جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5478

دبيرکل کانون بانکها خبر داد؛
سقف تسهيلات 300 ميليوني براي کسبه پلاسکو يکسان نيست

رئيس اتحاديه طلا و جواهر اعلام کرد:
متعادل شدن قيمت طلا و سکه در بازار داخلي


تريبون


نهادهاي مالي


خبــر


 دبيرکل کانون بانکها خبر داد؛
 سقف تسهيلات 300 ميليوني براي کسبه پلاسکو يکسان نيست 

 دبيرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباري گفت: سقف تسهيلات 300 ميليوني براي همه کسبه ساختمان پلاسکو يکسان نيست.به گزارش صدا و سيما؛ محمدرضا جمشيدي افزود : پرداخت اين تسهيلات در صورت آمادگي تضامين، 10روزه پرداخت مي شود.وي با اشاره به تصميمات هيات وزيران درباره جبران خسارت و حمايت از اصناف و کارگران خسارت ديده در حادثه آتش سوزي ساختمان پلاسکو گفت: بانک‌ها دوسال به واحدهاي تجاري ساختمان پلاسکو مهلت بازپرداخت تسهيلات گذشته خود را دارند و همه ‌جرايم و هزينه ديرکرد آنها بخشيده مي شود.

جمشيدي اضافه کرد : 50 درصد سود تسهيلات اين کسبه به وسيله بانک‌ها و 50 درصد باقيمانده نيز بوسيله دولت پرداخت مي شود اما در بانک هاي خصوصي پرداخت 50 درصد سود تسهيلات بايد با رضايت صاحبان سهام اين بانک ها باشد.

محمدرضاجمشيدي گفت: مديران کل بانک هاي دولتي و خصوصي جلسه اي براي بررسي اين موضوع دارند.

وي افزود : بازپرداخت ‌تسهيلات 300 ميليون توماني 48 ماهه و به صورت يک سال دوره تنفس و 36 ماه دوره بازپرداخت است.

جمشيدي گفت: تسهيلات بانکي اصناف پلاسکو، همچنان جزء بدهي آنان است اما سود و جرائم آنان بخشيده مي شود.

دبير کل کانون بانک ها و موسسات اعتباري افزود : سابقه بدهي معوق کسبه پلاسکو به بانک ها براي دريافت تسهيلات جديد پاک مي شود و اگر اين کسبه وثيقه ملکي نداشته باشند مي توانند سفته ارائه دهند به اين شرط که ضامن هاي معتبر پشت سفته آنها را امضاء کنند.

مراجعه 1090 کارگر پلاسکو براي دريافت بيمه بيکاري

يک مقام مسئول از مراجعه 1090 نفر براي دريافت بيمه بيکاري ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: کارگران فاقد سابقه بيمه نيز، به مدت چهار ماه تحت پوشش بيمه بيکاري قرار خواهند گرفت.

حاتم شاکرمي درباره آخرين وضعيت برقراري بيمه بيکاري کارگران بيکارشده ساختمان پلاسکو تهران، گفت: طي چند روز گذشته با هماهنگي شعبه 26 تأمين اجتماعي، در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي جنوب غرب تهران واقع در خيابان 30تير تقاطع سرهنگ سخايي، از کارگران بيکار شده اين ساختمان تجاري، ثبت‌نام به عمل مي‌آيد.

وي با يادآوري اينکه 7 ايستگاه تقاضاي بيمه بيکاري در اين محل تشکيل شده است، افزود: تاکنون حدود 1090 نفر براي دريافت بيمه بيکاري به اين محل مراجعه کردند و از آنها ثبت‌نام به عمل آمده است.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران ادامه داد: خوشبختانه حدود 700 نفر از اين تعداد، داراي سابقه بيمه هستند و از نظر برقراري بيمه بيکاري مشکلي وجود ندارد. اين افراد براي افتتاح حساب، به تأمين اجتماعي معرفي شده و تاکنون براي تعداد زيادي از اين 700 نفر حساب بانکي افتتاح شده است.

شاکرمي تصريح کرد: حدود 252 نفر از مراجعه‌کنندگان فاقد بيمه و حدود 140 نفر نيز داراي بيمه‌هاي اختياري بوده‌اند که اين افراد نيز، تحت پوشش بيمه بيکاري قرار خواهند گرفت، اما در خصوص مراجعيني که فاقد بيمه بيکاري هستند، بايد بررسي‌هاي بيشتري صورت گيرد و با هماهنگي کارفرمايان اين کارگران، صحت گفتار آنها نيز محرز شود.

وي درباره زمان مقرري بيمه بيکاري اين افراد نيز گفت: طبق مصوبه هيأت دولت، کارگران ساختمان پلاسکو که فاقد بيمه بودند، چهار ماه بيمه بيکاري دريافت مي‌کنند و ساير مراجعه‌کنندگان نيز به تناسب ميزان پرداختي و سابقه بيمه آنها، مشمول بيمه بيکاري مي‌شوند.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران با بيان اينکه ساختمان فروشگاه قدس در مولوي به عنوان محل جديد جايگزين ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: پيش‌بيني مي‌کنيم تا چهار ماه آينده کارگران بيکار شده ساختمان پلاسکو در محل جديد مشغول فعاليت شوند.

شاکرمي تصريح کرد: شهرک پوشاک در قرچک نيز براي واحدهاي توليدي اين ساختمان در نظر گرفته شده است؛ هر چند طبق گفته هيأت مديره ساختمان پلاسکو، عمده فعالان اين ساختمان، خرده‌فروش و بنکدار بودند و تعداد کمي از آنها توليدي داشته‌اند.

بيمه شدگان اختياري 4 ماه حقوق و مزايا مي گيرند

ناهيد حيدري مديرکل تامين اجتماعي غرب تهران نيز در اين برنامه گفت: بلافاصله پس از حادثه آتش سوزي پلاسکو، ستاد بحراني در شعبه 26 خيابان 30 تيردرسطح استان تشکيل و پرداخت مقرري بيکاري تعيين شد.

وي افزود : در روز اول 65 پرونده تعيين تکليف شد و تا امروز حکم 500 پرونده آماده شده و 400 پرونده ديگر در دست بررسي است.

حيدري اضافه کرد : در بين مراجعين عده اي بيمه شده اختياري بودند که بيمه بيکاري به آنها تعلق نمي گرفت اما براساس مصوبه دولت به مدت 4 ماه بيمه شدند و حقوق بيکاري آنها از زمان وقوع حادثه يعني از 30 دي به مدت 4 ماه برقرار خواهد شد.

وي گفت: در ساختمان پلاسکو 560 واحد تجاري وجود داشت که از اين تعداد 288 واحد کد تجاري دارند و براي کارگران خود حق بيمه پرداخت مي کردند.

حيدري افزود : برخي از اين واحدها بدهي داشتند که جرايم آنها بخشوده شده اما اصل مبلغ حق بيمه بايد پرداخت شود.

مديرکل تامين اجتماعي غرب تهران گفت : بازماندگان جان باختگان حادثه ساختمان پلاسکو با مراجعه به شعبه 2 سازمان تامين اجتماعي غرب تهران و با تشکيل پرونده، خدمات بيمه مستمري بازماندگان دريافت مي کنند.

صنعت بيمه 45 ميليارد تومان خسارت ديد

پورکيايي، مديرعامل بيمه ايران نيز در اين برنامه با بيان اينکه 210 واحد از 560 واحد پلاسکو بيمه بودند گفت : 125 واحد بيمه ايران بودند که از اين تعداد 58 واحد بيمه خود را دريافت کرده اند.

وي افزود: باقي مانده اين واحد ها مربوط به ساختمان پنج طبقه پشت ساختمان پلاسکو است که بايد کارشناسي شوند اما اکنون امکان اين کار وجود ندارد.

پورکيايي گفت : در اين حادثه دلخراش صنعت بيمه حدود 45 ميليارد تومان دچار خسارت شده که 32 ميليارد تومان آن مربوط به بيمه ايران است.

وي اضافه کرد : بيمه نامه جامع را اصناف به صورت قسطي مي توانند بخرند و براي هر 500 ميليون تومان بين يک تا يک و نيم ميليون تومان مي پردازند.

پورکيايي گفت : تا کنون 200 تا 300 هزار نفر از اصناف بيمه نامه جامع را خريداري کرده اند.

آخرين وضعيت وصل گاز ساختمان‌هاي اطراف پلاسکو

سخنگوي شرکت ملي گاز ايران درباره زمان وصل گاز ساختمان‌هاي اطراف پلاسکو اعلام کرد که براي وصل گاز اين ساختمان‌ها منتظر اعلام ستاد مديريت بحران هستيم.

مجيد بوجارزاده با اشاره به آتش سوزي ساختمان پلاسکو اظهار کرد: گاز ساختمان‌هاي اطراف پلاسکو از همان روز نخست قطع شد تا مشکلي در اين زمينه پيش نيايد.

وي افزود: به طور کلي گاز 15 واحد تجاري قطع شد که قرار بود تا پايان آواربرداري و اعلام ستاد مديريت بحران وصل نشود، اکنون که به پايان آواربرداري ساختمان پلاسکو نزديک مي شويم، گاز ساختمان‌هاي اطراف همچنان قطع است و براي وصل کردن آن منتظر اعلام ستاد مديريت بحران هستيم.


 رئيس اتحاديه طلا و جواهر اعلام کرد:
 متعادل شدن قيمت طلا و سکه در بازار داخلي 

 رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران ضمن تحليل بازار خارجي و داخلي طلا عنوان کرد که بازار داخلي طلا و سکه شکل تعادلي پيدا کرده و تقاضاي اضافي در بازار وجود ندارد.

محمد کشتي آراي در گفت‌وگو با ايسنا، ‌ گفت:‌ با شروع سال 2017 در سه هفته پياپي قيمت جهاني طلا روند افزايشي پيدا کرد که علت اين افزايش قيمت به تحولات سياسي در آمريکا و انتقال قدرت مربوط مي‌شد.

وي ادامه داد: انتظار مي‌رفت که با اين تحولات موج جديدي به لحاظ اقتصادي در بازارهاي جهاني ايجاد شود اما اين اتفاق به شکل برعکس رخ داد و طي يک هفته اخير به دليل انتقال قدرت در آمريکا و تثبيت رئيس جمهور جديد ارزش دلار صعودي شد.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر ادامه داد: اين روند نشان مي‌دهد که اقتصاد آمريکا به سمت توليد در بازار داخلي مي‌رود که باعث افزايش قيمت دلار شده و از طرفي هم به دنبال آن قيمت طلا در بازارهاي جهاني به سمت کاهش حرکت کرده است، به گونه‌اي که در يک هفته گذشته به طور متوسط قيمت جهاني طلا 25 دلار کاهش پيدا کرد.کشتي آراي همچنين با اشاره به وضعيت طلا و سکه در بازار داخلي گفت: در بازار داخلي نيز با توجه به همين مسائل قيمت دلار در مقابل ارزهاي ديگر افزايش پيدا کرد و بنابراين به ميزاني که قيمت جهاني طلا در بازارهاي بين المللي کاهش پيدا کرد در بازار داخلي کاهش نيافت.

وي تصريح کرد: درمجموع با توجه به روندي که براي قيمت طلا طي دو سه هفته گذشته اتفاق افتاده، ميل به خريد طلا و سکه در بازار داخلي کاهش پيدا کرده است و مي‌توان گفت در حال حاضر بازار شکل تعادلي پيدا کرده است. به اين معني که به اندازه مصرف خريد صورت مي‌گيرد و تقاضاي اضافي در بازار وجود ندارد.


 تريبون 

 پاسخ وزير ارتباطات به منتقدان کم‌فروشي اينترنت

وزير ارتباطات تاکيد دارد تنها مرجعي که مي‌تواند ميزان مصرف اينترنت مشترکان را به طور آنلاين بررسي کند، سازمان تنظيم مقررات است.

محمود واعظي در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به سوالي مبني بر اظهارات اخير رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان درباره احتمال کم‌فروشي اينترنت و تقلب اپراتورهاي موبايل اظهار کرد: نمي‌دانم که ايشان اين اطلاعات را از کجا آورده‌اند اما به نظر مي‌رسد اين صحبت‌ها از جانب هر فردي که مطرح شده، بدون مطالعه صورت گرفته است.

عضو کابينه دولت يازدهم همچنين عنوان کرد: تنها جايي که دسترسي دارد بررسي کند آيا اپراتورها کم‌فروشي مي‌کنند يا خير سازمان تنظيم مقررات ارتباطات راديويي است که اين سازمان حتي نرم‌افزاري به منظور بررسي در لحظه حجم مصرفي مشترکان طراحي کرده و براي استفاده کاربران برروي سايت خود قرار داده است.

واعظي همچنين اظهار کرد: آنهايي که مي‌گويند کم‌فروشي صورت مي‌گيرد بايد به اين نکته توجه داشته باشند که در گذشته مشترکان چند عکس و يا مطلب مکتوب را دانلود مي‌کردند و حجم اينترنت آنها براي مدت بيشتري دوام مي‌آورد اما اکنون همين که سه تا چهار فايل ويدئويي دانلود مي‌شود، چند برابر فايل‌هاي عکس و مکتوب حجم مصرف مي‌شود.

وي در عين حال تاکيد کرد: راهکار در اين حوزه آن است که آگاهي مردم افزايش يابد اما با اين وجود اگر همچنان مشترکي احساس مشکل کرد، سامانه 195 وزارت ارتباطات آمادگي رسيدگي فوري به اين موضوع را دارد.

چندي پيش رئيس سازمان حمايت اينگونه عنوان کرده بود که بر اساس شکايت هاي مردمي احتمال کم فروشي در اينترنت وجود داشته و از سوي ديگر ممکن است اپراتورهاي تلفن همراه به هنگام برقراري تماس تقلب هايي نيز داشته باشند.

محمود نوابي همچنين گفته بود: شکاياتي در زمينه کم‌فروشي اينترنت به سازمان رسيده و در حال بررسي آنها هستيم.

وي در عين حال از اپراتورهاي تلفن همراه نيز ياد کرده و اينگونه اظهار کرده بود که براي تماس تلفني با گوشي‌هاي تلفن همراه نيز گزارشاتي رسيده که بر اساس آنها احتمال تقلب يا تخلف اپراتورهاي تلفن همراه وجود دارد به گونه‌اي که مشتريان براي يک تماس دو بار بايد با تلفن همراه خود سعي کنند تا ارتباطي را برقرار کنند اما در مرحله نخست صدا به صورت يک طرفه شنيده مي‌شود و دقيقا چند ثانيه بعد از آن با تماس دوم مشکل تبادل صدا حل مي‌شود. اين مسئله نشان‌دهنده آنتن‌دهي يا مشکل در اين زمينه نيست و به نظر مي‌رسد تقلبي جديد صورت گرفته و با اين شيوه مشترکان دوبار هزينه مکالمه را پرداخت مي‌کنند.

هزينه خريد اوراق تسهيلات مسکن براي اقشار مختلف

قيمت اورارق تسهيلات مسکن در روزهاي گذشته چندان تغييري نکرده است، در معاملات آخرين روز هفته گذشته فرابورس ايران بيشترين قيمت مربوط به اوراق اسفند ماه 94 و کمترين قيمت مربوط به اوراق شهريور ماه 93 بود.به گزارش ايسنا، در معاملات چهارشنبه گذشته فرابورس ايران، بيشترين قيمت اوراق تسهيلات مسکن مربوط به امتياز تسه اسفند ماه 1394، به قيمت تقريبا هر برگ 77 هزار و 218 تومان بود و در طرف مقابل اوراقِ تسه شهريور ماه 1393، با حدود قيمت 74 هزار و 458 تومان کمترين قيمت را از آن خود کرد.زوج‌هاي تهراني با خريد 200 برگ از اوراق تسهيلات مسکن مي‌توانند تا سقف 100 ميليون تومان وام دريافت کنند که به اين مبلغ 10 ميليون تومان وام جعاله تعلق مي‌گيرد، با اين حساب براي دريافت 100 ميليون تومان وام با قيمت هر برگ تقريبا 77 هزار تومان، زوج‌هاي تهراني بايد 15 ميليون و 400 هزار تومان اوراق بخرند.اين مبلغ با احتساب 10 ميليون تومان وام جعاله که بابتش بايد 20 برگ بهادار با قيمت يک ميليون و 540 هزار تومان از اوراق تسهيلات مسکن را خريداري کنند، در مجموع بايد 16 ميليون و 940 هزار تومان صرف خريد 220 اوراق شود.همچنين زوج‌هاي غير تهراني که در شهرهايي با جمعيت بيشتر از 200 هزار نفر جمعيت زندگي مي‌کنند، مي‌توانند تا سقف 80 ميليون تومان وام بگيرند که براي گرفتن اين مبلغ بايد 160 ورق بهادار خريداري کنند که با اين حساب بايد 12 ميليون و 320 هزار تومان بابت خريد اين اوراق بپردازند که با احتساب يک ميليون و 540 هزار تومان اوراق وام جعاله، بايد در مجموع براي خريد اوراق مبلغ 13 ميليون و 860 هزار تومان پرداخت کنند.زوج‌هاي ساکن در ساير مناطق غير از دو مورد ذکر شده در بالا، مي‌توانند براي گرفتن 60 ميليون تومان وام مسکن 120 برگ بهادار خريداري کنند که با قيمت هر برگ تقريبا 77 هزار و 500 تومان، بايد 9 ميليون و 240 هزار تومان بابت خريد اين 120 برگ بپردازند که اين مبلغ به علاوه يک ميليون و 540 هزار توماني که براي اوراق مربوط به وام جعاله پرداخت خواهند کرد، بايد در مجموع 10 ميليون و 780 هزار تومان صرف هزينه 140 برگ بهادار کنند.

لازم به توضيح است که مجردهاي تهراني نيز مي‌توانند تا سقف 60 ميليون تومان و غير زوج‌هايي که در مراکز استان‌هاي بالاي 200 هزار نفر جمعيت دارند تا سقف 50 ميليون تومان و در نهايت غير زوج‌هاي ساکن در ساير مناطق تا سقف 40 ميليون تومان وام دريافت کنند که به ترتيب هر کدام بايد 120، 100 و 80 برگ بهادار اوراق تسهيلات مسکن را از فرابورس ايران خريداري کنند.

با اين حساب مجردهاي تهراني بايد براي خريد اين اوراق 9 ميليون و 240 هزار تومان، افراد ساکن در مراکز استان بالاي 200 هزار نفر جمعيت بايد مبلغ هفت ميليون و 700 هزار تومان و ديگر افراد بايد مبلغ شش ميليون و 160 هزار تومان پرداخت کنند، البته مبلغ يک ميليون و 540 هزار تومان هم بابت خريد 20 ورق براي وام جعاله بر اين مبالغ اضافه مي‌شود.

اوراق تسهيلات مسکن توسط بانک مسکن منتشر مي‌شود. اين اوراق قابليت معامله در فرابورس ايران را دارد و ارزش اسمي هر برگ پنج ميليون ريال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداکثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمديد است. اين اوراق با توجه به اينکه چقدر تا زمان اعتبارش زمان باقي مانده داراي قيمت متفاوتي است.

در صورتي که مدت اعتبار اين اوراق به اتمام رسيده و دارنده اوراق از تسهيلات آن استفاده نکند، نماد معاملاتي آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختي براي خريد اوراق به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.


 نهادهاي مالي 

 با همکاري بانک شهر انجام مي‌شود:

راه اندازي پيشخوان‌ ارايه دهنده بليط در سينماهاي سراسرکشور

مديرعامل شرکت فن آوري شهر از نصب و راه اندازي پيشخوان ارايه دهنده بليط در سينماهاي سراسرکشور خبرداد.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، محمد محمد پور با اعلام اين خبر و با اشاره به همکاري اين بانک با سينماهاي سراسر کشور در حوزه پرداخت حضوري از طريق کيوسکpos گفت:اولين نمونه از اين پيشخوان با حضور جمعي از مسئولان بانک شهر و اهالي فرهنگ و سينما در پرديس سينما آزادي به بهره برداري رسيد.

اوديسه خواني " گروه يوناني با حمايت بانک صادرات روي صحنه مي رود

منظومه خواني جمعي «اوديسه» از کشور يونان در بخش بين الملل سي و پنجمين جشنواره تئاتر فجر هفتم بهمن ماه با حمايت بانک صادرات ايران اجرا مي شود.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، اين بانک در راستاي انجام رسالت هاي اجتماعي و فرهنگي خود با حمايت از اين رخداد فرهنگي زمينه و بستر لازم براي اجراي برنامه منظومه خواني جمعي «اوديسه» را فراهم ساخته است. اين رويداد توسط سفارت يونان در ايران، گروه تلما هوس برنامه ريزي شده و با پشتيباني سازمان هاي غير دولتي" خوانندگان هومر" و "تئاتر الينيکو" که در کشورهاي مختلف سابقه اجرا ي برنامه دارند، برگزار مي شود.

توضيح بانک تجارت درباره گاوصندوق هاي شعبه پلاسکو

به دنبال انتشار اخباري مربوط به کشف گاوصندوق هاي ساختمان پلاسکو ، روابط عمومي بانک تجارت توضيحاتي ارائه داد . در اطلاعيه منتشره از سوي روابط عمومي بانک تجارت آمده است : همانگونه که پيش تر به اطلاع هموطنان گرامي رسيد شعبه ي بانک تجارت در ساختمان پلاسکو مجهز به يازده گاوصندوق شامل چهار صندوق حاوي وجوه نقد و اوراق بهادار، اسناد، وثايق مشتريان و هفت صندوق کوچک باجه هاي شعبه بوده که اسناد و وجوه اين هفت صندوق در زمان وقوع حادثه به صندوق هاي اصلي شعبه منتقل گرديده بوده است . همچنين اطلاعات مربوط به مشخصات اين گاوصندوق ها به طور کامل به مراجع مسئول در آواربرداري ساختمان پلاسکو اعلام شده و نماينده قانوني بانک جهت تحويل گاوصندوق ها نيز به اين مراجع معرفي شده است .

در ادامه اين اطلاعيه آمده است : با توجه به اعلام مسئولين محترم انتظامي مستقر در محل آواربرداري ساختمان پلاسکو مبني بر خارج شدن تعداد 135 گاوصندوق از ميان آوار اين ساختمان ، بانک تجارت مجددا آمادگي خود را براي همکاري جهت شناسايي و تحويل گاوصندوق هاي متعلق به اين بانک اعلام مي دارد.

مديرعامل هلدينگ سرمايه گذاري بانک توسعه صادرات:

جاي شرکتهاي خدمات صادرات خالي است

مديرعامل هلدينگ سرمايه گذاري بانک توسعه صادرات اقدامات شرکت هاي خدمات صادرات و همچنين شرکت هاي مديريت خدمات صادرات را پر کردن خلأهاي صادراتي عنوان کرد و گفت: اين شرکت ها بين توليدکنندگان محصولات برخوردار از مزيت هاي صادراتي با بازارهاي بين المللي ارتباط برقرار مي کنند.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات دکتر سعيد مستشار با اشاره به اين که ما از ظرفيت هاي صادراتي بالقوه بزرگ و مهمي برخوردار هستيم ولي بسياري از شرکت هاي ايراني از دانش صادراتي چنداني برخوردار نيستند گفت: اين نقطه ضعف جدي است زيرا در فضاي کسب و کار و تجارت بين الملل فعلي که صادرات نهادينه شده، خود را از امکاني بزرگ محروم مي سازيم.

وي ادامه داد : به عنوان مثال ما در حوزه پتروشيمي رقمي نزديک به 11 ميليارد دلار در سال نيز صادرات داشته ايم ولي در بخش پايين دستي و زنجيره ارزش اين کالا رقم صادراتي ما در اعدادي با سقف يک ميليارد دلار در سال نوسان کرده است.


 خبــر 

 ماجراي ريختن پرتقال‌ها به درياي خزر

درپي انتشار تصاوير و خبرهايي درباره ريخته شدن پرتقال‌هاي يخ زده در رودخانه تجن و درياي خزر، يک مقام مسوول در وزارت جهاد کشاورزي اعلام کرد: اين پرتقال‌ها را دولت در حمايت از توليدکنندگان خريداري کرده و به دليل اينکه هيچگونه مصرفي نداشت، آن را به رودخانه ريختند.

يک مقام مسوول در وزارت جهاد کشاورزي درباره تصاوير و خبرهايي مبني بر اينکه پرتقال‌هاي يخ زده به رودخانه تجن منتهي به درياي خزر ريخته شده بود و موج آب، آنها را به ساحل درياي خزر در استان مازندران آورده است به ايسنا گفت‌: اين پرتقال‌ها با توجه به سرماي اخير و يخ زدگي آنها در حمايت از توليدکنندگان و توليد ملي از باغداران خريداري شده است و از آنجاکه هيچ گونه مصرفي نداشتند به دريا ريخته شده‌اند.

وي افزود: اين پرتقال‌هاي يخ زده را سازمان تعاوني روستايي به نمايندگي از وزارت جهاد کشاورزي خريداري کرده و ميزان دقيق اين خريد و چگونگي آن در اختيار اين سازمان است.البته برخي از خبرها در اين باره نشان از آلودگي درياي خزر داشت که بايد ديد چرا وزارت جهاد کشاورزي و سازمان تعاون روستايي به عنوان مجري اين طرح پرتقال‌هاي يخ زده را به دريا ريخته‌اند؟


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي