جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5433

در ديدار نماينده ويژه پوتين؛
روحاني: نبايد اجازه داد کشوري براي تضعيف برجام توافق عمل کند


لاوروف: گروه‌هاي مسلح حلب از النصره دستور مي‌گيرند


پادشاه عربستان برخي از مسئولان اين کشور را برکنار کرد


کربي: تحريم‌هاي مرتبط با برجام مستثني خواهد شد


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


ميز خبر

آيت الله هاشمي رفسنجاني:
تشکيلات سياسي و مذهبي بايد به اين نکته توجه نمايند که مردم اصل و اساس انقلابند


روسيه بر لزوم اجراي برجام تاکيد کرد


خبر


ديدار باراک اوباما با "آنتونيو گوترش " دبير کل جديد سازمان ملل


جشن بزرگداشت روز معلول


سرمقاله


  در ديدار نماينده ويژه پوتين؛
 روحاني: نبايد اجازه داد کشوري براي تضعيف برجام توافق عمل کند 

 
رييس جمهوري در ديدار فرستاده ويژه رييس جمهوري روسيه در امور سوريه، برجام را محصول کار هفت کشور و در راستاي صلح و امنيت جهاني ذکر کرد و گفت: نبايد اجازه داد کشوري طبق اميال خود اقدامي براي تضعيف توافق انجام دهد.به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني با تاکيد بر اين که همه بايد براي حراست از دستاوردهاي اين توافق تلاش کنند، افزود: ايران همواره به تعهدات بين المللي خود پايبند بوده و خواهد بود و براي پايداري برجام ساير اعضاي گروه 1+5 نيز بايد به طور کامل به تعهدات خود عمل کنند.

وي همچنين تروريسم را خطري بزرگ براي منطقه و جهان برشمرد و بر ضرورت ادامه همفکري و همکاري تنگاتنگ ايران و روسيه در سوريه براي مبارزه با تروريسم تاکيد کرد و ادامه داد: همفکري و همکاري خوبي که ميان تهران – مسکو در اين عرصه وجود دارد تا تحقق هدف نهايي که ريشه کن شدن تروريسم و برقراري صلح و ثبات کامل در منطقه است، ادامه مي يابد.

روحاني تصريح کرد که موضوع سوريه از طريق مذاکره سياسي و احترام به اراده مردم که تصميم گير اصلي و نهايي درباره آينده سوريه هستند و همچنين حفظ تماميت ارضي آن کشور قابل حل است.

رئيس جمهوري تأکيد کرد که حمايت از مردم غيرنظامي و کمک به آوارگان و مردم آسيب‌ديده از جنگ يک ضرورت انساني است و بايد براي آن از هيچ تلاشي فروگذار نکرد.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود، با ابراز خرسندي از روند رو به گسترش روابط تهران – مسکو در حوزه هاي دوجانبه ، منطقه اي و بين المللي گفت: بي ترديد همکاري هاي دو کشور در مسايل دوجانبه به نفع دو ملت و در مسايل منطقه اي به نفع صلح و ثبات منطقه‌اي خواهد بود.


 لاوروف: گروه‌هاي مسلح حلب از النصره دستور مي‌گيرند 

 
خبرگزاري تاس: وزير خارجه روسيه تأکيد کرد، کساني که براي سرنگوني دولت بشار اسد تلاش مي‌کنند، همان هايي هستند که مذاکرات صلح را ناکام مي‌گذارند.سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه در کنفرانس مطبوعاتي مشترکي با پائولو جنتيلوني، همتاي ايتاليايي خود در رم گفت: اعلام تشکيل "ارتش جديد حلب" تنها تلاشي براي لغو تحريم‌هاي بين المللي عليه جبهه فتح الشام(النصره سابق) است. تمامي گروه‌هاي مسلح در حلب از جبهه فتح الشام دستور مي‌گيرند.لاوروف گفت: مسکو همچنان از طرح استفان دي‌ميستورا، فرستاده سازمان ملل به سوريه درباره خروج جبهه النصره از حلب حمايت مي‌کند. کساني که مي‌خواهند حلب در دست تروريست‌ها باقي بماند مسئول به شکست کشاندن اين طرح هستند.وي تأکيد کرد: پس از سيطره کامل ارتش سوريه بر جاده کاستيلو، ديگر هيچ مانعي براي رساندن کمک‌هاي بشردوستانه به حلب وجود ندارد.


 پادشاه عربستان برخي از مسئولان اين کشور را برکنار کرد 

 
اسکاي نيوز: پادشاه عربستان ضمن برکناري وزير کار و توسعه اجتماعي، دستور تشکيل مجدد هيئت علماي ارشد و مجلس شورا (پارلمان)را داد.سلمان بن عبدالعزيز، پادشاه عربستان مفرج بن سعد الحقباني، وزير کار و امور اجتماعي را برکنار و علي بن ناصر الغفيص را به جاي وي تعيين کرده است.

پادشاه عربستان همچنين دستور تشکيل مجدد هيئت علماي ارشد با رياست مفتي عبدالعزيز بن عبدالله آل الشيخ و مجلس شورا را داده است.وي محمد بن عبدالله بن محمد آل عمرو، دبير کل مجلس شورا را برکنار و عبدالله بن محمد بن ابراهيم آل الشيخ را به عنوان رئيس اين شورا، محمد بن امين بن احمد الجفري را به عنوان معاون رئيس و يحيي بن عبدالله بن عبدالعزيز الصمعان را به عنوان جانشين رئيس تعيين کرد.مجلس شوراي عربستان 150 عضو دارد که 30 تن از اين اعضا زن هستند. اين مجلس اختيارات چنداني ندارد و بيشتر يک نهاد تشريفاتي محسوب مي‌شود.


 کربي: تحريم‌هاي مرتبط با برجام مستثني خواهد شد 

 
وزارت خارجه آمريکا: در پي تمديد قانون تحريم‌هاي ايران در کنگره سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا با ادعاي اين‌که واشنگتن به تعهدات خود در برجام پايبند است، گفت: جان کري از اختيارات خود درخصوص استثنا قائل شدن براي تحريم‌هاي مرتبط هسته‌اي ايران استفاده مي‌کند.

جان کربي سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا در نشست خبري خود در پاسخ به سوالي درباره تمديد قانون تحريم‌هاي ايران در کنگره گفت: انتظار ما اين است که رييس جمهور اوباما قانون تمديد تحريم‌هاي ايران را امضاء کند.کربي ادامه داد: همان‌طور که ما در گذشته گفته‌ايم تمديد تحريمهاي ايران ضرورتي ندارد. انتظار ما اين است که رئيس جمهور اين قانون را امضا کند اما علاوه‌ براين لازم است که اين موضوع را يادآوري کنم که وزير امور خارجه جان کري از اختيارات مربوط به استثنا قائل شدن در خصوص تحريم‌هاي مرتبط با هسته‌اي استفاده مي کند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

شصت ونهمين اجلاس هيأت مديره

اسکندريه- 12تا13 نوامبر 2005

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري چهارم -260


انجمن بين المللي دانشگاه ها

اجلاس شصت ونهم هيأت مديره

12تا 13 نوامبر 2005- کتابخانه اسکندريه، اسکندريه، مصر

جدول زماني پيشنهادي

شنبه، 12 نوامبر 2005

9:30 تا 10:00 کميته اجرايي(اطاق نوبل)

10:00 تا10:30 قهوه / چاي

10:30 تا 12:00 کميته اجرايي

12:00 تا13:30 ناهار

14:00 تا 15:30 اجلاس کامل هيأت مديره(سومين اطاق شناور)

15:30 تا16:00 قهوه / چاي

16:00 تا 18:00 اجلاس کامل هيأت مديره

18:00 تا 19:30 شام

يکشنبه، 13 نوامبر 2005

9:00 تا 10:30 اجلاس کامل هيأت مديره

10:30 تا 11:00 قهوه/ چاي

11:00 تا 12:30 کميته عضويت و مالي

12:30 تا 14:00 ناهار

14:00 تا 15:30 اجلاس کامل هيأت مديره

گزارش کميته ها

- مالي

- عضويت

15:30 تا 16:00 قهوه / چاي

16:00 تا 18:00 اجلاس کامل هيأت مديره

انتخاب گروه هاي کاري (نوبل،سومين وچهارمين اطاق هاي شناور)

عصر پذيرش(ازجمله شرکت کنندگان کنفرانس)


پيش نويس دستورکار*

اقدام

1. تصويب دستورکار تصويب شد

2. يادداشت هاي تجديدنظر شده از شصت وهشتمين اجلاس هيأت مديره " "

3. گزارش اجلاس کميته اجرايي ( قسمت اول)

الف. شرايط مراجعه به خزانه دار

ب. روش براي انتصاب/تجديدقراردادبراي دبيرکلIAU

4. گزارش فعاليت ها،طراح ها وپروژه ها بحث وتصويب

5. شروع برنامه ريزي استراتژيک- آيندهIAU (گزارش قسمت دومEC) بحث وتصويب

الف. نظرات خلاصه ازاعضاي هيأت مديره

ب. تغييرات پيشنهادي در ساختار حق عضويت

ج. مقايسه اوليه براي مرور ساير انجمن ها

6. گزارش مالي 2005 تصويب شد

7. بودجه 2006 بحث وتصويب

8. تقاضاهاي عضويت و جمع بندي عضويت بحث و تصويب

9. تاريخ ومکان اجلاس بعدي تصويب شد

10. ساير موارد


 يك نكته از هزاران 

 نرخ دلار که در هفته گذشته به مرز 4 هزار تومان نزديک شده بود در نخستين روز هفته وارد کانال 3800 تومان شده و با قيمت 3842 تومان فروخته شد. اگرچه اين شكسته شد، اما ميل و عطش بازار براي خريد و تقاضا كاهش نيافته است. ضمن اينكه برخي مقامات دولتي نيز اين نوسان در بازار ارز را طبيعي تلقي كرده‌اند.

هرچند كه اين ادعاي مسئولين مبني برطبيعي بودن افزايش نرخ دلار صحت داشته باشد، بايد به اين نكته گوشزد كنيم كه هرگونه نوسان در بازار و افزايش قيمت دلار، تاثير مستقيم برگراني كالاها و زندگي معيشتي مردم خواهد گذاشت. اميدواريم مسئولان تجربه دولت قبل و سياست‌هاي غيركارشناسي ارزي آن را از ياد نبرده باشند و حداقل براي جلوگيري و آسيب به معيشت مردم تدبيري انديشيده باشند، چون گويا خبرهايي در بازار ارز هست...


 ميز خبر 

 انفجار تروريستي در موصل 24 کشته برجاي گذاشت

انفجار تانکر بمب گذاري شده در محله قادسيه در موصل 24 کشته و دهها زخمي برجاي گذاشت.

به نوشته پايگاه خبري شفق نيوز عراق، در حمله تروريست هاي داعش با يک تانکر بمب گذاري شده در محله القادسيه موصل دستکم 24 نفر کشته و دهها نفر زخمي شدند.

ارتش سوريه نيمي از شرق حلب را آزاد کرده است

ديده بان حقوق بشر سوريه که نهادي نزديک به شورشيان سوري محسوب مي‌شود اذعان کرد که نيروهاي دولتي اين کشور کنترل نيمي از شرق حلب را در دست گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، رامي عبدالرحمن، مدير ديده بان حقوق بشر سوريه اعلام کرد که نيروهاي دولتي سوريه مواضع خود را در دو محله "طريق الباب" و "الحلوانيه" در شرق حلب تقويت کردند و به پيشروي خود ادامه داده‌اند.

نيروهاي دولتي سوريه کنترل ساختمان‌هايي در محله‌هاي الحلوانيه و الجزماتي را در دست گرفته و امنيت را به بخش اعظمي از محله‌هاي کرم القاطرجي و طريق الباب بازگردانده‌اند.

اين نيروها همچنين کنترل محله مسکوني الشبابي و منطقه "البحوث العلميه" را در دست گرفتند. به گفته منابع محلي، ارتش سوريه با اين پيشروي به عمق مناطق تحت سيطره مخالفان به جنوب شرقي حلب رسيده و تلاش مي‌کند تا بتواند کنترل جاده فرودگاه بين المللي حلب را در دست بگيرد.

به گفته عبدالرحمن با پيشروي جديد نيروهاي دولتي سوريه، اکنون اين نيروها کنترل نيمي از شرق حلب را در دست گرفته‌اند.

وزير خارجه انگليس:

حامي برجام هستم و بايد تجارت با ايران را تقويت کرد

وزير امور خارجه انگليس با تاکيد بر اين‌که برجام در مسير درستي رو به جلو قرار دارد، گفت: تلاش براي برقراري روابط جديد اقتصادي با ايران در صدر سياست‌هاي لندن در آسيا قراردارد.

به گزارش ايسنا، بوريس جانسون، وزير امور خارجه انگليس در سخنراني خود در انديشکده چتم هاوس مستقر در لندن درباره سياست خارجي اين کشور، تاکيد کرد: انگليس از تقويت تجارت با ايران حمايت مي‌کند و تلاش براي برقراري روابط جديد اقتصادي با ايران در صدر سياست‌هاي ما در آسيا قراردارد.


  آيت الله هاشمي رفسنجاني:
 تشکيلات سياسي و مذهبي بايد به اين نکته توجه نمايند که مردم اصل و اساس انقلابند 

 
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: حقيقت اين است که آنچه ايران را با تعدد قوميت‌ها، چون بند تسبيح به هم مرتبط مي‌نمايد، تفکر اسلامي و توسل به حبل‌الله است و نبايد بگذاريم اين انديشه تضعيف شود.به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام آيت‌الله اکبر هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مؤسس حزب جديد‌التأسيس مجمع ايثارگران با بيان اين مطلب، پيروي ايثارگران واقعي از ولايت را، داراي سوابق تاريخي از زمان پيامبر اسلام(ص)، امام علي(ع)، ديگر ائمه و بعدها در شرايط زماني و مکاني مختلف، به خصوص در زمان امام راحل دانست.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: فداکاري، گذشت و ايثارگري را برآمده از فرهنگ اصيل اسلام و قرآن و در راستاي آرمان‌هاي امام راحل و شهيدان عنوان کرد و افزود: جامعه‌اي که به اين فرهنگ بها مي‌دهد، مطمئناً آينده درخشاني خواهد داشت.

هاشمي رفسنجاني رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و خانواده‌هاي معزز شهدا را مصاديق روشن آيات و روايات اسلامي براي ايثارگران در دوره جديد دانست و تصريح کرد: بايد از تفکرات فردي آنان در کارهاي جمعي و براي ساختن اجتماع استفاده کرد.رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين جمله که «کم کم ايثارگران زمان جنگ و حتي زمان مبارزه و انقلاب، پا به سن گذاشتند و يا به شهادت رسيدند»، گفت: فرزندان اين بزرگان که اکنون به سن بزرگسالي رسيده‌اند، سرمايه‌اي ارزشمند براي کشور هستند که اگر چه تشکيلات خاصي دارند، اما مي‌توانند در مجمع ايثارگران هم بدرخشند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با يادآوري شرايط کشور در زمان رحلت امام(ره) و انتخاب آيت‌الله خامنه‌اي گفت: بارها گفته‌ام که هنوز بهترين انتخاب خبرگان بود و دعا کنيم که اين روند ادامه داشته باشد، چون برخي از دشمنان انديشه‌هاي امام (ره) و شخص آيت‌الله خامنه‌اي، با دوست‌نمايي به خيلي از مراکز حساس نفوذ کرده‌اند که از بيان ايران ستيزي ابايي ندارند.

هاشمي رفسنجاني با تشريح اهداف رزمندگان و ايثارگران در 8 سال جنگ تحميلي که حفظ تماميت ارضي ايران يکي از مهمترين‌ها بود، گفت: امروز هم بايد هدف اقدامات سياسي ايثارگران، حفظ تماميت ارضي ايران و حفاظت از ارزش‌هاي متعالي امام راحل(ره) باشد که اين مهم با تکيه بر آراي مردمي امکان پذير است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تحسين حضور معنادار مردم در مقاطع گوناگون انقلاب، به خصوص در زمان جنگ، تصريح کرد: ايثارگران فرزندان همين مردم هستند و در تشکيلات سياسي و مذهبي بايد به اين نکته توجه نمايند که مردم اصل و اساس انقلابند.


 روسيه بر لزوم اجراي برجام تاکيد کرد 

روسيه در چارچوب ابلاغ اجراي دکترين جديد سياست خارجي اين کشور بر لزوم اجراي برجام مورد توافق ايران و گروه 1+5 تاکيد کرد. به گزارش ايرنا، در بند 94 متن دکترين سياست خارجي روسيه که پس از امضاي ولاديمير پوتين رئيس جمهوري اين کشور در پايگاه اطلاع رساني کاخ کرملين منتشر شد، آمده است: مسکو اجراي برجام براي حل و فصل نهايي مسائل پيرامون برنامه هسته اي ايران را پيگيري خواهد کرد.در اين متن همچنين آمده است: تلاش هاي روسيه در اين زمينه بر مبناي قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل و تصميم هاي شوراي حکام آژانس بين المللي انرژي اتمي صورت مي گيرد.


 خبر 

 در جمع تجار و بازرگانان ايراني و هندي؛

ظريف: شعبه بانک "يو سي اُ" هند به‌زودي در تهران افتتاح مي‌شود

محمدجواد ظريف که به منظور شرکت در کنفرانس قلب آسيا به هند سفر کرده است در اولين روز سفر خود به اين کشور در نشست تجاري فعالان بازرگاني ايران و هند شرکت کرد.به گزارش ايسنا، وزير امور خارجه کشورمان در نشست تجاري بازرگانان، صنعتگران و بانکداران ايران و هند در دهلي‌نو شرکت کرد.

در اين نشست وزير نفت هند و معاون وزير بازرگاني و صنعت اين کشور بزرگ آسيايي نيز حضور دارند.محمدجواد ظريف در اين نشست گفت: من به شما تعهد کامل دولت ايران براي تسهيل در روابط تجاري دو کشور را اعلام مي‌کنم تا اين امکان براي تجار دو کشور فراهم شود که با يکديگر در رفت‌ و آمد باشند و با يکديگر همکاري کنند.ظريف در بخشي ديگر از سخنانش در اين نشست به اهميت همکاري‌هاي بانکي دو کشور اشاره کرد و افزود: اميدواريم همکاري‌هاي بانکي بين دو کشور که پشتوانه روابط اقتصادي ايران و هند است بيش از گذشته پيشرفت کند و حرکت رو به جلو خود را ادامه دهد.

وي به گفت‌وگوي اخيرش با يکي از بالاترين مقامات ارشد بانک مرکزي اشاره کرد و گفت: اين مقام ارشد به تازگي در نامه‌اي به من اعلام کرد که به‌زودي شعبه‌اي از بانک UCO هند تا قبل از پايان سال ميلادي جاري در تهران افتتاح مي‌شود.ظريف خطاب به شرکت‌کنندگان در اين نشست تاکيد کرد: اين اقدام مي‌تواند گام بسيار مهمي براي شما و فعاليت‌هاي اقتصادي در ايران باشد و زمينه را براي فعاليت و همکاري‌هاي بيش‌تر بين فعالان اقتصادي دو کشور فراهم کند.

حکم اعدام بابک زنجاني در ديوان عالي ؛

اعدام 2 متهم ديگر لغو شد

معاون نظارت ديوان عالي کشور از تاييد حکم اعدام بابک زنجاني در ديوان عالي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري قوه قضائيه (ميزان) ،دکتر غلامرضا انصاري معاون نظارت و بازرسي ديوان عالي کشور در گفت‌وگو با خبرگزاري ميزان از تاييد حکم اعدام بابک زنجاني متهم رديف اول پرونده فساد نفتي در ديوان عالي خبر داد.

وي تصريح کرد: حکم اعدام مهدي شمس و حميد فلاح هروي متهمان رديف دوم و سوم پرونده فساد نفتي نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.

بابک زنجاني 42 ساله فعال اقتصادي و يک ثروتمند ايراني است. داراي تعداد زيادي شرکت و مجموعه هاي اقتصادي در داخل و تعدادي هم در خارج از کشور است.

مهمترين اتهام بابک زنجاني پس ندادن پول نفت فروشي به ديگر کشورهاست. شرکت ملي نفت ايران خواهان دريافت پول محموله هاي نفت فروخته شده توسط بابک زنجاني است.


 ديدار باراک اوباما با "آنتونيو گوترش " دبير کل جديد سازمان ملل 


 جشن بزرگداشت روز معلول  


 سرمقاله 

تحريم‌ "ايسا" و فقدان نگاهي ملي

حميدرضا عسگري

آلفونس داماتو، سناتور وقت مجلس سنا، در سپتامبر سال 1995 طرحي براي تحريم صادرات فناوري انرژي از سوي شرکتهاي خارجي به ايران ارائه داد. در نسخه اصلاحي اين طرح که به تصويب سنا رسيد؛ تحريم سرمايه گذاري در بخش انرژي صورت گرفت و علاوه بر ايران، ليبي هم مشمول تحريم شد. سپس اين قانون در سال 2006 نسبت به کشور ليبي خاتمه يافت و نام آن به قانون تحريم هاي ايران-"ايسا" (Iran Sanctions Act) تغيير کرد و در گذر زمان دايره تحريم هاي آن توسعه و گسترش يافت.

حال بار ديگر برخلاف آنچه مطابق با روح و پيكره برجام بوده است، نمايندگان سنا اين قانون را تمديد كرده‌اند و اوباما نيز مخالفتي با امضاي آن ندارد. براساس اذعان وزيرخارجه كشورمان اگرچه اين اقدام آمريكا تاثير اجرايي دربر نخواهد داشت، اما نقض برجام بوده و بارديگر بدعهدي آمريكا در مسير همكاري با ايران را مشخص نمود.

نكته‌ قابل اشاره دراين بحث نوع نگاه و واكنش‌هاي داخلي به اين موضوع مي‌باشد. دراين كه نقض برجام شده است هيچ شكي نيست حال تاثير اجرايي داشته باشد و يا نه. از سوي ديگر همه مقامات اعم از لشكري و كشوري اين موضوع را بر عملكرد هميشگي و عدوات آمريكا با جمهوري اسلامي نسبت داده‌اند، اما متاسفانه بار ديگر شاهد نگاه‌هاي "ميلي" در مسئله‌اي "ملي" هستيم.

برخي جريان هاي سياسي و رسانه‌اي اين مسئله را به منزله شكست تيم مذاكره كننده و دولت جلوه داده‌اند. البته اين رويه سبقه اي طولاني دارد و حتي قبل مذاكرات هسته‌اي نيز اين گروه‌ها به هيچ وجه موافق با حل شدن پرونده هسته‌اي نبودند، درحالي كه رهبري معظم انقلاب بارها برتلاش‌هاي صادقانه تيم مذاكره كننده تاكيد كرده و اقداماتشان را تاييد نمودند.

اتفاقي عجيب و شكستي براي ايران رخ نداده است. بلكه امروز اين فرصت به دست ما آمده تا با توجه به توافق بين المللي با 1+5 وثبت اسناد و دستاوردهاي آن در سازمان ملل، به لحاظ رسانه‌اي و تبليغاتي افكار عمومي جهان نسبت به سوء نيت آمريكا را تحت تاثير قرار دهيم.

امروز وقت آن است كه با هم افزايي داخلي و انعكاس نارضايتي‌ها در ميان كشورهاي مختلف و حتي طرح آن در سازمان ملل، علاوه بر محكوميت آمريكا و بدعهدي در توافق هسته‌اي، زمينه را براي اقدامات ديگر از اين دست و يا طرح تحريم‌هاي مشابه مسدود كنيم و حداقل هزينه‌ آن براي آمريكا را بالا ببريم. حال به جاي درك اين مفهوم و مغتنم شمردن اين فرصت، شاهد خود زني داخلي هستيم و برخي جريان‌هاي مخالف دولت تحريم‌هاي ايسا را بهانه‌اي براي تخريب و رقابت‌هاي سياسي خود قرار داده‌اند.قطعاً طراحان و برنامه ريزان كلان سياست خارجي كشور به درك اين مهم رسيده و اين موضوع را به طور جدي مهندسي رسانه‌اي و حقوقي خواهند كرد. اما چقدر خوب بود تحت هيچ شرايط جريان‌ها و گروه هاي سياسي نگاه ملي به موضوعات مختلف را به نگرش و منافع ميلي خود ترجيح دهند. قطعاً اگر چنين مهمي محقق گردد توان و قدرت كشور در دفاع از حقوق و منافع ملي دوچندان خواهد شد و صدايي واحد از دورن ايران به گوش رقبا و دشمنان ما مي‌رسيد. به اين ترتيب هرگونه برنامه ريزي و تحريم و كارشكني برعليه كشورمان براي طراحان آن هزينه آور جلوه مي‌كرد.

hamidasgari2020@yahoo.com


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي