جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

28بهمن؛ آخرين مهلت ثبت‌نام؛
ثبت‌نام آزمون سراسري 96 آغاز شد


جزئيات توزيع كارت و برگزاري آزمون توليمو

براي دوره‏هاي با آزمون؛
نتايج درخواست نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اعلام شد

از مصوبات برنامه ششم توسعه؛
اعتبار موردنياز براي تغذيه دانشجويان پرداخت مي‎شود


خبر


يادداشت


ميز خبر


 28بهمن؛ آخرين مهلت ثبت‌نام؛
 ثبت‌نام آزمون سراسري 96 آغاز شد 

 
به گزارش سازمان سنجش آموزش كشور، ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 96 از روز سه‏شنبه 19 بهمن آغاز ‌شده و داوطلبان مي‏توانند دفترچه راهنماي ثبت‎نام را از سايت سازمان سنجش دريافت کنند.

ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 96 تا روز پنجشنبه 28 بهمن ادامه دارد.

ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال 1396براي‌ پذيرش در دوره‌هاي‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و غيردولتي‌ و همچنين کدرشته‌هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي صورت مي‏گيرد.

دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) در آزمون سراسري سال 1396 از طريق پايگاه اطلاع‎رساني سازمان سنجش آموزش کشور قابل دريافت است.

لازم به يادآوري است كه ثبت‌نام‌ براي‌ شرکت‌ در آزمونهاي تمام دوره‌هاي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال 1396 و همچنين متقاضيان تحصيل در آن دسته از کدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد که پذيرش در رشته‌هاي مذکور بر اساس آزمون صورت مي‌پذيرد، منحصراً از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌پذيراست.

پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و پرداخت مبلغ 200 هزار ريال (20 هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره سريال 12 رقمي) اقدام کنند.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون مي‌تواند متقاضي شرکت در يکي از گروه‌هاي پنجگانه آزمايشي شامل گروه آزمايشي يک (علوم رياضي و فني)، گروه آزمايشي 2 (علوم تجربي)، گروه آزمايشي 3 (علوم انساني)، گروه آزمايشي 4 (هنر) و گروه آزمايشي 5 (زبان‌هاي خارجي) شود.

در رابطه با نحوه انتخاب رشته‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي، توضيحات لازم در دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) داده خواهد شد.آزمون سراسري سال 96 در روزهاي پنجشنبه پانزدهم و جمعه شانزدهم تيرماه 96 در حوزه‎هاي امتحاني برگزار خواهد شد.


 جزئيات توزيع كارت و برگزاري آزمون توليمو 

 اطلاعيه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره تاريخ‌ و نحوه‌ پرينت كارت‌ صد و پانزدهمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو منتشر شد.

در اين اطلاعيه آمده است؛ بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون زبان انگليسي پيشرفته مي‌رساند:

صد و پانزدهمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته، صبح فردا؛ پنجشنبه مورخ 21 بهمن ماه منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برگ راهنما و كارت شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه مورخ 19بهمن بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است تا داوطلبان بتوانند با وارد كردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام‌خانوادگي، سال تولد و شماره ملي نسبت به پرينت آن اقدام نمايند.

بديهي است كه هر داوطلب براي شرکت در جلسه آزمون بايد، علاوه بر پرينت کارت شرکت در جلسه آزمون، اصل کارت ملي، اصل شناسنامه يا اصل گذرنامه خود را ارائه نمايد.

چنانچه داوطلبان متقاضي شرکت درآزمون هرگونه اشکالي در کارت ورودي خود مشاهده نمودند، مي‌توانند امروز چهارشنبه مورخ 20بهمن ماه 95 از ساعت 8:00 صبح تا 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 تا 17:00 با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و دو قطعه عکس به نماينده اين سازمان مستقر در باجه رفع نقص مراجعه نموده و نسبت به اصلاح و رفع اشكال احتمالي کارت خود اقدام نمايند.

آدرس باجه رفع نقص كارت:

دانشکده زبانها و ادبيات خارجي دانشگاه تهران: ‌تهران، خيابان کارگر شمالي (اميرآباد)، بعد از تقاطع جلال آل‎احمد، بين خيابانهاي 15 و 16.

داوطلبان لازم است لوازم موردنياز از قبيل مداد سياه نرم پررنگ، مداد پاك‌كن، مدادتراش و سنجاق را به همراه داشته باشند و از آوردن‌ وسايل‌ اضافي‌ مانند ساك‌ دستي‌، كيف‌ دستي‌، پيجر، تلفن‌ همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و يا هرگونه وسايل ارتباطي الكترونيكي،‌ جزوه،‌ كتاب، ماشين حساب و نظاير آن و هم‌چنين وسايل‌ شخصي‌ به‌ جلسه‌ آزمون‌ اكيداً خودداري‌ نمايند.

بديهي‌ است‌ كه‌ به‌ همراه داشتن‌ هر کدام‌ از وسايل‌ مندرج‌ در اين‌ بند به‌ عنوان‌ تقلب‌ و تخلف‌ تلقي‌ و با داوطلبان‌ ذيربط برابر آيين‌‎نامه‌ تقلب‌ و تخلف‌ رفتار خواهد شد.


 براي دوره‏هاي با آزمون؛
 نتايج درخواست نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اعلام شد 

 به گزارش دانشگاه آزاد، نتايج درخواست نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد در سايت «منادا» اين دانشگاه اعلام شد.دانشجوياني که در موعد مقرر نسبت به ثبت درخواست نقل و انتقال و مهماني براي واحدهاي دانشگاه آزاد اقدام کرده‏اند با مراجعه به سامانه منادا به نشاني زير مي‎توانند نتايج درخواست خود را دريافت کنند.

www.monada.iau.ir

درخواست نقل و انتقال و مهماني دانشجويان اين دانشگاه براي نيمسال دوم تحصيلي 95-96 در سايت منادا ثبت شده بود.

درخواست انتقال تنها براي پذيرفته‎شدگان براي دوره‎هاي با آزمون و با توجه به ضوابط امکان‌پذير بود و دانشجويان بدون آزمون تنها امکان ثبت درخواست بصورت ميهماني را داشتند.


 از مصوبات برنامه ششم توسعه؛
 اعتبار موردنياز براي تغذيه دانشجويان پرداخت مي‎شود 

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شد اعتبار موردنياز براي تغذيه دانشجويان پرداخت شود.ذوالفقار يزدان‎مهر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براي رفع مشکلات تغذيه دانشجويان نيازمند بالغ ‌بر 1200 ميليارد تومان اعتبار هستيم و ميزان اعتبار پرداختي دولت 470 ميليارد تومان است.وي ادامه داد: برهمين اساس در برنامه ششم توسعه مصوب شد، مابه‌التفاوت 470 ميليارد تومان تا 1200 ميليارد تومان که حدود 700 ميليارد تومان مي شود را در اختيار صندوق رفاه دانشجويان قرار دهند، تا در قالب تسهيلات به دانشجويان پرداخت کنيم.بحث تغذيه و سلف سرويس دانشجويان در چند سال اخير به عنوان مهمترين مشکل رفاهي دانشجويان مطرح شده است و تاکنون وزارت علوم با ارائه برنامه‎هاي مختلف رفاهي سعي بر آن داشت تا اين مشکل صنفي دانشجويان را سامان دهد


 خبر 

 رئيس سازمان امور دانشجويان خبر داد؛

آمار دانشجويان بورسيه خارج از كشور

رئيس سازمان امور دانشجويان از جمع‎آوري ظرفيتهاي بورس خارج از کشور دانشگاههاي داخل براي انتشار در دفترچه کنکور دکتري سال 96 خبر داد.

مجتبي صديقي در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص اعزام دانشجويان بورسيه دکتري خارج از کشور در سال جاري گفت: درسال جاري حدود 72 نفر در بورس دکتري خارج از کشور پذيرش شدند که اکنون فرايند اعزام را طي مي‏کنند.

تعدادي از دانشجويان نيز از قبوليهاي سال گذشته هستند که آنها نيز در حال طي فرايند اعزام هستند.

وي با بيان اينکه بخشي از اين دانشجويان در سال جاري تعدادي نيز سال آينده اعزام خواهند شد، افزود: سالهاي گذشته اساسيترين مشکل دانشجويان بورسيه خارج از کشور، جايابي بود، به طوري که اين دانشجويان بعد از پذيرش متمرکز، دنبال جايابي بودند.

وي افزود: ولي در سال جاري، جاي تمام دانشجوياني که پذيرش شده‎اند مشخص است؛ يعني بعد از اينکه متقاضيان در کنکور شرکت کرده و حد نصاب نمره لازم را کسب کردند، دانشگاهها با آنها مصاحبه کرده و جايابي شدند و اکنون هيچ يک از اين دانشجويان با مشکل جايابي مواجه نيستند.

صديقي افزود: براي بورس خارج از کشور در سال 96 نيز ظرفيتهاي موردنياز دانشگاهها سوال شده است تا در دفترچه کنکور سال 96 اعلام شود.وي در اين مورد که امسال بورسيه‏هاي دکتري بيشتر در چه رشته‏هايي اعزام خواهند شد، گفت: بيشتر در رشته‏هاي بين رشته‏اي و عمده رشته‎هاي دوره‎هاي تحصيلات تکميلي که در آنها با مشکل مواجه هستيم، اعزام مي‎شوند.

طي بخشنامه‎اي توسط رئيس دانشگاه؛

تنها راه جذب هيأت علمي دانشگاه آزاد اعلام شد

رئيس دانشگاه آزاد اعلام کرد: جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي صرفا از طريق پرتال آموزشي اين دانشگاه به نشاني زير انجام مي‎شود و مراجعه به روساي واحدها تاثيري ندارد.

jazb.iau.ir

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر حميد ميرزاده، رييس دانشگاه آزاد اسلامي طي بخشنامه‎اي تاکيد کرد: با توجه به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي امر جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي صرفا از طريق پرتال آموزشي اين دانشگاه به نشاني فوق انجام مي‎شود.

متن اين بخشنامه به شرح زير است:

با توجه به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي امر جذب اعضاي هيات علمي صرفا از طريق پرتال آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني فوق انجام مي‎شود.مراجعه به روساي واحدها و مديران دانشگاه در اجراي خواسته متقاضيان تاثيري نخواهد داشت و ترتيب اثر هم (به جز مواردي که طبق مقررات مذکور رعايت شده باشد) داده نمي‎شود.لذا روساي واحدها و مراکز آموزشي و معاونين و مديران سازمان مرکزي در صورت مراجعه يا مکاتبه متقاضيان مذکور موظفند صرفا نامبردگان را راهنمايي کنند که به پرتال مذکور مراجعه و از آنها بخواهند ثبت‎نام کنند و اقدام ديگري انجام نخواهد شد.بديهي است طبق مقررات دانشگاه و براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، کساني که در پرتال آموزشي دانشگاه ثبت‎نام کرده‌اند با طي مراحل قانوني جذب درصورت نياز به خدمات آنها، دعوت به عمل خواهد آمد.

دکتر واشقاني فراهاني:

ميزان تشويقي مقاله‌ها به نوع آنها و کيفيت مجله بستگي دارد

شوراي راهبردي پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با محوريت ميزان مشارکت دانشگاه آزاد اسلامي در توليد علم و اولويت‌هاي پژوهشي با حضور دکتر حميد ميرزاده، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر ابراهيم‌ واشقاني‌فراهاني معاون پژوهش و فناوري و ساير اعضا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاري آنا، دکتر ابراهيم واشقاني فراهاني، معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در اين جلسه درباره سياست‌هاي اعمال‌شده در رشد توليد علم دانشگاه گفت: «براساس بخشنامه‌اي که در سال 1390 ابلاغ شده بود، جايزه تشويقي به مقالات مازاد بر مقاله‌هاي موظفي اعضاي هيات علمي تعلق مي‌گرفت، در نتيجه انگيزه براي انتشار مقاله کاهش يافت. اما در مديريت جديد آن رويکرد کنار گذاشته شد و تمام مقاله‌هاي معتبر انتشاريافته توسط دانشجويان و اعضاي هيات علمي مشمول جايزه تشويقي شدند. از اين رو هرکس، هر تعداد مقاله معتبر علمي پژوهشي داشته باشد تشويقي مي‌گيرد و ميزان تشويقي‌ها به نوع مقاله و کيفيت مجله مربوط بستگي دارد.»

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: «در حال حاضر مقاله‌هاي نامعتبر در دانشگاه آزاد اسلامي کاهش چشمگيري داشته است، در زماني که ما مديريت را تحويل گرفتيم، مقاله‌هاي نامعتبر بسيار بودند تاحدي که در سال 2012 تا 2013 هزار مقاله در مجله‌هاي نامعتبر منتشر شده بود. اما اکنون تعداد اين گونه مقاله‌ها بسيار اندک است.»

او افزود: «اکنون با توسعه تحصيلات تکميلي در مقطع دکتري تعداد زيادي دانشجو در حال تحصيل هستند و زماني که به مرحله دانش‌آموختگي برسند، رشد توليد علم در دانشگاه آزاد اسلامي بيش از پيش مي‌شود.»

واشقاني‌فراهاني درباره اولويت‌هاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: «مطالعه تطبيقي جامعي با بررسي برنامه‌هاي تعداد زيادي دانشگاه و مرکز پژوهشي برتر بين‌المللي و چند پژوهشگاه داخلي انجام گرفت که به دستور رئيس دانشگاه، در جلسه شوراي راهبردي مطرح شد و با در نظر گرفتن نظر اعضاي اين شورا اولويت‌هاي پژوهشي دانشگاه در چارچوب برنامه‌هاي کلان ملي و دانشگاه آزاد اسلامي و فرگشت‌هاي بين‌المللي تعيين شد و پس از تاييد رئيس دانشگاه به واحدها ابلاغ مي‌شود تا اعضاي هيات علمي دانشگاه با توجه به اين اولويت‌ها، توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي بومي و منطقه‌اي استان مربوط نسبت به تنظيم برنامه کوتاه‌مدت و ميان‌مدت پژوهشي خود اقدام کنند. به گونه‌اي که برنامه‌هاي پژوهشي واحدها مسئله‌محور و مأموريت‌گرا باشد.»

وزارت علوم در اطلاعيه‌اي اعلام کرد؛

رشته روان‏شناسي باليني در کنکور 96 همچنان تحت پوشش وزارت علوم است

وزارت علوم در اطلاعيه‌اي اعلام کرد:رشته روان شناسي باليني و ساير رشته‌هاي مورد بحث اين وزارتخانه با وزارت بهداشت همچنان تحت پوشش دانشگاه‌هاي وزارت علوم قرار دارند.به گزارش ايسنا، اداره کل روابط عمومي وزارت علوم با صدور اطلاعيه‌اي اعلام کرد: «در پاسخ به پيگيريهاي مکرر دانشگاه‌ها درخصوص مجري رشته‏هاي روانشناسي باليني و ساير رشته‏هاي مورد بحث در کميته ميان رشته‌اي فيمابين وزارت علوم و وزارت بهداشت به اطلاع مي‏رساند: رشته‎هاي مذکور همچنان توسط دانشگاه‌هاي تحت پوشش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري قرار دارند و در دفترچه کنکور سازمان سنجش آموزش کشوربراي سال تحصيلي 1396 نيزاين رشته ها تحت پوشش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ارائه شده‌اند.دانشگاهيان محترم درصورت وجود هرگونه ابهام مي‎توانند با دفتر برنامه‎ريزي آموزش عالي تماس بگيرند.»


 يادداشت 

 هر روز «زندگي» را دريابيم!

زهرا كيان‌بخت

يكي از قوانين داشتن زندگي موفق، اين است كه ما هر روز در حال رصد و بررسي نقاط قوت و ضعف‌مان باشيم. همواره زندگي‌مان را مورد تحليل قرار دهيم و نسبت به آن، آگاهانه و هوشيارانه دست به عمل بزنيم. اگر هر روز به كارهايمان، اتفاقات و نحوه عملكردمان درآن روز فكر كنيم، اشتباهاتمان را بپذيريم و تصميم بگيريم از تكرار آنها جلوگيري كنيم، در مسير خوبي حركت خواهيم كرد. چراكه بسياري از شكستها و ناكاميهاي زندگي، نه يكباره، بلكه به طور تدريجي اتفاق مي‌افتند. ولي چون ما نسبت به آنها غفلت مي‌ورزيم، بعد از گذشت مدت زماني به خودمان مي‌آييم و مي‌بينيم انباشته شدن اشتباهات روي هم، موجب بزرگ و بغرنج شدن آنها شده است. در زير، مطالبي از كتاب زيباي آخرين راز شاد زيستن نوشته اندرو متيوس را با هم مي‌خوانيم كه در همين رابطه سخن گفته است؛

اگر يك قورباغه شاد و باهوش را داخل يك ظرف آب جوش بيندازيد، چه مي‌كند؟‌حتماً بيرون مي‌پرد! قورباغه با تصميم‌گيري سريع، متوجه مي‌شود هيچ لذتي در كار نيست، پس بايد رفت. اما اگر آن قورباغه را داخل ظرف آب سرد بيندازيد و بعد، آن ظرف را روي گازِ روشن قرار دهيد تا به مرور، آب داخل ظرف، گرم شود، چه اتفاقي خواهد افتاد؟ ابتدا قورباغه، آرام است... ولي چند لحظه بعد متوجه مي‌شود آب دارد گرم مي‌شود، و كمي بعد، يك قورباغه آب‌پزشده خواهيد داشت. از اين داستان چه نتيجه اخلاقي‌اي مي‌شود گرفت؟ روند زندگي، تدريجي است و مي‌تواند ما را مانند قورباغه به راحتي گول بزند و ما زماني متوجه مي‌شويم كه ديگر دير است. ما بايد از اتفاقاتي كه در اطرافمان مي‌افتد آگاه باشيم.

اگر فردا صبح كه از خواب بيدار مي‌شويد، متوجه شويد 15 كيلوگرم اضافه وزن پيدا كرده‌ايد، نگران مي‌شويد؟ صددرصد نگران خواهيد شد! بلافاصله، با بيمارستان تماس گرفته و مي‌گوييد: الو اورژانس! من چاق شده‌ام! اما اگر اين اضافه وزن، به مرور زمان اتفاق بيفتد، يعني نيم كيلو در اين ماه و نيم كيلو در ماه ديگر، برايمان مهم نخواهد بود.

اگر يك روز، 10 دلار اضافه‌تر از پولي كه داريد، خرج كنيد، با اينكه 10 دلار، مبلغ چشمگيري نيست، ولي اگر اين كار در روزهاي ديگر هم تكرار شود، ورشكسته خواهيد شد!

افرادي كه ورشكست شده يا چاق شده يا از همسرشان جدا مي‌شوند، معمولا مي‌گويند اين فاجعه‌هاي بزرگ، يك‌دفعه رخ نداده‌اند. زيرا مسائل، كم‌كم روي هم انباشته شده و ناگهان به حالت انفجار مي‌رسند. و آدم‌ها با تعجب مي‌پرسند: چطور اين اتفاق افتاد؟

زندگي رشد فزاينده‌اي دارد و هر اتفاق، به اتفاق ديگري اضافه مي‌شود. مانند قطره آبي كه به مرور موجب فرسايش صخره مي‌شود. اصل قورباغه اين هشدار را به ما مي‌دهد كه مراقب تمايلات خود باشيم، هر روز صبح، سوالاتي از خود بپرسيم: كجا مي‌روم؟ آيا اندام مناسبي دارم؟ آيا سالم و شاد هستم؟‌آيا كارم نسبت به گذشته بهتر است؟ اگر اينطور نبوده، پس بايد روش زندگي‌مان را تغيير دهيم. اين نكته، هراس‌انگيز است. اما واقعيت دارد كه هيچ ثباتي در كار نيست. يا بايد پيش‌روي كرد. يا بر اثر لغزشي كوچك به پايين افتاد.


 ميز خبر 

 آموزش رفتارهاي مديريت پسابحران در برنامه‌ دانشگاه‌هاي پزشکي

معاون آموزشي وزارت بهداشت، آموزش رفتارهاي مديريت پسا بحران در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي را موضوعي بسيار با اهميت توصيف کرد و گفت: در زمينه آموزش رفتارهاي مديريت پسابحران در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور اقداماتي را انجام داده‌ايم که در آينده نزديک ابلاغ خواهيم کرد.

دکتر باقر لاريجاني در گفت و گو با ايسنا با اعلام اين مطلب اظهار کرد: آموزش رفتارهاي مديريت پسا بحران در دانشگاه‌ها موضوع بسيار با اهميتي است و وزارت بهداشت در اين زمينه در خردادماه سال 1389 برنامه آموزشي دکتراي تخصصي رشته سلامت در بلايا و فوريت‌ها در شوراي عالي برنامه‌ريزي را به تصويب رساند و اين رشته در حال حاضر در 8 دانشگاه علوم پزشکي کشور فعال است.

وي در ادامه گفت: در زمينه آموزش رفتارهاي مديريت پسا بحران در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور 3 برنامه آموزشي در مقطع کارشناسي ارشد با گرايش‌هاي پدافند غيرعامل، حوادث ترافيکي و تغذيه در حال تصويب و اجرا است.

معاون آموزشي وزارت بهداشت تصريح کرد: سرفصل‌هاي آموزشي هر 4 سال يکبار و به درخواست بورد تخصصي وزارت بهداشت بازنگري مي‌شوند.

برنامه اين دوره نيز در حال بازنگري است. اما مساله اين است که رشته‌هاي بين‌رشته‌اي نيازمند ارائه واحدهاي متنوعي هستند که طبق آئين‌نامه محدوديت‌هايي از نظر طول دوره تحصيلي وجود دارد و بسياري از موضوعات لازم است که به صورت دوره‌هاي کوتاه‌مدت و... آموزشي ارائه شوند.

دکتر لاريجاني اضافه کرد: درخصوص رفتارهاي مديريت پسابحران، دانش آموخته‌هاي متعددي در کشور وجود دارد اما استفاده از دانش‏آموخته‌ها و بازخورد آنها به صورت اصلاحاتي در قوانين، ساختارهاي مديريتي، آموزشي و عملکردهاي سازماني موضوعي دشوار و مستلزم هماهنگي‌هاي ملي و تصميم‌گيري‌هاي مديريت کلان است.معاون آموزشي وزارت بهداشت در پايان خاطرنشان کرد: در آموزش‌هاي تخصصي در مراحل بازيابي، بخش‌هايي از رفتارهاي مديريتي پسابحران آموزش داده مي‌شود و با توجه به تجارب اخير در کشور در حوادثي نظير سيل جنوب شرقي کشور، حادثه ساختمان پلاسکو و ريزش بهمن جاده چالوس و... در نظر داريم بخش‌هاي آموزش تخصصي در ارتباط با اين موضوع در کوريکولوم اين رشته‌ها گنجانده شود که البته در اين زمينه اقداماتي را در دست داريم و به زودي به طور وسيع پيگيري مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي