جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5379


خريد هواپيماهاي نو از بوئينگ و ايرباس پس از 50 سال


افشاي جزئيات جديد از کشف 9 کانتينر قاچاق


نهادهاي مالي


تريبون


 خريد هواپيماهاي نو از بوئينگ و ايرباس پس از 50 سال 

 وزير راه و شهرسازي با اشاره به خريد هواپيماهاي نو از بوئينگ و ايرباس پس از 50 سال، گفت: شرط خريد هواپيماهاي دست دوم، پايين بودن سن ناوگان و سال ساخت بعد از 2000 ميلادي است.

به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، عباس آخوندي ، با اشاره به صدور مجوز فروش هواپيما به ايران از سوي وزارت خزانه‌داري آمريکا، گفت: توافق کلي ما با ايرباس براي خريد حدود 118 فروند، با ATR براي دريافت 20 فروند و با بوئينگ براي خريد 108 فروند هواپيما است که بايد طي 8 سال به ايران تحويل داده شوند.وي افزود: مجوزها از OFEC اخذ شده است و حالا بعد از 40 سال تحريم خريد بوئينگ، مي‌توانيم مستقيم از اين شرکت هواپيماسازي خريد کنيم و اين اتفاق بسيار بزرگي در صنعت هوانوردي و تجارت بين‌المللي براي ايران است.

وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه به تدريج تمام مجوزهاي لازم اخذ خواهد شد، گفت: دريافت اين مجوزها خواست بازار جهاني است؛ بنا بر اين، هيچ کس نمي‌تواند در آن خللي ايجاد کند.

آخوندي با اشاره به زمان تحويل هواپيماها بيان داشت: طبق مفاد قرارداد، تحويل اين هواپيماها در سال 2016 شروع‌ مي‌شود و تا هشت سال، اين روند ادامه خواهد داشت و اميدواريم در پاييز و زمستان، اولين هواپيما را وارد ايران کنيم.

وي با اشاره به اظهارات برخي مبني بر درخواست ايران براي کاهش تعداد هواپيماهاي سفارش داده شده، تصريح کرد: چنين مساله‌اي مطرح نيست و طبق قرارداد در طول 8 سال اين هواپيماها تحويل ايران خواهند شد و همانطور که مي‌دانيد توليد هواپيما بر اساس سفارش انجام مي‌شود. همچنين اين حجم از هواپيما در هيچ نقطه‌اي از جهان يک‌جا تحويل نمي‌شود.

به گفته وزير راه و شهرسازي، اولين سري هواپيماها از هر دو شرکت ايرباس و بوئينگ تحويل ايران‌اير خواهد شد؛ اما اين چراغ سبزي براي تمام ايرلاين‌هاي ايراني جهت ورود به مذاکره و خريد هواپيما است؛ به طوري که چند ايرلاين ايراني هم اکنون با هر دو شرکت بوئينگ و ايرباس وارد مذاکره شده‌اند.

آخوندي در پاسخ به اين سوال که آيا امکان صدور مجوز براي خريد هواپيماهاي دست دوم وجود دارد يا خير؟ گفت: شرط خريد هواپيماهاي دست دوم، پايين بودن سن ناوگان و سال ساخت بعد از 2000 ميلادي است؛ همچنين بايد خريد به صورت مستقيم انجام شود، تا تمام شرايط پشتيباني دريافت شود.

اين عضو کابينه يازدهم با تاکيد بر اينکه با صدور اين مجوز سدهاي پيش رو شکسته شد، ابراز داشت: روش پرداختي ما در اين قرارداد، اجاره به شرط تمليک است و در واقع تامين‌کننده مالي، خريد را انجام مي‌دهد و هواپيماها به ما واگذار مي‌شود؛ بنابراين کمترين مشکل در نقل و انتقال پول با اين مدل انتخابي نسبت به ساير مدل‌هاي موجود در بازارهاي بين‌المللي وجود دارد.

وزير راه و شهرسازي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه قرارداد تامين هواپيماها يک خريد تجاري و بين‌المللي است، تمام تضامين از جانب ايران‌اير ارائه مي‌شود و دولت هيچگونه دخالتي در خصوص تضامين ندارد. در همين رابطه ،دبير انجمن شرکت هاي هواپيمايي با اشاره به صدور مجوز اوفک براي فروش هواپيما به ايران گفت:غير از«هما» که براي خريد هواپيما قرارداد بسته،ساير ايرلاين ها هم درحال مذاکره براي خريد هواپيما هستند.

مقصود اسعدي ساماني در خصوص مجوز اوفک براي ورود هواپيماهاي جديد به کشور گفت: از آنجا که سرانجام اوفک مجوز ورود هواپيماهاي ايرباس و بوئينگ را به کشور ما صادر کرد، اميدواريم به تدريج شاهد ورود هواپيماهاي جديد به آسمان کشور باشيم.

مسوولان ايرباس هفته آينده به تهران مي‌آيند

در همين ارتباط همچنين اصغر فخريه کاشان، قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور بين الملل گفت: خريد 111 فروند هواپيماي ايرباس به ارزش کمتر از 10 ميليارد دلار و امضاي قرارداد با بوئينگ در آينده اي نزديک انجام مي شود.

وي با اشاره به اينکه صدور مجوز خزانه داري آمريکا تا پايان سال 2016 چندين هواپيماي نو را وارد ناوگان هواپيماي ايران مي کند، افزود: ممکن است مذاکرات با بوئينگ زودتر به نتيجه برسد و هواپيماي ساخت اين شرکت زودتر از ايرباس وارد تهران شود.

قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور بين الملل با اشاره به اينکه جلسه بعدي مذاکره با نمايندگان ايرباس هفته آينده در تهران برگزار مي شود، گفت: در اين جلسه نمايندگان دو طرف به موضوعات حقوقي قرارداد خريد 111 فرورند هواپيما رسيدگي مي کنند.

وي گفت: مذاکرات با ايرباس در بخش مالي و فني به پايان رسيده است و با صدور مجوز خزانه داري آمريکا، تا پايان سال 2016 چندين هوپيماي نو وارد ناوگان هوايي ايران مي شود.قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور بين الملل با اشاره به اينکه مذاکرات با ايرباس متوقف نشده است، گفت: در مورد بندهايي از قرارداد با ايرباس هنوز توافق نشده است. اين بندها بيشتر مربوط به مواردي است که اگر بار ديگر شرايط به گونه اي باشد که ايرباس نتواند به تعهدات خود عمل کند، مانند برگشت احتمالي تحريم ها، بار حقوقي آن لحاظ شود و به ما جريمه بپردازد.

موافقت وزارت خزانه داري آمريکا با درخواست شرکت بوئينگ براي فروش هواپيما به ايران

وزارت خزانه داري آمريکا با درخواست شرکت بوئينگ براي فروش هواپيما به ايران موافقت کرده است. خبرگزاري رويترز گزارش داد که شرکت «بوئينگ» از وزارت خزانه‌داري آمريکا مجوز لازم براي فروش هواپيما به ايران را دريافت کرده است.

اين شرکت اعلام کرده بود که انتظار دارد به زودي مجوز تحويل هواپيما به ايران را از دولت آمريکا دريافت کند.

پيش از اين ،شرکت «ايرباس» فرانسه تائيد کرده بود که مجوزهاي لازم براي فروش 17 فروند هواپيماي مسافربري به ايران را دريافت کرده است.


 افشاي جزئيات جديد از کشف 9 کانتينر قاچاق  

 رئيس اداره مبارزه با قاچاق آگاهي هرمزگان با افشاي جزئيات جديد از کشف 9 کانتينر قاچاق در بندر رجايي پرسش‌هاي جدي را در اين باره مطرح کرد.ناصر توکلي در گفت‌وگو با فارس،‌در مورد جزئيات کشف 11 کانتينر کالا در گمرک شهيد رجايي هرمزگان که 9 کانتينر آن قاچاق بوده است، اظهار داشت: در ارديبهشت سال جاري دو کانتينر کالاي قاچاق از سوي نيروي انتظامي توقيف شد. طي اقدامات اطلاعاتي از طريق سامانه گمرکي و خارج از آن مشخص شد 6 پروانه گمرکي به نام همين فرد شامل 11 کانتينر در گمرک رجايي موجود است،بنابراين اين موضوع به مرجع قضايي گزارش داديم.

وي ادامه داد: در جريان رسيدگي به اين موضوع متوجه شديم با توجه به سوء سابقه قبلي فرد مذکور نام شرکت را تغيير داده است تا بتوان از کانال‌هاي ديگر کالاها را بيرون ببرد.

رئيس اداره مبارزه با قاچاق آگاهي استان هرمزگان با بيان اينکه اين دو کانتينر همان موقع توقيف و دو نفر نيز بازداشت شده و با قرار وثيقه آزاد شدند، گفت:‌ در ادامه با دستور قضايي امکان بررسي محموله‌هاي ديگر گمرکي اين فرد فراهم شد،کالاها صورت جلسه و به همراه تمامي مستندات (عکسبرداري، پروانه گمرکي، بارنامه) به مرجع قضايي ارسال شد.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه طبق پروانه گمرکي، کالاي اظهار شده «درپوش شيشه‌اي» است، بيان داشت: عوارض اين کالا 10 درصد بوده اما کالايي که در بازديد از اين کانتينرها کشف شد ظروف شيشه‌اي و سراميکي با عوارض 76 درصد است. عملا کالاي اظهار شده با کالاهاي موجود مطابقت ندارد. در اين راستا قاضي دستور داد که کالاها در تاريخ 30 شهريور در اختيار اداره اموال تمليکي قرار گيرد و اکنون اين کانتينرها در اختيار نيروي انتظامي است.

توکلي با طرح چند سوال و ابهام در خصوص کانتينرها و اظهارات مسئولان گمرک بندرعباس تصريح کرد: گفته مي‌شود که اين کالاها در ارديبهشت ماه در اختيار گمرک بوده و همان موقع نيز پروانه گمرکي صادر شده است. تاکنون چه اقدامات قانوني براي رسيدگي به اين پرونده به مراجع قضايي انجام داده‌اند و کجا اعلام جرم کرده‌اند؟

اين مقام مسئول يادآور شد: چرا پرونده‌اي که ارديبهشت ماه در جريان قرار گرفته‌ 4 ماه معطل مانده است و اگر براي آنها قاچاق محرز است در رابطه با آن اقدامي صورت ندادند.

توکلي با طرح اين سوال که اگر گمرک اين کانتينرهاي قاچاق را متوقف کرده است چرا دو کانتينر آن در تاريخ 25 مردادماه سال جاري از گمرک خارج شده است، ‌بيان داشت: اين دو کانتينري که از گمرک خارج شده است نيز قاچاق بوده و مغايرت آن مشخص است. کالايي که بازديد شده و مغايرت آن با اظهارنامه مشخص است چند روز براي پيگيري قضايي آن نياز است و چرا در اين مدت اقدامي صورت نگرفت.

رئيس اداره مبارزه با قاچاق آگاهي استان هرمزگان با طرح اين سوال که طبق قانون امور گمرکي اگر کالايي بيش از سه ماه در گمرک بماند متروکه اعلام مي‌شود، تصريح کرد: چهار ماه زمان تلف شد که بتواند به نحوي قانوني يا غير قانوني براي آن کاري بکنند اما به محض اينکه نيروي انتظامي ورود پيدا کرد چهار روز بعد به گمرک ايران نامه ارسال کرديم که اين کالاها مشکل دارد.

به گفته توکلي، گمرک در گزارشي عنوان کرده که اين کالاها را به اموال تمليکي تحويل داده است اما اين کالاها در اختيار نيروي انتظامي بوده و قبض انبار تمليکي آن نيز در اختيار ما است. چگونه مي شود که آنها اين کالاها را تحويل داده باشند؟

وي با تأکيد بر اينکه تمامي مکاتبات، صورتجلسات و مستندات اين قاچاق موجود است، عنوان کرد: نبايد شرايط به گونه‌اي باشد که از قاچاقچي دفاع کنند و برخي کارشکني مي‌کردند که کالاها تحويل نيروي انتظامي نشود اما پس از حکم جلب برخي افراد با نيروي انتظامي همکاري کردند.

رئيس اداره مبارزه با قاچاق آگاهي استان هرمزگان با اشاره به اينکه جريان اين پرونده وسيع‌تر بوده و ادامه دارد، گفت:‌ در آينده گزارش‌ها و جزئيات بيشتر اين پرونده مطرح خواهد شد.


 نهادهاي مالي 

 ساعت کار بانک پاسارگاد در 6 ماهه دوم سال 95

بانک پاسارگاد، ساعات کار واحدهاي ستادي و شعبه‌هاي خود را در 6 ماهه دوم سال 1395 اعلام کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط‌ عمومي بانک پاسارگاد ،کليه شعبه‌هاي اين بانک در استان‌هاي تهران و البرز، در روزهاي شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 8 صبح الي 16بعدازظهر و در روزهاي پنج‌شنبه از ساعت 8 صبح الي 13 بعدازظهر کليه خدمات و بانکي را به مشتريان ارايه مي‌دهند. شعبه‌هاي بانک در ساير استان‌ها نيز در روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الي 13:30 در باجه صبح و از ساعت 16 الي 18 در باجه عصر آماده خدمات‌دهي به هم‌ميهنان هستند. در روزهاي پنج‌شنبه نيز اين شعبه‌ها از ساعت 7:30 صبح تا 13 بعدازظهر در خدمت هم‌وطنان گرامي هستند. همچنين واحدهاي ستادي بانک پاسارگاد، طبق روال گذشته، در روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح الي 15:30 بعدازظهر و در روزهاي پنج شنبه از ساعت 7:30 صبح الي 12:30 بعدازظهر آماده پاسخگويي به مراجعه‌کنندگان و پشتيباني از شعبه‌هاي بانک هستند. ساعت کار شعبه‌هاي کيش و قشم، هماهنگ با زمان فعاليت ساير بانک‌ها در آن مناطق است که توسط سازمان مناطق آزاد مربوطه اعلام خواهد شد.

خريد شارژ و ثبت مبلغ چک به فهرست خدمات اينترنت بانک همراه سينا اضافه شد

در راستاي توسعه و گسترش بانکداري الکترونيک، خدمات "ثبت مبلغ چک و خريد شارژ" به مجموعه خدمات اينترنت بانک همراه سينا اضافه شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سينا،با بهره برداري از اين خدمت، هموطنان مي توانند نسبت به خريد شارژ سيم کارت هاي اعتباري تلفن همراه ايرانسل، رايتل و همراه اول اقدام نمايند. سرويس ثبت مبلغ چک هم اين امکان را به مشتريان مي دهد تا برگه چک را در اينترنت بانک همراه مبلغ دار نمايند و هنگام نقد کردن چک در صورتي که مبلغ نوشته شده بر روي برگه چک با مبلغ وارد شده تطابق نداشته باشد سيستم به کاربر شعبه اطلاع مي دهد.

پيشخوان‌هاي شهرنت زمينه ساز تحقق شهر الکترونيک

شهردار اصفهان با اشاره به اهميت توسعه بانکداري الکترونيک در ارائه خدمات، پيشخوان‌هاي شهرنت بانک شهر را زمينه ساز تحقق شهر الکترونيک دانست. به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، شهردار اصفهان با اشاره به ويژگي‌هاي پيشخوان‌هاي شهرنت بانک شهر گفت: شهرالکترونيک نياز واقعي براي غلبه بر برخي از مشکلات شهري شهروندان است و پيشخوان هاي شهر نت بانک شهر با ارائه خدمات نوين در امور پولي و بانکي، زمينه ساز برداشتن گام هاي مهم براي تحقق شهر الکترونيک است. وي افزود: با توجه به گستردگي خدمات قابل ارائه توسط شهر نت ها، استقبال مناسبي از آن ها صورت گرفته است اما استقبال بيشتر از چنين اقداماتي نيازمند آشنايي بيشتر مردم با اين خدمات است تا همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

مدير عامل بانک صادرات:

حمايت عملي از توليد سرلوحه برنامه هاي بانک است

مدير عامل بانک صادرات ايران گفت: رويكرد اصلي اقتصاد مقاومتي توجه به توليد داخلي و تقويت بخش هاي واقعي اقتصاد است در اين راستا اين بانك برنامه هاي عملياتي تدوين و به اجرا گذاشته است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ، سياوش زراعتي در آيين سالروز تاسيس اين بانك اظهارداشت: با توجه به نقش محوري بانك ها در اقتصاد کشور و تاسي آنان از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد مبني بر توسعه اقتصادي كشور با رويكرد اقتصاد مقاومتي، بانک ها در دست يابي به اين اهداف نقش تعيين كننده اي دارند كه در اين زمينه براي تحقق اهداف مورد نظر و ايفاي نقش موثرتر چابک سازي، اصلاح ساختارها و روان سازي عمليات بانکي در اولويت قرار داده شده است.

برگزاري مراسم توديع و معارفه مديريت شعب بانك ايران زمين استان قم

مراسم توديع ومعارفه مدير شعب بانك ايران زمين استان قم باحضور آزادي معاون شعب استان ها برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين ، درپي ادغام مديريت شعب استان هاي قم و مركزي با استان هاي اصفهان، چهارمحال و بختياري مراسم توديع حميدرضا علي كريمي و معارفه محمدرضا سبزواري با حضور مهدي آزادي معاون شعب استان هاي بانك ايران زمين برگزار شد.

افتتاح نمايشگاه هفته دفاع مقدس توسط مديرعامل بانک کشاورزي

دکتر مرتضي شهيدزاده رئيس هيات مديره و مديرعامل بانک کشاورزي به اتفاق اعضاي هيات مديره ، با حضور در نمايشگاه هفته دفاع مقدس دراين بانک ، آن را افتتاح کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک کشاورزي، دکتر شهيدزاده در بازديد از اين نمايشگاه که با هدف بزرگداشت ياد و نام شهداي جنگ تحميلي و قهرمانان دفاع مقدس ، گراميداشت شهداي حادثه منا و پاسداشت رشادت مدافعان حرم برپا شده است ، فرصت هاي توليدي و اقتصادي امروز را برآمده از آرامش و امنيت کشور و مديون ايثار و خون پاک شهدا دانست.

وي با بيان اينکه مبارزه عليه دشمنان جمهوري اسلامي همچنان ادامه دارد گفت: رسالت ما، جهاد در جبهه ي اقتصادي و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي است تا دشمنان ما شاهد شکوه و سربلندي ايران اسلامي باشند.

بهره برداري از 13 دستگاه خودپرداز برون شعبه بانک قوامين در ايلام

در راستاي توسعه بازار وگسترش خدمات بانکداري الکترونيک وكسب درآمدهاي غيرمشاع، تعداد 13 دستگاه خودپرداز برون شعبه يي، شامل 11دستگاه ديواري و2 دستگاه سالني در استان ايلام به بهره برداري رسيد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک قوامين ، مهردادعليزاده مدير شعب بانک در استان ايلام در خصوص بهره برداري از خدمات بانکداري الکترونيک گفت: نگاه اين مديريت به راه اندازي سيستم هاي خودپرداز هاي بيرونـي نگاهي کيفي و همراه با کنترل هزينه ها است.

وي در ادامه افزود: در جانمايي خودپردازهاي سالنـي و ديواري خدمت رساني به عموم مردم به خصوص در مکان هاي پرتردد شهري و نيز سهولت دسترسي مشتريان به خدمات بانکداري در اولويت بوده است.


 تريبون 

 آغاز سرشماري اينترنتي نفوس و مسکن از امروز

رئيس مرکز آمار ايران از آغاز سرشماري اينترنتي نفوس و مسکن از شنبه خبرداد و از مردم خواست تا مشارکت خود را در اين طرح ملي به حداکثر برسانند.به گزارش مهر،اميدعلي پارسا از آغاز سرشماري نفوس و مسکن سال 95 از سوم مهرماه به صورت اينترنتي خبرداد و گفت: تقاضاي ما از مردم اين است که مشارکت خود را در اين طرح ملي به حداکثر رسانده و با ماموران مرکز آمار در اين طرح، نهايت همکاري را صورت دهند.

رئيس مرکز آمار ايران افزود: طي سال‌هاي گذشته پيشرفت‌هاي مناسبي در عرصه اينترنت در کشور صورت گرفته و بر اساس برآوردها، ضريب نفوذ اينترنت هم اکنون در کشور به 45 درصد رسيده است، بنابراين انتظار مي‌رود که 35 درصد خانوارهاي ايراني در اين طرح ملي، به صورت اينترنتي شرکت کرده و اطلاعات خود را به ثبت برسانند، ضمن اينکه کد رهگيري که سامانه به آنها تحويل مي‌دهد را نزد خود نگهداري کرده و در زمان مراجعه ماموران مرکز آمار، آن را تحويل دهند.

به گفته پارسا، سرشماري حضوري نفوس و مسکن در سال 95 نيز از 25 مهرماه آغاز شده و تا 25 آبان‌ماه ادامه خواهد يافت و افرادي که به هر دليلي به صورت اينترنتي در اين طرح شرکت نکرده باشند، مي‌توانند به پرسش‌هاي ماموران سرشماري پاسخ داده و اطلاعات خود را به ثبت رسانند.

با آغازطرح اختصاص کارت‌هاي اعتباري صورت گرفت:

سرگرداني مردم در شعب بانک ها

ثبت‌نام دريافت کارتهاي اعتباري10، 30 و 50 ميليون توماني شروع شد؛ اما برخي شعب از عدم ابلاغ بخشنامه خبر مي‌دادند. اقساط کارتها به ترتيب حدود 400هزار، يک ميليون و 1.5ميليون تومان است.به گزارش مهر،طرح ويژه دولت براي اختصاص کارت‌هاي اعتباري 10، 30 و 50 ميليون توماني از اول مهرماه آغاز شد و عليرغم تاکيد بانک مرکزي مبني بر همراهي و همکاري تمام عيار بانکها براي اجراي موفق اين طرح، اما سيستم بانکي باز هم پا پس کشيده است. دستورالعمل از سوي بانک مرکزي 14 روز است که ابلاغ شده؛ اما شعب بانکي و کارکنان آنها مي‌گويند که باز هم منتظر بخشنامه و دستورالعمل اجرايي از سوي بانک مربوطه خود هستند. همين امر، منجر به سرگرداني مردم از اين شعبه به آن شعبه، آن هم براي دريافت کارتي که قرار است کالا و خدمات مورد نيازشان را تامين کند، شده است.

بانک مرکزي در بخشنامه ابلاغي کارت مرابحه که 18 شهريورماه به بانکها به صراحت اعلام کرده بود:"خواهشمند است دستور فرماييد به منظور اتخاذ تدابير و مقدمات لازم، مراتب به قيد تسريع به تمامي واحدهاي ذي‌ربط آن بانک‌/مؤسسه اعتباري غيربانکي ابلاغ و بر حسن اجراي اين دستورالعمل نظارت دقيق و مؤثر به عمل آيد؛ به نحوي که حداکثر تا تاريخ 1395.7.1، عرضه کارت‌هاي اعتباري مرابحه در سطح شبکه بانکي کشور در چارچوب دستورالعمل موصوف امکان‌پذير باشد. در خاتمه، لازم است ترتيبي اتخاذ شود تا نسخه‌اي از بخشنامه ابلاغي به واحدهاي ذي‌ربط، به مديريت کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباري اين بانک ارسال شود. " ؛ اين تاکيد و تصريح يعني درست عکس همان چيزي که در اولين روز اجراي اين طرح، شعب بانکي از آن خودداري کرده و مردم را سرگردان کردند.گزارش ها ،حکايت از آن دارد که برخي بانکها، کلا پاي خود را از اجراي اين طرح کنار کشيده و شعب آنها هم به صراحت اعلام مي‌کنند که اين بانک، از اجراي طرح کارت‌هاي اعتباري کناره‌گيري کرده و آن را اجرا نمي‌کند.

نقد کردن کارت ها ممنوع شد

همزمان با آغاز اجراي طرح کارت‌هاي اعتباري مرابحه"کام" در شبکه بانکي، بانک مرکزي در دستورالعمل حسابداري، اعلام کرد: نقد شدن مبلغ اعتبار کارت‌هاي اعتباري نزد پذيرنده‌ها ممنوع است.

يک چهارم خانوارهاي ايراني نان‌آور ندارند

بر اساس گزارشي که بانک مرکزي درباره اقتصاد خانوار منتشر کرده است، بيش از 26 درصد از خانوارها هيچ فرد شاغلي ندارند.به گزارش تسنيم،در تازه‌ترين گزارشي که از طرف بانک مرکزي درباره اقتصاد خانواده ايراني براي سال 94 منتشر شده است، مشاهده مي‌شود که در بيش از 26 درصد خانوارهاي ايراني هيچ فرد شاغلي وجود ندارد.بر مبناي اين گزارش در 55درصد خانوارها يک فرد شاغل وجود دارد.

در اين گزارش همچنين به توزيع خانوار شهري بر حسب اجاره يا تمليکي بودن مسکن نيز اشاره شده است که بر اين اساس، 25درصد خانوارهاي شهري در مسکن استيجاري سکونت دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي