جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5458

شهردار تبريز در همايش ملي توسعه صادرات غيرنفتي:
حوزه گردشگري؛ مهم‌ترين فرصت توسعه صادرات غيرنفتي

سرپرست شهرداري کيلان خبر داد؛
تقسيط بدهي‌هاي شهرداري کيلان به دارايي و تأمين اجتماعي

شهردار قدس:
مديريت بحران از اهم برنامه‎هاي مديريت شهري است


توديع و معارفه 6 مدير امور آب و فاضلاب در آبفاي استان مركزي


خبــر


در استان


 شهردار تبريز در همايش ملي توسعه صادرات غيرنفتي:
 حوزه گردشگري؛ مهم‌ترين فرصت توسعه صادرات غيرنفتي  

 تبريز- توفيقي

شهردار تبريز، حوزه گردشگري را مهم‌ترين فرصت توسعه صادرات غيرنفتي خواند و گفت: تبريز 2018 يک موضوع صرفاً شهري و استاني نيست، بلکه فرصت طلايي‌ است که مي‌تواند در خدمت توسعه اقتصاد کشور باشد.

صادق نجفي در بيست‌و‌دومين همايش ملي توسعه صادرات غيرنفتي کشور، اظهار داشت: تبريز شهري محوري است که متعلق به همه ايران است و از نظر پشتيباني از رويکردهاي کلي نظام اسلامي، همواره پيشتاز بوده است.

وي يادآور شد: با نگاهي گذرا به تجارب گوناگون در مباحث مختلف اقتصادي و تجاري، به جرات مي‌توان گفت اتاق بازرگاني تبريز همواره در شکل‌گيري و انسجام اتاق‌هاي ساير استان‌ها نقش‌ موثر داشته است؛ از همين رو، از اتاق بازرگاني کشور انتظار مي‌رود، توجه ويژه به تقويت زيرساخت‌هاي اتاق بازرگاني تبريز داشته باشد.

شهردار تبريز با يادآور شدن فرصت‌هاي اقتصادي تبريز 2018 اظهار داشت: حوزه گردشگري و ابعاد مختلف اقتصادي و فرهنگي آن، از جمله فرصت‌هاي صادرات غيرنفتي است؛ در اين راستا با هماهنگي شوراي محترم شهر و مديريت استان، مشوق‌هاي متنوعي در بخش‌هاي مختلف زيرساخت‌هاي توسعه گردشگري شهر تبريز تدوين شده است.

وي ادامه داد: تبريز 2018 هدف نهايي نيست، بلکه بستر توسعه‌محوري است که بايد در خدمت اهداف کشوري باشد؛ اين چشم‌انداز از شهري چون تبريز که با هويت شهري بيش از 4 هزار سال، همواره نقش هدايت‌کننده در توسعه کشور داشته است، قطعا انتظار شايسته‌اي است؛ با اين حال، مديريت و هدايت اين موضوع، نيازمند يک توجه ملي است.

نجفي با بيان اين‌که توان مديريت استان و شهر تبريز، به همين موضوع اختصاص داده شده است، متذکر شد: از اتاق بازرگاني کشور انتظار مي‌رود، ظرفيت‌هاي گردشگري شهر تبريز را به عنوان يک فرصت مهم ملي مورد توجه قرار داده و تسهيلات اين موضوع را در يکي از کارگروه‌ها و جلسات مرتبط بررسي و معرفي کند.

وي يادآور شد: مصمم به گسترش مراودات بين‌المللي شهر تبريز هستيم؛ در اين راستا، ايجاد خط هوايي بين چند شهر مهم از جمله هامبورگ، با پيگيري هاي لازم و حمايت مديريت استان، مورد توجه قرار گرفته شده است.

شهردار تبريز اظهار داشت: نقش تبريز و چشم‌انداز گردشگري اين شهر در سال 2018 موضوعي است که اميدواريم در بيانيه بيست‌و‌دومين همايش ملي توسعه صادرات غيرنفتي کشور مورد توجه قرار بگيرد.


 سرپرست شهرداري کيلان خبر داد؛
 تقسيط بدهي‌هاي شهرداري کيلان به دارايي و تأمين اجتماعي 

 کيلان دماوند-ايرج صادقعلي

سرپرست شهرداري کيلان از تقسيط بدهي‌هاي اين شهرداري به ادارات دارايي و تأمين اجتماعي خبر داد و گفت: شهرداري کيلان براي خدمات‌رساني در فصل زمستان و پاکسازي معابر از برف آمادگي کامل دارد.داود مرشدي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش درباره وضعيت شهرداري کيلان اظهار کرد: در ماه جاري، اداره دارايي شهرستان دماوند حساب شهرداري کيلان را به علت بدهي‌هاي معوقه مسدود کرد.

وي ادامه داد: در اين زمينه، شهرداري کيلان از سال‌هاي 1388 تا 1394 به مبلغ يک ميليارد تومان به اداره دارايي شهرستان دماوند بدهي داشته است.سرپرست شهرداري کيلان گفت: با تلاش‌هاي فراوان و پيگيري‌هاي صورت گرفته با اداره دارايي شهرستان دماوند نسبت به تقسيط بدهي و بازگشايي مجدد حساب‌هاي اين شهرداري اقدام شد.مرشدي همچنين با اشاره به بدهي شهرداري کيلان به اداره تأمين اجتماعي شهرستان دماوند تصريح کرد: شهرداري کيلان به مبلغ 240 ميليون تومان به اداره تأمين اجتماعي شهرستان دماوند بدهي داشته است.

وي افزود: در اين خصوص با رايزني‌هاي انجام شده با اداره تأمين اجتماعي نسبت به تقسيط بيمه‌هاي شهرداري کيلان اقدام
شد.سرپرست شهرداري کيلان با اشاره به آمادگي اين شهرداري براي مواجهه با حوادث طبيعي ناشي از برودت دماي هوا بيان کرد: طبق سال‌هاي گذشته ستاد مديريت بحران در شهرداري کيلان تشکيل شد.


  شهردار قدس:
 مديريت بحران از اهم برنامه‎هاي مديريت شهري است 

 شهر قدس-خبرنگار آفرينش

شهردار قدس گفت: مديريت بحران و فراهم‎سازي نيازهاي اوليه درخصوص آن، از اهم برنامه‏هاي مجموعه مديريت شهري قدس است.محمدصادق کوليوند در حاشيه بازديد از سطح شهر و اقدامات در حال انجام مجموعه خدمتگزار و زحمتکش خدمات شهر افزود: در ماههاي پاياني سال همواره شاهد افزايش نزولات آسماني و گسترش خوان رحمت و کرم الهي براي آحاد جامعه هستيم که اين مهم نقش بسيار ارزنده‏اي در بهبود وضعيت زيست‏محيطي، طراوت و شادابي شهر دارد.

وي اضافه کرد: يکي از دغدغه‌هايي که مجموعه شوراي اسلامي شهر و شهرداري قدس از سه ماه گذشته به صورت جدي به آن پرداخته است بحث مديريت بحران در زمان بارش نزولات جوي و شدت آن و ارائه خدمات مناسب و انجام اقدامات موثر درجهت کاهش مشکلات شهروندان بوده است.

شهردار قدس يادآور شد: مجموعه معاونت فني و عمراني شهرداري قدس و خدمات شهر طي سه ماه گذشته با جديت اقدامات مقتضي و موردنياز را به خوبي مديريت کرده‎اند و همچنان نيز در تلاش هستيم تا کم وکاستيهاي موجود در کوتاهترين و کمترين زمان ممکن رفع و رجوع شود.وي در خاتمه متذکر شد: با اين اوصاف مجموعه خدمات شهري قدس با تمام توان و ظرفيت و به طور جدي در حال رفع و رجوع مشکلات و معضلات موجود در سطح شهر به جهت عدم رعايت برخي ضوابط شهروندي است و هم‎اکنون نيز به جهت آماده‏سازي سطح شهر براي مقابله با هرگونه اتفاق از پيش تعيين شده با توجه به نوسانات جوي و امکان برودت هوا بسياري از نيروها در وضعيت آماده‏باش قرار دارند.


 توديع و معارفه 6 مدير امور آب و فاضلاب در آبفاي استان مركزي 

 اراک - الهام فراهاني

با حضور مديرعامل و معاونين و جمعي از مديران ستادي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي مراسم توديع و معارفه مديران امور آب و فاضلاب شهر هاي خمين، اراک، تفرش، مهاجران و امور آب و فاضلاب ميلاجرد و آستانه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي، مهندس عبدالرضا خليلي مديرعامل اين شرکت در اين مراسم اظهار داشت: تغيير و تحول در پست ها يك روال اداري است كه چند زماني به رسم امانت در اختيار افراد است و بايد با افزايش توان علمي، تخصصي و مديريت و تدبير و همچنين به كارگيري تمام پتانسيل نيروي انساني زمينه تعالي مجموعه را فراهم كرد.

وي در بخش ديگري از سخنانش خدمت به مردم را در پستهاي مديريتي يک وظيفه الهي برشمرد و افزود: در دوران مديريت چيزي که باقي مي‏ماند خدمت صادقانه و دلسوزانه است و خدا را شاکر هستيم که تمام مديران در شرکت آب و فاضلاب تاکنون تمام سعي و تلاششان اين بوده که در اين مسير حرکت نمايند.

مهندس خليلي؛ مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي با قدرداني از خدمات و تلاشهاي مديران امور آب و فاضلاب شهرهاي خمين، اراک، تفرش، مهاجران و امور آب و فاضلاب ميلاجرد و آستانه به عنوان مديران باتجربه و فعال ياد و از کوششهايشان در خدمتگزاري صادقانه به مردم اين شهرها قدرداني نمود و عنوان کرد: براي نيل به اهداف شرکت بايد با همدلي و مودت هرچه بيشتر در کنار هم گام برداريم.

گفتني است سعيد سرآباداني به عنوان مدير امور آب و فاضلاب شهرستان اراک، محمد رضا مشهدي فراهاني به عنوان مدير امور آب و فاضلاب شهرستان خمين،کرامت قاسمي به عنوان مدير امور آب و فاضلاب شهرستان تفرش، وحيدصفري به عنوان مدير امور آب و فاضلاب شهر مهاجران و عبدي به عنوان رئيس اداره آب و فاضلاب آستانه انتخاب شدند.


 خبــر 

 رييس شوراي اسلامي شهر قدس:

پروژه‏هاي عمراني نيمه‏تمام شهرستان قدس تکميل مي‏شوند

شهر قدس – خبرنگار آفرينش

رييس شوراي اسلامي شهر قدس گفت: مصوبات سفر رياست جمهوري به غرب استان تهران درخصوص پروژه‏هاي عمراني شهرستان قدس با قول مساعد استاندار و معاونين اجرايي و تکميل مي‏شوند.

وي ضمن تقدير و تشکر از حضور استاندار تهران و معاونان در شهرستان قدس افزود: اين سفر درراستاي پيگيري پروژه‏هاي نيمه‏تمام شهرستان و دغدغه شهروندان قدس درخصوص زمان تکميل اين پروژه‏ها صورت گرفته که اميدوارم به زودى شاهد بهره‏بردارى از اين طرحها باشيم.رييس شوراي اسلامي شهر قدس اضافه کرد: مجموعه شوراي اسلامي شهر و شهرداري قدس درحال حاضر در فصل بودجه‏نويسي قرار دارند و سرفصل درآمدها و هزينه‌ها براساس نيازهاي شهري در دو بخش عمراني و جاري تعريف خواهد شد و اين دو بخش داراي سرفصل‌هاي مشخصي است که هرسال توسط وزارت کشور به‌عنوان دستورالعمل بودجه به سازمان‌ها ابلاغ مي‌شود.

هرمزي تصريح کرد: با توجه به اين موضوع از تمام خردمندان، معتمدين، نخبگان و شهروندان شهر قدس دعوت مي‌کنيم پيشنهاد‌ها و برنامه‌‌هاي خود را براي عمران و آباداني شهر ارسال کنند تا از آنها براي حل مشکلات شهر استفاده کنيم.

رئيس اداره محيط زيست خوي:

سرشماري 3400 رأس قوچ، ميش، کل و بز در مراکان

اروميه- يزدان‏پناه

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان خوي گفت: بيش از سه هزار و 400 رأس قوچ و ميش اصيل ارمني و کل و بز در منطقه مراکان خوي شمارش شد.

جبرئيل قلي‏پور در جريان ديدار و بازديد مديرکل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي از افزايش 15 درصدي جمعيت گونه‌هاي ارزشمند کل و بز و قوچ و ميش اصيل ارمني در مراکان خوي خبر داد و افزود: طرح سرشماري حيات وحش مراکان اولين منطقه حفاظت شده کشور به مدت 5 روز و با حضور 45 نفر از محيط بانان، جوامع محلي و دوستدران محيط زيست در قالب 12 گروه اجرا شد.

وي ادامه داد: در اجراي اين طرح دو هزار 211 رأس کل و بز و بيش از يک هزار و 200 رأس نيز گونه ارزشمند قوچ و ميش اصيل ارمني شمارش شد که شمارش اين گونه‌ها در مقايسه با دوره‌هاي قبل 15 درصد افزايش نشان مي‌دهد.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان خوي اضافه کرد: براي صيانت بيشتر از حيات وحش اين منطقه ارزشمند طرح يک ساعت محيط با مدرسه در 22 مدرسه منطقه حفاظت شده مراکان اجرا مي‌شود.

قلي‏پور از نصب دوربين‌هاي مداربسته در سه پاسگاه اين منطقه خبر داد و عنوان کرد: براي کنترل بيشتر منطقه به‏زودي در 10 نقطه حساس ديگر منطقه دوربين‌هاي مدار بسته نصب مي‌شود.

وي ادامه داد: در اين منطقه 28 گونه جانوري از 12 خانواده در پنج راسته شناسايي شده که علاوه برقوچ و ميش اصيل ارمني و کل و بز، سياهگوش، هامستر، روباه، شغال، انواع مار، خرکوش و انواع پرندگان ازجمله اين گونه‌ها هستند.

قلي‎پور يادآور شد: منطقه مراکان در 45 کيلومتري شمال شرقي خوي از زيباترين مناطق گردشگري و اولين منطقه حفاظت‏شده حيات وحش کشور، زادگاه خالص نوع قوچ و ميش ارمني موجود در کشور بوده و به عنوان مهم‌ترين و زيباترين منطقه اکوتوريسم با 103 هزار و 983 هکتار مساحت از قديمي‌ترين مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست است.

مديرکل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي نيز در اين ديدار ضمن تقدير از محيط‏بانان شرکت‎کننده در سرشماري وحوش گفت: شغل محيط‎باني يکي از مقدس‌ترين شغل‌هاست چون در اين شغل بايد از جان و دل به نعمات خداوندي خدمت کرده و از آن‌ها در مقابل سودجويان دفاع کنيم.

پرويز آراسته اظهارداشت: محيط‎باني يکي از ارکان حفاظت محيط زيست است و بايد بتوانيم با تجهيز محيط‎بانيها و رفع مشکلات و تأمين مالي پرسنل بستر مناسبي را به منظور خدمت‎رساني به نعمات ارزشمند خدادادي فراهم آوريم.

فرماندار شهرستان مبارکه:

آمادگي هنگام بلاهاي طبيعي؛ يکي از ضروريات جامعه‌ امروز

اصفهان - راعي

همزمان با ايام گراميداشت روز جهاني داوطلب، با برگزاري آئيني و با حضور فرماندار، رؤساي شوراهاي اسلامي، رئيس جمعيت هلال‌احمر، جمعي از خيران و داوطلبان شهرستان مبارکه، معاون داوطلبان جمعيت هلال‌احمر استان اصفهان، مدير روابط عمومي و رئيس ارتباطات منطقه‌اي فولاد مبارکه؛ از اقدامات خيرخواهانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اهداي لوح تقدير و تنديس قدرداني شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين همايش که در محل هلال ‌احمر شهرستان مبارکه برگزار شد، ذاکري، فرماندار شهرستان مبارکه ضمن گراميداشت ياد و خاطره حادثه ديدگان زلزله بم بر اهميت کار امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر تأکيد کرد و گفت: آمادگي هنگام بلاهاي طبيعي يکي از ضروريات جامعه‌ امروزي است، به ‌ويژه اينکه شهرستان اصفهان، مبارکه و شهرضا بر روي گسل‌هاي زلزله‌خيز قرارگرفته‌اند.

فرماندار شهرستان مبارکه خاطرنشان کرد: کساني که در کنار ساير همکاران هلال‌احمر نسبت به امر امدادرساني و اقدامات خيرخواهانه همت مي‌گمارند، به معني واقعي درک درستي از موضوعات بحران، حادثه و مسئله امداد دارند.


 در استان 

 معاون توسعه کارآفريني وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي:

اشتغال تنها با دادن وام به افراد ايجاد نمي‏شود

زنجان – خبرنگار آفرينش

معاون توسعه کارآفريني وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: اشتغال تنها با دادن وام به افراد ايجاد نمي‎شود و ارائه تسهيلات از سوي دستگاههاي اجرايي به نوعي دخالت در توسعه استان به شمار مي‎آيد.

عيسي منصوري در جلسه کارگروه اشتغال و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان زنجان با بيان اينکه درراستاي ايجاد اشتغال بايد به ساير امور از جمله آموزش و بازاريابي نيزتوجه شود اظهار داشت:اشتغالي که با وام ايجاد مي‏شود اشتغال پايدار به شمار نمي‎آيد، چرا که تامين مالي يکي از ابزارها در ايجاد اشتغال است.

وي توجه به بازار کار و ايجاد رشد اقتصادي پايدار را امري ضروري دانست و افزود: سهم اشتغال غيررسمي در کشور از 30 درصد به 48 در صد افزايش يافته است و کارفرمايان براي پرداخت بيمه کمتر، بنگاه و يا شاغلان واحد خود را ثبت نمي‏کنند.

معاون توسعه کارآفريني وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينکه 48 درصد اشتغال کشور به اشتغال غيررسمي اختصاص دارد، خاطرنشان ساخت: عدم رضايت افراد از شغل به دليل مرتبط نبودن شغل با تحصيلات دانشگاهي است.

منصوري تصريح کرد:در قالب طرحي جديد،ديناميک کسب و کار استانها در 7 استان ارزيابي و اجرا شده است و مي‏توان گفت وزارت کار مسئول اشتغال است اما مسئول کار کردن به جاي ساير وزارتخانه‏ها نيست.

وي شکل‏گيري يک نظام جامع بازار کار را امري ضروري دانست و يادآور شد: با تشخيص جهت‏گيري اقتصاد استان،واگذار نمودن بخشي از امور به بخش خصوصي، تسهيل سرمايه‎گذاري و حضور در بازارهاي جهاني و شناسايي حوزه‎‏ها مي‏توان ارزش افزوده بالايي توليد و ايجاد اشتغال نمود.

اين مقام مسئول خاطرنشان ساخت:سهم زنان در ورود به بازارهاي کار رو به رشد است به طوري که در نيمه نخست امسال6 هزار نفر وارد بازار کار شدند.وي با بيان اينکه نرخ مشارکت اقتصادي از 37 درصد به 40 درصد رسيده است،ادامه داد: تمايل جامعه به فعاليت اقتصادي در سه سال گذشته افزايش يافته است به گونه‎اي که سالانه يک ميليون نفر به جمعيت فعال جامعه افزوده شده ولي 700 هزار اشتغال ايجاد شده است.

منصوري ابراز داشت:اغلب مردم جامعه به ويژه فارغ‏التحصيلان از وضعيت اشتغال و معيشت در کشور احساس نارضايتي دارند زيرا منزلت اجتماعي اين افراد اجازه ورود اين افراد را به هر شغلي نمي‏دهد و مي‏توان گفت سياستهاي مياني و جهتگيري آموزش عالي و مهارتي در تطابق با نياز کشور نيست.وي ادامه داد:هم‏اکنون ارزش مصرف پوشاک کشور14 ميليارد دلار است و بين 4 تا8 ميليارد دلار نيز به صورت قاچاق وارد کشور مي‏شود به طوري که يکي از شرکتهاي صاحب برند، سالانه 200 ميليون دلار پوشاک به کشور مي‏فروشد.اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه افرادي که نقش کارگزار اشتغال استان را ايفاي نقش مي‏کنند، بايد آموزشهاي بين‎المللي را براي توسعه اقتصادي سپري نمايند، تصريح کرد:در زنجان مطالعه‏اي از جنس جريان‏شناسي اشتغالزايي و فعاليتهاي اقتصادي انجام نشده است و همه دستگاههاي مربوطه و تصميم‏گير بايد براي انجام و تدوين چنين مطالعه‎اي همکاري و هماهنگي لازم را داشته باشند. منصوري استان زنجان را از جمله استانهاي متوازن کشور دانست و موقعيت جغرافيايي مناسب آن را فرصتي براي توسعه و ترقي اين استان برشمرد و گفت:ايجاد توازن در بخشهاي مختلف اشتغال به ويژه در حوزه صنعت در استان رعايت شده و ثبات اقتصادي و موقعيت جغرافيايي اين استان موجب تمايل افراد به سرمايه‏گذاري در آن شده است.اين مقام مسئول اظهار داشت :کارآفريني به شدت وابسته به جغرافيا، تمدن و فرهنگ جامعه بوده و زنجان از جمله استان‌هايي است که وضعيت مناسبي در کارآفريني دارد و بايد طرح تکاپو را در استان زنجان اجرا نماييم.

معاون توسعه کارآفريني و اشتغال وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي به پيشينه استان زنجان در تمدن و فرهنگ و کارآفريني اشاره کرد و گفت: آمادگي اجراي طرح "تکاپو" به عنوان طرح توسعه اشتعال و کارآفريني را در استان زنجان داريم.

مديرکل منابع طبيعي آذربايجان‌ غربي:

دام مازاد بر مراتع آذربايجان‌ غربي به 4 برابر رسيد

اروميه- يزدان پناه

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان‌غربي گفت: براي 2 ميليون و 750 هزار هکتار عرصه مراتع طبيعي 8 ميليون واحد دام در آذربايجان‌غربي وجود دارد.رحمان وهاب‌زاده اظهار داشت: درحال حاضر 4 برابر ظرفيت مراتع آذربايجان‌غربي دام مازاد وجود دارد.مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان‌غربي بيان کرد: در حال حاضر براي 2 ميليون و 750 هزار هکتار عرصه مرتعي8 ميليون واحد دام موجود است.وي گفت: دام مازاد بر مرتع از جمله مشکلات اساسي در آذربايجان‌غربي است که تلاش مي‌شود با اجراي طرحهاي حفاظت مشارکتي از تخريب مراتع استان جلوگيري شده و عرصه‌هاي مرتعي استان حفظ شود.وهاب‌زاده خاطرنشان کرد: درحال حاضر بيش از يک ميليون و بيست و پنج هزار راس دام در شهرستان اروميه وجود دارد که نسبت به عرصه‌هاي مراتعي اروميه دام مازاد است.مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان‌غربي افزود: سالانه 487 هزار راس دام در شهرستان اروميه مجوز چرا دريافت مي‌کنند در حال حاضر نيز در 327 هزار هکتار عرصه مرتعي شهرستان اروميه 15 هزار و 827 بهره بردار وجود دارد.وي اظهار داشت: به منظور جلوگيري از تخريب مراتع و اراضي ملي، امسال 50 هزار هکتار از اراضي ملي شهرستان اروميه تحت پوشش طرحهاي مشارکتي قرار گرفت.وهاب‌زاده بيان کرد: طرف قرارداد اين طرح‌هاي مشارکتي بهره‌برداران هستند تا از بهره‌برداري بي‌رويه از محصولات جنگلي و مرتعي و از چراي بي‌رويه مراتع نيز جلوگيري شود.

برگزاري همايش تجليل از مداحان کودک و نوجوان شهرستان قدس

شهر قدس – خبرنگار آفرينش

مراسم تجليل از مداحان کودک و نوجوان شهرستان قدس، به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس و کانون مداحان شهرستان برگزار شد. درراستاي ترويج فرهنگ عاشورايي در ميان کودکان و نوجوان همايش تجليل از مداحان کودک و نوجوان شهرستان قدس با حضور رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهرواعضاي کانون مداحان شهرستان در سالن آمفي‎تئاتر مجتمع فرهنگي آموزشي باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

در اين همايش که براي پنجمين سال متوالي در شهرستان قدس برگزار شد،140نفر از مداحان کودک و نوجوان در سه گروه سني 5تا7سال،7تا10سال و 10تا15 سال حضور داشتند که در پايان با توجه به معيارهاي در نظر گرفته شده از سوي داوران از جمله انتخاب اشعار، صوت و لحن، نحوه اجراي برنامه و مداحي، ملاحت و شيوايي و آمادگي به نفرات برتر گروههاي سني لوح تقدير و جوايزي اهدا شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي