جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5387

شکست پرتغال در ضربات پنالتي
فوتسال ايران با سومي در جام جهاني جاودانه شد

آمار خواندني از جام جهاني فوتسال
ايران قوي در حمله و ضعيف در دفاع


حسن‌زاده: براي مدال به کلمبيا آمده بوديم


جاويد: با تمرکز بازي را به پنالتي کشانديم


خبرنامه


خبـــرنامه


 شکست پرتغال در ضربات پنالتي
 فوتسال ايران با سومي در جام جهاني جاودانه شد 

 ديدار رده‌بندي هشتمين دوره جام جهاني فوتسال در ورزشگاه کوليسئو الپئوبلو بين تيم‌هاي ملي ايران و پرتغال برگزار شد که ايران با برتري مقابل پرتغال به عنوان سوم جهان رسيد تا براي اولين بار يک ورزش توپي از ايران روي سکوي جهاني برود.

شاگردان ناظم‌الشريعه در پايان وقت قانوني به تساوي 2 بر 2 دست يافتند و در ضربات پنالتي موفق شدندبا نتيجه 4 بر 3 بر روي سکوي عنوان سومي جهان براي اولين بار بايستند.

ايران در اين ديدار محمد کشاورز کاپيتان خود را به علت مصدوميت در اختيار نداشت. اين آخرين حضور کشاورز در بازي‌هاي ملي بود.

نيمه اول:

تيم ايران با ترکيب عليرضا صميمي، احمد اسماعيل‌پور، اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلي و مهدي جاويد وارد زمين مسابقه شد. در دقايق ابتدايي بازي اين بازيکنان پرتغال بودند که روي دروازه ايران فشار مي‌آوردند اما واکنش‌هاي صميمي مانع از باز شدن دروازه ايران شد اما پس از گذشت چند دقيقه شاگردان ناظم‌الشريعه چندين موقعيت خطرناک روي دروازه پرتغال خلق کردند که با واکنش دروازه‌بان حريف روبرو شد.

نيمه دوم:

در نيمه دوم ايران با ترکيب عليرضا صميمي، مهدي جاويد، حميد احمدي، مهران عاليقدر و علي‌صغر حسن‌زاده وارد ميدان شد. پرتغال در نيمه نخست بازي را هجومي آغاز کرد و توانست در 45 ثانيه توسط کاردينال 2 گل وارد دروازه ايران کند. غافلگيري بازيکنان ايران باعث شد که ناظم‌الشريعه وقت استراحت بگيرد تا بازيکنان به خودشان بيايند. يک دقيقه بعد فرهاد توکلي در موقعيت بسيار خوبي قرار گرفته بود که پاسي به حسن‌زاده داد تا دروازه خالي پرتغال مقابل اين بازيکن قرار بگيرد. ضربه حسن‌زاه پس از برخورد با بدن کاردينال به بيرون رفت. بازيکنان ايران معتقد به خطاي هند بودند اما داور مسابقه به اين مسئله اعتقادي نداشت.

در دقيقه 16 بازي پس از اينکه طيبي فرصتي را از دست داد محمدرضا سنگ‌سفيدي روي بي‌تجربگي برخوردي با بازيکن پرتغال داشت که اين مسئله با اعتراض بازيکنان حريف روبرو شد و درگيري بين بازيکنان به وجود آمد. داور ايتاليايي بازي پس از اين درگيري ميگل از پرتغال و سنگ‌سفيدي از ايران را از زمين مسابقه اخراج کرد. پس از اين دو تيم با 4 بازيکن مسابقه را ادامه دادند. در اين وضعيت افشين کاظمي در دقيقه 26 يکي از گل‌هاي ايران را جبران کرد.

در حاليکه 8 دقيقه به پايان بازي باقي مانده بود پرتغال 5 خطائه شد و در حاليکه 4 دقيقه به پايان بازي باقي مانده بود بازيکن حريف مرتکب خطاي هندي شد که مهدي جاويد توانست دروازه حريف را باز کند و بازي را به تساوي بکشاند. پس از گل بازيکنان در آغوش محمد کشاورز کاپيتان مصدوم تيم قرار گرفتند.

به دليل اينکه بازي رده‌بندي با فينال تداخل پيدا کرد بازي به ضربات پنالتي کشيده شد. سپهر محمدي دروازه‌بان ايران در ضربات پنالتي بود.

ضربات پنالتي:

کاردينال، ريکاردينيو و برونو براي پرتغال توپ را به گل تبديل کردند. ضربه تياگو بازيکن پرتغال را سپهر محمدي دفع کرد. آندره نيز توپ را به بيرون زد. ضربه ماتوس به تيرک برخورد کرد. حسن‌زاده، حسين طيبي و افشين کاظمي و مهدي جاويد براي ايران توپ را به گل تبديل کردند. ضربه محمد طاهري و حميد احمدي به تيرک دروازه برخورد کرد.

در ضربات پنالتي ايران دو بار از حريف پيش افتاد که ضربات بازيکنان ايران به تيرک برخورد کرد.

جاويد با پنالتي که به ثمر رساند ايران را در جهان جاودانه کرد.

همچنين تيم هاي ملي فوتسال روسيه و آرژانتين در بازي فينال جام جهاني 2016 کلمبيا به مصاف هم رفتند و در پايان آرژانتين با برتري پنج بر چهار به مقام قهرماني اين مسابقات رسيد. اين اولين قهرماني آرژانتين و اولين نايب قهرماني روسيه در جام جهاني است.


 آمار خواندني از جام جهاني فوتسال
 ايران قوي در حمله و ضعيف در دفاع 

 
جام جهاني فوتسال 2016 کلمبيا با قهرماني آرژانتين به پايان رسيد و ملي‌پوشان فوتسال ايران در اين رقابت‌ها براي اولين بار به مدال برنز دست پيدا کردند.

مهدي جاويد با پنج گل و پنج پاس گل بهترين بازيکن ايران و هفتمين بازيکن جام لقب گرفت.

همچنين حسن زاده با پنج گل و يک پاس گل در رده دوم جاي گرفت.

اسماعيل پور که عنوان سومين بازيکن برتر جام جهاني فوتسال را به دست آورد با چهار گل و دو پاس گل سومين بازيکن برتر ايران نيز شد.

در اين مسابقات ريکاردينيو با 12 گل آقاي گل شد و فرناندو ويلهم بهترين بازيکن جام معرفي شد.

عليرضا صميمي، دروازه‌بان ايران با 86 مهار توپ بهترين آمار در بين دروازه‌بانان جام جهاني را به جا گذاشت، ولي فارمنتو با 73 مهار موقعيت، اما تعداد گل‌هاي خورده کمتر جايزه دستکش طلاي مسابقات را از آن خود کرد.

تيم‌ ‌ملي فوتسال ايران با 22 گل پنجمين تيم گلزن جام جهاني کلمبيا شد و روسيه با 40 گل در رده نخست ايستاد. تيم‌ ‌ملي ايران با 286 شوت رده پنجم را از اين حيث به خود اختصاص داد و روسيه با 364 شوت اول شد.

102 شوت تيم‌ ‌ملي فوتسال ايران در چارچوب بود که از اين حيث نيز در رده پنجم قرار گرفت.

تيم‌ ‌ملي فوتسال ايران با 13 کارت زرد و 55 خطا سومين تيم خشن تورنمنت لقب گرفت. پاناما که تنها در سه بازي حاضر بود خشن‌ترين تيم اين رقابت‌ها لقب گرفت. ايران با 24 گل خورده دومين تيم ضعيف جام جهاني 2016 کلمبيا بود و آرژانتين و پرتغال با تنها يازده گل خورده بهترين عملکرد دفاعي را داشتند.

تيم‌ ‌ملي فوتسال ايران با زدن 10 ضربه به ديرک دروازه حريف از اين حيث تيم دوم مسابقات شد. پرتغال با 12 ضربه به ديرک بالاتر از ايران قرار گرفت.

همچنين در اين مسابقات ميانگين 6.8 گل در هر بازي به ثبت رسيد. ميانگين کارت هاي زرد و قرمز نيز به ترتيب 2.8 و 0.2 بود.

ميانگين شوت براي هر تيم در کل تورنمنت 91.6 به ثبت رسيده است.

بهترين تيم در حمله تيم‌ ‌ملي فوتسال پرتغال بود که 342 حمله روي دروازه حريفانش ترتيب داد.

ميانگين تعداد حمله در هر بازي 182 بود.

ريکاردينيو، بازيکن تيم ملي فوتسال پرتغال با 12 گل کفش طلاي جام جهاني را به دست آورد. همچنين ادر ليما، بازيکن روسيه کفش نقره‌اي و فالکائو از برزيل کفش برنزي را به دست آوردند.


 حسن‌زاده: براي مدال به کلمبيا آمده بوديم 

 علي‌اصغر حسن‌زاده، بازيکن تيم ملي فوتسال گفت: بازي خيلي سختي بود. پرتغال يکي از بهترين تيم‌هاي جهان است. بازي را خوب شروع کرديم و غيرت بچه‌ها نشان داد که براي کسب مدال به جام جهاني آمديم.

وي گفت: دو گل خورده را جبران کرديم و در ضربات پنالتي که لحظات پر استرسي را گذارنديم، توانستيم موفق شويم. اين مدال حق ما بود. اين مدال را به همه مردم ايران تقديم مي‌کنم؛ چرا که دعاي خير آنها بدرقه راه ما بوده و خوشحالم که شرمنده آنها نشديم.


 جاويد: با تمرکز بازي را به پنالتي کشانديم 

 بازيکن تيم ملي فوتسال گفت: بازي سنگيني بود اما شکر خدا با تلاش توانستيم پيروز ميدان شويم.

مهدي جاويد افزود: بازي سنگيني بود. نيمه اول را با نتيجه صفر بر صفر به رختکن رفتيم اما در نيمه دوم دو گل خورديم. با تمرکز و برنامه‌هايي که کادر فني اعلام کرد، توانستيم به بازي برگرديم و بازي را به پنالتي کشانديم.

او گفت: در ضربه‌اي که پشت توپ ايستادم مطمئن بودم که گل مي‌شود و شکر خدا اين اتفاق افتاد و توانستيم خوشحالي را براي کشورمان به ارمغان آوريم.


 خبرنامه  

 ناظم‌الشريعه: بالاخره حق‌ به حق‌دار رسيد

سرمربي تيم ملي فوتسال ايران معتقد است ايران مزد زحماتش را گرفت و به مقام سومي جهان دست يافت.

سيدمحمد ناظم‌الشريعه درباره پيروزي مقابل پرتغال و قرار گرفتن در جايگاه سوم جام جهاني 2016 گفت: بالاخره حق به حق‌دار رسيد و خدا مزد زحمات ما را در اين چند سال اخير داد. ما از خوشحالي مردم خوشحاليم و الان به ما خبر رسيد که مردم در خيابان‌هاي ايران در حال خوشحالي هستند. اين را از ته دلم مي‌گويم که خوشحالي مردم برايمان از همه‌ چيز باارزش‌تر است.

او افزود: افراد زيادي براي اين موفقيت زحمت کشيدند. نبايد فقط بازيکنان و کادر فني را ديد. ما در اين مسابقات مزد زحماتمان را گرفتيم. تيمي که دو گل از پرتغال دريافت کند و به بازي برگردد، تيم بزرگي است. ما در بازي مقابل برزيل هم اين‌ گونه پيروز شديم.

فريبا: پيشنهاد تيم انگليسي به منصوريان درست است

مديرفني استقلال مي‌گويد نگران بوده تا بازيکنان تيمش در زمين تختي انزلي با مصدوميت روبه‌رو شوند.

بهتاش فريبا درباره مصاف تيمش برابر ملوان نوين انزلي که با پيروزي دو بر صفر آبي‌ها به پايان رسيد، گفت: ما بازي فيزيکي و خوبي را از تيم حريف شاهد بوديم. آنها در خط هافبک خود چند بازيکن تکنيکي داشتند و فوتبال خوبي را ارائه کردند. ما در نيمه اول به نتيجه مد نظر خود رسيديم و در ادامه بازي هم روند بازي را کنترل کرديم.

او افزود: ما در مقابل ملوان نوين چند بازيکن خود را امتحان کرديم و تعويض‌هايي هم داشتيم. من به شخصه از بازي مجتبي حق‌دوست خيلي خوشم آمد. اين بازيکن روبه جلو بازي مي‌کرد و خيلي راحت به وظايفش عمل مي‌کرد. به هرحال ما درگير سه جام هستيم و لازم است تا بازيکنان بيشتري داشته باشيم که بتوانند در سطح ايده‌آل به ميدان بروند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا در جريان پيشنهاد داشتن منصوريان از ليگ يک انگلستان قرار دارد، گفت: من در جريان اين مسئله نبودم ولي تا جايي که مي‌دانم مدارک اين مسئله موجود است و چند وقتي بوده که اين پيشنهاد مطرح شده است.

استقبال از مربي گري سوريان در تيم ملي

سرپرست تيم ملي کشتي فرنگي با بيان اين که سوريان نماد کشتي فرنگي ايران است، گفت: اگر او نخواهد به کشتي ادامه دهد قطعا از حضورش در کادرفني تيم ملي استقبال مي‌کنيم.

محمد دليريان در پاسخ به اين سوال که آيا از حميد سوريان براي حضور در کادرفني تيم‌ ‌ملي دعوت به عمل آمده است يا خير؟ گفت‌: ما هنوز نمي دانيم که او از کشتي خداحافظي کرده است يا خير. اين موضوع پس از دعوت از همه فرنگي کاران به اردوي تيم‌ ‌ملي مشخص مي‌شود. سوريان اگر نخواهد به کشتي ادامه دهد قطعا به او پيشنهاد حضور در کادرفني تيم‌ ‌ملي را ارائه خواهيم کرد، چرا که او برند کشتي فرنگي ايران است و خوشحال مي شويم تجربياتش را در اختيار جوانان قرار دهد. او درباره لزوم حمايت از کادرفني تيم‌ ‌ملي کشتي، خاطر نشان کرد: اعضاي شوراي فني و فدراسيون کشتي به مانند هميشه از کادرفني جديد تيم‌ ‌ملي حمايت خواهند کرد. اشکاني قطعا تا دو سال و تا بازي‌هاي 2018 سرمربي تيم‌ ‌ملي خواهد بود تا عملکردش مورد بررسي قرار گيرد. هر چند که به شخصه معتقدم بايد به او فرصت چهار ساله داد تا بتواند تا المپيک 2020 به کار خود ادامه دهد.

مثبت شدن تست دوپينگ رکابزن شاخص

تست دوپينگ ملي‌پوش سابق دوچرخه‌سواري ايران که از اين رشته خداحافظي کرده، مثبت شده است.

تست اين چهره شاخص سالهاي اخير تيم ملي در مسابقات قهرماني کشور سال گذشته مثبت اعلام شده و ماده مصرفي آن نيز تستسترون بوده است. اين رکابزن تا اعلام مدت محروميتش تعليق شده که البته خود او از دوچرخه‌سواري خداحافظي کرده است.

حادثه خونين براي هواداران تيم گلاسکو

در واژگوني اتوبوس هواداران تيم گلاسکورنجرز در جنوب اسکاتلند، يک هوادار اين تيم کشته و 19 تن زخمي شدند که سه هوادار در وضعيت وخيمي به سر مي برند.

فرد کشته شده از هواداران قديمي گلاسکو بود که 39 سال سن داشت. باشگاه گلاسکورنجرز با ابراز ناراحتي از اتفاق تلخ براي هواداران اين باشگاه، ابراز اميدواري کرده است اولين بازي اين تيم بعد از اين اتفاق با حضور رايگان هواداران در ورزشگاه و گراميداشت ياد هوادار کشته شده برگزار شود.

کشاورز: تيم ملي فوتسال ايران تاريخ‌ساز شد

محمد کشاورز، کاپيتان تيم ملي فوتسال در پاسخ به اين سوال که احساستان در روزي که تيم ملي فوتسال ايران عنوان سوم جهان را براي اولين بار کسب کرد و خداحافظي کرديد، چيست، گفت: از اين اتفاق بسيار بزرگ خوشحال هستم. امروز اتفاق خيلي بزرگي افتاد و از اين که نقش کوچکي در تاريخ‌سازي فوتسال ايران داشتم، بسيار خوشحالم.

او در پاسخ به اين سوال که آيا ناراحت نيست از اين که پيراهن تيم ملي را ديگر بر تن نخواهد کرد، گفت: خداحافظي سختي‌هاي خودش را دارد و خوشحالم از اين که تيم ملي فوتسال در اوج است و من در بهترين شرايط در کنار تيم ملي حضور داشته‌ام و در نهايت خداحافظي کرده‌ام.


 خبـــرنامه 

 فهرست تيم ملي براي دو بازي برابر ازبکستان و کره جنوبي

کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در پيامي فهرست اين تيم براي دو بازي مقابل ازبکستان و کره جنوبي را اعلام کرد:

دروازه بان ها (3): عليرضا بيرانوند، عليرضا حقيقي، محمدرضا اخباري

مدافعان کناري (4): وريا غفوري، رامين رضاييان، ميلاد محمدي، سعيد آقايي

مدافعان مرکزي (4): سيد جلال حسيني، مرتضي پورعلي گنجي، عزت الله پورقاز، محمد انصاري

هافبکهاي مياني (4): احسان حاج صفي، آندرانيک تيموريان، سعيد عزت اللهي، اميد ابراهيمي

مهاجمان کناري (4): مهدي ترابي، عليرضا جهانبخش، مهدي طارمي، وحيد اميري

هافبکهاي هجومي (3): سروش رفيعي، اشکان دژاگه، مسعود شجاعي

مهاجمان نوک (3): رضا قوچان نژاد، سردار آزمون و کريم انصاري فرد

ترس کره‌اي‌ها از حضور در ورزشگاه‌ آزادي

تيم ملي فوتبال کره جنوبي که از دو ديدار اول خود در انتخابي جام جهاني چهار امتياز کسب کرده است، بايد اين هفته‌ ابتدا در خانه برابر قطر به ميدان برود و سپس در ورزشگاه آزادي به ديدار تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران برود. خبرگزاري يوهانپ کره جنوبي حضور در ورزشگاه آزادي و بازي در مقابل تماشاگران متعدد ايراني را بزرگترين چالش کره در دور رفت اين رقابت‌ها معرفي کرد و نوشت: ورزشگاه آزادي که به قبرستان تيم‌هاي ميهمان معروف است، با حضور خيل عظيم تماشاگران ايراني، شرايط سختي را براي کره ايجاد خواهد کرد.

شکست‌هاي اخير کره جنوبي برابر ايران از جمله سه ديدار گذشته که البته در دوره قبلي انتخابي جام جهاني نيز در دو بازي رفت و برگشت ثبت شد، باعث شده کره‌اي‌ها با انگيزه انتقام به مصاف تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران بروند. اشتليکه، سرمربي کره جنوبي تصميم گرفته براي بازي با ايران تمرينات کره جنوبي را شب‌ هنگام برگزار کند تا بازيکنان کره‌اي به شرايط بازي در ايران تا حدودي خو بگيرند.

رسانه‌هاي کره‌اي اعلام کردند با توجه به جو خاصي که هواداران ايراني ايجاد خواهند کرد، کسب يک امتياز از اين ديدار خارج از خانه مي‌تواند نتيجه‌ مطلوبي براي آنها باشد.

پيروزي پانيونيوس با گلزني انصاري فرد و شجاعي

پانيونيوس در هفته چهارم سوپرليگ يونان دو بر يک هرکولس را شکست داد. مسعود شجاعي در دقيقه 34 روي پاس انصاري فرد براي پانيونيوس گلزني کرد. در نيمه دوم و در دقيقه 78 کريم انصاري‌فرد گل دوم تيمش را ثمر رساند. شجاعي که قبل از بازي از درگذشت دايي خود آگاه شده بود، بعد از باز کردن دروازه حريف، در آغوش ديگر بازيکنان پانيونيوس اشک ريخت.

کريم انصاري فرد مهاجم تيم ملي ايران بعد از اين ديدار درباره اشک هاي هم تيمي خود گفت: قبل از مسابقه، مسعود مطلع شد که دايي خود را از دست داده است و تنها به خاطر مسئوليت پذيري و نياز مربي به زمين مسابقه رفت و قصد داشت اولين گلي که به ثمر مي رساند را به روح دايي خود تقديم کند که گلزني هم کرد و همين باعث شد از فرط ناراحتي گريه کند. انصاري فرد ادامه داد: من بعد از ديدن اين صحنه خيلي سعي کردم او را دلداري بدهم و به او گفتم که تو روح دايي ات را شاد کردي و نبايد ناراحت باشي. پانيونيوس که فصل قبل نيز نتايج خوبي در ليگ يونان کسب کرده بود، اکنون با برد در ديدار برابر هرکولس به صدر جدول راه يافت.

سرمربي کره‌جنوبي در خطر اخراج قبل از بازي با ايران

سرمربي کره جنوبي در آستانه دو ديدار انتخابي جام جهاني خطر اخراج از نيمکت اين تيم را حس مي کند.کره جنوبي بعد از پيروزي شکننده سه بر دو برابر چين، در دومين ديدار خود در انتخابي جام جهاني برابر سوريه به تساوي بدون گل بسنده کرد تا انتقادات زيادي متوجه اشتليکه، سرمربي آلماني کره شود.

کره‌اي‌ها اکنون بايد در دو ديدار بعدي خود ابتدا در خانه برابر قطر و سپس در ورزشگاه آزادي برابر ايران ديدار کنند.

رسانه‌هاي کره‌اي در روزهاي گذشته انتقادات زيادي از اشتليکه کردند و فدراسيون فوتبال اين کشور نيز در حالي که قبلا اعلام کرده بود پيشنهاد تمديد قرارداد دو ساله را به او ارائه خواهد داد، فعلا اين کار را به بازي بعد از با تيم‌ ‌ملي ايران موکول کرده است.فدراسيون فوتبال کره از دو بازي اين تيم در انتخابي جام جهاني راضي نيست و به همين خاطر زمزمه‌هاي جانشيني اشتليکه شنيده مي‌شود و به نظر مي‌رسد اگر اين مربي نتواند نتايج دلخواه را در دو ديدار برابر قطر و ايران کسب کند نيمکت کره را ترک خواهد کرد.

اشتليکه روز گذشته اعلام کرده بود هدفش کسب چهار امتياز از دو بازي برابر ايران و قطر است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي