جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5453

بررسي آماري صدرنشين ليگ
پرسپوليس، نفوذناپذير و باثبات

مهماني آيدين در کنار پدر و مادر
نهمين سالگرد ملي‌پوش فقيد بسکتبال


خبرنامه


خبـــرنامه


 بررسي آماري صدرنشين ليگ
 پرسپوليس، نفوذناپذير و باثبات 

 پرسپوليس در نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور توانست بعد از چند سال ناکامي در کسب نتيجه گيري، به عنوان قهرماني نيم فصل برسد.

در بخش اول بررسي وضعيت تيم‌هاي ليگ برتر تا پايان نيم‌فصل نخست ليگ برتر فوتبال کشور، به بررسي تيم قهرمان نيم فصل نخست رقابت‌ها مي‌پردازيم.

پرسپوليس در فصل 96-95 هواداران خود را اميدوار کرده تا بعد از سال‌ها انتظار از فصل 87-86 يک بار ديگر به عنوان قهرماني برسد. اين تيم که سال گذشته هم توانسته بود تا آستانه قهرماني برود، امسال با قدرت کارش را شروع کرد و با حفظ روند خوب خود توانست با دو امتياز اختلاف نسبت به رقيب سرسخت خود يعني تراکتورسازي تبريز به قهرماني نيم‌فصل برسد.

کادر فني

يکي از دلايلي که باعث شده بود پرسپوليس در چند فصل اخير نتيجه مناسب را نگيرد، تغييرات زياد در کادر فني اين تيم بوده است. ولي طي دو فصل گذشته آنها با برانکو ايوانکوويچ به ثبات رسيده‌اند. او در اين مدت با استفاده از بازيکنان جوان و با انگيزه ضمن اينکه بازي زيبا و تماشاگرپسندي را به نمايش گذاشته، توانسته در نتيجه گيري هم موفق باشد. با اين حال احتمالا او حسرت اين را مي‌خورد که چرا به راحتي ساسان انصاري که در حال حاضر با 12 گل آقاي گل ليگ برتر است را از دست داده است.

او امسال نيم فصل اول را با قدرت پيگيري کرد تا مانند سال گذشته در پايان فصل قهرماني را به راحتي از دست ندهد. البته بايد ديد که برانکو براي نيم فصل دوم رقابت‌ها، جايي که بايد در ليگ قهرمانان آسيا هم شرکت کند چه برنامه‌اي دارد. با توجه به خريدهاي خارجي ضعيفي که پرسپوليس اين فصل داشته، نيمکت اين تيم براي رقابت‌هاي سنگين نيم فصل دوم، کمي ضعيف به نظر مي‌رسد و برانکو بايد براي اين مشکل فکري کند.

مديريت

پرسپوليس در دوره سرپرستي علي اکبر طاهري علي‌رغم حواشي مختلف، فعلا توانسته کار خود را به خوبي ادامه دهد. آنها در ابتداي فصل با کمک حسين هدايتي توانستند دو بازيکن کليدي تيم‌شان، يعني رامين رضاييان و مهدي طارمي که به ترکيه نقل مکان کرده بودند را به پرسپوليس بازگردانند .البته تيم مديريتي پرسپوليس اشتباهاتي مانند جذب بازيکنان اوکرايني داشته ولي با توجه به نتايج خوبي که تيم در داخل زمين کسب کرده، اين مسائل باعث بحران در تيم نشد. در حال حاضر نکته نگران کننده‌اي که وجود دارد، احتمال استعفاي طاهري از سمت سرپرستي پرسپوليس است.

بازيکنان

امسال برانکو کار دشواري براي انتخاب 11 بازيکن اصلي تيم ندارد. او امسال تقريبا در تمامي پست‌ها آماده‌ترين بازيکنان حال حاضر ايران را در اختيار دارد. گواه اين موضوع، دعوت شدن 6 يا هفت بازيکن پرسپوليس در هر اردوي تيم ملي است .البته اين تيم براي رقابت کردن با باقي تيم‌ها در نيم فصل دوم نياز به تقويت نيمکت خود دارد تا در فشردگي مسابقات از حريفانش عقب نيفتد.

ميانگين سني: 25.28

تعداد برد و باخت: پرسپوليس تا پايان نيم فصل در مجموع 15 بازي خود توانسته 9 برد، پنج مساوي و يک باخت کسب کند که از اين تعداد، پنج برد و دو مساوي در بازي‌هاي داخل خانه بوده که بهترين آمار تيم ميزبان در فصل 96-95 را به نام خود ثبت کرده است. همچنين نتايج آنها در بازي هاي خارج از خانه چهار برد، سه مساوي و يک باخت بوده است.

تعداد گل زده: شاگردان برانکو ايوانکووچ تا اين جاي ليگ برتر، 18 گل به ثمر رسانده‌اند. از اين تعداد 10 گل در خانه و 8 گل هم در بازي‌هاي خارج از خانه به ثمر رسيده است. با اين آمار پرسپوليس توانسته 1.42 گل در هر بازي که ميزبان بوده به ثمر رساند و 1 گل در بازي‌هايي که به عنوان ميهمان به مصاف حريفانش رفته وارد دروازه شان کرده است. در بين شاگردان برانکو ايوانکوويچ، مهدي طارمي با هفت گل بهترين گل زن تيمش است. همچنين وحيد اميري با چهار و کمال کاميابي‌نيا با سه گل گلزنان ديگر اين تيم هستند.

زمان گل زني: پرسپوليس بيشتر گل‌هاي خود را در 30 دقيقه پاياني بازي به ثمر رسانده است. آمار کلي دقايق گلزني پرسپوليس به شرح زير است:

15-0: چهار گل

30-15: سه گل

45-30: يک گل

60-45: دو گل

75-60: چهار گل

90-75: چهار گل

تعداد گل خورده: قهرمان نيم فصل ليگ امسال، تاکنون با پنج گل خورده بهترين آمار را در اين زمينه به نام خود ثبت کرده است. از اين تعداد آنها تنها يک گل در بازي‌هاي خانگي دريافت کرده‌اند.

زمان گل خورده: آمار کلي زمان‌هايي که پرسپوليس گل دريافت کرده، به شرح زير است:

15-0: -

30-15: دو گل

45-30: يک گل

60-45: -

75-60: دو گل

90-75: -

تعداد کارت زرد و قرمز: شاگردان برانکو ايوانکوويچ در 15 بازي که به مصاف حريفانشان رفته‌اند، 22 کارت زرد و يک کارت قرمز دريافت کرده‌اند. در اين بين محمد انصاري با سه کارت زرد و يک کارت قرمز خشن‌ترين بازيکن پرسپوليس بوده و پس از او کمال کاميابي نيا با سه کارت زرد قرار دارد.


 مهماني آيدين در کنار پدر و مادر
 نهمين سالگرد ملي‌پوش فقيد بسکتبال 

 براي نهمين سال پياپي هفت‌دي‌ماه اهالي بسکتبال را در کنار هم اما سياه‌پوش جمع کرد. از صبح ديروز قطعه نام‌آوران بهشت زهراي پايتخت ميزبان مهماني يکي از ستاره‌هاي جوانش بود. امروز آيدين بسکتبال ايران که در اوج درخشش و آمادگي هم‌تيمي‌هايش را ترک کرد و تنهايي به سفر بدون بازگشت مرگ رفت، براي نهمين سال ميزبان خانواده و دوستانش بود.

اين دي‌ماه لعنتي

نخستين ماه زمستان ايران به اندازه کافي براي ورزش‌دوستان تلخ بود. رفتن جهان‌پهلوان تختي براي تلخي زمستان ورزش کافي بود اما اين دي‌ماه لعنتي تمامي نداشت و يکي از ستاره‌هاي جوان ورزش کشور را نيز با خود برد. امروز ملي‌پوش بلندبالاي بسکتبال ايران شاهد حضور خانواده و دوستانش بر سر مزارش بود و مي‌ديد که داغ رفتنش براي کسي کم نشده و هنوز هم که هرکس چهره او را بر سنگ قبر مي‌بيند بغض مي‌کند و تا دقايقي قدرت تکلمش از دست مي‌رود. امروز هفتم دي‌ماه 1396 مصادف با نهمين سالگرد پرواز ابدي آيدين نيکخواه بهرامي پسر بسکتبال ايران بود که در المپيکي شدن تيم ملي نقش زيادي داشت اما ميدان المپيک را تجربه نکرده رفت.

حضور مادر و پدر آيدين

در مراسم ديروز پسر بسکتبال ايران دکتر محمدعلي نيکخواه‌بهرامي و دکتر فرزانه ابراهيمي فخار پدر و مادر آيدين حضور داشتند. صمد برادر او و اسطوره بسکتبال ايران همانند اکثر سال‌هاي گذشته جايش خالي بود. حضور در ليگ چين باعث شده تا او چند سالي نتواند در اين روز کنار برادرش باشد اما دوستان و طرفدارانش حضور داشتند. حرف از آيدين بود و توانايي‌هايش. حرف از اينکه حيف شد که نيست و حرف از اين که صمد سالم باشد و هميشه بدرخشد. آيدين آرام تماشاگر آمدن مهمانانش بود.

هواداراني از نسل جديد

با فاصله از مزار، برخي از دختران و پسراني با سن و سال کم ايستاده‌بودند. به ظاهر بر سر مزار نام‌آور ديگري بودند اما اندک اندک مشخص مي‌شد که انتظار مي‌کشند. حضور خانواده و دوست‌داران آيدين در کنار مزارش اجازه نمي‌داد تا اين دوست‌دارانش به او نزديک شوند. با دسته گل‌هاي کوچکي منتظر بودند تا خلوت شود و راحت‌تر بتوانند با قهرمان خود باشند. اينکه آيدين در نسل جديد هم رسوخ کرده صحنه جالبي بود که در مهماني‌اش به همه نشان داد. دوستان، خويشاوندان،‌ دوست‌داران و اهالي بسکتبال يکي پس از ديگري مي‌آمدند و مي‌رفتند و با بغض‌هاي شکسته‌شده سعي داشتند داغ 9 ساله اين وداع را کم‌تر کنند که نمي‌شد.

همه که آمدند باران هم آمد

تقريبا همه دوستان و آشنايان رسيده‌بودند. مادر در کنار مزار قهرمانش نشسته‌بود و با هر يادآوري از خاطراتش چشم‌هاي اشکي‌اش را پاک مي‌کرد. همه در کنار مزار آيدين جمع شدند که باران هم باريد. باران ديروز پايتخت منتظر شروع مهماني پسر رعناي بسکتبال کشور بود. امروز هفتم دي‌ماه 1395 نهمين سالگرد درگذشت آيدين نيکخواه‌بهرامي بود. آيدين 16 بهمن 1360 به دنيا آمد و 9 سال قبل و در اثر يک حادثه رانندگي درگذشت. همان طور که پيراهن شماره 8 او در تالار بسکتبال آزادي به اهتزاز درآمده و به يادگار مانده، يادش هم هميشه براي اهالي توپ و تور زنده‌است.


 خبرنامه  

 واکنش منتقمي به شايعه سرپرستي‌اش در پرسپوليس

قائم مقام سابق باشگاه پرسپوليس به شايعات سرپرستي‌اش در اين باشگاه واکنش نشان داد.

بهروز منتقمي درباره شايعه حضورش به عنوان سرپرست باشگاه پرسپوليس اظهار کرد: تا اين لحظه که با شما صحبت مي‌کنم، هيچ‌گونه صحبتي با من براي سرپرستي باشگاه پرسپوليس نشده است. در وزارت ورزش و جوانان مسئوليت دارم و تمام فکرم اين است مسئوليتي که به من واگذار شده است را به نحو احسن انجام بدهم.

وي افزود: تا جايي که من مي‌دانم آقاي طاهري عملکرد خوبي در باشگاه پرسپوليس داشته است و در وزارت ورزش هم همه بر اين باورند که او به کارش به عنوان سرپرست باشگاه ادامه بدهد. بحث تغيير سرپرست باشگاه پرسپوليس فعلا مطرح نيست.

او درباره بازنشستگي علي‌اکبر طاهري هم گفت: در اين موضوع نمي‌توانم اظهار نظر دقيقي داشته باشم اما همان طور که گفتم، در وزارت ورزش و جوانان همه متفق‌القول بر اين باورند که آقاي طاهري به کارش ادامه بدهد.

آزمون سومين بازيکن برتر سال روسيه شد

مراسم بهترين‌هاي فوتبال روسيه با نزديکي به پايان سال 2016 برگزار شد و در نهايت فئودور اسمولوف، مهاجم تيم‌ ‌ملي فوتبال روسيه و باشگاه کراسنودار به عنوان بهترين بازيکن 2016 فوتبال روسيه انتخاب شد. او در يورو 2016 نيز در تيم‌ ‌ملي فوتبال روسيه حضور داشت و سال گذشته نيز مرد سال فوتبال روسيه شده بود و اين براي دومين بار است که او به چنين افتخاري دست مي‌يابد.

بعد از او ايگور آکنفيف، دروازه‌بان ملي پوش روسيه و باشگاه زسکا مسکو به عنوان دومين بازيکن و سردار آزمون، مهاجم تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران و تيم شگفتي‌ساز رستوف به عنوان سومين بازيکن برتر سال فوتبال روسيه انتخاب شدند.

آزمون در اين رده بندي بالاتر از دنيس گلاشاکوف روس قرار گرفت که عضو تيم فوتبال اسپارتاک مسکو است و در يورو 2016 نيز عضو تيم‌ ‌ملي روسيه بود. دو سال پيش هالک، مهاجم ملي پوش برزيل به عنوان بهترين بازيکن سال روسيه انتخاب شد و اکنون حضور آزمون بين سه بازيکن برتر سال روسيه يکي از بزرگترين افتخارات مهاجم جوان و آينده‌دار تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران محسوب مي‌شود.

مسي بمان!

در هفته‌ آخر سال 2016 بارسلونا در شرايط خاصي به سر مي‌برد. آبي‌اناري‌ها به دنبال تمديد قرارداد ليونل مسي هستند اما هنوز اين اتفاق رخ نداده است.

تماس‌هاي اوليه اي در اين مورد شده اما هنوز هيچ تصميم گيري صورت نگرفته است. بارسلونا مي داند براي تمديد قرارداد مهاجم آرژانتيني، بايد چه مقدار بپردازد (35 ميليون يورو ساليانه). اين‌ در حالي است که مسي از وضعيت تمديد قراردادهاي هم تيمي‌ها و رقبايش با خبر است. او مي داند که تيم‌هاي منچسترسيتي و پاري ‌سن‌ ژرمن خواهانش هستند.

خوسپ ماريا بارتومئو (رييس باشگاه بارسلونا) همه شرايط را سنجيده است و براي اين اتفاق عجله‌اي ندارد. اين‌ در حالي است که لوييس انريکه، ژاوي هرناندس، لوييس سوارس، جرارد پيکه و نيمار، به صورت رسمي از ستاره آبي‌اناري‌ها خواسته‌اند قراردادش را تمديد کند.

استقلال مي‌تواند شهباززاده و منتظري را جذب کند؟

درحالي که برخي رسانه‌ها از حضور منتظري و شهباززاده در ليست خريد استقلال خبر داده اند، بعيد است که اين دو بازيکن به جمع آبي‌هاي پايتخت اضافه شوند.

بعد از اينکه پژمان منتظري در برنامه 90 اعلام کرد که اگر در ايران بازي کند به استقلال برمي‌گردد و از آن طرف افتخاري بارها از علاقه تيمش به بازگشت شهباززاده خبر داده بود، برخي از رسانه‌ها اين دو بازيکن را در ليست خريد آبي‌ها قرار دادند ولي ظاهرا قرار نيست اين دو بازيکن به استقلال برگردند.

پژمان منتظري چند روزي است که در تهران به سر مي‌برد ولي قراردادي با تيم الاهلي دارد و هرچند که به دليل مصدوميت نمي‌تواند براي اين تيم به ميدان برود ولي يوسف آدم سرمربي تيم الاهلي در آخرين اظهاراتش گفته به منتظري براي ترميم خط دفاعي تيمش نياز دارد و از سويي حتي اگر باشگاه الاهلي راضي به جدايي منتظري شود، بعيد است استقلالي‌ها توانايي مالي پرداخت رضايت‌نامه اين بازيکن را داشته باشند.

همچنين سجاد شهباززاده مهاجم سابق استقلال هم شرايطي مشابه دارد. اين بازيکن با وجود نيمکت‌نشيني در ليگ ترکيه، چندي يش در مقابل گالاتاسراي به ميدان رفت و توانست يک گل به ثمر برساند. از گوشه و کنار شنيده مي‌شود که شهباززاده تمايل قلبي براي برگشتن به ليگ ايران را ندارد و عملا حضور او هم در ايران منتفي است. ضمن اينکه مسئله پول رضايت نامه اين بازيکن هم در اين ميان مطرح است.

اولتيماتوم شوراي فني کشتي فرنگي به علي اشکاني

جلسه شوراي فني کشتي فرنگي به رياست رسول خادم رييس فدراسيون کشتي روز گذشته برگزار شد و نتايج ضعيف دو فرنگي‌کار اعزامي ايران به مسابقات جهاني مجارستان مورد بررسي قرارگرفت.در اين جلسه اعضاي شوراي فني به اتفاق از کسب نتايج ضعيف دو فرنگي‌کار با تجربه و عنوان‌دار ايران در اين رقابت‌ها ابراز نارضايتي کردند. همچنين توضيحات علي اشکاني سرمربي تيم ملي در مورد اينکه کسب اين نتايج به علت تغيير قوانين کشتي فرنگي بوده است را بهانه‌تراشي ارزيابي کردند. چرا که معتقد بودند اگر تغيير قوانين صورت گرفته، اين براي تمام کشورهاي دنيا بوده است.

اعضاي شوراي فني کشتي فرنگي در اين جلسه به علي اشکاني اعلام کردند در صورتي که در جام جهاني تهران در اواخر اسفند ماه، نتايج مورد انتظار مردم و شوراي فني بدست نيايد احتمال تغيير در کادر فني تيم ملي وجود دارد.

اشکاني نيز به اعضاي شوراي فني اطمينان داد حداکثر توان خود را براي موفقيت تيم ملي کشتي فرنگي در رقابت‌هاي جام جهاني به کار گيرد تا نتايج مورد انتظار را بدست بياورد.


 خبـــرنامه 

 پيشنهاد 650 هزار دلاري چيني‌ها براي مدافع پرسپوليس

محمد انصاري، مدافع تيم فوتبال پرسپوليس که در اين فصل بازي‌هاي خوبي از خود به نمايش گذاشته است، مدنظر باشگاه‌هاي چيني قرار گرفته است. در اين رابطه روزنامه‌ اسپورت چين خبر داد باشگاه هنگ فنگ پيشنهادي 650 هزار دلاري براي مدافع ملي‌پوش پرسپوليس آماده کرده است تا بتواند اين بازيکن را به خدمت بگيرد.

البته يک باشگاه ديگر چيني نيز خواهان جذب اين بازيکن است. باشگاه گويژو که به تازگي به دسته برتر ليگ چين صعود کرده نيز خواهان جذب مدافع 25 ساله پرسپوليس است.

محمد انصاري توسط کارلوس کي‌روش به تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران نيز دعوت شد. او همچنين يک بازي ملي براي ايران انجام داد و توانست برابر پاپوآ گينه نو براي اولين بار در ترکيب تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران بازي کند.

عراق به دنبال برگزاري ديداري دوستانه با تيم ملي ايران

تيم‌ ‌ملي فوتبال عراق خود را آماده دور برگشت انتخابي جام جهاني 2018 روسيه مي‌کند. شاگردان راضي شنيشل در دور رفت عملکرد خوبي از خود نشان ندادند و از پنج ديداري که به ميدان رفتند تنها يک پيروزي را به دست آوردند. تيم‌ ‌ملي فوتبال عراق براي آمادگي بهتر در دور برگشت قصد دارد که در يک ديدار دوستانه به مصاف ايران برود.

محمد خلف مدير رسانه اي تيم ملي فوتبال عراق در اين باره گفت‌: راضي شنيشل، سرمربي تيم دوست دارد که توانايي تيم خود را برابر ايران محک بزند و به دنبال برگزاري يک ديدار دوستانه با ايران در تهران هستيم. او از فدراسيون خواسته تا شرايط برگزاري يک ديدار دوستانه با ايران را فراهم کند، چرا که ايران شانس بالايي براي صعود به جام جهاني را دارد و بهترين نتيجه‌ را در دور رفت کسب کرده است.

مدير رسانه‌اي تيم ملي فوتبال عراق تاکيد کرد که پيشنهاد عراق براي ديدار دوستانه برابر ايران روزهاي پاياني اسفند ماه خواهد بود.

سانتوس و سيمئونه بهترين مربيان ملي و باشگاهي 2016

فدراسيون بين‌المللي تاريخ و آمار بهترين مربيان ملي و باشگاهي جهان در اين سال را معرفي کرد که فرناندو سانتوس، سرمربي پرتغال به عنوان بهترين مربي تيم‌هاي ملي و ديگو سيمئونه، سرمربي اتلتيکومادريد نيز به عنوان بهترين مربيان باشگاه‌هاي جهان در اين سال انتخاب شدند.

10 مربي برتر ملي فوتبال جهان در سال 2016: 1. فرناندو سانتوس (پرتغال) 2. لارس لاگربک (ايسلند) 3. يواخيم لوو (آلمان)

4. کريس کولمن (ولز) 5. ديديه دشان (فرانسه) 6. آنتونيو کونته (ايتاليا) 7. آنته کاسيچ (کرواسي) 8. مارک ويلموتس (بلژيک)

9. تيته (برزيل) 10. برند اشتورک (مجارستان) 10. آنژه پوستج‌اوغلو (استراليا) 10. آدام ناوالکا (لهستان)

همچنين 10 مربي برتر باشگاهي فوتبال جهان در سال 2016 نيز به شرح زير است: 1. ديگو سيمئونه، اتلتيکومادريد 2. زين الدين زيدان، رئال‌ مادريد 3. کلوديو رانيري، لسترسيتي 4. جوزپ گوارديولا، بايرن مونيخ و منچسترسيتي 5. اوناي امري، سويا و پاري ‌سن‌ ژرمن 6. لوييس انريکه، بارسلونا 7. يورگن کلوپ، ليورپول 8. مارئوريسيو پوچتينو، تاتنهام 9. ماسيميليانو آلگري، يوونتوس 10. پيستو موسيمانه ماملودي، آفريقاي جنوبي

توني کروس بازيکن سال فوتبال آلمان شد

مجله کيکر آلمان که هر ساله بهترين بازيکن اين کشور را انتخاب مي‌کند، اين بار توني کروس را به عنوان بازيکن سال 2016 آلمان انتخاب کرد. کروس در سال 2016 عملکرد درخشاني در رئال‌ مادريد داشت و توانست با اين تيم سه جام قهرماني را بالاي سر ببرد. او با تيم‌ ‌ملي فوتبال آلمان هم به نيمه نهايي يورو 2016 راه پيدا کرد.

يواخيم لوو که سرمربي ژرمن ها است، به ستايش از کروس پرداخت و گفت‌: آمار و ارقام اين بازيکن، به خوبي بيانگر بزرگ بودن اوست. او با دو باشگاه مختلف، قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا را به دست آورده است. کروس قهرماني در جام جهاني را در کارنامه دارد. او در هر بازي ثابت مي‌کند در پست خود بهترين است. توني کروس در آينده بيشتر خواهد درخشيد. او يکي از ارکان اصلي تيم‌ ‌ملي فوتبال آلمان در جام جهاني 2018 روسيه خواهد بود. او نسبت به گذشته بسيار پخته تر شده است.

يوپ هاينکس نيز که پيشتر هدايت بايرن مونيخ را بدست داشت نيز درباره کروس گفت‌: او آنقدر روان بازي مي‌کند که باور کردني نيست. توني جزو سه هافبک برتر فوتبال جهان است.کروس بازيکن تاثيرگذاري در رئال‌ مادريد به شمار مي‌آيد. خبرهاي زيادي درباره علاقه باشگاه چلسي به جذب اين هافبک آلماني به گوش مي‌رسد اما بعيد است رئال با جدايي اين ستاره موافقت کند.

احتمال جدايي په‌په از رئال مادريد

خسوس وايخو که بازيکن رئال‌ مادريد است، به صورت در اينتراخت فرانکفورت بازي مي‌کند. اين بازيکن اسپانيايي تقريبا در همه بازي‌هاي فرانکفورت در رقابت هاي فصل جاري بوندسليگا به ميدان رفته و عملکرد خوبي از خود نشان داده است.

يورو اسپورت نوشت عملکرد خوب اين بازيکن جوان باعث شده است تا رئال مادريد به دنبال باز گرداندن او باشد؛ به ويژه اين که په‌په به احتمال زيادي در پايان فصل از رئال‌ مادريد جدا خواهد شد. په‌په تا پايان فصل با رئال‌ مادريد قرارداد دارد. او خواستار تمديد دو ساله قرارداد خود با کهکشاني‌ها است اما به نظر مي رسد کهکشاني‌ها علاقه اي به تمديد قرارداد اين مدافع ندارند.يورو اسپورت اعلام کرد په‌په از يک باشگاه چيني پيشنهاد خوبي دارد و اين احتمال زياد است که او در پايان فصل راهي ليگ چين شود.

زين الدين زيدان از زوج سرخيو راموس و رافائل واران در خط دفاعي تيمش استفاده مي کند و از طرف ديگر هم با بازگشت خسوس، ديگر په‌په جايي در رئال نخواهد داشت و به همين خاطر بهتر است که او در تابستان از کهکشاني‌ها جدا شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي