جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5462


سايه شوم ضعف شخصيت بر سر فرزندان طلاق

معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور:
شهرداري تهران سرويس‌هاي اياب و ذهاب معلولان را افزايش دهد


خبرها


رهنموني از بزرگان


ياد‌د‌اشـت


ميز خبر


 سايه شوم ضعف شخصيت بر سر فرزندان طلاق 

 
سير صعودي آمار طلاق و به تبع آن افزايش تعداد بچه هايي با ضعف شخصيت به عنوان بسترسازي انواع مشکلات روحي - رواني، زنگ خطر را به صدا درآورده و شهرستان مراغه به عنوان دومين شهر آذربايجان شرقي از حيث آمار بالاي طلاق از اين امر مستثني نيست.به گزارش ايرنا، در 9 ماه گذشته 453 مورد طلاق در مراغه ثبت شده و هر چند اين رقم نسبت به سال گذشته تغيير و افزايش چنداني نداشته اما سرنوشت فرزنداني که از اين ازدواج هاي نافرجام حاصل شده اند زنگ خطري براي جامعه محسوب مي شود.

همه چيز خيلي سريع اتفاق مي‌افتد، آشنايي، خواستگاري و ازدواج؛ جشني برگزار مي‌ شود و دختر و پسر جوان سر خانه و زندگي‌ شان مي‌ روند وبچه دار مي شوند.

اوايل همه چيز خوب پيش مي‌ رود اما بعد از چندي کم ‌کم اختلاف‌ ها خودنمايي مي‌ کند و جنگ و دعوا آغاز مي‌ شود و تا زوج جوان بفهمند کجاي زندگي ‌شان اشتباه کرده‌ اند، سر از دادگاه در مي آورند.

در سالن دادگاه خانواده مراغه به دنبال تهيه گزارش در خصوص طلاق هستم؛ سالن بسيار پرازدحام است، مادر و دختري روي صندلي دادگاه نشسته اند و منتظرند؛ از چهره مضطرب کودک و مادرش مي توان فهميد که پرونده طلاق پدر و مادرش او را آزرده کرده است.

اسمش شکيلاست و 8 سال دارد؛ از او در خصوص اختلاف پدر و مادرش مي پرسم، اما او به خاطر سن اندکش از اختلافات والدين سر درنمي آورد و اينجاست که مشکل آغاز مي شود.

افسردگي از روي چهره اش نمايان است؛ ازکابوس هاي شبانه اش مي گويد کاملا واضح است که در آستانه از دست دادن اعتماد به نفس اش است.

شکيلا مي گويد نگران والدين خود است و دوست دارد از آن ها مراقبت و آن ها را براي خود حفظ کند.

محمد نيز يکي ديگر از فرزندان طلاق و دانش آموز کلاس سوم دبستان است و از اينکه هميشه مادرش در جلسات اوليا و مربيان شرکت مي‌ کند، ناراحت است. و مي ‌گويد: بچه ‌ها به من مي ‌گويند بچه ننه. چون هميشه مادرم به مدرسه مي ‌آيد؛ يکي از دوستانم به من گفته است تو هيچ وقت مرد نمي ‌شوي چون پدرت نيست که کارهاي مردانه را به تو ياد بدهد.

مينا هم دختر 20 ساله‌ اي است که پدر و مادرش 9 سال است از هم جدا شده‌ اند، او مي‌گويد: من 9 سال است با پدرم زندگي مي کنم و خيلي حرف‌ ها هم هست که آدم نمي‌ تواند با پدرش بزند، چيزهايي که فقط بين مادرها و دخترهاست اما من مجبورم حرف‌ هايم را در دلم نگه ?دارم چون مادر ندارم که با او درد دل کنم.

کارشناس و مشاور امور خانواده در خصوص تاثير طلاق روي کودکان مي ‌گويد: آسيب‌ امنيت روحي ـ رواني کودکان نخستين تاثيري است که از طلاق عايد بچه ‌ها مي ‌شود، اشتباهات و خودخواهي‌ هاي والدين مسلماً تا پيش از جدايي، سبب بروز شرايط تلخ و ناگواري در خانه بوده و کودکان به عنوان نخستين قربانيان اين تشنج و درگيري حتي قبل از رسميت يافتن طلاق ميان والدينشان مي‌ شوند.

دکتر هاله ايماندوست افزود: در واقع فرزندان طلاق نخستين قربانيان اين پديده ناخوشايند اجتماعي به ‌شمار مي روند و داده‌ هاي آماري متعددي نيز که دراين خصوص تهيه شده است حکايت از اين موضوع دارند که بچه‌ هاي طلاق مستعدترين و مناسب‌ ترين افراد در معرض ناهنجاري‌هاي اجتماعي هستند.وي مي افزايد: اثرات زيانبار طلاق بر کودکان به قدري گسترده است که در وجوه مختلف اجتماعي، اقتصادي و حتي فرهنگي بايد مورد کنکاش قرار گيرد.

وي تشريح مي کند: در واقع صدماتي که به بچه‌هاي طلاق وارد مي‌ شود به جهت وسيع‌ بودن دامنه تاثيرگذاري‌ شان مي‌ تواند تاثيرات زيانباري را به لايه ‌هاي مختلف جامعه در ابعاد گوناگون وارد کند؛ بسياري از کودکان که والدين آنها از يکديگر جدا
شده‌ اند به مرور زمان گرفتار پديده‌ هاي مذموم اجتماعي مي ‌شوند و در حقيقت از نظر جامعه ‌شناسي مشکلات، آسيب‌ ها و معضلات فراواني فراروي بچه‌ هاي طلاق ديده مي‌ شود.

رئيس مرکز بهبودي اطهر بانوان و رئيس کارگروه زن و خانواده شوراي اسلامي شهر مراغه نيز با بيان اينکه بي ‌توجهي به ارزش‌ ها و استفاده از مشاوره ‌هايي به سبک غربي باعث افزايش طلاق شده است، بيان کرد: افزايش طلاق يکي از مشکلات اساسي جامعه کنوني است.

فريبا ولي پور اقدم با بيان اينکه اکثر بيماران معتاد زن در مراغه طلاق گرفته يا فرزندان طلاق هستند، گفت: خانواده ‌هاي از هم گسيخته بيشترين ميزان کودکان و نوجوانان معتاد را دارند و متاسفانه اثرات ناخوشايند طلاق حتي در بزرگسالي نيز بچه‌هاي طلاق را رها نمي‌ کند؛ بسياري از آنها در ارتباطات اجتماعي مشکل دارند و گاهي نيز از برخورد ديگران و قضاوت آنها در مورد خودشان عذاب مي ‌کشند.

وي ادامه داد: بچه هاي طلاق حتي زماني که مي‌ خواهند ازدواج کنند و تشکيل خانواده دهند هميشه ترس از تکرار طلاق آنها را آزار مي‌ دهد و ديگران نيز با توجه به زندگي پدر و مادرشان در مورد آنها قضاوت و فکر مي‌ کنند بچه‌ هاي طلاق هم به سرنوشت پدر و مادرشان دچار مي ‌شوند و نمي ‌توانند کانون خانوادگي خود را حفظ کنند.

مسئول کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان مراغه نيز مي گويد: بچه‌هايي که والدين آنها از يکديگر جدا شده ‌اند حتي اگر نزد پدر يا مادر زندگي کنند شديداً دچار افت روحي شده و با ويژگي‌هاي رفتاري کودکان سالم تفاوت هايي دارند.

ليلا قطبي افزود: اصلاح اينگونه نارسايي ‌هاي رفتاري در اين قبيل کودکان مستلزم صرف وقت و هزينه بسيار بالايي است.

وي افزود: از سوي ديگر عوارض اجتماعي ناشي از طلاق روي کودکان، گاه شکل بسيار فاجعه باري را به خود مي‌ گيرد و کودکان به ‌عنوان قربانيان بلافصل طلاق بيش از ساير اقشار تشکيل دهنده جامعه در معرض خطر هستند.

رئيس اداره بهزيستي مراغه نيز عقيده دارد که توجه به بچه‌ هاي طلاق بايد در دستور کار و مرکز توجه يک سازمان مشخص با امکانات مالي معين قرار گيرد.شهين صادقي افزود: توجه به کودکاني که ماحصل طلاق محسوب مي‌ شوند در شرايط کنوني و در جامعه امروز از اهميت بسيار بالايي برخورداراست.

وي همچنين از داير شدن مرکز مشاوره پيشگيري از طلاق در مراغه به منظور کاهش آمار طلاق خبر داد و افزود: افرادي که براي طلاق به دادگستري مراجعه مي کنند قبل از هر اقدامي از سوي دادگستري به اين مرکز معرفي شده و در اين مرکز مشاوره مشکلات و علت طلاق آن ها توسط مشاوران و روانشناسان بررسي مي شود.وي ادامه داد: با توجه به اينکه بيشتر اقدام کنندگان براي طلاق به علت موارد جزئي و اختلافات سطحي دست به اين اقدام مي زنند لذا مشاوره موجب مي شود برخي از آنان مجددا به کانون گرم خانواده برگردند.صادقي افزود: در اين مرکز چهار مشاور در حال خدمت هستند و تلاش مي شود آمار طلاق در مراغه حداقل 20 تا30 درصد کاهش يابد.


 معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور:
 شهرداري تهران سرويس‌هاي اياب و ذهاب معلولان را افزايش دهد 

 
معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور خواستار افزايش تعداد سرويس‌هاي اياب و ذهاب افراد داراي معلوليت از شهرداري تهران شد.حسين نحوي نژاد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان آنکه طبق قانون، اياب و ذهاب هر شهروندي بر عهده شهرداري‌ها است و شهرداري تهران چند سالي است که بخشي از ناوگان حمل و نقل خود را به معلولان اختصاص داده است گفت: تعداد خودروهاي آن بخشي از ناوگان حمل و نقل عمومي شهرداري که به رفت و آمد معلولان اختصاص يافته، کم است و اين مساله را بارها به شهرداري تهران اعلام کرده‌ايم.

وي در ادامه افزود: سازمان بهزيستي توانايي تامين و استقرار خدمات اياب و ذهاب براي افراد داراي معلوليت را ندارد زيرا حمل و نقل شهري مديريت منسجم داشته و نمي‌توانيم جدا از آن ، سيستم حمل و نقل جديد ايجاد کنيم و اعتبار شرح وظايف آن را هم نداريم.نحوي نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: بهزيستي به بخشي از افراد داراي معلوليت شاغل يا در حال تحصيل ، هزينه اياب و ذهاب را مي پردازد اما خودرويي در اختيار آنان قرار نمي دهد زيرا منطقي نيست و مثل آنست که مدعي شويم بهزيستي بايد براي معلولان ، بيمارستان ايجاد کند.

وي در پايان گفت: در حال حاضر يک ميليون و 300 هزار نفر از افراد داراي معلوليت در کشور تحت پوشش بهزيستي قرار دارند. بسياري از آنان براي رفتن به سر کار يا محل تحصيل يا ديگر موارد با مشکل اياب و ذهاب مواجه هستند و به دلايل مشکلات جسمي و حرکتي بايد از خودروهاي مناسب سازي شده استفاده کنند.


 خبرها 

 آلايندگي مهم ترين عامل عدم دريافت گواهي معاينه فني

قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور در جلسه کارگروه ملي آلودگي هوا ضمن اعلام اجرايي شدن حدود جديد معاينه فني گفت: بالاترين ميزان مردودي خودروها در معاينه فني به دليل آلايندگي بود.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني محيط زيست، خليل راحتي مشاور وزير کشور و قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور در جلسه کارگروه ملي آلودگي هوا با ارائه گزارشي از روند اجرايي شدن سيستم يکپارچه معاينه فني (سيمفا) در کشور، گفت: حدود جديد معاينه فني نيز به زودي اجرايي خواهد شد.

وي با اشاره به برخي چالش ها و موانع براي اجراي کامل سيمفا در کشور، خواستار رفع اين نواقص و موانع شد و افزود: يکي از مهم ترين ويژگي هاي سيمفا، عدم انجام تست هاي بخش آلايندگي به عنوان حساس ترين قسمت سيمفا به صورت کاملا سيستماتيک و بدون دخالت انسان است.راحتي با ارائه آمار کل خودروهايي که معاينه فني آن ها تا تاريخ 14 آذرماه سالجاري انجام شده، اظهار کرد: از کل خودروهايي که براي دريافت گواهي معاينه فني مراجعه کرده اند، 75 درصد خودروها موفق به دريافت گواهي معاينه فني شده اند و 25 درصد نيز تست معاينه فني آن ها مردود اعلام شده است.قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور اعلام کرد: 30 درصد خودروهاي مردود در معاينه فني به دليل آلايندگي موفق به دريافت گواهي معاينه فني نشدند و به بيان ديگر بالاترين ميزان مردودي خودروها در معاينه فني به دليل آلايندگي بود.

همچنين به گفته مشاور وزير کشور، پيکان بالاترين ميزان رد شدگي به دليل آلودگي را در ميان مدل خودروهاي مورد مراجعه به خود اختصاص داده است.راحتي، تهران و کرمانشاه را دو استان نخست کشور در ميزان مردودي خودروها براي دريافت معاينه فني برشمرد و افزود: امکان احراز اصالت گواهي معاينه فني براي صاحبان خودرو نيز در سيستم ايجاد شده است.وي همچنين با اشاره به اجراي فازهاي تکميلي سيمفا طي ماه هاي آينده، ابراز اميدواري کرد: با رفع چالش هاي موجود براي معاينه فني خودروهاي گازسوز و موتورسيکلت ها شاهد موفقيت بيشتر و کاربردي تر شدن سيستم سيمفا در رفع آلودگي هوا کشور باشيم.

اعمال کد تخلف خودروهاي فرسوده در کلانشهرها از طريق سيمفا

در ادامه جلسه نماينده راهور با ارائه گزارشي از روند اقدام هاي صورت گرفته توسط ناجا در خصوص سيستم سيمفا، گفت: با بررسي کل تخلف هاي ثبت شده در شهر تهران از ابتداي سالجاري تا کنون، مشخص شد که تخلف زوج و فرد با حدود 40 درصد، بالاترين ميزان تخلف در شهر تهران است.وي اشاره اي هم به ظرفيت سيستم سيمفا براي اعمال کد تخلف خودروهاي فرسوده در کلانشهرها داشت و افزود: اعمال قانون براي خودروهاي فرسوده از طريق سيستم سيمفا در کنار ظرفيت سازي براي نوسازي خودورهاي فرسوده سيستم حمل و نقل عمومي و شخصي مي تواند کمک موثري به کاهش آلودگي هوا در کلانشهرها باشد.

توهين‌هايي که سلامت اخلاقي جامعه را به چالش مي‌کِشَد

يکي از ناهنجاري هاي اجتماعي در طول ساليان اخير ميل و علاقه برخي جوانان به فحاشي است،عارضه اي که به اعتقاد برخي از کارشناسان هرآنچه بر شدت آن افزوده شود به همان ميزان سلامت اخلاقي و اجتماعي جامعه مخدوش مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،به کار بردن الفاظ رکيک و بي ادبانه که عبارت فحاشي و توهين بر آن اطلاق مي شود از ناهنجاري هايي است که عمدتا از آن به عنوان خشونت کلامي ياد مي شود.

چنين ادبياتي از دير باز در شرايطي مورد استفاده قرار مي گرفته که برخي افراد براي بيرون ريختن و تخليه خشم و عصبانيت خويش به آن مبادرت مي ورزيدند،امري که در دايره ادب و اخلاق نمي گنجد و عمدتا توسط بزرگان علم،ادب و فرهنگ تقبيح شده است.

در طول ساليان اخير شاهد هستيم استفاده از عبارات نا متعارف و زَنَنده،به عنوان روشي براي ابراز صميميت ميان عده اي از جوانان و نوجوانان مورد استفاده قرار مي گيرد که به واقع اتکاي به چنين شيوه هايي براي ابراز و بيان صميميت از روش هاي مضحک و غير قابل هضمي محسوب مي شود که به نوعي نشان دهنده سقوط اخلاقي بخشي از بدنه اجتماعي جامعه است.زهره خليلي،روانشناس و کارشناس امور تربيتي در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد:دشنام و ناسزاگويي ناشي از جوش و التهاب احساسات و عواطف انسان است که در قسمتي از مغز پردازش مي شود.وي افزود:طبق تحقيقات انجام شده،قدرت يادگيري ذهن انسان در خصوص ناسزاگويي و دشنام، چندين برابر کلمات و لغات ديگر است.خليلي گفت:اگرچه عمده علت دشنام را بايد در خشم و عصبانيت جستجو کرد اما فرهنگ عمومي و افکار و اذهان جامعه در مجموع آن را نمي پذيرند و چنين خشونت هاي کلامي را نفي مي کنند.اين روانشناس و کارشناس امور تربيتي در تشريح تبعات و عوارض دشنام و ناسزاگويي عنوان کرد:دشنام باعث تنزل ارزش اجتماعي مي شود و در صورت عادت شدن چنين رفتار و روحيه اي،باعث انزواي شخص دشنام دهنده خواهد شد.وي افزود:افزايش ضريب بروز تنش يکي از پيامدهاي دشنام گويي است زيرا ناسزاگويي نوعي از خشونت محسوب مي شود که در کلام و گفتار فرد ظهور و بروز پيدا مي کند.خليلي گفت:تحميل آسيب به اعتبار اجتماعي افراد،يکي ديگر از پيامدهاي مخرب ناسزاگويي به شمارمي رود که تشديد آن مي تواند به شدت جايگاه و شان اجتماعي و فرهنگي فرد دشنام دهنده را زير سئوال ببرد.

تاملي بر ريشه هاي ظهور و بروز دشنام و بد زباني

وي در تشريح عوامل موثر در بروز ناسزاگويي عنوان کرد:عوامل و دلايل بسياري را براي اين ناهنجاري رفتاري مي توان متصور بود که بستر و محيط اجتماعي،تجربيات شخصي،نوع حشرونشر و تعاملات اجتماعي فرد از نمونه عوامل موثر در اين ناهنجاري محسوب مي شود.خليلي عنوان کرد:تلقي و برداشت هايي که از ناسزاگويي مي شود نيز در شيوع اين معضل رفتاري و کلامي موثر است،به عنوان نمونه برخي از دريچه شوخ طبعي و مزاح به اين موضوع نگاه مي کنند اما آنچه که اخلاق،ادب و مکتب اسلام نسبت به آن تاکيد دارد،معطوف به رعايت نزاکت مي شود و به واقع،ارزش ها و فرهنگ اصيل ايراني به هيچکس چنين اجازه اي نمي دهد که با تکيه به روش هاي ناپسند و غير اخلاقي اسباب شادي و خنده فرد يا گروهي را فراهم کند.


 رهنموني از بزرگان  

 كسي كه آرزوهايش سودمند باشد ثروتمند است.

ولتر

كسي كه ثروتي ندارد خود را دارد.

فرانكلين

برگرفته از كتاب رهنمون،غلامحسين ذوالفقاري


 ياد‌د‌اشـت 

 ديده شويم ، ببينيم

ريحانه

عادت هايمان ، دقت و توجه را از ما مي گيرند. به خانه ، وسايل زندگي و آدم هاي نزديک خو د، آن قدر خو مي گيريم و عادت مي کنيم که تقريبا ديگر آن ها را نمي بينيم . با چشم بسته مي توانيم تصورشان کنيم. با چشم بسته مي توانيم ، در خانه راه بيفتيم و بدون برخورد به چيزي ، راه خود را بيابيم. تا اين حد عادت کرده ايم. شايد اين برخورد با اشيا طبيعي باشد؛ همين که بتوانيم نيمه شب ، در تاريکي راه خود را در خانه بيابيم و بدون روشن کردن چراغ به آشپزخانه برويم و يک ليوان آب بخوريم ، خيلي هم خوب باشد ، مزاحم خواب ديگران نمي شويم .

اما در مورد آدم هاي دور و برمان ، درباره ي افراد خانواده و دوستان، رسيدن به چنين جايي ، هم براي ما و هم براي آن ها خطرناک و زجر آور است. ما ديگر آن ها را نمي بينيم و نيز ، ديده نمي شويم. تا همين حد که فکر مي کنيم هستند و روزگارشان مي گذرد ، خيالمان را راحت مي کنيم و به کارهاي ديگر مي رسيم. حتي نمي فهميم که امروز چه پوشيده اند و لباسشان چه رنگي است. هم خوني ،هم زيستي خانوادگي ، دوستي و پيوندهاي عاطفي ، بدل به هم خانگي و هم شهري بودن هاي عادي مي شود. اما يک روز ، اتفاق خاصي مي افتد. چيزي پيش مي آيد ، حادثه اي و گفت و گويي از سر نياز و اتفاق ، و آن وقت چيزهاي دردناکي مي فهميم ؛ با تغييراتي رو به رو مي شويم که ما را شگفت زده مي کنند و مي هراسانند. ما در طول سال ها غفلت ، متوجه نشده ايم که از خانواده و هم خون ها و از دوستانمان ، فاصله هاي فکري و عاطفي فراواني گرفته ايم. هميشه فکرمي کرديم که جاي آن ها در گنجه هاي ذهن ما ، امن است و آن ها را جامداتي مي پنداشتيم که غير قابل جا به جايي و تغييراند.

اما آن ها ، درخت و سنگ و صخره نيستند. آن ها آدم هستند و هر انساني در طول زندگي اش ، تغيير مي کند، پايين و بالا مي شود ، تلخ و سرد مي شود ، گرم و شيرين مي شود ، کسل کننده و غصه دار مي شود. اما بي تفاوتي هاي عادت شده ي ما ، و نديدن ها و ديده نشدن هاي ما ، باعث مي شود ، که اين برخوردهاي ناگهاني و دريافت ها و آگاهي ها ، شکننده و دردناک شوند. ما ناگهان ، با آدم هايي رو به رو مي شويم که ديگرنمي شناسيم شان. برايمان غريبه و تلخند. آن چيزي نيستند که ابتدا بودند و حالا فکر مي کنيم ، با موجود جديدي رو به رو هستيم که بايد دوباره تلاش کنيم تا بشناسيمش و روش هاي کنار آمدن با او را ياد بگيريم. و چون اين شناخت و درک ، و کنار آمدن بسيار تلخ است ، ترجيح مي دهيم آن ها را کنار بگذاريم.

چه قدر روزهاي مان در هم فشرده و اوقاتمان پر و لبريز است که نمي توانيم وقتي براي همديگر بگذاريم و با تغييرات هم رو به رو شويم و به جاي کنار گذاشتن هم ، همديگر را درک کنيم و بپذيريم. بپذيريم که آدم ها ، آن عکس پرسنلي سياه و سفيدي نيستند که ما به بايگاني ذهن خود الصاق کرده ايم. بر اين آدم ها باد و توفان حوادث مي وزد ، بر اين آدم ها درد ها و رنج ها اصابت مي کند ، اين آدم ها با تجربيات جديد ، نو و جديد مي شوند ، به روز مي شوند ، راه عوض مي کنند... بپذيريم که درخت و صخره نيستند و جا به جا مي شوند.


 ميز خبر 

 12 نفرقرباني سيل در جنوب تايلند جان

باران هاي سنگين همچنان به مناطق سيل زده استان هاي مسلمان نشين جنوب تايلند خسارت وارد مي کند و براساس آخرين آمار تاکنون 12 نفر براثر اين سيل کشته شده اند و هزاران خانه روستايي در اب غوطه ور است.

به گزارش ايرنا، وزارت کشور تايلند در بيانيه اي اعلام کرد جاري شدن سيل و باران هاي سيل آسا که از يک هفته پيش آغاز شده بيش از 700 هزار نفر از جمعيت اين مناطق را تحت تاثير قرار داده است.

دولت تايلند براساس اطلاعات مقامات محلي در جنوب اين کشور اعلام کرد دستکم 12 نفر براثر اين سيل که باعث طغيان رودخانه ها و تخريب برخي جاده ها و خطوط راه آهن شد، کشته شده اند.

به نوشته تارنماي روزنامه 'نيشن'، اداره هواشناسي تايلند پيش بيني کرده است رگبار و بارندگي در هشت استان که بيشترين ضربه را از سيل شاهد بود دستکم براي دو روز آينده ادامه داشته باشد.

بارش باران و جاري شدن سيل از اول ژانويه تاکنون براساس برخي آمارها باعث آسيب وارد آمدن به 72 هزار و 337 خانه در استان 'ناخون سي تاممارات'، 29 هزار و 535 ساختمان در 'ناراتيوات'، 29 هزار و 327 منزل در 'پاتالونگ'، هفت هزار و 824 ساختمان در 'ترانگ' و حدود 10 هزار بنا در 'يالا' و 'سونگلا' شده است.

رانندگان تهراني، رکوددار تخلفات حادثه ساز درون شهري

رئيس مرکز اجراييات پليس راهور نيروي انتظامي اعلام کرد: رانندگان تهراني، رکوددار تخلفات حادثه ساز

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس راهور نيروي انتظامي ، سرهنگ احمد کرمي اسد با اشاره به افزايش 9 درصدي برخورد با تخلفات حادثه ساز درون شهري، افزود: رخداد بيشترين تخلفات حادثه ساز جاده اي در شمال فارس و خوزستان گزارش شده است.

وي ادامه داد: در طول 9 ماهه امسال، برخورد با تخلفات حادثه ساز در حوزه برون شهري، به نسبت مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش داشته است اين در حالي است که در حوزه درون شهري برخورد با تخلفات حادثه ساز 9 درصد افزايش داشته است.

رئيس مرکز اجراييات پليس راهور نيروي انتظامي گفت: تخلفات حادثه ساز، تخلفاتي هستند که مشمول نمره منفي و در نهايت محروميت از رانندگي مي شوند.

سرهنگ کرمي اسد گفت: استان هايي که بيشترين برخورد را در زمينه تخلفات حادثه ساز برون شهري داشته اند، به ترتيب شمال استان فارس،خوزستان، خراسان رضوي، گيلان و آذربايجان غربي بوده اند.

وي به تخلفات حادثه ساز در حوزه درون شهري اشاره کرد و گفت: بيشترين برخورد با اين نوع تخلفات در حوزه درون شهري به ترتيب در تهران، خراسان رضوي، يزد، خوزستان و فارس بوده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي