي ندارد.

ثبت نام در سامانه هيچگونه حقي را براي متقاضي ايجاد نمي کند و تصميم نهايي در رابطه با پذيرش يا عدم پذيرش دانشجو بعهده کميسيون نقل و انتقالات دانشگاه خواهد بود.

کميسيون نقل و انتقالات اين دانشگاه سالي دوبار در مرداد و دي ماه براي بررسي درخواستهاي متقاضيان تشکيل خواهد شد.

مسئوليت صحت اطلاعات و مستندات ارائه شده جهت طرح در کميسيون نقل و انتقالات به عهده متقاضي است.

دانشگاه علوم پزشکي ايران فاقد دوره شبانه است و تقاضاي انتقال توام با تغيير رشته پذيرفته نمي شود.

صرفاً درخواست داوطلباني بررسي خواهد شد که ضمن اسکن کليه اطلاعات و مدارک مورد نياز از طريق سامانه موفق به دريافت کد رهگيري شوند.

اصل مدارک و مستندات به همراه موافقت دانشگاه مبدا مي بايست تا زمان اعلام نتايج کميسيون نزد متقاضي بماند و از ارسال اصل مدارک به اين دانشگاه خودداري کنند.

درخواستهايي که کامل نباشد جهت رفع نواقص به دانشجو عودت مي شود، در صورت عدم تکميل مورد بررسي قرار نخواهد گرفت. پس از پايان زمان ثبت نام هيچگونه درخواستي پذيرفته نمي شود.

از جمله شرايط پذيرش دانشجوي مهمان اين است که دانشجو در مقطع «کارشناسي» حداقل يک نيمسال و در مقطع «دکتري عمومي» حداقل دو نيمسال تحصيلي را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

بر مبناي آيين نامه آموزشي، دانشجويان مهمان مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي Ph.D مجاز به اخذ بيش از 50 درصد واحدهاي درسي دوره در مرحله آموزشي نيستند.

ميانگين کل نمرات دانشجو در دانشگاه مبدا در مقطع کارشناسي و کارشناسي ارشد بايد حداقل 16 و در مقطع دکتري عمومي پزشکي و دکتري تخصصي حداقل 17 باشد. اين مورد شرط ضروري ارزيابي هاي بعدي است.

بررسي تقاضاي ادامه مهماني بيش از 2 ترم در اين دانشگاه مشروط به موافقت دانشگاه مبدا و داشتن ميانگين 17 و نداشتن مشکل انضباطي و ارائه برگ تسويه حساب از دوره قبلي مهماني و ارائه درخواست مجدد ، براي سال بعد امکانپذير است.

دانشجويان کليه رشته ها با داشتن معدل کل 18 به بالا، حائزين رتبه اول تا دهم کشوري در آزمونهاي جامع علوم پايه و پيش کارورزي، دارندگان مدال المپيادهاي کشوري، رتبه اول المپيادهاي علمي دانشجويي کشور به شرط موافقت دانشگاه مبداء در اولويت ميهمان قرار دارند.

مدارک مورد لزوم جهت متقاضيان مهماني در سامانه مربوطه اعلام شده است.

انتقال در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي ممنوع است.

انتقال در مقطع دکتراي عمومي : نمره آزمون ورودي متقاضي در سال ورود به تحصيل از نمره آزمون آخرين فرد پذيرفته شده همان سال در رشته و سهميه مربوط دراين دانشگاه کمتر نباشد (در صورت تاييد مراتب فوق توسط دانشگاه مبدا درخواست انتقال دانشجو مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

دانشگاه علوم پزشکي ايران هيچگونه تعهدي در مورد انتقال دانشجويان مهمان ندارد.

در موارد استثناء چنانچه دانشجويي در مقاطع کارشناسي و دکتراي عمومي حداقل 2 ترم مهمان بوده و در مدت مهماني ميانگين کل 17 را کسب کند، مشروط به موافقت دانشگاه مبدا و نداشتن مشکل انضباطي مي تواند درخواست انتقال دائم خود را همراه با مدارک و مستندات ارائه نمايد تا در کميسيون مربوطه بررسي شود.

مدارک مورد لزوم جهت متقاضيان انتقال نيز در سامانه مربوطه اعلام شده است.

تمامي متقاضيان مي توانند نتايج تصميمات کميسيون دانشگاه را در همين سايت در شهريور ماه 95 رويت کنند.

کميسيون نقل و انتقالات فقط به يکي از درخواستهاي «مهماني يا انتقال» رسيدگي مي کند. بنابراين متقاضيان بايد از ارائه تقاضاي مهماني و انتقال به طور همزمان جداً خودداري کنند. بررسي درخواست انتقال پس از دو ترم مهماني انجام خواهد شد.


 جزئيات ترم تابستان دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي اعلام شد 

 رييس اتحاديه دانشگاه‌ها و موسسات غير انتفاعي جزئيات برگزاري ترم تابستانه هريک از دانشگاه‌ها و موسسات را تشريح کرد.علي آهون منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرويس دانشگاهي ايسنا، در مورد ارائه ترم تابستان توسط دانشگاه‌ها و موسسات غير انتفاعي توضيح داد: هر موسسه مي‌تواند بر اساس امکانات و نيازهاي خود ترم تابستان ارائه کند. منظور از نيازها اين است که ممکن است برخي از دانشجويان موفق به گذراندن برخي از دروس در طول ترم تحصيلي نشوند.

بنابراين دانشگاه يا موسسه مي‌تواند اين دروس را در ترم تابستان ارائه دهد تا دانشجويان قادر باشند اين دروس را در قالب ترم تابستان بگذرانند زيرا برخي از اين دروس، پيش‌نياز محسوب شده و ممکن است چنانچه دانشجو نتواند در اين دروس نمره قبولي را کسب کنند، نتوانند درس‌هاي اصلي را بگذراند.رييس اتحاديه دانشگاه‌ها و موسسات غير انتفاعي با بيان اين که براي دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد فقط در شرايط استثناء ترم تابستان ارائه مي‌شود، گفت: دانشجوياني که در ترم آخر مقطع کارشناسي هستند مي‌توانند حداکثر 8 واحد و دانشجويان ديگر حداکثر 6 واحد در ترم تابستان اخذ کنند.

آهون منش در پايان در مورد شهريه‌ ترم تابستان گفت: شهريه‌ اين ترم معادل نصف ترم‌هاي معمول محاسبه مي‌شود.


 خبر 

 مدير کل دانشجويي وزارت بهداشت خبرداد؛

اجراي طرح رتبه بندي خوابگاه‌هاي پزشکي تا يک ماه آينده

مدير کل دانشجويي وزارت بهداشت از اجراي طرح رتبه بندي خوابگاه‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي ظرف يک ماه آينده و تا بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.دکتر جلال نژاد‌جواد در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا)، ضمن اعلام اين مطلب اظهار کرد: دانشگاه‌ها بايد شاخصه‌هايي را در ساخت خوابگاه‌ها رعايت کنند که در اين زمينه 77 مورد شاخصه کيفي‌سازي خوابگاه‌ از نظر اصول شهرسازي، استقامت در برابر زلزله، مديريت درماني،‌ فضاهاي فرهنگي، ‌آموزشي و ورزشي، مشاوره، سلامت رواني و ساير موارد اعتبار سنجي مي‌شوند.

وي در خصوص رتبه‌بندي خوابگاه‌ها نيز افزود: در حال حاضر معيارهاي رتبه‌بندي خوابگاه‌ها تعيين شده که بر اساس آن خوابگاه‌ها به چهار رتبه A،B،C و D طبقه‌بندي مي‌شوند که کار اجرايي آن تا يک ماه آينده و بعد از ماه رمضان آغاز خواهد شد.

مدير کل دانشجويي وزارت بهداشت در پايان خاطر نشان کرد: بر اساس اين برنامه يک ساله خوابگاه‌هايي که در رتبه A قرار بگيرند استاندارد، رتبه B وضعيت مطلوب اما قابل ارتقاء ، رتبه C وضعيت نامطلوب اما قابل سکونت و رتبه D غير قابل سکونت خواهند بود.

افزايش 15 درصدي شهريه دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي

رئيس اتحاديه موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي گفت: اتحاديه، پيشنهاد داد شهريه دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي در سال تحصيلي جديد تا 15 درصد افزايش يابد.

علي آهون‌منش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ميزان افزايش شهريه‌هاي دانشگاه‌ها و موسسات غيرانتفاعي در سال تحصيلي جديد گفت: براساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم، شهريه بايد توسط هيات‌امناي دانشگاه‌ها تعيين شود.

وي ادامه داد: اتحاديه براي جلوگيري از هرج و مرج، رقمي را براي افزايش شهريه در نظر گرفته است كه بر اساس آن ميزان افزايش شهريه اين دانشگاه‌ها تا 15 درصد پيشنهاد شده است.

افزايش 10 درصدي ژتون غذاي دانشجويي در دانشگاه هاي غيرانتفاعي

رئيس اتحاديه موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي درباره افزايش قيمت ژتون دانشجويي در سال تحصيلي جديد نيز گفت: براساس پيشنهاد اتحاديه در سال تحصيلي جديد قيمت ژتون غذاي دانشجويي نسبت به سال گذشته 10 درصد افزايش خواهد داشت.

تمديد مهلت ثبت‌نام عتبات دانشگاهيان تا 27 خرداد ماه

به گزارش آفرينش، براساس اعلام رياست ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از تمديد مهلت ثبت‌نام عتبات دانشگاهيان تا 27 خرداد خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد‌رضا فقيهي با اشاره به تقاضاي دانشگاهيان در ثبت‌نام پانزدهمين دوره عتبات دانشگاهيان گفت: «تاکنون بيش از 60‌هزارنفر از دانشگاهيان متقاضي اعزام پانزدهمين دوره عتبات دانشگاهيان در سايت لبيک ثبت‌نام کرده‌اند و بيشتر متقاضيان دانشجويان متاهل هستند.»

او افزود:«با توجه به اين استقبال، مهلت ثبت‌نام تا 27 خرداد تمديد مي‌شود.»

فقيهي به ظرفيت محدود اعزام‌هاي دوره عتبات دانشگاهيان اشاره کرد و گفت: «يکي از دلايل اصلي اينکه اعزام‌ها به صورت دوره‌اي صورت مي‌گيرد برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي متمرکز و همچنين نبودن بازه‌هاي اعزام در زمان امتحانات دانشگاهي است. بر اين اساس اعزام پانزدهمين دوره از اول مرداد آغاز خواهد شد و تا هشتم آبان ادامه خواهد داشت.»

حمايت از پايان نامه‌هاي زيست فناوري دانشجويان دکتري

ستاد توسعه زيست فناوري از پايان نامه هاي دانشجويان دوره دکتري که موضوعات آن ها منطبق با اولويت هاي زيست فناوري باشد حمايت مي کند.

به گزارش خبرگزاري مهر، ستاد توسعه زيست فناوري از پايان نامه‌هاي دانشجويان دوره دکتري که موضوعات آن ها منطبق با اولويت هاي زيست فناوري تعيين شده گروه پژوهش، زير ساخت و توسعه فناوري باشد، تا سقف صد ميليون ريال حمايت مي کند.

دانشجويان دوره دکتري تخصصي و استادان راهنماي آن ها با توجه به آيين نامه مي توانند از اين حمايت بهرمند شوند.

تمام فرايند هاي حمايتي به صورت غير حضوري و از طريق سامانه زيست فناوران به نشاني http://zistfanavaran.isti.ir صورت خواهد گرفت.

فراخوان جذب اعضاي هيات علمي علوم پزشکي وارد مرحله اجرائي شد

جلسه هيات مرکزي جذب اعضاي هيات علمي با حضور دکتر باقر لاريجاني معاون آموزشي وزارت بهداشت و همه اعضاي هيات مرکزي جذب برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا به نقل از روابط عمومي معاونت آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، دکتر سيدعلي حسيني، رئيس مرکز امور هيات علمي وزارت بهداشت با تشريح اقدامات صورت گرفته درباره مراحل اجرائي فراخوان جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي از برگزاري جلسه هيات مرکزي جذب خبر داد و گفت: «در اين جلسه تعداد 119 پرونده مطرح شد. از اين تعداد 115 پرونده مورد موافقت قرار گرفت. همچنين 2 پرونده نياز به بررسي بيشتري داشت که به جلسه بعد موکول شد.»

حسيني گفت: «همچنين در اين جلسه 2 پرونده در اولويت جذب قرار نگرفت. 5 پرونده مربوط به متقاضيان بورسيه و 11 پرونده مربوط به متقاضيان دانشگاه آزاد اسلامي نيز مورد بررسي قرار گرفت و درباره بيش از 20 مورد از موارد خاص تصميم‌گيري شد.»


 نگاهي ديگر 

 هر عينکي که به چشم بزنيد، روي ورودي ذهن شما موثر است.

عينک هاي خوب انتخاب کنيد!

عينک فرصت‌ها، عينک تفاوت، عينک تنوع و عينک اميد...

كانال تلگرامي استراتژيست


 ميز خبر 

 اعطاي جايزه جهاني دانشمند برجسته در شيمي سبز به محقق ايراني

دانشيار دانشگاه علم و صنعت موفق به کسب جايزه جهاني دانشمند برجسته بين المللي و جوان نخبه در شيمي سبز و کاربردي از اتحاديه بين‌المللي شيمي محض و کاربردي شد.

به گزارش سرويس علمي ايسنا دکتر علي ملکي، دانشيار دانشکده شيمي دانشگاه علم و صنعت ايران، موفق به کسب جايزه جهاني دو سالانه دانشمند برجسته بين المللي و جوان نخبه در شيمي سبز و کاربردي از اتحاديه بين المللي شيمي محض و کاربردي (آيوپاک) شد.

اين جايزه هر دو سال يک بار توسط داوران و صاحب‎نظران جهاني با نظرسنجي و هماهنگي اتحاديه بين المللي شيمي محض و کاربردي (آيوپاک) انتخاب و به يک نفر که بالاترين و بيشترين برجستگي علمي در سطح جهان در زمينه شيمي سبز و کاربردي در جهت خواست و نيازهاي بشري جهاني و با رويکردهاي تحقيقاتي زيست محيطي داشته باشد، اعطا مي‌شود.

دانشيار دانشکده شيمي دانشگاه علم و صنعت ايران متولد 1358 اهل شهرستان ميانه، مولف بيش از 120 مقاله علمي معتبر و سطح اول بين‌المللي و کنفرانس‌هاي داخلي و خارجي بوده و در تاليف يک کتاب تخصصي لاتين در انتشارات بين المللي مشارکت و همکاري داشته است.

وي علاوه بر راهنمايي و هدايت ده‌ها پروژه و طرح تحقيقاتي، مقالاتي در مجلات متنوع به چاپ رسانده که مورد ارجاع و استنادات بسيار زيادي در سطح دنيا قرار گرفته است.

وي همچنين دانشجوي نمونه کشوري در سال 1388 بوده و نيز جزو پژوهشگران برتر دانشگاه علم و صنعت ايران انتخاب و معرفي شده است.

6 برگزيده از دانشگاه شريف در ميان برترين‌هاي ششمين مسابقه ملي فناوري نانو

اسامي برگزيدگان ششمين مسابقه ملي فناوري نانو اعلام شد و بر اين اساس، از ميان 4545 داوطلب شرکت‌کننده در اين رقابت علمي، 31 نفر به عنوان برگزيدگان نهايي اعلام شدند و در اين بين دانشگاه صنعتي شريف با 6 برگزيده بيشترين سهم را در ميان منتخبين به خود اختصاص داده است.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه شريف؛ ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، اسامي برگزيدگان ششمين مسابقه ملي فناوري نانو را اعلام کرد. بر اين اساس، از ميان 4545 داوطلب شرکت‌کننده در اين رقابت علمي، 31 نفر به عنوان برگزيدگان نهايي اعلام شدند.

از اين ميان، 10 داوطلب به عنوان نفرات برتر مسابقه‏، 11 داوطلب به عنوان برگزيدگان مقطع کارشناسي و 10 داوطلب نيز به عنوان سه نفر برتر رشته‌هايي که بيش از 50 نفر از داوطلبان آن در جلسه آزمون حضور داشته‌اند و حداقل 60 درصد امتياز نفر اول آزمون را کسب نموده‌اند‏، معرفي شدند.

31 برگزيده ششمين مسابقه ملي فناوري نانو به تفکيک مقطع تحصيلي عبارتند از: 15 نفر دکتري تخصصي، 5 نفر کارشناسي ارشد ، 10 نفر کارشناسي و 1 نفر دانش‌آموز.

همچنين به تفکيک رشته تحصيلي اين برگزيدگان عبارتند از: 7 نفر نانوشيمي، 5 نفر مهندسي فناوري نانو، 5 نفر مهندسي مواد، 3 نفر شيمي، 3 نفر مهندسي شيمي، 2 نفر فيزيک، 2 نفر پزشکي، 1 نفر مهندسي مکانيک، 1 نفر مديريت، 1 نفر مهندسي بارزسي فني و 1 نفر دانش‌آموز پايه نهم بوده است.

بنا بر اين گزارش؛ سجاد محمود پورقمصر دانشجوي دکتراي تخصصي، در رشته ي مهندسي فناوري نانو رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داد و مجيد طالبي دانشجوي دکتراي تخصصي در رشته ي نانوشيمي موفق شد رتبه هشتم کشور را کسب نمايد.

همچنين؛ يوسف شلاگه و علي انصاري و فاطمه خسرونژاد نيز به ترتيب موفق به کسب رتبه اول و دوم و هفتم کشور در مقطع کارشناسي گرديدند. و حسين مولوي دانشجوي دکتراي تخصصي توانست رتبه دوم آزمون مهندسي فناوري نانو را به خود اختصاص دهد.

خاطرنشان مي شود؛ افراد مذکور توسط دانشگاه صنعتي شريف در اين مسابقه ثبت نام شده اند و لزوما دانشجوي دانشگاه شريف نيستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي