جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5418

نوش آبادي:
اصراري بر ادامه فعاليت به‌عنوان سخنگوي وزارت ارشاد ندارم

رابرت دنيرو:
ديگر نمي‌توانم به صورت ترامپ مشت بزنم


"يک قناري يک کلاغ"در مرحله تصحيح رنگ


شروع اميدبخش «نفس»


نمايش «سکوت» اسکورسيزي در رم


رامبد جوان:پيروزي ترامپ عجيب بود


ميز خبــــر


خبر هنري


 نوش آبادي:
 اصراري بر ادامه فعاليت به‌عنوان سخنگوي وزارت ارشاد ندارم 

 
معاون حقوقي، پارلماني و امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت که آمادگي خود را براي واگذاري مسئوليت سخنگويي اين وزارتخانه، به وزير ارشاد اعلام کرده است.به گزارش مهر، حسين نوش آبادي معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با حضور در بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات در پاسخ به اين سوال که با توجه به دغدغه هايي که نسبت به فعاليت ها در حوزه فرهنگ وجود دارد، فکر مي‌کنيد با تغيير به وجود آمده در راس مسئوليت وزارت ارشاد، آقاي صالحي اميري بتوانند به وعده ايجاد ثبات و آرامش در حوزه فرهنگ عمل کنند؟ گفت: انتخاب آقاي صالحي اميري در اين شرايط انتخاب شايسته و احسني بود؛ به دليل سبقه فرهنگي و علمي و پژوهشي و تحقيقي ايشان در حوزه فرهنگ و فعاليت‌هايي که در بخش‌هاي سياستگذاري و همچنين اجرايي و عملياتي حوزه فرهنگ داشته اند، گزينه مناسبي براي ادامه راه بوده است.

وي افزود: با عنايت به اينکه حوزه فرهنگ و هنر حوزه متنوعي است و در عين حال چالش برانگيز، اين انتخاب مي‌تواند در رفع نگراني‌ها خوب باشد البته بدون همراهي و تعامل فرهنگي همه نهادها، اين دغدغه‌ها قابل برطرف شدن نيست و بايد از همه ظرفيت‌ها استفاده کرد و دستگاه‌ها بايد به کمک وزارت ارشاد بيايند و نبايد به اتفاقاتي که در اين حوزه مي‌افتد، بي‌توجه باشند. موفقيت در حوزه فرهنگ و هنر در سايه تعامل و همکاري دستگاه‌هاي فرهنگي امکان پذير است.

اين مقام مسئول در وزارت ارشاد افزود: ما در اين وزارتخانه نسبت به وظايفي که داريم، اختيارات و امکانات لازم را نداريم پس در چنين شرايطي نبايد همه از ما انتظار پاسخگويي داشته باشند که اگر چنين انتظاري است بايد اختيارات و امکانات هم بيشتر شود. آقاي صالحي اميري به دنبال اين است که هم نهادهاي موازي و هم نهادهاي هم سطح را در حوزه فرهنگ و هنر با هم همراه کند البته قوانين در حوزه فرهنگ و هنر مشخص است که هم در مجلس و هم در شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب رسيده که همه آنها ذيل سياست‌هاي ابلاغي کلي از سوي مقام معظم رهبري است.

وي در خصوص احتمال تغييرات در جايگاه سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: مسئوليت اصلي بنده معاونت امور حقوقي، پارلماني و استان‌هاي وزارت فرهنگ است ولي اين گونه وانمود شده که گويا بنده فقط سخنوي وزارت ارشاد هستم. البته از قبل هم ساختاري براي سخنگويي در اين وزارتخانه وجود نداشت و جايگاه حقوقي و رسمي ندارد ولي در زمان آقاي جنتي اين مسئوليت به بنده واگذار شد و بنده نيز با همه مشغله و گرفتاري اين مسئوليت را بر عهده گرفتم.

نوش آبادي با بيان اينکه بنده همان زمان هم اصراري نداشتم اين مسئوليت را بر عهده بگيريم و يا آن را ادامه بدهم چون به اندازه کافي در معاونت پارلماني مشغله کاري دارم، گفت: در جلسه‌اي که با آقاي صالحي اميري داشتم، به ايشان عرض کردم تا هر زماني که صلاح بدانند در جايگاه سخنگويي در خدمت هستيم و اگر قرار بر واگذاري اين مسئوليت نيز هست، بنده اصراري به ادامه فعاليت در اين جايگاه ندارم اما تا اين لحظه در مورد اينکه نهاد سخنگويي در ارشاد تعطيل شود و يا اتفاق جديد براي آن بيفتد، تصميم جديدي از سوي وزير جديد اتخاد نشده است.

وي افزود:من آمادگي براي ادامه خدمت در حوزه سخنگويي که البته مسئوليت ثانوي براي بنده است، دارم اما به ايشان عرض کردم که آمادگي دارم هر زمان که ايشان تصمي بگيرند اين مسئوليت را واگذار کنم البته سخنگويي در همه وزارتخانه‌ها نيست و در وزارت ارشاد هم در دوره آقاي جنتي پايه گذاري شد لذا تداوم راه سخنگويي منوط به نظر وزير ارشاد است که تا الان تصميم خاصي در اين باره گرفته نشده است.

در خصوص مسئوليت اصلي خودم هم بايد بگويم که مشکل خاصي براي ادامه فعاليت در معاونت پارلماني بين ما و وزير جديد وجود ندارد و تا هر زمان که ايشان صلاح بدانند در خدمتشان هستيم.


 رابرت دنيرو:
 ديگر نمي‌توانم به صورت ترامپ مشت بزنم 

 رابرت دنيرو بازيگر مشهور که پيشتر اعلام کرده بود مي‌خواهد با مشت به صورت دونالد ترامپ بزند حالا مي‌گويد ديگر نمي‌تواند اين کار را بکند چون او رييس جمهور شده است.

به گزارش مهر به نقل از گاردين، رابرت دنيرو با اعلام نااميدي‌اش از انتخاب نامزد جمهوري‌خواهان در انتخابات رياست جمهوري آمريکا به شوخي گفت شايد هم راهي ايتاليا شود، اما به موقعيت جديد ترامپ احترام مي‌گذارد.

رابرت دنيرو که پيش از انتخابات گفته بود مي خواهد بزند توي صورت ترامپ حالا مي‌گويد: فقط مي‌خواهم ببينم او چه کار مي‌خواهد بکند.دنيرو چهارشنبه شب در برنامه تلويزيوني جيمي کيمل شرکت کرد تا از احساسش درباره انتخاب رياست جمهوري ترامپ بگويد.

او در پاسخ به جيمي کيمل که پرسيد: آيا هنوز مي‌خواهي به صورت ترامپ مشت بزني؟ ممکن است براي اين کار دستگير شوي... گفت: ديگر نمي‌توانم اين کار را بکنم چون او حالا رييس جمهور است و من بايد به جايگاه او احترام بگذارم. فقط مي‌خواهم ببينم او چه کار مي‌خواهد بکند و چطور مي‌خواهد اين کارها را انجام بدهد و در ضمن مي‌بينم که در بسياري از شهرها مردم زيادي از انتخاب او ناراحت هستند و اعتراض مي‌کنند.

جيمي کيمل گفت: پاسخ اوباما نيز نشان دهنده همين است که در عين‌حال که از ترامپ حمايت مي‌کند اما مي‌گويد ما مخالفان او هنوز با هم هستيم. دنيرو در پاسخ گفت: شايد اوباما هم مي خواهد ببيند او چه کار مي‌کند.

او به شوخي گفت: يک بار هم ديديد شهروندي ايتاليا را گرفتم و رفتم آنجا.

اين بازيگر محبوب ماه اکتبر در مسير تهيه يک ويديو از چهره‌هاي مشهور براي ترغيب مردم به شرکت در انتخابات از فرصت استفاده و شديدترين اعتراض‌ها را به ترامپ کرده بود و از ترامپ به عنوان ديوانه، يک فاجعه نژادي و احمق ياد کرده
بود.

او پس از آن با جان وويت پدر آنجلينا جولي که از حاميان قديمي جمهوري‌خواهان است نيز درگيري لفظي پيدا کرد و همه آنهايي را که از ترامپ حمايت مي‌کنند نادان خواند.


 "يک قناري يک کلاغ"در مرحله تصحيح رنگ 

 باشگاه خبرنگاران: علي حضرتي تهيه کننده سينما گفت:اين فيلم اواخر مراحل صداگذاري را پشت سر مي گذارد و تصيح رنگ آن آغاز شده و احتمالا نسخه نهايي آن حدود دو الي سه هفته آينده آماده خواهد شد. وي با ابراز رضايت به روند ساخت اين اثر عنوان کرد:خوشبختانه همه کارها عالي و طبق برنامه پيش رفته و تمام تلاش ما حضور اين فيلم در جشنواره فيلم فجر است.

گفتني است هنگامه قاضياني و حبيب رضايي از بازيگران"يک قناري يک کلاغ"هستند و داستان اين فيلم در دوره اي از زمان مي گذرد که براي مخاطب مشخص نيست به نظر مي رسد کارگردان قصد دارد پيام مهمي را براي کنار زدن بعد زمان به مخاطب برساند.


 شروع اميدبخش «نفس» 

 خبرآنلاين: فيلم سينمايي «نفس» به کارگرداني نرگس آبيار در نخستين روز از اکران عمومي به سه سانس فوق العاده در سينماهاي کوروش و آزادي رسيد.

فيلم سينمايي «نفس» علاوه بر سانس هاي عادي در سينما کوروش به دو سانس فوق العاده در اين مجتمع سينمايي رسيد و سينما آزادي هم علاوه بر سانس هاي معمول، ميزبان علاقمندان به اين فيلم در يک سانس فوق العاده بود.

فيلم سينمايي «نفس» به کارگرداني نرگس آبيار و تهيه کنندگي شرکت نورتابان، محمد حسين قاسمي و ابوذرپور محمدي توليد شده است و هم اکنون در سراسر کشور در حال اکران است.


 نمايش «سکوت» اسکورسيزي در رم 

 صبا: آخرين ساخته مارتين اسکورسيزي با اکران زودهنگام در رم براي 400 کشيش نمايش داده خواهد شد. پس از بيست سال ه، درام عرفاني مارتين اسکورسيزي، «سکوت» بالاخره در ماه دسامبر به اکران سينماها درخواهد آمد. اما پيش از آن اين فيلم در يک نمايش ويژه براي 400 کشيش در شهر رم نمايش داده مي‌شود. کمپاني پارامونت اين فيلم را در آخر ماه نوامبر براي جمعيت کشيش‌هايي که در صدر آن‌ها جيمز جي.مارتين، يکي از مشاوران فيلمنامه اسکورسيزي ايستاده است در رم نمايش خواهد داد.

جزئيات ديگر درباره فيلم هنوز پوشيد مانده و درحالي که يک ماه به اکران گسترده فيلم باقي مانده هنوز تريلري از آن منتشر نشده است.


 رامبد جوان:پيروزي ترامپ عجيب بود 

ايرنا : مجري برنامه تلويزيوني «خندوانه» گفت، پيروزي دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري آمريکا عجيب بود. رامبد جوان با حضور در نمايشگاه مطبوعات در پاسخ به اين سوال که خبر رييس جمهور شدن ترامپ را شنيده، افزود:بله و چيز عجيبي بود. وي ادامه داد: واقعا نمي دانستم و حدسم اين نبود، تصورم اين بود که هيلاري کلينتون راي مي آورد. کارگردان فيلم سينمايي «ورود آقايان ممنوع» همچنين در پاسخ به اين سوال که راجع به رييس جمهور شدن ترامپ چه فکر مي کند و وضعيت را چگونه مي بينيد، گفت: نمي دانم چه اتفاقي مي افتد اما اميدوارم اوضاع به نفع ايران باشد و اوضاع براي کشورم آرام تر شود.جوان همچنين گفت: به نظر مي رسد با ترامپ و تيمش بهتر مي توان مذاکره کرد.


 ميز خبــــر 

 آموزش مقررات راهنمايي با شيوه‌اي شاد و موزيکال

نمايش «بوق بوق» با هدف آموزش مقررات راهنمايي و رانندگي به خردسالان در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اجرا مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري بيست و سومين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان، اين نمايش نوشته محمدرضا جعفري است که با کارگرداني مريم مهدي‌پور در بخش خردسال اين دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به صحنه مي‌رود.

گروه اجرايي اين نمايش تلاش مي‌کنند با شيوه‌اي شاد و موزيکال و در فضايي مفرح، مقررات راهنمايي و رانندگي همچون رد شدن از خط عابر پياده، چراغ راهنمايي و ... را به زباني ساده به خردسالان آموزش بدهند.

در اين اثر نمايشي، يک بازيگر خردسال نقش پليس را بازي مي‌کند تا مخاطبان خردسال نمايش، بيشتر با آن همراه شوند.

گروه اجرايي نمايش بوق بوق به شرح زير هستند:

نويسنده : محمدرضا جعفري، کارگردان: مريم مهدي‌پور، مشاور کارگردان: پوريا کريمي، موسيقي: مجيد پژمان، بازيگران: محمدرضا جعفري، مريم مهدي‌پور و کيان جفري (بازيگر خردسال).

اين نمايش به عنوان کاري از استان گيلان در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اجرا مي‌شود.

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان 21 تا 28 آذر ماه با دبيري شهرام کرمي در شهر تاريخي همدان برگزار مي‌شود.

آخرين آمار فروش فيلم‌هاي روي پرده

هفته گذشته فيلم‌هاي با موضوع اجتماعي و تاريخ معاصر نظر مخاطبان را جلب و در سانس‌هاي فوق‌العاده به نمايش درآمدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ علي سرتيپي، مديرعامل موسسه فيلميران بيان کرد:فيلم «يتيم‌خانه ايران» به کارگرداني ابوالقاسم طالبي در هفته گذشته رشد خوبي داشت و فعلا حدود 28 سالن سينما را در اختيار دارد. اکران اين فيلم در شهرستان‌ها از ابتداي هفته آينده شروع خواهد شد و تاکنون به رقم فروش 175 ميليون تومان رسيده است.

وي افزود:فيلم «فروشنده» به کارگرداني اصغر فرهادي تا پنج‌شنبه 20 آبان‌ماه 14 ميليارد و 650 ميليون تومان در کل کشور فروخته است.

سرتيپي همچنين آمار فروش فيلم «متولد 65» به کارگرداني مجيد توکلي را در کشور 340 ميليون تومان اعلام کرد. اين فيلم 40 سالن سينما را براي نمايش در اختيار دارد.

به گفته وي فيلم «نيمه شب اتفاق افتاد» تينا پاکروان هم با 60 سالن سينما تا پنجشنبه شب به رقم فروش 860 ميليون تومان رسيده است.

همچنين فياض هوشيارپارسيان، مدير فروش موسسه سيماي مهر درباره آخرين آمار فروش فيلم «سيانور» به کارگرداني بهروز شعيبي گفت: اين فيلم با 18 سالن پنج‌شنبه در تهران 68 ميليون تومان فروش داشت و در شهرستان‌ها هم با 40 سينما به فروش 43 ميليوني رسيد. براين اساس مجموع فروش «سيانور» در تهران به 977 ميليون تومان و 399 ميليون تومان در شهرستان‌ها رسيده است که امروز رقم بيش از يک ميليارد و 500 ميليون تومان را رد خواهد کرد.

رقم کلي فروش اين فيلم تاکنون يک ميليارد و 367 ميليون تومان بوده است.

احمد مختاري از دفتر پخش هدايت فيلم هم گفت: فيلم «خشکسالي و دروغ» به کارگرداني پدرام عليزاده با 18 سالن نمايشي در تهران تا 20 آبان‌ماه به فروش يک ميليارد و 364 ميليون تومان رسيده است و در شهرستان‌ها هم تاکنون 720 ميليون تومان فروش داشته است. فروش کلي اين فيلم تاکنون حدود دو ميليارد و 100 ميليون تومان شده است.

مسابقه کتاب‌خواني «نداي کربلا»

مسابقه کتاب‌خواني «نداي کربلا» با پنج عنوان کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خواني و با هدف احياي قيام حضرت اباعبدالله عليه‌السلام به صورت مجازي برگزار مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل از سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران؛ به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خواني و با هدف احياي قيام حضرت اباعبدالله عليه‌السلام در ايام اربعين حسيني، مسابقه کتاب‌خواني «نداي کربلا» به صورت مجازي برگزار مي‌شود.

حجت الاسلام حسن ناصري‌پور، معاون فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در اين‌باره گفت: مسابقه کتابخواني با عنوان «نداي کربلا» با توجه به فرارسيدن هفته کتاب و کتاب‌خواني و ايام اربعين حسيني به صورت مجازي برگزار مي‌شود. در اين مسابقه از پنج عنوان کتاب «از حسين چه خبر داري»، «از حسين غريب به حبيب»، «منزل به منزل با حسين (ع) »، «بگذار خوب تو را ببينم» و «با نواي کاروان» به صورت فايل صوتي توليدشده و در اختيار شهروندان قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان مي‌توانند فايل صوتي منبع اين مسابقه را از سايت کتابخانه‌هاي عمومي شهر تهران (www.tlib.ir) دريافت کنند يا با مراجعه به کتابخانه‌هاي سازمان فرهنگي هنري به يکي از روش‌هاي ارسال پيامک يا تکميل پرسش‌نامه برخط (آنلاين) در مسابقه شرکت کنند.

شهروندان پاسخ‌هاي صحيح را به‌صورت عدد 25 رقمي به سامانه پيامکي 2000183745 ارسال و يا با تکميل پرسشنامه آنلاين در مسابقه شرکت کنند. به برگزيدگان مسابقه به قيد قرعه جوايز ارزشمندي اهدا خواهد شد. مهلت شرکت در مسابقه از 20 آبان تا 10 آذر ماه است.


 خبر هنري 

 خسرو سينايي ؛رييس هيات داوران بخش بين الملل جشنواره فيلم کوتاه تهران

خسرو سينايي رييس هيات داوران بخش بين الملل جشنواره فيلم کوتاه تهران شد.

به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري جشنواره فيلم کوتاه تهران، داوران بخش بين الملل سي و سومين جشنواره فيلم کوتاه تهران، خسرو سينايي را به عنوان رييس اين هيات انتخاب کردند.

خسرو سينايي از ايران، ژوليت دورت از بلژيک، يوکاپکا لاکسو از فنلاند، شوبرا گوپتا از هندوستان و آنا هنکل دونرسمارک از آلمان پنج داور بخش بين الملل جشنواره سي و سوم هستند که فيلم هاي پذيرفته شده در دو بخش مسابقه بين الملل و مسابقه کشورهاي آسيايي را داوري مي کنند.

71 فيلم از 34 کشور در بخش مسابقه بين الملل و 12 فيلم از 9 کشور در بخش مسابقه کشورهاي آسيايي سي و سومين جشنواره فيلم کوتاه تهران به نمايش در مي آيند.

سي و سومين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبيري فريد فرخنده کيش برگزار مي شود.

رايزني براي حضور «سامي يوسف »خواننده جهاني در ايران

در حال حاضر رايزني هايي با سامي يوسف در دست انجام است تا درصورت نهايي شدن توافقات اين خواننده جهاني در ايران کنسرت برگزار کند. به گزارش مهر، مذاکرات اوليه براي حضور سامي يوسف خواننده مسلمان ايراني بريتانيايي در ايران و اجراي چند برنامه زنده موسيقايي در دست انجام است. گفته مي شود هماهنگي ها براي حضور اين خواننده جهاني توسط سازمان اوج انجام مي گيرد ولي هنوز پيگيري ها در مرحله مذاکره است و به نتيجه قطعي منجر نشده است.

از آنجا که سامي يوسف از جمله خوانندگاني است که دستمزدهاي بالايي مي گيرد به نظر مي رسد بخشي از اين مذاکرات درباره مساله دستمزد وي است. از جمله جزئياتي که براي برنامه وي در ايران در نظر گرفته شده است اجرا در تهران و در فضاي باز است که امکان حضور تعداد بيشتري از مخاطبان فراهم شود. همچنين در اين برنامه ريزي اجرا در منطقه اي نيمه کوهستاني در پايتخت در نظر گرفته شده که قطعي شدن اين جزئيات منوط به نهايي شدن مذاکرات براي حضور او در ايران است.

از آنجا که پيش از اين سامي يوسف اعلام کرده بود در صورت سفر به ايران قصد دارد به مشهد مقدس هم برود اين امکان وجود دارد که در صورت حضورش در ايران برنامه ريزي براي سفر او به شهرهاي مشهد، اصفهان و تبريز در دستور کار قرار گيرد.

نتيجه پرونده سوءرفتار «برد پيت»

پرونده تحقيقات درباره سوءرفتار برد پيت، بدون يافتن هرگونه مدرکي نشان‌دهنده رفتار نادرست اين بازيگر بسته شد.

به گزارش خبرآنلاين، آنجلينا جولي يک روز پس از مجادله برد پيت با مداکس در يک پرواز خصوصي براي حفظ سلامت خانواده، درخواست جدايي از پيت را به دادگاه ارائه کرد. مداکس نخستين فرزندخوانده برد پيت و آنجلينا جولي است.

پس از آن مددکاران اجتماعي درباره احتمال سوءرفتار برد پيت با مداکس 15 ساله تحقيقات خود را آغاز کردند، اما سرانجام هيچ گواهي مبني بر سوءرفتار اين بازيگر نيافتند.

دپارتمان خدمات خانواده و فرزندان لس‌آجلس اعلام کرده بود که نمي‌تواند در جريان بودن اين تحقيقات را تاييد کند.

جولي در دادخواستي که 19 سپتامبر براي جدايي به دادگاه ارائه کرده، حضانت کامل فرزندان را خواستار شده و دليل جدايي را اختلافات آشتي‌ناپذير عنوان کرده است. اين زوج سينمايي به غير از مداکس دو بچه به نام‌هاي پکس و زهرا را نيز به فرزندي پذيرفته‌اند و علاوه بر آن سه فرزند به نام‌هاي شيلو، ناکس و ويوين نيز دارند. اين دو بازيگر براي کارهاي بشردوستانه خود نيز معروف هستند. آنجلينا جولي از يک دهه پيش سفر حسن‌نيت سازمان ملل متحد در امور پناهندگان است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي