جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5298


كاهش انرژي باعث بيماري‌هاي گوناگون و حتي مرگ مي شود

رئيس انجمن ميکروب شناسي ايران:
مصرف آنتي بيوتيک در کشور نگران کننده است


تاثير سن در نياز بدن به کالري


اسکلت خارجي اميدي براي راه رفتن کودکان مبتلا به اس ام اي


خبرهاازعالم علم


خبرپزشكي


 كاهش انرژي باعث بيماري‌هاي گوناگون و حتي مرگ مي شود 

 
زندگي و سلامتي انسان‌ها تا حدود زيادي به ذخيره انرژي و توليد آن بستگي دارد و افرادي که نمي‌توانند به راه‌هاي گوناگون انرژي بدست آورند بتدريج نيروي خود را از دست مي‌دهند و با کاهش انرژي بدن به تدريج بيماري‌هاي گوناگون در بدن ظاهر مي‌شوند و هرچه نيروي شخص ضعيف‌تر شود بيماري‌هاي زيادتري بوجود مي‌آيند و در زمان فقر انرژي و هنگامي که سلول‌ها ياراي نگهداري خود را از دست مي‌دهند بيماري بدخيم سرطان ظاهر مي‌شود که مي‌تواند سلول‌ها را هم نابود کند و افرادي که در زمان ضعف دچار اين بيماري مي‌شوند اگر دوباره بتوانند به مقدار لازم نيرو بدست آورند مي‌توانند در مقابل اين بيماري مقاومت کنند.

انواع انرژي‌ها از انواع غذاهاي گوناگون بدست مي‌آيند و هنگامي که سيستم هضم غذاها ضعيف و ناتوان مي‌گردد اعضاء و عضلات با حرکات فرد که در اثر عادت طولاني مي‌شوند مي‌توانند مقدار ذخيره انرژي بدن را افزايش دهند و هنگامي که اعضاء حرکتي نيز ياراي اين وضع را از دست مي‌دهند از نيروهاي محيطي مي‌توانند بهره گرفت و گرما و باد و باران و طوفان داراي نيروهائي هستند که اگر در برابر آن‌ها مقاومت نمائيم مقداري نيرو بدست مي‌آوريم.

گرماي محيط و آب گرم و استحمام در آن و مصرف نوشيدني آن باعث افزايش نيروي بدن مي‌شود.

و باز هم بايد در ذخيره انرژي‌ها توجه شود و کارهاي عصبي و مغزي انرژي الکتريکي بيشتري مصرف مي‌نمايند و هرچه کارهاي فکري بيشتر مي‌شود بايد بر تحرک بدني و عضلاني افزود تا کارهاي مغز به درستي انجام شود و زماني که انرژي دچار نقصان مي‌شود کارهاي فکري ممکن است به انحراف کشيده شود لازم است در هر زمان به ويژه هنگام کارهاي اساسي و حساس به نيروهاي ذخيره بيشتر توجه شود و افرادي که از مغز خود بيشتر بهره مي‌گيرند بايد به فعاليت بدني و غذاهاي مورد لزوم اين عضو توجه بيشتر نمايند که افراد کم انرژي داراي اشتباهات زياد و خطرناک مي‌باشند و اغلب نابساماني‌هاي افراد به نقصان انرژي مربوط مي‌شود.

انواع انرژي‌ها داراي خاصيت جذبي مي‌باشند و محيط پرانرژي بيشتر افراد را به سوي خود جلب مي‌کند و مراکز کم‌جمعيت و کم‌انرژي افراد خود را بتدريج از دست مي‌دهند.

مرگ انسان‌ها هم نتيجه کاهش شديد انرژي است و افرادي که بتوانند انرژي بيشتر بدست آورند معمولاً داراي عمر طولاني‌تر مي‌باشند.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 رئيس انجمن ميکروب شناسي ايران:
 مصرف آنتي بيوتيک در کشور نگران کننده است 

 
رئيس انجمن ميکروب شناسي ايران، با بيان اينکه مصرف آنتي بيوتيک در کشور نگران کننده است، عنوان کرد: اگر به اين مساله توجه جدي نشود در آينده حوزه سلامت کشور با مشکلات جدي مواجه مي شود. به گزارش آفرينش، دکتر محمد مهدي فيض آبادي در آستانه برگزاري هفدهمين کنگره بين المللي ميکروب شناسي ايران، عنوان کرد: اين کنگره 2 تا 4 شهريور در تالار ابن سينا دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي شود. وي در ادامه با توجه به افزايش مقاومت آنتي بيوتيک ها، گفت: متاسفانه در کشور ما به دليل مصرف بي رويه و گاه تجويزهاي زياد آنتي بيوتيک ما شاهد کاهش تاثير آنتي بيوتيک ها در برابر بيماري و نياز به بيماران به داروهاي قوي تري هستيم. رئيس انجمن ميکروب شناسي ايران، يادآور شد: ميکروب شناسان در محيط آزمايشگاه ميکروب ها و مقاومت آنها را در برابر آنتي بيوتيک ها شناسايي و نتايج حاصل را به پزشکان ارائه مي دهند که البته اين مساله به تنهايي موجب کاهش مصرف آنتي بيوتيک نمي شود بلکه کاهش سرانه مصرف آنتي بيوتيک در کشور نيازمند همکاري بخش هاي تشخيص و درمان است.

فيض آبادي افزود: رشته هاي مختلف پزشکي بايد در کنار هم نسبت به عوارض مصرف آنتي بيوتيک آگاه شوند و کم تري اين دارو را تجويز کنند و از طرفي در هنگام مراجعه بيمار به مطب نسبت به عوارض مصرف خودسرانه آنتي بيوتيک هشدار دهند.

رئيس هفدهمين کنگره بين المللي ميکروب شناسي ايران در ادامه خاطرنشان کرد: جلوگيري از افزايش مقاومت ميکروب در برابر آنتي بيوتيک در کشور ما نيازمند اقدامات عاجلانه است زيرا اگر در اين خصوص اقدامي نشود مشکلات عديده اي گريبانگير حوزه سلامت کشور خواهد شد.

وي يکي از راه هاي مقابله با مصرف زياد آنتي بيوتيک در کشور را حضور ميکروب شناسان در مراکز درماني دانست و گفت: در حال حاضر در برخي از مراکز درمان ميکروب شناسان حضور دارند اما مساله در کشور مت کم رنگ است و نياز به به توجه جدي دارد.


 تاثير سن در نياز بدن به کالري 

 يک مطالعه نشان مي دهد که مقدار مصرف کالري با افزايش سن تغيير مي‌کند و به واقع، ميزان کالري مورد نياز بدن به سن افراد بستگي دارد. به گزارش ايرنا از اينديپندنت، يکي از اصول پذيرفته شده درباره ميزان کالري مورد نياز بدن با جنسيت ارتباط دارد و تصريح مي کند که روزانه زنان به 2000 کالري و مردان به حدود 2500 کالري نياز دارند.

با وجود صحت کلي اين اصل، اما سن افراد نيز در اين زمينه نقش دارد.

'ناتان ياو' از دانشگاه کاليفرنيا در لس آنجلس براي يافتن رابطه دقيق تاثير سن با ميزان مصرف کالري مورد نياز براي داشتن يک وزن سالم ، يک سري داده هاي وزارت بهداشت آمريکا در اين زمينه بررسي کرد.

در اين تحقيق، ياو قبل از اينکه سن افراد را براي بدست اوردن دقيق ترين نتايج اعمال کند، شيوه زندگي آنها را از لحاظ داشتن فعاليت زياد، متوسط و يا بي تحرکي در نظر گرفت.

براساس نتيجه مطالعه، زنان بدون تحرک بايد در سنين 25 الي 30 سالگي روزانه 1800 کالري دريافت کنند و اين ميزان را پس از 50 سالگي به 1600 کالري کاهش دهند.

زنان فعال در 20 تا 30 سالگي روزانه بايد 2400 کالري دريافت کنند و بعد از 60 سالگي اين مقدار را به 2000 کالري برسانند.

مردان بدون تحرک در سنين 25 الي 30 سالگي مي توانند روزانه بيش از 2400 کالري دريافت کنند، اما از 60 سالگي به بعد اين ميزان بايد به 2000 کالري برسد.

مردان فعال نيز در دهه دوم زندگي مجاز هستند روزانه 3000 کالري و در 60 سالگي به بعد، 2600 کالري دريافت کنند.

با اين همه، متخصصان تغذيه توصيه مي کنند که افراد علاقمند به برخورداري از وزن سالم، به جاي تمرکز صرف بر کنترل کالري دريافتي، بايد به ورزش منظم و رژيم غذايي متعادل و متنوع و مصرف آب فراوان هم توجه داشته باشند.


 اسکلت خارجي اميدي براي راه رفتن کودکان مبتلا به اس ام اي 

 محققان اسپانيايي اولين اسکلت خارجي را براي کودکان مبتلا به آتروفي عضلاني نخاعي ابداع کرده اند که اين کودکان را قادر به راه رفتن مي کند.به گزارش ايرنا از پايگاه اينترنتي هافينگتون پست، اين اسکلت خارجي که توسط محققان شوراي تحقيقات ملي اسپانيا طراحي شده است، 12 کيلوگرم وزن دارد مخلوطي از آلومينيوم و تيتانيوم پيشرفته است و در اطراف پاها و تنه کودک وصل مي شود.

بيماري «اسپينال ماسکولار آتروپي» - spinal muscular atrophy - يا «اس ام اي» را به نام آتروفي عضلاني نخاعي نيز مي شناسند. در اين بيماري عضلات شل شده و اختلال در راه رفتن، کنترل سر و گردن و عملکرد بلع و تنفس ايجاد مي شود.

همچنين اين مفاصل حاوي موتورهاي کوچک اما قدرتمند هستند که حرکت عضله کودک را تقليد مي‌کند. يک کنترل کننده نيز به کودک اجازه مي دهد که حرکات را فرمان دهد و در نهايت براي مدت 5 ساعت به کمک يک باتري تعبيه شده در آن فعاليت کند.

موضوعي که اين اسکلت خارجي را بسيار منحصر به فرد مي سازد اين است که اين اسکلت با بيماري کاربر تطابق مي يابد. آتروفي عضلاني نخاعي يک بيماري وخيم تر شونده است که در طول زمان تغيير مي کند و بنابراين از آنجاييکه بدن بيمار تغيير مي کند اين اسکلت نيز بايد تغيير کند.

النا گارسيا از مرکز اتوماتيک و روباتيک دانشگاه مادريد گفت: مدل ما شامل مفاصل هوشمندي است که سفتي بند آن بطور خودکار تغيير مي|‌کند و با نشانه هاي هر کودک در زمان مورد نياز، تطابق مي يابد.اين اسکلت خارجي براي استفاده کودکان مبتلا به بيماري آتروفي عضلاني-نخاعي نوع دو ساخته شده است. نوع دو بيماري آتروفي عضلاني نخاعي معمولا از 7 تا 18 ماهگي تشخيص داده مي شود و کودکاني که علائم اين بيماري را دارند هرگز نمي‌توانند راه بروند.


 خبرهاازعالم علم 

 بروز اختلالات گوارشي با کمبود روي

طبق مطالعه اخير محققان آلماني، کمبود اندک روي (زينک) مي تواند موجب اختلال در سيستم گوارشي شود، هرچند که ممکن است هيچ يک از علائم متداول نظير مشکلات پوستي يا خستگي را به همراه نداشته باشد. به گزارش مهر، به گفته محققان دانشگاه مونيخ آلمان، کمبود عنصر روي در بدن بايد به هر قيمتي برطرف شود چراکه اين عنصر بر عملکردهاي متابوليکي ضروري بدن تاثير مي گذارد.

اين محققان تاکيد مي کنند که حتي بايد از کمبود کوتاه مدت عنصر روي در رژيم غذايي ممانعت شود.

مجموعه آزمايشات انجام شده توسط اين محققان نشان داد حتي کمبود نسبي عنصر روي در رژيم غذايي حيوانات مانع از فعاليت گوارشي لوزالمعده شده و حتي در مرحله اوليه منجر به آسيب جدي به دستگاه گوارش مي شود. محققان با انجام آزمايش بر روي بچه خوک ها دريافتند بعد از گذشت هشت روز تغذيه با مواد غذايي فاقد روي، تغييرات ناشي از کمبود اين عنصر معدني در کبد و در خون مشاهده شد، هرچند علائم آن به شکل مرئي بروز نکرد.

راهکارهاي پيشگيري از بيماري قلبي در زنان

طبق اعلام سازمان غذا و دارو آمريکا، بيماري قلبي علت اصلي مرگ در بين زنان است که البته زنان مي توانند با انجام برخي اقدامات از آن پيشگيري نمايند. به گزارش مهر، دکتر شاري تارگوم، متخصص قلب سازمان غذا و دارو آمريکا، در مورد اين گزارش مي گويد: «ريسک بيماري قلبي براي همه با بالا رفتن سن افزايش مي يابد. در زنان، اين ريسک بعد از دوره يائسگي بيشتر مي‌شود، اما ممکن است زنان جوان هم مبتلا به بيماري قلبي شوند.» طبق گزارش اين سازمان، يک نفر از هر چهار زن در آمريکا به خاطر بيماري قلبي فوت مي کند. اين سازمان 6 راهکار را براي کاهش اين ريسک اعلام مي کند:

1- عوامل پرخطر را کنترل کنيد؛ ديابت، فشارخون بالا و کلسترول بالا موجب ريسک بيماري قلبي مي شوند، از اينرو در صورت ابتلا به اين فاکتورها، آنها را مديريت و کنترل نموده و برنامه درماني موثري را دنبال کنيد.

2- سيگار نکشيد؛ اگر سيگاري هستيد، حتما ترک کنيد.

3- وزن سالم خود را حفظ کنيد و فعاليت فيزيکي منظمي داشته باشيد؛ مي توان گفت پياده روي شيوه آسان شروع براي اين کار است.

4- رژيم غذايي سالمي داشته باشيد؛ رژيم غذايي سرشار از ميوه وسبزيجات و غلات کامل براي قلب شما مفيد است. مصرف ميزان چربي‌هاي اشباع و نوشيدني هاي قندي را در رژيم غذايي تان محدود کنيد.

5- با پزشک تان در مورد آسپرين مشورت کنيد؛ مصرف روزانه دوز پايين آسپرين براي همه مفيد نيست. از آنجائيکه آسپرين داراي عوارض جانبي است، حتما با پزشک تان در اين مورد مشورت کنيد.

6- علائم حمله قلبي را بشناسيد؛ علائم حمله قلبي در زنان متفاوت از مردان است. اين علائم در زنان شامل تنگي نفس، حالت تهوع، درد يا احساس فشار در ناحيه قفسه سينه، دست، گردن، فک يا شکم است.


 خبرپزشكي 

 هشدار درباره عوارض مصرف نوشابه‌هاي گازدار

مدير کل نظارت بر فراورده‌هاي غذايي، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو گفت: تقريبا همه مواد و ترکيبات موجود در نوشابه مضر بوده و هيچ ماده مفيدي در آن يافت نمي‌شود.

به گزارش ايسنا، دکتر بهروز جنت با بيان اين مطلب گفت: حتي همان ميزان بالاي شکر که تنها ارزش تغذيه‌اي اين نوشيدني‌‌ها است، ميزان انسولين را افزايش داده تا آنجا که افراط در مصرف آنها حتي افزايش سلول‌هاي سرطان لوزالمعده را محتمل مي‌کند. نوشابه‌هاي گازدار عموما فرآورده‌هايي هستند که از اختلاط آب و گاز کربنيک، اسيدهاي آلي، آمولسي فاير، رنگ و طعم دهنده که اغلب نيز مصنوعي هستند، توليد مي‌شوند.

وي با اشاره به دسته‌بندي نوشابه‌ها که بر اساس انواع طعم دهنده‌هايي مانند کولا يا پرتغالي صورت مي‌گيرد که قبلا مجوزهاي لازم جهت استفاده در توليد را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده‌اند، افزود: اين فراورده‌ها با استفاده از قندهاي طبيعي مانند شکر يا انواع مصنوعي آن مانند آسپارتام، آسه سولفام و سوکرالوز و ... شيرين مي‌شوند. از آنجا که اين محصول در گروه کالاهاي آسيب‌رسان به سلامت قرار گرفته، توصيه عمومي ما به عدم مصرف يا مصرف حداقلي آن است و اين توصيه نيز صرفا "هشدار تغذيه‌اي" بوده و به معناي ممنوعيت مصرف نيست.

بنا بر اعلام روابط عمومي سازمان غذا و دارو، جنت در بخش ديگري از صحبت‌هايش به موضوع "کمک نوشابه‌هاي گازدار به هضم غذا" به عنوان تصوري اشتباه درباره مصرف اين فراورده‌هاي آشاميدني نيز اشاره کرد و گفت: اين باور تا جايي ريشه دوانده است که حتي برخي افراد، راه حل درمان ترشح اندک يا زياد اسيد معده خود را در مصرف اين فراورده‌ها جستجو مي‌کنند غافل از اينکه دستگاه گوارش بدن براي هضم غذا، نيازي به آنها ندارد و فرد حتما بايد با مراجعه به پزشک مشکل خود را برطرف کند.

وي همچنين مصرف نوشابه پس از غذاهاي چرب را نکته ديگري برشمرد که نياز به تغيير فرهنگ تغذيه‌اي دارد و گفت: از آنجا که اين نوع غذاها ديرهضم هستند، اگر پس از تناول آنها، نوشابه مصرف شود، به دليل رقيق شدن اسيدهاي گوارشي، در هضم غذا مشکل ايجاد خواهد شد.

جنت با اشاره به بيماري "پوکي استخوان" به عنوان بيماري‌اي که با آسيپ‌پذير کردن استخوان‌ها، موجبات شکستگي‌هاي خود به خودي آنها را فراهم مي‌کند، يادآور شد: نوشابه‌هاي گازدار علاوه بر قند زياد، داراي املاح فسفاتي هستند که در جذب کلسيم غذا ايجاد اختلال مي‌کنند. لذا در صورت مصرف مداوم، کلسيم کاهش يافته و در نهايت به پوکي استخوان منجر خواهد شد. نوشابه‌هاي گازدار همچنين به دليل وجود ترکيبات CO2 و تبديل آن به اسيدکربنيک، ميناي دندان را بصورت تدريجي حل مي‌کنند که خود اين موضوع رنگ گرفتگي سطحي، ايجاد حساسيت و پوسيدگي‌هاي ريز روي ميناي دندان را به دنبال دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي