جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5442

ليگ قهرمانان آسيا قرعه کشي شد
پرسپوليس در گروه مرگ، استقلال رودروي تيم ژاوي


خبرنامه


خبـــرنامه


 ليگ قهرمانان آسيا قرعه کشي شد
 پرسپوليس در گروه مرگ، استقلال رودروي تيم ژاوي 

 
آفرينش- مراسم قرعه‌کشي ليگ قهرمانان فوتبال آسيا در مالزي برگزار شد و تيم‌هاي فوتبال استقلال خوزستان، ذوب آهن و پرسپوليس در مرحله گروهي و استقلال نيز در مرحله پلي‌آف حريفان خود را شناختند. مدتهاست که تيمهاي ايراني عملکرد خوبي در ليگ قهرمانان آسيا نداشته اند و بايد ديد در فصل 2017 چهار نماينده ايران چه وضعيتي خواهند داشت.

استقلال تهران با دو قهرماني و دو نايب قهرماني پرافتخارترين تيم ايران در ليگ قهرمانان است که البته آخرين عنوان اين تيم که نايب قهرماني بود به حدود 17 سال قبل يعني سال 1999 بر مي گردد. ذوب آهن اصفهان نيز يک نايب قهرماني در سال 2010 دارد.

ديگر تيمهاي ايراني که در ليگ قهرمانان آسيا صاحب عنوان هستند پاس تهران و سپاهان اصفهان هستند که پاس در سال 1993 قهرمان شد و سپاهان در سال 2007 به عنوان نايب قهرماني رسيد.

در ادامه مروري داريم بر گروه بندي تيمهاي ايراني در ليگ قهرمانان:

گروه A : الاهلي امارات - التعاون عربستان - لوکوموتيو ازبکستان- برنده پلي‌آف استقلال تهران و السد قطر

استقلال تهران براي رسيدن به مرحله گروهي کار سختي دارد و بايد ابتدا بازي پلي آف را پشت سر بگذارد. السد قطر رقيبي قدرتمند است که ژاوي هافبک سابق تيم ملي اسپانيا و بارسلونا را در اختيار دارد. مرتضي پورعلي گنجي مدافع تيم ملي نيز در اين تيم قطري بازي مي کند. بايد ديد آيا استقلال مي تواند از بازي پلي آف سربلند بيرون آيد و به مرحله گروهي برسد؟

تيم فوتبال استقلال 19 بهمن ماه در مصاف پلي‌آف ميزبان تيم السد قطر خواهد بود.

گروه B: الجزيره امارات - استقلال خوزستان- برنده پلي‌آف (عربستان، ازبکستان و بحرين)- لخويا قطر

استقلال خوزستان قهرمان ليگ برتر ايران در شرايطي گام به ليگ قهرمانان آسيا مي گذارد که وضعيتش نسبت به سال قبل چندان مناسب نيست و در واقع در حد نماينده ايران در قاره آسيا تجهيز نشده است.

قهرمان فصل گذشته ليگ برتر در حال حاضر در رده دهم ليگ جا خوش کرده و بايد به مصاف تيمهاي تا دندان مسلحي مانند الجزيره امارات و لخويا قطر برود.

استقلال خوزستان در تاريخ 2 اسفند در اولين مسابقه اش به مصاف برنده ديدار پلي‌آف بين سه تيم عربستان، ازبکستان و بحرين مي رود و در دومين بازي در تاريخ 9 اسفند الجزيره امارات را پيش رو دارد.

گروه C: العين امارات - ذوب‌آهن - الاهلي عربستان- برنده پلي‌آف الجيش قطر و بنيادکار ازبکستان

ذوب آهن اصفهان در گروه العين امارات نايب قهرمان دوره قبل ليگ قهرمانان والاهلي عربستان قهرمان ليگ اين کشور قرار گرفته است. البته با وجود جدايي يحيي گل محمدي از تيم قهرمان فصل قبل جام حذفي، ذوب آهن نتايج خوبي در ليگ ايران گرفته و روند خوبي دارد. به نظر مي رسد ذوب آهن اگر به روند رو به رشدش ادامه دهد، توانايي صعود از اين گروه سخت را دارد.

شروع رقابتهاي ذوب آهن با دو ديدار سخت خواهد بود که 3 اسفند برابر العين امارات قرار مي گيرد و 10 اسفند به مصاف الاهلي عربستان مي رود.

گروه D: پرسپوليس ايران - الهلال عربستان- الريان قطر- برنده پلي‌آف (امارات، هند و اردن)

اما شايد بتوان سخت ترين قرعه در بين تيمهاي ايراني را براي پرسپوليس در نظر گرفت که با الهلال عربستان پرطرفدارترين و پرافتخارترين تيم اعراب و الريان قطر قهرمان ليگ ستارگان اين کشور همگروه است. هرچند گروه پرسپوليس، گروه مرگ ناميده شده اما با توجه به شرايط خوبي که پرسپوليس دارد، مي تواند به صعود اميدوار باشد اما به هر حال رقابتها سخت و نفس گير است.

پرسپوليس در اولين مسابقه الهلال عربستان را پيش رو دارد و 3 اسفند بايد با اين تيم بازي کند. سپس 10 اسفند به مصاف برنده ديدارهاي پلي‌آف مي رود و 24 اسفند با الريان قطر بازي خواهد داشت.


 خبرنامه  

 رونالدو برنده توپ طلاي فرانس فوتبال شد

مجله فرانس فوتبال در پايان نظرسنجي از خبرنگاران مختلف در کشورهاي جهان، کريستيانو رونالدو، بازيکن پرتغالي رئال مادريد را به عنوان برنده توپ طلاي سال 2016 اعلام کرد. مهاجم رئال مادريد بالاتر از ليونل مسي از بارسلونا و آنتوان گريژمان از اتلتيکومادريد، توانست براي چهارمين‌بار صاحب اين جايزه شود.

مهاجم پرتغالي به علت عملکرد درخشانش در اين سال و فتح ليگ قهرمانان اروپا با رئال مادريد و قهرماني در يورو به همراه پرتغال اين جايزه را به خود اختصاص داد. او پيش از اين در سال هاي 2008، 2013 و 2014 برنده توپ طلا شده بود. مهاجم رئال مادريد اکنون يک توپ طلا کمتر از ليونل مسي دارد. پس از اين دو ستاره کنوني جهان، يوهان کرايوف، ميشل پلاتيني و مارکو فان باستن بيشترين توپ طلا (3) را به خود اختصاص داده‌اند.

جايزه توپ طلا که از سال 2010 با جايزه بهترين بازيکن سال فيفا ادغام شده بود، امسال دوباره جدا شد و برنده جايزه امسال فرانس فوتبال توسط روزنامه‌نگاران مطرح جهان انتخاب شد.

فهرست برترين هاي فوتبال جهان از نگاه مجله فرانس فوتبال به ترتيب زير هستند: 1- کريس رونالدو 2- ليونل مسي 3- آنتوني گريزمان 4- لوئيس سوارس 5- نيمار 6- گرت بيل 7- رياض محرز 8- جيمي واردي 9- جان‌لوئيجي بوفون و پپه 11- پيرامريک اوباميانگ 12- روي پاتريشيو 13- زلاتان ابراهيموويچ 14- آرتورو ويدال و پل پوگبا 16- رابرت لواندوفسکي 17- توني کروس ، ديميتري پايت و لوکا مودريچ

"د جورجي" ايتاليايي گزينه جديد سرمربيگري تيم ملي واليبال

در هفته‌هاي گذشته گزينه‌هاي سرمربيگري تيم ملي واليبال اعلام شد و جدي‌ترين گزينه آندره آناستازي ايتاليايي بود اما در حالي‌که فدراسيون واليبال او را گزينه اول خود معرفي کرد به نظر مي‌رسد اين مربي از ليست گزينه‌هاي تيم ملي خط خورده است. برخي خواسته هاي نامعقول آناستازي به مانند پرداخت ماليات او در کشور ايتاليا و يکسري مسائل ديگر باعث شده، فدراسيون واليبال اصراري روي اين مربي نداشته باشد.

فرديناندو دجورجي ايتاليايي گزينه جديدي است که فدراسيون واليبال ايران مذاکرات خود را با او آغاز کرده است. علاوه بر دجورجي که گزينه جديد فدراسيون است، استويچف بلغارستاني ديگر گزينه جدي سرمربيگري تيم ملي واليبال ايران است.دجورجي و استويچف از گزينه‌هاي جدي حضور روي نيمکت تيم ملي لهستان نيز هستند.

اشکاني:

مگر بهترين تيم ما در المپيک چه کار کرد؟

علي اشکاني سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي درباره عملکرد ضعيف افشين بيابانگرد و يوسف قادريان دو فرنگي‌کار ايران در مسابقات قهرماني جهان، اظهار کرد: نمي‌خواهم کسب نتايج ضعيف را توجيه کنم و خودم هم به هيچ وجه پيش‌بيني چنين نتيجه‌اي را نمي‌کردم اما قوانين در کشتي فرنگي به طور کلي تغيير کرده است. البته مهمترين اشتباه ما اين بود که اين دو کشتي‌گير را پيش از اعزام به مسابقات جهاني به تورنمنت باکو نفرستاديم تا در يک مسابقه با قوانين جديد شرکت کنند و صاحب تجربه شوند. ما به اين دليل آنها را به باکو نفرستاديم که مبادا دچار آسيب‌ديدگي شوند يا اينکه فشاري به بدنشان به خاطر کاهش وزن وارد شود در حاليکه تصور ما اشتباه بود و حضور آنها در باکو باعث مي شد با قوانين جديد بيشتر آشنا شوند. اشکاني همچنين گفت: مگر ما در المپيک ريو با تمام شايستگي و بهترين تيمي که در اختيار داشتيم توانستيم نتيجه مناسب که در خور شان کشتي فرنگي ايران باشد به دست بياوريم؟ بايد به اين موضوع توجه کنيم که کشتي ما طي دو سه سال گذشته افت شديدي داشته و اگر ما خوب بوديم در همان المپيک نتيجه لازم را مي‌گرفتيم. واقعيت اين است که فعلا کشتي فرنگي ما در شرايطي نيست که بخواهيم خيلي زود نتيجه بگيريم.

موج استعفا در تکواندو پس از ناکامي در جام جهاني

سرمربي و مدير تيمهاي ملي تکواندو از سمت خود استعفا کردند.

پس از ناکامي تيم ملي تکواندو در جام جهاني باکو و حذف از مرحله گروهي، بيژن مقانلو سرمربي تيم ملي و حسن ذوالقدري مدير تيمهاي ملي از سمت خود استعفا کردند تا تکواندوي ايران وارد فاز جديدي از چالش هاي پيش رو شود. محمدرضا پولادگر رييس فدراسيون تکواندو نيز با استعفاي اين دو موافقت کرده است.

در حالي که تکواندوي مردان ايران ناکام مطلق رقابتها نام گرفت و به مدالي نرسيد، در جام جهاني باکو نيز با شکست از ترکيه و کره جنوبي و تنها يک پيروزي برابر روسيه، از گروهش صعود نکرد و حذف شد. در اين رقابتها اذربايجان با هدايت رضا مهماندوست قهرمان شد.

مقانلو در خصوص استعفا از سرمربي‌گري تيم ملي تکواندو گفت: سه سال است که در موج‌هاي مخالف کار مي‌کنم. حرکت کردن در اين موج بسيار سخت است. همين حاشيه‌هاي پنهان و موج‌هاي منفي تاثيرش را در المپيک گذاشت. دوستاني که تئوري مي دادند حالا بيايند و تئوري خود را اجرا کنند تا المپيک 2020 وقت زياد است. حرف زدن با عمل خيلي متفاوت است. من مي روم تا ببينم نفر بعدي چه کار مي‌کند.

تقابل مسي آسيا با مسي جهان در دوحه !

عمر عبدالرحمن بازيکن العين امارات که مشهور به مسي آسيا است موفق شد در سال جاري جايزه بهترين بازيکن سال آسيا 2016 را از آن خود کند. باشگاه الاهلي عربستان که در ديداري تدارکاتي در دوحه مقابل بارسلونا صف‌آرايي مي کند عمر عبدالرحمن را براي اين بازي دعوت کرد تا در اين بازي براي نماينده عربستان بازي کند.

عبدالرحمن هم روز به جمع بازيکنان الاهلي پيوست. تقابل ليونل مسي با عمر عبدالرحمن در اين ديدار جالب خواهد بود.


 خبـــرنامه 

 برانکو:

گروه بسيار سختي داريم

برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره قرعه تيمش در ليگ قهرمانان آسيا اظهار کرد: قطعا در سخت‌ترين گروه قرار گرفته‌ايم. سه تيم بسيار قوي هستيم. پرسپوليس، الهلال و الريان بهترين‌هاي کشورهاي خودشان هستند و الوحده هم که احتمالا صعود مي‌کند يک تيم بسيار خوب دارد.

وي ادامه داد: رقابت براي همه تيم‌هاي حاضر در گروه بسيار سخت و نتايج غير قابل پيش بيني خواهد بود. البته ما هدف و وظيفه خودمان را مي‌دانيم و همان را هم دنبال خواهيم کرد. هدف اول ما صعود به مرحله بعد خواهد بود.

برانکو خاطرنشان کرد: بخش عمده‌اي از موفقيت ما هم بستگي به اين دارد که تا چه ميزان بتوانيم تيم خودمان را تقويت کنيم.

سرمربي پرسپوليس درباره حضور در جلسه هم‌انديشي فدراسيون فوتبال و مطالبي که به وي منسوب مي‌شود، تصريح کرد: من درباره تيم ملي مصاحبه يا اظهار نظري نداشته‌ام. اين روزها شايد مستقيم يا غير مستقيم مطالبي به ما نسبت داده شود اما من اگر بخواهم نظرم را بگويم يا مصاحبه کنم يا در ميان جمعي از خبرنگاران و رسانه‌ها خواهد بود يا اينکه مصاحبه با هماهنگي انجام مي‌شود و مطالب مطرح شده در آن مشخص است.

جلسه طولاني منصوريان با بازيکنان استقلال

در حالي که قرار بود تمرين ديروز تيم فوتبال استقلال ساعت 14:30 دقيقه در زمين شماره 2 آزادي برگزار شود اما به دليل جلسه عليرضا منصوريان با بازيکنان اين تمرين بسيار دير آغاز شد.

نکته قابل توجه اينکه عوامل تيم استقلال از جمله علي چيني، مهدي رحمتي را صدا زدند تا در اين جلسه شرکت کند اما دروازه‌بان استقلال با صداي بلند گفت: من عرق کرده‌ام و چطور مي‌توانم به رختکن بيايم.

به اين ترتيب جلسه منصوريان با بازيکنان بدون حضور دروازه‌بانان برگزار شد و حميد بابازاده‌ مربي دروازه‌بان‌ها مجبور شد به سمت دروازه‌بان‌ها برود و آنها را تمرين دهد.

روزنامه مطرح پرتغالي اعلام کرد

بنفيکا به دنبال سردار آزمون

روزنامه مطرح پرتغالي اعلام کرد که باشگاه بنفيکاي پرتغال سردار آزمون را زير نظر گرفته و به دنبال اين مهاجم ايراني است.

آبولا در ادامه اين خبر که روي جلد اين روزنامه و در کنار عکس رونالدو منتشر شده، نوشته است: "آزمون 21 ساله بازيکن باهوشي است که در اين دو سال پيشرفت چشمگيري داشته است و ويژگي‌هاي حضور در بنفيکا را دارد. ارزش مهاجم ايراني نزديک به 7 ميليون يورو است."

حريف عربستاني پرسپوليس 6 بازيکن جديد جذب مي‌کند

حريف عربستاني تيم پرسپوليس براي حضوري قدرتمند در ليگ قهرمانان آسيا 6 بازيکن جديد را استخدام خواهد کرد.

الهلال عربستان به عنوان حريف تيم پرسپوليس در گروه D ليگ قهرمانان آسيا قصد دارد تا در فصل نقل و انتقالات زمستاني با فروش و انتقال قرضي چهار بازيکن فعلي خود همانند عبدالمجيد السواط و فهد غاضي به ديگر تيم‌هاي عربستاني، بازيکنان جديدي را استخدام کند.

يک روزنامه عربستاني با اعلام اين خبر نوشته است: رامون دياز، سرمربي آرژانتيني تيم الهلال عربستان ظرف چند روز آينده فهرست بازيکناني را که تا پايان فصل به آنها نياز نخواهد داشت را در اختيار مسئولان اين باشگاه قرار مي دهد تا زمينه جذب بازيکنان جديد فراهم شود. تيم الهلال عربستان هم اکنون صدرنشين ليگ اين کشور است.

پيشنهاد 84 ميليون پوندي يونايتد براي خريد گريژمان

مطبوعات انگليس از تلاش دوباره سران منچستريونايتد براي خريد آنتوان گريژمان خبر دادند.

ستاره فرانسوي اتلتيکومادريد در تيررس قدرتمندان جهان قرار گرفته است. چند وقت پيش شايعه انتقال وي به پاري‌سن ژرمن مطبوعات را پر کرده بود و حالا يونايتد دوباره مذاکره براي خريد او را آغاز کرده است.

روزنامه «ديلي استار» انگليس منتشر کرد: منچستريونايتد مذاکره با اتلتيکو و مديربرنامه گريژمان را آغاز کرده تا بتواند وي را جانشين «وين روني»، کاپيتان خود کند. مبلغ پيشنهادي شياطين‌سرخ نزديک به 84 ميليون پوند گزارش داده شده است.

تابستان امسال تيم منچستري رکورد نقل و انتقالات جهان را با خريد 89 ميليون پوندي پوگبا شکست. بايد ديد آيا سران اين باشگاه رکورد خودشان را براي خريد يک ستاره ديگر فرانسوي تغيير خواهند داد؟

توصيه تيري آنري به ليورپول

ليورپول در فصل جاري با هدايت يورگن کلوپ يکي از شانس هاي اصلي کسب عنوان قهرماني به شمار مي آيد. شاگردان کلوپ در دو بازي اخير خود در ليگ جزيره برابر بورنموث شکست و برابر وستهام متوقف شدند تا اختلاف اين تيم با صدر جدول رده‌بندي زياد شود.

تيري آنري اسطوره فرانسوي باشگاه آرسنال يک توصيه مهم به کلوپ براي قهرماني در ليگ جزيره داشت. او در اين زمينه گفت‌: ليورپول تيم خوبي است اما اگر مي خواهد قهرمان شود، بايد بداند چگونه توپ را حفظ کند. اين تيم برابر بورنموث با نتيجه‌ سه بر يک جلو بود اما در نهايت بازي را واگذار کرد. اين نشان مي دهد آنها نمي توانند نتيجه را حفظ کنند. گاهي اوقات تنها زدن گل کافي نيست بلکه بايد يک تيم بتواند از برتري خود استفاده کند. اين مشکل اصلي ليورپول است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي