جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5409

با عجيب‌ترين بازيکنان ليگ ايران آشنا شويد
دو بازيکن اوکرايني گران‌تر از 18 بازيکن پرسپوليس!


واکنش کي‌روش به تمجيد وزير پيشنهادي ورزش


خبرنامه


خبـــرنامه


 با عجيب‌ترين بازيکنان ليگ ايران آشنا شويد
 دو بازيکن اوکرايني گران‌تر از 18 بازيکن پرسپوليس! 

 
پرسپوليس دو بازيکن اوکرايني در ليست خود مي‌بيند که قراردادي سنگين با اين باشگاه بسته‌اند اما هنوز عملکرد موثري نداشته و دقايق زيادي براي تيم به ميدان نرفته‌اند.

خريدهاي بي‌کيفيت باشگاه پرسپوليس در سال‌هاي گذشته هميشه دردسرساز بوده و اين باشگاه حتي وقتي خريدهاي باکيفيت هم داشت، پس از جدايي اين بازيکنان درگير پرداخت مطالبات‌شان شد و از هر منظر، خريد خارجي براي پرسپوليس خوش‌يمن نبود.

در اين فصل، جذب دو بازيکن اوکرايني پس از اتمام اردوي پرسپوليس در کشور اوکراين، يک ماجراي جديد ساخت. سرخپوشان از شهر کيف به تهران برگشتند و همان زمان، برانکو راهي زاگرب شد. او پس از بازگشت به تهران، با دو خريد خارجي و جديد تيمش مواجه شد و از همان زمان (و نه در جريان اردوي سرخپوشان در اوکراين)،‌ به دفاع همه جانبه از اين دو بازيکن اوکرايني پرداخت. اين در حالي است که در يک برنامه تلويزيوني، معماهاي عجيبي در مورد اين بازيکن اوکرايني به وجود آمد و تا حدودي مشخص شد «الکساندر پلي‌يانسکي و ولاديمير پريميوف» براي حضور در پرسپوليس، راه جالب و پرحکايتي را دنبال کرده بودند.

حالا که يک سوم از کل ليگ برتر گذشته، راحت‌تر مي‌توان در مورد اوکرايني‌هاي پرسپوليس کنکاش و بررسي کرد. اين دو بازيکن روز 28 تيرماه به پرسپوليس پيوستند و حدود 4 ماه است که در ايران زندگي مي‌کنند و همراه تيم به تمرين مي‌پردازند. آنها ديگر تا به حال بايد با بازيکنان در تمرين به هماهنگي مي‌رسيدند و به محيط جديد و زندگي در تهران عادت مي‌کردند که اگر غير از اين باشد، شرايط غيرطبيعي پيش آمده است. از سوي ديگر، 10 بازي پرسپوليس در ليگ برتر، يک ديدار در جام حذفي و چندين بازي دوستانه در محل تمرين تيم را تجربه‌ کرده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند خود را به عنوان بازيکنان فيکس و تأثيرگذار تيم معرفي کنند.

جالب اينکه خط حمله پرسپوليس شرايط خوبي ندارد و تغييرات در اين خط، زياد بوده ولي به غير از يک بازي مقابل تيم ليگ دويي، اما قابل احترام قشقايي، فرصتي به پريميوف نرسيد يا نتوانست خود را به تيم تحميل کند تا به افزايش تعداد گل‌هاي زده پرسپوليس در هنگامي که بازي‌ها گره مي‌خورد، کمکي شود.

تاکنون پريميوف تنها 9 دقيقه به صورت رسمي و در ليگ برتر براي پرسپوليس به ميدان رفته و پلي‌يانسکي، مدافع اوکرايني نيز فقط 28 دقيقه براي سرخپوشان بازي کرده است. البته در مجموع 39 دقيقه‌اي که اين دو نفر براي پرسپوليس به ميدان رفته‌اند، کوچک‌ترين تأثيري در نتيجه بازي‌هاي تيم نداشته‌اند؛ نه پريميوف به عنوان مهاجم، براي تيم گلزني کرده و نه پلي‌يانسکي توانسته اتفاق خاصي را رقم بزند.

موضوع بعدي به شرايط مالي قرارداد اين دو بازيکن مربوط مي‌شود. ارزش فني آنها تا حدود زيادي با توجه به آمار رسمي و نيمکت‌نشيني و سکونشيني‌هاي پياپي مشخص شد، اما اين طرف ماجرا، مبلغ قرارداد پلي‌يانسکي و پريميوف نيز قابل توجه است. باوجود اينکه آنها يک سوم فصل را از دست داده‌اند، پلي‌يانسکي در پايان ليگ شانزدهم بايد 900 ميليون تومان از پرسپوليس بگيرد و پريميوف نيز 840 ميليون تومان! اين پول يا از بيت‌المال به جيب اين دو بازيکن نيمکت‌نشين پرداخت مي‌شود و يا از طريق مشارکت هواداران پرسپوليس در سامانه پيامکي که پول اين همکاري، به صورت ماهانه به قبض تلفن همراه طرفداران تيم سرخپوش پايتخت اضافه مي‌شود. جالب اينکه طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس چندي پيش گفته بود که جذب بازيکن در اين باشگاه فرايندي را طي کرده و چنانچه بازيکني به کارمان نيايد در نيم فصل قرارداد او را فسخ مي‌کنيم!

در ادامه نگاهي داريم به مبلغ قرارداد بازيکنان پرسپوليس

950 ميليون تومان: اميد عاليشاه – عليرضا بيرانوند – محسن مسلمان – وحيد اميري

910 ميليون تومان: کمال کاميابي نيا، 900 ميليون تومان: مهدي طارمي – الکساندر پلي‌يانسکي

840 ميليون تومان: ولاديمير پريميوف، 800 ميليون تومان: رامين رضاييان – فرشاد احمدزاده

700 ميليون تومان: حسين ماهيني – سيدجلال حسيني – احمد نورالهي، 660 ميليون تومان: آنتوني گولچ

500 ميليون تومان: محمدامين آرام‌طبع،360 ميليون تومان: بوژيدار رادوشوويچ

300 ميليون تومان: علي عليپور – محسن ربيع‌خواه ، 240 ميليون تومان: محمد انصاري

200 ميليون تومان: صادق محرمي

کمتر از 150 ميليون تومان: احسان علوان‌زاده(120ميليون تومان) – رضا کرملاچعب (60 ميليون تومان) – شهاب زاهدي (50 ميليون تومان) – محمد رحمتي (43 ميليون و 750 هزار تومان) – ابوالفضل درويش‌وند (35 ميليون تومان) – حامد آقايي (30 ميليون تومان)

با اين حساب، پلي‌يانسکي و پريميوف از 18 بازيکن پرسپوليس گران‌تر هستند و در ليست 18 بازيکن ارزان‌تر از دو يار اوکرايني، با نام‌هايي چون سيدجلال حسيني، حسين ماهيني، محمد انصاري، رامين رضاييان و فرشاد احمدزاده مواجه مي‌شويم.


 واکنش کي‌روش به تمجيد وزير پيشنهادي ورزش 

 تمرينات تيم ملي فوتبال ايران براي بازي با سوريه در غياب مهدي طارمي آغاز شد. در اين تمرين کارولس کي روش سرمربي تيم ملي نسبت به اظهارات اخير سلطاني فر وزير پيشنهادي ورزش و جوانان واکنش مثبتي نشان داد. همچنين افشين پيرواني سرپرست تيم ملي در مورد اردوي تيم ملي براي رويارويي در ديدار دوستانه با گينه پاپوا و سپس مسابقه انتخابي جام جهاني با سوريه توضيحاتي داد که در ادامه اظهارات کي روش و پيرواني را مي خوانيد. سرمربي تيم ملي فوتبال ايران معتقد است صحبت‌هاي وزير پيشنهادي دولت براي تصدي وزارت ورزش و جوانان درباره او، وظايفش را براي خدمت به کشور "بزرگ" ايران سنگين تر مي کند.

کارلوس کي‌روش در پاسخ به اظهارات مسعود سلطاني فر درباره تيم ملي و او گفت: براي جناب آقاي دکتر سلطاني فر در مسير دشوار پيش رو آرزوي بهترين‌ها را دارم. شخصا اينجانب تنها مي‌توانم از جملات و صحبت‌هاي بسيار دلگرم کننده ايشان تشکر کرده و مراتب تقدير خود را اعلام کنم.

وي افزود: با اين حال مطمئنا اين صحبت‌ها براي بنده نشانه‌اي است از وظايف بيشتر و سنگين‌تري که پيش رو خواهم داشت و اميدوارم بتوانم با هر آنچه در توان دارم در خدمت فوتبال و کشور بزرگ ايران باشم.

پيرواني: کسي اجازه ندارد رودرروي تيم ملي قرار بگيرد

مدير تيم ملي فوتبال با تاکيد بر اينکه همه بايد براي نتيجه‌گيري تيم ملي کمک کنند گفت:‌ کار صعود تمام نشده و تيم ملي بايد به خوبي تدارک ببيند.

افشين پيرواني در آغاز دور جديد اردوي تيم ملي فوتبال گفت: اين اولين جلسه تمرين را براي آماده‌سازي براي ديدار با گينه نو و سوريه انجام مي‌دهيم. البته برخي از بازيکنان در تمرين غايب هستند چون در تيم‌هاي خود در جام حذفي حضور دارند. براي ديدار فوق‌العاده سخت با سوريه بايد آماده شويم.

او در ادامه گفت:‌ مي‌گويم بازي با سوريه سخت است چون خيلي‌ها فکر مي‌کنند کار تيم ملي تمام شده و در خيابان مردم به ما مي‌گويند که به جام جهاني رفته‌ايم. زمان خود ما همين اتفاق افتاد و در دور رفت انتخابي جام جهاني 98 نتايج خوبي گرفتيم اما در نهايت کار به استراليا کشيد. تيم ملي بايد خوب تدارک ببيند تا نتايج خوبي بگيرد.

مدير تيم ملي فوتبال درباره حريف تدارکاتي ايران گفت: در محدوديت زماني و تيمي که داشتيم و با توجه به اينکه چند ديدار تدارکاتي ما به دلايل مختلف لغو شد، ناچار شديم با گينه نو بازي کنيم. اين تيم، تيم دوم اقيانوسيه است و در آخرين ديدارش 2 بر صفر مالزي را شکست داده است. به هر حال فيفا دي بود و برخي بازيکنان ما هم نياز به انجام بازي‌هاي بيشتر داشتند که اين بازي مي‌تواند به ما کمک کند.

پيرواني درباره صحبت‌هاي هفته اخير عابديني و حاشيه‌هايي که ايجاد کرد گفت: همه بايد تلاش کنيم که حرف‌هاي مثبت بزنيم و نقدهاي ما سازنده باشد. کسي اجازه ندارد رودرروي تيم ملي قرار بگيرد بلکه همه بايد کمک کنند که نتايج خوبي براي فوتبال ايران رقم بخورد. او همچنين درباره غيبت مهدي طارمي در تمرين گفت: او در بوشهر است و با من تماس گرفت و گفت که بليت بازگشت به تهران در اين زمان نبوده و او فردا به اردوي تيم ملي ملحق مي‌شود. از نظر نظم کوچک‌ترين مشکلي نداريم و تنها دغدغه مصدوم‌ها را داريم. البته بازيکنان جانشين بسيار خوب هستند.

پيرواني درباره حضور کارلوس کي‌روش با لباس شخصي در تمرين امروز تيم ملي گفت: قبل از تمرين جلسه‌اي طولاني داشتيم که برخي مسائل را حل کنيم. خدا را شکر کارها به خوبي پيش مي‌رود و حالا منتظر اتفاقات خوب براي تيم ملي هستيم.

او درباره زمين تمرين تيم ملي هم گفت: اگر دوربين‌هاي تلويزيوني از زمين فيلم بگيرند همه خواهند ديد که اين زمين در شان تيم ملي نيست و انتقادهايي که مي‌کنيم بجاست. خواهش مي‌کنم هر کسي که مي‌تواند براي بهبود اين شرايط کمک کند. ما امروز از سر ناچاري به کمپ تيم ملي آمديم و از فردا دوباره به زمين پژوهشگاه نفت و شماره يک آزادي بازمي‌گرديم.

پيرواني در پايان درباره مشکل اقامت تيم ملي در هتل آزادي هم گفت:‌ هيچ مشکلي نيست و از فردا شرايط براي ما فراهم است و در اين هتل اقامت خواهيم کرد.


 خبرنامه  

 پيروزي مدعيان در هفته سوم ليگ برتر واليبال

هفته سوم ليگ برتر واليبال با برگزاري شش ديدار پيگيري شد که در مهم‌ترين بازي تيم شهرداري اروميه که به دليل راي کميته انضباطي از همراهي تماشاگرانش محروم بود، در شهر خود کاله مازندران را شکست داد.

شاگردان تراويسا در سه ست پياپي و با نتايج 25-16، 25-17 و 25-16 پيروز شدند تا به اولين برد خود در ليگ برسند.

تيم متين ورامين نيز در خانه خود 3 بر صفر شهرداري تبريز را از پيش رو برداشت.

در آخرين بازي اين هفته نيز تيم پيکان در خانه واليبال ميزبان خاتم اردکان يزد بود که در نهايت اين بازي سه بر يک به نفع شاگردان پيمان اکبري رقم خورد. ست‌هاي اين بازي با نتايج 25-23، 25-20، 24-26 و 25-22به سود پيکان به پايان رسيد.

نتايج کامل هفته سوم ليگ برتر واليبال:

بانک سرمايه 3 - يک شهرداري اراک

هاوش گنبد يک - 3 سايپا

متين ورامين 3 - صفر شهرداري تبريز

شهرداري اروميه 3 - صفر کاله مازندران

سازمان عمران ساري 3 - 2 پارسه تهران

پيکان تهران 3 - يک خاتم اردکان يزد

يک تيم چيني مهاجم استقلال را مي خواهد

عضو هيئت مديره استقلال گفت: مهاجم استقلال تا پايان نيم فصل نمي‌تواند از جمع آبي‌پوشان جدا شود.

حسن زماني درباره اينکه مديربرنامه‌هاي کاوه رضايي اعلام کرده اين بازيکن قصد دارد به خاطر پيشنهاد يک تيم چيني از استقلال جدا شود، اظهار داشت: قطعاً به رضايي در اين مقطع اجازه جدايي نمي‌دهيم. شنيده‌ايم اين بازيکن پيشنهاد دارد، اما به طور رسمي چيزي به باشگاه استقلال نرسيده است.

وي افزود: به طور حتم، رضايي بايد تا نيم فصل در خدمت استقلال باشد و اگر قصد جدايي داشته باشد، با نظر کادر فني و هيئت مديره مي‌تواند جدا شود.

عضو هيئت مديره استقلال در پاسخ به اين سؤال که آيا درست است که رضايي پيشنهادي دارد، تصريح کرد: رضايي بازيکن سالمي است و اگر واقعاً پيشنهادي داشته باشد، بايد رضايت استقلال را جلب کند. بايد به اين نکته اشاره کنم که طرح اين مسئله مي‌تواند اثر مثبتي داشته باشد که اگر بازيکنان خوب باشند، زير ذره‌بين قرار گرفته و به آنها پيشنهاد داده مي‌شود.

شهرام محمودي: واليبال نبايد با الفاظ رکيک آلوده شود

شهرام محمودي بازيکن ملي پوش واليبال بانک سرمايه پس از پيروزي 3 بر يک اين تيم مقابل شهرداري اراک اظهار داشت: امروز سرمربي ما از ترکيب ميکس شده‌اي استفاده کرد و در لحظات حساس هم همانطور که ديديد مجبور شد از بازيکنان اصلي‌اش استفاده کند. البته بايد قبول کنيم که بازيکنان اصلي هنوز بعد از ليگ جهاني، المپيک و قهرماني باشگاه‌هاي آسيا کمي خسته هستند. مشکل بزرگي که الان داريم تماشاگران سالن‌ها هستند ولي کسي به حرفم گوش نمي‌دهد، از مسئولين و جناب داورزني خواهش مي‌کنم به اين مقوله ورود کنند. واليبال ورزش خانوادگي است و نبايد به الفاظ رکيک و توهين آلوده شود. کميته انضباطي بايد طوري برخورد کند که باشگاه‌ها ديگر جرات نکنند به ليدرها و تماشاچي‌هايشان جهت دهند، باور کنيد به خانواده‌ها و ناموس ما هم ناسزا مي‌گويند، من از اين شخص مي‌پرسم اگر شمايي که به من اين ناسزا را ميدهي اگر به شما اين ناسزا داده شود ساکت خواهي نشست، ما فقط سرمان را پايين مي‌اندازيم و تمرکزمان را از دست مي‌دهيم و کلي مشکلات ديگر.

محمودي درباره مصدوميتش نيز گفت: خدا را شکر رو بهبود هستم و دارم بهتر مي‌شوم.

فرگوسن: بهتر از رونالدو براي کسب توپ طلا وجود ندارد

کريستيانو رونالدو که نامش در بين 30 کانديداي کسب عنوان توپ طلاي امسال فرانس فوتبال است، با وجود داشتن رقباي جدي همچون ليونل مسي، گرث بيل، نيمار و لوئيز سوارز، به خاطر قهرماني فصل گذشته با رئال مادريد در ليگ قهرمانان اروپا و قهرماني با پرتغال در يورو 2016، شانس بالايي براي کسب اين عنوان دارد.

سرالکس فرگوسن که اخيراً تمجيد ويژه‌اي از مهاجم پرتغالي رئال مادريد داشته و او را بهترين شاگرد خود در زمان حضورش در منچستريونايتد معرفي کرده است، در گفت‌وگو با روزنامه مارکاي اسپانيا در خصوص برنده احتمالي امسال توپ طلا گفت: بازيکني بهتر از رونالدو براي کسب توپ طلا وجود ندارد. او سال شگفت‌انگيزي داشته و موفقيت‌هايش قابل قياس نيست. وي افزود: در کنار اينها کريس همچنان ثابت کرده که عزمي راسخ دارد و رؤياي بهتر و قوي‌تر شدن از چيزي که هست، در سر دارد. چيزي که باعث مي‌شود احساس غرور کنم، اين است که منچستريونايتد در موفقيت‌هاي رونالدو نقش داشته است.

ادامه سقوط اينتر با شکست برابر سامپدوريا

در هفته يازدهم رقابت‌هاي دسته اول ليگ ايتاليا يک ديدار برگزار شد که در آن اينتر در ادامه روند نزولي خود با يک گل برابر سامپدوريا شکست خورد تا دي‌بوئر خطر اخراج را حس کند.

کواليارلا تنها گل بازي را به ثمر رساند. اينتر در حال حاضر با 14 امتياز از 11 بازي در مکان يازدهم جدول قرار دارد و سامپدوريا هم با همين امتياز دوازدهم است.


 خبـــرنامه 

 تعريف گزينه وزارت ورزش از کي روش

وزير پيشنهادي ورزش و جوانان با ابراز رضايت نسبت به عملکرد کارلوس کي‌روش گفت: اميدوارم تيم ملي فوتبال صعود مقتدرانه‌اي به جام جهاني فوتبال داشته باشد.

مسعود سلطاني‌فر درباره شرايط فوتبال ايران گفت: مسائل مربوط به مسابقات مقدماتي جام جهاني فوتبال است تا تيم ملي صعود مقتدرانه داشته باشد. خوشبختانه تيم ملي در 4 بازي اخير نتايج خوبي داشته و من اميدوارم اين دوره صعود خوبي داشته باشيم و تيمي را درست کنيم تا در جام جهاني 2018 نتايج بهتري کسب کنيم.

وي درباره کي‌روش، اظهار داشت: نتايج و عملکرد او موفقيت‌آميز بوده و کي‌روش مربي باهوش و باتجربه‌اي است. تا الان هم نتايج خوبي داشته و اميدوارم به همين ترتيب ادامه پيدا کند تا هم در دور مقدماتي به دستاورد خوبي دست پيدا کنيم و هم در جام جهاني نتايج خوبي بگيريم. البته وي تا به امروز کارنامه موفقي داشته است.

گوارديولا:

آگوئرو همسطح مسي و سوارس است

دور برگشت مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا امشب با برگزاري هشت بازي آغاز خواهد شد که در حساس‌ترين بازي، منچسترسيتي براي جبران سنگين ديدار رفت بايد به مصاف بارسلونا برود.

در بازي رفت منچسترسيتي و بارسلونا، سرخيو آگوئرو روي نيمکت ذخيره‌ها قرار گرفت که باعث تعجب خبرنگاران شد. در نهايت آن بازي با شکست سنگين سيتي‌زن‌ها همراه بود. در ادامه آگوئرو در چند بازي خود در ليگ برتر براي سيتي درخشيد تا گوارديولا تاکيد کند اين مهاجم آرژانتيني فردا شب در ترکيب تيمش به ميدان خواهد رفت.

گوارديولا سرمربي اسپانيايي منچسترسيتي با تمجيد از سرخيو آگوئرو گفت‌: او مهاجم ويژه‌اي براي ما محسوب مي‌شود. در محوطه جريمه بسيار خطرناک است و مي‌توان او را هم سطح بازيکناني همچون مسي و سوارس دانست. سرخيو يکي از بهترين و خوش اخلاق‌ترين بازيکناني بوده است که در دوران مربيگري‌ با آن روبرو شدم. به او بارها گفتم که سيتي خيلي به او وابسته است و بايد بداند که بازيکن مهمي براي ما محسوب مي‌شود.

دعوت عجيب از روساي هياتهاي دوچرخه سواري به همراه خانواده!

يکي از کانديداهاي انتخابات رياست فدراسيون دوچرخه سواري در اقدامي تامل برانگيز روساي کليه هيات‌هاي استاني که عضو مجمع انتخاباتي فدراسيون هستند را به همراه خانواده‌هاي‌شان به مازندران دعوت کرده است.

به گزارش ايسنا، هيات دوچرخه سواري مازندران در نظر دارد مسابقه‌اي جايزه بزرگي را روز پنج‌شنبه هفته جاري برگزار کند، رييس اين هيات نيز در يک اقدام جالب کليه روساي هيات‌هاي دوچرخه‌سواري استان‌هاي کشور را به همراه خانواده‌هاي‌شان به مازندران دعوت کرده تا مهمان ويژه مسابقه‌هاي جايزه بزرگ باشند.

از آنجا که رييس هيات مازندران براي انتخابات فدراسيوندوچرخه‌سواري کانديدا شده اين اقدام شائبه‌هايي به وجود آورده و حتي موجب اعتراض برخي از روساي هيات‌هاي استاني که اعضاي مجمع انتخاباتي فدراسيون دوچرخه‌سواري هستند، را فراهم آورده است.

فرار هوادار رئال مادريد از دست داعش

داعش چند ماه پيش اعلام کرده بود مردم اجازه پوشيدن پيراهن‌هاي نايکي و آديداس را ندارند. به همين علت دوست‌داران تيم‌هاي اتلتيکومادريد، رئال مادريد و بارسلونا نمي توانند پيراهن تيم محبوبشان را بر تن کنند چون مارک پيراهن اين سه تيم نيز نايکي و آديداس است.

در همين رابطه، Antena 3 نوشت کودکي به نام اسماعيل که پيراهن رئال‌ مادريد را بر تن کرده بود، مجبور شد از منطقه کنترل شده توسط داعش فرار کند. اين کودک در حالي توسط گروهي کرد پيدا شد که آرم پيراهن مادريد بر روي پيراهنش ديده نمي شد. اين پسر بچه به خاطر ترس از داعش مجبور شده بود آرم باشگاه را از جايش بکند چون کساني که پيراهن‌هاي نايکي و آديداس را بر تن کنند، در صورت دستگيري با 80 ضربه شلاق روبرو خواهند شد.

يواخيم لو تا سال 2020 سرمربي آلمان مي‌ماند

نشريه «بيلد» آلمان گزارش داد، اتحاديه فوتبال آلمان کنفرانس مطبوعاتي را با حضور رينهارد گريندل، رئيس اتحاديه فوتبال آلمان و يواخيم لو، سرمربي ژرمن‌ها در شهر فرانکفورت برگزار خواهد کرد که انتظار مي‌رود در اين کنفرانس به‌صورت رسمي خبر تمديد قرارداد اين مربي 56 ساله تا سال 2020 اعلام شود. يواخيم لو که در جام جهاني 2014 برزيل، تيم ملي آلمان را به قهرماني رساند، از سال 2004 در تيم ملي آلمان است و ابتدا در جايگاه دستيار يورگن کلينزمن مشغول به کار شد و سپس با جدايي اين مربي در سال 2006 هدايت مانشافت را بر عهده گرفت.در پنج تورنمنت اخيري که تيم ملي آلمان با يواخيم حضور پيدا کرده، تيم تحت‌هدايت وي حداقل تا مرحله نيمه نهايي پيش رفته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي