جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5308


ادامه تصويربرداري «ديوار شيشه‌اي»

اكبر زنجانپور :
«باغ آلبالو» را بهمن به صحنه مي‌ برم

به علت اشتباه پزشکي؛
بازيگر «کوچه اقاقيا» فلج شد


«نيمه شب اتفاق افتاد»؛ در انتظار پروانه نمايش


«لادن مستوفي» از سفر به ايتاليا بازماند


اکران "ربوده شده"در اواخر تابستان


«کاميون»؛ در انتظار سرمايه


سينماي جهان


خبر هنري


ميز خبر


 ادامه تصويربرداري «ديوار شيشه‌اي» 

 
سريال «ديوار شيشه‌اي» به تهيه کنندگي علي اکبر تحويليان و کارگرداني مشترک راما قويدل و نويد مهين دوست اين روزها با بازي زهير ياري و الهام جعفرنژاد در پارکي حوالي ولنجک پيگيري مي‌شود.به گزارش فارس، زهير ياري و الهام جعفرنژاد از جمله بازيگراني هستند که در اين لوکيشن مقابل دوربين رفته‌اند.

«ديوار شيشه‌اي» علاوه بر ساختار اپيزوديک، قصه‌هايي پيوسته به يکديگر نيز دارد که ضمن روايت يک داستان اصلي در هر قسمت داستان مستقلي را هم در بر مي‌گيرد و به ارتباط بين افرادي مي‌پردازد که از رسانه استفاده مي‌کنند و به واسطه بهره بردن از رسانه‌هاي مختلف با دنياي بيرون و جهان پيراموني خود در ارتباط هستند.

اين سريال در قالب برنامه‌اي روايت مي‌شود که در هر قسمت افراد مختلفي با ماجراهاي گوناگون و تجربه متفاوت از يکديگر وارد آن مي‌شوند و براي استمداد يا روشنگري جامعه به اين قصه رفت‌و آمد دارند.

تاکنون حدود يک ماه از ضبط اين سريال پشت سر گذاشته شده است و به احتمال فراوان تا دي ماه سال جاري ضبط ادامه خواهد داشت. هنوز بازيگران اصلي انتخاب نشده‌اند. همچنين به دليل ساختار اپيزوديک و سريالي اين اثر بازيگراني چون: شبنم قلي خاني، زهير ياري، الهام جعفرنژاد، سيامک احصائي، روشنک عجميان، هدايت هاشمي، سولماز غني، عليرام نورائي، طوفان مهرداديان، مريم سرمدي و ... در اين سريال حضور دارند.مجموعه اپيزوديک «ديوار شيشه‌اي» به قلم محمد محمود سلطاني و روح الله صديقي به سفارش مرکز گسترش فيلم نامه نويسي در 30 قسمت 45 دقيقه‌اي در مرحله نگارش قرار دارد.


 اكبر زنجانپور :
 «باغ آلبالو» را بهمن به صحنه مي‌ برم 

 اکبر زنجانپور با اشاره به کارگرداني نمايش «باغ آلبالو» بعد از جشنواره سي و پنجم تئاتر فجر، از اهميت رابطه انسان و طبيعت در اين نمايش و توجه چخوف به مساله محيط زيست در آثارش سخن گفت.

اکبر زنجانپور بازيگر و کارگردان باسابقه تئاتر درباره فعاليت هايش در اين حوزه به مهر گفت: قرار است بعد از جشنواره تئاتر فجر نمايش «باغ آلبالو» آنتوان چخوف را در تالار وحدت به صحنه ببرم. احتمال دارد اين نمايش در جشنواره تئاتر فجر هم دو اجرا داشته باشد و بعد از آن اجراهاي عمومي خود را آغاز کند اما هنوز در اين باره صحبتي نشده است.

وي درباره رويکردي که به متن چخوف دارد، بيان کرد: اين نمايش اجرايي مدرن به معناي امروزي آن که کارها بيشتر به سمت فرم و اجراهاي نامتعارف پيش مي رود، نيست چون معتقدم تفکر بايد مدرن باشد به همين جهت اگر از اين زاويه به کار نگاه کنيم «باغ آلبالو» اثر مدرني از کار درخواهد آمد. در واقع در اين اجرا تلاش خواهم کرد با ارايه درست محتوا و مفهومي که چخوف قصد انتقالش را داشته است، مدرنيته را رعايت کنم.

زنجانپور درباره انتخاب عوامل و زمان آغاز تمرين‌ها، توضيح داد: از آذرماه تمرين هاي نمايش را آغاز مي‌کنيم. در مورد بازيگران و ديگر عوامل نيز صحبت هايي شده است اما چون تا زمان اجرا مدت زيادي باقي مانده هنوز در مورد عوامل به قطعيت نرسيده ايم.


 به علت اشتباه پزشکي؛
 بازيگر «کوچه اقاقيا» فلج شد 

 پزشکان آلماني به دليل يک اشتباه، باعث فلج شدن «شهاب عسگري» دوبلور و بازيگر پيشکسوت کشورمان شده اند.به گزارش صبا؛ شهاب عسگري بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون که آخرين بازي او به سريال ستايش برمي‌گردد، در خصوص بيماري و جراحي‌اش، گفت: حدود 2 سالي در آلمان به سر مي‌بردم و تازه به ايران برگشتم. رگ گردن من دچار مشکل شد و پزشکان کشور آلمان تشخيص گذاشتن فنري کنار رگ را دادند.

بازيگر فيلم سينمايي «دست‌هاي آلوده» تصريح کرد: به خاطر اشتباه يک پزشک آلماني ستون فقراتم عفونت کرد و کيستي در اولين مهره ستون فقرات جمع شد. با رخ دادن اين اتفاق حدود 45 درصد از سمت راست و چپ بدنم فلج شد.

وي ادامه داد: براي ديدن دوستان و اعضاي فاميل خود به ايران بازگشتم و طي روزهاي آينده بايد براي ادامه درمان به کشور آلمان برگردم.او در خصوص علت فلجي خود افزود: در حال حاضر با واکر راه مي‌روم و فلجي من ربطي به سکته مغزي و قلبي ندارد و علت آن به اشتباه پزشکان آلمان در گذاشتن فنر برمي‌گردد. البته اميدوارم با درمان و فيزيوتراپي از درصد فلجي من کم شود.

شهاب عسگري در سال 1324 در تهران متولد شد. او بازي در تئاتر را از سال 1359 در تئاتر نصر تجربه کرد.همچنين بازي در سينما را از سال 1357 با فيلمي به نام کوسه جنوب کاري از ساموئل خاچيکيان آغاز کرد.او در فيلم‌هاي ‌سينمايي چون: آقاي رئيس‌جمهور، دست‌هاي آلوده، جنجال بزرگ، تکيه بر باد ،سريال کوچه اقاقيا و بسياري ديگر به ايفاي نقش پرداخته است.


 «نيمه شب اتفاق افتاد»؛ در انتظار پروانه نمايش 

 باشگاه خبرنگاران: فيلم جديد تينا پاکروان براي دريافت پروانه نمايش به اين شورا ارسال شده است. تينا پاکروان کارگردان و تهيه‌کننده سينما با اشاره به جديدترين وضعيت فيلم «نيمه شب اتفاق افتاد» گفت: در حال حاضر فيلم را به شوراي پروانه نمايش داده ايم و منتظر تصميم اين شورا هستيم.

وي در ادامه اظهار داشت: هيچ صحنه و سکانسي از فيلم را حذف نکرده‌ايم و نسخه کاملي که در جشنواره اکران شد را به اين شورا ارسال کرديم. حامد بهداد، رويا نونهالي، گوهر خيرانديش، آتيلا پسياني، ستاره اسکندري، سينا رازاني، کريم اميني، فرناز زوفا، دينا آبرون، علي تاجيک، محمد فيروز بخت، مهراب رضايي و شقايق فراهاني بازيگران اين فيلم هستند.


 «لادن مستوفي» از سفر به ايتاليا بازماند 

 ايسنا: نمايش «پدران،مادران، فرزندان» در حالي در ايتاليا به صحنه مي‌رود که لادن مستوفي تنها بازيگر ايراني اين نمايش به دليل نگرفتن ويزا، از حضور در اين اثر بازماند.

نمايش نام برده کاري از آرش عباسي است که روزهاي 29 ،30 ژوئن ( 9 و 10 تير) در شهر بلونيا ايتاليا به صحنه مي‌رود و تنها بازيگر ايراني اين نمايش لادن مستوفي است اما طبق اعلام دست‌اندرکاران اين تئاتر؛ علي رغم تلاش گروه اجرايي، به دليل بعضي ناهماهنگي‌ها در دريافت ويزاي اين بازيگر در نهايت مستوفي موفق نشد تا ويزاي سفر به ايتاليا را بگيرد و اين نمايش بدون حضور او اجرا خواهد شد. نمايش «پداران، مادران، فرزندان» درباره وضعيت امروز خاورميانه و شرايط مهاجران جنگ به اروپا است.


 اکران "ربوده شده"در اواخر تابستان  

 برنا: کارگردان فيلم سينمايي "ربوده شده" از آخرين وضعيت اکران فيلم خود سخن گفت.بيژن ميرباقري کارگردان فيلم سينمايي "ربوده شده" در رابطه با آخرين وضعيت اکران اين اثر سينمايي، اظهار داشت: به دنبال اکران دوم عيد فطر به همراه تهيه کننده بوديم که متاسفانه اين اتفاق رخ نداد و اکران به اواخر تابستان موکول شد.

نيکي کريمي،روزبه بماني،سروش صحت،مارال فرجاد ،پگاه خسروي و حامدجوادي ازجمله بازيگراني هستند که در پروژه سينمايي «ربوده شده» ايفاي نقش کرده‌اند.


 «کاميون»؛ در انتظار سرمايه  

 باشگاه خبرنگاران: نويسنده و کارگردان با سابقه سينما براي ساخت «کاميون» خود به دنبال سرمايه‌گذار است. کامبوزيا پرتوي نويسنده وکارگردان سينما در خصوص آخرين وضعيت فيلم «کاميون» گفت: براي ساخت اين اثر سينمايي همچنان منتظر سرمايه هستيم و فعلا خبر خاصي در اين زمينه نيست، اميدواريم اتفاق مورد نظر ما رخ دهد. گفتني است؛ «کاميون» جديدترين فيلم سينمايي پرتوي بعد از ده سال است که او و مرتضي متولي به صورت مشترک تهيه مي‌کنند و لوکيشن‌هاي آن در تهران و کردستان مي‌گذرد.

داستان «کاميون» در مورد کاميوني است که در بازگشت از سفري تجاري با خانواده آواره‌اي اهل کردستان برخورد مي‌کند و با آنها همراه مي شود.


 سينماي جهان 

 گاف‌هاي عجيب 10 فيلم بزرگ تاريخ سينما

فيلم سينمايي «ارباب حلقه ها، بازگشت پادشاه 2003»

تريلوژي ارباب حلقه ها،خلق يک اثر سينمايي برجسته و يک پيروزي در فن آوري است. پيتر جکسون داستان جي آر آر تولکين را که در مورد سفر يک هايبت است برگزيد و سه گانه حيرت آور و پرمخاطب خود را خلق کرد. مجموعه اي که نه تنها رضايت طرفداران قديمي اين کتاب‌ها را جلب کرد بلکه قابل توجه ميليون‌ها مخاطب ديگر از جمله اعضاي اکادمي اسکار نيز گشت.

قسمت سوم «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» نامزده يازده جايزه اسکار شد اعم از بهترين طراحي لباس شد و همه جوايز را نيز اذعان خود کرد.

اين فيلم شلوغ و پر طمطراق از طرفي حساسيت زيادي هم در بي عيب و نقص بودن از خود به خرج داده است اما يک اشتباه بالاخره توانسته مرزها مختلف را رد کند و خود را به مرحله برداشت نهايي برساند. در صحنه جنگ سربازان پياده نظام تي شرت بر تن دارند و تي شرت هايشان هنگام حمله‌ور شدن به اورگ‌ها از زير زره هاشان مشخص است.

ميان اين همه جلوه‌هاي کامپيوتري و روتوش‌هاي ديجيتالي و تدوين‌هاي چندين چند باره اين سوتي هم در نوع خودش جذاب جلوه مي‌کند.


 خبر هنري 

 يك جايزه بين المللى ديگر ؛

خنجر طلايي براي "ناهيد "

در نهمين دوره جشنواره بين المللي فيلم مسقط جايزه خنجر طلايي بهترين فيلم خارجي به آيدا پناهنده کارگردان ناهيد اهدا شد.به گزارش صبا، همزمان با اکران جهاني فيلم سينمايي "ناهيد" و در ادامه موفقيت هاي بين المللي، در نهمين دوره جشنواره بين المللي فيلم مسقط که در کشور عمان برگزار شده است، جايزه خنجر طلايي بهترين فيلم خارجي به آيدا پناهنده کارگردان ناهيد اهدا شد.

طبق مقررات جشنواره، بخش هاي تخصصي و بازيگري تنها در بخش مسابقه کشورهاي عربي مورد داوري قرار مي گيرد اما براي اولين بار خارج از قواعد جشنواره، پژمان بازغي به دليل بازي چشمگيرش در فيلم سينمايي ناهيد مورد تقدير ويژه هيئت داوران قرار گرفت.

اين جشنواره در دو بخش اصلي رقابتي با تمرکز بر فيلم سازان کشورهاي عربي و در بخش ديگر سينماي جهان، هر ساله در مسقط پايتخت کشور عمان برگزار مي شود. در اين دوره از جشنواره 120 فيلم سينمايي ، کوتاه و بلند از کشورهاي عربي و غيرعرب به نمايش در آمد که در بخش فيلم‌هاي غيرعربي "ناهيد" مورد توجه داوران قرار گرفت و جايزه ي بهترين فيلم را از آن خود کرد.در ادامه اکران جهاني فيلم سينمايي "ناهيد" ، در ماه جاري بر پرده سينماهاي کشورهاي سوئيس، کلمبيا و ايتاليا به نمايش در مي آيد.


 ميز خبر 

 برگزاري نذر كتاب در فرهنگسراي اميد

فرهنگسراي اميد به مناسبت فرا رسيدن شب هاي قدر ويژه برنامه نذر کتاب را برگزار مي کند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي مديريت فرهنگي هنري منطقه 13؛ ويژه برنامه نذر کتاب به مناسبت فرا رسيدن شب هاي قدر از ساعت 21 تا 23 در مسجد ارگ، حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع)، ميدان خراسان، مسجد و ميدان امام حسين(ع)، مصلاي امام خميني(ره)، آستان مقدس امامزاده صالح(ع)، حرم مطهر امام خميني(ره)، مهديه امام حسن مجتبي(ع) و حسينيه همداني ها برگزار مي شود. اين برنامه يک ايده فرهنگي است که به مناسبت هاي مذهبي به مردم پيشنهاد مي دهد با توسل به ائمه(ع) در صورت برآورده شدن حاجتشان بخشي از نذورات خود را به خريد و توزيع کتاب اختصاص دهند، لذا در اين راستا 2700 جلد کتاب 14 قصه، 14 معصوم(داستان هايي از سبک زندگي امام علي(ع))، 600 جلد قرآن کريم و 8000 نسخه کتاب کارت حقوق شهروندي در بين شرکت کنندگان در مراسم ليالي قدر توزيع مي شود.

علاقه مندان براي شرکت در اين امر معنوي مي توانند به آدرس اينستاگرام نذر کتاب به نشاني nazreketab_ir مراجعه کنند و با انتخاب کتاب هاي پيشنهادي، کتاب مورد نظر را انتخاب و از تخفيف 50درصد کتاب مورد نظر برخوردار شوند. شهروندان جهت آگاهي بيشتر از اين برنامه مي توانند به نشاني: ميدان امام حسين(ع)، خيابان شهيد منتظري، خيابان خشکبارچي، بوستان خيام، فرهنگسراي اميد مراجعه کنند.

رونمايي از دومين پوستر «دراكولا»

دومين پوستر «دراکولا» ساخته رضا عطاران در آستانه اکران عمومي رونمايي شد.به گزارش مهر، سومين ساخته رضا عطاران «دراکولا» از نهم تيرماه در سينماهاي تهران و شهرستانها اکران عمومي مي شود.جديدترين پوستر اين فيلم که در آستانه اکران عمومي رونمايي شده، در کانون تبليغاتي آگه سازان توسط علي مصطفي پور طراحي شده است.«دراکولا» همانطور که از عنوانش مشخص است، قصه تازه اي را در سينماي ايران به تصوير کشيده است که تا کنون تجربه نشده و مي تواند براي مخاطب جذاب باشد.

بازيگران اين فيلم که ترکيب بسيار متنوعي دارند، هر کدام در «دراکولا» تجربه جديدي ارائه کرده اند.

در خلاصه داستان «دراکولا» آمده است: (باصداي آهسته) الو...سلام قربان... خوبين... آقا منو دزديدن... بله... نمي شناسمشون...نه خير سرکاري چيه... من چه مي دونم چرا گوشيمو نگرفته... 38 سال، سنمو چرا مي‌پرسين؟...نمي دونم کجا... شما بايد پيدام کنين...آقا من گوشي ام آيفونه... ردياب دارد...نمي شه پيدام کرد؟...آقا اومد...من قطع مي کنم...

در اين فيلم لوون هفتوان، رضا عطاران، ويشکا آسايش، سيامک انصاري، ژاله صامتي، ليلا بلوکات، اميد روحاني، محمود نظر عليان، نيما راد، صادق حسني و بازيگران خردسال سوگل محرابي و آرش دوست محمدي به ايفاي نقش مي پردازند.

«چهل گيس و حسن کچل» در حوزه هنري

پوران مرادي مزرعه نو با نمايش «چهل گيس و حسن کچل» به حوزه هنري مي آيد. به گزارش آفرينش به نقل از حوزه هنري، اواخر تيرماه نمايش «چهل گيس و حسن کچل» را در سالن مهر حوزه هنري بر روي صحنه خواهد برد.

امير کربلايي زاده مشاور و مجري طرح اين نمايش است و حسين پورکريمي ، فاطمه اميني ، فرانک جليلي و امير بني جمالي از نقش آفرينان آن هستند.از ديگر عوامل اين نمايش مي توان به نويسنده: ساغر خواجه اميري، آهنگ ساز: بهنام رحيمي، طراح لباس: زري کريمي، طراح صحنه: ميثم نويريان، طراحان حرکت: عليرضا شريفي و محمد رضا شريفي، طراح پوستر: مهدي دوائي، دستيار کارگردان: رضا جليلوند، مشاور رسانه اي و مدير تبليغات: مهدي سليماني برچلويي اشاره کرد.

پوران مرادي مزرعه نو پيش از اين، تنديس بهترين کارگرداني را براي «چهل گيس و حسن کچل» از بيست و چهارمين جشنواره سراسري تئاتر سوره ماه دريافت کرده است. همچنين اين نمايش جوايزي همچون تنديس بهترين طراحي صحنه، تنديس بهترين بازيگر مرد و ديپلم افتخار موسيقي را از آن خود کرده و کانديد جايزه بازيگري زن و کانديد جايزه نويسندگي، و نمايش برگزيده بيست و چهارمين جشنواره ي سراسري سوره ماه بوده است.

نمايش «چهل گيس و حسن کچل» تير و مرداد 1395 هر شب ساعت 18 در تماشاخانه مهر واقع در خيابان حافظ، نبش خيابان سميه، حوزه هنري اجرا خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي