جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5403

مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي چهارمحال و بختياري:
ايمن‌سازي مدارس حاشيه جاده‌ها در چهارمحال و بختياري


برگزاري جشنواره باشگاه‌هاي کتاب‌خواني در شهرستان ري


تخريب 18 فقره ساخت و ساز غيرمجاز در بخش چهاردانگه اسلامشهر

مديرعامل تاکسيراني شهرداري رباط کريم خبرداد؛
نصب کارتخوان در تاکسي‎هاي رباط کريم تا پايان سال آينده


خبــر


در استان


 مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي چهارمحال و بختياري:
 ايمن‌سازي مدارس حاشيه جاده‌ها در چهارمحال و بختياري 

 شهركرد – بهار عبدالغني

مديرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي چهارمحال و بختياري گفت: مدارس حاشيه جاده‌ها در چهارمحال و بختياري ايمن‎سازي مي‌شوند. منوچهر سلمان‎زاده در اين خصوص اظهار داشت: مطابق برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده براي سال تحصيلي جاري 20 مدرسه ايمن‌سازي فيزيکي و در 20 مدرسه ديگر نيز مباحث ايمني آموزش داده مي‌شود.

وي تصريح کرد: محوطه مقابل مدارس حاشيه راه‌ها با آرام‌سازي ترافيک و ايجاد ايمني تردد دانش‎آموزان، نصب علائم و هشدارها و تابلوها، ايمن‌سازي فيزيکي مي‎شوند.


 برگزاري جشنواره باشگاه‌هاي کتاب‌خواني در شهرستان ري  

 شهرري-رضا فغاني

نخستين نشست آموزشي ويژه مربيان آموزشي و پرورشي نواحي يک و 2 آموزش و پرورش شهرري براي حضور در جشنواره باشگاههاي کتابخواني کودک و نوجوان، با حضور رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري برگزار شد.

سيد محمد موسوي؛ رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري در اين نشست آموزشي اظهار داشت: معاونان پرورشي مدارس نقشي ويژه در آموزش و تربيت دانش‎آموزان دارند و جايگاه کتابخواني را به خوبي مي‎توانند در زندگي روزمره دانش‏آموزان و خانواده‏ها ايجاد کنند. وي گفت: برگزاري جشنواره باشگاههاي کتابخواني کودک و نوجوان با هدف ارتقاي سطح مطالعه در جامعه و تاکيد بر اختصاص جايگاه خريد کتاب در سبد خانوار برنامه‏ريزي شده است. سيد محمد موسوي با اشاره به اينکه شهرستان ري در سال گذشته نامزد اصلي پايتخت کتاب ايران بود، اظهار داشت: امسال به صورت آزمايشي در 15 شهر نامزد پايتخت کتاب ايران، جشنواره باشگاه‌هاي کتاب‌خواني کودک و نوجوان برگزار مي‌شود.

وي افزود: اين جشنواره يکي از دستاوردهاي طرح انتخاب و معرفي پايتخت کتاب ايران است و براساس اين طرح حداقل هر 12تا 15 کودک يا نوجوان يک باشگاه کتاب‌خواني تشکيل مي‌دهند که اين باشگاه‌ها مي‌تواند در کتابخانه‌ها، مدارس، مراکز کانون، فرهنگ‌سرا، مجتمع‌هاي مسکوني و... تشکيل شود.

وي اظهار کرد: وقتي اين باشگاه‌ها تشکيل و در دبيرخانه مرکزي ثبت‌نام شد از سوي دبيرخانه کتاب‌هايي مختص اين باشگاه به کتاب‌فروشي شهرهاي موردنظر ايران ارسال مي‌شود و اعضاي باشگاه‌ها به کتابفروشي مراجعه و کتاب‌ها را با تخفيف بالاي 70درصد خريداري و پس از مطالعه نظرات خود را در قالب نقد و پيشنهاد به نويسنده کتاب نوشته و از نگاه خود کتاب برتر را انتخاب مي‎کنند


 تخريب 18 فقره ساخت و ساز غيرمجاز در بخش چهاردانگه اسلامشهر 

 اسلامشهر- محمدرضا عباسي

محمدرضا اميري؛ مدير جهادکشاورزي شهرستان اسلامشهر در گفتگويي با خبرنگاران اظهارکرد: با دستور صادره از سوي دستگاه قضايي 18 فقره ساخت و ساز غيرمجاز در بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر، تخريب و به وضعيت قبل اعاده داده شدند.

وي بيان کرد: درراستاي انجام وظائف محوله درخصوص اجراي حکم صادره از سوي مراجع قضايي، نيروهاي جهاد کشاورزي به همراه يگان ويژه نيروي انتظامي کلانتري چهاردانگه، نماينده دادگاه عمومي چهاردانگه با حضور در محل، نسبت به تخريب اراضي غيرمجاز و بازگشت به حالت اوليه اقدام نمودند.

اميري تاکيد کرد: از مالکان اراضي و ساکنين شهرها و روستاها تقاضا داريم قبل از اقدام به هر گونه ساخت‎‏وساز در اراضي و مناطق روستايي به منظور جلوگيري از بروز مشکلات قانوني و چنين مسائلي نسبت به تهيه استعلام از اداره جهاد کشاورزي اقدام نمايند.

مدير جهادکشاورزي اسلامشهر خاطرنشان کرد: به منظور صيانت از اراضي کشاورزي و جلوگيري از تغيير کاربري آنها، درصورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غيرمجاز و بروز چنين تخلفاتي، به طور جدي با متخلفان برخورد قانوني صورت خواهد گرفت و ضمن اعمال قانون نسبت به متخلفين، اراضي موصوف به وضعيت اوليه بازگشت داده خواهد شد.


 مديرعامل تاکسيراني شهرداري رباط کريم خبرداد؛
 نصب کارتخوان در تاکسي‎هاي رباط کريم تا پايان سال آينده 

 رباط کريم - ذبيح اله اصغري

مدير عامل تاکسيراني شهرداري رباط کريم از نصب کارتخوان در تاکسي‎ها تا پايان سال آينده خبر داد و ديدگاههاي خود را در اين زمينه تشريح کرد .مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري رباط کريم گفت: به منظور اخذ کرايه‎هاي واقعي از همشهريان و جلوگيري از هرگونه سوء استفاده جهت دريافت کرايه‎هاي اضافي، دستگاههاي کارتخوان ويژه تاکسي نصب خواهد شد .

عليرضا قمي ضمن بيان اينکه کارتخوان به يکي از ملزومات واجب تاکسي‎ها تبديل شده است، تصريح کرد: با توجه به معضل پول خرد و اينکه هر ساله افزايش کرايه‎ها به يک عدد رند نمي‎انجامد داشتن کارتخوان در تاکسي‎ها امري ضروري مي‎نمايد .

وي افزود : در اين دستگاهها به صورت خودکار مسيرها و نرخ کرايه‎ها تعبيه شده و رانندگان تاکسي به هيچ وجه نمي‎توانند کرايه اضافي از مسافران اخذ نمايند.قمي در پاسخ به مطالبات همشهريان درباره اخذ کرايه اضافي توسط رانندگان تاکسي گفت: دو نوع تاکسي خطي و گردشي در سطح شهر در حال خدمات‎رساني به همشهريان عزيز مي‎باشد و نرخ کرايه در تاکسي‎هاي خطي همان کرايه مصوب است و مسافران در هر مسيري پياده شوند کرايه همان نرخ است .در تاکسي‎هاي گردشي در صورتي که رانندگان از مسافران کرايه بالاتر از نرخ مصوب را اخذ نمايند مسافران حق شکايت دارند و با مراجعه به سازمان به شکايت آنان رسيدگي مي‎شود.


 خبــر 

 با حضور رئيس جمهور در نشست سرمايه‎گذاري و توسعه استان مركزي؛

امضاي تفاهم‌نامه اقتصادي بين استان مركزي و سازمان صنايع و شهرک‌هاي صنعتي ايران

اراك -الهام فراهاني

سه تفاهم‌نامه اقتصادي فيمابين معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري مرکزي و مديرعامل سازمان صنايع و شهرک‌هاي صنعتي ايران به امضا رسيد.

اين تفاهم‌نامه‌ها در رابطه با همکاري در زمينه توسعه تکميلي زيرساخت‌هاي صنعتي در شهرک‌هاي صنعتي، ايجاد فن‌آوري پيشرفته و پياده‌سازي و پوشش دو صنعت مهم آلومينيوم و قطعات خودرو به امضا رسيد.

ايجاد و توسعه پنج تصفيه‌خانه در شهرستان‌هاي خمين، تفرش، دليجان، کميجان و شازند و همچنين تکميل زيرساخت‌هاي لازم در 27 شهرک صنعتي از ديگر موارد منعقد شده در اين تفاهم‌نامه بود.

اجراي تقاطع غير همسطح شهرک صنعتي در خيرآباد و همچنين تأمين 200 ليتر آب در ثانيه از کسري آب موردنياز صنايع از برنامه ششم توسعه از ديگر محورهاي امضا شده در تفاهم‎نامه نخست بود.

در تفاهم‌نامه ديگر، قراردادي بين يک شرکت چيني به ارزش دو ميليارد يورو به منظور کمک به صنايع استان به امضا رسيد و همچنين در تفاهم‌نامه سوم که بين معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري و کميته امداد امام خميني(ره) کشور منعقد شد پنج هزار مددجوي تحت پوشش و غير مددجو مي‌توانند از تسهيلات به منظور ساخت منزل مسکوني استفاده کنند. اين در حالي است که يک هزار واحد مسکوني به صورت صد درصد براي ايتام ساخته و تا خرداد ماه سال آينده تحويل داده خواهد شد.

تأمين مسکن پنج پروژه عمراني نيز در دستور کار قرار گرفت، همچنين اعتبار به منظور اشتغال در سال جاري 25 ميليارد تومان عنوان شد که با اعتبارات بانک‌هاي عامل سالانه بيش از 110 هزار خانوار از پوشش کميته امداد خارج مي‌شوند، که اين تعداد در استان مرکزي 5 هزار خانوار است.

در ادامه اين نشست با حضور رياست جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري، محمدرضا نعمت‌زاده؛ وزير صنعت، معدن و تجارت، حميد چيت‌چيان؛ وزير نيرو، سيد تقي نوربخش؛ مديرعامل تأمين اجتماعي و امير اميري؛ معاون وزير راه و شهرسازي و همچنين سيف؛ به عنوان رئيس بانک مرکزي 6 پروژه به صورت همزمان از طريق ويديو کنفرانس افتتاح و برخي عمليات اجرايي آن آغاز شد.

مسئول روابط عمومي شهرداري نصيرشهر خبر داد؛

استقبال پرشور از نايب‌قهرمان نصيرشهري رقابت‌هاي ووشوي چين

رباط کريم-ذبيح اله اصغري

مسئول روابط عمومي شهرداري نصيرشهر از استقبال پرشور از نايب‌قهرمان نصيرشهري رقابت‌هاي بين‌المللي فرم زي شوئن نن چوان چين خبر داد. پيام کاکاوند در گفت‌‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: مردم و مسئولان نصيرشهر از قهرمان خود بهنام قنبري که در مسابقات بين‌المللي چين به مقام نايب‌قهرماني ووشو دست يافت به ‌گرمي استقبال کردند.

وي بيان کرد: اين ووشوکار ارزنده و صاحب‌نام نصيرشهر توانست با درخشش خود در رقابت‌هاي بين‌المللي فرم زي شوئن نن چوان مقام نايب‌قهرماني را براي کشور و شهر خود کسب کند.

مسئول روابط عمومي شهرداري نصيرشهر تصريح کرد: بهنام قنبري ورزشکار خوش‌آتيه نصيرشهري در حالي به مقام نايب‌قهرماني رقابت‌هاي بين‌المللي فرم زي شوئن نن چوان نايل شد که به‌صورت انفرادي در اين مسابقات در کشور چين شرکت کرده بود.

عرضه برخي داروها در عطاري‌ها ممنوع است

شهركرد – بهار عبدالغني

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري نسبت به توزيع برخي اقلام دارويي در عطاري‌هاي استان هشدار داد و اين كار را غير قانوني و ممنوع اعلام كرد.

دكتر رضا محمدي توزيع و عرضه داروهاي زيبايي و تناسب اندام و سقط جنين در عطاري‌ها، آرايشگاه‌هاي زنانه و باشگاه‌هاي بدنسازي را از معضلات جدي دانشگاه علوم پزشكي دانست. وي با بيان اينكه مجوز راه‌‎اندازي عطاري‌ها از سوي سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف صادر مي‌شود، افزود: اگرچه اين دانشگاه با انجام بازرسي و گشت‌هاي مشترك سعي در جلوگيري از عرضه محصولات غير مجاز دارد اما برخورد با متخلفين نيازمند برنامه منسجم و اقدام جدي‌تر است. محمدي تصريح کرد: سازمان تعزيرات و اداره اماكن در كارگروه مبارزه با قاچاق كالا در حال پيگيري و تشكيل گشت مشترك بازرسي از مراكز عرضه اين گونه داروها است. وي خاطرنشان کرد: با توجه به افزايش روزافزون عطاري‌ها و فروش غيرمجاز برخي داروها در اين مراكز، وزارت بهداشت نيز در اين راستا در حال ساماندهي مراكز عرضه داروهاي گياهي و عطاري در استان‌ها است.

رئيس برنامه و بودجه چهارمحال و بختياري:

شركت 98 هزار خانوار چهارمحال و بختياري در سرشماري اينترنتي

شهركرد – بهار عبدالغني

رئيس برنامه و بودجه چهارمحال و بختياري گفت: تا پايان مهلت ثبت‌نام اينترنتي 98 هزار و 346 خانوار استان در سرشماري اينترنتي سال 95 ثبت‌نام کردند. حبيب‌ا... وفايي اظهار داشت: با آغاز ثبت‌نام اينترنتي از 3 مهرماه تا ساعت 24 روز جمعه 30 مهرماه 98 هزار و 346 خانوار ثبت‌نام که 349 هزار و 929 نفر را در برمي‌گيرد. وي با بيان اينکه درحالي که درصد تحقق سرشماري در کشور 149 درصد است، افزود: درصد تحقق سرشماري در استان 168 درصد گزارش شده است. رئيس برنامه و بودجه چهارمحال و بختياري با اشاره به زمان ويرايش اطلاعات بيان کرد: سرپرستان خانوار مي‌توانند تا 7 آبان‌ماه براي ويرايش اطلاعات به سايت سرشماري مراجعه کنند. وفايي با اشاره به آغاز مرحله دوم سرشماري خاطرنشان کرد: مرحله دوم سرشماري از 28 مهرماه آغاز و تا 28 آبان‌ماه با حضور 252 مأمور سرشماري در 242 حوزه انجام مي‌شود.


 در استان 

 برگزاري همايش آموزشي پدافند غيرعامل در شركت گاز گلستان

گرگان – خبرنگار آفرينش

همايش آموزشي پدافند غيرعامل با حضور مديرعامل، روسا و تني چند از کارکنان در محل سالن همايش اين شرکت برگزار گرديد.در اين سمينار يک روزه، کارکنان شرکت با مفهوم پدافند عامل و غيرعامل، انواع آن، راهکارها، موانع و نحوه عمل در مواقع بحراني آشنا شدند.

در همين رابطه رئيس پدافند غيرعامل گاز گلستان در مصاحبه با پايگاه اطلاع‏رساني شرکت گفت: پدافند غيرعامل به معناي کاهش مشکلات در زمان بحران بدون استفاده از ادوات جنگي است و از آن جايي که پيشگيري مقدم بر درمان است، اين سمينارها و دوره‎ها مي‎تواند تاثير زيادي در پيشگيري از صدمات احتمالي داشته باشد.

وي در تشريح مهمترين اهداف موضوع اشاره شده گفت: تقليل آسيب‌پذيري و کاهش خسارات و صدمات تأسيسات، تجهيزات و نيروي انساني در برابر خطرات، حفظ سرمايه‌ها و توان شرکت جهت ادامه فعاليت‌ها و تداوم خدمات‎رساني از مهمترين اين اهداف است.

سيد جواد ميرشاهدهي تصريح کرد:در اين همايش آموزشي مباحث مهمي پيرامون تعاريف و اصطلاحات پدافند عامل وغيرعامل، انواع دفاع غيرعامل و وظايف آن، تاريخچه، مقاوم‏سازي و استحکام،استراتژيهاي رايج دراين زمينه، نتايج حاصل ازآموزشها در حوزه‏هاي مربوطه، پارامترهاي اساسي و موثر، آسيب‎پذيري در سازمان و تاثير آن بر ريسک، ظرفيتهاي سازمان، تاب‎آوري در سازمان و ويژگيهاي موردنياز تاب‏آوران، تحليل و ارزيابي هرم فاجعه و تاثير حوادث بر تاب‏آوري سازمان و موارد مرتبط ديگر در اين رابطه توسط استاد دوره ارائه شد که مورد استقبال همکاران قرارگرفت.

برگزاري مانور آتش‎نشاني و اطفاء حريق در شهرک صنعتي آق قلا

گلستان – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان گلستان از برگزاري مانور آتش‎نشاني و اطفاء حريق با حضور شاغلين واحدهاي صنعتي و کارشناسان سازمان آتش‎نشاني و خدمات ايمني در شهرک صنعتي آق‎قلا خبر داد.

حجت‎اله خليل‎زاده اظهار داشت: اين مانور با هدف ايمني اين شهرک‌هاي صنعتي در مواقع حوادث مترقبه و غيرمترقبه برگزار شد.

وي با اشاره به اينکه در نظر است مانور آتش‌سوزي و اطفاي حريق در تمامي شهرکها و نواحي صنعتي استان برگزار شود؛ افزود: تلاش مي‌شود با تجهيز شهرکها و نواحي صنعتي به سيستم‌هاي مجهز ايمني و حفاظتي، با خطرات احتمالي که ممکن است واحدهاي صنعتي را تهديد کند، مقابله شود. خليل‌زاده ادامه داد: در حال حاضر 3 آشيانه آتش‌نشاني فعال مجهز به 3 خودروي آتش‌نشاني در شهرک‌هاي صنعتي گنبد، آق قلا و بندرگز در حال فعاليت هستند. وي افزود: برگزاري مانورهاي آتش‎نشاني فرصت مناسبي براي نشان دادن آمادگي نيروهاي آتش‌نشان در حفاظت از سرمايه‌هاي صنعتگران در شهرکها و نواحي صنعتي مي‌باشد. مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گلستان گفت: در اين مانور نيروهاي آتش‌نشان مستقر در شهرک صنعتي آق‌قلا با انواع حريق و روشهاي مقابله با آنها، امکانات آتش‎نشاني موجود در ايستگاه و نحوه کار با تجهيزات خودرو آتش‎نشاني و همچنين شناسايي نقاط و گلوگاههاي حساس و حادثه‌خيز شهرک آشنا شدند.

شهردار رباط کريم خبر داد؛

مقابله با سد معبر؛ از مهم‎ترين راه‎هاي مبارزه با بزه اجتماعي

رباط کريم - ذبيح اله اصغري

شهردار رباط کريم جلوگيري از تجمع دستفروشان در معابر اصلي شهر و ايجاد شلوغي و هرج مرج در ساعات پاياني روز را يکي از مهمترين راههاي جلوگيري از ايجاد بزه در سطح شهر دانست .

به گزارش خبرنگار ما، مهندس مسعود مختاري ضمن تاکيد بر اينکه سد معبر در هر شکلي خلاف قوانين و مقررات شهري است از دور جديد مقابله با اين پديده اجتماعي خبر داد .

وي افزود: متاسفانه در ساعات پاياني روز افرادي اقدام به بساط در معابر اصلي شهر مي‌نمايند که ضمن ايجاد اختلال در تردد عابران براي کسب و کار صنوف مستقر در شهر نيز مزاحمت ايجاد مي‎نمايند . شهردار رباط کريم بيان داشت: گزارش و شکايات بسياري از سوي شهروندان و کسبه مبني بر مزاحمت اين افراد در تردد و کسب و کار به شهرداري واصل گرديده که تا حد توان با اين موضوع برخورد جدي گرديده است . وي ادامه داد: سازوکارهايي نيز براي اين افراد در نظر گرفته شده است از جمله راه‌اندازي بازار روز و يا محلهاي خاص براي استقرار و کسب اين بخش از شهروندان که متاسفانه با وجود تدابير شديد هنوز هم اين پديده در شهر مشاهده مي‎گردد . مهندس مختاري تصريح کرد: با همکاري معاونت خدمات شهر و واحد سد معبر دور جديد ساماندهي و جمع‎آوري دستفروشان ابلاغ گرديده است و به زودي آغاز خواهد شد .وي در پايان با اشاره به اينکه اصولا از لحاظ اقتصادي و اجتماعي پديده دستفروشي نقش منفي در جامعه ايفا مي‎نمايد، گفت: اميد است با نظارت منظم و عملکرد مستمر واحد سد معبر بتوانيم به ايجاد نظم و رضايت شهروندان و همچنين بهبود سيماي بصري شهر اقدام نماييم.

مديرعامل شرکت آبفاي استان اصفهان در اولين هم‎نت آب ايران:

نخبگان براي مقابله با بحران آب راه‎حل ارائه دهند

اصفهان – محمد راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به وقوع خشکساليهاي مستمر و تهديداتي که براي فلات مرکزي کشور به همراه داشته است، تاکيد کرد: انديشمندان و نخبگان ايراني که دغدغه فرهنگ و تمدن ايران زمين را دارند بايد راهکارهاي جدي را در خصوص مقابله با بحران کم‎آبي ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس هاشم اميني در مراسم افتتاحيه رويداد کارآفريني هم‌نت آب که در جمع نخبگان دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار شد؛ گفت: شرکت آبفاي استان اصفهان به منظور بررسي چالشها، واکاوي مسايل واقعي در صنعت آب شرب و فرصتهاي موجود براي خلق ارزش، ارتباط با سازمانهاي ذيربط و پيگيري موضوع تا يافتن راهکارها اقدام به برگزاري هم‎نت آب نموده است که خوشبختانه با استقبال خوبي از سوي دانشجويان و نخبگان روبرو شد.

وي به چالشهايي که در هم‎نت آب مورد بررسي و واکاوي قرار گرفت پرداخت و بيان داشت: مقررشد در اين همايش چالشهاي بحران کم‎آبي و رشد جمعيت، تفکيک انشعابات مشترکين، مخازن ذخيره استراتژيک، بحران کم‎آبي و رشد جمعيت، بازچرخاني آب خاکستري و بهسازي محلي فاضلاب (چربي‎گيرها) توسط دانشجويان و نخبگان مورد بررسي قرار گيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي