جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5432

نتايج هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال
استقلال به صدر نزديک شد تراکتور 2 امتياز از دست داد

نظم ده:
در انتخابات ناشنوايان وزارت ورزش از کسي جانبداري نمي کند


خبرنامه


خبـــرنامه


 نتايج هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال
 استقلال به صدر نزديک شد تراکتور 2 امتياز از دست داد 

 
آفرينش- در مهم ترين بازيهاي هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال ايران استقلال تهران مقابل صباي 9 نفره به پيروزي رسيد تا فاصله خود را با صدر جدول کمتر کند. اما تراکتورسازي که صدرنشين ليگ بود دو امتياز حساس را در ديدار با پديده از دست داد تا پرسپوليس در مصاف با ماشين سازي فرصت دوباره براي بازگشت به صدر جدول را داشته باشد. در ادامه مروري داريم بر نتايج هفته 12 ليگ برتر فوتبال.

برد استقلال مقابل صباي 9 نفره

تيم‌هاي صباي قم و استقلال تهران در ورزشگاه يادگار امام(ره) قم به مصاف هم رفتند و در پايان شاگردان منصوريان با نتيجه دو بر صفر به برتري رسيدند.

دقيقه 18: گل اول استقلال توسط کاوه رضايي با شوتي زيبا از پشت محوطه جريمه به ثمر رسيد. رضايي با پاس انصاري در موقعيت مناسب گلزني قرار گرفته بود.

دقيقه 40:‌ رضا عنايتي که در اين بازي نيز با تصميم مرفاوي به عنوان مدافع در صبا بازي مي‌کرد،‌ با تکل از پشت دومين کارت زرد را از داور دريافت کرد و از ميدان اخراج شد. دقيقه 54:‌ ديوسالار بازيکن باتجربه صبا با خطاي پشت محوطه جريمه روي بازيکن استقلال، کارت قرمز مستقيم را از داور دريافت کرد تا صبا 9 نفره به بازي در نيمه دوم ادامه دهد.

دقيقه 68:‌ حرکت تيمي و چند پاس پياپي علي قرباني را در موقعيت تک به تک با دروازه‌بان قرار داد و اين بازيکن پاس جابر انصاري را به گل دوم استقلال تبديل کرد. در اواخر بازي درگيري شديد ساکت الهامي و محمد خرمگاه مربيان دو تيم دقايقي بازي را با توقف همراه کرد که سرانجام با اخراج خرمگاه از روي نيمکت استقلال، اين درگيري نيز به پايان رسيد. استقلال با اين برد 18 امتيازي شد و در رده پنجم جدول قرار گرفت.

پيروزي فولاد مقابل تيم دايي با هت تريک انصاري

اما در خوزستان، فولاد خوزستان با نتيجه پرگل 4 بر 2 نفت تهران و علي دايي را شکست داد. در دقيقه 31 ساسان انصاري با پاس عبداله ناصري در موقعيت تک به تک با دروازه بان نفت قرار گرفت و بعد از فريب دروازن بان گل اول فولاد خوزستان را به ثمر رساند. عيسي آل کثير در دقيقه 79 روي سانتر ايمان مبعلي کار را به تساوي کشاند اما 6 دقيقه بعد ايوب والي با شوتي سرکش از پشت محوطه جريمه گل دوم فولاد را وارد دروازه نفت کرد.

ساسان انصاري در دقيقه 90 از روي نقطه پنالتي و يک بار ديگر هم در وقت هاي تلف شده گلزني کرد. در آخرين لحظات بازي عباس بوعذار گل دوم نفت را به ثمر رساند تا اين بازي با نتيجه چهار بر دو به پايان برسد.

شکست سايپا و استعفاي فرکي

تيم فوتبال سايپا مقابل ميهمانش استقلال خورستان شکست خورد تا حسين فرکي استعفا دهد. اين ديدار با برتري دو بر صفر استقلال خوزستان به پايان رسيد. براي استقلال خوزستان رحيم زهيوي در دقيقه 15 از روي نقطه پنالتي و ميثم دورقي در دقيقه 78 باز هم از روي نقطه پنالتي به ثمر رسانند. در پايان اين بازي حسين فرکي از سرمربي گري سايپا استعفا داد. تيم او با 9 امتياز از 12 بازي در رده پانزدهم است.

برد با ارزش گسترش فولاد مقابل سپاهان

گسترش فولاد تبريز در زمين خود صاحب برد با ارزش 2 بر يک مقابل سپاهان اصفهان شد. در اين ديدار ابتدا حاج صفي در دقيقه 12 براي سپاهان گلزني کرد ولي در ادامه با دو گلي که ابراهيم‌زاده در دقيقه 25 و پريرا از روي نقطه پنالتي در دقيقه 45 به ثمر رساندند، تيم تبريزي از ميدان پيروز خارج شد. اين ديدار با يک دقيقه سکوت به احترام جان باختگان تصادف قطار مسافربري مشهد - تبريز آغاز شد.

پديده باز هم ترمز تراکتور را کشيد

اما تراکتورسازي بار ديگر مقابل گربه سياه خود يعني پديده متوقف شد تا فرصت صدرنشيني را به پرسپوليس تعارف بزند.گل تراکتورسازي را فرزاد حاتمي در دقيقه 38 وارد دروازه شهاب گردان کرد و محسن يوسفي در دقيقه 61 تک گل پديده را به ثمر رساند. تراکتورسازي در اين ديدار براي همدردي با داغ ديدگان حادثه قطار مشهد – تبريز با لباس سياه وارد زمين شد.پديده با اين تساوي 15 امتيازي شد و در رتبه دهم جاي گرفت. تراکتورسازي نيز با اين تساوي 24 امتيازي شد که در صورت برد پرسپوليس برابر ماشين سازي به رده دوم سقوط مي‌کرد.

برد نفت آبادان در خانه سياه جامگان

سياه‌جامگان نيز در ورزشگاه ثامن الائمه ميزبان صنعت نفت آبادان بود که در نهايت با نتيجه يک بر صفر اين بازي را واگذار کرد. تک گل صنعت نفت آبادان را رضا جبيره به ثمر رساند که در دقيقه 17 بازي بعنوان يار تعويضي وارد زمين شده بود.

پيروزي ذوبي ها با هت تريک تبريزي

ذوب آهن با هت تريک مرتضي تبريزي 3-0 پيکان را از پيش رو برداشت تا تيم اصفهاني به رده چهارم جدول برسد.

در آخرين بازي هفته نيز پرسپوليس در حالي که رامين رضاييان را در ترکيب اصلي داشت مقابل ماشين سازي قعرنشين به ميدان رفت که برتري در اين بازي مي توانست قرمزپوشان را به صدر جدول بازگرداند.


 نظم ده:
  در انتخابات ناشنوايان وزارت ورزش از کسي جانبداري نمي کند 

 
کاظم نظم ده رئيس سابق فدراسيون ناشنوايان بار ديگر براي انتخابات اين فدراسيون کانديدا شده و اين در حالي است که عليمرادي رئيس مستعفي فدراسيون بدهي هاي زيادي را بر جاي گذاشته است. نظم ده مي گويد زماني که در دوره قبل فدراسيون را تحويل داده 400 ميليون تومان پول در حساب فدراسيون بوده است اما وضعيت فعلي اين فدراسيون مناسب نيست.

نظم ده درباره عملکردش در دوره قبلي حضور در فدراسيون ورزش ناشنوايان گفت: در دوره قبل توفيق اين را داشتم که با هماهنگي وزارت ورزش و کمک دستگاه هاي مختلف و خيرين توانستيم تعداد رشته هاي ورزشي ناشنوايان را از 5-6 رشته به بيش از 18 رشته برسانيم.او ادامه داد: تا پيش از زمان حضورم در فدراسيون، بانوان ناشنوا اجازه حضور در ميادين بين المللي با پوشش اسلامي را نداشتند اما در کنگره جهاني در اين مورد رايزني کردم و اعلام داشتم که ورزش براي تمام جنسيت ها و اديان است و نبايد بخاطر پوشش نتوانند مسابقه دهند. در واقع در کنگره جهاني موضوع يکپارچگي ورزش را مطرح کردم. پس از آنکه اين مجوز را گرفتيم، حضور بانوان در ميادين بين المللي اثر خوبي روي اعتماد بنفس آنها داشت.

وي در رابطه با ساير اقدامات انجام شده در زمان فدراسيون وقت اظهار کرد: علاوه بر افزايش تعداد رشته ها و حضور بانوان در ميادين بين المللي، ما در فدراسيون ساختارسازي نيز انجام داديم و تلاشهاي مرحوم مصطفي داوودي که زحمات زيادي کشيده بودند را تکميل کرديم. در واقع با ايجاد تشکيلات جديد توانستيم 18 رشته را راهبري کنيم. همچنين در کسب کرسي هاي بين المللي نيز موفق بوديم و توانستيم در زمان کوتاهي در کنفدراسيون آسيا و فدراسيون جهاني صاحب جايگاه شويم. مسئوليت توسعه آسياي ميانه و اوديومتري و کنترل دوپينگ رقابتهاي بين المللي به ايران سپرده شد.

نظم ده در مورد جدايي اش از اين فدراسيون توضيح داد: وزارت ورزش وقت تصميم گرفت دو فدراسيون ناشنوايان و پيوند اعضا ادغام شوند که اين اقدام کارشناسي شده نبود و دو مظروف که هيچ سنخيتي با هم نداشتند در يک ظرف قرار گرفتند. در اين مدت ورزش هر دو قشر آسيب ديد و هيچ کس نيز پاسخگوي اين اقدام اشتباه نبود. پس از اين ادغام من که از سازمان بهزيستي مامور بودم، به سازمان خود بازگشتم. روزي هم که از فدراسيون رفتم 400 ميليون تومان پول نقد در حساب فدراسيون موجود بود. در مورد وضعيت فعلي بايد از سرپرست فدراسيون سوال کرد اما متاسفانه شنيده ام که وضعيت فعلي مطلوب نبوده و بدهي هاي زيادي وجود دارد.رئيس سابق فدراسيون ناشنوايان در مورد تصميم خود براي حضور در انتخابات اين فدراسيون نيز گفت: احساسم اين است فضايي که وزارت ورزش براي انتخاب ايجاد کرده است کاملا منصفانه است و انتخابات بدون جانبداري از کسي، در فضاي سالم برگزار خواهد شد. اگر مورد اعتماد مجمع محترم قرار بگيرم، برنامه هايم کامل تر و اثر بخش تر از دوره قبلي خواهد بود. در واقع حضورم با بررسي کامل بوده تا در ابعاد همگاني و قهرماني ورزش ناشنوايان را توسعه دهيم. استفاده از منابع انساني توانمند نيز در دستور کارم است چرا که معتقدم اين منابع انساني هستند که بايد منابع مالي را به درستي مديريت کنند و از اتلاف منابع جلوگيري کنند.


 خبرنامه  

 بيمه رازي نايب قهرمان کشتي آزاد باشگاه‌هاي جهان شد

بيمه رازي با باخت نزديک مقابل تايتان مرکوري آمريکا به نايب قهرماني کشتي آزاد باشگاه‌هاي جهان رسيد.

در ديدار نهايي سومين دوره رقابت‌هاي کشتي آزاد باشگاه‌هاي جهان که در شهر خارکف اوکراين برگزار شد، تيم‌هاي بيمه رازي ايران و تايتان مرکوري آمريکا به مصاف هم رفتند که در پايان تايتان مرکوري آمريکا در ديداري سخت موفق شد با نتيجه 4 بر 3 به برتري برسد و عنوان قهرماني را از آن خود کند و بيمه رازي نيز پس از دو قهرماني در دوره‌هاي قبل به نايب قهرماني باشگاه‌هاي جهان دست يابد.

در وزن 57 کيلوگرم حسن رحيمي پس از کسب مدال برنز المپيک در ديداري نه چندان سخت موفق شد 5 بر 2 حريف خود را از پيش رو بردارد.

در وزن 61 کيلوگرم مسعود اسماعيل پور دارنده مدال هاي نقره و برنز جهان به مصاف ولاديمير خينچگاشويلي قهرمان المپيک 2016 در وزن 57 کيلوگرم رفت و در حاليکه تا ثانيه هاي پاياني با نتيجه يک بر يک پيروز اين مبارزه بود بدليل تکرار خطاي ضربه دست بر صورت حريف و بدنبال آن ضربه عمدي حريف، هر دو کشتي گير از سوي داور ديسکاليفه شدند و اين مبارزه برنده اي نداشت.

در وزن 74 کيلوگرم نيز رضا افضلي در حاليکه تا ثانيه هاي پاياني 4 بر يک جلو بود توسط حريف در خاک نشست و بارانداز شد. کادر فني بيمه رازي نسبت به اين موضوع که پس از پايان وقت کشتي حريف آمريکايي اجراي فن کرده به تيم داوري اعتراض کرد که با بازبيني فيلم و رد اين اعتراض يک امتياز ديگر به کشتي گير آمريکايي داده شد تا در نهايت اين مبارزه 6 بر 4 به سود رقيب افضلي به پايان برسد.

عليرضا کريمي دارنده مدال برنز جهان و نماينده وزن 86 کيلوگرم ايران در المپيک ريو نيز مقابل ديويد تيلور در دقيقه نخست 4 امتياز پيش افتاد اما در ادامه مقابل قدرت بدني حريف کم آورد و در نهايت 12 بر 6 شکست خورد.

در وزن 97 کيلوگرم عباس طحان نفر پنجم جهان در سال 2015 دست به کار بزرگي زد و کايل اسنايدر قهرمان المپيک ريو را در حاليکه تا ثانيه هاي پاياني يک بر يک شکست خورده بود 3 بر يک از پيش رو برداشت تا شانس بيمه رازي براي قهرماني در اين مسابقات را زنده نگه دارد.

پرويز هادي آخرين‌نماينده ايران بود که به روي تشک رفت و در حاليکه مي توانست با کسب پيروزي قهرماني را براي ايران به ارمغان بياورد مقابل حريف خود سه بر دو شکست خورد تا تايتان مرکوري در مجموع 4 بر 3 به برتري برسد و جام قهرماني را بالاي سر ببرد.

همچنين در ديدار رده بندي نيز تيم ازدرو وي اوکراين با نتيجه 6 بر 2 مقابل نماينده ارمنستان به پيروزي رسيد و عنوان سومي را از آن خود کرد.

رده‌بندي نهايي اين رقابت‌ها به شرح زير است: 1- تايتان مرکوري آمريکا 2- بيمه رازي ايران 3- ازدورو وي اوکراين 4- نماينده ارمنستان 5- قهرمان گرجستان 6- ستارگان ساري 7- نماينده مغولستان 8- چپلي بي سي مجارستان 9- زسکا اوکراين 10- استانبول ترکيه 11- نماينده قرقيزستان 12- نماينده بلاروس

آزمون، بهترين بازيکن در نظرسنجي ليگ روسيه

روزنامه ورزشي سويت روسيه با توجه به زمان کم باقيمانده تا پايان نيم‌فصل اول ليگ برتر فوتبال اين کشور نظرسنجي با موضوع انتخاب بهترين بازيکن اين رقابت‌ها با معرفي پنج نامزد اصلي برگزار کرده که سردار آزمون، ملي‌پوش ايراني تيم روستوف در آن صدرنشين است.

کوئينسي پرومس (اسپارتاک مسکو)، يوليانو (زنيت سن پترزبورگ)، ايگور آکينفيف (زسکا مسکو)، فدور اسمولوف (کراسنودار) و سردار آزمون (روستوف) پنج نامزد اصلي بهترين بازيکن دور اول ليگ برتر روسيه هستند. البته گزينه ششم نظرسنجي روزنامه ورزشي سويت روسيه ديگر بازيکنان حاضر در اين مسابقات هستند.

هم‌اکنون سردار آزمون، ملي‌پوش ايراني تيم روستوف با دريافت 23.8 درصد آراي مردمي صدرنشين نظرسنجي اين روزنامه روسي است. پرومس، يوليانو، اسمولوف و آکينفيف در رتبه‌هاي دوم تا پنجم اين نظرسنجي جاي دارند. نظرسنجي يادشده روزنامه سويت روسيه همچنان ادامه دارد.

عبدالرحمن بهترين بازيکن فوتبال آسيا شد

کفاشيان جايزه هندي‌ها را داد، مهدوي‌کيا مجري شد

مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2016 بدون حضور نماينده‌اي از فوتبال ايران، برگزار شد که عنوان بهترين بازيکن سال آسيا در بخش مردان به عمر عبدالرحمن رسيد. اسامي نفرات . بخش هاي برتر به شرح زير است:

جايزه رؤيايي AFC: اتحاديه فوتبال قطر- جايزه ‌الهام‌بخشي AFC: اتحاديه فوتبال ژاپن- جايزه جاه‌طلبي AFC: فدراسيون فوتبال بوتان.

جايزه بهترين سرمربي فوتبال آسيا: چوي کانگ هي، سرمربي جونبوک موتورز کره‌جنوبي- جايزه بهترين بازيکن مرد فوتبال آسيا: عمر عبدالرحمن از امارات

جايزه توسعه فوتبال AFC: فدراسيون فوتبال هند. جايزه اين بخش را علي کفاشيان به رئيس فدراسيون فوتبال هند اهدا
کرد.

پس از انجام بخش ابتدايي مراسم و اهداي جوايز، بخش بعدي مراسم با حضور مهدي مهدوي‌کيا، کاپيتان پيشين تيم ملي فوتبال کشورمان و سفير کنفدراسيون فوتبال آسيا در فوتبال پايه پيگيري شد. او اسامي برندگان سه جايزه رئيس AFC براي الهام‌بخشي، توسعه فوتبال و جاه‌طلبي را اعلام کرد.

انصاري‌فرد ششمين بازيکن برتر سوپر ليگ

ملي‌پوش ايراني تيم پانيونيوس آتن جايگاه ششمي برترين بازيکنان سوپر ليگ يونان تا پايان هفته نهم را در اختيار
دارد.

10 بازيکن برتر رقابت‌هاي سوپر ليگ فوتبال يونان تا پايان هفته نهم هوگو آلمديا (آ اک)، تاکسيارسيس فونتاس (پانيونيوس)، براون ايديه (المپياکوس)، تاسوس باکاستاس (آ اک)، گري رودريگز (پائوک)، کريم انصاري‌فرد (پانيونيوس)، افتيميس کولوريس ( پائوک)، مارکوس برخ (پاناتينايکوس)، خاوير اومبيدس (آتروميتوس) و لوکا ميليوويويچ (المپياکوس) هستند.

کريم انصاري‌فرد که پيش از اين رتبه هشتم برترين بازيکنان سوپر ليگ يونان را در اختيار داشت با دو پله صعود در جايگاه ششمي قرار گرفت. ملاک رده‌بندي بهترين‌هاي اين رقابت‌ها ميزان آراي کسب شده مردمي و تعداد حضور در جمع نامزدهاي برترين بازيکن و زننده زيباترين گل هفته است. انصاري‌فرد تاکنون شش بار نامزد دريافت اين جوايز در 9 هفته اخير سوپر ليگ يونان شده است.


 خبـــرنامه 

 درخشش ايراني ها در تيم هندبال دينامو بخارست

تيم دينامو بخارست روماني در اين فصل ليگ هندبال اروپا با داشتن لژيونرهاي ايراني مي‌درخشد.

دينامو بخارست در آخرين بازي گروهي خود در ليگ قهرمانان اروپا برابر براگا قرار گرفت و توانست با درخشش لژيونرهاي ايراني، اين بازي را با نتيجه 35 بر 29 پيروز شود.

در اين بازي سجاد استکي 14 گل، الله کرم استکي 8 گل و عليرضا موسوي يک گل به ثمر رساندند. سجاد استکي 26 ساله در 9 بازي ديناموبخارست در ليگ قهرمانان اروپا، با به ثمر رساندن 68 گل، برترين گلزن اين فصل اروپا است.

در حال حاضر تيم ديناموبخارست با سه برد، 2 تساوي و 4 باخت و داشتن 8 امتياز در رده چهارم گروه D ليگ قهرمانان اروپا قرار دارد.

ندا شهسواري:

وزير به اندازه ورزش مردان به ما بها بدهد

بانوي المپيکي پينگ پنگ از وزير ورزش انتظار دارد به همان نسبت که به ورزش مردان بها داده مي شود، به ورزش بانوان نيز بها داده شود.

ندا شهسواري درباره صحبت‌هاي وزير جديد ورزش در مورد حمايت از ورزش بانوان اظهار کرد: انتظارم از وزير جديد اين است به همان نسبت که به ورزش مردان بها داده مي شود، به ورزش بانوان نيز بها داده شود چراکه بانوان در چند سال اخير بسيار خوب نتيجه گرفتند و روز به روز نيز تعداد مدال آوران بيشتر مي شود. حتي در رقابت‌هاي المپيک نيز بانوان مدال کسب کردند. هرچه حمايت بيشتري از ورزش بانوان شود، پيشرفت بيشتر خواهد شد و حتي بانوان مي‌توانند در مدال آوري از مردان نيز پيش بيفتند.

شهسواري که سابقه حضور در دو المپيک لندن و ريودوژانيرو را دارد، درباره وضعيت خودش گفت: بعد از المپيک لندن حدود 6 ماه به حال خود رها شدم و هيچ خبري نه از مسابقات داخلي بود و نه مسابقات خارجي. انگيزه‌ام کاهش يافته بود و به خودم مي‌گفتم شايد المپيک لندن، آخرين المپيک من باشد. در حال حاضر شرايط بهتر شده است و حدود سه ماه است که از المپيک ريو آمدم، تورها و اردوهايي در حال برگزاري است. اين بسيار خوب است که به حال خود رها نشدم.

حسن‌زاده بهترين فوتساليست آسيا شد

سايت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) درباره بهترين بازيکن سال فوتسال آسيا نوشت: علي‌اصغر حسن‌زاده در پي نمايش حيرت‌آورش در مسابقات قهرماني فوتسال آسيا در سال 2016 و درخشش در مسابقات جام جهاني فوتسال 2016 که تيم ملي ايران در کلمبيا به عنوان سومي رسيد، در مراسم انتخاب بهترين‌هاي آسيا به عنوان بهترين فوتساليست سال قاره کهن در سال 2016 انتخاب شد و براي دومين بار اين عنوان را از آن خود کرد.

حسن‌زاده که در سال 2014 براي اولين بار عنوان بهترين فوتساليست آسيا را به خود اختصاص داده بود، در مسابقات قهرماني فوتسال آسيا در پيشروي تيمش تا رسيدن به فينال مسابقات بسيار تأثيرگذار بود و در ديدار فينال با نمايشي مطمئن در ازبکستان کمک شاياني به تيم ملي فوتسال ايران کرد تا با شکست ميزبان براي اولين بار از سال 2010 به قهرماني قاره آسيا برسد و خودش هم در کسب جام هت‌تريک کند. شماره «7» تيم ملي فوتسال ايران 6 گل در مسابقات قهرماني آسيا براي اين تيم به ثمر
رساند.

جهانبخش:

فعلاً به رويارويي با سردار فکر نمي‌کنم

عليرضا جهانبخش بازيکن ايراني تيم AZ آلکمار هلند معتقد است که رويارويي تيم او و سردار آزمون در ليگ اروپا مي‌تواند جذابيت بالايي داشته باشد، اما به اين مسائل فکر نمي‌کند.

او در پاسخ به اينکه در صورتي که AZ آلکمار از گروهش صعود کند و روستوف هم بتواند در ليگ قهرمانان اروپا از آيندهوون امتياز بگيرد و به ليگ اروپا بيايد، احتمال رويارويي تو و سردار آزمون در ليگ اروپا وجود دارد، گفت: من هم فکر مي‌کنم اگر اين اتفاق رخ دهد، بازي ما جذاب مي‌شود. به خصوص براي ايراني‌ها اين بازي جذاب‌تر خواهد بود، اما بهتر است تمرکز خودم و تيم‌مان روي بازي بعدي با زنيت باشد و فعلاً به اين مسائل فکر نکنيم.

جهانبخش در مورد شايعات زياد در مورد پيشنهادات تيمهاي بزرگ به سردار آزمون گفت: اميدوارم براي سردار اتفاقات خوبي رقم بخورد و او انتخاب خوبي داشته باشد تا پيشرفت کند، چون اگر سردار خوب پيشرفت کند براي خود من و ديگر بازيکنان ايراني هم خوب است. همينطور براي سعيد اميدوارم اتفاقات خوب رقم بخورد. فکر مي‌کنيد ژاپني‌ها و کره‌اي‌ها چرا به اين اندازه پيشرفت کرده‌اند و بازيکنان زيادي در تيم‌هاي اروپايي دارند؟ به اين دليل که يکي دو بازيکن آنها موفق بودند و تيم‌هاي اروپايي به بقيه بازيکنان ژاپني و کره‌اي هم اعتماد کرده‌اند.

جريان درگيري در بازي استقلال – صبا از زبان خرمگاه

محمد خرمگاه مربي استقلال در خصوص حواشي ايجاد شده در بازي با صباي قم گفت: پيش از هر چيز از بابت اتفاقاتي که در انتهاي بازي رخ داد، ناراحتي و تاسف خودم را اعلام مي کنم. متاسفانه مربي تيم صباي قم نهايت بي ادبي و بي احترامي را در محيط مقدس ورزشي از خود نشان داد. ساکت الهامي از همان ابتداي بازي مرتب به تصميمات داور اعتراض مي کرد که به نظر در فرهنگ مربيگري ايشان اعتراضات پي در پي و داد و فرياد يک موضوع عادي است اما جرقه درگيري ها از جايي زده شد که الهامي در کمال بي ادبي و وقاحت الفاظ بسيار زشت و ناشايستي که نمي توانم به زبان بياورم عليه عليرضا منصوريان سرمربي استقلال و من به کاربرد.

مربي استقلال اظهار داشت: متاسفانه اين آقا که گويا داد و فرياد و اخراج شدن از روي نيمکت برايش به يک مسئله عادي تبديل شده، اين را نمي فهمد که توهين به عضوي از خانواده استقلال به منزله توهين به چند ده ميليون هوادار استقلال و خانواده هايشان است. من پيش از اين شنيده بودم که الهامي در کنار خط ادبيات و شان يک مربي را به درستي حفظ نمي کند اما در اين بازي براي من يقين حاصل شد که او نمي داند چه لباسي بر تن کرده و در چه حرفه اي مشغول به کار است. ادبيات او و کلماتي که از دهانش خارج شد، بسيار شرم آوربود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي