جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5478

مديرکل ورزش و جوانان يزد:
زيرساخت‎هاي ورزش استان يزد افزايش يابد


کشف 50 ميليارد تومان کالاي قاچاق در غرب استان تهران


خيز بلند خيرين سلامت شهرستان ري در گام اول


كلنگ‎زني 3 مركز درماني در شهرستان نـور


خبــر


در استان


 مديرکل ورزش و جوانان يزد:
  زيرساخت‎هاي ورزش استان يزد افزايش يابد 

 يزد - اکبر خيرخواه

مديرکل اداره ورزش و جوانان استان يزد گفت: براي جلب مشارکت بيشتر مردم و خانواده‏ها در امر ورزش بايد در سطح استان زيرساختهاي لازم افزايش يابد.مسعود شريعتي در مجمع سالانه هيات شنا، شيرجه و واترپلو يزد با بيان اينکه بيماري‌هاي قلبي، عروقي و ديابت در استان بسيار شايع است؛ افزود: اگر امکانات مناسب براي ورزش فراهم شود قطعا خانواده‌ها و مردم خيلي خوب از آنها استقبال مي‎کنند.وي ادامه داد: همه ما موظف هستيم تا با برنامه‌ريزيهاي دقيق و مدون نسبت به فراهم کردم امکانات لازم براي ارتقاي ورزش استان و افزايش حضور مردم فعاليتهاي شايسته را انجام دهيم .

اين مسئول تصريح کرد: از برنامه‏هاي مهم اداره کل ورزش و جوانان در سطح استان حمايت از تمام رشته‏ها و ورزشکاران است و در اين راستا نسبت به حمايت ويژه از 21 رشته ورزشي در استان فعاليتهاي خوبي انجام گرفته است.

مديرکل ورزش و جوانان يزد با اينکه در ورزش استان ظرفيتهاي خوبي وجود دارد تصريح کرد: هنوز در اين سالها موفق به کسب مدال آسيايي و المپيکي در رشته‌هاي ورزشي نشده‏ايم ولي با تلاش، برنامه‏ريزي و همت جمعي مي‏توان به آن رسيد.

شريعتي به اهميت فرهنگسازي در امر ورزش در سطح استان اشاره و خواستار تلاش مضاعف در اين بخش با همکاري متوليان فرهنگي و رسانه‏هاي مختلف گروهي شد.وي همچنين به ظرفيتهاي خوب و سوابق روشن ورزش شنا، شيرجه و واترپلو در استان يزد و خواستار برنامه‎ريزي براي ارتقاي اين رشته گرديد .استان يزد داراي 47 هيات ورزشي و 60 هزار ورزشکار سازمان يافته است و هيات شنا، شيرجه و واترپلو در مناطق مختلف استان فعال است .


 کشف 50 ميليارد تومان کالاي قاچاق در غرب استان تهران 

 رباط کريم – خبرنگار آفرينش

فرمانده انتظامي غرب استان تهران از کشف انواع کالاي قاچاق به ارزش بيش از 50 ميليارد تومان، طي سال جاري خبر داد.به گزازش خبرنگار ما، سردار محسن خانچرلي گفت: طي سال جاري، ماموران انتظامي استان با اجراي طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا موفق به شناسايي چندين محل، انبار، سوله و سردخانه و همچنين توقيف 529 دستگاه خودروي حامل کالاي قاچاق شدند.وي افزود: مأموران با انجام اقدامات فني و اطلاعاتي در اين مدت، محلهاي دپوي کالاهاي قاچاق را در شهرستانهاي قدس، ملارد، اسلامشهر، بهارستان،شهريار و رباط کريم شناسايي و پس از کسب مجوز قضائي مورد بازرسي قرار دادند.

فرمانده انتظامي غرب استان تهران با اشاره به افزايش 77 درصدي کشف کالاي قاچاق نسبت به مدت مشابه در سال قبل، تصريح کرد: با اجراي اين طرح، انواع کالاهاي قاچاق از قبيل: لوازم خانگي، البسه، سيگار، پتو، لوازم آرايشي بهداشتي و کولر گازي توسط ماموران پليس کشف شد.

سردار خانچرلي بيان داشت: کشف داروهاي غيرمجاز،چاي، فيلتر روغن، انواع لوازم آشپزخانه و ساير کالاهاي قاچاق از ديگر توفيقات پليس در عرصه مبارزه با کالاي قاچاق طي سال جاري بوده است.

وي ارزش ريالي کالاهاي قاچاق کشف شده طي اين مدت را 50 ميليارد و 211 ميليون تومان عنوان و تصريح کرد: همچنين820 پرونده در اين راستا تشکيل و جهت رسيدگي به مراجع قضائي ارسال شده است.

سردار خانچرلي با اشاره به اين که در اين زمينه يک هزار و 86 قاچاقچي دستگير شدند، بيان داشت: متهمان با تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شدند.وي بيان داشت: با توجه به ويژگيهاي خاص مناطق غرب استان تهران و دارا بودن باغات و سوله‎هاي متعدد، جاذبه و زمينه براي دپوي سوخت قاچاق در اين منطقه وجود دارد که به همين جهت، پليس غرب استان تهران برنامه ويژه‏اي براي مقابله با اين امر در نظر گرفته و به صورت مستمر طرحهاي کنترلي مبارزه با کالاي قاچاق را در دستور کار خود قرار مي‏دهد.

فرمانده انتظامي غرب استان تهران در پايان با بيان اينکه پديده قاچاق به اقتصاد کشور ضربه مي‏زند، خاطرنشان کرد: تمام سعي و تلاش پليس بر اين است با همکاري و همدلي مردم و ديگر سازمانهاي مرتبط بتواند اين پديده را به حداقل رسانده و آن را به صورت ريشه‏اي برطرف کند.


 خيز بلند خيرين سلامت شهرستان ري در گام اول 

 شهر ري – رضا فغاني

نخستين مجمع خيرين سلامت شهرستان ري با حضور پرشور خيرين و مديران اين شهرستان برگزار شد.به گزارش آفرينش، در اين مجمع خيرين شهرستان ري با اهداي بيش از 70 ميليارد ريال اعتبار به خريد، ساخت، تجهيز مراکز درماني و پايگاه‌هاي حوزه سلامت اين شهرستان همت گماردند.جمالي‎پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ويژه شهرستان ري در اين مراسم با قدرداني از مجموعه خيرين اين شهرستان، سلامتي را نعمت الهي دانست و با تاکيد بر حفظ اين موهبت الهي گفت: خدواند متعال به هر فرد يا نهادي سعادت کمک و انفاق را اعطاء نمي‏کند و حرکت خيرين در کارهاي خير، علاوه بر رضايتمندي و رفاه مردم، خشنودي خداوند را نيز به همراه دارد.

فرماندار ري خيرخواهي و انفاق را از جمله ضروريات جامعه اسلامي عنوان کرد و افزود: جامعه امروز ما نياز به خيرخواهي دارد و همه بايد درحد توان به تحقق اين موضوع کمک کنند.حجت‏الاسلام و المسلمين عبدالعلي استيري، امام جمعه حسن‏آباد نيز در اين مراسم از برپاکنندگان اين مراسم قدرداني كرد.

دکتر توانا، رئيس مجمع خيرين سلامت استان تهران نيز با اظهار خرسندي از شكل‎گيري اين مجمع، برپايي اولين همايش خيرين سلامت شهرستان ري را در سطح شهرستانهاي استان تهران بي‏نظير عنوان کرد و از آمادگي مجمع استان تهران در تخصيص اعتبار به شهرستان ري درراستاي نوسازي پايگاههاي بهداشتي و به ويژه مراکر اورژانس شهرستان ري خبر داد.

دکتر فاطمه تاجيک، مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان ري نيز در اين مراسم، هدف از تشکيل مجمع خيرين سلامت اين شهرستان را يکپارچه‏سازي خيرين، جلب مشارکت و مديريت کمکهاي مردمي در جهت ارتقا و بهبود وضعيت بهداشت و درمان شهرستان عنوان کرد.وي گفت: مديران و مسئولين ادارات و نهادهاي اجرايي شهرستان، بخشداران، شهرداران و اعضاي شوراي اسلامي شهرها، ائمه جمعه و جماعت، صنعتگران، اهالي رسانه، هنرمندان و جمع کثيري از معتمدين و خيرين سلامت شهرستان در مجمع خيرين سلامت شهرستان حضور پيدا کرده‏اند تا هرکدام به نحوي درراستاي تحقق اهداف مجمع ياري‏رسان باشند.

اين گزارش حاکي است در نخستين مجمع خيرين سلامت شهرستان ري که معاونين فرماندار، بخشداران، دادستان عمومي و انقلاب، شهرداران منطقه 20 و حسن‏آباد، روساي ادارات، اتاق‌اصناف و اتحاديه‌هاي صنفي، ورزشکاران، هنرمندان، پزشکان، خبرنگاران، دهياران و گروه‌هاي مختلف مردمي اين شهرستان نيز حضور داشتند، علاوه بر هداياي مالي، کمکهاي ادارات، نهادها و خيرين در زمينه‌هايي‌ همچون خريد و اعطاي زمين و ساختمان، تهيه وسايل پزشکي و... به حوزه سلامت و درمان مناطق مختلف شهري و روستايي شهرستان ري اعطا شد.


 كلنگ‎زني 3 مركز درماني در شهرستان نـور  

 ساري - سامع

با حضور نماينده مردم نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران و جمعي ازمديران شهرستان، مراسم كلنگ‏زني مراكز شبانه‏روزي چمستان، رويان و لاويج برگزار شد.

با حضور نماينده مردم نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران و جمعي ازمديران شهرستان، مراسم كلنگ‏زني مراكز شبانه‏روزي چمستان، رويان و لاويج برگزار شد.

دكتر قاسم جان‏بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين مراسم اظهار داشت: مركز شبانه‏روزي در زميني به مساحت هزار متر مربع و در دوطبقه ساخته مي‏شود.رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران تاكيد كرد: درصورت حمايت خيرين سلامت در اجراي اين طرحهاي عمراني، اميدواريم مجوزهاي لازم را جهت افزايش بنا در مركز شبانه‎روزي چمستان براي ارائه خدمات درماني و بهداشتي تا دو هزار متر مربع بگيريم.


 خبــر 

 رئيس کل دادگستري استان البرز مطرح کرد؛

توليدکننده نبايد دغدغه‌اي جز توليد داشته باشد

کرج - خاکپور

رئيس کل دادگستري استان البرز مطرح کرد: توليدکننده نبايد دغدغه‌اي جز توليد داشته باشد.

احمد فاضليان؛ رئيس کل دادگستري و معاونان وي، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان، اعضاي شوراي قضايي استان البرز، روساي دادگستري و دادستان‌هاي شهرستانهاي استان البرز با حضور در شهرک صنعتي نظرآباد و سپهر اين شهرستان، ضمن بازديد از مجتمع‌هاي توليدي و صنعتي مختلف در جريان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند.

رئيس کل دادگستري استان البرز در حاشيه اين ديدار با اشاره به اينکه ايجاد اشتغال و توليد، زمينه‎ساز جامعه‌اي امن است تصريح کرد: امنيت سرمايه‌گذاري يکي از بنيادي‌ترين لازمه‎هاي فعاليت‌هاي اقتصادي است که دستگاه قضايي در تامين آن نقش زيادي دارد.

وي با اشاره به فعاليت کميته حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري در استان البرز گفت: همواره يکي از سياست‌هاي اين کميته حمايت همه‏جانبه از سرمايه‌گذاري مشروع و قانوني بوده تا فعالان اقتصادي در فضايي امن به فعاليت ادامه دهند.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز با تقدير از فعالان اقتصادي استان که توانسته‌اند به‌رغم شرايط سخت اقتصادي، صنعت را سرپا نگه دارند، اظهار داشت: دستگاه قضايي اين آمادگي را دارد تا براي انجام رسالت خود و کاهش فشار بر فعالان عرصه توليد، حمايت خود را داشته باشد و به حل مشکلات در سريعترين زمان کمک کند.

وي با تاکيد بر اينکه مهمترين اولويت استان البرز، تقويت بخش صنعت است تا زمينه براي پيشرفت و توسعه پايدار استان فراهم باشد، ابراز اميدواري کرد که با همدلي همه دستگاه‌هاي متولي، شرايط مساعدتري در استان ايجاد شود.

فاضليان گلايه‏هايي که در اظهارات فعالان صنعتي در مورد عدم حمايت دولت مطرح شد را بخشي از مشکلات فعالان عرصه توليد دانست که اراده مستحکم فعالان به مبارزه با آن رفته است و تصريح کرد: استان البرز با توجه به پتانسيلهاي موجود، آينده روشني پيش‏روي خود دارد و دستگاه قضايي نيز پابه پاي فعالان عرصه توليد و صنعت، تلاش خواهد کرد موانع، اراده پولادين سرمايه‏گذاران را سست نکند.

وي اضافه کرد: توليدکننده نبايد دغدغه‌اي جز توليد داشته باشد؛ بخشي از مشکلات توليدکنندگان در حوزه قوانين و بخشنامه‌هاست که بايد تسهيل و به روز شوند.

رئيس کل دادگستري استان البرز در پايان با انتقاد از نبود برنامه مدون در دستگاه‌هاي اجرايي براي حل معضل بيکاري جوانان، گفت: امروز امر به معروفي بالاتر از توليد نيست؛ متاسفانه با وجود جوانان تحصيلکرده بيکار که به دغدغه اساسي خانواده‌هاي ايراني تبديل شده‏اند برنامه جامعي نيست و دستگاه‌هاي متولي دچار شعارزدگي هستند.

حاجي‏رضا شاکرمي، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان نيز با برشمردن مشکلات عمده‏اي که گريبانگير صنعتگران و توليدکنندگان است، اظهار داشت: کمبود نقدينگي، سود و جريمه وامهاي بانکي، نوسانات ارزي و برخي بخشنامه‏هاي دست و پاگير توسط دولت از عمده اين مشکلات هستند.

اين عضو شوراي گفت وگو افزود: دولت بايد از درآمدهاي نفتي صرفا براي سرمايه‏گذاري استفاده کند و بودجه هزينه‌هاي جاري را از طريق ماليات تامين کند. وي با اشاره به فعاليت کميته حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري توضيح داد: فعاليت اين کميته در دو سال اخير منجر به حل مشکلات بيش از 150 شرکت شده است. شاکرمي تاکيد کرد: اعتقاد دستگاه قضايي اين است که هرچقدر اشتغال و توليد بيشتر باشد در مقابل جرم نيز کاهش مي‌يابد که بررسي انجام شده در دادسراي کرج نيز مويد اين موضوع است براي اينکه مطالعات نشان داد 94 درصد زندانيان داراي شغل کاذب يا بيکار هستند و 84 درصد نيز مجرد هستند.

اجراي طرح کاهش آسيب‏هاي اجتماعي در البرز

كرج - خاكپور

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداري البرز از اختصاص 2 ميليارد و 600 ميليون تومان جهت اجراي طرح کاهش آسيبهاي اجتماعي البرز در 12 دستگاههاي اجرايي اين استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي استانداري البرز، فتح‌ا... حقيقي با اعلام اين خبر افزود: در مرحله نخست اين اعتبار به 12 دستگاه اختصاص پيدا خواهد کرد و انتظار مي‏رود دستگاهها با تشکيل کميته ويژه‏اي در اين زمينه طرحها و برنامه‏هاي خود را به ستاد استاني (هيات انديشه‏ورز) اعلام نمايند چرا که هزينه‏کرد اعتبار مذکور منوط به تصويب طرحها در هيات انديشه‏ورز استان است.وي با اشاره به ضرورت تحقق دغدغه مقام معظم رهبري در بحث کاهش آسيبهاي اجتماعي تصريح کرد: مديران استان براي جذب سهم خود از شوراي اجتماعي کشور تلاش ويژه‏اي داشته باشند.معاون استاندار افزود: به منظور رفع آسيبهاي اجتماعي هيات انديشه‏ورز در استان با مشارکت اساتيد دانشگاه و صاحبنظران تشکيل شده است.حقيقي گفت: پنج آسيب اجتماعي که دغدغه مقام معظم رهبري است در بحث مبارزه با مواد مخدر، رفع حاشيه‎نشيني،کاهش طلاق، مبارزه با فساد اخلاقي و آسيبهاي اجتماعي بايد در طرحهاي استاني ديده شود.

وي افزود: در حال حاضر 60 منطقه حاشيه‏نشين و سکونتگاه غيررسمي در استان شناسايي شده است که با همکاري راه و شهرسازي بايد سامان‎دهي جامعي در اين زمينه صورت گيرد؛ ضمن اينكه 17 نقطه با مشکلات اجتماعي عديده‏اي مواجه هستند.

صدور حکم براي کلاهبرداران 10ميليارد توماني

کرج – خاکپور

احکام پرونده چهار کلاهبردار که با جعل سند و تصرف مال غير، اقدام به کلاهبرداري مي‌کردند، صادر شد.صادق حسنوند، رئيس شعبه 112 دادگاه کيفري 2 شهرستان کرج از صدور احکام پرونده 10 ميليارد توماني خبر داد و گفت: اين پرونده از سال 92 مطرح و در دستور کار قرار گرفت که با توجه به حجم بالاي کلاهبرداري‌ها، جمع‌آوري اسناد و مدارک و استماع اظهارات شاکيان و متهمان، رسيدگي به آن طولاني شد.

وي درباره موضوع پرونده و تعداد شاکيان و متهمان آن، توضيح داد: اين پرونده 34 شاکي و 4 متهم دارد که در آن متهمان با عناوين مختلف اقدام به انواع جعل (چک، امضا و اسناد رسمي)، استفاده از اسناد مجعول، تصرف عدواني، انتقال مال غير، پرداخت رشوه، خيانت در امانت، پرداخت رشوه و کلاهبرداري کرده‌اند. رئيس شعبه 112 دادگاه کيفري 2 کرج، حجم ريالي اين پرونده را 100 ميليارد ريال عنوان کرد و اظهار داشت: اين پرونده متشکل از 8 جلد و 3 هزار برگ سند است و در آن علاوه بر اين چهار متهم، تعدادي از مقامات رسمي دخيل نيز تعليق شده‌اند. وي اضافه کرد: متهمان اين پرونده که يک وکيل نيز در بين آن‌ها حضور دارد به دليل اعمال مجرمانه در ملارد و کرج به حبس طولاني مدت تعزيري، منع اشتغال به وکالت، منع اقامت (در شهرستان‌هاي کرج، فرديس، شهريار و ملارد) جزاي نقدي، رد مال و معدوم کردن اسناد مجعول متهم شده‌اند.


 در استان 

 بازديد شهردار و فرماندار ملارد از روند پيشرفت عمليات عمراني ساختمان جديد فرمانداري

ملارد - برزگر

شهردار ملارد و فرماندار شهرستان ملارد به همراه معاونت فني عمراني شهرداري ملارد و معاونين اداري مالي و عمراني فرمانداري ملارد از روند پشرفت عمليات عمراني ساختمان جديد فرمانداري ملارد در شهرک اداري بازديد به عمل آوردند.

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري ملارد، مهندس علي‏اکبر خراساني شهردار ملارد و مهندس بهمن خطيبي فرماندار شهرستان ملارد به همراه مهندس علي سلگي معاونت فني عمراني شهرداري ملارد و معاونين اداري مالي و عمراني فرمانداري از روند پشرفت عمليات عمراني ساختمان جديد فرمانداري ملارد در شهرک اداري اين شهر بازديد به عمل آوردند.

به گفته مهندس سلگي در اين بازديد فرماندار به همراه شهردار از روند پيشرفت ساختمان و محوطه ساختمان در حال احداث فرمانداري بازديد نمودند.

برگزاري كارگاه پيشرفته علم‏سنجي منطقه يك آمايش كشور در دانشگاه علوم پزشكي مازندران

ساري - سامع

اولين كارگاه پيشرفته علم سنجي در منطقه يك آمايش كشور در شهر ساري برگزار گرديد.

دكتر كبيري؛ رئيس مركز توسعه و هماهنگي اطلاعات و انتشارات علمي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مراسم افتتاح كارگاه پيشرفته علم‏سنجي منطقه يك آمايش كشور كه در ساري برگزار شد، طي سخناني به ضرورت استخراج و بررسي توليدات علمي و شاخصهاي علم‏سنجي مطالبي تاكيد نمودند.

در ادامه دكتر امين‏پور رئيس گروه علم‏سنجي و انتشارات معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت و دكتر احمدعلي عنايتي معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران سخناني را ايراد كردند.

گفتني است اين كارگاه آموزشي با حضور مسئولين و كارشناسان معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و 36 نفر از مديران پژوهشي و كارشناسان علم‏سنجي و اعضاي هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشكي مازندران، بابل، گيلان،گلستان،سمنان و شاهرود در سالن كنفرانس معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه به مدت 2 روز برگزار شد كه شركت‏كنندگان ضمن آشنايي با روند توليدات علمي و مقايسه شاخصهاي علم سنجي دانشگاههاي علوم پزشكي منطقه آمايشي يك كشور با موضوعات متنوعي شامل مفاهيم و كاربردهاي علم‏سنجي، شاخصها و ابزارهاي نوين علم‏سنجي، شيوه‏هاي استخراج گزارشات استنادي از پايگاههاي اطلاعاتي معتبر، اخلاق نشر و انواع سوءرفتارهاي پژوهشي و همچنين شيوه‏هاي شناسايي مجلات معتبر، نامعتبر و جعلي به صورت تعاملي آشنا مي‏شوند.

فيلمسازان هرمزگان براي آموزش و پرورش دست به دوربين مي‏شوند

بندرعباس - شهين صادقي

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از فيلمسازان استان براي شرکت در جشنواره ملي فيلم کوتاه ارزشيابي کيفي-توصيفي دعوت کرد.

ايرج بيت‌اللهي دراين باره گفت: دبيرخانه ارزشيابي کيفي- توصيفي در نظر دارد در سال تحصيلي 96-95 درراستاي بهبود کيفي ارزشيابي در سطح مدارس ابتدايي، وتغيير نگرش مديران، معلمان و اولياء و ايجاد زمينه يادگيري بهينه در دانش‏‎آموزان اقدام به برگزاري اولين جشنواره ملي فيلم کوتاه با محوريت ارزشيابي کيفي - توصيفي نمايد.

وي ادامه داد: اين جشنواره در 12 بخش موضوعي و در دو گروه فرهنگيانو آزاد برگزار خواهد شد.

معاون آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاري اين جشنواره در دو سطح استاني و ملي و راهيابي آثار برگزيده استاني به بخش کشوري، مهلت ارسال آثار به مراکز استانها را بيست وهشتم فروردين 96 و مهلت ارسال آثار برگزيده استاني به دبيرخانه کشوري را هفته دوم ارديبهشت 96 اعلام کرد.

بيت‏اللهي همچنين گفت: شرکت‎کنندگان مي‌توانند تنها در يکي از بخشهاي جشنواره شرکت نمايند و فيلم تهيه شده براي اولين بار توليد شده و در جشنواره ديگري شرکت نکرده باشد.

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان با تاکيد بر اينکه فيلمهاي مربوط به جشنواره طراحي آموزشي و محتواي الکترونيکي قابل پذيرش نمي‎باشد، خاطرنشان کرد: امکان ارسال مجدد و اصلاح فيلم وجود ندارد و هر شرکت‌کننده تنها مجاز به ارسال يک فيلم کوتاه مي‌باشد.

وي اضافه کرد: زمان لازم براي ارائه اثر 20 دقيقه مي‌باشد و فايلهاي داراي نقص فني و يا مغاير با موارد مطرح شده در مرحله انتخاب آثار شرکت داده نخواهند شد.

بيت‌اللهي خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان بايد آثار خود را در قالب لوح فشرده(DVD) به معاونت آموزش ابتدايي ادارات کل آموزش ابتدايي ادارات کل آموزش و پرورش مراکز استانها ارسال نمايند.

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به نحوه دريافت آثار يادآور شد: کارگروه معاونت آموزش ابتدايي با کمک داوران استاني و رابط دبيرخانه ارزشيابي کيفي- توصيفي در استانها، بعد از داوري آثار دريافتي در سطح استان مربوطه، دو نمونه از آثار برگزيده (يک اثر از بخش همکاران فرهنگي و يک اثر از بخش آزاد) را به دبيرخانه کشوري ارزشيابي کيفي – توصيفي مستقر در استان البرز ارسال نمايند.

وي در پايان گفت: آثار در دو بخش همکاران فرهنگي و بخش آزاد شرکت داده مي‌شوند.

توليد 50 هزار درختچه مقاوم به کم‎آبي در اروميه

اروميه- صديقي

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اروميه گفت: 50 هزار درخت و درختچه مقاوم به کم‎‌آبي براي کاشت در پارکهاي اين شهر توليد شد.

علي شايگان با اشاره به کاشت اين درختچه‎ها در سال آينده افزود: کاهش هزينه مصرف بهينه آب مقابله با ريزگردها و آلودگي هوا در سطح شهر اروميه از اهداف اين سازمان در توليد و گلداني کردن درختان و درختچه‎هاي مقاوم به کم‎آبي است.وي اضافه کرد: درختان و درختچه‎هاي زينتي نقش جدي در زيبايي چهره شهر دارند و کاشت درختان يکي از نيازهاي ضروري و پديده‎هاي مطلوب زندگي شهرنشيني است.وي اظهار کرد: توسعه روزافزون شهري و زندگي شهرنشيني آثار نامطلوبي در حيات شهروندان دارد و با توسعه فضاهاي سبز شهر اروميه درصدد کاهش اثرات اين عوامل نامطلوب هستيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي