جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5415

قطار سينما در راه سيمرغ سي و پنجم؛
از «ماجراي نيمروز» مهدويان تا «ساعت 5 عصر» مديري


«عادت نمي‌کنيم» در جشنواره بين‌المللي کرالا


«کلوز آپ» در تايپه


«شام عاشقانه سه‌نفره» آماده نمايش


ادامه فيلمبرداري «زير سقف دودي» در كرج


خبر هنري


دنياي هنرمندان


ميز خبـــر


 قطار سينما در راه سيمرغ سي و پنجم؛
 از «ماجراي نيمروز» مهدويان تا «ساعت 5 عصر» مديري 

 
با توجه به فيلم‌هايي که براي حضور در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر در مراحل مختلف ساخت قرار دارند مي‌توان حدس زد بهار سينمايي داغي در انتظار سينماي کشورمان است.به گزارش خبرگزاري صدا و سيما؛ حدود سه ماه ديگر سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر آغاز خواهد شد و عده اي از سينماگران فيلم هاي خود را براي حضور در اين دوره ساخته اند و عده اي ديگر هم در مراحل مختلف توليد آثارشان هستند.

اگر نگاهي اجمالي به نام کارگردانان، عوامل و خلاصه داستان فيلم ها بياندازيم خواهيم ديد که چهره هاي جوان و با تجربه تصميم دارند با دستاني پر به اين دوره بيايند و امسال نيز سينماي اجتماعي نسبت به ساير سبک ها پر رنگ تر به نظر مي رسد.

در ادامه تعدادي از فيلم هايي که قرار است سوار بر قطار سينما خود را به سيمرغ سي و پنجم برسانند معرفي مي کنيم.

«نگار» به کارگرداني رامبد جوان از نخستين فيلم هايي بود که مراحل پيش توليدش براي حضور در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر آغاز شد. اين فيلم که سبکي معمايي پليسي دارد قصه دختري به نام «نگار» را به تصوير مي کشد که در خانواده اي نيمه مرفه و اصيل به دنيا آمده است. پدر او در يک معامله ورشکست شده و به خاطر فشار هاي زياد فوت مي کند. اين تحليلي است که پليس نسبت به مرگ او اعلام مي کند. اما نگار اين تحليل را باور ندارد و تصميم مي گيرد که روزهاي آخر پدر را مرور کند تا به اصل ماجرا پي ببرد.

پيمان معادي، نگار جواهريان، عليرضا شجاع نوري و اشکان خطيبي، ماني حقيقي، آتيلا پسيانى، افسانه بايگان و فريبا کامران در اين فيلم بازي مي کنند. «نگار» در مراحل پاياني توليد قرار دارد و تا چند روز ديگر آماده نمايش مي شود.

فيلم سينمايي« به کارگر ساده نيازمنديم» فيلم ديگري است که تصميم دارد خود را به سيمرغ سي و پنجم برساند. منوچهر هادي کارگرداني اين کار را بر عهده دارد و در آن يکي از معضلات اجتماعي را به تصوير کشيده است.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: بعضيا فکر مي‌کنن همه چيو با پول مي‌تونن بخرن… و مي‌خرن… متأسفانه!

آتيلا پسياني، يکتا ناصر، سيامک صفري و سحر قريشي از بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

فيلم سينمايي «اسرافيل» به کارگرداني آيدا پناهنده نيز درامي درباره چالش‌ها و نيازهاي عاطفي و روابط انساني است که با بازي هديه تهراني، پژمان بازغي و مريلا زارعي در راه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر است.

فيلم سينمايي«يک روز بخصوص» از متفاوت ترين فيلم هاي تهيه شده براي حضور در اين دوره به حساب مي آيد و کارگردانش گفته است در آن لايه هاي پنهان جامعه که تا کنون بازگو نشده به نمايش گذاشته مي شود.

اين فيلم به کارگرداني همايون اسعديان قصه پسري به نام حامد را به تصوير مي کشد که بايد براي عمل قلب خواهرش دست به يک انتخاب بزند، انتخابي که در آينده مسيرهاي متفاوتي را پيش روي او قرار مي دهد. مصطفي زماني، پريناز ايزديار، محسن کيايي و فرهاد اصلاني از بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

فيلم سينمايي «فصل نرگس» به نويسندگي و کارگرداني «نگار آذربايجاني» و تهيه کنندگي«سحر صباغ سرشت» در سبک اجتماعي و با موضوع انسان دوستي از مدت ها پيش براي حضور در اين دوره آماده شده است.

در خلاصه داستان فيلم آمده است: «فصل نرگس» روايت آدم هاي معمولي است که در وانفساي امروز و در جهاني که ميل به خود شيفتگي و خود محوري دارد، شفافيت روح و ذهنشان را از دست نداده اند و مفهوم احساس خوشي ناشي از انسانيت و نوع دوستي را به درستي درک مي کنند».پژمان بازغي، ريما رامين فر و يکتا ناصر از بازيگران اين فيلم هستند.

فيلم سينمايي«ماجراي نيمروز» به کارگرداني محمدحسين مهدويان کارگردان فيلم تحسين شده« ايستاده در غبار» هم در مرحله پيش توليد قرار دارد. اين فيلم يک تريلر پليسي است که در بستر قصه به حوادث و وقايع سال60 مي پردازد. «ماجراي نيمروز» با فيلم قبلي اين کارگردان به جهت قصه گو بودن و فضا سازي بسيار متفاوت است.

از اتفاقات جالب ديگر اين دوره ورود مهران مديري چهره محبوب تلويزيون به سينما با «ساعت 5 عصر» است. اين فيلم که به گفته کارگردانش از فيلم سخت و خياباني و بسيار شلوغ است در هر سکانسش بين600 تا 700 هنرمند و هنرور دارد. اما اين فيلم تنها يک بازيگر اصلي دارد و باقي مردم اند. «ساعت 5 عصر» يک کمدي اجتماعي است و اهالي سينما منتظر ديدن آن در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر هستند.

«زير سقف دودي»، فيلم جديد پوران درخشنده، در ادامه کارهاي قبلي او و درباره زنان و مشکلات آن ها در جامعه امروز است. در اين فيلم داستان دختري را روايت مي کند که دوران جواني را پشت سر گذاشته اما تاکنون ازدواج نکرده است و به دنبال آن اتفاقاتي برايش روي مي دهد. مريلا زارعي و فرهاد اصلاني از بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

«ويلايي ها» نخستين ساخته منيره قيدي تصميم دارد با نگاهي متفاوت قصه اي ديگر از دفاع مقدس را روايت کند. به گفته محمد مهدي عسکر پور مشاور کارگردان اين فيلم «ويلايي ها» درباره زنان فرماندهان 8 سال دفاع مقدس است و از زاويه جديدي به زندگي اين عزيزان مي پردازد. طناز طباطبايي و ثريا قاسمي از بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

«کاناپه» به کارگرداني کيانوش عياري هم روزهاي پاياني فيلمبرداريش را مي گذراند و احتمالاً به سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر مي رسد. «کاناپه» روايت زندگي 2 خانواده اي است که مي خواهند با هم وصلت کنند اما در نهايت يک کاناپه باعث ايجاد مشکلاتي در زندگي آنها مي شود. بابک حميديان، فرگل فربخش، فرهاد آئيش و آتوسا انواري بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

«پسر عمو، دختر عمو» به کارگرداني روح انگيز شمس با روايت زندگي پسر عمو و دختر عمويي که در زندگي خانوادگي شان اختلافات فراواني به وجود مي آيد و آن‌ها به دستور و راهنمايي‌ پدربزرگ خود مجبور به حل اين اختلافات مي‌شوند در راه سيمرغ سي و پنجم است. نيوشا ضيغمي و مجيد صالحي از بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

«سد معبر» به کارگرداني محسن قرائي هم با فضايي اجتماعي داستان قاسم کارمند اداره سد معبر شهرداري را به تصوير مي کشد. قاسم در تلاش است، وضع زندگيِ خود را بهبود بخشد، اما در اين راه با نرگس همسرش اختلافِ نظر دارد و به دنبال آن اتفاقاتي رخ مي دهد.

در اين فيلم حامد بهداد، باران کوثري، نادر فلاح و نگار عابدي به ايفاي نقش مي پردازند.

فيلم سينمايي«ايتاليا ايتاليا» به کارگرداني کاوه صباغ زاده يک فيلم کمدي، فانتزي و موزيکال و فيلمنامه آن اقتباسي از داستاني نوشته «جوپا لاهيري» است.

درخلاصه داستان اين فيلم آمده است: من دوستت دارم و اين به تو هيچ ربطي نداره.

حامد کميلي، سارا بهرامي، فريد سجادي حسيني و رضا سخايي از بازيگران اين فيلم هستند.

با توجه به فيلم هاي بهروز شعيبي «دارکوب» او که قرار است براي سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر آماده شود اثر متفاوتي باشد. اين فيلم در سبک اجتماعي به بيان معضلات روز جامعه مي پردازد و سيد محمود رضوي تهيه کنندگي آن را بر عهده دارد.

اما «بدون تاريخ، بدون امضا» دومين ساخته برادران جليلوند از جنجالي ترين فيلم هاي اين دوره جشنواره به نظر مي رسد. لوکيشن اصلي اين فيلم پزشک قانوني است و در خلاصه داستان آن آمده است: کاوه نريمان يکي از پزشکانِ پزشکي قانوني در محل کارش با جسدي مواجه مي شود که او را پيش از اين مي‌شناخته است.

فيلمبرداري اين فيلم به تازگي تمام شده است و در آن امير آقايي، هديه تهراني، سعيد داخ، عليرضا استادي و نويد محمدزاده ايفاي نقش کرده اند.

«سارا و آيدا»، «ملي و راه‌هاي نرفته‌اش»، «نرگس مست»، «شکلاتي»، «کمدي انساني»، «خانه کاغذي»، «رگ خواب» و ده ها فيلم ديگر در راه اين دوره جشنواره فيلم فجر قرار دارند و اهالي سينما اميدوارند در اين دوره شاهد فيلم هايي جذاب، متفاوت، ساختارمند و پراميد باشند.


 «عادت نمي‌کنيم» در جشنواره بين‌المللي کرالا 

 خبرآنلاين: «عادت نمي‌کنيم» ساخته ابراهيم ابراهيميان در بخش مسابقه بيست و يکمين جشنواره بين‌المللي کرالا به نمايش در مي‌آيد.

جشنواره بين المللي فيلم کرالا از سوي آکادمي فيلم کرالا برگزار مي‌شود و يکي از مهمترين رويدادهاي فرهنگي هند به شمار مي‌رود. «عادت نمي‌کنيم» دومين ساخته بلند سينمايي ابراهيم ابراهيميان در بخش مسابقه اين جشنواره حضور دارد که از تاريخ 9 تا 16 دسامبر (19 تا26 آذر ماه) برگزار مي شود. محمدرضا فروتن، ساره بيات، حميدرضا آذرنگ، هديه تهراني، حديث ميراميني، پانته آ پناهي ها، شيرين يزدان بخش، نقي سيف جمالي، رويا حسيني، مهدخت مولايي از بازيگران «عادت نمي کنيم» است.


 «کلوز آپ» در تايپه 

 بنياد سينمايي فارابي: به مناسبت بزرگداشت عباس کيارستمي در جشنواره فيلم اسب طلايي تايپه، فيلم «کلوز آپ – نماي نزديک» به نمايش در مي آيد.در چارچوب برنامه مروري بر آثار عباس کيارستمي در جشنواره فيلم اسب طلايي تايپه، نسخه جديد فيلم «کلوز آپ» به نمايش در مي آيد.

جشنواره فيلم اسب طلايي تايپه از 14 آبان تا 4 آذر سال جاري در کشور تايوان برگزار مي شود.


 «شام عاشقانه سه‌نفره» آماده نمايش 

صبا: فيلم سينمايي «شام عاشقانه سه‌نفره» به کارگرداني جواد مزدآبادي و تهيه‌کنندگي کيسان کامجو و نقش‌آفريني نيوشا ضيغمي، آماده نمايش و اکران عمومي است، هرچند که هنوز پروانه نمايش اين اثر صادر نشده است. نيوشا ضيغمي، نيما شاهرخ‌شاهي، زهره صفوي، محمد فيلي، افشين سنگ‌چاپ و ثريا قاسمي، سولماز حصاري، و کاظم افرندنيا در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته‌اند. «شام عاشقانه سه‌نفره» مضموني اجتماعي دارد و داستان زندگي زن و شوهر جواني را روايت مي‌کند که در ابتداي زندگي‌شان در جريان يک کلاهبرداري به مشکل مالي برمي‌خورند و مجبور به فرار مي‌شوند. در اين گيرودار زن متوجه بارداري‌اش مي‌شود و ... .


 ادامه فيلمبرداري «زير سقف دودي» در كرج 

مشاور رسانه اي فيلم: فيلمبرداري فيلم سينمايي «زير سقف دودي» جديدترين اثر اجتماعي «پوران درخشنده» با اتمام 70 درصد فيلمبرداري در لوکيشن‌هاي مختلف در تهران؛ به کارخانه‌اي در منطقه وردآورد کرج رسيد. «زير سقف دودي» به موضوع طلاق عاطفي ميان زوج‌ها مي‌پردازد و تاکنون تعدادي از بازيگران سرشناس سينماي ايران، از جمله؛ فرهاد اصلاني، مريلا زارعي، هوشنگ توکلي، مريم بوباني، هادي مرزبان، فريبا متخصص، شهرام حقيقت دوست، رسول نجفيان و نفيسه روشن جلو دوربين رفته‌اند . در پروژه «زير سقف دودي» تعدادي ديگر از بازيگران سينماي ايران از جمله؛ آزيتا حاجيان، حسام نواب صفوي و فرشيد زارعي فرد به ايفاي نقش مي‌پردارند و همچنين در اين فيلم، ابوالفضل ميري و لاله مرزبان معرفي مي‌شوند.


 خبر هنري 

 نمايش 2 فيلم ايراني در جشنواره «تاميل نادو» هند

دو فيلم سينمايي «مزارشريف» و «سکوت رعنا» از توليدات سازمان سينمايي حوزه هنري در جشنواره بين‌المللي فيلم «تاميل نادو» کشور هند حضور دارند. به گزارش روابط عمومي سازمان سينمايي حوزه هنري ، فيلم‌ سينمايي «مزارشريف» به کارگرداني حسن برزيده و «سکوت رعنا» به کارگرداني بهزاد رفيعي از محصولات سازمان سينمايي حوزه هنري، در بخش رقابتي چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم «تاميل نادو» کشورهند به نمايش درخواهد آمد. فيلم سينمايي «مزار شريف» در روز اول جشنواره چهارشنبه 19 آبان و فيلم سينمايي «سکوت رعنا» نيز در روز دوم اين جشنواره پنجشنبه 20 آبان به نمايش گذاشته مي‌شود.

جشنواره بين‌المللي فيلم «تاميل نادو» از 19 الي 21 آبان ماه در شهر چناي کشور هند برگزار خواهد شد.

معرفي داوران بخش مسابقه ايران جشنواره بين المللي فيلم ياس

دبير چهارمين جشنواره بين المللي فيلم ياس در احکامي داوران بخش مسابقه ايران را معرفي کرد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رساني چهارمين جشنواره بين المللي فيلم ياس، سيد مصطفي ابطحي در جلسه اي که در موسسه رسانه هاي تصويري برگزار شد ، احکام داوران بخش مسابقه ايران جشنواره بين المللي فيلم ياس را به آنان تقديم کرد. رويا تيموريان، اکبر تحويليان، عليرضا زرين دست، حسن خجسته و محمود عزيزي آثار رسيده به اين بخش از چهارمين جشنواره بين المللي فيلم ياس را داوري مي کنند. چهارمين جشنواره بين المللي فيلم ياس به دبيري سيد مصطفي ابطحي از 22 تا 27 آذرماه در شهر رامسر برگزار مي شود

حضور كشورهاي خارجي در نخستين اشکواره بين المللي شعر بانوان عاشورايي

دبير نخستين اشکواره بين المللي شعر بانوان عاشورايي گفت: اين اشکواره بر اساس بيانات رهبر معظم انقلاب و انتظارات ايشان از شعر و نقش آن در جامعه و جوامع اسلامي شکل گرفت.

به گزارش ايرنا، فرح روز فاتحي پور افزود: بنياد مردم نهاد «آيه هاي ايثار و تلاش» از سال 80 و با هدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت تشکيل شد و اشکواره بين المللي بر اساس بيانات رهبر معظم انقلاب در جمع شعرا برگزار مي کند.

وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مطابق هر سال نشستي با شعرا در ماه مبارک رمضان داشتند و تاکيد کردند شعر بايد بهنگام و زنده باشد، درخصوص مسائل اصلي مردم سروده شود ضمن اينکه در حوزه جنگ نرم ابزار اساسي براي مقابله با دشمن است و به اين طريق شعر بايد به مسووليت خود عمل کند.

مدير عامل بنياد آيه هاي ايثار و شهادت افزود: اين بنياد پيش از اين هر دو سال يکبار کنگره زنان شعر عاشورايي را برگزار مي کرد که تاکنون سه دوره آن برگزار شده و در اين کنگره به نقش زنان در عصر عاشورا، انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و نهضت هاي مقاومت در دنيا مي پرداخت اما با توجه به بيانات رهبر معظم انقلاب تصميم گرفتيم اين کنگره را امسال به صورت بين المللي، با محوريت بيداري اسلامي، نهضت هاي مقاومت در جهان اسلام، جنايات رژيم هاي استکباري بويژه رژيم صهيونيستي در منطقه و ... برگزار کنيم. فاتحي پور درمورد فراخوان اين اشکواره نيز گفت: از 20 شهريور ماه فراخوان را منتشر کرديم و قرار بود ابتدا مدت دريافت اشعار يک ماه باشد که بعد تا 30 مهر ماه فرصت ارسال تمديد شد. در بخش بين الملل که محل استقرار کميته آن در حوزه هنري است فراخوان به 6 زبان انگليسي، روسي، عربي، اردو، ترکي استانبولي و ترکي آذربايجاني ترجمه و منتشر شد. دبير نخستين اشکواره بين المللي شعر بانوان عاشورايي ادامه داد: اختتاميه اين اشکواره روز پنجشنبه - 20 آبان - ساعت 14:30 با حضور شعراي برگزيده داخلي و خارجي در حوزه هنري برگزار مي شود و تا حد بضاعت بنياد، از شعراي خارجي براي دعوت و شعرخواني در آيين اختتاميه دعوت کرده ايم. عضو شوراي سياستگذاري نخستين اشکواره بين المللي شعر بانوان عاشورايي نيز در اين نشست گفت: فراخوان اين اشکواره به رايزني هاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در کشورهاي حوزه تمدن اسلامي ارسال شد و از کشورهاي روسيه، الجزاير، هند، پاکستان، افغانستان، عراق، لبنان، مالزي، بحرين، يمن، ترکيه، کويت، لبنان و سوريه نزديک به 50 قطعه شعر به دبيرخانه رسيد. قادر طراوت پور افزود: اين اشعار به زبان فارسي ترجمه شده اند و شعرايي که شعر آنها به عنوان اثر برگزيده انتخاب شده به اشکواره دعوت شده و در مراسم اختتاميه شعر مي خوانند و از آنها تجليل مي شود. به گفته وي، بيش از 350 شاعر داخلي نيز با 570 قطعه شعر در اين جشنواره شرکت کرده اند که بخش عمده آنان بانوان شاعر هستند و از اين حيث اشکواره حاضر متفاوت است.

شاعر کتاب «قاف» در مورد اشعار رسيده به دبيرخانه اين اشکواره نيز گفت: بيش از 10 ترجيع بند به دبيرخانه رسيده که بسيار اتفاق مبارکي است زيرا مي دانيم سرودن ترکيب بند و ترجيع بند احتياج به مهارت و ممارست بيشتري دارد و وقت زيادتري نيز از شعرا مي گيرد.

وي در پاسخ به سووال خبرنگار ايرنا مبني بر اينکه آيا اشعار برگزيده بر اساس قالب هاي شعري انتخاب شده اند يا بر اساس محتوا توضيح داد: برگزيده ها بر اساس موضوع انتخاب شده اند و بحث قالب شعري اصلا در داوري ها مطرح نبوده است. وي افزود: اين اشکواره يک رقابت ورزشي نيست که در آن نفر اول و دوم داشته باشيم و اگر مي خواستيم بهترين شعرها را انتخاب کنيم بايد دستکم به 50 نفر جايزه مي داديم که 40 نفر آنها از بانوان شاعر بودند، اما فقط توانستيم 10 نفر را انتخاب کنيم.


 دنياي هنرمندان 

 شبنم مقدمي ؛

از سيمرغ بلورين تا ميانسالي

مريم اخوان صالح

عالم سينما حساب و كتاب ندارد، قسمت اين است كه بعضي ها خيلي زود و در سن پايين گل كنند و بعضي ديگر براي رسيدن به خط اول نمايش، سال ها انتظار بكشند.

درباره شبنم مقدمي اين فاصله قابل تامل است.

او سال 79 وارد سينما شد اما اوج كارش با "امروز" ساخته رضا ميركريمي در جشنواره فجر 92 رقم خوزد.

نكته اين است كه نقش هاي ريز و درشت او در فيلم هايي كه در اين حد فاصل بازي كرد نتوانستند نامش را در ذهن جمعي سينما دوستان و حتي منتقدان سينما تثبيت كنند.

با "امروز" برگي از فعاليت هنري اين بازيگر ورق خورد و سيمرغ بلورين نقش مكمل، به معناي واقعي كلمه مكمل اين واقعيت شد.

ديري نگذشت كه در يكي از مجموعه هاي ماه رمضان سال 93 در يكي از نقش هاي اصلي ظاهر شد و حضور تلويزيوني اش همه دامنه موفقيتش براي چهره شدن را گسترده تر كرد.

سال 94 سال پرباري براي او بود و در چندين فيلم سينمايي از جمله : ابد و يك روز، زاپاس ، نفس و ... بازي كرد.

شايد ديگر روزگار اول بودنش سرآمده باشد و شايد اصلا سينماي ايران ديگر آنچنان دنبال جوان اول نيست اما مقدمي در آستانه ميانسالي با چهره و فيزيك خاصش پتانسيل بالايي براي بازي در نقش خانم هاي رو به ميانسالي دارد و اتفاقا سينماي ايران از اين نظر چند سالي است در مضيقه است.


 ميز خبـــر 

 نمايشنامه خواني 10 اثر برگزيده بخش نمايشنامه نويسي در تئاترشهر

با نمايشنامه خواني آثار برگزيده مسابقه نمايش نامه نويسي ،برنامه هاي رسمي سي و پنجمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر، آغاز مي شود. به گزارش روابط عمومي اين جشنواره، به منظور معرفي و ارايه آثار تازه توليد نمايشنامه نويسي به علاقمندان و دست اندرکاران هنرهاي نمايشي کشور ده اثر برگزيده اين مسابقه به مدت پنج روز، از يکشنبه 23 آبان تا پنجشنبه 27 آبان 1395، در تالار مشاهير مجموعه تئاتر شهر ، خوانده خواهد شد.

گفتني است که هر روز دو نمايشنامه در ساعات 15:30 و 18 خوانده مي شود و پس از هر اجرا با حضور يکي از منتقدان برجسته تئاتر کشور مورد بررسي قرار خواهند گرفت.

حضور ايران در نمايشگاه کتاب وين

موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران در شانزدهمين دوره نمايشگاه بين المللي کتاب وين شرکت مي کند.به گزارش روابط عمومي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران، در اين دوره از نمايشگاه ناشران ايراني با ارائه کتاب هايي در حوزه دين، تاريخ، علوم، ايران شناسي، آموزش خط، مجموعه داستان هاي شاهنامه، آموزش زبان فارسي و هنر به ارائه آثار خود مي پردازند.

شانزدهمين دوره از نمايشگاه بين المللي کتاب وين از 9 تا 13 نوامبر 2016 برابر با 19 تا 23 آبان ماه سال جاري در فضايي به مساحت هشت هزار و هشتصد متر مربع برگزار مي شود. جمهوري اسلامي ايران نيز امسال براي چهارمين بار در اين نمايشگاه شرکت مي کند.

اين نمايشگاه به عنوان بزرگترين رويداد صنعت نشر، کتاب و ادبيات در اتريش محسوب مي شود که با همکاري اتحاديه ناشران اتريش و بخش خصوصي به عرضه تازه ترين کتاب هاي منتشر شده در زمينه آثار داستاني، کتاب هاي آموزش آشپزي، نشريات، هنر و موسيقي، ادبيات کودکان و نوجوانان و سفرنامه ها مي پردازد .

نمايشگاه بين المللي کتاب وين به مثابه جشنواره اي است که بيش از 300 برنامه جنبي و کارگاه آموزشي در آن گنجانده شده و در ايام برگزاري بيش از 40هزارنفر از آن بازديد مي کنند.

هزينه ورود به اين نمايشگاه 8 يورو است که براي دانش آموزان، دانشجويان و سالمندان 5 يورو، براي خانواده ها 12 يورو و براي کودکان زير 14 سال رايگان مي باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي