جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5462


ايجاد اشتغال در روستاها؛ عامل ثبات اسکان روستايي


برگزاري جلسه تعامل شهرداران و شوراها در فرمانداري رباط کريم


ثبت 257 پهنه جديد در عرصه‌هاي کشاورزي آذربايجان غربي


تبعات عدم تجهيز آتش‎نشاني پرند گريبانگير مردم خواهد شد


اتمام 90 درصد پروژه کمربندي صالحيه-واوان


خبــر


در استان


 ايجاد اشتغال در روستاها؛ عامل ثبات اسکان روستايي  

 اروميه- صديقي

جعفر قلي‌پور؛ مديرکل صندوق کارآفريني استان آذربايجان غربي گفت: خوشبختانه با اهميت دادن دولت به روستاها و روستانشينان، اعتبارات و تسهيلات خوبي براي روستائيان در زمينه‌هاي مختلف از جمله اشتغال پرداخت شده است و طرح روستاي بدون بيکار يا «يک روستا، يک محصول» از جمله طرح‌هاي خوبي است که در سطح کشور در حال اجراست.

وي افزود: مجموعه صندوق کارآفريني اميد در سطح کشور، 5 روستا را به‌عنوان روستاي پايلوت در طرح روستاي بدون بيکار يا «يک روستا يک محصول» انتخاب کرده که روستاي مافي کندي شهرستان سلماس نيز در زمره اين روستاهاي پايلوت گزينش شده است.

قلي‌پور يادآور شد: ايجاد اشتغال در روستاها موجب ثبات اسکان روستايي، جلوگيري از مهاجرت به شهرها و نيز رونق توليد روستايي در سطح استان خواهد شد و در تلاشيم تا در روستاهاي سطح استان زمينه ايجاد هر چه بيشتر اشتغال را با ارائه تسهيلات گوناگون فراهم آوريم.


 برگزاري جلسه تعامل شهرداران و شوراها در فرمانداري رباط کريم  

 رباط کريم - ذبيح اله اصغري

فرماندار رباط کريم در جلسه تعامل و همفکري شهرداران و رؤساي شوراهاي اسلامي شهرهاي رباط کريم، نصيرشهر و پرند گفت: بهره‏گيري از خرد جمعي و تجارب مديريت شهري گامي موثر در جلوگيري از اتلاف سرمايه‏ها به واسطه انجام آزمون و خطاست .سعيد بيات يکي از نيازهاي مشترک سه شهر اين شهرستان را راه‏اندازي ميادين عرضه مستقيم ميوه و تره‏بار عنوان کرد و خواستار پيگيريهاي لازم توسط سه شهرداري سطح شهرستان رباط کريم شد.گفتني است در اين جلسه درخصوص پيگيري مسائل و مشکلات سطح شهرستان بحث و بررسي به عمل آمد.

بررسي مشکلات سايت مسکن آبشناسان و اولويت‏بندي امور از جمله مسائلي بود که در اين جلسه به آن پرداخته شد.

شايان ذکر است در اين جلسه درخصوص برگزاري انتخابات روستايي در نقاط منفصل شهري از جمله آلارد، کيکاور، شترخوار، سفيدار و نوده و پرندک بحث و بررسي صورت پذيرفت و فرماندار رباط کريم در اين خصوص گفت: در نقاطي که هنوز کد آبادي آنها برداشته نشده است؛ انتخابات به صورت روستايي برگزار خواهدشد.


 ثبت 257 پهنه جديد در عرصه‌هاي کشاورزي آذربايجان غربي 

 اروميه- يزدان‎پناه

مدير هماهنگي ترويج سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: براي تقويت و توسعه برنامه‌هاي ترويجي 257پهنه در عرصه‌هاي کشاورزي استان شناسايي و ثبت شد.

زين‏العابدين قمري در جلسه ستاد نظام نوين ترويج کشاورزي شهرستانهاي شمال آذربايجان غربي افزود: پهنه‏بندي عرصه‌هاي کشاورزي درراستاي اجراي طرح نظام نوين ترويج کشاورزي است و از سال گذشته به صورت پايلوت در چند شهرستان استان اجرا مي‌شد، با دستيابي به نتايج مطلوب و خوب از نيمه دوم امسال در کليه شهرستانها اجرا مي‌شود.

وي ادامه داد: برنامه‌هاي اصلي اين طرح براساس سه محور ساماندهي مراکز خدمات ترويج کشاورزي، عرصه‌هاي توليد و استقرار شبکه مديريت دانش است.

قمري گفت: در پهنه‏بندي عرصه‌هاي کشاورزي هدف اصلي ارتقاي مهارت‌هاي فني و مديريتي بهره‌برداران شاغل در بخش کشاورزي و کاهش اختلاف زياد بين متوسط توليد با حداکثر توليد با استفاده از توانمنديهاي کارشناسان نظام نوين ترويج است.

وي مجموع مراکز خدمات کشاورزي در استان را 64 مرکز اعلام و عنوان کرد: در پهنه‏بندي عرصه‌هاي کشاوري از تجربيات و دانش 520 نيروي انساني ماهر و کارشناس اين مراکز براي ساماندهي توليدي و ارتقاي دانش بهره‏برداران در بخشهاي زراعي، باغي و دامي استفاده مي‌شود.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان خوي نيز در اين جلسه گفت: شهرستان خوي با ثبت 25 پهنه در بخش کشاورزي و تحت پوشش بردن 17 هزار بهره‏بردار در اجراي طرح نظام نوين ترويجي در رتبه نخست استان قرار دارد.در ادامه اين جلسه کارشناسان و مديران جهاد کشاورزي شمال استان ديدگاههاي خود را در اجراي طرح نظام نوين ترويج کشاورزي بيان کردند.


 تبعات عدم تجهيز آتش‎نشاني پرند گريبانگير مردم خواهد شد  

 رباط کريم- ذبيح اله اصغري

به گزارش خبرنگار ما، محمد اميني گفت: عليرغم اعلام و هشدار فرماندار و مجموعه فرمانداري متاسفانه شرکت عمران پرند به تعهدات خود مبني بر تجهيز آتش‎نشاني اين شهر پر جمعيت و بزرگ اقدام نکرده و اين امر موجبات نارضايتي و نگراني مسئولان در مواجهه با حوادث غيرمترقبه را فراهم آورده است.

اميني اظهارداشت: متاسفانه شهر جديد پرند با دارا بودن ساختمانهاي بالاي 10 تا 15 طبقه فاقد امکانات موردنياز آتش‎نشاني است و اين امر اصلاً قابل اغماض نيست.وي از مسئولان ذيربط خواستار توجه ويژه به اين امر شد و تسريع در تجهيز و حتي افزايش مرکز آتش‎نشاني در شهرجديد پرند را از نيازهاي اصلي اين شهر عنوان نمود.اميني در بخشي ديگر از سخنان خود به عدم توجه مهندسين ناظر به کيفيت ساخت و سازهاي موجود در شهرها اشاره کرد و گفت: بي‎توجهي به قوانين ساخت و ساز، بي‎توجهي به جان و مال مردم است و مهندسين که در مراحل مختلف نظارت کافي ندارند درصورت بروز اتفاق براي شهروندان شرعاً مسئول هستند.وي ضمن تاکيد بر نظارت دقيق بر ساخت و سازها اذعان داشت: متاسفانه ساخت و سازهاي غير مجاز و عدم نظارت صحيح بر نوع ساخت به عنوان يک اپيدمي رواج پيدا کرده و اين امر باعث تضييع حقوق مردم شده است.اميني يکي ديگر از ضروريات شهرستان به خصوص در شهرکهاي صنعتي را رعايت زون‏بندي عنوان نمود و از مديران عامل شهرکهاي صنعتي خواستار توجه به مسائل زيست محيطي شد.

وي خاطرنشان نمود: عدم رعايت زون‏بندي و قرارگيري صنايع مرتبط در کنار هم در شهرکهاي صنعتي علاوه بر به خطر انداختن محيط زيست و ايجاد آلودگي محيطي، منجر به ايجاد خطر براي جان کارگران و سرمايه‏هاي اقتصادي خواهد شد.


 اتمام 90 درصد پروژه کمربندي صالحيه-واوان  

 بهارستان – خبرنگار آفرينش

عليرضا قرباني در جمع اصحاب رسانه گفت: دومين ديواره پل واقع در مسير کمربندي صالحيه – واوان به پايان رسيده است، و فاز اول اين کمربندي در دهه فجر به اتمام مي‎رسد.

به گزارش خبرنگار ما ، عليرضا قرباني شهردار شهر صالحيه در ديدار جمعي از اصحاب رسانه،پروژه کمربندي صالحيه – واوان را اقدامي بزرگ توصيف کرد و گفت: فاز اوليه اجراي پروژه تا دهه فجر به پايان خواهد رسيد، و اکنون در مراحل پاياني قرار دارد.وي ضمن ابراز رضايت از روند پيشرفت پروژه بيان داشت: سعي ما بر اين است که با اتمام هر چه سريعتر پروژه‎هاي جاده‎اي، شاهد خروج شهر صالحيه از جمع شهرهاي حومه‎اي و آباداني هرچه بيشتر آن باشيم.عليرضا قرباني در ادامه از پيشرفت 90 درصدي اين پروژه خبر داد و اظهار داشت: پل کانال سياب در حال تکميل است، و دومين ديواره پل واقع در مسير کمربندي صالحيه – واوان به پايان رسيده است.


 خبــر 

 شهردار تبريز خبر داد؛

بازآفريني مجموعه تاريخي مقبره‌الشعراي تبريز

تبريز- توفيقي

صادق نجفي؛ شهردار تبريز در جمع مديران و کارشناسان شهرسازي و معماري شهرداري تبريز، اظهار داشت: در سال‌هاي اخير، بخش قابل‌توجهي از بودجه شهرداري تبريز، به صورت مستقيم يا در قالب پروژه‌هاي مشارکتي به تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي و هنري شهر اختصاص داده شده و به اين ترتيب، بخشي از نياز قديمي شهر در اين خصوص، در حال رفع شدن است.

وي بازآفريني مجموعه تاريخي مقبره‌الشعرا را در تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي شهر موثر دانست و خاطرنشان کرد: تا آن‌جا که حافظه عموم ياري مي‌کند، مقبره‌الشعرا از گذشته‌هاي دور، بافت نابساماني بود که تناسبي با پيشينه فرهنگي شهر و جايگاه صدها شخصيت فرهيخته مدفون در آن، از جمله استاد شهريار، نداشت؛ به همين خاطر مصمم شديم اين مجموعه را از بلاتکليفي و آشفتگي نجات دهيم.

برگزاري چهل و نهمين سالگرد درگذشت جهان‌‎پهلوان تختي در ابن‎بابويه شهرري

شهر ري- رضا فغاني

به گزارش آفرينش، اقشار مختلف مردم در کنار اهالي کشتي و پيشکسوتان ورزش ايران حضور پررنگي در مراسم سالگرد جهان پهلوان تختي داشتند. مراسم چهل و نهمين سالگرد درگذشت جهان‎پهلوان تختي بر سر مزار وي در ابن‎بابويه شهرري برگزار شد و مانند سال‌هاي گذشته اقشار مختلف مردم و اهالي کشتي استقبال بسيار خوبي از اين مراسم داشتند.مسعود سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان، رسول خادم، عليرضا حيدري، محمدرضا طالقاني، محسن مهرعليزاده، حميد سوريان، علي‌اکبر حيدري، عليرضا لرستاني، آرش ميراسماعيلي به همراه بسياري از همدوره‌اي‌هاي جهان‎پهلوان تختي و پيشکسوتان کشتي نيز در اين مراسم حاضر شدند.

مسعود سلطاني‏فر در حاشيه مراسم سالگرد جهان‏پهلوان تختي در جمع خبرنگاران گفت: مرحوم تختي در عرصه پهلواني يک نمونه و الگو بود و در کنار آن در عرصه قهرماني نيز نام‌آورترين ورزشکار ايران بود.

علي‌اکبر حيدري از هم‌تيمي‌هاي جهان‏پهلوان تختي هم طي سخناني با بيان اينکه صحبت از خوبي‌ها و جوانمردي‌هاي تختي تمامي ندارد، گفت: تختي چه در ميدان مبارزه و چه بيرون از تشک نماد يک پهلوان واقعي بود و هيچ‌گاه دچار غرور نشد. او همواره با مردم مهربان بود و سعي مي‌کرد گره از کار ديگران باز کند.

دارنده مدال برنز المپيک افزود: وقتي ما به تيم ملي وارد شديم تختي به عنوان بزرگتر تيم هيچ وقت به ما تذکر نمي‌داد بلکه هميشه با اعمال خود به ما ياد مي‌داد چگونه بايد برخورد کنيم.

همچنين خيرا... اميري ديگر همدوره‌اي جهان‎پهلوان تختي با تمجيد از مرام و مردم‎دوستي او گفت: نه تنها کشتي‏گيران و مردم ايران بلکه کشتي‌گيران ديگر کشورها نيز تختي را بسيار دوست داشتند و به او احترام مي‌گذاشتند به‌گونه‌اي که هرگاه ما به خارج از کشور مي‌رفتيم، بلافاصله کشتي‌گيران ديگر کشورها سراغ تختي را از ما مي‌گرفتند که آيا در کنار تيم حضور دارد يا نه. او افزود: تختي هميشه با مردم بود و هيچگاه به مردم خود پشت نکرد و از آنها جدا نشد. راز ماندگاري او مردم‌دار بودن و مرام پهلواني‌اش بود.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران:

لزوم تعيين تکليف تعاوني‌هاي راکد

دماوند-خبرنگار آفرينش

نشست بررسي مشکلات حوزه توليد و صنعت شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه، با حضور مديرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران، معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران و نماينده مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي، در محل فرمانداري شهرستان دماوند و جمعي از توليدکنندگان اين دو شهرستان برگزار گرديد.

مديرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران، با اشاره به هدف برطرف شدن مشکلات حوزه صنعت و توليد اظهار کرد: خوشبختانه با پيگيري ستاد تسهيل واحدهاي توليدي با مسئوليت استانداران و دبيري سازمان صنعت، معدن و تجارت، بيش از دوهزار مصوبه در حوزه‌هاي تأمين اجتماعي، سيستم بانکي و نظام مالياتي مطرح گرديد که نيمي از آن‌ها اجرا شده و مابقي نيز در دست اجرا مي‌باشد.

محمدرضا مس‌فروش از پيگيري عدم صدور مجوز اشباع، استقرار صنايع دانش‌بنيان، نگاه توسعه‌اي به صنايع آشفته و انتقال آن‌ها به شهرک‌هاي صنعتي مجاز، افزايش تنفيذ اختيارات در شهرستان، به عنوان موضوعاتي بسيار مهم و حائز اهميت نام برد.وي درخصوص عدم صدور مجوز معادن در شهرستان خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاري نشستي با منابع طبيعي و شوراي عالي معادن، با وجود ملاحظات حوزه منابع طبيعي، قدري وقفه در اين‌باره اتفاق افتاد که با صدور حکم شوراي عالي معادن، به زودي اين مشکلات برطرف مي‌گردد.همچنين مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران گفت: در حال حاضر در شهرستان دماوند، 650 تعاوني وجود دارد که از اين تعداد، 480 واحد فعال مي‌باشند؛ همچنين در شهرستان فيروزکوه نيز با وجود 600 تعاوني، تنها 110 واحد مشغول فعاليت مي‌باشند.حاتم شاکرمي افزود: با توجه به وجود مشکلات در حوزه تعاوني‌هاي مسکن مهر، با تشکيل دو کميته در دو شهرستان دماوند و فيروزکوه، سعي در برطرف نمودن اين مشکلات داشتيم؛ اما تنها شهرستان فيروزکوه عملکرد خوبي داشته و اين کميته در شهرستان دماوند، حضور فعالي نداشته است و نيازمند همکاري و پيگيري از جانب فرماندار شهرستان دماوند است.

وي از لزوم تعيين تکليف تعاوني‌هاي راکد و تغيير مسير تعاوني‌ها از حوزه مسکن به سمت کشاورزي و تعاوني‌هاي توليدي به عنوان مسايل حايز اهميت نام برد.مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران افزود: ما حاضريم تا با ارائه مشاوره و تسهيلات لازم، پيگير اين مسئله باشيم؛ چرا که موفق‌ترين تعاوني‌ها در سطح شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه، تعاوني کشاورزي مي‌باشد.شاکرمي همچنين از تشکيل تعاوني‌هايي تحت عنوان توسعه عمران شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: مقدمات تشکيل اين تعاوني در شهرستان دماوند فراهم شده است.همچنين فرماندار شهرستان دماوند، با اشاره به ضرورت تحقق شعار اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل اظهار کرد: اميدورايم تا در مدت زمان باقي مانده از سال جاري، بتوانيم پيگير فرآيند بررسي دستيابي به شعار اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل باشيم.ناصر محمودي‌فرد گفت: در حال حاضر در حالي که تنها از 50 درصد از ظرفيت شهرک صنعتي آيينه‌ورزان استفاده مي‌شود، اقدام به احداث شهرک صنعتي دو گرديده است؛ در حالي که بايد با قرار دادن ضوابط مشخص، اقدام به نظارت به انجام فعاليت توليدي صاحبان واحدها نمود تا درصورت عدم فعاليت، اقدام به بازپس‌گيري واحد نماييم.وي با اشاره به لزوم قطعه‌بندي‌هاي کوچک‌تر واحدهاي توليدي در شهرک صنعتي خاطرنشان کرد: با انجام اين امر، مي‌توانيم اقدام به تمرکز و اشتغال واحدهاي متفرقه در شهرک‌هاي صنعتي نماييم


 در استان 

 گشت و گذاري در روستاي «کمرد» جاجرود

جاجرود-ايرج صادقعلي

روستاي «کمرد» واقع در بخش جاجرود از توابع شهرستان پرديس و در نزديکي شهر پرديس واقع در استان تهران است.

اين روستا در 25 کيلومتري شهر تهران در مسير جاده آبعلي قرار دارد و داراي آب و هواي کوهستاني و معتدل است. آبشاري به ارتفاع 20 متر که در ديواره آن يک غار به مساحت 10 مترمربع به نام غار چهل‌دختر وجود دارد در اين روستا قرار دارد. کمرد در فاصله 20 کيلومتري تهران و در جاده منتهي به رودهن واقع‌شده است و آبشار کمرد در انتهاي يک دره پوشيده از درختان نارون، چنار و زرشک کوهي خودنمايي مي‌کند.

اگرچه اين آبشار زيبا فقط در فصل بهار آب دارد؛ ولي زيبايي اين منطقه مختص به يک فصل نيست و در تمام فصول سال ديدني است. غارهاي کوچک و بزرگ و شکافهاي عميق بر ديواره آبشار فراوان‌اند که در هنگام بي‎آبي نيز منظره آبشار را ديدني مي‌کنند. بد نيست بدانيد مساحت يکي از اين غارها به 20 متر هم مي‌رسد که مسير دسترسي به آن جالب مي‌باشد و نوعي صخره‌نوردي کوتاه است. سرچشمه اين آبشار از يک چشمه يا قنات بزرگ در دامنه آراکوه به ارتفاع 2650 متر است که قسمت اعظم آن به وسيله لوله براي مصرف اهالي روستا استفاده مي‌شود و سرريز آن در فصل بهار از آبشار جاري مي‌شود.

هنگامي‌که تهران را به‌سوي شرق (جاده‌ هراز) ترک مي‌کنيم بعد از طي حدود 20 کيلومتر و عبور از پل رودخانه جاجرود و پيمودن 3 کيلومتر به سمت بومهن و يک جاده‌ي فرعي آسفالته در سمت شمالي جاده‌ي هراز (حدود دو کيلومتر) به روستاي کمرد خواهيم رسيد. البته اين تنها راه ارتباطي به وسيله‌ي اتومبيل به روستاي کمرد مي‌باشد. با توجه به اينکه کمرد در ميان کوه‌ها قرارگرفته و برخلاف اغلب روستاها که با يک راه ارتباطي چندين روستا به هم متصل مي‌شوند اين جاده با رسيدن به کمرد پايان مي‌يابد.

در مسير تهران-آبعلي، بعد از طي مسافت دو کيلومتر از شهر جاجرود به منطقه کمرد خواهيد رسيد. منطقه کمرد در طول مسير گسترده شده و داراي کارگاه‌ها و کارخانه‌هاي زيادي است. با رسيدن به اين منطقه از اولين دوربرگردان برگشته و وارد راه اصلي کمرد شويد. در اين راه با طي مسافت هزار و پانصد متر به روستاي زيباي کمرد مي‌رسيد.

بعد از رسيدن به روستا مي‌بايستي مابقي راه را پياده طي نماييد. مسير زيبا و سرسبز که از کنار جوي آب مي‌گذرد کمتر از يک کيلومتر طول دارد و اکنون به آبشار رسيده‌ايد.مسير دسترسي به روستاي کمرد به‌نوعي کوره‌راه است يعني اين راه به‌جايي ختم نمي‌شود. منطقه اطراف آبشار داراي درختان تنومند است که فضاي وسيعي را سايه مي‌اندازد و منظره‌اي دل‌انگيز ايجاد مي‌کند.

در پشت اين آبشار نيز غار کوچکي معروف به «غار چهل دختر» واقع‌شده که افسانه‌هاي محلي از ورود چهل دختر به غار و برنگشتن آنها سخن مي‌گويند.در گشت و گذار ميان کوچه‌هاي کمرد دو نوع کاملاً متفاوت ساختمان‌سازي را مي‌بينيم. يکي خانه‌هايي با عمري حدود يکصد سال و ديگري خانه‌ها و ويلاهاي نوساز.

در ساخت‌وساز قديمي که از در و پنجره‌هاي چوبي، ديوارهاي خشتي، سقف‌هاي حصيري با تيرهاي چوبي، پشت بام‌هاي کاه‎گلي و داراي تنور جهت پختن نان و طويله جهت نگهداري گاو و گوسفند و الاغ ساخته شده‌اند چهره‌ي اصيل يک روستا را مي‌توان مشاهده کرد.

رئيس کل دادگستري استان البرز:

تجربه تعامل نمايندگان دو قوه در استان، با همدلي همراه بوده است

کرج - خاکپور

سيد حميد طهايي، استاندار البرز به همراه عباداله کامکار معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري البرز با حضور در دادگستري استان البرز با احمد فاضليان رئيس کل دادگستري استان البرز ديدار کردند.

در اين ديدار که با حضور حاجي‏رضا شاکرمي دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان، محمدباقر مازني معاون قضايي و معاون نظارت رئيس کل، مهدي جوهري معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري البرز همراه بود، فاضليان با اشاره به تعامل ستودني بين همه دستگاه‌هاي اجرايي، قضايي و انتظامي استان البرز گفت: اين تعامل، لازمه برطرف شدن ضعف و کمبودهاي زيرساختي است که استان با آنها دست به گريبان است و به همه دستگاه‌ها کمک مي‎کند تا اين برهه حساس و تاريخي در استان را پشت سر گذاريم و محروميت‌هاي کنوني براي آيندگان به ارث نماند.

وي افزود: تجربه تعاملات نمايندگان دو قوه در استان، همراه با وفاق و همدلي بوده و هرجا مشکل و کمبود بوده تلاش شده در حد بضاعت‌ها و براساس موازين قانوني عمل کنيم.

رئيس کل دادگستري استان البرز با تاکيد بر ظرفيت‌هاي متعدد استان البرز در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي و فرهنگي که زمينه توسعه همه‌جانبه را فراهم مي‌کند تصريح کرد: با وجود کاستي‌ها و امکانات حداقلي، مردم با متانت و حوصله اين نواقص را تحمل مي‌کنند که صبر و متانت مديران در ايجاد اين شرايط، بسيار موثر بوده است.

وي با تاکيد بر بالابردن آستانه تحمل در همه دستگاه‌ها متذکر شد: دستگاه قضايي استان نيز خود را نيازمند نقد سازنده مردم و رسانه‌ها مي‌بيند تا مشکلات و ضعف‌ها را از نگاه ديگران ببيند.

وي در پايان گفت: با توجه به تلاش‌هاي انجام شده در دو سال اخير، بخش عمده‌اي از مشکلات زيرساختي دادگستري در مرکز استان و شهرستان‌ها برطرف شده يا در آستانه برطرف شدن قرار دارند که با تخصيص اعتبارات مي‏توانيم نويد حل اين کمبودها تا پايان سال 1397 را بدهيم.

در ادامه اين ديدار، استاندار البرز نيز گفت: روابط مجموعه‌هاي مختلف در استان‌ها براساس قانون تعريف شده ولي اين ارتباطات در استان البرز مبتني بر همدلي و تعامل است. وي اضافه کرد: با وجود تفکيک قوا، همه مسئولان با نيت انجام امور براي ايجاد فضاي بهتر زندگي براي شهروندان تلاش مي‌کنند؛ در اجراي برنامه‌هاي مختلف همه از دستگاه‌هاي مختلف، خود را متعلق به يک پيکر واحد مي‌دانند که اميدواريم منجر به بهبود شرايط و عمران و آباداني کشورشود.

طهايي تصريح کرد: مردم ولي‌نعمت هستند و اگر اين همدلي را ببينند از کمبودها و نارسايي هم دلسرد نمي‌شوند؛ اين همدلي اکنون بين دستگاه قضايي، اجرايي و انتظامي استان وجود دارد.

وي حقوق شهروندي را يکي از ضروريات آموزش حقوق دانست و ادامه داد: آموزش مباحث حقوقي از سنين پايين مي‎تواند منجر به افزايش دانش حقوقي و کاهش حجم ورودي پرونده به دستگاه قضايي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي