جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5390


سکون و ثابت نگه داشتن تغذيه و حرارت محيط باعث بيماري مي شود


طب سنتي ، جايگزين يا مکمل

27 تا 30 مهر
سي و سومين همايش انجمن علمي روانپزشکان ايران


خبرهاازعالم علم


خبرپزشكي


 سکون و ثابت نگه داشتن تغذيه و حرارت محيط باعث بيماري مي شود 

 
هنگامي که بدن انسان به ماده اي يا عاملي وابسته شده و عادت مي نمايد با مبارزه و کوشش و جهد از بين مي رود و زماني که بدن براي از بين بردن ماده اي و يا علتي مبارزه و سعي مي نمايد مقداري انرژي نيز توليد مي نمايد و توليد نيرو وسيله اي براي زنده ماندن مي باشد.

افرادي که عادت را در انواع زمينه ها به وجود مي آورند عمر خود را محدود مي کنند و هنگام عادت کوشش براي توليد انرژي نقصان مي پذيرد و شخص در اين زمان احساس راحتي مي کند و راحتي و آسايش و استراحت و خواب موجب کاهش نيروي بدن مي شود و افرادي که براي ايجاد خواب از انواع داروهاي خواب آور بهره مي گيرند مرتباًَ نيروي بدن خود را کاهش مي دهند و هر روز بايد بيشتر از آن ماده بهره بگيرند که مواد مصرفي به صورت اعتياد هر روز داراي اثر کمتري مي شوند.

از اعتياد و عادت به هر ماده اي يا عاملي بايد بپرهيزيم که باعث از کار افتادن فعاليت بدن مي شود و ماندن در يک محيط با آب و هواي يکنواخت بويژه فعاليت بدني يک جور خود سبب کمبود انرژي و توانايي مي باشد حتي ورزش يکنواخت توسط بعضي از اعمال محدود و به وجود آمدن عادت باعث کاهش کسب انرژي مي شود و هنگامي که شخص ورزش خود را ترک مي کند ممکن است در اعضاي بدن درد احساس شود که باعث کسب انرژي بيشتر توسط بدن مي گردد و تغيير حالت از حالت فعاليت به سکون و استراحت خود باعث تحريک بدن براي توليد نيرو مي شود.

با ذکر مطالب بالا مي توان از انواع محصولات و ترکيبات و عوامل به طور تناوبي بهره گرفت همانطور که طبيعت قبلا اين وضع را به وجود آورده و مرتباً درجه حرارت محيط کره زمين، تاريکي و روشنايي، انواع محصولات خوراکي و غير مصرفي در اثر رويش قابل تغيير مي باشند و آناني که محصولات خوراکي و غيره را و درجه حرارت محيط و ساير عوامل ثابت نگه مي دارند و به آنها عادت مي کنند ممکن است به انواع بيماري ها دچار شوند که در اثر عادت توليد انرژي در بدن کاهش يافته و انواع عومل بيماري زا هنگامي که وارد بدن مي شوند با فردي کم انرژي طرف شده و به فعاليت خود ادامه مي دهند.

با تغيير انواع محصولات، عوامل و محيط و يا طرز تفکر و يا تعامل با ديگران مي توانيم مقدار انرژي توليدي خود را تغيير دهيم و آن را افزايش داده و يا از نقصان آن بکاهيم.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 طب سنتي ، جايگزين يا مکمل  

 قسمت آخر

آذر فخري

در طب سنتي ، همچون طب کلاسيک، پيشگيري ارجحيت دارد و اين پيشگيري توسط " غذا " انجام مي گيرد.

در طب سنتي ، توجه به طبع و مزاج و فصل و اقليم ، در انتخاب و تهيه ي غذا، بسيار مهم است و هر فرد مي بايست با توجه به ويژگي هاي شخصي و شخصيتي خود ، غذا بخورد ، تا سلامتش حفظ شود. غذاي مناسب و به موقع و به ميزان، اولين عناصر " حفظ الصحة " در طب سنتي است و رعايت دقيق آن ها اغلب از سفارشات ائمه (ع) و اولياي دين نيز هست .

غذاي فردي که در يک اقليم سرد زندگي مي کند وبه آب و هواي آن منطقه انس گرفته است، با غذاي فردي که در اقليمي گرم زندگي مي کند، تفاوت هاي بسياري دارد. غذاي اين افراد ، بنا به تجربه و غريزه ، طوري انتخاب و تهيه مي شود که بين اقليم وبدن ، تعادل لازم ، به وجود بيايد و فرد بتواند شرايط اقليم خود را تحمل کند. پس فردي که هم طبع گرم دارد و هم در يک منطقه جغرافيايي گرم زندگي مي کند، نمي تواند ونبايد از غذايي که طبع سرد دارد ، استفاده کند ، چون اين غذاي سرد ، باعث به هم ريختن تعادل صحت او و عدم تحمل محيط مي شود، همچنين است در مورد فردي که در منطقه اي سرد زندگي مي کند.

به همين دليل است که مي بينيم ، اغلب ساکنين مناطق حاره ، به غذاهاي حار و گرم تمايل دارند. مثلا هنديان غذاهاي پر ادويه و تند را ترجيح مي دهند. اين نوع غذا دماي بدن آن ها را با دماي محيط تنظيم مي کند. و بر خلاف آن ها افراد ساکن مناطق سردي که اغلب در سواحل درياها زندگي مي کنند، از ماهي و ساير آبزيان که طبعي سرد دارند، استفاده مي کنند.

در شرايطي که فرد با سوء مصرف غذا ، و رعايت نکردن موارد گفته شده، تعادل طبع و مزاجش به هم مي خورد ، يک حکيم حاذق ،با تجويز داروهاي گياهي خاص و اصلاح سبک تغذيه ، او را در بازيافتن تعادل بدني اش راهنمايي و ياري مي کند.

تغذيه و درمان در طب سنتي ، بسيار فردي است . و هر فرد بر اساس و با توجه به شرايط کلي اي که در بالا برشمرديم ، بايد از غذاهاي مناسب ، سالم و طبيعي ، استفاده کند. متوجه نحوه ي استفاده از نوشيدني ها ، چاشني ها و ادويه ها در کنار غذاي خود باشد. مثلا معمولا ادويه ها در غذا به عنوان مصلح استفاده مي شود. مصلح ، آن ماده اي است که طبع سرد يا گرم غذا را متعادل مي کند و از عوارض آن مي کاهد.

عدم استفاده از غذاي مناسب، معمولا باعث رسوب مواد زائد و بيماري زا در بدن مي شود و افزايش اين رسوبات ، تعادل بدن را به ريخته منجر به بيماري مي شود. در اين موارد ، معمولا و نه هميشه ، بنا به تجويز يک حکيم حاذق ، فرد حجامت يا فصد مي شود تا اخلاط زايد از بدنش خارج شود. در حجامت و فصد نيز علاوه بر حضور يک حکيم حاذق ، توجه به فصل ، روز و ساعت و ميزان خوني که بايد تخليه شود، بسيار مهم است ، يعني در هر زمان و فصل و ساعتي نمي توان حجامت وفصد انجام دارد و در اين زمينه بايد حتما به فرد و مرکز معتبر مراجعه کرد.

معمولا در طب سنتي ، حذف سالاد و ماست از سفره و افزودن سبزيجات ، توصيه مي شود. شما مي توانيد از سالاد و يا ماست به طور انفرادي ونه با غذا ، استفاده کنيد.بلافاصله قبل ، در ميان و پس از غذا، آب ننوشيد ، نخوابيد و حمام نرويد.

شما مي توانيد از غذاهاي آب پز، سرخ شده و کباب شده استفاده کنيد ، اما به ميزان متعادل و تازه. و البته غذاي کباب شده از غذاي سرخ شده بهتر است. براي مثال ، به جاي سرخ يا آب پز کردن سيب زميني، آن را روي آتش يا در فر اجاق گاز کباب کنيد ، در اين صورت مي توانيد ، آن را با پوست هم بخوريد.
( قبلا شسته شده باشد)

در مصرف گوشت، گوشت گوسفند جوان ، مناسب ترين گوشت است ، بخصوص قسمت بالا تنه ي آن . و ترجيحا از گوشت گاو استفاده نشود. و ماهي نيز به مقدار اندک. ( با توجه به اقليم قالب سرزمين مان )

حفظ سلامتي بدن و توجه به نيازهاي آن ، طبعا بر روي خلق و خوي ما نيز موثر است. غذايي که ما مي خوريم نه تنها جسم ما را ، که روح ما را نيز تغذيه مي کند. حتما اين مثل را شنيده ايد که : " بگو چه مي خوري ، تا بگويم که کيستي "


 27 تا 30 مهر
 سي و سومين همايش انجمن علمي روانپزشکان ايران  

 دبير اجرايي سي و سومين همايش ساليانه انجمن علمي روانپزشکان ايران عنوان کرد: اين همايش با حضور روانپزشکان خارجي برگزار مي شود.

دکتر محسن رحيم نيا از برگزاري سي و سومين همايش ساليانه انجمن علمي روانپزشکان ايران خبر داد و اظهار کرد: اين گردهمايي علمي از 27 تا 30 مهر امسال در سالن شهيد غرضي بيمارستان ميلاد تهران برگزار مي شود.

به گزارش آفرينش از دبيرخانه همايش ،وي با بيان اينکه اين همايش با همکاري انجمن جهاني روانپزشکي برگزار مي شود، افزود: "کارِگروهي در سلامت روان" و "اعصاب روانپزشكي وعلوم اعصاب" دو محور اصلي اين همايش است.

دبير اجرايي سي و سومين همايش سالانه انجمن علمي روانپزشکان ايران در ادامه يادآور شد: فعاليت در حوزه روان نياز به کارِگروهي بين همه حيطه هاي مرتبط از جمله روانپزشكان،روانشناسان، متخصصان مغز و اعصاب، جراحان مغز و اعصاب، روان پرستاران و مددكاران اجتماعي دارد. رحيم نيا با بيان اينکه در روز سوم همايش امسال، مجمع عمومي انجمن ساليانه تشكيل خواهد شد و اعضاي پيوسته انجمن از طريق راي گيري هيات مديره انجمن را انتخاب خواهند كرد،خاطرنشان کرد: هم چنين در اين همايش از جناب آقاي دكتر مهدي بيگدلي بعنوان پيشکسوت روانپزشکي تقدير خواهد شد.

وي اظهار کرد: امسال براي اولين بار جايزه اي با عنوان « جايزه دکتر داويديان» به پنج نفر از روانپزشكان جواني كه در يكي از حيطه هاي مختلف روانپزشكي اقدام متمايزي انجام داده باشند اعطا خواهد شد.


 خبرهاازعالم علم 

 تبديل روغن ماهي به يک غذاي فراسودمند با بهره‌گيري از فناوري نانو

محققاني از دانشگاه شيراز و دانشگاه علوم پزشکي شيراز با بهره‌گيري از فناوري نانو موفق شدند روغن ماهي را به يک غذاي فراسودمند تبديل کنند. از نتايج اين طرح آزمايشگاهي مي‌توان در توليد محصولات غذايي نيمه جامد از قبيل نوشيدني‌ها، سس‌ها، چاشني سالاد و دسرها و همچنين فراورده‌هاي لبني غني‌شده بهره برد.

به گزارش آفرينش از ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، روغن ماهي يک منبع غذايي غني با ارزش افزوده‌ي بسيار زياد است. برخي از اثرات سلامت بخش روغن ماهي شامل کاهش احتمال بروز بيماري‌هاي قلبي عروقي، کاهش وزن، بهبود گردش خون، کاهش التهاب بافت‌ها، درمان روماتيسم، تقويت بينايي، تقويت رشد مو و رشد ذهني هستند. همچنين استفاده از روغن ماهي نسبت به ماهي مزايايي دارد. از جمله اينکه مصرف ماهي به دليل آلودگي‌هاي شيميايي و هورموني فراوان مي‌تواند براي سلامت انسان مضر باشد، درصورتي‌که در روغن ماهي به دليل اعمال عمليات تصفيه، اين آلودگي‌ها وجود ندارد. امروزه با بهره‌گيري از فناوري نانو مي‌توان فوايد روغن ماهي را بيش ‌از پيش نمايان ساخت.

دکتر سيد محمد هاشم حسيني با تأکيد بر مقاومت پايين اسيدهاي چرب امگا 3 در برابر اکسايش که منجر به طعم و بوي نامطلوب و کاهش کيفيت و زمان ماندگاري روغن ماهي مي‌شود، در رابطه با اهداف اين طرح گفت:‌ «هدف از انجام طرح حاضر بهره‌گيري از فناوري نانو و امواج فراصوت در جهت توليد نانوامولسيون پايدار روغن ماهي و تبديل آن به يک غذاي فراسودمند بوده است.»

استفاده از نتايج اين طرح مي‌تواند موجب کاهش آلودگي‌هاي شيميايي موجود در روغن ماهي شود. همچنين جذب اسيدهاي چرب ضروري موجود در روغن ماهي با سرعت بالاتري انجام مي‌پذيرد.

وي در رابطه با سازوکار استفاده از فناوري نانو در اين طرح گفت: «در اين طرح با به‌کارگيري امواج پرانرژي فراصوت اندازه‌ي ذرات معلق به زير 100 نانومتر کاهش يافته‌اند. ازآنجايي‌که هدف از تهيه‌ي اين نانوامولسيون‌ها، به‌کارگيري آن‌ها در نوشيدني‌هاي غذايي است. بنابراين شفافيت و پايداري در برابر دوفاز شدن آن‌ها در مقايسه با امولسيون‌هاي معمولي حائز اهميت است که در اين طرح اين مشکلات برطرف شده‌است.»

حسيني تصريح کرد: «به‌منظور تهيه‌ي امولسيون پايدار روغن ماهي، ابتدا پروتئين آب پنير به بافر سديم دي هيدروژن فسفات اضافه گرديد و توسط همزن مغناطيسي حل شد. پس‌ازاينکه آب پنير هيدراته شد، روغن ماهي به مخلوط پايدارکننده و بافر به‌صورت قطره‌اي اضافه گرديد و با همزن مغناطيسي حل شد. پس از اختلاط دوفاز با استفاده از همگن کننده عمل پيش امولسيون انجام گرفته و در نهايت به کمک امواج فراصوت نانوامولسيون نهايي توليد شد. همچنين تأثير مقادير مختلف pH نسبت پايدارکننده به روغن و زمان‌هاي عمليات فراصوت در تشکيل نانوامولسيون روغن ماهي و پايداري اکسيداتيو و اسيدهاي چرب ضروري طي زمان مورد بررسي قرار گرفت.»


 خبرپزشكي 

 درمان راحت تر بيماري روماتيسم با تشخيص به موقع

به گزارش آفرينش به نفل از دبيرخانه كنگره ، دکتر احمدرضا جمشيدي رئيس انجمن علمي روماتولوژي ايران در آستانه برگزاري دهمين کنگره ساليانه و دومين کنگره بين المللي انجمن روماتولوژي ايران که از 28 تا 30 مهر در تهران برگزار مي شود با اعلام اين خبر اظهار داشت : امسال مثل هر سال اين کنگره به صورت سه روزه برگزار ميشود البته با اين تفاوت که دو اتفاق تازه در اين کنگره ارائه مي شود که يکي قبل از کنگره است که شامل کارگاه مقاله نويسي و تحقيقات پزشکي به صورت يک روزه است و ديگري برنامه روز آخر کنگره در آن مهمانهاي خارجي حضور دارند که باعث مي شود کنگره ماهيت بين المللي پيدا کند .

رئيس مرکز تحقيقات روماتولوژي دانشگاه علوم پزشکي ايران در خصوص وضعيت بيماريهاي روماتيسمي در کشور گفت : از نظر تشخيص و درمان در کشور هيچ مشکلي نداريم زيرا جديدترين و پيشرفته ترين امکانات در تشخيص و درمان بيماريهاي روماتيسمي در حال حاضر در اختيار پزشکان روماتولوژيست وجود دارد که بتوانند از آن در جهت تشخيص و درمان بيماري هايشان استفاده کنند .

جمشيدي اظهار داشت : خوشبختانه در طي سال هاي اخير نظام سلامت، داروهاي جديدي را در درمان بيماريهاي روماتيسمي که گران هم بودند تحت پوش بيمه قرار داده و اين باعث شده پزشکان در جهت درمان بيمارانشان دستشان بازتر شده و درمان ها موفق تر بوده و در اين کنگره هم در خصوص نحوه درمانها و نحوه استفاده از اين داروها با توجه به شرايط ويژه کشور بحث و تبادل نظر خواهد شد .

جمشيدي عنوان کرد : امروزه در دنيا معتقد هستند بيماريهاي روماتيسمي هر چه زودتر تشخيص داده شود درمانش راحت تر خواهد بود لذا روشهاي مختلفي را براي تشخيص بيماريهاي روماتيسمي ابداع کردند که باعث مي شود تشخيص زودتر انجام شود.

وي ادامه داد توصيه ما به بيماران اين است که به محض اينکه علائم بيماريهاي روماتيسمي مثل دردهاي مفصلي ، التهاب مفصل ، ورم مفصل و دردهايي که باعث مي شود صبح از خواب بيدار شوند اينها همه علائمي هستند که بايد بلافاصله به متخصص روماتولوژي مراجعه کنند تا زودتر تشخيص داده شود و تا زمان طلايي درمان از دست نرود چون اگر مفاصل تخريب شوند برگشت آن تخريب خيلي دشوار است و گاهي برگشت پذير نيست ولي اگر در زمان شروع جلوي تخريب گرفته شود در درمان
موفق تر خواهيم بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي