جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5316


اعلام جزئيات مصاحبه 54رشته بدون آزمون و52 رشته پژوهش محور دکتري دانشگاه آزاد


آغاز توزيع کارت آزمون سراسري از فردا


ميز خبر


خبر


 اعلام جزئيات مصاحبه 54رشته بدون آزمون و52 رشته پژوهش محور دکتري دانشگاه آزاد 

 
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، تاريخ ، زمان و محل مصاحبه54 رشته دوره بدون آزمون و 52 رشته ديگر دوره پژوهش محور دکتري تخصصي 1395 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد .

دکتر بهروز دانشيان با اعلام اين خبر گفت :« دعوت به مصاحبه شدگان مي توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذيرش به نشانيwww.azmoon.net از تاريخ، زمان و محل مصاحبه خود اطلاع حاصل نمايند.» وي افزود : « واجدين شرايط دعوت به مصاحبه دوره بدون آزمون لازم است هر گونه سوابق علمي و تحقيقاتي مانند پروژه ، مقاله ، ترجمه و تاليف که در زمينه هاي مربوط به رشته تخصصي خود را دارند ، به انضمام ريز نمرات و پايان نامه کارشناسي ارشد خود را همراه داشته باشند و رأس زمان و در تاريخ اعلام شده در محل مصاحبه حاضر شوند»

دانشيان در خصوص مصاحبه دوره دکتري پژوهش محور افزود: «حضور استاد راهنماي طرح به همراه داوطلب در جلسه مصاحبه الزامي بوده و داوطلبان اين دوره لازم است علاوه بر مدارک فوق فرم طرح تحقيقاتي که در زمان ثبت نام ارسال نموده اند را به همراه داشته باشند.»

رئيس مرکز سنجش و پذيرش تاًکيد کرد :« عدم حضور در جلسه مصاحبه به منزله انصراف از پذيرش مي باشد.»

وي در پايان گفت:« اطلاعات لازم در خصوص تاريخ ، زمان و محل مصاحبه ساير رشته هاي دوره هاي بدون آزمون و پژوهش محور دکتري تخصصي متعاقباً از طريق سامانه مذکور اعلام خواهد شد.»

شايان ذکر است نتايج نهايي پس از انجام مصاحبه علمي مشخص و در نيمه دوم شهريور ماه اعلام خواهد شد.


 آغاز توزيع کارت آزمون سراسري از فردا 

 کارت‌ شرکت در آزمون سراسري‌ سال 1395 از روز يکشنبه 20 تيرماه در سايت سازمان سنجش و آموزش کشور قابل دسترس است و آزمون امسال در روزهاي پنج­شنبه و جمعه 24 و 25 تير برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم انساني در صبح پنج­شنبه 24 تير، داوطلبان گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر پنج­شنبه 24 تير ، داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه 25 تير و داوطلبان گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه 25 تير برگزار خواهد شد.

کارت‌هاي‌ شرکت در آزمون براي‌ کليه‌ داوطلبان‌ آزمون‌ سراسري سال 1395 از يکشنبه 20 تير بر روي پايگاه اطلاع­ رساني سازمان سنجش آموزش کشور قرار مي‌گيرد و داوطلبان پس از پرينت کارت شرکت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالي بايد مطابق بندهاي مربوطه به حوزه­ هاي رفع نقص کارت مراجعه کنند.

نحوه‌ و زمان پرينت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون

کارت آزمون به همراه برگ راهنماي شرکت در آزمون براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار مي گيرد.

داوطلبان از يکشنبه 20 تير تا چهارشنبه 23 تير ماه فرصت دارند با ورود به سايت سازمان سنجش کارت هاي‌ شرکت در آزمون‌ در گروه هاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌، علوم انساني‌، هنر و زبانهاي خارجي‌ را دريافت کنند.

کليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شرکت‌ در آزمون‌، براي پرينت کارت شرکت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به پايگاه اطلاع‌رساني مذکور مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سريال کارت اعتباري ثبت نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و کدپيگيري ثبت‌نام (16 رقمي) و نام و نام­ خانوادگي، کدملي و سريال شماره شناسنامه يک نسخه پرينت از برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون تهيه کنند.

داوطلباني که در 2 يا 3 گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي اصلي، برحسب مورد نسبت به پرينت کارت گروه آزمايشي دوم و يا گروه هاي آزمايشي دوم و سوم (گروه هاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي) خود اقدام کنند.

براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و هم چنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عکس­دار و ارائه آن الزامي است. لذا کليه داوطلبان بايد براي پرينت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

تذکر مهم: چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي، پرونده و يا کد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت کارت شرکت در آزمون خود نمي شود، لازم است با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبي و يا کد پيگيري ثبت­ نام اقدام کنند.

اين امکان براي داوطلباني فراهم است که در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلباني که اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام کنند.

محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون

محل رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون کليه داوطلبان گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني‌، علوم انساني‌، علوم‌ تجربي‌، هنر و زبانهاي ‌خارجي‌ بر مبناي‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلي‌ آنان‌ که‌ در بند 26 تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، مشخص‌کرده‌اند، است.

با توجه به اطلاعات مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 3، 4‌، 7، 12‌، 13، 14، 15، 16، 17، 18 ، 19، 20، 21 و 23 (شامل نام ­خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه‌، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملي، سري و سريال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزي، منطقه اخذ ديپلم، سهميه، معدل کتبي نهايي ديپلم، محل اخذ مدرک ماقبل ديپلم، محل اخذ مدرک ديپلم، سال و محل اخذ مدرک دوره پيش دانشگاهي، استفاده از بورسيه آموزگار، کارمندي، مدرک کارداني، دانشجوي دوره روزانه، دانشجوي انصرافي، اتباع خارجي و مدرک کارشناسي) کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذکور در سايت سازمان و در قسمت ويرايش اطلاعات حداکثر تا تاريخ 25 تيرماه مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.


 ميز خبر 

 از سوي بنياد ملي نخبگان اعلام شد؛

15 مرداد آخرين مهلت ارسال مدارک براي دريافت جوايز تحصيلي

دانشجويان استعدادهاي برتر دانشگاه هاي کشور براي دريافت جوايز تحصيلي تا 15 مردادماه مهلت دارند مدارک خود را به بنياد ملي نخبگان ارسال کنند.به گزارش خبرگزاري مهر، بنياد ملي نخبگان براي حمايت از استعدادهاي برتر دانشگاه‌هاي کشور هر ساله جوايز تحصيلي مختلفي به نفرات منتخب متقاضيان استفاده از اين تسهيلات اعطا مي‌کند.

با توجه به محدوديت ظرفيت استفاده از اين تسهيلات در مقاطع تحصيلي مختلف، لازم است متقاضياني که از حداقل شرايط استفاده از تسهيلات اين بنياد برخوردارند، حداکثر تا 15 مرداد ماه به سامانه ثريا به نشاني http://soraya.bmn.ir مراجعه و پس از تشکيل حساب کاربري مدارک و مستندات مربوط به فعاليت‌هاي مختلف خود را در اين سامانه ثبت کنند.

بديهي است برخورداري از اين جوايز و تسهيلات منوط به قرار گرفتن اولويت متقاضي در ظرفيت تخصيص يافته به دانشگاه / دانشکده از سوي بنياد ملي نخبگان / شوراي استعدادهاي درخشان دانشگاه خواهد بود.

ثبت نام در سامانه ثريا و درج اطلاعات در اين سامانه به هيچ وجه به معناي برخورداري از اين تسهيلات نخواهد بود و اين اقدام به عنوان يکي از مراحل مقدماتي ارزيابي عملکرد متقاضي است.

مسئوليت صحت و اصالت اطلاعات ثبت شده در سامانه ثريا از سوي متقاضي مستقيما متوجه متقاضي است و چنانچه در هر مرحله از مراحل ارزيابي پرونده و اولويت‌بندي‌هاي مربوطه، عدم اصالت و صحت اين اطلاعات و يا عدم احراز شرايط اثبات شود، متقاضي از اين تسهيلات محروم شده و تبعات مترتب بر ارائه اطلاعات نادرست متوجه متقاضي خواهد بود.

بررسي پرونده متقاضيان و اولويت بندي آنها براي استفاده از تسهيلات بر مبناي معيارهاي بنياد ملي نخبگان و مصوبات شوراي استعداد درخشان دانشگاه است.

براي سال تحصيلي 95-96 ؛

آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد

ثبت نام براي نقل و انتقال و مهماني دانشجويان دانشگاه آزاد براي سال تحصيلي 95-96 آغاز شده و تا 15 مردادماه ادامه دارد.به گزارش خبرنگار مهر، نقل و انتقال و مهماني براي دانشجويان دانشگاه آزاد داراي چارچوب و آيين نامه مشخصي است و درخواست هاي دانشجويان براساس آيين نامه موجود بررسي خواهد شد.

دانشجويان بايد براي ثبت درخواست هاي خود در اين سامانه اقدام به اعلام دلايل براي نقل و انتقال و مهماني کنند تا به درخواست هاي آنها رسيدگي شود.انتقال يا ميهماني دانشجويان در صورت نداشتن منع آموزشي و تاييد صحت مدارک و مستندات ارسالي دانشجو توسط واحد دانشگاهي امکان پذير خواهد بود.تاريخ نهايي تقاضاهاي دانشجويان اين دانشگاه براي نقل و انتقال و مهماني قبل از شروع ترم جديد اعلام مي شود.

جزئيات آزمون زبان دکتري دانشگاه پيام نور اعلام شد

رئيس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پيام نور جزئيات آزمون زبان دکتري تخصصي(ETPNU) مرداد ماه 95 اين دانشگاه را
اعلام کرد.

به گزارش ايسنا، دکتر محمد علي ابراهيمي زمان برگزاري آزمون را 16 مرداد ماه و زمان دريافت کارت آزمون را 13 لغايت 16 مرداد ماه اعلام کرد و افزود: آزمون زبان دکتري تخصصي (ETPNU) مرداد ماه 95 به صورت الکترونيکي در شش استان آذربايجان شرقي، اصفهان، تهران، خراسان رضوي ، فارس و کرمانشاه برگزار مي شود.

ثبت نام آزمون زبان دکتري تخصصي(ETPNU) مرداد ماه 95 از هشتم لغايت 11 تير ماه سال جاري به صورت الکترونيکي و از طريق پرتال پيام نور – مرکز سنجش و آزمون انجام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، داوطلبان جهت کسب اطلاعات بيشتر و رفع مشکل احتمالي مي‌توانند با شماره تلفن 22458297-021 تماس حاصل نمايند.

هزينه شرکت در اين آزمون مبلغ 750,000 ريال بوده است.

دانشگاه اميرکبير از 16 شهريور به استقبال سال تحصيلي جديد مي‌رود

تقويم آموزشي سال تحصيلي 96-95 دانشگاه صنعتي اميرکبير اعلام شد که بر اساس آن ثبت‌نام در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه 16 و 17 شهريور ماه انجام مي‌شود.

به گزارش ايسنا، شروع کلاس‌هاي دانشگاه صنعتي اميرکبير در نيم سال اول تحصيلي از روز شنبه 20 شهريور ماه بوده و فرآيند حذف و اضافه در اين دانشگاه در روزهاي يکشنبه و دوشنبه 28 و 29 شهريور ماه صورت مي‌گيرد. حذف اضطراري دانشگاه صنعتي اميرکبير نيز در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه نهم و دهم آذر ماه خواهد بود.

هفته پاياني نيم سال اول تحصيلي در دانشگاه صنعتي اميرکبير از روز شنبه 4 دي ماه تا چهارشنبه 8 دي ماه است و آزمون‌هاي پايان ترم در اين دانشگاه از روز شنبه 11 دي ماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه 23 دي ماه ادامه دارد.


 خبر 

 جزئيات ثبت‌نام سومين آزمون استخدامي مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره ثبت‌نام و شركت در سومين آزمون استخدامي مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي كشور در سال 1395 منتشر شد. در اين اطلاعيه آمده است؛ بدين‌وسيله به اطلاع مي‌رساند ثبت‌نام سومين آزمون استخدامي مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي كشور براي جذب مجموعاً 19251 نفر در 12 دستگاه اجرايي و 68 دانشگاه از مجموعه دانشگاههاي علوم پزشكي از تاريخ 1395/4/28 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org آغاز خواهد شد.

لذا از متقاضيان واجد شرايط براي شركت در آزمون مذكور دعوت بعمل مي‌آيد بمنظور كسب اطلاعات و جزييات مربوط به رشته‌ها و شغل محل استخدام هريك از دستگاه‌هاي اجرايي و همچنين دانشگاههاي علوم پزشكي به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون استخدامي كه از تاريخ 1395/4/28 برروي سايت سازمان قرار داده خواهد شد مراجعه نمايند. ضمناً تاريخ و نحوه دريافت كارت ورود به جلسه و برگزاري آزمون كه در شهريورماه خواهد بود در دفترچه راهنما اعلام مي‌گردد.

معاون سازمان امور دانشجويان:

انتخاب دانشجويان نمونه داوري نهايي شد

معاون دانشجويان داخل سازمان امور دانشجويان گفت: داوري نهايي معرفي دانشجويان نمونه انجام شد، به محض اينکه زمان از طرف نهاد رياست جمهوري اعلام شود، سازمان امور دانشجويان اعلام رسمي خواهد کرد.

سيد ابوالحسن رياضي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زمان برگزاري مراسم انتخاب دانشجوي نمونه گفت: ليست تعداد دانشجويان نمونه توسط دانشگاه ها به سازمان امور دانشجويان ارسال شده بود.

وي ادامه داد: در حال حاضر داوري بخش نهايي انجام شده است، جزئيات برنامه را به نهادهاي ذي ربط اعلام کرده ايم با توجه به اين مساله که زمان دقيق مراسم معرفي دانشجوي نمونه، هر ساله از سوي نهاد رياست جمهوري مشخص مي‌شود .به محض اينکه زمان از طرف نهاد رياست جمهوري اعلام شود، سازمان امور دانشجويان اعلام رسمي خواهد کرد.

معاون دانشجويان داخل سازمان امور دانشجويان درخصوص اينکه آيا اين مراسم تا پايان ماه جاري برگزار خواهد شد، گفت: سازمان امور دانشجويان اميدوار است که تا پايان تيرماه اين مراسم را برگزار کند، ولي زمان دقيق از سوي نهاد رياست جمهوري مشخص مي شود.

وي افزود: 40 تا 45 دانشجوي نمونه امسال معرفي مي‌شوند که حدود 24 نفر از آنها از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي هستند البته شايد به اين دليل که در برخي بخش ها دانشجويان امتياز کسب نکرده و در برخي بخش هاي ديگر رتبه هاي برابر کسب کرده اند، تعداد دانشجوياني که معرفي مي شوند يک يا دو مورد افزايش يابد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي