جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5390

حرکت تحول‌آفرين شهرداري تبريز در قلب بافت حاشيه‌نشين؛
فاز نخست طرح جابجايي حاشيه‌نشيني با افتتاح 171 واحد مسکوني شهرک ارم به بهره‌برداري رسيد


آگهي صفحه 2


 حرکت تحول‌آفرين شهرداري تبريز در قلب بافت حاشيه‌نشين؛
 فاز نخست طرح جابجايي حاشيه‌نشيني با افتتاح 171 واحد مسکوني شهرک ارم به بهره‌برداري رسيد 

 تبريز – توفيقي: با حضور شهردار تبريز، معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي، رييس و جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر تبريز، فاز نخست طرح جابجايي حاشيه نشين تبريز، با افتتاح 171 واحدي در شهرک ارم، به بهره برداري رسيد.

اين پروژه با پيش بيني احداث 171 واحد مستحکم و زيبا در قلب بافت حاشيه نشين شهر، توسط شرکت خانه سازي پيش ساخته آذربايجان اجرا شده است.

پروژه 171 واحدي ارم، در قالب 9 بلوک 19 واحدي در وسعت 2810 مترمربع، با اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال اجرا شده است.

حدود 500 هزار نفر از جمعيت شهر تبريز در وسعتي حدود 250 هکتار، با معضل حاشيه نشيني مواجه اند که بخش اعظم آن در بافت شمالي شهر واقع شده است. اجراي اين پروژه از حيث تاثيرگذاري، نقش تعيين کننده در اجراي اقدامات بنيادين عمراني و تحولات چشمگير فرهنگي و اجتماعي در اين محدوده خواهد بود.

احمد سجودي، مديرعامل شرکت عمران و توسعه آذربايجان، در اين مراسم به اهميت ساماندهي بافت حاشيه نشين اشاره کرد و گفت: در منطقه ارم، حدود 50 هکتاربافت حاشيه نشني داريم و ساخت 3هزارواحد مسکوني براي انتقال و اسکان حاشيه نشينان نياز است.

وي اضافه کرد: بر اين اساس، شهرداري تبريز در فاز اول طرح ساماندهي حاشيه نشيني، در عرصه اي به متراژ 14هزار مترمربع، 171 واحد مشکوني را احداث و در احداث آن نيز، تمامي معيارهاي استاندارد را رعايت نموده است.

مديرعامل شرکت عمران و توسعه شهري، همچنين اظهارداشت: بهاي اين واحدها نيز، متناسب با توان مالي ساکنين تعيين شده است.

سجودي در ادامه، به ديگر طرح هاي شهرداري تبريز در اين حوزه پرداخت و متذکر شد: فاز دوم طرح اسکان حاشيه نشينان در شهرک انديشه و با 600واحد مسکوني در حال اجرا است و فاز سوم نيز، با 400 واحد مسکوني،در مرحله تحويل زمين قرار دارد. وي تصريح کرد: با اجراي اين طرح ها، شهرداري تبريز مي تواند حدود1200 واحد مسکوني از سه هزار واحد مورد نياز براي حاشيه نشينان را تامين کند.

شهردارتبريز:

اقدامات شهرداري تبريز در مهار حاشيه نشيني ، به نقطه عملياتي رسيده است

شهردار تبريز پروژه جابجايي حاشيه نشيني مسکن در شهرک ارم را نتيجه اقدامات اثربخش شهرداري تبريز درحوزه حاشيه نشيني خوانده و افزود: احيا و تقويت بافت هاي ناکارآمد شهري، دغدغه مهم شهرداري تبريز است.

دکتر صادق نجفي در حاشيه افتتاح پروژه 171 واحدي مسکن ارم، اظهار داشت: خرسنديم که برنامه هاي شهرداري تبريز در حوزه حاشينه نشيني، به نقطه عملي رسيده است و اين رويکرد با اجراي فازهاي دوم و سوم جابجايي در شهرک انديشه؛ تبريز را به يکي از شهرهاي پيشتاز در مهار حاشيه نشيني تبديل خواهد کرد. وي اضافه کرد: در سه سال اخير با حمايت هاي شوراي محترم و همراهي مديريت استاني سعي کرده ايم بحث حاشيه نشيني را در هر دو حوزه تثبيت کرده و جابجايي را به نقطه عملياتي برسانيم.

شهردار تبريز با تاکيد بر اينکه شهرداري تنها دستگاه متولي در حوزه حاشيه نشيني نيست، خاطرنشان کرد: از عموم دستگاه‌هاي اجرايي انتظار داريم با اجراي ماموريت‌هاي ويژه و کاربري‌هاي تعريف شده خود در اين خصوص شهرداري تبريز را ياري کنند. دکتر نجفي اظهار داشت: تکاپويي که در موقع بروز زلزله براي امداد و نجات به کار گرفته مي شود، اگر امروز درحوزه عملياتي مهارحاشيه نشيني به کار گرفته شود از حجم خسارات جاني و مالي بروز بحران خواهد کاست.

معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي:

عموم دستگاه هاي اجرايي ياري‌گر شهرداري در مهار حاشيه‌نشيني باشند

معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي گفت: حرکت کارساز شهردار تبريز در ساماندهي بافت ناکارآمد شهري درست قلب حاشيه نشيني تبريز را هدف قرار داده و به دستاورد ارزشمند کنوني رسيده است و براي اينکه به نتيجه اي مطلوب‌تر در اين حوزه دست يابيم، بايد عموم دستگاه هاي اجرايي ياري‌گر شهرداري در مهار حاشيه نشيني باشند.

صادق پورمهدي در مراسم بهره برداري ازفاز نخست طرح جابجايي حاشيه نشيني با افتتاح 171 واحد مسکوني شهرک ارم يادآور شد: پروژه 171 واحدي اسکان حاشيه نشيني ارم طرح ماندگاري است که حداقل تاثير آن اطمينان خاطر از پيامدهاي زلزله احتمالي تبريز است .

وي ادامه داد: اين پروژه در خدمت آرامش و آسايش شهروندان حاشيه نشين بوده و تاثير چشمگيري در برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي اين محدوده کم برخوردار خواهد داشت.

معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي با تاکيد بر مشارکت عموم دستگاه ها در بحث حاشيه نشيني، خاطر نشان کرد: پروژه 171 واحدي اسکان حاشيه نشيني ارم در صورت مشارکت و همکاري و عزم عمومي دستگاه هاي اجرايي مي توانست با چندين برابر نتيجه فعلي به ثمر برسد، اما با اين حال شهرداري تبريز با همت کارساز خود و احساس مسئوليت در اين حوزه خطير وارد فاز عملياتي جا به جايي حاشينه نشيني شد. پورمهدي در ادامه يادآور شد: با انتقال بخشي از حاشينه نشينان ارم به اين واحدهاي زيبا و مستحکم ، اميدواريم شرايطي فراهم شود که هر چه سريعتر سکونتگاه‌هاي سابق اين افراد با تعريف کاربري‌هاي فرهنگي، ورزشي و فضاي سبز موجب افزايش خدمات‌رساني عمومي در اين بخش را فراهم کند.


 آگهي صفحه 2 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي