جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5415

چند علامت سوال مقابل فهرست کي روش
تيموريان و حقيقي چرا به تيم ملي دعوت نشدند؟


علي انصاريان: برخي فقط براي رأي و لايک گرفتن به ملاقات منصورخان رفتند


ديدار وزير ورزش با سيد حسن خميني


خبـــرنامه


خبرنامه


 چند علامت سوال مقابل فهرست کي روش
 تيموريان و حقيقي چرا به تيم ملي دعوت نشدند؟ 

 
آفرينش- کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فهرست خود را براي ديدار مقابل سوريه در مرحله مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه اعلام کرد که تغييرات صورت گرفته در اين ليست باعث تعجب کارشناسان شد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در حالي بايد ليست نهايي اش براي ديدار با سوريه را انتخاب مي کرد که سردار آزمون و احسان حاج صفي را به دليل محروميت و عيلرضا بيرانوند را به خاطر مصدوميت در اختيار ندارد و مشخص نيست که وحيد اميري هم به اين بازي برسد.

اما در ميان نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي، نام دو بازيکن بزرگ به چشم نمي خورد که تعجب اهالي فوتبال را در پي داشته است.

غيبت بيرانوند و دعوت نشدن حقيقي

در حالي که بيرانوند به خاطر مصدوميت نمي تواند تيم ملي را مقابل سوريه همراهي کند، به نظر مي رسيد عليرضا حقيقي شانس حضور در دروازه تيم ملي مقابل سوريه را داشته باشد اما جالب اينجاست که کي روش حقيقي را اصلا در بين سه دروازه بان انتخابي اش قرار نداده و او اصلا به تيم ملي دعوت نشده است.

حقيقي که مدتي است با تيمش در دسته دوم پرتغال به اختلاف خورده و از آن تيم جدا شده است، اميدوار بود حداقل به تيم ملي دعوت شود اما کي روش با دعوت نکردن او، هشدار داد که به جاي منتظر پيشنهادات اروپايي ماندن، بهتر است حداقل در ايران تيمي پيدا کند وگرنه به تيم ملي دعوت نمي شود.

محمدرضا اخباري، رشيد مظاهري و سوشا مکاني دروازه بانان دعوت شده هستند و اينها به عليرضا حقيقي که گلر اصلي تيم ملي در جام جهاني بود، ترجيح داده شده اند.

اين در حالي است که رامين رضائيان هم مدتي شرايط مشابه حقيقي را داشت و خارج از فهرست پرسپوليس مانده بود و در ليگ هم بازي نمي کرد اما او به تيم ملي دعوت شد و فيکس هم بازي کرد تا کي روش به برانکو ثابت کند که حرفش را هر طور شده به کرسي مي نشاند.

اما موضوع سوال برانگيز دعوت شدن سوشا مکاني گلر پرحاشيه سابق پرسپوليس به تيم ملي است. او که در ليگ دسته دو نروژ بازي مي کند و اخيرا هم با يک اشتباه فاحش گل عجيبي را دريافت کرده است، به تيم ملي دعوت شده است. اين در حالي است که او نمايش چشمگيري در اين مدت نداشته و ترجيح داده به خاطر حاشيه هايش از ايران برود تا مدتي کمتر در چشم باشد. با اين حال به احتمال فراوان کي روش محمدرضا اخباري را به عنوان مرد شماره يک درون دروازه قرار خواهد داد. اخباري دروازه بان جوان و آتيه داري است که با 23 سال سن به گلر اصلي تراکتورسازي تبديل شده است و مي تواند جانشين خوبي براي بيرانوند باشد.

دليل دعوت نشدن تيموريان چيست؟

هرچند شايد دعوت نشدن حقيقي به تيم ملي توجيه داشته باشد و آن هم بدون تيم بودنش باشد اما اينکه آندرانيک تيموريان کاپيتان تيم ملي جزو نفرات دعوت شده نباشد، قابل انتظار نبود. تيموريان که در حال حاضر براي ماشين سازي بازي مي کند و تيمش نيز در انتهاي جدول است، در ديدارهاي قبلي روي نيمکت نشست تا کي روش سرانجام از بازي گرفتن دو هافبک دفاعي يعني تيموريان و سعيد عزت الهي دست بکشد اما حالا دعوت نشدن تيموريان شايد به اين دليل باشد که سرمربي تيم ملي از بين اين دو انگشت روي عزت الهي جوان گذاشته و تصميم دارد تيموريان را از چرخه خط مياني تيم ملي براي هميشه خارج کند.

البته احسان حاج صفي از جمله نفرات خط مياني است که از بازي با سوريه محروم است و پيش بيني مي شد در اين شرايط تيموريان دعوت شود و يا حتي به بازي گرفته شود که اينچنين نشد.

علي کريمي، سعيد عزت اللهي، اميد ابراهيمي، عليرضا جهانبخش، مهدي ترابي، اشکان دژاگه، مسعود شجاعي، وحيد اميري و کمال کاميابي نيا بازيکنان دعوت شده در خط مياني هستند که در اين بين علي کريمي بازيکن سابق سپاهان و فعلي دينامو زاگرب کرواسي به جاي تيموريان به تيم ملي دعوت شده است.

بايد ديد سرمربي پرتغالي تيم ملي در نهايت با چه ترکيبي برابر سوريه وارد ميدان مي شود و چگونه مي خواهد جاي خالي بيرانوند، حاج صفي و سردار آزمون را پر کند.

فهرست 23 نفره تيم ملي فوتبال ايران براي دو ديدار مقابل گينه پاپوا(بازي دوستانه) و سوريه (بازي انتخابي جام جهاني) به ترتيب زير است:

دروازه‌بان‌ها: محمدرضا اخباري، رشيد مظاهري، سوشا مکاني

مدافعان: رامين رضاييان، حسين ماهيني، پژمان منتظري، مرتضي پورعلي گنجي، سيد جلال حسيني، عزت الله پورقاز، محمد انصاري، ميلاد محمدي

بازيکنان مياني: علي کريمي، سعيد عزت اللهي، اميد ابراهيمي، عليرضا جهانبخش، مهدي ترابي، اشکان دژاگه، مسعود شجاعي، وحيد اميري، کمال کاميابي نيا

مهاجمان: مهدي طارمي، رضا قوچان نژاد و کريم انصاري فرد


 علي انصاريان: برخي فقط براي رأي و لايک گرفتن به ملاقات منصورخان رفتند 

 مدافع پيشين تيم ملي فوتبال گفت: از اينکه ديدم برخي فقط براي گرفتن رأي و لايک در اينستاگرام به ديدار منصور پورحيدري رفتند، عصباني شدم.

علي انصاريان با اشاره به درگذشت منصور پورحيدري گفت: درگذشت او، اهالي فوتبال را ناراحت و غمگين کرد و معتقدم خيلي زود بود که منصورخان را از دست بدهيم.

او که سابقه حضور در تيم ملي، پرسپوليس و استقلال را در کارنامه دارد، افزود: دو سال در تيم ملي و دو سال در فجرسپاسي شاگرد پورحيدري بودم و افتخار مي‌کنم که بگويم ايشان براي اولين بار، من و علي کريمي را به تيم ملي دعوت کرد و در همان اردوي اول، به هر دو نفرمان بازي داد. رابطه من با مرحوم پورحيدري خوب بود زيرا منصورخان هم مثل پدر مرحومم، آدم مهربان و بي‌آزاري بود اما به اندازه کافي، قدرش را ندانستيم.

انصاريان تصريح کرد: چند باري به ديدار پورحيدري به بيمارستان رفتم اما مثل برخي که عاشق عکس هستند، ژستي مقابل دوربين نگرفتم. آرام رفتم و بي‌سر و صدا برگشتم. اتفاقاً کارگردان فيلم «من ناصر حجازي هستم» نيز در همان بيمارستان بود و هروقت به ديدار منصورخان مي‌رفتم، هم با خانم شجاعي صحبت مي‌کردم و هم سري به آن دوست کارگردانم مي‌زدم ولي متاسفانه ديدم برخي براي گرفتن عکس از پورحيدري روي تخت بيمارستان، هر کاري انجام دادند. براي گرفتن رأي، شبانه به ديدار او رفتند و براي شهرت و لايک بيشتر در اينستاگرام، بنده خدا را اذيت کردند. نمي‌دانم اين خودنمايي‌ها تا چه زماني ادامه خواهد داشت اما فرهنگ اشتباه و بسيار بدي است و بايد اصلاح شود.

اين پيشکسوت فوتبال ادامه داد: فصل دوم حضورم در فجرسپاسي به عنوان بازيکن سرباز، بهترين تيم شهرستاني ليگ برتر شديم و همان سال، منصورخان به استقلال رفت. قرار بود راهي پرسپوليس شوم و اين موضوع را با آقاي پورحيدري در ميان گذاشتم. فکر مي‌کردم منصورخان بگويد با ما به استقلال بيا اما گفت: «هر تصميمي را که در ذهنت داري پياده کن». البته پرويز مظلومي تلاش زيادي داشت تا مرا استقلالي کند ولي من پرسپوليسي بودم و مي‌خواستم به پرسپوليس بروم. يادش به‌خير، ما با سيستم 2-5-3 در فجرسپاسي توانستيم کاري کنيم که همه تيم‌ها مقابل‌مان تسليم شوند. آن روزها، فوتبال ايران مقابل عملکرد پورحيدري تعظيم مي‌کرد و مدتي بعد هم، ايشان سرمربي تيم ملي شد.

او در خصوص شرايط پرسپوليس گفت: تيم محبوب من شرايط بسيار خوبي دارد و خدا را شکر که قبل از تعطيلات توانست صدر جدول را حفظ کند. حالا هم 7 بازيکن در تيم ملي دارد. اينها به خاطر عملکرد شايسته برانکو ايوانکوويچ و بازيکنان جوان پرسپوليس است. برانکو واقعاً مربي بزرگي است که توانايي‌هاي زيادي دارد و بخشي از توانايي‌هايش را در اين مدت، در پرسپوليس ثابت کرده است همان طور که تيم ملي را بدون دردسر به جام جهاني 2006 آلمان برد. فکر مي‌کنم روزهاي خوبي در انتظار پرسپوليس با حضور برانکو باشد.


 ديدار وزير ورزش با سيد حسن خميني  

 وزير ورزش و جوانان گفت: مي‎خواهيم به گونه‎اي حرکت کنيم که از ظرفيت‎هاي دستگاه‎هاي ديگر هم استفاده کنيم.

مسعود سلطاني فر در مراسم تجديد ميثاق مسئولان ورزش کشور با آرمان‌هاي امام خميني (ره) در مرقد امام راحل و در حضور سيد حسن خميني اظهار داشت: از حجت‎الاسلام خميني تشکر مي‌کنم که جمع حاضر را قبول و در ابتداي مسير جديد اين فرصت را فراهم کردند تا تجديد بيعت کنيم.

وي افزود: سيد حسن خميني حامي، دوستدار و مطلع در ورزش است و هميشه از راهنمايي‎هايش استفاده کرده‎ام. جا دارد از زحمات گودرزي وزير قبلي ورزش تشکر کنم. او فعاليت‎هاي خوبي داشت و اميدواريم بتوانيم در مسير جديد سياست‎هاي ورزش و جوانان را با جديت جلو ببريم.

وزير ورزش و جوانان، گفت: شکل جديد وزارت پس از ادغام، هنوز با مشکلاتي مواجه است. ما يک عرصه پر مخاطب هستيم و جوانان کشور مرتبط با اين وزارتخانه هستند. بايد کارها رو جلو ببريم. شايد براي برخي جوانان، بعضي کارها مهم نباشد. در واقع آنها کارآمدي نظام را در افتخارات ورزشي مي‎بينند. به هر حال اين شرايط تعهدات ما را سنگين‎تر کرده است. اميدواريم با جمع حاضر در ورزش بتوانيم اين بار سنگين را برداريم.

سلطاني‎فر خاطرنشان کرد: انشالله در برنامه‎هاي آينده، بتوانيم در آينده در مسابقات جهاني و آسيايي، بازي‎هاي آسيايي و جام جهاني نتايج خوبي را کسب کنيم و به اميد خدا صعودي مقتدرانه در فوتبال داشته باشيم. همچنين اميدوارم در المپيک توکيو بهترين نتيجه تاريخ ورزش را کسب کنيم. خوشبختانه در روزهاي اخير چند افتخار از جمله در ووشو و فوتبال ساحلي کسب شده است. اميدواريم اين روند ادامه داشته باشد. البته حادثه تلخي هم داشتيم. فوت منصور پورحيدري ناراحت کننده بود. اميدواريم روز به روز دستاوردهاي بيشتري داشته باشيم.

همچنين حجت‌الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني در جمع خبرنگاران گفت: مسعود سلطاني‌فر لطف کرد که به همراه همکاران در حرم امام خميني (ره) حضور پيدا کردند و سعي کردند نخستين روز کاري خود در وزارت ورزش را در مرقد امام حضور پيدا کنند و با آرمان‌هاي رهبر کبير انقلاب تجديد بيعت کنند.

وي گفت: حضور سلطاني‌فر در وزارت ورزش و جوانان نقطه اميدي در کارنامه دولت محترم و بخصوص وزارت ورزش و جوانان به حساب مي‌آيد. اميدوارم برنامه‌هاي وي در دو حوزه ورزش و جوانان به سرانجام برسد و با کارهاي خوبي که صورت مي‌گيرد دل مردم را در دو بخش ورزش و جوانان روشن کند.

يادگار امام در رابطه با وضعيت تيم ملي فوتبال در راهيابي به بازي‌هاي جام جهاني 2016 روسيه گفت: تيم ملي فوتبال راه اصلي را طي کرده و با نتايج خوبي که کسب کرده است، صعود ما قطعي است و من خيلي اميدوار هستم.


 خبـــرنامه 

 ايران قهرمان جام جهاني شمشيربازي شد

ايسنا- در فينال جام جهاني شمشيربازي و در اسلحه سابر که در سنگال برگزار شد تيم ملي اسلحه سابر ايران با برتري 45 بر 39 برابر ايتاليا، براي اولين بار در تاريخ قهرمان شد و مدال طلا را به دست آورد.

تيم ملي اسلحه سابر ايران با ترکيب مجتبي عابديني، علي پاکدامن، فرزاد باهرارسباران و محمد رهبري و با سرمربي گري پيمان فخري در اين دوره از رقابت‌ها حاضر بود.

اين اولين مدال و قهرماني تيم ملي شمشيربازي اسلحه سابر ايران در جام جهاني و البته رقابت هاي معتبر جهاني شمشيربازي بود.

تيم ملي ايران، در نيمه نهايي، کره جنوبي را با نتيجه 45 بر 34 شکست داده بود. سابريست‌هاي ايران در بازي نخست خود 45 بر 22 برابر ژاپن به برتري رسيدند و در دومين بازي هم برابر آمريکا تيم اول رنکينگ جهاني 45 - 44 پيروز شدند.

بهترين رده تيم ملي ايران در رقابت‌هاي جام جهاني چهارمي بود.

گلزني انصاري فرد در ليگ يونان

پانيونيوس که از حضور دو مهاجم ايراني بهره مي برد در هفته هشتم سوپر ليگ يونان برابر پائوک قرار گرفت و با يک گل مهمانش را شکست داد. تک گل اين بازي توسط کريم انصاري فرد در دقيقه 14 به ثمر رسيد.

انصاري فرد در ترکيب اصلي حضور داشت و 82 دقيقه بازي کرد. مسعود شجاعي ديگر بازيکن ايراني پانيونيوس نيز از ابتدا وارد ميدان شد و تا پايان بازي کرد.

پانيونيوس با اين برد 13 امتيازي شد و در جايگاه چهارم قرار گرفت.

بارسلونا به سختي از سد سويا گذشت

در حساس ترين ديدار هفته يازدهم لاليگا بارسلونا و سويا برابر هم قرار گرفتند که اين ديدار با برتري دو بر يک بارسلونا به پايان رسيد.سويا در دقيقه 14 توسط ويتولو توانست دروازه بارسا را باز کند. شاگردان خورخه سامپائولي باز هم تهاجمي بازي کردند و حتي پرس را از زمين حريف انجام مي دادند.

ميزبان موقعيت هاي زيادي را از دست داد و اجازه نمي داد بازيکنان بارسلونا خطر ساز ظاهر شوند اما در دقايق پاياني نيمه اول ليونل مسي برخلاف جريان بازي گلزني کرد. او توانست با اين گل بيست و هفتمين گلش را برابر سويا به ثبت برساند و با هشت گل در صدر برتر گلزنان اين فصل لاليگا قرار بگيرد. نيمه نخست، پر برخورد بود و 16 خطا انجام شد.

در نيمه دوم شرايط بازي عوض شد. آبي اناري ها تهاجمي تر بازي کردند و لوييس سوارس گل دوم را وارد دروازه سويا کرد و هشتمين گلش را در لاليگا به ثبت رساند. هر دو تيم دوباره چند فرصت گلزني را از دست دادند که سهم سوارس از همه بيشتر بود.

در جدول رده بندي لاليگا رئال مادريد با 27 امتياز صدرنشين است. بارسلونا با 25 امتياز در جايگاه دوم قرار دارد و ويارئال و اتلتيکومادريد رتبه هاي سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند.

زلاتان دو رکورد زد و محروم شد

زلاتان ايبراهيموويچ برابر سوانزي سيتي دو رکورد خوب بر جاي گذاشت و با کارت زرد بي‌موردي هم که گرفت بازي حساس برابر آرسنال را از دست داد.

زلاتان در هفته‌ يازدهم ليگ برتر بار ديگر به روند گلزني بازگشت و توانست با دو شوت زيبا، منچستريونايتد را صاحب پيروزي در کشور ولز برابر سوانزي کند. زلاتان با دو گلي که در اين ديدار به ثمر رساند، تعداد گل‌هاي باشگاهي خود را به عدد 400 رساند و يک آمار فوق‌العاده‌ را از خود بر جاي گذاشت. بهترين دوران گلزني زلاتان به حضور در پاري ‌سن‌ ژرمن بازمي‌گردد؛ جايي که در 180 بازي توانست 156 گل را به ثمر برساند.

همچنين گل نخست ايبراهيموويچ در بازي برابر سوانزي، 25 هزارمين گل تاريخ ليگ برتر هم بود. البته بازي خوب زلاتان يک نقطه تاريک هم داشت و آن هم کارت زرد بي‌موردي بود که او دريافت کرد تا بازي حساس برابر آرسنال را که دو هفته‌ ديگر در ورزشگاه اولدترافورد برگزار مي‌شود را از دست بدهد.

پيروزي ترک گروزني برابر زنيت با پاس‌گل محمدي

ترک گروزني که از حضور مدافع ايراني اش بهره مي برد زنيت سن پترزبورگ را شکست داد.

در هفته سيزدهم ليگ يک روسيه ترک گروزني ميزبان زنيت سن پترزبورگ بود و توانست دو بر يک مهمانش را شکست دهد.

دروازه ترک گروزني ابتدا در دقيقه 10 توسط روبرت ماک باز شد. در ادامه بکيم بالاج دو گل براي ميزبان به ثمر رساند تا ترک گروزني شکست را با برد عوض کند. ميلاد محمدي 90 دقيقه در زمين بود و پاس گل دوم تيمش را ارسال کرد. ترک گروزني با 24 امتياز در رتبه سوم جدول قرار دارد.


 خبرنامه  

 ايران به مصاف ساحل عاج مي‌رود

تيم ملي فوتبال ايران در دي ماه اردويي را در امارات برگزار مي‌کند و طي اين اردو در چارچوب يک ديدار دوستانه به مصاف تيم ملي فوتبال ساحل عاج مي‌رود.

سرمربي تيم ملي فوتبال اين موضوع را تاييد کرد.

تيم ملي فوتبال ساحل عاج در آن مقطع خود را براي حضور در مسابقه‌هاي جام ملت‌هاي آفريقا آماده خواهد کرد.

کي‌روش:

نمي‌شود همه بازيکنان هميشه در تيم ملي باشند

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با اشاره به اينکه نمي‌شود همه بازيکنان هميشه در تيم ملي باشند گفت: بازيکنان خط خورده مانند تيموريان، حقيقي، رفيعي، شجاعيان و آقايي در اردوي زمستان به تيم ملي بازخواهند گشت.

کارلوس کي‌روش در حاشيه تمرين امروز تيم ملي درباره آخرين وضعيت ملي‌پوشان اظهار کرد: برخي تصميم‌ها به خاطر شرايطي که در مالزي داريم گرفته شد و نيز به خاطر برنامه‌هاي مختلفي که داريم تصميم گرفتيم برخي بازيکنان را با خود نبريم اما کساني مثل سروش رفيعي، داريوش شجاعيان، سعيد آقايي، عليرضا حقيقي و آندرانيک تيموريان مطمئنا در اردوي زمستان با ما هستند و ما روي آن‌ها حساب کرده‌ايم. چيزي که مشخص است اينکه همه بازيکنان نمي‌توانند هميشه در تيم ملي باشند.

سرمربي تيم ملي ادامه داد: همان طور که اطلاع داريد چند بازيکن‌مان مثل عليرضا بيرانوند را به دليل مصدوميت در اختيار نداريم اما خوشبختانه وضعيت وحيد اميري بهبود يافته و شرايط خيلي خوبي دارد. البته فيفا هم براي ما جرايمي در نظر گرفته است.

در آخر بايد بگويم سه چهار بازيکن مهم‌مان را از دست داده‌ايم که پيدا کردن جايگزين براي آن‌ها آسان نيست.

فتح‌الله‌زاده: سلطاني‌فر دفعه اول راي مي‌آورد الان جلوتر بوديم

علي فتح‌الله زاده مدير عامل سابق استقلال درباره انتخاب سلطاني‌فر به عنوان وزير ورزش اظهار کرد: قبل از اينکه ايشان بيايد هم گفته بودم که او کاربلد است. سلطاني‌فر، فردي با تجربه است و اگر مجلس قبلي به ايشان راي اعتماد داده بود، امروز جلوتر بوديم.

الان آقاي سلطاني‌فر بايد وقت بگذارد تا پراکندگي‌ها را نظم دهد و در اين 5-6 ماه نمي‌توان انتظار داشت که کار خاصي بکند و ان‌شاءالله در دولت بعدي بتواند با برنامه‌ريزي بلند مدت اهدافش را پيش ببرد. او قائل به کار تشکيلاتي است و ديديم که با حضورش در گردشگري، چرخ اين سازمان را چرخاند و کار را راه انداخت.

او در پاسخ به اين سوال که نظرش راجع به استقلال در فصل جاري چيست، بيان کرد: با توجه به تعطيلي ليگ، منصوريان اين فرصت را داشت که خواسته‌هايش را به تيم القا کند. الان استقلال در نتيجه گيري خوب کار مي‌کند ولي خوب بازي نمي‌کند. با اين‌حال فکر مي‌کنم اين تيم به زودي راه بيفتد چون از بازيکنان خوبي برخوردار است.

شانس شهباززاده براي بازگشت به استقلال چقدر است؟

در حالي که چند رسانه خبر از مذاکرات استقلال و سجاد شهباززاده براي بازگشت اين بازيکن به جمع آبي‌هاي پايتخت داده‌اند ولي پيگيري‌ها نشان مي‌دهد هنوز برنامه‌اي براي مذاکره با سجاد شهباززاده وجود ندارد.

به عبارت ديگر باشگاه استقلال علاقمند هست که اين بازيکن بار ديگر به جمع آبي‌ها برگردد ولي شهباززاده همچنان اميدوار است شرايطش در باشگاه آلانياي ترکيه تغيير يابد و بتواند در آن تيم بازي کند.

از طرفي براي اينکه شهباززاده به اين نتيجه برسد که شرايطش در ترکيه عوض نخواهد شد، تا نيم فصل بايد صبر کند و به اين ترتيب مذاکره با او عملا بي‌حاصل است. نکته پاياني درباره سجاد شهباززاده و استقلال آنجايي است که حتي اگر طرفين براي بازگشت او به توافق برسند، بايد ديد که آيا استقلالي‌ها توانايي پرداخت پول رضايت‌نامه و فسخ قرارداد شهباززاده را دارند يا نه؛ مسئله‌اي که کمتر به آن توجه شده و به نظر مي‌رسد گره بزرگي باشد.

پيروزي روستوف با درخشش و گلزني آزمون

روستوف در هفته سيزدهم ليگ يک روسيه چهار بر يک آرسنال تولا را شکست داد. در دقيقه هشت نيکيتا بورميتسوف گل نخست را وارد دروازه روستوف کرد اما الکساندر يروخين با پاس گل سردار آزمون توانست گل تساوي را به ثمر برساند. در دقيقه 36 آزمون توانست گل دوم تيمش را با يک ضربه سر زيبا وارد دروازه حريف کند. ميزبان توانست در نيمه دوم نيز گلزني کند. ديميتري پولوز در دقيقه 86 گلزني کرد. دقايقي بعد اروخين گل چهارم تيمش را به ثمر رساند.

سردار آزمون در ترکيب اصلي حضور داشت و 86 دقيقه بازي کرد. روستوف با 20 امتياز در جايگاه پنجم ليگ روسيه قرار دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي