جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5303

اولين پيروزي واليباليست‌ها در ليگ جهاني
ولاسکو حريف ايران و لوزانو نشد


ولاسکو: آرژانتين در امتيازآوري باهوش نيست


معروف: در ست پنجم به موقع تغيير تاکتيک داديم


يورو 2016


گوناگون از ورزش


 اولين پيروزي واليباليست‌ها در ليگ جهاني
 ولاسکو حريف ايران و لوزانو نشد 

 تيم ملي واليبال ايران به اولين پيروزي اش در ليگ جهاني واليبال رسيد. ايران در سومين بازي اش در هفته اول ليگ جهاني مقابل آرژانتين قرار گرفت که در نبردي نزديک و حساس به برتري 3 بر 2 رسيد.

اين ديدار از چند جنبه جذابيتهاي خودش را داشت؛ ولاسکو براي سومين بار مقابل شاگردان سابقش در تيم ايران قرار مي‌گرفت و بار ديگر استاد و شاگردان روبروي هم ايستادند. از سوي ديگر رائول لوزانوي آرژانتيني روي نيمکت ايران نشسته بود که بايد مقابل تيم ملي کشورش و همچنين دوست ديرينه‌اش يعني ولاسکو قرار مي‌گرفت. اين براي سومين بار بود که ولاسکو بعد از ترک ايران رودر روي شاگردان پيشين خود قرار گرفت. او دربازي‌هاي گذشته يک پيروزي و يک شکست را برابر ايران به دست آورده بود.

تيم ملي که در اين بازي با لباس هاي سورمه اي به ميدان رفت بازي را با ترکيب سعيد معروف، ميلاد عبادي پور، محمد موسوي، محمد جواد معنوي نژاد، عادل غلامي و شهرام محمودي آغاز کرد.

آرژانتيني ها نيز با پوگلاخن، برونو، راموس، سوله، ليما و لوسيانو به ميدان آمدند.

ايران در اين بازي شروع خوبي داشت و ستهاي اول و دوم را 25-22 و 25-20 برد. اما آرژانتيني ها در ستهاي سوم و چهارم بازي را به دست گرفتند و 21-25 و 13-25 پيروز شدند تا همه چيز در ست پنجم مشخص شود. در ست آخر بازيکنان ايران باتجرب تر ظاهر شدند و نتيجه را 15-11 به نفع خود رقم زدند تا اولين پيروزي براي ايران در ليگ جهاني 2016 رقم بخورد.

آرژانتين در هفته آخر ليگ جهاني نيز با ايران هم گروه است و ولاسکو همراه با شاگردانش براي برگزاري بازي هاي هفته سوم بايد به ايران بيايند.

اين دو تيم در المپيک 2016 ريو نيز هم گروه هستند و ايران در اولين بازي خود در المپيک بايد با آرژانتين بازي کند. ايران در صورت برد اين تيم در المپيک مي تواند به جمع هشت تيم برتر اين رقابتها صعود کند.

اما تيم ملي ايران در هفته دوم ليگ جهاني با تيم هاي صربستان، برزيل و بلغارستان هم گروه است که بازي ها به ميزبان بلگراد صربستان برگزار مي شود.

لوزانو: بايد بهانه‌ها را از خود دور کنيم

رائول لوزانو سرمربي تيم ملي واليبال ايران پس از اين پيروزي گفت: در ديدار با آرژانتين اشتباهاتي داشتيم که تمرکز تيم و در ادامه انسجام را از بازيکنان گرفت که در ست پنجم شرايط به وضعيت طبيعي بازگشت.

او همچنين گفت: در دو ست اول و پنجم تيم ما خيلي خوب بازي کرد و به خصوص در اسپک فوق العاده ظاهر شد. اما در ست سوم و چهارم تمرکز خود را از دست داديم و به خاطر عدم تمرکز اشتباهاتي را انجام داديم که باعث شد راندمان تيم پايين بيايد.

وي افزود: اين اشتباهات باعث شد تا تمرکز تيمي و انسجام مان را از دست بدهيم، که اين باعث جدا شدن بازيکنان از هم شد و به همين دليل اين دو ست را واگذار کرديم. اين اتفاق اکنون رخ داد و در ژاپن اينگونه نبود، اميدوارم بتوانيم کنترل کنيم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران درباره شرايط سخت تيم و سفرهاي طولاني مدتي که بازيکنان داشته اند تصريح کرد: شرايط واليبال در سطح بين المللي و جهاني همين است و تيم هاي ديگر هم سفر دارند. برزيل و آمريکا هم مسافرت مي کنند و اين مسائل براي تيم هايي که مي خواهند خود را در سطح بالا نشان دهند وجود دارد که بايد تحمل کرد. تيمي که به فکر برد هست بايد تمامي بهانه ها را از خودش دور کند. درست است خسته هستيم اما نبايد اين مساله کوچکترين خللي در انگيزه ما براي زحماتي که کشيده ايم ايجاد کند.

وي در پايان گفت: از همينجا به مردم ايران سلام مي رسانم و اميدوارم موقع برگشت سالن دوازده هزار نفري مملو از تماشاگران خونگرم ايراني باشد.


 ولاسکو: آرژانتين در امتيازآوري باهوش نيست 

 خوليو ولاسکو، سرمربي تيم ملي واليبال آرژانتين پس از شکست مقابل ايران اظهارداشت: بازي خوبي بود. در ابتدا، هر يک از تيم ها دو ست پيروز شدند اما تيم ما در امتيازآوري با هوش نيست. زماني که در حال بردن در ستي هستيم، با اشتباهاتي کوچک به راحتي آن را واگذار مي‌کنيم. بعد از اينکه اشتباهاتي را در توپ گيري، پوشش زمين، و حمله مرتکب مي شويم تلاشي براي جبران آن نمي کنيم. بايد هم در بخش تاکتيک فردي و هم تيمي پيشرفت کنيم. سرمربي تيم ملي آرژانتين در خصوص رويارويي تيمش در نخستين مسابقه المپيک مقابل ايران گفت: بازي اول در مسابقات المپيک بسيار با اهميت است. بازي اول حتي در صعود تيم هم تاثير گذار است. کوبا تيم قدرتمند و خطرناکي است. ما در المپيک ريو، کونته را در اختيار داريم اما او در اين بازي ها غايب است. مسابقات المپيک بسيار مهم است. بايد تغييراتي را در تيم حاصل کنيم تا بتوانيم بهتر بازي کنيم.


 معروف: در ست پنجم به موقع تغيير تاکتيک داديم 

 سعيد معروف، کاپيتان تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي واليبال ايران در نشست خبري بعد از بازي برابر آرژانتين در ليگ جهاني واليبال، گفت: بازي خوبي برابر آرژانتين انجام داديم و موفق شديم دو ست را به نفع خودمان به پايان برسانيم، اما آرژانتيني‌ها در دو ست ديگر در خط حمله و دفاع عملکرد خوبي داشتند و موفق شدند بازي را به تساوي بکشانند.

معروف ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: با اين حال ما توانستيم بازي را در ست پنجم به نفع خودمان رقم بزنيم و به موقع تاکتيک‌هايمان را تغيير دهيم و بتوانيم با پيروزي زمين را ترک کنيم.کاپيتان تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي واليبال در پايان گفت: با وجود پنج سته شدن اين بازي، اما خوشحالم که توانستيم اولين پيروزي مان را در ليگ جهاني واليبال به دست بياوريم.


 يورو 2016 

 رونالدو به رکورد فيگو رسيد

کريستيانو رونالدو شنبه شب براي پرتغال در يورو 2016 فرانسه به ميدان رفت و به رکورد 16 بازي ادوين فان در سار هلندي و ليليان تورام فرانسوي در اين رقابت ها رسيد.

مهاجم ملي پوش پرتغال در اين ديدار همچنين رکورد لوييس فيگو را شکست. هافبک پيشين تيم ملي پرتغال رکورد بيشترين بازي ملي را در اختيار داشت. بر اين اساس، رونالدو برابر اتريش صد و بيست و هشتمين بازي اش را براي پرتغال انجام داد. البته او در اين بازي يک پنالتي را از دست داد تا پرتغال با دو امتياز از دو بازي وضعيت خوبي نداشته باشد.

در زير به بازيکناني که بيشترين بازي را در يورو انجام دادند اشاره مي شود:

16 بازي: کريستيانو رونالدو (پرتغال) - ادوين فان در سار (هلند) - ليليان تورام (فرانسه)

15 بازي: جانلوييجي بوفون (ايتاليا)

14 بازي: باستين شواين اشتايگر (آلمان) - آندرس اينيستا (اسپانيا) - سسک فابرگاس (اسپانيا)- نونو گومژ (پرتغال) - زين الدين زيدان (فرانسه) - لوييس فيگو (پرتغال)- کارل پوبورسکي (چک) - فيليپ لام (آلمان) - ايکر کاسياس (اسپانيا)

گريه گلزن بلژيک

تيم ملي فوتبال بلژيک در دومين بازي خود در مرحله گروهي يورو 2016 نمايش خيره کننده اي داشت و موفق شد با سه گل ايرلند را در هم بکوبد. ستاره اين ديدار، روملو لوکاکو بود که توانست دو گل به ثمر برساند. مهاجم اورتون بعد از تعويض شدن در حالي که به شدت مورد تشويق هواداران بلژيک قرار گرفت، شروع به گريه کرد.

او بعد از بازي درباره علت گريه کردنش گفت: گريه کردم چرا که فداکارهاي مادرم را در دوران کودکي‌ام به خاطر آوردم. اگر او نبود هرگز نمي توانستم الان به چنين جايگاهي برسم. افتخار مي کنم پيراهن تيم ملي کشورم را بر تن مي‌کنم.

ستاره تيم ملي فوتبال بلژيک ادامه داد: خوشبختانه من و برادرم جوردن براي تيم ملي بلژيک بازي مي‌کنيم. مادرم الان در خانه بسيار خوشحال است و مي خواهم اين خوشحالي او ادامه داشته باشد. بازي بسيار خوبي را برابر ايرلند به نمايش گذاشتيم و ثابت کرديم تيم خوب و مدعي هستيم. ستاره اورتون درباره بازي پاياني برابر سوئد گفت: بدون شک بازي آساني نخواهد بود. سوئد تيم خوبي است و از همين الان خود را آماده اين ديدار مي‌کنيم.

در اين گروه، ايتاليا با 6 امتياز صدرنشين است و صعود خود را به دور بعد قطعي کرده است. بلژيک با 3 امتياز در جايگاه دوم است و دو تيم سوئد و ايرلند هم يک امتيازي هستند.

سرمربي پرتغال: موقعيت‌هاي زيادي را از دست داديم

فرناندو سانتوس سرمربي تيم ملي فوتبال پرتغال پس از تساوي بدون گل تيمش برابر اتريش گفت: اشتباهات فردي زيادي داشتيم، بازي سوم ما نوعي فينال است و بايد تکليف خود را در آن بازي مشخص کنيم، گروه پيچيده‌اي شده و نمي‌شود گفت که کاري با نتايج ساير تيم‌ها نداريم.

وي ادامه داد: بازي بعدي براي ما يک فينال است و اين درست نيست که اکنون به دنبال مقصر بگرديم، بازي دوم ما تمام شده و بايد آن را فراموش کنيم، هيچ بازيکني کم کاري نکرده و من از هيچ بازيکني دلخور نيستم. سانتوس افزود: فوتبال بي رحم است، گاهي يک توپ همه جا مي رود وارد دروازه نمي‌شود، رونالدو بازيکن بزرگي است اما او هم گاهي اسير بي رحمي فوتبال مي‌شود. اکنون بايد روي بازي سوم خودمان تمرکز داشته باشيم.

سرمربي اتريش: پرتغال بهتر از ما نبود

مارسل کولر سرمربي تيم ملي فوتبال اتريش پس از تساوي بدون گل مقابل پرتغال گفت: هدف اتريش صعود به جام جهاني بوده و اگر از گروه خود هم صعود کنيم، دست به کار بزرگي زده‌ايم، بايد به بضاعت فوتبال اتريش هم توجه شود.

وي ادامه داد: از پرتغال نمي‌ترسيديم و آنها هرگز بهتر از ما نبودند، خوب دفاع کردن به هيچ وجه بي اهميت نيست و خوب حمله کردن الزاما اتفاق بهتري محسوب نمي‌شود، تيم من خوب بازي کرد، بازيکنان کليدي حريف را از کار انداخت و ثابت کرد که در کارهاي ترکيبي و تاکتيکي به بلوغ رسيده و آينده درخشاني دارد. وي افزود: اتريش در بازي سوم با مجارستان با همه وجود بازي خواهد کرد و براي پيروزي وارد ميدان خواهد شد. ما در اين بازي حتي به پيروزي هم فکر کرديم اما تساوي بدون گل کاملا عادلانه بود.

کيه‌ليني پاسخ کنايه ايبراهيموويچ را داد

پس از شکست يک بر صفر سوئد برابر ايتاليا در يورو 2016 فرانسه، زلاتان ايبراهيموويچ به جورجو کيه‌ليني گفت: اگر دوئلي بين من و او بود، کيه‌ليني اکنون در بيمارستان به سر مي برد.

سپس مدافع ايتاليايي با شوخي و در صفحه فيس بوک پاسخ ايبراهيموويچ را داد و نوشت: هميشه ايبرا را تحسين مي‌کنم؛ به خصوص به خاطر مهرباني‌اش. در فوتبال کمي به کنايه نياز است.

ضعيف‌ترين خط حمله يورو براي سوئد

چشم‌هايي که منتظر تماشاي آخرين تورنمنت بزرگ بين المللي زلاتان ابراهيموويچ بودند با پيش رفتن يورو 2016 فرانسه بسته خواهند شد. مهاجم پاري سن ژرمن که سوئد را به يورو رساند در ماموريت خود شکست خورده است. تيم ملي کشورش تاکنون بدترين آمار را در خط حمله اين تورنمنت داشته است. سوئد در دو بازي اخير برابر ايرلند جنوبي و ايتاليا حتي يک ضربه در چارچوب هم نداشت. تنها گل اين تيم با پاس ابراهيموويچ توسط بازيکن حريف به ثمر رسيد. حتي حضور مهاجمي همچون ابراهيموويچ که بازيکن موثري براي پاري سن ژرمن بود باعث نشده اين تيم در خط حمله خوب کار کند.

آمار ابراهيموويچ در سوئد قابل مقايسه با پاري سن ژرمن نيست. او در 38 بازي اين فصل 31 گل براي تيم فرانسوي به ثمر رساند و بهترين رکوردهايش 30، 28، 26 و 25 گل به ترتيب در يوونتوس، اينتر و ميلان به ثبت رسيده است اما در سوئد شرايط متفاوت است. او در 115 بازي ملي 62 گل به ثمر رساند.


 گوناگون از ورزش 

 نايب قهرماني فرنگي کاران در روماني با 9 مدال

فرنگي كاران ايران با كسب سه مدال طلا، سه نقره و سه برنز و عنوان نايب قهرماني به کار خود در رقابت هاي بين المللي روماني پايان دادند.

در روز دوم اين رقابت ها و در وزن 75 کيلوگرم رسول گرمسيري به مدال نقره رسيد. جمال اسماعيلي نيز در همين وزن پنجم شد.

عظيم گرمسيري، يوسف قادريان و مجيد علياري در اوزان 71، 80 و 98 كيلوگرم به مقام نخست رسيدند، بهنام مهدي زاده و مهدي فلاح در وزن هاي 80 و 130 كيلوگرم صاحب مدال نقره شدند و شيرزاد بهشتي طلا، محمدعلي گرايي و مهدي نوري نيز در اوزان 59، 71 و 130 كيلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

يک چهارم نهايي کوپا آمه‌ريکا

صعود آرژانتين، پيروزي عجيب شيلي

در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي کوپا آمه‌ريکا، تيم ملي فوتبال آرژانتين جشنواره گل به راه انداحت و موفق شد با نتيجه چهار بر يک ونزوئلا را از پيش رو بردارد و به دور بعد راه پيدا کند. در اين ديدار آرژانتين شروعي طوفاني داشت و در دقايق 8 و 20 توسط ايگواين به گل رسيد. ونزوئلا در دقايق پاياني يک پنالتي را به دست آورد اما مانوئل سيخاس نتوانست آن را تبديل به گل کند.

با شروع نيمه دوم ليونل مسي در دقيقه 60 گل سوم را به ثمر رساند. در دقيقه 70 ونزوئلا يکي از گل هاي خورده را جبران کرد اما تنها يک دقيقه بعد لاملا گل چهارم آلبي سلسته را به ثمر رساند تا شاگردان خراردو ماردتينو با اقتدار به دور بعد راه پيدا کنند.

اما شيلي در يک ديدار عجيب، مکزيک را با هفت گل در هم کوبيد. گل‌هاي مکزيک را وارگاس(44)،(52)،(57)،(74) ، پوچ(16)،(87) و الکسيس سانچز(49) به ثمر رساندند.

به اين ترتيب آرژانتين و شيلي نيز با قدرت به مرحله نيمه‌نهايي کوپا آمريکا 2016 راه پيدا کردند. آرژانتين در اين مرحله مقابل آمريکا ميزبان قرار مي‌گيرد و شيلي نيز به مصاف کلمبيا خواهد رفت.

سرنوشت دژاگه و نکونام در گروي ماندن زولا

شرايط در العربي بسيار پيچيده و مبهم است. اين تيم قطري فصل قبل با جانفرانکو زولا، سرمربي سرشناس ايتاليايي قرارداد امضا کرد به اين اميد که بتواند جزو مدعيان اصلي قهرماني باشد اما طولي نکشيد که همه چيز عليه اين مربي سرشناس شد. هواداران العربي بعد از چند نتيجه نااميد کننده‌اي که به دست آوردند خواستار اخراج اين مربي ايتاليايي شدند.

سران اين باشگاه به دنبال انتخاب سرمربي جديدي براي خود هستند و نام چند گزينه را هم در فهرست خود قرار دادند. اين درحالي است که زولا اصرار دارد که سرمربي العربي است. او در سخناني که رسانه هاي قطري منتشر کردند، تاکيد کرد به زودي به قطر بازمي‌گردد تا به کار خود در العربي ادامه دهد چراکه هنوز با اين تيم قرارداد دارد.

ماندن زولا در العربي، سهم بسزايي در سرنوشت اشکان دژاگه و جواد نکونام دارد زيرا اين سرمربي ايتاليايي علاقه زيادي به بازي دژاگه و نکونام دارد و اگر او در قطر بماند بدون شک اين دو بازيکن هم به کار خود در العربي ادامه خواهند داد اما در صورت اخراج زولا که احتمال آن بسيار زياد است، دژاگه و نکونام هم جايي در العربي نخواهند داشت.

افشارزاده: فقط مديرعامل استقلالم

بهرام افشارزاده درباره کنار گذاشته شدنش از مسئوليتي که در وزارت ورزش و جوانان داشت و سپردن اين پست به حميدرضا گرشاسبي، گفت: در جلسه‌اي که با محمود گودرزي، وزير ورزش و جوانان داشتيم، مانند هميشه از رهمنودهاي او استفاده کردم و جا دارد از طرف همه هواداران، مشوقان و جامعه ورزش کشور از جناب وزير تشکر کنم. در جلسه ديروز مقرر شد از اين پس به صورت تمام وقت در خدمت باشگاه استقلال باشم و به اين ترتيب همکاري من با اين وزارتخانه در سمت مديرکلي امور وزارتي وزارت ورزش وجوانان به پايان رسيد. از اين به بعد فقط مديرعامل استقلالم و سمت ديگري ندارم.

افشارزاده دليل پايان همکاري‌اش با وزارت ورزش و جوانان را مشغله زياد توصيف کرد و افزود: در گذشته به دليل مشغله‌هاي فراوان نتوانستم تمام وقت در خدمت استقلال باشم اما با صلاحديد جناب گودرزي از اين پس، تنها سمت من، مديرعاملي باشگاه استقلال است.

سپيده توکلي: به من مي‌گويند برو بعد از المپيک بيا

رکورددار هفتگانه بانوان ايران گفت: به دليل اينکه من شانس کسب سهميه المپيک نيستم و خودم اين موضوع را گفته ام اهميتي به من داده نمي‌شود و به من گفته اند برو و بعد از المپيک بيا. سپيده توکلي با ابراز گلايه از شرايط فعلي خود گفت: حدود 20 روز است که تمرين نمي کنم اما هيچ کس از من نمي پرسد که چرا اين اتفاق افتاده و شرايطت چگونه است.

توکلي ادامه داد: بعد از مسابقات قطر آقاي کيهاني از من پرسيد که آيا سهميه المپيک مي گيري؟ من هم گفتم نمي خواهم خودم را گول بزنم اما شانسي براي کسب سهميه ندارم. آقاي کيهاني گفت بعد از ليلا رجبي تو دومين شانس براي کسب مدال در بازي هاي آسيايي 2018 جاکارتا هستي. اما واقعا بدون برنامه ريزى و مربى اين امكان پذير نيست. من اعلام کردم قبول که نمي توانم سهميه بگيرم اما مي توانم به مانند ديگران از امکانات استفاده کنم و براى مسابقات آسيايى آماده شوم. اسم من در ليست اعزامي به کازانف هم قرار ندارد و واقعا نمي دانم چرا؟ به من مي گويند برو و بعد از المپيك بيا. آيا اين درست که من تنها بمانم؟ مگر نمي گويند که من شانس مدال بازي هاي آسيايي هستم؟

اين چه شانس مدالي است که من بايد در يک گوشه آفتاب انقلاب تنها کار کنم؟


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي