جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/02/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2764

سپاهان به اهواز نرفت
پرسپوليس سه امتياز ديگر گرفت

محمدحسن انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس :
آمدم تا به پرسپوليس کمک کنم

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا :
اميد ايران هنوز زنده است


كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90


روز وداع مهدوي کيا و کريمي با بوندسليگا

قلعه نوعي سرمربي تيم ملي :
مهدوي کيا، کريمي، رحمان رضايي و وحيد هاشميان را دعوت نمي کنم

جواد کاظميان هافبک تيم الشعب :
چهار تيم به من پيشنهاد داده اند

محمدپولادگر رييس فدراسيون تکواندو :
تکواندو ايران به افراد متکي نيست


 سپاهان به اهواز نرفت
 پرسپوليس سه امتياز ديگر گرفت 

براساس برنامه سازمان ليگ برتر قرار بود روز گذشته از هفته بيست و نهم رقابت هاي ليگ برتر شش بازي در تهران و شهرستان ها برگزار شود ،  اما تيم فوتبال سپاهان به دليل شرايط نامساعد جوي به اهواز نرفت و بازي اين تيم مقابل فولاد برگزار نشد .
در 5 ديدار برگزار شده اين نتايج بدست آمد .
در ورزشگاه آزادي تيم پرسپوليس به مصاف تيم راه آهن رفت ، که سرخپوشان در همان دقايق اوليه توسط نيکبخت واحدي به يک گل دست يافتند،  اما در ادامه اين مسابقه تيم راه آهن توسط تارتار به گل تساوي دست يافت و نيمه اول با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد . در نيمه دوم پژمان نوري براي پرسپوليس يک گل ديگر زد تا سرخپوشان 3 امتياز ديگر به جمع اندوخته هاي خود اضافه نمايند.
ذوب آهن و پاس در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف يکديگر رفتند که در اين بازي تيم ذوب اهن 3 بر 2 برنده شد.
صباباتري و برق شيراز يکي ديگر از ديدارهاي اين هفته را برگزار کردند که صبا باتري 3 بر صفر به پيروزي رسيد.
مس کرمان در کرمان ميزبان تيم پيکان بود که اين بازي با نتيجه مساوي يک بر يک خاتمه يافت.
ملوان و ابومسلم نيز يکي ديگر از بازي هاي حساس اين هفته را برگزار کردند که اين بازي گلي به همراه نداشت.شايان ذکر است که در ادامه مسابقات روز يکشنبه استقلال و سايپا يک بازي حساس را برگزار خواهند کرد ، و دو تيم فجرشهيد سپاسي شيراز و استقلال اهواز نيز به مصاف يکديگر خواهند رفت .


 محمدحسن انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس :
 آمدم تا به پرسپوليس کمک کنم  

سرانجام پس از شايعات فراوان در خصوص عدم بازگشت محمدحسن انصاري فرد به تيم پرسپوليس وي بار ديگر پذيرفت که بعنوان  مديرعامل اين باشگاه ، فعاليت خود را آغاز نمايد .
انصاري فرد در اين ار تباط گفت : تنها به خاطر پرسپوليس و هواداران اين تيم بازگشتم و در اين مورد نيز هيچ گاه به فکر منافع شخصي نبودم.
وي افزود: قطعا اگر در پي اتفاقات اخير نبايد به پرسپوليس بازمي گشتم اما، پس از نشست هيات مديره و عدم پذيرش استعفا و بر اساس تصميماتي که اتخاذ شد براي بازگشت و پاسخگويي به نيازهاي هواداران مجاب شدم.
انصاري فرد خاطرنشان کرد: نمي خواهم به پايان بازگشت فکر کنم، در حال حاضر آمده ام تا به باشگاه کمک کنم و همانطور که قبلا نيز اعلام کرده بودم براي کمک به پرسپوليس نيز هيچ پيش شرطي ندارم.
مديرعامل باشگاه پرسپوليس اظهار کرد: معلوم نيست پس از پايان رقابت هاي ليگ و جام حذفي چه اتفاقي خواهد افتاد. در طول اين بيست روز (پس از استعفا) اتفاقات زيادي رخ داده است اما، اين بار آمده ام که در کنار پرسپوليس شرايط آينده را به خوبي پشت سر بگذاريم.
وي افزود: اگر هيات مديره مي خواهد پس از بيست روز آينده دوباره کارنامه مرا بررسي کند اصلا اهميت ندارد، به اين مسايل نيز فکر نمي کنم، چرا که عملکردم در پرسپوليس کاملا روشن است.
انصاري فرد همچنين از فراهم شدن شرايط براي خريد يک استاديوم اختصاصي براي باشگاه پرسپوليس خبر داد واظهار کرد:  از مدت ها پيش در تدارک خريد يک استاديوم اختصاصي براي پرسپوليس بوديم، در اين راستا توافقات و مذاکرات خوبي انجام داديم. نيز در نشست هيات مديره اين موضوع مطرح شد و مقرر گرديد تا با همکاري سازمان تربيت بدني هر چه سريع تر اقدامات خريد انجام شود.
وي افزود: بر اساس برنامه مدون شده قرار است اين استاديوم با کمک سازمان خريداري شده و بخشي از هزينه هاي خريد اين ورزشگاه به صورت قسطي از سوي باشگاه پرسپوليس پرداخت شود.


 سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا :
 اميد ايران هنوز زنده است  

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا نوشت ، چهارشنبه شب و در ديدارهاي ما قبل آخر مرحله دوم پيکارهاي انتخابي فوتبال بازي هاي المپيک   2008 پکن در قاره آسيا، تيم ايران در آدلايد  3 بر  يک  مقابل استراليا شکست خورد تا اميد صعود به مرحله بعدي کمتر از قبل شود اما همچنان زنده بماند.
با اين باخت تيم فوتبال زير   23 سال ايران با   5 امتياز در رده سوم جدول گروه   D قرار گرفت ، عربستان با   12 امتياز صعودش حتمي شد و استراليا با  8  امتياز شانس اول صعود از پله دوم را به نام خود کرد.
در اين مرحله از هر   6 گروه دو تيم به مرحله بعد صعود مي کنند و طبق مقررات بازي ها اگر امتياز تيم ها مساوي شود تفاضل گل بهتر عامل تعيين کننده خواهد بود.
ايران به شرط پيروزي مقابل عربستان و البته در حالت شکست استراليا برابر اردن و در صورت تفاضل گل بهتر مي تواند به عنوان تيم دوم راهي مرحله بعد شود.
ايران در حالي در اين بازي شکست خورد که در دقيقه دوم و توسط آردون دونز دروازه سوشا مکاني را باز شده ديد. اما يک دقيقه بعد وحيد امرايي گل مساوي را زد تا همه چيز به شرايط اوليه برگردد.
استراليا که تسلط بيشتري بر بازي داشت در دقيقه   43 و پس از خطاي حسين کعبي در داخل هجده قدم صاحب ضربه پنالتي شد تا مارک بريدج بازي را پيش از پايان نيمه اول به  2 بر يک تبديل کند.
در نيمه دوم با وجودي که استراليا مارک بريدج را در دقيقه   66 و با گرفتن کارت قرمز از دست داد ايران سرعت بيشتري به بازي داد و توانست فشار را بالا ببرد اما هر گر نتوانست پس از گلي سومي که در دقيقه   53 و با ضربه جيمز ترويسي خورده بود تغييري در نتيجه ايجاد کند و در نهايت  3 بر  يک شکست خورد.
در ديگر بازي اين گروه عربستان  4 بر يک اردن را مغلوب کرد تا اردني ها با دو امتياز در قعر جدول قرار بگيرند.


 كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90 


 رم قهرمان فوتبال جام حذفي باشگاه هاي ايتاليا
تيم رم با برتري در مجموع دو ديدار مقابل تيم اينترميلان فاتح مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي ايتاليا شد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از رم ، دوربرگشت از ديدار پاياني اين مسابقات که در ورزشگاه سن سيرو شهر شهر ميلان برگزار شد و با آنکه تيم اينتر ميلان موفق شد با نتيجه   2 بر يک حريف خود را شکست بدهد ولي در مجموع دو ديدار بانتيجه   7 بر   4 شکست را پذيرفت .

عضو کميته انتقالي فدراسيون فوتبال :
اساسنامه اصلاح شده به فيفا ارسال شد

علي رغبتي عضو کميته انتقالي فدراسيون فوتبال از ارسال اساسنامه اصلاح شده اين فدراسيون براي تاييد به فدراسيون بين المللي فوتبال خبر داد.
 وي در اين خصوص گفت : کميته انتقالي فدراسيون فوتبال تشکيل جلسه داد و ابهاماتي که از نظر فيفا در اساسنامه وجود داشت ، تصحيح نموده و پنجشنبه براي تاييد به مقر فدراسيون بين المللي فوتبال ارسال کرد.
رغبتي افزود : برخلاف آنچه که در رسانه ها اعلام شده بود ، فيفا ايراد خاصي از اساسنامه فدراسيون فوتبال ايران نگرفته بود و بيشتر توصيه هايي را در رابطه با برخي بندهاي آن ابراز کرده بود . به عنوان مثال فيفا در مورد ترکيب اعضاي مجمع سووالاتي را مطرح کرده بود که هيات رييسه انتقالي با شفافيت به آن پاسخ داد . رغبتي با اعلام آنکه اساسنامه علاوه بر تاييد فيفا ، بايد از سوي هيات دولت نيز تاييد شود ، گفت : بعد از تدوين اساسنامه، به طور همزمان آن را به هيات دولت و فيفا ارسال کرديم . زيرا نظر هيات دولت در خصوص مفاد اساسنامه اهميت خاصي دارد. نکته مهم آن است که اساسنامه با قوانين داخلي کشور تعارض ندارد وتمامي اصولي که در تشکيلات دولتي ما وجود دارد ، در اساسنامه رعايت شده است .
 
سويا فاتح جام يوفا
تيم سويا اسپانيا براي دومين سال پياپي فاتح مسابقات فوتبال جام اتحاديه باشگاه هاي اروپا شد.
به گزارش برگزاري فرانسه از گلاسکو ، تيم سويا در ديدار پاياني اين مسابقات در ورزشگاه شهر گلاسکو اسکاتلند مقابل تيم اسپانيول ديگر تيم اسپانيايي در ضربات پنالتي به برتري   3 بر يک دست يافت و جام قهرماني را کسب کرد.
در اين ديدار دو تيم در وقت هاي عادي و اضافي به تساوي   2 بر  2  رسيدند.
 
بازگشت انصاري فرد به پرسپوليس

دومين نشست هيات مديره باشگاه پرسپوليس تهران برگزار شد و مديرعامل مستعفي اين باشگاه رسما فعاليت هاي خود را آغاز کرد.
در حالي که محمد حسن انصاري فرد در اولين جلسه هيات مديره جديد باشگاه پرسپوليس حضور نيافته بود، و پس از عدم پذيرش استعفايش از سوي هيات مديره در دومين نشست هيات مديره حاضر شد و پس از توضيح در مورد شرايط اين باشگاه رسما پذيرفت تا فعاليت هاي خود را از سر بگيرد.
در جلسه هيات مديره پرسپوليس که حبيب کاشاني غايب بود در مورد برنامه هاي آينده و شرايط پيش روي پرسپوليس بحث و تبادل نظر شد.
اين نشست در دفتر سعيدلو برگزار شد و مقرر گرديد که تمام حمايت هاي لازم از باشگاه صورت پذيرد تا اين تيم در رقابت هاي جام حذفي موفق شود.

استقبال دنيزلي از انصاري فرد با دسته گل

محمدحسن انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس ظهر ديروز با حضور در محل اردوي تيم فوتبال اين باشگاه با بازيکنان و کادر فني گفتگو کرد.
وي که پس از جلسه هيات مديره به سمت مديرعاملي اين باشگاه بازگشت ، ظهرديروز با حضور درهتل المپيک با بازيکنان و کادرفني اين تيم ديدار کرد. در ابتداي اين ديدار بازيکنان شاخه هاي گلي را که از قبل آماده کرده بودند به انصاري فرد تقديم کردند. مصطفي دنيزلي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس نيز با دسته گل ويژه اي به استقبال انصاري فرد رفت.در ادامه اين ديدار کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس در نشستي کوتاه با انصاري فرد وي را درجريان مشکلات مالي بازيکنان قرارداد و ازمديرعامل سرخپوشان خواست هرچه سريعتر مطالبات آنها را پرداخت کند.انصاري فرد پس ازاين جلسه دقايقي نيزبا مصطفي دنيزلي در مورد مسائل فني تيم وبرنامه هاي آينده براي حضور درادامه رقابت هاي ليگ برتر و مرحله نيمه نهايي جام حذفي گفتگو کرد.
 
اميدها نيامدند

پرواز صبح ديروز تيم فوتبال اميد ايران به کشور لغو و به بامداد امروز موکول شد.
گفتني است در حالي که پيش از اين قرار بود اعضاي تيم فوتبال اميد ايران ساعت 9 صبح جمعه از طريق پرواز امارات وارد فرودگاه امام خميني (ره) شوند، اين پرواز لغو و به زمان ديگري موکول شد.
تيم ملي اميد با شکست 3 بر يک مقابل استراليا اميد خود براي صعود به دور بعد رقابت هاي مقدماتي المپيک 2008 پکن را کمرنگ شده ديد.


 محمد درخشان رييس فدراسيون جودو :
آخوندزاده جواز حضور در المپيک پکن را کسب نکرده است

محمد درخشان رييس فدراسيون جودو با مثبت ارزيابي کردن عملکرد ملي پوشان جودو ايران در رقابت هاي آسيايي کويت گفت : با اينکه  مسعود حاجي آخوندزاده  مدال طلاي اين رقابت ها را کسب کرد ولي وي جواز حضور در بازي هاي المپيک   2008 پکن را به دست نياورده است.
 وي افزود : کسب مدال طلا از اين مسابقات ملاک کسب جواز حضور در بازي هاي پکن نبود.
وي درباره نتايج کسب شده از سوي جودوکاران ايران در اين مسابقات گفت : بهتر از دوره گذشته در ازبکستان ظاهر شديم و توانستيم با کسب يک نقره بيشتر مکان سومي خود را در آسيا حفظ کنيم .
 
جودو قهرماني آسيا
تيم ايران سوم شد

تيم ملي جودو ايران در رقابت هاي آسيايي اين رشته در کويت در مکان سوم ايستاد.
در پايان اين مسابقات که در ورزشگاه القادسيه کويت برگزار شد تيم ايران با کسب يک مدال طلا ، دو نقره و يک برنز پس از تيم هاي کره جنوبي و ژاپن در مکان سوم ايستاد.
تيم هاي کره جنوبي و و ژاپن به ترتيب با سه طلا و چهار برنز و دو طلا و سه نقره در رده هاي اول و دوم قرار گرفتند.
تيم هاي ازبکستان با يک مدال طلا ، يک نقره و دو برنز ، کره شمالي با يک طلا ، مغولستان با دو نقره و سه برنز و قزاقستان با دو برنز در رده هاي بعدي ايستادند.
در آخرين روز اين مسابقات مسعود حاجي آخوندزاده با پيروزي بر حريف ازبکستاني خود به مدال طلا دست يافت ، محمود ميران با قبول شکست از حريف ژاپني خود دوم شد ، آرش ميراسماعيلي با پيروزي بر حريف عربستاني خود مدال برنز به گردن آويخت و علي معلومات با شکست از حريف ازبکستاني خود پنجم شد.

آخوندزاده ستاره مسابقات جودو آسيا
کميته فني مسابقات جودو قهرماني آسيا در کويت ،مسعود حاجي آخوندزاده ملي پوش جودو ايران را به عنوان ستاره اين مسابقات معرفي کرد.
حاجي آخوندزاده که در رقابت هاي وزن   60 کيلوگرم اين مسابقات به مدال طلا دست يافت تمامي حريفان خود را ضربه فني کرد.
ملي پوش جودو ايران در اين مسابقات چهار بار به مصاف حريفان رفت و به ترتيب حريفان خود از چين تايپه ، کره جنوبي ، عربستان و ازبکستان را شکست داد.

آخرين تيم ليگ برتر سي و يکم خرداد
 مشخص مي شود

کيومرث هاشمي سرپرست فدراسيون فوتبال درخصوص مشخص شدن وضعيت آخرين تيم حاضر در ليگ برتر گفت: تکليف آخرين تيم هفتمين دوره رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي برتر ايران،   31 خرداد ماه مشخص مي شود.
به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، کيومرث هاشمي با بيان اين مطلب افزود: در جلسه کميته انتقالي فدراسيون فوتبال درباره زمان و نحوه برگزاري مسابقات پلي آف ليگ برتر براي انتخاب هجدهمين تيم حاضر در هفتمين دوره اين رقابت ها تصميم گيري شد.
وي افزود: بر اساس اين تصميم مقرر شد که سازمان ليگ روز 9 خرداد جلسه قرعه کشي مسابقات پلي آف براي تعيين تيم هجدهم را با حضور سرپرستان تيم هاي مربوطه برگزار کند.
وي اظهار داشت: قرعه کشي به اين صورت خواهد بود که تيم هاي پانزدهم و شانزدهم ليگ برتر در دو گروه   A و   B قرار گرفته و تيم هاي باقي مانده از پلي آف مرحله اول ليگ دسته يک نيز به قيد قرعه در يکي از گروههاي مذکور قرار گيرند و ميزبان و ميهمان نيز به قيد قرعه تعيين و به صورت رفت و برگشت با يکديگر مسابقه خواهند داد.
سخنگوي کميته انتقالي در ادامه گفت: تيم هاي برنده براي تعيين تيم صعودکننده صرفا در يک ديدار و در شهري بي طرف (طبق انتخاب فدراسيون) به مصاف يکديگر مي روند.
هاشمي تصريح کرد: مسابقه دور رفت روز پنجشنبه   17 خرداد، ديدار دور برگشت   24 خرداد و ديدار تيم هاي برنده با يکديگر روز   31 خرداد انجام خواهد شد.
 
پورمند جانشين پيوس

عليرضاپورمند کاپيتان و مدافع تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز به عنوان سرمربي اين تيم برگزيده شد.
گفتني است که کريم ملاحي مدير عامل باشگاه تراکتورسازي تبريز طي حکمي عليرضا پورمند را رسما به عنوان سرمربي اين تيم منصوب کرد.
سرمربي جديد تيم تراکتورسازي تبريز در بازي هاي دوره اي هدايت اين تيم را بر عهده خواهد داشت.
شايان ذکر است که فرشادپيوس سرمربي قبلي اين تيم از سمت خود کناره گيري کرده است.
تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز در بازي هاي مرحله پلي اف رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي  دسته اول ايران با سرمربيگري فرشاد پيوس در دو بازي رفت و برگشت با نتيجه   2 بر يک مغلوب تيم شيرين فراز کرمانشاه شده بود. مسابقات فوتسال قهرماني آسيا

تيم ايران به فينال رسيد

تيم ملي فوتسال ايران با پيروزي برابر ازبکستان به ديدار نهايي نهمين دوره رقابت هاي قهرماني آسيا راه يافت.
گفتني است پس از آن که تيم ملي ايران موفق شد در يک بازي يک طرفه تيم ملي استراليا را با نتيجه 8 بر صفر شکست داده و به ديدار نيمه نهايي راه يابد، موفق شد با نتيجه 7 بر 3 ازبکستان را از پيش رو برداشته و به ديدار نهايي نهمين دوره رقابت هاي قهرماني فوتسال آسيا راه يابد.
فردا ديدار نهايي نهمين دوره رقابت هاي قهرماني آسيا ، در ورزشگاه ژيمناسيوم اوزاکا                        برگزار مي شود.

 


بازي هاي انتخابي پارالمپيک پکن
پيروزي تيم بسکتبال با ويلچر ايران مقابل کره  جنوبي
غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; تيم ايران در رقابت هاي بسکتبال با ويلچر انتخابي بازي هاي پارالمپيک   2008 پکن که در شهر داروين استراليا جريان دارد ، مقابل تيم کره جنوبي به برتري دست يافت.
در اين ديدار تيم بسکتبال با ويلچر جانبازان و معلولان ايران با نتيجه   76 بر   52 بر تيم کره جنوبي فائق آمد. در ديگر ديدارها تيم ژاپن   92 بر   30 بر تيم کويت غلبه کرد و استراليا با نتيجه   90 بر   40 بر تيم کره جنوبي پيروز شد.

ايران و پيشنهاد ميزباني مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني جوانان

فدراسيون فوتبال خواستار ميزباني مرحله مقدماتي مسابقات جام جهاني جوانان (زير 19 سال) در ايران است.
گفتني است که اين مسابقات قرار است طي روزهاي 9 تا 20 آبان برگزار شود و فدراسيون فوتبال قصد دارد طي درخواستي ازکنفدراسيون فوتبال آسيا ميزباني اين مسابقات را برعهده بگيرد.
فدراسيون فوتبال با توجه به جاذبه هاي مذهبي، تاريخي و فرهنگي اصفهان قصد دارد اين مسابقات را در اين شهر و در يکي از دو ورزشگاه نقش جهان يا فولاد شهر برگزار کند.
از همين رو سيد رضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال قراراست طي بازديدي از امکانات اين دو شهر گزارشي را به کميته انتقالي فدراسيون فوتبال ارائه کند تا در صورت فراهم بودن شرايط لازم ، کشورمان بطور رسمي درخواست برگزاري اين مسابقات را به کنفدراسيون فوتبال آسيا ارائه کند.  اين گزارش قرار است روزيکشنبه درنشست اعضاي کميته انتقالي ارائه شود تا دراين زمينه تصميم گيري نهايي صورت بگيرد.
 
اعتراض به تغيير شماره پيراهن بازيکنان استراليا نتيجه اي ندارد

هوشنگ نصيرزاده معتقد است اعتراض ايران به تغيير شماره پيراهن هاي بازيکنان استراليا نتيجه اي به غير از ضرر مالي براي ايران نخواهد داشت.
کارشناس مسائل حقوقي و انضباطي فوتبال در گفتگو با مهر در مورد اعتراض ايران به تغيير شماره پيراهن بازيکنان استراليا در ديدار مقابل ايران ، ضمن بيان مطلب فوق افزود: در ادبيات انضباطي جهان وقتي مشخصات بازيکنان يک تيم تغيير پيدا کرده و يا زير سوال مي رود، احتمال بازنده کردن آن تيم وجود دارد.وي ادامه داد: در صورت تعويض و تغيير وسائل مورد استفاده بازيکنان مانند تغيير و يا تعويض شماره، رنگ پيراهن و مسائلي از اين قبيل که نقض آئين نامه برگزاري مسابقات است، هيچگاه آن تيم بازنده نشده و تنها جريمه نقدي شامل حال آن مجموعه خواهد شد.
نصيرزاده همچنين تاکيد کرد: مسوولان فوتبال نبايد به اين موضوع اعتراضي داشته باشند زيرا در اين صورت هزينه اي را بايد بابت اين اعتراض پرداخت کنند که در نهايت باعث تغيير نتيجه مسابقه هم نخواهد شد. ضمن اينکه در صورت جريمه نقدي استراليا مبلغ اين هزينه به حساب AFC واريز شده و به ايران مبلغي داده نخواهد شد.

جدال منچستر و چلسي براي فتح دوازدهمين
 جام حذفي

تيم منچستريونايتد که تاکنون يازده بار فاتح مسابقات فوتبال حذفي باشگاه هاي انگليس شده است ، امشب براي تصاحب دوباره اين جام به مصاف تيم چلسي مي رود.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از لندن ، تيم چلسي نيز تاکنون سه بار فاتح اين جام شده است.
پس از تيم منچستريونايتد که با يازده بار قهرماني در صدر ايستاده است تيم آرسنال با   10 بار کسب جام قهرماني در مکان دوم است و تاتنهام با هشت عنوان قهرماني در مکان سوم جاي دارد.
ليورپول و استون ويلا با   7 بار ، نيوکاسل و بلکبرن   6 مرتبه و اورتون ، وست برومويچ و واندرز با   5 بار در مکان هاي بعدي ايستاده اند.
 
بايرن مونيخ در هنگ کنگ

تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان در رقابت هاي بين المللي فوتبال هنگ کنگ شرکت مي کند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از مونيخ ، تيم بايرن مونيخ در اين مسابقات که در ماه جولاي برگزار مي شود، شرکت خواهد کرد.
حضور در اين رقابت ها در راستاي آمادگي تيم فوتبال بايرن مونيخ براي شرکت در فصل آينده مسابقات فوتبال قهرماني دسته اول باشگاه هاي آلمان صورت مي گيرد. تيم بايرن مونيخ فصل ناموفقي را در رقابت هاي فوتبال قهرماني دسته اول باشگاه هاي آلمان طي مي کند.
 
کامرون بهترين تيم فوتبال افريقا

در فهرست بهترين تيم هاي ملي فوتبال جهان ، تيم کامرون در صدر بهترين تيم هاي فوتبال قاره افريقا قرار دارد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از قاهره ، در اين فهرست تيم کامرون در رده سيزدهم بهترين تيم هاي فوتبال جهان قرار دارد. پس از تيم کامرون ، تيم هاي ساحل عاج ، نيجريه ، غنا ، مصر و سنگال در رده هاي دوم تا ششم بهترين تيم هاي فوتبال قاره افريقا قرار دارند. فهرست بهترين تيم هاي ملي فوتبال جهان از سوي فدراسيون بين المللي فوتبال هر ماه اعلام مي شود.
   
سفر بارسلونا به شرق آسيا

تيم پرآوازه فوتبال بارسلوناي اسپانيا پيش از شرکت در فصل آينده ليگ فوتبال اين کشور در سفري به شرق آسيا چند ديدار دوستانه برگزار خواهدکرد.
به گزارش فرانسه ، تيم بارسلونا در ماه اوت سفر خود را به آسيا از ژاپن آغاز مي کند.
اين تيم در ژاپن با تيم يوکوهاما مارينوس ديداري دوستانه برگزار خواهد کرد. تيم بارسلونا سپس به هنگ کنگ و چين خواهد رفت و ديدارهاي دوستانه اي در آنجا انجام خواهد داد.

ديدار عمان با کره قبل از جام ملت ها
 
تيم ملي فوتبال عمان پيش از آغاز مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا در ديداري تدارکاتي به مصاف کره جنوبي خواهد رفت.
گفتني است که اين بازي قرار است 5 تير و در ايامي که عمان در سنگاپور اردوي تدارکاتي برپا کرده است برگزار شود.تيم ملي فوتبال عمان پيش از سفر به تايلند براي شرکت در بازي هاي گروه A مسابقات چام ملت هاي آسيا از  30 خرداد تا 12 تير در سنگاپور اردوي آمادگي برپا مي کند.عمان در گروه اول بازي هاي جام ملت هاي آسيا با تايلند، استراليا و عراق روبرو مي شود. کره جنوبي نيز در گروه D در اندونزي با بحرين، عربستان و اندونزي بازي خواهد کرد.


پيروزي تيم فوتبال جانبازان و معلولان ايران مقابل تيم هلند
غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; تيم فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولان ايران در مسابقات بين المللي هلند مقابل تيم ميزبان به برتري دست يافت.
گفتني است در اين ديدار که در شهر آمستردام برگزار شد، تيم فوتبال جانبازان و معلولان کشورمان با نتيجه   5 بر يک مقابل تيم هلند به پيروزي رسيد.
براي تيم فوتبال جانبازان و معلولان کشورمان، عبدالرضا کريمي زاده ، مرتضي حيدري ، مسلم اکبري و هادي صفري گلزني کردند.
تک گل تيم فوتبال هلند در دقيقه 30 بازي به ثمر رسيده است.
در ديگر ديدار اين رقابت ها نيز تيم روسيه موفق شد با نتيجه   2 بر يک مقابل تيم فوتبال آمريکا به برتري دست يابد.
تيم فوتبال جانبازان و معلولان کشورمان ديروز در ادامه اين رقابت ها به مصاف تيم انگليس رفت و تيم هلند نيز مقابل روسيه قرار گرفت.
اسامي نفرات اعزامي تيم کشورمان به شرح زير است:
هوشنگ خسرواني، اردشير ماهيني ، عبدالرضا کريمي زاده، جواد منصورفلاح، سيد ناصر حسيني فر،سيد محمد موسوي زاده،بهنام سهرابي ، مسلم اکبري ، مرتضي حيدري، اسماعيل ملک زاده، هادي صفري و مهدي کمره. تيم فوتبال جانبازان و معلولان کشورمان قرار است آبان ماه سال جاري در مسابقات جهاني که در کشور برزيل برگزار مي شود، شرکت کند.
 
محمد مايلي کهن کارشناس فوتبال :
اميدها به بي برنامگي باختند

محمد مايلي کهن يکي از کارشناسان فوتبال کشورمان درخصوص حذف تيم اميد از مسابقات انتخابي المپيک 2006 پکن گفت: فوتبال ما همواره از نداشتن برنامه مناسب و بي توجهي به فوتبال پايه رنج برده و سهم عمده اي از ناکامي تيم اميد نيز به همين علت بود.
وي افزود: عامل به وجود آمدن طلسم 36 ساله درعدم راهيابي تيم فوتبال اميد به بازي هاي المپيک خودمان هستيم چرا که هرگزبراي تيم هاي پايه آينده نگري نداشتيم و همواره در آستانه مسابقات به فکرتيم اميد مي افتيم و با يک برنامه ريزي سطحي و خلق الساعه انتظار داريم ، تيم مان به المپيک هم صعود کند. مايلي کهن افزود: ناکامي اخيرتيم فوتبال اميد اوج بي برنامگي فوتبال ما بود و با وجود اينکه مي توانستيم با يک برنامه ريزي مناسب به نتايج بهتري دست يابيم ولي نداشتن برنامه مشخص و آينده نگري درفوتبال کشور، بار ديگر فوتبال ما را با شکست ديگري روبرو کرد.
 
آخرين دور توران شادپور در امجديه
نايب رييس فدراسيون دووميداني درگذشت

توران شادپور، قهرمان سابق دوهاي سرعت و پرش هاي ايران و نايب رييس فدراسيون دووميداني پنجشنبه شب درگذشت. توران شادپور، قهرمان سال هاي دور دووميداني ايران، رکورددار سابق دوي 200 متر بانوان و رکورددار کنوني دوي 100 متر و پرش طول و نايب رييس سال هاي اخير فدراسيون دووميداني که چندي با بيماري سرطان معده دست به گريبان بود، سرانجام چهارشنبه شب گذشته در سن 56 سالگي دار فاني را وداع گفت. وي در جمع قهرمانان کنوني و سابق دووميداني و ورزش ايران به همراه برخي از مسوولان ورزش ايران و خانواده اش، آخرين دور خود را در ورزشگاه پير شهيد شيرودي (امجديه) زد. همان جا که بيش از سي سال پيش رکوردهاي ايران را با پاي برهنه فرو مي ريخت. تشييع کنندگان پس از چرخاندن شادپور در دور پيست تارتان ورزشگاه شيرودي لحظاتي پيکر او را در کنار چاله پرش طول قرار دادند و براي او از خداوند منان طلب مغفرت کردند. * جامعه بزرگ ورزش دانشگاه  اسلامي نيز به نوبه خود درگذشت توران شادپور را به جامعه دانشگاهي و ورزشي کشور بويژه خانواده اين عزيز تسليت مي گويد .

تقدير علي آبادي از جامعه رسانه اي کشور

مهندس علي آبادي معاون رييس جمهوري و رييس سازمان تربيت بدني در پيامي ضمن تبريک فرارسيدن روز جهاني روابط عمومي و ارتباطات (  27 ارديبهشت ماه ) به جامعه رسانه اي کشور ، از تلاش کليه دست اندرکاران اين حوزه درانعکاس فعاليت ها ودستاوردهاي ورزش کشور تقدير و تشکر کرد . به گزارش سايت خبري سازمان تربيت بدني ، مهندس محمد علي آبادي با اشاره به نقش توسعه اي ارتباطات در دنياي امروز ، فعاليت همه تلاشگران عرصه ارتباطات و روابط عمومي در سازمان صدا و سيما ، مطبوعات و روزنامه هاي ورزشي ، از کليه خبرنگاران که صادقانه به انعکاس اخبار و نقد سازنده رويدادهاي ورزش کشور مي پردازند تقدير کرد . وي در اين پيام از جامعه رسانه اي ورزش کشور خواسته است در انعکاس فعاليت هاي مهم ورزش کشور به مردم کوشا باشند و بدور از مسايل حاشيه اي و جريانات کاذب ، حقايق ورزش را شفاف باز بتابانند . علي آبادي تصريح کرده است : سازمان تربيت بدني در جهت اهداف دولت عدالت محور نهم ، از بدو تصدي خويش فعاليت گسترده اي در جهت توسعه زيرساخت هاي ورزش کشور و توزيع عادلانه امکانات آغاز کرده است تا با در نورديدن کمبودها و فاصله ها ، شرايط بهتري را جهت رشد و شکوفايي ورزش همگاني و به تبع آن قهرماني پيش روي آحاد مردم قراردهد . بديهي است سازمان انتظار دارد اين فعاليت ها به سمع و نظر مردم خوب ايران اسلامي برسد تا آنان بدرستي در جريان فعاليت ها و تحولات صورت گرفته قرار گيرند .
 
مجيد بصيرت :
هواي نامساعد علت لغو پرواز بود

تيم فوتبال سپاهان از سفر به اهواز براي ديدار مقابل تيم فولاد خوزستان بازماند.
در اين ارتباط مجيد بصيرت گفت : پنج شنبه تيم فوتبال سپاهان در فرودگاه حاضر شده بود که به اهواز سفر کنيم اما; چندين مرتبه به دليل هواي نامساعد اهواز پرواز به تاخير افتاد. در نهايت هم پرواز ما به اهواز لغو شد تا نتوانيم امروز در مقابل فولاد خوزستان ظاهر شويم.
سرپرست تيم فوتبال سپاهان اصفهان علت لغو اين سفر را هواي نامساعد اهواز دانست و ادامه داد:  ما براي بازي مقابل فولاد خوزستان آماده بوديم هر چند که به دليل بازي چهارشنبه مان مقابل الشباب چند روز پيش از فدراسيون خواسته  بوديم که ديدار سپاهان مقابل فولاد را به زمان ديگري موکول کند. فدراسيون اين کار را انجام نداد و ما هم مي خواستيم مقابل فولاد خوزستان حاضر شويم ، که سازمان هواپيمايي اين پرواز را لغو کرد.


 روز وداع مهدوي کيا و کريمي با بوندسليگا 

مهدي مهدوي کيا،  بازيکن ايراني هامبورگ امروز براي تيمش، در آخرين هفته فصل به ميدان مي رود.
به گزارش کيکر،  بازيکن ايراني هامبورگ که گفته مي شود آخرين بازي خود را براي تيم چند سال اخيرش انجام خواهد داد،  به خواست هوب استيونس،  سرمربي هلندي کنار ديگر هم تيمي هاي خود در جدال خانگي با آلمانيا آخن شرکت مي کند
هاشميان،  باز هم در ترکيب اصلي
وحيد هاشميان،  مهاجم ايراني هانوفر مانند بيشتر اوقات فصل جاري، در آخرين هفته فصل نيز به ميدان مي رود. او که در بيشتر ديدارهاي اخير به ميدان رفته،  امروز در آخرين بازي فصل نيز براي تيمش، اميد به گلزني نورنبرگ دارد. اين بازيکن برخلاف مهدي مهدوي کيا، فصل آينده نيز با هانوفر قرارداد دارد.
حضور کريمي در بيم و اميد
علي کريمي،  لژيونر ايراني بايرن مونيخ تا به اين لحظه به ترکيب اصلي راه نيافته و معلوم نيست به بازي خانگي مقابل ماينس برسد. وي که امروز آخرين هفته حضورش را در اين تيم تجربه خواهد کرد، به دليل مصدوميت در بازي قبلي، تا به اين لحظه بختي براي راهيابي به ترکيب اصلي نيافته است. اوتمار هيتسفيلد، سرمربي بايرن تلاش مي کند تا کريمي به موقع براي حضور دراين ديدار اماده شود و به ترکيب برسد. 


 قلعه نوعي سرمربي تيم ملي :
 مهدوي کيا، کريمي، رحمان رضايي و وحيد هاشميان را دعوت نمي کنم  

امير قلعه نوعي سرمربي تيم ملي ايران در حالي سفر دو هفته اي خود را به اروپا به پايان رساند که دستاوردهاي اين سفر را براي تيم ملي مفيد ارزيابي کرد.
سرمربي تيم ملي ايران پس از بازگشت از سفر اروپا در گفت وگو با يسنا به پرسش هايي درباره اين سفر، تيم ب، ديدار برابر مکزيک و حذف تيم المپيک از رقابت هاي انتخابي المپيک 2008 پاسخ گفت.
امير قلعه نوعي با مفيد ارزيابي کردن سفر به اروپا گفت: سفر بسيار خوبي بود. توانستيم از نزديک وضعيت روحي رواني، شيوه زندگي و آمادگي فني بازيکنان لژيونر را ارزيابي کنيم. ضمن آن که با مربيان تيم هايي که لژيونرهاي ايراني را در اختيار دارند نيز صحبت کرديم و توانستيم پس از آن که از زمان شروع تمرينات اين تيم ها آگاهي پيدا کرديم درباره شروع تمرينات تيم ملي تصميم گيري کنيم.
قلعه نوعي درباره تصميم کادر فني تيم ملي براي استفاده نکردن از بازيکنان لژيونر در ديدار برابر مکزيک گفت: با صحبت هايي که با انجام دادم تصميم گرفتيم که از آنها در ديدار برابر مکزيک استفاده نکنيم اما، تاکيد دارم که جواد نکونام براي اين بازي تيم ملي را همراهي کند.
وي درباره دليل اين تصميم گفت: بازيکنان لژيونر چهار سال در شرايط تمرين و مسابقه هستند و با اين شرايط نياز ديدم که آنها مدتي را به ريکاوري بپردازند اما، همانطور که گفتم به دليلي خاص جواد نکونام بايد تيم ملي را در ديدار برابر مکزيک همراهي کند.
قلعه نوعي از بيان اين دليل خودداري کرد.
سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين شايعه که سفر به اروپا با هزينه شخصي او انجام شده است گفت: به هيچ وجه چنين چيزي نيست. متاسفانه بعضي ها شايعاتي را مطرح مي کنند. يک روز مي گويند تيم ملي جادوگر استخدام کرده و روز ديگر مي گويند درتيم ملي اختلاف وجود دارد، در حالي که اين چنين نيست. فدراسيون در سفر ما به اروپا کمال همکاري را انجام داد. با اطمينان مي گويم که فدراسيون براي آماده شدن تيم ملي بهترين شرايط را فراهم کرده است.
قلعه نوعي درباره سفر نکردنش به انگلستان و همچنين احتمال غيبت آندرانيک تيموريان در رقابت هاي جام ملت هاي آسيا گفت: يکي از علت هاي سفر من به اروپا همين مساله بود. شروع تمرينات آماده سازي تيم ها با آغاز تمرينات تيم ملي تداخل دارد اما، قانون فيفا مي گويد که بازيکنان ملي بايد چند روز قبل از بازي هاي ملي به تيم هاي کشورشان بپيوندند. با اين وجود تصميم گرفتم که مذاکراتي را رو در رو با مديران و مربيان اين باشگاه ها انجام دهم و قطعا براي حل مشکل آندرانيک تيموريان با سران باشگاه بولتون مذاکره خواهيم کرد.
وي از احتمال سفرش به امارات در اين هفته خبر داد و به ايسنا گفت: لژيونرها بازيکنان بزرگ فوتبال ما هستند و نقشي تعيين کننده در نتايج تيم ملي دارند. پس از ارزيابي وضعيت لژيونرهاي حاضر در اروپا سه شنبه يا چهارشنبه اين هفته به امارات خواهم رفت و وضعيت بازيکنان حاضر در ليگ امارات را نيز بررسي خواهم کرد.
قلعه نوعي درباره اعلام شدن نامش به عنوان سرمربي تيم ب گفت: نمي دانم چه شد که پس از سفرم به آلمان از سوي دبير فدراسيون من به عنوان سرمربي اين تيم معرفي شدم. در حالي که پيش از اين کادري ديگر را براي اين تيم تعيين کرده بوديم. به هرحال در جلسه فردا با نبي در اين باره گفت وگو خواهيم کرد.
قلعه نوعي درباره زمان حضور بازيکنان لژيونر در تيم ملي گفت: قرار شد پس از دو هفته استراحت بازيکنان لژيونر به تيم ملي اضافه شوند. اما جواد نکونام به دليل اين که ليگ اسپانيا ديرتر تمام مي شود احتمالا با تاخيري چند روزه به تيم ملي اضافه خواهد شد، هر چند که قرار شد پس از مسجل شدن ماندن اوساسونا در ليگ اسپانيا او زودتر به تيم ملي بپيوندد.


 جواد کاظميان هافبک تيم الشعب :
 چهار تيم به من پيشنهاد داده اند  

 جواد کاظميان هافبک ايراني تيم فوتبال الشعب امارات در خصوص وضعيتش در فوتبال اين کشور  گفت : چهار تيم اماراتي از جمله تيم الشباب خواهان عقد قرارداد با من هستند که تا به حال به پيشنهاد آنها پاسخ روشني نداده ام.
وي افزود : از چهار تيم اماراتي پيشنهاداتي دريافت کرده ام که الشباب و الشعب هم جز آنها هستند. تا به اينک به هيچ کدام از اين تيم ها پاسخ روشني نداده ام. منتظر پايان فصل هستم تا تصميمي سنجيده بگيرم. در آن زمان به بهترين پيشنهاد پاسخ مثبت مي دهم.
وي در پاسخ به اين سئوال که  آيا اين احتمال وجود دارد که در پايان فصل به پرسپوليس بازگردد؟، خاطر نشان ساخت: همانطور که عنوان کردم تا پايان فصل هيچ تصميم خاصي ندارم. بهتر است مسابقات ليگ امارات تمام شود آن زمان مي توان خيلي راحت تر تصميم گيري کرد.
هافبک ايراني تيم فوتبال الشعب با مطلوب ارزيابي کردن حضور خود و علي سامره در اين تيم اماراتي اذعان داشت: من در فصل جاري 9 گل زده ام و 15 پاس گل داده ام که گمان نمي کنم براي يک مهاجم عملکرد بدي باشد. با اين حال بهتر است ديگران در خصوص کار من نظر بدهند.
کاظميان در خصوص زمان حضور خود در اردوي تيم ملي فوتبال ايران گفت: من نيز مانند ديگر بازيکنان هر زمان که تمرينات آغاز شود و نامم در فهرست تيم ملي باشد در اردو حضور پيدا مي کنم.وي تصريح کرد: نتيجه اي که تيم فوتبال الشعب در فصل جاري کسب کرده است براي اين تيم کمتر از کسب عنوان قهرماني نيست. تيمي که فصل گذشته در ليگ امارات نهم شده است و اين فصل به رده چهارم رسيده رشد داشته و قطعا مسوولان باشگاه از روند روبه رشد تيم رضايت دارند.


 محمدپولادگر رييس فدراسيون تکواندو :
 تکواندو ايران به افراد متکي نيست  

خبرنگاران پوشش دهنده مسابقات تکواندو قهرماني جهان سال 2007 در پکن در نشست مطبوعاتي با سيدمحمد پولادگر رييس فدراسيون تکواندو ايران، از تکواندو و تکواندوکاران ايراني سوال کردند.
در اين نشست که نخستين جلسه مطبوعاتي روساي فدراسيون هاي ورزشي مطرح جهان در خلال اين مسابقات بود، تعداد زيادي از خبرنگاران ايراني، چيني و ساير کشورها حضور داشتند.
نمايندگان رسانه هاي جمعي که به اعضاي تيم تکواندو مردان ايران به عنوان ستاره هاي مطرح اين رشته در جهان نگاه مي کردند، سووالات مختلفي از پولادگر پرسيدند.
پولادگر در پاسخ به سوالي درخصوص چگونگي پيکارهاي انتخابي تکواندوکاران ايران براي حضور درالمپيک 2008 پکن گفت: براي معرفي و انتخاب نفراتي که قرار است سهميه المپيک بگيرند يک پروسه زماني 4 ساله درنظر گرفته شده که اين زمان بلافاصله بعداز المپيک آتن شروع شده و هر بازيکني که در رويدادهاي رسمي، شامل مسابقات قهرماني جهاني، جام جهاني، قهرماني آسيا و ليگ هاي کشوري بهترين نتيجه را بگيرد، براي شرکت درالمپيک پکن انتخاب مي شود.
وي درخصوص ميزباني چيني ها گفت: تاکنون که ميزباني خوب بوده چرا که پکن خود را براي رويداد بزرگ المپيک آماده مي کند . هرچند فکر مي کنم همه به عنوان خانواده تکواندو بايد کمک کنيم که اين مسابقات هرچه بهتر برگزار شود و ما خود را هم ميهمان مي دانيم و هم ميزبان.
پولادگر درخصوص حضور بانوان تکواندوکار ايران گفت: تيم بانوان تاکنون سه دوره در مسابقات قهرماني جهان شرکت کرده است .البته تيم خانم ها به اندازه آقايان قدرتمند نيستند اما، تلاش مي کنيم که هر روز بهتر از ديروز بشود.
وي افزود: تيم زنان ما سال گذشته هم دو مدال در بازي هاي آسيايي بدست آورد و قطعا امسال تيم ما نسبت به سال هاي گذشته بهتر نتيجه مي گيرد و اميدواريم که بتوانند مدال هم کسب کنند. ولي هدف نهايي ما کسب سهيمه المپيک و حضور خانم ها دراين رويداد مهم جهاني است.
پولادگر در خصوص هادي ساعي قهرمان المپيکي ايران و نتيجه ضعيفش در بازي هاي آسيايي دوحه گفت: ساعي تکواندوکاي استثنايي است که سال گذشته توانست قهرمان آسيا شود اما، در دوحه با اختلاف کم و به دليل آسيب ديدگي از کسب مدال طلا بازماند و برنز گرفت. ساعي در حال حاضر به عرصه سياسي پيوسته و مردم تهران در انتخابات شوراي شهر تهران وي را به عنوان نماينده  خود انتخاب کردند.
وي درخصوص يوسف کرمي گفت: کرمي در المپيک آتن برنز گرفت اما، در قهرماني آسيا خوب ظاهر نشد ولي بعدا خودش را پيدا کرد و در بازي هاي دوحه توانست با قدرت مدال طلا بگيرد.
پولادگر سپس به بيان سابقه تکواندوکاران و ملي پوشان تيم ملي ايران در بخش مردان پرداخت و گفت: اعضاي تيم ايران قدرتمند هستند، حتي افرادي که براي اولين بار به عضويت تيم ملي درآمدند.
پولادگر در پايان سابقه اي از تکواندو ايران را تشريح کرد و اظهارداشت: تکواندو درايران به يک رشته محبوب خانواده ها تبديل شده و ما در ايران در دو بعد قهرماني و همگاني براي گسترش اين رشته فعاليت داريم. در بعد قهرماني ، قهرمانان ما همه تکواندوکاران حرفه اي هستند و فکر مي کنم در دنيا تنها کشوري هستيم که تکواندوکار حرفه اي داريم و براي حرفه اي کردن قهرمانان مسابقات ليگ را از 11 سال پيش شروع کرده ايم.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش