جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5406

آمار فروش فيلم‌هاي درحال اکران سينماها؛
«سيانور» 370 ميليوني شد


«موتورهاي مرگبار»؛ پروژه جديد پيتر جکسون


«نهنگ عنبر2_سلكشن رويا» در مراحل فني توليد


«برادرم خسرو» همچنان بلاتکليف


آغاز اجراي يک نمايش با حضور «داريوش مهرجويي»


اكران«پري دريايي» به زودي


«باغ وحش خيابان 64» در شبكه پويا


خبر هنري


ميز خبــر


 آمار فروش فيلم‌هاي درحال اکران سينماها؛
 «سيانور» 370 ميليوني شد 

 
در ميان فيلم‌هاي اکران شده در سالن‌هاي سينما فيلم‌هاي اجتماعي و موضوعات تاريخ معاصر نظر مخاطب را به خود جلب کرد.

به گزارش فارس، دو فيلم سينمايي «يتيم خانه ايران» و «متولد 65» از صبح چهارشنبه در سينماهاي تهران و شهرستان به نمايش درآمد. در ميان فيلم هاي اکران شده فيلم سينمايي «سيانور» با موضوع فعاليت گروهک منافقين و تاريخ معاصر با اقبال بسيار خوبي مواجه شد.

فياض هوشيار پارسيان مدير پخش دفتر سيماي مهر درباره فروش «سيانور» گفت» فيلم پنجشنبه شب با فروش 75 ميليون تومان در تهران دست يافت و در تهران ما تنها 16 سالن در اختيار داريم . اين فيلم ظرف 9 روز نمايش به فروش 371 ميليون تومان دست يافت.

ميرزايي مدير فروش دفتر فيلميران درباره فروش فيلم هاي اين دفتر گفت: فيلم سينمايي «يتيم خانه ايران» چهارشنبه به 3 ميليون و 500 هزار تومان و پنج شنبه 7 ميليون و 500 هزار تومان فروش دست يافت هنوز سينماهاي اين فيلم کامل نشده است و در شهرستان ها از جمله مشهد از امشب به نمايش درمي آيد.

وي درباره فروش فيلم «متولد 65» گفت: فيلم در تهران به فروش 33 ميليون تومان ظرف روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه رسيد. که در روز چهارشنبه با فروش 9 ميليون تومان مواجه شد. فيلم سينمايي «نيمه شب اتفاق افتاد» به فروش 295 ميليون تومان رسيد اين فيلم 26 سالن در تهران و 22 سالن در شهرستان در اختيار دارد.

ميرزايي گفت: فيلم سينمايي «فروشنده» به فروش 13 ميليارد و 330 ميليون تومان دست يافت .

مختاري مدير دفتر پخش هدايت فيلم گفت: فيلم «خشکسالي و دروغ» در تهران به فروش 967 ميليون تومان و در شهرستان به فروش 440 شهرستان نايل شد . فروش شب گذشته فيلم 60 ميليون تومان بود هم اينک 22 سالن سينما در تهران در اختيار داريم که اگر سينما آزادي را در اختيار داشتيم با فروش بيشتري مواجه مي شديم. هم اينک فيلم به فروش 1 ميليارد و چهارصد ميليون و 7 هزار تومان رسيده است.


 «موتورهاي مرگبار»؛ پروژه جديد پيتر جکسون 

 هواداران مجموعه تن تن اصلا خوشحال نباشند. ظاهرا اين پروژه به ليست سياه رفته است. پيتر جکسون در جديدترين اثرش هم سراغ تن تن نمي‌رود.

به گزارش تسنيم، وقتي سال 2011 استيون اسپيلبرگ و پيتر جکسون در مقام کارگردان و تهيه کننده از انيميشن «ماجراهاي تن تن» رونمايي کردند گفتند که قرار است در قسمت دوم، جايشان را با هم عوض کنند تا پيتر جکسون کارگردان شود و استيون اسپيلبرگ تهيه کننده. اما قسمت دوم اين پروژه دقيقا مصادف شد با چراغ سبز برادران وارنر به سه گانه «هابيت» پيتر جکسون و اين کارگردان سه سال همه چيز را وقف اين پروژه در نيوزيلند کرد. هر موقع و در هر کنفرانسي هم خبرنگاري از «تن تن 2» سوال مي کرد، خيلي راحت آن را به بعد از «هابيت» موکول مي کردند.

پروژه «هابيت» براي نيوزيلند آن قدر درآمدزا بود که پيتر جکسون بتواند به خاطرش لقب شواليه بگيرد. اما حتي سِر پيتر جکسون هم انگار نمي تواند طلسم پروژه «تن تن» را باطل کند. حالا چند سالي هست که هابيت تمام شده اما جکسون نه تنها «تن تن» را آغاز نکرده بلکه مي خواهد پروژه اي به نام «موتورهاي مرگبار» را بسازد. جکسون در اين پروژه فيلمنامه نويس و تهيه کننده خواهد بود و کارگرداني به يک فيلم اولي به نام کريستين ريورز واگذار شده است. ريورز اگرچه در زمينه کارگرداني يک فيلم اولي به حساب مي آيد اما در زمينه جلوه هاي ويژه و کارگرداني هنري کارنامه قابل توجهي دارد. او در سه گانه «ارباب حلقه ها» و «هابيت»، همين طور در فيلم هاي «ترساننده ها»، «کينگ کنگ» و «استخوان هاي دوست داشتني» با جکسون همکاري کرده است. پيش بيني مي شود «موتورهاي مرگبار» اواخر سال 2017 يا در سال 2018 روي پرده برود.

«موتورهاي مرگبار» اقتباسي از رماني به همين نام نوشته فيليپ ريو است که قسمت اول يک چهارگانه به حساب مي آيد. فيلمنامه اين اثر توسط پيتر جکسون، فرن والش و فيليپا بوينز نوشته شده و فيلمبرداري در نيوزيلند انجام مي شود.


 «نهنگ عنبر2_سلكشن رويا» در مراحل فني توليد 

 فيلم سينمايي نهنگ عنبر سلکشن رويا؛ در حال تدوين است.به گزارش صبا، تدوين فيلم "نهنگ عنبر سلکشن رويا" توسط سيامک مهماندوست به پايان رسيده و بلافاصله ساخت موسيقي و صداگذاري آن توسط امير توسلي و عليرضا غفاري‌نژاد آغاز شده ست.سري دوم نهنگ عنبر به دليل فراوان بودن فضاي دهه شصت به جلوه‌هاي ويژه گسترده‌اي نياز دارد که هادي اسلامي مديريت آن را برعهده گرفته است.پست پروداکشن نهنگ عنبر2 -سلکشن رويا؛ زمان زيادي را خواهد گذراند تا فيلم به مرحله اکران برسد.اين پروژه سينمايي به تهيه‌کنندگي سامان مقدم و با سرمايه‌گذاري نيوشا طبيبي، نيما طبيبي، مجيد مطلبي و سامان مقدم ساخته شده است.بازيگراني اصلي که در پروژه سينمايي "نهنگ عنبر،سلکشن رويا "همکاري دارند؛ عبارتند از: ضا عطاران، مهناز افشار، ويشکا آسايش، حسام نواب صفوي، رضا ناجي، اميرحسين آرمان، سيروس گرجستاني و علي قربان‌زاده.


 «برادرم خسرو» همچنان بلاتکليف 

باشگاه خبرنگاران : کارگردان «برادرم خسرو» از بي اطلاعي خود از زمان اکران فيلم گفت.احسان بيگلري، کارگردان در خصوص زمان اکران «برادرم خسرو» اظهار داشت: «اميدوارم که شوراي صنفي نمايش و پخش‌کننده تصميم درستي براي اکران اين فيلم بگيرند، تا فيلم تلف نشود. به هر حال اين فيلم اول من است و مي‌خواهم در زمان مناسبي اکران شود و نه در يک زمان سوخته، البته هنوز زمان اکران اين فيلم مشخص نيست.» او درباره حس و حالي که زمان ديدن فيلم خود بر پرده دارد، گفت: «مشخص است که خيلي حس خوبي دارم؛ چون تا آن لحظه‌اي که فيلم اکران نشود و مردم فيلم را نبينند، انگار که هيچ کاري نکرده‌ام و اصلا تا تولد فيلم من به طور کامل به پايان نرسد، دست و دلم به ساخت فيلم جديد نمي‌رود.»


 آغاز اجراي يک نمايش با حضور «داريوش مهرجويي» 

 ايسنا: داريوش مهرجويي زنگ افتتاح نمايش «مرگ زنان زرد» را به صدا در خواهد آورد.«مرگ زنان زرد» به نويسندگي و کارگرداني امين آبان از امروز شنبه هشتم آبان‌ ماه در تماشاخانه ارغنون با حضور داريوش مهرجويي به صحنه مي‌رود.

نمايش «مرگ زنان زرد» به معضلات و آسيب‌هاي فرار دختران از خانه و موضوعاتي همچون خودکشي مي‌پردازد.

اين اثر از شنبه هشتم، آبان‌ ماه ساعت 16 در تماشاخانه ارغنون: واقع در خيابان حافظ ، نوفل لوشاتو، بعد از چهار راه رازي، نرسيده به خيابان وليعصر، بن‌بست زيبا، شماره يک روي صحنه خواهد رفت.


 اكران«پري دريايي» به زودي 

صبا: فيلم سينمايي «پري دريايي» به کارگرداني مسعود آقابابائيان با موضوع آلودگي خليج فارس آماده اکران شد.برپايه آخرين نشست شوراي صنفي اکران، فيلم سينمايي «پري دريايي» به کارگرداني اميرمسعود آقابابائيان و به تهيه کنندگي محمدرضا عرب با سرگروهي سينما آزادي به زودي در سينماهاي تهران و سراسر کشور پخش خواهد شد. داستان «پري دريايي» درباره غواص دوران دفاع مقدس به نام يونس است که متوجه آلودگي در سواحل خليج فارس مي شود و تلاش مي کند تا علت آلودگي محيط زيست دريايي را بيابد و دراين بين درگير ماجراهايي مي شود.در فيلم سينمايي «پري دريايي»:امير آقايي، پانته‌آ مهدي نيا، اصغرهمت، شاهرخ فروتنيان، سيروس کهوري‌نژاد و… نقش آفريني مي کنند.


 «باغ وحش خيابان 64» در شبكه پويا 

آفرينش: لوسي در خانه پلاک 64، در کوچ? باغ‌وحش زندگي مي‌کند. خان? آنها درست چسبيده به باغ‌وحش است. هر شب قبل از خواب، لوسي از پنجر? اتاق خوابش وارد باغ‌وحش شده و با همسايگان خيلي خاصّش چند دقيقه‌اي صحبت مي‌کند. آنها براي لوسي از خاطراتي که در دشت‌هاي آفريقا داشتند مي‌گويند و به او چيزهاي خوبي مي‌آموزند. نلسون، فيل آفريقايي؛ جورجينا، زراف? گردن‌دراز آفريقايي؛ بوريس، خرس قهوه‌اي؛ مولي، اسب آبي؛ تيکل و گيگل ميمون‌ها دوستان او هستند. البته لوسي دوستان ديگري هم دارد که بعضي وقت‌ها به ديدن او مي‌آيند. مثل دوريس، توبي، کوين، اودري، گرتي، بائوبائو، کاساندرا، کاسپر و ديگران.مجموع? «باغ‌وحش خيابان 64» در چهار فصل 24 قسمتي براي گروه سني خردسال توليد شده که در حال پخش از شبكه پويا مي باشد.


 خبر هنري 

 هتل بين المللي فردوسي ميزبان مديران تئاتر 12 کشور

نشست مديران هنرهاي نمايشي منطقه غرب آسيا از 9 تا 11 آبان در هتل بين المللي فردوسي برگزار خواهد شد.

به گزارش آفرينش ، اين نشست سه روزه با حضور مديران هنرهاي نمايشي کشورهاي افغانستان ، عراق، پاکستان، سوريه ، عمان ، قطر، الجزاير، تونس، آذربايجان ، لبنان و ايران در هتل بين المللي فردوسي تهران برگزار خواهد شد.

مهمانان اين نشست در اولين روز به بازديد از مجموعه تاريخي کاخ گلستان و مجموعه تئاتر شهر به عنوان دو بناي تاريخي و فرهنگي ايران که در تاريخ فرهنگ و هنر ايران نقش موثري داشته اند خواهند رفت . اجراي قطعات نمايشي آييني و سنتي همچون تعزيه خواني و آيين هاي عاشورايي از جمله برنامه هاي اين روز در کاخ گلستان خواهد بود.

نشست هاي رسمي و جلسات مشورتي اين رويداد بين المللي هنرهاي نمايشي از ساعت 8 صبح روز 10 آبان و با سخنراني علي مرادخاني معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛ سيد محمد حسين هاشمي و معاون فرهنگي وزارت علوم تحقيقات و فناوري ؛سيد ضيا هاشمي آغاز خواهد شد و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ادامه خواهد داشت که طي آن معرفي تئاتر هر يک از کشورهاي حاضر در اجلاس و معرفي تئاتر ايران به مهمانان خارجي انجام خواهد گرفت.

از جمله سخنرانان اين روز مهدي شفيعي ، مرضيه برومند ، شهرام کرمي ، سعيد اسدي ، داوود فتحعلي بيگي ، سيد فاتح بادپروا، اصغر همت ، علي قرباني و عطا الله کوپال خواهند بود که به مدت 10 دقيقه به معرفي جشنواره هاي بين المللي و نهاد هاي زير مجموعه خود مي پردازند.

نخستين نشست مديران هنرهاي نمايشي منطقه غرب آسيا از 9 تا 11 آبان با ميزباني اداره کل هنرهاي نمايشي در تهران برگزار مي شود.

«فروشنده»؛ فيلم برگزيده تماشاگران در فستيوال بمبئي

فيلم «فروشنده» به عنوان بهترين فيلم از نگاه تماشاگران هجدهمين فستيوال فيلم بمبئي انتخاب شد.به گزارش ايسنا ، هفتمين ساخته اصغر فرهادي،در اين دوره از فستيوال فيلم بمبئي در بخش فيلم‌هاي برگزيده‌ي ارائه شده به اسکار اکران شد و بليت‌هاي نمايش آن،در مدتي بسيار کوتاه فروش رفت.

اين جايزه، سومين جايزه «فروشنده» به عنوان «فيلم برگزيده تماشاگران» پس از فستيوال آمستردام و اولان‌باتور به حساب‌ مي‌آيد.

پيش از اين، «فروشنده» علاوه بر جوايز بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر مرد فستيوال کن،جايزه بهترين فيلم فستيوال مونيخ و هوگوي نقره‌اي از فستيوال شيکاگو را هم از آن خود کرده بود.

فستيوال فيلم بمبئي از بيستم تا بيست و هفتم اکتبر (بيست و نهم مهر تا ششم آبان ماه) در هندوستان برگزار شد.

حضورايران در بيست و يکمين دوره نمايشگاه کتاب الجزاير

موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران به نمايندگي از نشر ايران در بيست و يکمين دوره ي نمايشگاه کتاب الجزاير حضور دارد.

به گزارش آفرينش، بيست ويکمين دوره نمايشگاه بين المللي کتاب الجزاير باحضور عبدالمالک سلال نخست وزير الجزاير، نخست وزير نيجر، اعضاي هيأت دولت الجزاير، علما، فرهيختگان، ناشران، سفرا و ارباب رسانه هاي داخلي وخارجي در کاخ نمايشگاه هاي پايتخت افتتاح گرديد.غرفه جمهوري اسلامي ايران دراين دوره با مشارکت رايزني فرهنگي کشورمان در الجزاير راه اندازي شده است.

غرفه ايران در اين دوره از نمايشگاه 16 مترمربع است و200 عنوان کتاب در زمينه هاي مختلف از قبيل ايران شناسي، هنر، کودک و نوجوان و آموزش زبان فارسي در آن به نمايش در مي آيد.نخست وزير الجزاير در بازديد از غرفه ج.ا.ايران اعلام نمود که در افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير در تهران در 14 آذر ماه سال جاري شخصا حضور خواهد داشت.

بيست و يکمين دوره نمايشگاه کتاب الجزايرازتاريخ 5 تا 15 آبان ماه با حضور 671 ناشر خارجي و 60 اديب و نويسنده برگزار مي شود. 900 مؤسسه انتشاراتي از جمله 290 مؤسسه الجزايري درنمايشگاه حضور دارند و 30 هزار عنوان کتاب در اين دوره ازنمايشگاه عرضه مي شود.

بيست و يکمين دوره نمايشگاه کتاب الجزاير روز 15 آبان ماه به کار خود پايان مي دهد.


 ميز خبــر 

 راه يابي «شکسپير عشق 2001» به فستيوال تئاتر «بلاروس»

نمايش «شکسپير عشق 2001» نوشته ميلاد اکبر نژاد و کارگرداني عباس اقسامي به بخش اصلي فستيوال بين المللي تئاتر بلاروس راه يافت.به گزارش آفرينش، عباس اقسامي کارگردان تئاتر درباره خبر حضور نمايش «شکسپير عشق 2001» در بلاروس گفت: فستيوال بين المللي تئاتر بلاروس از سوم تا دهم آذرماه امسال در دو بخش دانشگاهي و حرفه اي برگزار مي شود و در اين دوره ميزبان 26 نمايش از کشورهاي مختلف است.

اين کارگردان تئاتر تصريح کرد: «شکسپير عشق 2001» سال گذشته نيز در فستيوال بين المللي تئاتر اسپانيا حضور داشته اما متاسفانه تاکنون شرايط براي اجراي عمومي اين اثر در داخل کشور فراهم
نشده است.

به گفته اقسامي، نمايش مذکور يک نمايش کمدي موزيکال و اثري پاروديک بر اساس رومئو و ژوليت شکسپير است و افشين زارعي، سلمان خطي، علي تقي زاده، سامان خليليان، حسين جمالي، مهدي حاجيان و آرام خلخالي به عنوان بازيگران و سحر ابراهيمي مهر در مقام دستيار کارگردان و برنامه ريز در اين نمايش 50 دقيقه اي حضور دارند.

اين گروه اجرايي در سال 93 نيز با نمايش «ترديد نکن هوراشيو» در فستيوال بين المللي تئاتر پرتغال حضور داشته و پيش از اين نيز در جشنواره هاي بين المللي تئاتر در کشورهاي هند، مالزي، فرانسه، ارمنستان و لهستان شرکت کرده اند.

شام خصوصي با «دي‌کاپريو » با پرداخت 5 پوند

دوستداران دي کاپريو مي‌توانند با پرداخت 5 پوند با بازيگر محبوبشان در ادينبورگ شام بخورند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، رقابتي جديد به راه افتاده که برنده آن مي‌تواند در ادينبورگ با دي کاپريو برنده جايزه اسکار به صرف شام بپردازد.در عين حال شرکت کنندگان در اين رقابت مي‌توانند مطمئن باشند که پولشان صرف کمک به افراد بي‌خانمان مي‌شود.

کسي که برنده اين رقابت شود مي‌تواند از سر شب تا وقت شام در هتل جرج با دي کاپريو به گفتگو بپردازد. يک سفر درجه يک به اسکاتلند با راه‌آهن اسکاتنلد و امکان خريد در «راکس» خيابان جرج نيز از ديگر امکانات اين رقابت براي فرد برنده خواهد بود.

همه اين امکانات با هزينه‌اي 5 پوندي ممکن خواهد شد و پولي که از اين بابت جع مي شود صرف خريد غذا براي افراد بي‌خانماني خواهد شد که به پناهگاه‌هاي بي‌خانمان‌هاي ادينبورگ مراجعه مي‌کنند.

سال پيش اين برنامه با حضور جرج کلوني برگزار شد و او در نوامبر 2015 در چنين برنامه‌اي براي حمايت از بي‌خانمان‌ها شرکت کرد.او بعد هم به يک ساندويچ فروشي در ادينبورگ رفت و با کارکنان آنجا سلفي گرفت.

کلوني خودش مبلغ 650 پوند نيز به اين برنامه پرداخته بود و در نهايت برنده فردي 32 ساله از گلاسکو بود که توانست يک عصر را با کلوني بگذراند و شام را با او صرف کند.

امسال دي‌کاپريو به عنوان چهره حاضر در اين رقابت شرکت کرده و قرار است يک سخنراني هم در مراسم اهداي جوايز تجارت اسکاتلند ادا کند.

برنامه امسال 17 نوامبر برگزار مي‌شود.

کربلايي ها مهمان جشنواره فيلم کوتاه تهران

فيلمسازاني از کشور عراق و شهر کربلا مهمان سي و سومين جشنواره فيلم کوتاه تهران مي شوند.

به گزارش آفرينش، در ميان مهمانان خارجي جشنواره سي و سوم تعدادي از فيلمسازان و مديران سينمايي عراق حضور دارند.

حيدر جلوخان مدير عامل جشنواره فيلم النهج عراق، حسنين عمران مدير جشنواره النهج عراق، باقر الربيعي کارگردان سينما، وثاب الصگر کارگردان سينما و تلويزيون و سعد العصامي فيلمساز کانال ماهواره اي کربلا افرادي هستند که به عنوان مهمان به تهران مي آيند.در اين ميان باقر الربيعي با فيلم «عکس»، وثاب الصگر با فيلم «گذشته» و سعد العصامي با فيلم «فروشنده بخور» در بخش اسلام و صلح جهاني حضور دارند.

سي و سومين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبيري فريد فرخنده کيش برگزار مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي