جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5316

فرانسه حريف پرتغال در فينال يورو 2016 شد
گريزمان اشک ژرمن‌ها را درآورد


نبرد جنجالي پرويز هادي و کميل قاسمي در 8 سکانس


خبـــرنامه


گوناگون از ورزش


 فرانسه حريف پرتغال در فينال يورو 2016 شد
 گريزمان اشک ژرمن‌ها را درآورد 

 دو تيم آلمان و فرانسه در دومين ديدار نيمه نهايي يورو 2016 در ورزشگاه ولودروم شهر مارسي برابر هم به ميدان رفتند که اين ديدار با برتري 2 بر صفر فرانسه به پايان برسد.

در حالي که بازي در نيمه اول با برتري مطلق آلمانها همراه بود و نيمه رو به اتمام بود اشتباه عجيب شواين اشتايگر در نيمه نخست مثل بواتنگ در بازي با ايتاليا باعث شد تا داور نقطه پنالتي را نشان دهد و آنتوان گريزمان دروازه نوير را باز کند تا نيمه نخست اين ديدار با سوت نيکولا ريتزولي ايتاليايي با برتري يک بر صفر فرانسه به پايان برسد. شواين اشتايگر روي سانتر فرانسوي ها با دست توپ را دفع کرد و يک پنالتي باد آورده را نصيب فرانسه کرد.

بدبياري ژرمن ها در دقيقه 52 تکميل شد و با مصدوميت بواتنگ، شکودران مصطفي به جاي اين بازيکن وارد زمين مسابقه شد.

در دقيقه 72 باز هم اين گريزمان بود که توانست دروازه نوير و آلمان را باز کند. حرکت زيباي پوگبا و سانتر زيباي اين بازيکن با خروج اشتباه نوير همراه بود تا گريزمان به زيبايي توپ را از بين پاهاي نوير وارد دروازه آلمان ها کند و يک تنه نسخه ژرمن‌ها را بپيچد.

در نهايت اين ديدار با برتري 2 بر صفر فرانسه برابر آلمان به پايان رسيد تا خروس‌هاي فوتبال اروپا حريف پرتغال در ديدار نهايي شوند.

دشان: پيروزي ديوانه کننده‌اي بود

اما سرمربي فرانسه از صعود تيمش به ديدار نهايي ابراز رضايت کرد و اين برد را ديوانه کننده ناميد.

ديديه دشان در نشست خبري خود گفت: خيلي خوشحال هستيم. بسيار خوشحالم و حس غرور دارم. بازي بسيار سختي برابر قهرمان جهان داشتيم و از قبل نيز مي‌دانستيم بازي خيلي مشکلي برابر آنها داريم. در نيمه نخست آنها به خوبي کيفيت بالاي بازي خودشان را نشان دادند. شايد درک اين نتيجه کمي سخت و مشکل باشد. خيلي زود بايد به فکر ديدار نهايي باشيم که يکشنبه شب خواهد بود. اگر امشب از فرط خوشحالي ديوانه شديم، در بازي برابر پرتغال که به برتري برسيم بيش از اين خوشحال خواهيم شد. اين برد ديوانه کننده بود و خوشحاليم به فينال رسيديم.دشان ادامه داد: هميشه به بازيکنانم اعتقاد داشتم. قبل از شروع مسابقات به دقت عملکرد بازيکنان را مدنظر قرار دادم تا بهترين ها در يورو کنار ما باشند و اين بازيکنان به خوبي پاسخ اعتماد من را دادند. اين پيروزي براي شماست. اين پيروزي يک تاريخ سازي بزرگ است.

لوو: همه چيز داشتيم به جز شانس

همچنين يواخيم لوو سرمربي تيم ملي آلمان بعد از شکست تيمش برابر فرانسه گفت: تيم برتر زمين بوديم. از تلاش بازيکنانم سپاسگزارم. کلاس بازي خودمان را به خوبي نشان داديم. در تمام دوئل‌ها تيم من شرايط بهتري داشت. بدشانس بوديم که در دقيقه بدي از بازي در نيمه نخست يک پنالتي به حريف داديم. در اين بازي تيمم همه چيز داشت فقط شانس نداشت و به همين خاطر نتوانستيم موقعيت هايي که داشتيم را به گل تبديل کنيم.

لوو ادامه داد: در جام جهاني 2010 و يورو 2012 که شکست خورديم، اسپانيا بهتر از ما بازي کرد و تيم برتر زمين بود. اين بار که از جام بيرون رفتيم آلمان تيم برتر زمين بود. متاسفانه بازيکنان مصدوم و محرومي داشتيم که نتوانستيم جاي آنها را به راحتي پر کنيم و اين نيز تاثيرگذار بود. وقتي در ديدار به اين مهمي بازيکن بزرگي چون بواتنگ مصدوم مي شود و از زمين بازي بيرون مي رود اتفاق تلخي است. با اين حال من فکر مي کنم برتري 2 بر صفر در يک ديدار اين است که شما شايستگي خود را نشان داديد. فرانسه خوب بود ولي ما در اين بازي بهتر بوديم و فکر مي کنم آنها با برتري برابر پرتغال قهرمان يورو شوند.


 نبرد جنجالي پرويز هادي و کميل قاسمي در 8 سکانس 

 
نبرد کميل قاسمي و پرويز هادي براي رسيدن به دوبنده تيم ملي در المپيک ريو با حواشي زيادي همراه شده است. زماني که اين دو کشتي گير در تورنمنت ارمنستان رودررو نشدند، شوراي فني کشتي آزاد اعلام کرد بين اين دو مدعي سنگين وزن، مسابقه انتخابي گذاشته شود که اين رقابت، دوشنبه گذشته برگزار شد. برتري جسماني پرويز هادي نسبت به کميل قاسمي، اين فکر را در ذهن ها بوجود آورد که حضور در سه رويداد متوالي (جام جهاني، تورنمنت ارمنستان و انتخابي) بيش از هرچيز به ضرر کميل قاسمي است چراکه او وزن کمتري دارد و از لحاظ فيزيکي نسبت به 125 کيلويي ها، به آمادگي جسماني بيشتري براي حضور در يک رويداد احتياج دارد و ميادين متوالي باعث تحليل رفتن او مي شود.

اما پس از اين کشتي ها، آشنايان پرويز هادي که باور نمي کردند کشتي گيرشان بازنده مبارزه است، سالن را بر هم زدند و با فحاشي به مسئولان فدراسيون، با نيروهاي حراست نيز درگير شدند. پرويز هادي هم مصاحبه هاي تندي عليه رئيس فدراسيون انجام داد و در ادامه به واسطه نماينده مجلس استانشان، اعتراضات را به مجلس شوراي اسلامي کشاندند.

در ادامه اين مطلب به نکته هايي درباره اين مسابقه انتخابي جنجالي مي پردازيم:

1- صحبت هاي پرويز هادي پس از شکست در انتخابي بسيار ضد و نقيض بود و مواردي را مطرح کرده که بسيار قابل تعمق است. او بعد از باخت، مقابل دوربين هاي تلويزيوني اعلام کرد به او گفتند مسابقه انتخابي ساعت 4 بعد از ظهر است. اين در حالي است که سايت فدراسيون کشتي و خبرگزاري ها چند روز قبل اعلام کردند مسابقه ساعت 11 صبح برگزار مي‌شود و مشخص نيست چگونه همه از ساعت برگزاري اين مسابقه اطلاع داشتند جز پرويز هادي.

2- پرويز هادي در مصاحبه‌اي ديگر گفته که «در تورنمنت ارمنستان، 4 کشتي گرفته و کميل قاسمي يک کشتي»؛ در حالي که هادي در ارمنستان سه کشتي گرفت و کميل قاسمي دو کشتي و هر دوي اين کشتي گيران نيز در جام جهاني به ميدان رفته بودند. بنابراين اين دو کشتي گير براي حضور در انتخابي شرايطي نسبتا برابر داشتند.

3- اگر هر کدام از اين دو کشتي گير به برگزاري مسابقه انتخابي اعتراض داشتند، بايد آن را قبل از مسابقه اعلام مي کردند و اگر شرايط را پذيرفتند، اعتراض کردن پس از مسابقه نمي‌تواند منطقي باشد.

4- هادي در مصاحبه اي ديگر اعلام کرده که «يک کشتي را من بردم و يک کشتي را قاسمي و يک کشتي هم مساوي شد! از لحاظ امتيازي من 11 بر 6 برنده شدم اما با وجود اين، کميل قاسمي را براي المپيک انتخاب کردند که ظلم آشکار به من است. حتي داوري در کشتي سوم که به سود قاسمي تمام شد، عليه من بود.» اين صحبت‌ها در حالي مطرح مي شود که حتي آماتورترين افراد هم مي دانند کشتي مساوي ندارد و در نهايت دست يک نفر به عنوان برنده بالا مي رود. حتي در پايان اين مسابقات حتي يک نفر، چه طرفدار هادي و چه طرفدار قاسمي، به داوري هيچ اعتراضي نداشتند و هر سه کشتي نيز بدون مشکل داوري برگزار شد.

5- در بخش‌هايي ديگر از مصاحبه هادي آمده است که «کادر فني به او گفته کشتي انتخابي فرماليته است و او براي المپيک انتخاب شده است» اما اين صحبت‌هاي تعجب برانگيز، در حالي از سوي هادي عنوان شده که عليرضا رضايي، سخنگوي فدراسيون و شوراي فني بارها اعلام کردند ترکيب تيم ملي 15 روز مانده به المپيک اعلام مي شود. بهتر است هادي به جاي استفاده از کلمه کادر فني، صراحتا اعلام کند چه کسي اين حرف را به او زده است چون اگر فردي به او گفته مسابقه انتخابي فرماليته و او انتخاب شده است، قطعا آن فرد بايد پاسخگو باشد.

6- سال گذشته کميل قاسمي در مسابقات انتخابي به پرويز هادي باخت و هادي به عنوان ملي پوش راهي مسابقات جهاني لاس وگاس شد. هرچند هادي ضعيف ترين عملکرد را در تيم کشتي آزاد ايران داشت و تنها فردي بود که نتوانست سهميه المپيک بگيرد و به بلال ماخوف روس که در مسابقات فرنگي هم کشتي گرفته بود، باخت اما با وجود اين، کميل قاسمي کوچکترين اعتراضي نکرد و پشت مدال‌هاي المپيک و جهاني‌اش سنگر نگرفت. چنين اظهار نظرهايي از سوي پرويز هادي که پهلوان کشور است و چنين حرمت شکني هايي که او انجام داده، از يک پهلوان بسيار بعيد بوده و بهتر است شکست در مسابقه انتخابي را بپذيرد؛ مانند کاري که سال قبل کميل قاسمي انجام داد.

7- پرويز هادي بيش از هر چيز به تاکتيک مبارزه خودش باخت تا اين که افراد ديگر بخواهند او را بازنده کنند. او بايد از اين زور و توانايي فيزيکي که دارد، بهتر بهره بجويد و توانايي‌هاي فني‌اش را نيز بالا ببرد چراکه تنها با اتکا به توانايي جسماني نمي شود از سد رقباي قدر جهاني گذشت.

8- تلاش براي تعيين نتايج رويدادهاي ورزشي در ميادين غير ورزشي نيز قطعا باعث آسيب ديدن ورزش کشور مي شود. ورزش، خصوصا کشتي، ميدان مبارزه جوانمردانه است و نتيجه آن بايد در وسط گود مشخص شود. قطعا هيچ فرد ورزشي از وزير ورزش گرفته تا رئيس يک فدراسيون، دخالت غير ورزشي ها را بر نمي تابند چراکه اگر اين‌گونه شود، ديگر سنگ روي سنگ بند نخواهد شد و اگر فردي تن به خواسته هاي غير ورزشي بدهد، بايد تبعات سنگين آن را نيز بپذيرد و جوابگوي مردم باشد.


 خبـــرنامه  

 گريزمان: با رکورد پلاتيني فاصله زيادي دارم

مهاجم تيم ملي فرانسه معتقد است با رکورد گلزني ميشل پلاتيني در بازي هاي يورو هنوز فاصله زيادي دارد.

آنتوان گريزمان با دو گلي که مقابل آلمان به ثمر رساند به احتمال فراوان با 6 گل زده کفش طلا يورو را خواهد برد. هم تيمي‌هايش يعني ديميتري پايت و اوليويه ژيرو و همچنين کريستيانو رونالدو و ناني، با سه گل بازيکناني هستند که مي توانند اين رکورد را بشکنند.

گريزمان پس از ديدار با آلمان گفت: خيلي خوشحاليم. منتظر فينال يکشنبه هستيم. هنوز يک بازي براي قهرماني باقي مانده است. از اين شب لذت خواهيم برد اما از روز بعد، خود را براي فينال آماده خواهيم کرد. با حمايت تماشاگرانمان همچون ديدارهاي گذشته، خوب بازي کرديم. اميدوار بوديم در فينال حضور داشته باشيم.

او همچنين در مورد رسيدن به رکورد 9 گل ميشل پلاتيني در بازيهاي يورو گفت: رکورد پلاتيني؟ هنوز فاصله زيادي با آن دارم.

نوير: حذف تلخي بود

دروازه بان تيم ملي آلمان حذف از يورو 2016 را تلخ عنوان کرد.

مانوئل نوير پس از بازي گفت: حذف تلخي بود چون مستحق اين نتيجه نبوديم. با وجود اينکه به فينال نرسيديم، عملکرد خوبي در اين دوره از رقابت‌ها داشتيم.

دروازه بان تيم ملي آلمان در پايان اظهار کرد: در نيمه نخست اتفاق خاصي نيفتاده بود و بازي مي توانست بدون گل به پايان برسد. نتيجه نيمه دوم به احتمال فراوان متفاوت بود اما با گلي که فرانسه در وقت هاي اضافي نيمه نخست به ثمر رساند، کار براي آن ها خيلي آسان شد.

گزينه منصوريان آب پاکي را روي دست استقلالي‌ها ريخت

پس از جدايي احسان حاج‌صفي از تيم FSV فرانکفورت آلمان که فصل گذشته از بوندس‌ليگاي دو به سطح سوم فوتبال آلمان سقوط کرد، اين بازيکن به‌دنبال باشگاهي جديد در اروپاست.

حاج‌صفي مذاکراتي هم در اروپا داشته که هنوز به نتيجه نرسيده است و در صورتي که اين اتفاق رقم نخورد، اين بازيکن فصل آينده پيراهن سپاهان را به تن خواهد کرد.

مدافع ــ هافبک پيشين تيم فوتبال سپاهان که اواسط نيم‌فصل اول ليگ پانزدهم از جمع زردپوشان اصفهاني جدا شد و به آلمان رفت، در صحبتي که اخيراً با مسئولان اين باشگاه داشته، قول داده در صورت بازگشت به ايران فقط به حضور در سپاهان رضايت بدهد.

اين اتفاق در حالي رقم خورده که استقلالي‌ها نيز به‌شدت به‌دنبال جذب حاج‌صفي هستند و عليرضا منصوريان بارها اعلام کرده صحبت‌هاي خوبي با اين بازيکن داشته و حتي براي او در ليستش جايي را خالي گذاشته است. با اين شرايط و با توجه به پيغامي که حاج‌صفي به سپاهاني‌ها داده، بعيد است او را فصل آينده در استقلال ببينيم و حتي اگر اين بازيکن نتواند در اروپا به فوتبالش ادامه بدهد، به سپاهان بازمي‌گردد.

کروس:

بهترين بازيمان در يورو برابر فرانسه بود

توني کروس با وجود شکست 2 بر صفر تيمش برابر فرانسه در دومين بازي از مرحله نيمه نهايي يورو 2016 تأکيد کرد که اين بهترين عملکردي بوده است که ژرمن‌ها در پانزدهمين دوره از جام ملت‌هاي اروپا ارائه کرده‌اند.

آلمان در شرايطي تن به شکست داد که از لحاظ آماري عملکرد به مراتب بهتري نسبت به ميزبان يورو داشت و در 65 درصد از زمان بازي توپ را در اختيار داشت، هرچند روي دو حادثه دروازه‌ اين تيم باز شد و نتوانست آنها را جبران کند.

کروس در اين خصوص به خبرنگاران گفت: ما بهترين بازي‌مان را در يورو 2016 ارائه کرديم و به‌همين دليل عجيب است که بازي را 2 بر صفر باخته‌ايم. من نمي‌توانم هم‌تيمي‌هايم را مقصر بدانم، چون ما موقعيت‌هاي خوب زيادي داشتيم. سه چهار بار موقعيت‌هاي عالي گلزني به‌دست آورديم، اما در ادامه به‌خاطر يک اشتباه عقب افتاديم.

کرانچار: علي کريمي انتخاب من نبود

تيم دينامو زاگرب با سرمربي جديد خود در اردوي آماده‌سازي اسلووني به دو تساوي و يک پيروزي دست يافت تا مهياي بازي برابر تيم واردار مقدونيه در چارچوب مرحله سوم ليگ قهرمانان اروپا شود.

در همين رابطه سايت عصر کرواسي مصاحبه‌اي از زلاتکو کرانچار، سرمربي تيم دينامو زاگرب پيرامون آخرين وضعيت تيمش قبل از مصاف با تيم واردار مقدونيه منتشر کرده است. کرانچار در اين گفت‌وگو به ارزيابي خود از علي کريمي، بازيکن جديد تيم دينامو زاگرب پرداخت. او درباره علي کريمي اظهارات مبهمي را مطرح کرد. او در مورد شرايط بازيکن ايراني تيمش گفت: او دير به تمرينات ملحق شد و هم‌اکنون نيز اردو را ترک کرده است. کريمي در زاگرب تمرينات ويژه‌اي را جهت رسيدن به آمادگي مطلوب پيش‌ِرو خواهد داشت و گام به گام او را جهت بازي و رقابت با ساير همبازيانش نزديک مي‌کنيم.

کرانچار ادامه داد: بايد حس رقابتي تيم دينامو زاگرب تقويت شود. علي کريمي بازيکن جواني است و چند فصل باکيفيت را در ليگ ايران سپري کرده است. سران باشگاه دينامو زاگرب معتقد هستند که کريمي مي‌تواند خودش را نشان بدهد و به‌همين خاطر انتقال او را قبل از حضورم در اين تيم انجام داده‌اند. به‌طور طبيعي هم مخالفتي با جذب علي کريمي نداشتم.


 گوناگون از ورزش 

 مصدوميت سيدجلال حسيني در اردوي اوکراين

سيدجلال حسيني کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس که همراه اين تيم در اردو اوکراين به سر مي‌برد از ناحيه همسترينگ پا دچار مصدوميت شد و از تمرينات گروهي جدا شد تا مصدوميتش بهبود يابد. او در جلسه تمريني پرسپوليس تنها به راه رفتن پرداخت تا مصدوميتش تشديد نشود.

قرار است از پاي حسيني ام‌آرآي گرفته شود تا وضعيت دقيق مصدوميتش مشخص شود.

علي دايي سرمربي نفت تهران شد

پس از اينکه فدراسيون فوتبال با حضور افشين پيرواني مدير تيم ملي بزرگسالان در تيم نفت تهران مخالفت کرد، اين باشگاه با علي دايي به توافق رسيد.

دايي پس از جلسه با مديران باشگاه نفت تهران درباره حضورش در اين باشگاه تهراني گفت: با توجه به سابقه همکاري که با بهنام پيشرو کيش در پرسپوليس داشتم و همکاري‌ام با آقاي شهرياري در سايپا امروز جلسه‌ي نيم ساعته‌اي با باشگاه نفت داشتم و توافق‌هاي لازم را با اين باشگاه انجام دادم.

دايي همچنين با تاکيد بر اينکه تمام صحبت‌هاي لازم را با باشگاه انجام داده گفت: کادر فني و همکارانم در باشگاه مشخص شده‌اند و ما کار را با قدرت آغاز مي‌کنيم.

دايي در پاسخ به اين سوال که با توجه به بالا بودن انتظارها از او و شرايط نابسامان نفت در هفته‌هاي اخير چطور کار را دنبال مي‌کند اظهار کرد: متاسفانه يا خوشبختانه من با شرايط مشابه نفت قبلا در راه آهن و صبا روبه‌رو بودم و ان‌شاءالله اين بحران را با کمک مسئولان باشگاه حل مي‌کنيم. از بازيکنان نفت هم شناخت کافي دارم و مطمئنم که مي‌توانيم اين کار سخت را انجام دهيم.

برتري پرسپوليس بر لوکوموتيو اوکراين

ديدار دوستانه تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و لوکوموتيو اوکراين در زمين دينامو کي‌يف برگزار شد که اين ديدار با نتيجه چهار بر يک به سود پرسپوليس به پايان رسيد.

گل‌هاي پرسپوليس توسط علي عليپور (2 گل)، احمد نوراللهي و شهاب زاهدي به ثمر رسيد.

سرخپوشان با ترکيب عليرضا بيرانوند، اميد عاليشاه، کمال کاميابي‌نيا، محمد انصاري، گولچ، ساسان انصاري، احمد نوراللهي، صادق محرمي، وحيد اميري، محمد رحمتي و ربيع‌خواه به ميدان رفتند.

پرسپوليس در نيمه دوم با ترکيب الکساندر لوبانوف، صادق محرمي، ربيع خواه، گولچ، احمد نوراللهي، احسان علوان‌زاده، شهاب زاهدي، علي عليپور ،فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و آرام طبع به ميدان رفت.

بيابانگرد و رضايي برترين‌هاي کشتي فرنگي ايران در جهان

رده‌بندي برترين فرنگي‌کاران جهان در پايان ماه ژوئن ميلادي از سوي اتحاديه جهاني کشتي اعلام شد که از ميان فرنگي‌کاران ايران افشين بيابانگرد و قاسم رضايي با کسب عنوان سوم اوزان 71 و 98 کيلوگرم جهان، داراي بهترين جايگاه در ميان فرنگي کاران ايران هستند.

در وزن 59 کيلوگرم حميد سوريان با دو پله سقوط نسبت به ماه گذشته در رده چهاردهم جهان جاي گرفت. همچنين در وزن 66 کيلوگرم مهدي زيدوند با کسب مدال طلا در تورنمنت پيت لاسينسکي لهستان دو پله صعود داشت و در رده 7 جهان جاي گرفت و اميد نوروزي نيز با 2 پله سقوط هجدهم شد. افشين بيابانگرد نيز در 71 کيلوگرم سوم است.

در وزن 85 کيلوگرم حبيب الله اخلاقي بدون تغيير نسبت به ماه پيش در رتبه 9 جهان جاي گرفت. همچنين در وزن 98 کيلوگرم قاسم رضايي همانند گذشته در رده سوم قرار گرفت و مهدي علياري نيز با مدال طلاي تورنمنت پيت لاسينسکي دو پله صعود کرد و هفتم شد.

همچنين بشير باباجان زاده در سنگين وزن بواسطه کسب مدال برنز تورنمنت لهستان با 4 پله صعود در رده دوازدهم جاي گرفت و امير قاسمي منجزي ديگر سنگين وزن ايران که سهميه المپيک را براي ايران بدست آورده است با 6 پله سقوط نسبت به رده بندي ماه گذشته ميلادي در جايگاه شانزدهم جهان جاي گرفت.

پيرواني: تاج و کي‌روش با حضورم در نفت مخالفت کردند

افشين پيرواني درباره پيشنهاد باشگاه نفت به او براي قبول هدايت اين تيم در فصل شانزدهم ليگ برتر اظهار کرد: در مذاکراتي که صورت گرفته بود، مسئولان شرکت بهنام پيشرو در حين انجام مذاکره بارها اعلام کردند که بايد منافع ملي در نظر گرفته شود، به همين خاطر پس از صحبت‌هايي که با آقايان تاج و کي‌روش داشتم آن‌ها مخالفت صددرصد خود را با جدايي من از تيم ملي اعلام کردند.

وي با قدرداني از مسئولان شرکت بهنام پيشرو کيش و باشگاه نفت اظهار کرد: بايد از آقايان گلرخسار و آقاي شهرياري تشکر ويژه داشته باشم که با وجود اينکه از بخش خصوصي در فوتبال فعاليت دارند اما منافع ملي را در صحبت‌ها و همين طور در عمل نشان دادند. حفظ منافع ملي بسيار مهم است و بر همين اساس تصميم گرفتم که براي حفظ اين منافع کماکان در کنار تيم ملي حضور داشته باشم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي