جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5418

ظريف با تأکيد بر پايبندي در برجام:
ايران گزينه هاي ديگري در مقابل برجام دارد


صدور کيفرخواست عليه 4 تبعه ايراني و ترکيه‌اي از سوي مقامات قضايي آمريکا


مدوديف: روسيه دوست و حامي فلسطين است


موگريني: ترامپ نمي‌تواند توافق هسته‌اي را لغو کند


لاوروف: سوءاستفاده غرب ازکشتارها در عراق و سوريه

پوتين :
بهبود روابط با آمريکا ممکن اما دشوار است


تکرار ادعاهاي نتانياهو عليه ايران


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبر


سرمقاله


  ظريف با تأکيد بر پايبندي در برجام:
 ايران گزينه هاي ديگري در مقابل برجام دارد 

 
وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران با تاکيد بر اين که همه طرف هاي برجام بايد به آن پايبند باشند، گفت: برجام به درد همه مي خورد اما به اين معنا نيست که ايران گزينه اي ديگري نداشته باشد، جمهوري اسلامي ايران مي خواهد به برجام متعهد بماند و اين به نفع همگان است.

به گزارش ايرنا، محمد جواد ظريف در نشست خبري مشترک با لوبومير زائورالک همتاي چک خود ضمن تشکر از مهمان نوازي دولت و ملت اين کشور افزود: پس از برجام زمينه براي همکاري هاي ميان دو کشور فراهم شده است و بسيار خوشحال هستيم که تلاش مي کنيم روابط ايران و چک را از سطح کاردار به سفير گسترش دهيم.

وي ادامه داد: ما از هم فکري مقامات چک براي رسيدن به يک راه حل جهت بحران سوريه و مبارزه با داعش خوشحال هستيم و اين مبارزه نه در سوريه بلکه در عراق و يمن نيز بايد وجود داشته باشد.

وي تصريح کرد: همکاري ايران با چک و همچنين اتحاديه اروپا مي تواند در عرصه هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و دارويي و مبارزه با تروريسم ادامه داشته باشد. وزير امور خارجه به چشم انداز آينده توافق هسته اي ايران و 1+5 اشاره کرد و اظهارداشت: برجام يک توافق بين المللي است، همه طرف ها بايد به آن پايبند باشند و تنها يک توافق دو جانبه محسوب نمي شود.

ظريف ادامه داد: برجام يک توافق نامه چندجانبه منطقي است که به تصويب شوراي امنيت سازمان ملل رسيده هرچند آمريکا به بخشي از تعهدات عمل نکرده است اما ما به طور کامل به تعهدات خود عمل
کرده ايم.

وي خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داريم برجام يک قرارداد منطقي است ، ترجيح اين است که به درد همه مي خورد اما به اين معنا نيست که ايران گزينه اي ديگري نداشته باشد.

رييس دستگاه ديپلماسي تصريح کرد: ايران مي خواهد به برجام متعهد بماند و به نفع همگان است به تعهدات برجام مثبت عمل کنند.

همچنين وزير امورخارجه جمهوري اسلامي ايران با سوبوتکا نخست وزير چک ديدار و در زميه گسترش همکاري هاي دو کشور و اتحاديه اروپا گفت و گو کرد.

روابط دوجانبه و زمينه هاي گسترش همکاري هاي دو کشور به ويژه در حوزه هاي تجاري و اقتصادي از جمله انرژي و همکاري هاي بانکي، تاکيد بر ارتقاي روابط سياسي، تبادل گردشگر، روابط با اتحاديه‌ اروپا، مسائل منطقه اي بخصوص بحران جاري در سوريه، مبارزه با تروريسم و افراطي گري از جمله محورهاي گفت و گو و رايزني هاي وزير امور خارجه ايران و نخست وزير چک بود.

ظريف پيش از اين با همتاي چک خود و رييس مجلس نمايندگان اين کشور ديدار کرد.


 صدور کيفرخواست عليه 4 تبعه ايراني و ترکيه‌اي از سوي مقامات قضايي آمريکا 

مقامات قضايي آمريکا چهار شهروند ايراني و ترکيه‌اي را به نقض تحريم‌هاي واشنگتن عليه تهران متهم کردند. به گزارش رويترز، پريت بارارا دادستان منطقه منهتن در نيويورک کيفرخواستي را عليه دو شهروند ايراني و دو شهروند ترکيه‌اي به نام‌هاي حبيب‌الله زارعي، نسترن زارعي، دنيز بورا دنيز و عبدالله لورون منتشر کرد که براساس آن، اين افراد متهم هستند که در سال‌هاي 2014 تا ژانويه 2016 تحريم‌هاي ايران را نقض کرده و به نمايندگي از شرکت‌هاي ايراني در آمريکا دادوستدهايي را انجام داده‌اند. حبيب‌الله زارعي 67 ساله و دخترش نسترن، 39 ساله تابعيت ايراني- ترکيه‌اي دارند و دو فرد ديگر ترک هستند. اين چهار نفر متهم‌اند که به شرکت‌هاي ايراني براي صادرات و واردات فولاد و مس کمک کرده و در اين جريان، از سيستم بانکي آمريکا براي انتقال حدود 10 ميليون دلار استفاده کرده‌اند و آنها از اين طريق تحريم‌هاي ايران را دور زده‌اند. دادستاني منهتن همچنين با متهم کردن اين افراد به دور زدن تحريم‌ها، پولشويي و فريب نظام بانکي آمريکا اعلام کرده است که حبيب‌الله زارعي پدرزن بورا دنيز 44 ساله و عبدالله لورون 33 ساله است. تنها در صورت اثبات جرم اصلي آنها، يعني فريب نظام بانکي آمريکا ممکن است به حبس تا 30 سال محکوم شوند.


 مدوديف: روسيه دوست و حامي فلسطين است 

 
ايرنا : ديميتري مدوديف نخست وزير روسيه اعلام کرد: مسکو دوست و حامي فلسطين است و از حل و فصل عادلانه مشکلات آن حمايت و استقبال مي کند. نخست وزير روسيه در مقاله اي که همزمان با سفر وي به منطقه خودگردان در رسانه هاي فلسطيني منتشر شد، نوشت:اطمينان مي دهم روسيه همواره دوست مطمئن فلسطين بوده و به اين حمايت ها ادامه مي دهد. مدوديف با بيان اينکه روسيه براي روابط دوستانه با فلسطين ارزش قائل است خاطرنشان کرد: روابط از چند دهه پيش برقرار شده و ادامه دارد و تمام تلاش هاي ممکن را نيز براي تامين رفاه و امنيت فلسطين بکار مي بنديم. وي با تاکيد بر حمايت روسيه از ملت فلسطين، ادامه داد: خواهان حل و فصل عادلانه مساله فلسطين برمبناي قطعنامه هاي شوراي امنيت و مجمع عمومي سازمان ملل هستيم.


 موگريني: ترامپ نمي‌تواند توافق هسته‌اي را لغو کند 

شبکه سي‌ان‌ان: مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا در پي انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئيس‌جمهور جديد آمريکا تاکيد کرد که برجام توافقي دوجانبه ميان تهران و واشنگتن نيست و ترامپ نمي‌تواند آن را لغو کند.

فدريکا موگريني، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در گفت‌وگو با شبکه سي‌ان‌ان اظهار داشت: توافق هسته‌اي با ايران يک توافق دوجانبه ميان آمريکا و ايران نيست، بلکه توافقي چندجانبه است که من همچنان به عنوان رئيس کميسيون مشترک موظفم درباره پايبندي تمام طرف‌هاي اين توافق تضمين دهم.

وي در ادامه تاکيد کرد: توافق هسته‌اي در چارچوب شوراي امنيت سازمان ملل انجام شده و يک مساله دوجانبه يا ملي نيست.


 لاوروف: سوءاستفاده غرب ازکشتارها در عراق و سوريه 

 
ايرنا: سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد: غرب از حوادث منجر به کشتار انسان ها در عراق و سوريه براي اهداف تبليغاتي به ويژه طرح ادعاهاي دروغ ضدروسي استفاده غيراخلاقي و غيرسازنده مي کند.

وزير خارجه روسيه با تاکيد بر لزوم همکاري هر چه بيشتر بين المللي براي مبارزه با تروريسم در خاورميانه، اظهار کرد: تلاش براي استفاده از رويدادهاي اندوهبار انساني براي دستيابي به امتيازهاي سياسي را غيراخلاقي مي دانيم.

پايگاه خبري وزارت خارجه روسيه روز جمعه به نقل از سخنان وي نوشت: اين تلاش ها متاسفانه در مورد رويدادهاي خاورميانه از جمله سوريه و عراق در حال انجام است که نمونه بارز کاربرد سياست هاي معيارهاي دوگانه به شمار مي رود.


 پوتين :
 بهبود روابط با آمريکا ممکن اما دشوار است 

 رئيس جمهور روسيه گفت: احياي روابط دوجانبه با آمريکا با کاهش تنش ها ممکن است اما کار ساده‌اي نيست.

به گزارش پايگاه وستي، پوتين افزود: ما اظهارات انتخاباتي دونالد ترامپ مبني بر تمايل وي براي بهبود روابط روسيه و آمريکا را شنيده‌ايم، ما مي فهميم و به خوبي درک مي‌کنيم که با توجه به تنش فعلي در روابط روسيه و آمريکا، اين راهي ساده نخواهد بود.

وي ادامه داد: بارها گفته‌ام، اين تقصير ما نيست که روابط روسيه و آمريکا در چنين وضعيتي قرار گرفته است.

رييس جمهور روسيه با اشاره به اينکه بهبود روابط روسيه و آمريکا به نفع ملت‌هاي هر دو کشور و تمامي جهان خواهد بود، خاطر نشان کرد: مسکو براي احياي روابط حسنه و تمام عيار با واشنگتن آماده است.


 تکرار ادعاهاي نتانياهو عليه ايران 

 نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در اظهاراتي خصمانه با تکيه بر ادعاهاي بي‌اساس عليه کشورمان گفت: اجازه نمي‌دهيم ايران در سوريه حضور نظامي داشته باشد.

به گزارش روزنامه تايمز آواسرائيل، بنيامين نتانياهو نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در ديدار با دميتري مدودف همتاي روس خود در اراضي اشغالي گفت: اسرائيل اجازه نخواهد داد که ايران در سوريه حضور نظامي داشته باشد و ما همچنان تلاش خواهيم کرد تا پشتيباني تسليحاتي ايران از حزب‌الله و ديگر گروه‌هاي شيعه را متوقف کنيم.نتانياهو همچنين بار ديگر برنامه هسته‌اي ايران را تهديد خواند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 شصت و هشتمين اجلاس هيأت مد‌يره IAU

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري سوم -251

تقاضا براي پذيرش عضويت مؤسسه

نام مؤسسه: دانشگاه بخت الرودا، سودان

مسئول: پرفسور آناس عبدل حفيض الحسن

عنوان: مدير

آدرس:

P.O.Box1311,KHARTOUM,

Eldeways,Sudan.

تلفن: (+249) 53122400

تلفکس: (+249) 53120548

ايميل: anashas @ hotmail.com

وب سايت: -

تاريخ درخواست: 2 March 2004

مؤسسه تأسيس شده در: 1997

وضعيت قانوني عمومي( دانشگاه دولتي منطقه اي)

عضوِ (انجمن هاي ملي، منطقه اي، بين المللي):

- شوراي ملي براي آموزش عالي

- انجمن دانشگاه هاي عرب (درخواست داده شده)

- انجمن دانشگاه هاي آفريقا (درخواست داده شده)

ساختار آکادميک: (دانشکده ها، کالج ها، مدارس و غيره)

- دانشکده آموزش

- دانشکده پزشکي و علوم سلامت

- دانشکده اقتصاد و علوم مديريت

- دانشکده کشاورزي وعلوم طبيعي

تعداد کارکنان آکادميک:

2003-04 2002-03 2001-02

- تمام وقت 121 142 156

- پاره وقت 54 42 35

- تعداد کارکنان بادرجه دکتري 28


 يك نكته از هزاران 

 اعتياد کارگري آفتي اجتماعي - اقتصادي

بحث اعتياد و موادمخدر در كشورما عليرغم پيشگيري‌ها و اقدامات مبارزه با موادمخدر، به يكي از معضلات اجتماعي پرحاشيه مبدل شده كه ريشه بسياري از ناهنجاري‌ها و آفت‌هاي اجتماعي را به خود اختصاص داده است. بنابر اعتياد شناسي در سطح كشور، يكي از بخش‌هاي پر آسيب بخش كارگري مي باشد كه در صنعت و توليد مشغول به كارند. متاسفانه طي سال‌هاي اخير اعتياد در قشر كارگر مشغول به كار در كارخانه‌ها و توليدي‌هاي شخصي به شدت افزايش يافته است.

نكته اينجاست كه بنابر آمارهاي شيوع شناسي اعتياد، اگراعتياد كارگري در كشور شيوع پيدا كند، مسلماً برنامه‌ها و سياست‌هاي اقتصادي كشور براي آينده با مشكل عظيمي به نام ضعف نيروي كار مواجه خواهد شد. بايد نقاط حساس و آسيب پذير اعتياد را شناسايي و با آن مقابله كرد.


 ميز خبر 

 اوباما: هر آنچه از دستمان برآيد براي موفقيت ترامپ انجام مي‌دهيم

باراک اوباما پس از ديدار با ترامپ در کاخ سفيد متعهد شد تا هر آنچه از دستش برآيد براي کمک به او انجام دهد؛ رئيس جمهور منتخب آمريکا نيز ديدار با اوباما را بسيار خوب توصيف کرد. به گزارش اسکاي نيوز عربي، اوباما در کاخ سفيد ميزبان دونالد ترامپ بود تا در اقدامي پروتکلي وي را آماده تحويل گرفتن قدرت و کليد کاخ سفيد کند؛ ديداري که قرار بود 15 دقيقه به طول بينجامد اما يک ساعت و نيم پشت درهاي بسته ادامه داشت. اوباما در پايان اين ديدار در کنفرانس مطبوعاتي مشترکي با ترامپ گفت: رئيس جمهور منتخب آمريکا دونالد ترامپ است و همه ما هرکاري که از دست‌مان برآيد براي موفقيت وي مي‌کنيم چرا که اگر او موفق شود کشور موفق خواهد شد. با ترامپ گفت‌و گوهاي مفيدي داشتيم و درباره بسياري از مسائل داخلي و خارجي صحبت کرديم.

شورش عليه پيروزي ترامپ در ايالت اورگون آمريکا

در پي به خشونت کشيده شدن تظاهرات هزاران نفري عليه دونالد ترامپ رئيس جمهوري منتخب آمريکا در شهر پورتلند در ايالت اورگون در شمال غرب اين کشور، پليس اعلام کرد که در اين شهر شورش رخ داده است. به گزارش منابع خبري شامل سي ان ان، پليس افزود: تظاهرات خشونت بار در شهر پورتلند بزرگ ترين شهر ايالت اورگون به علت گسترش رفتارهاي مجرمانه و خطرناک و آسيب رسيدن به فروشگاه ها و خودروها، به شورش تبديل شده است. بر اساس گزارش رسانه هاي محلي، پليس ده ها تظاهرکننده را درمرکز پورتلند دستگير کرده است.

يک ايراني - آمريکايي معاون فرماندار ايالتي در آمريکا

يک آمريکايي ايراني‌الاصل براي نخستين بار به عنوان معاون فرماندار ايالتي در آمريکا انتخاب شد. به گزارش روزنامه سياتل تايمز، سيروس حبيب، 35 ساله که در حال حاضر سناتور دموکرات از شهر بلويو در ايالت واشنگتن آمريکا است، در انتخابات معاونت فرمانداري براي اين ايالت پيروز شد. سيروس حبيب، اولين آمريکايي ايراني‌الاصل است که از حزب دموکرات به سناي ايالت واشنگتن راه پيدا کرد. وي که بالاترين مقام ايراني تبار به شمار مي‌آيد که تاکنون در انتخابات در آمريکا موفق شده است، در دوران کودکي در اثر بيماري بينايي خو را از دست داد. وي پس از مهاجرت والدينش به آمريکا در ايالت مريلند متولد شد. بعدها والدينش به ايالت واشنگتن رفتند و او در آنجا از دبيرستان فارغ التحصيل شد. سيروس حبيب همچنين در دفتر سناتور هيلاري کلينتون، در نيويورک فعاليت کرده است. وي تحصيلات کارشناسي‌اش را در دانشگاه آکسفورد انگليس و در رشته ادبيات انگليسي به پايان رساند.


 خبر 

 سفارت ايران در کوالالامپور:

با رعايت نکات بهداشتي جاي نگراني براي سفر به مالزي نيست

نمايندگي کشورمان در مالزي اعلام کرد که با رعايت نکات بهداشتي جاي نگراني در مورد انتقال ويروس زيکا وجود نداشته و هم‌وطنمان مي‌توانند به مالزي سفر کنند.

سفارت کشورمان در کوالالامپور در پاسخ به سئوال ايسنا در رابطه با نگراني‌هايي که براي سفر هموطنمان به مالزي و همچنين حضور تيم ملي فوتبال کشورمان در اين کشور به دليل وجود ويروس زيکا به وجود آمده است، اعلام کرد: باوجود اين که مواردي از زيکا در مالزي گزارش شده است اما اين موارد بسيار محدود بوده و مسئله حادي به حساب نمي‌رود.

همچنين در صورت رعايت احتياط‌هاي لازم و پوشيدن لباس‌هايي که نقاط مختلف پوست بدن را از معرض پشه گزيدگي حفظ کند ، جاي نگراني براي سفر به اين کشور وجود ندارد.

وزارت خارجه آمريکا:

چيزي نمي تواند مانع از خروج دولت ترامپ از برجام شود اما عواقب وخيمي دارد

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد چيزي نمي تواند مانع از خروج دولت آينده آمريکا از توافق هسته اي ايران (برجام) شود چرا که از نظر حقوقي الزام آور نيست اما اين اقدام به اين معني است که ايران اقدامات براي توليد سلاح هسته اي را از سرخواهد گرفت.

به گزارش عصرايران به نقل از خبرگزاري ها،‌ مارک تونر سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در حالي که تلاش مي کرد از گمانه زني درباره واکنش هاي دولت آينده آمريکا به رياست دونالد ترامپ خودداري کند گفت: هر کدام از طرف هاي توافق هسته اي ايران مي توانند از توافق خارج شوند.توافق هسته اي ميان ايران و گروه 1+5 (متشکل از پنج عضو دائم شوراي امنيت شامل آمريکا،‌ فرانسه،‌ روسيه،‌ چين و بريتانيا به علاوه آلمان)‌ به دست آمد.

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا با اين حال هشدار داد در صورتي که ترامپ تصميم بگيرد از اين توافق هسته اي ايران خارج شود اين گام، عواقب وخيمي بر سلامت توافق هسته اي خواهد داشت.وي تاکيد کرد: اگر ايران به توافق هسته اي متعهد ماند و همه طرف هاي ديگر هم به اين توافق متعهد ماندند اين موضوع به نفع همه و به نفع کل جهان خواهد بود. يعني با اين اقدام راه را براي کسب سلاح هسته اي توسط ايران بسته ايم.ترامپ قبل از اين در تبليغات انتخاباتي اش توافق هسته اي ايران را فاجعه بار توصيف کرده و گفته بود که در صورت انتخاب به عنوان رئيس ايالات متحده اين توافق را لغو خواهد کرد.

وليد فارس مشاور سياست خارجي ترامپ هم گفته است که ترامپ قصد دارد از طريق مذاکره دوباره، بخش هايي از توافق را تغيير دهد و دوباره آن را به کنگره ارائه کند.


 سرمقاله 

 
به بهانه اختتاميه نمايشگاه مطبوعات؛

عدالت، پيش نياز" شفافيت و صداقت"

حميدرضا عسگري

بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات ، بارديگر امسال برگزار شد و با حضور گسترده اصحاب رسانه، روزنامه‌ها و خبرگزاري‌ها، پس يك از هفته به ايستگاه آخر رسيد، و با تجربه كردن شعار " شفافيت و صداقت" به كارخود پايان داد. حضور بيش از 900 رسانه در اين گردهمايي مطبوعاتي از جمله ركوردهايي بود كه طي سال هاي گذشته در اين نمايشگاه رخ داده است. البته تفاوت ديگر اين نمايشگاه با نمونه‌هاي آن در سال‌هاي گذشته از اين جهت بود كه مطبوعات با چشم اميد به عملكرد صنفي و نگرش حرفه‌اي معاونت مطبوعاتي پا به اين عرصه گذاشتند. نگرشي كه مانع از رانت‌خواري‌ها و اجحاف حقوق ديگر اصحاب رسانه گردد و اين انتظار هست تا مشكلات و خواسته‌هاي مطبوعات در دوران فعلي با نگرش‌هاي منصفانه وزارت ارشاد و مسولان امر در معاونت مطبوعاتي رسيدگي و مرتفع گردد.

اما فارغ از اين نوع نگاه، دستاوردهاي نمايشگاه مطبوعات صرفاً به مصاحبه و عرضه رايگان روزنامه‌ها خلاصه نمي‌شود. بلكه مي توان نمايشگاه مطبوعات را فرصتي براي هم افزايي رسانه‌اي تلقي كرد و تلاش‌هايي را كه مسولان دروزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتي انجام مي‌دهند را در اين زمينه ارج نهاد.

بعضاً در فضاي سياسي كشور شاهد اختلافات جناحي و حزبي هستيم كه متاسفانه برخي از آنها رسانه‌ها را به ابزار تخريب و تاختن بررقبا تبديل كرده‌اند. هرچند كه داشتن گرايشات سياسي براي رسانه‌ها چيزعجيبي نيست، اما تبديل آنها به بلندگوهاي سياسي درجهت برهم زدن وحدت رويه كشور كار درستي نيست. امروز رسانه‌هاي ما به ندرت عملكرد يكديگر را قبول دارند و در جهت هم افزايي و تحقق رسالت رسانه‌اي گام برمي‌دارند.

مراد از هم افزايي، حركت رسانه‌ها به عنوان يكي از اركان قدرت كشور در جهت تحقق خواسته‌هاي مردم و حكومت در عرصه‌هاي داخلي و خارجي مي‌باشد. براي فهم موضوع به عملكرد رسانه‌ها درغرب بايد اشاره كرد كه علي رغم رقابت سالم با يكديگر، يك انسجام واحد و عزمي جمعي براي پيگيري حقوق مردم از دولت‌ها و حمايت از سياست‌هاي كلي كشور در عرصه سياست خارجي دارند.

اگر نگاهي به عملكرد رسانه‌هاي غربي داشته باشيم، تمام آنها ضمن داشتن مخاطبان خاص و خط دهي‌هاي مشخص در عرصه‌هاي مختلف، در مسائل كلي سياست‌هاي كشورشان به صورت يد واحد عمل مي‌كنند و هيچگاه به سبب تفاوت سليقه‌ها دست به تخريب يكديگر و يا دولت‌ نمي‌زنند. البته ناگفته نماند عملكرد شفاف و حرفه‌اي رسانه‌ها در غرب به گونه‌اي است كه دولت‌ها آنها را به عنوان ناظر برنحوه عملكرد خود مي‌بينند و بارها مشاهده شده كه يك روزنامه درآمريكا يا انگليس عملكرد مسولان در بالاترين رده‌هاي نظامي و سياسي را به چالش كشيده‌اند و حتي موجب بركناري‌ آنها گرديده‌اند.

لذا مي‌توان اين انتظار را داشت كه رسانه‌هاي داخلي ما نيز ضمن حفظ رسالت حرفه‌اي و سياسي خود، نيم نگاهي نيز به هم افزايي رسانه‌اي در جهت تحقق اهداف كلي نظام در عرصه‌هاي داخلي و خارجي داشته باشند. اين درست نيست كه ما در عرصه سياست داخلي به بهانه رقابت‌هاي سياسي، برنامه‌ها و طرح‌هاي اقتصادي را كه مستقيما بر معيشت مردم تاثير گذار است را به چالش بكشيم و بر سر راه آن مانع تراشي كنيم.

هرچند كه ممكن است با اين قبيل اقدامات، وجهه مقبول رقيب نزد افكار عمومي مخدوش شود، اما فراموش نكنيم كه اين اختلافات پيكره اصلي نظام را درعرصه‌هاي مختلف تضعيف خواهد كرد. همچنين درعرصه‌ سياست خارجي، اقتصاد مقاومتي و مسائل اجتماعي در موقعيت فعلي، وحدت و هم افزايي رسانه‌اي در داخل به عنوان پشتوانه‌ و امتيازي براي كشور محسوب مي شود تا در پيچ تاريخي فوق حساسي كه درآن قرار داريم، صدايي واحد را به گوش جهانيان برسانند.

نبود همگرايي و وحدت رويه در ميان رسانه‌هاي ما در زمينه‌هاي مختلف، ازجمله مسائل هسته‌اي اين فرصت را به طرف‌هاي غربي مي‌دهد تا ازشكاف موجود استفاده كنند و از شانس بيشتري براي زياده‌خواهي‌ و فشار برملت ايران، برخوردارشوند.درآخر ضمن قدرداني از زحمات برگزاركنندگان و حضور شركت كنندگان در بيست ودومين نمايشگاه مطبوعات، اميدواريم اين گردهمايي رسانه‌ايي بهانه‌اي شود تا با كاهش اختلافات، هم‌افزايي و همگرايي رسانه‌ها در راستاي تحقق اهداف داخلي و خارجي كشور محقق گردد و از سوي ديگر صداقت و شفافيت مسئولانه در حوزه رعايت عدالت ميان رسانه‌ها و تاثير گذاري آنها مورد توجه دستگاه‌هاي مربوطه قرار گيرد.

hamidasgari2020@yahoo.com


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي