جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488


خاطي‌ها در پرونده محروميت تراکتور و استقلال چه کساني هستند؟


خون طلبکاران خارجي فوتبال رنگين‌تر است؟


خبرنامه


خبـــرنامه


 خاطي‌ها در پرونده محروميت تراکتور و استقلال چه کساني هستند؟ 

 بالاخره بدعهدي و بدقولي تيم‌هاي ايراني، موجب عصبانيت فيفا شد و اين سازمان جهاني دو تيم بزرگ ايراني را نقره داغ کرد. بدون شک اين نتيجه خريدهاي نامعقول و به دور از منطق تيم‌هاي ايراني است که شايد در آشفته بازار فوتبال داخلي، اين محروميت سر و ساماني به اين معرکه بدهد.نکته حائز اهميت در اين اتفاقات بي خبري و غفلت محض فدراسيون فوتبال، سازمان ليگ و تيم هاي مذکور بوده است. در موضوع محروميت استقلال و تراکتورسازي، نه فدراسيون فوتبال و نه اين تيم‌ها جواب قانع کننده‌اي براي پاسخ به اذهان عمومي نداشتند. درست در زماني که استقلال‌ از جذب بازيکن محروم شده بود، اين باشگاه اقدام به جذب دو بازيکن گران قيمت و معروف کرد تا امروز نتواند از هيچ کدام از آن ها بهره ببرد. يا تراکتورسازي که با وجود محروميت، 4 بازيکن سرشناس را به خدمت گرفت.فدراسيون فوتبال به عنوان متولي اين رشته، ارتباط دهنده تيم هاي ايراني به فيفا است و اين سازمان هم در زمان مکاتبه با باشگاه‌ها، يا نامه‌هاي خود را مستقيما به فدراسيون فوتبال مي‌فرستد و يا رونوشتي از نامه ارسال شده براي باشگاه به دست فدراسيون مي‌رسد.

در فدراسيون فوتبال ايران هم، بخش اجرايي اين فدراسيون به رياست عليرضا اسدي، عهده‌دار اين مسئوليت است و دبيرکل فدراسيون فوتبال همه نامه‌ها و مکاتبات ميان باشگاه‌ها را از زير نظر خود مي‌گذراند و امضاي او در زير همه نامه‌ها قرار دارد. اين پروسه، با امضاي اسدي ادامه پيدا مي‌کند و در انتها يک بار ديگر به دست باشگاه مربوطه مي‌رسد.در واقع در پرونده تراکتورسازي، در تاريخ 5 آبان تراکتورسازي نامه محروميت تراکتورسازي به دست فدراسيون فوتبال مي‌رسد و عليرضا اسدي کما في السابق با پاراف کردن نامه آن را به باشگاه تراکتورسازي و سازمان ليگ انتقال مي‌دهد. طبق اين نامه محروميت تراکتورسازي از 4 ژانويه 2017 و همزمان با روز نخست نقل و انتقالات آغاز مي‌شود. اما با اين وجود مسئولان تراکتورسازي به آن توجهي نمي‌کنند و با اين خيال که مي‌توانند در روز نخست بازيکني را به خدمت بگيرند، به سراغ اميد عاليشاه، احمد نوراللهي مي‌روند و قرارداد ‌آن‌ها را ثبت مي‌کنند.

در اين پرونده بخش‌هاي مختلف به نوبه خود کوتاهي کرده‌اند تا يک فاجعه رخ دهد و با آبروي فوتبال ايران بازي شود.

خاطي شماره يک: تراکتورسازي

همين چند ماه پيش و زماني که شنيده مي‌شد اميد عاليشاه و احمد نوراللهي قصد سرباز شدن را دارند، افراد زيادي به اين دو بازيکن توصيه کرده‌اند که سربازي خود را براي پايان فصل بگذارند اما شائبه‌هايي مبني بر مشکل تراکتور براي جذب بازيکن سرباز در تابستان سال 96 بود. با برملا شدن اين محروميت مي‌توان به اين موضوع پي برد که افرادي در باشگاه تراکتورسازي از اين محروميت اطلاع داشتند و با علم به اين موضوع اين دو بازيکن جوان را جذب کردند تا امروز هم تراکتور چوب اين تخلف را بخورد و اين دو بازيکن. البته امير قلعه‌نويي چندي پيش عنوان کرده بود که با توجه به جذب اين دو بازيکن، دقايقي زودتر از ابلاغ اين محروميت، قرارداد آن‌ها بسته شده اما اين حرف به هيچ وجه درست نبود چرا که فيفا در تاريخ 5 آبان نامه‌ي محروميت اين تيم را ابلاغ کرده بود.

خاطي شماره دو: سازمان ليگ فوتبال

در حالي که فدراسيون فوتبال در تاريخ 5 آبان محروميت فيفا را به اين سازمان ابلاغ کرده، تراکتوري‌ها توانسته‌اند چند ماه بعد با وجود محروميت قرارداد بازيکنان خود را ثبت کنند. به زعم عده‌اي، دليل اين غفلت جابه‌جايي در بخش نقل و انتقالات سازمان ليگ بوده است چرا که پس از بازنشسته اعلام شدن شهبازي، محمودزاده اين سمت را بر عهده گرفت و احتمالا او هيچ گاه چنين نامه‌اي را نديده و به اين تخلف دامن زده‌اند.

خاطي شماره سه: دبيرکل فدراسيون فوتبال

عليرضا اسدي پس از دريافت نامه‌ فيفا از سوي کميته روابط بين‌الملل اين نامه را پاراف کرده و با امضاي خود براي سازمان ليگ و تراکتورسازي ارسال کرده و از ابتدا در جريان اين محروميت بوده اما گذشت تنها چند ماه موجب فراموشي دبيرکل فدراسيون فوتبال شده و او که شاهد تخلف تراکتورسازي در سازمان ليگ بوده، هيچ اقدامي براي جلوگيري از اين اتفاق نداشته است.

خاطي شماره چهار: کميته روابط بين‌الملل فدراسيون فوتبال

اين بخش از فدراسيون فوتبال که اميد جمالي عهده‌دار آن است، به طور مستقيم با فيفا در ارتباط است و مکاتبات فدراسيون فوتبال با فيفا را انجام مي‌دهد. مسئولان اين بخش که همگي مسلط به زبان انگليسي هستند هيچ اقدامي را درباره اين تخلف انجام ندادند. در پرونده استقلال هم يکي از کارمندان اين بخش اقدام به ترجمه نامه‌اي که در ادامه مشخص شد ايراداتي در ترجمه آن وجود داشته است کرده بود. در واقع کميته بين‌الملل در حالي در دو پرونده اخير اشتباهاتي را انجام داده که پيش از اين هم در مواردي اين‌چنيني مرتکب اشتباهاتي شده بودند. به نظر مي‌رسد بايد فکري اساسي به حال وضعيت اين بخش از فدراسيون کرد چرا که بعد از اين هم تيم‌هاي ايراني درگير مسابقات بين المللي و مکاتباتي با فيفا خواهند بود و نيازمند يک تغيير اساسي است.

خاطي شماره پنج: کميته انضباطي فدراسيون فوتبال

کميته انضباطي هم بدون شک در برخورد با متخلفان اين اتفاق بسيار منفعلانه عمل کرده چرا که آن‌ها هم به عنوان جزئي از فدراسيون فوتبال در جريان محروميت تراکتورسازي بوده‌اند اما با وجود ثبت قرارداد، هيچ اقدامي درباره تخلف آشکار تراکتورسازي انجام ندادند.اگر امروز تمامي خاطيان اين اتفاق هيچ توضيحي درباره اين تخلف ارائه نمي‌کنند و با صحبت‌هايي پشت آن پنهان مي‌شوند، ديرهنگام نيست که يک بار ديگر و شايد چند بار ديگر تيم‌هاي ايراني با محروميت‌هاي سازمان جهاني فوتبال جريمه شود اما اين خبر زماني علني شود که ضررهاي مالي زيادي روي دست فوتبال ايران گذاشته است و افراد متخلف به راحتي به فعاليت خود در فوتبال ادامه مي‌دهند.


 خون طلبکاران خارجي فوتبال رنگين‌تر است؟ 

 
طي روزهاي اخير بحث اصلي فوتبال ايران مربوط به محروميت دو باشگاه استقلال و تراکتورسازي از فصل نقل‌ و انتقالات زمستاني بود که البته اين محروميت را فيفا به خاطر پرداخت نکردن مطالبات بازيکنان و مربيان خارجي براي اين دو باشگاه در نظر گرفت.

کميته‌ انضباطي فيفا برخورد جدي با باشگاه‌هايي که طلب بازيکنان و مربيان را پرداخت نمي‌کنند انجام مي‌دهد تا اين باشگاه‌ها ملزم به پرداخت طلب بازيکنان و مربياني شود که با آنها قرارداد بسته‌اند، اما متاسفانه در ايران قانوني که الزامات اجرايي را داشته باشد، وجود ندارد و باشگاه‌ها بدهي‌هاي زيادي به بازيکنان و مربيان ايراني دارند، اما نکته قابل تامل اين است که طبق قوانين بازيکنان ايراني به خاطر دريافت طلبشان حق شکايت به فيفا را ندارند و بايد براي پيگيري اين موضوع به کميته‌ انضباطي فدراسيون فوتبال مراجعه کنند.

در سال‌هاي گذشته چندين بار پيش آمده که بازيکنان ايراني نتوانسته‌اند طلب خود را از باشگاه قبلي خود بگيرند و در اين ميان آنهايي که مشکلات مالي شديدي داشته‌اند به ناچار قيد علاقه خود به آن تيم را زده‌اند و به فدراسيون فوتبال شکايت کرده‌اند. در بعضي موارد بازيکن يا مربي طلبکار توانسته پس از مدتي به پول خود برسد اما اکثر پرونده‌هاي باشگاه‌ها در بدهي به بازيکنان و مربيان ايراني کماکان در کميته انضباطي باز است و اين بدهي‌ها آنقدر زياد است که فدراسيون فوتبال با طرح چند راه‌حل هنوز نتوانسته سر و ساماني به آن ببخشد. از جمله طرح‌هاي فدراسيون براي پايان دادن به اين پرونده‌هاي قطور، پرداخت بدهي باشگاه‌ها از محل درآمد آنها از سازمان ليگ بود. در بعضي موارد اين فکر جواب داد و بعضي‌ها به پول خود رسيدند. طرح بعدي براي حل اين مشکل، تهديد تيم‌ها از سوي کميته انضباطي بود. به اين صورت که اگر تيم‌ها تا زماني مشخص بدهي خود را پرداخت نکنند حق حضور در ليگ و يا گرفتن بازيکن جديد را ندارند. اما اين راه‌حل‌ها در حد مسکني ضعيف عمل کرده و به عينه مي‌توان ديد که تيم‌هاي بدهکار ليگ برتر علاوه بر بدهي به بازيکنان و مربيان فصل‌هاي گذشته، حقوق بازيکنان خود را هم نمي‌توانند پرداخت کنند و در بعضي موارد از گرفتن بليت هواپيما براي بازي‌هاي خارج از خانه نيز ناتوانند و با اتوبوس به شهرهاي ديگر مي‌روند!

البته موضوع اين گزارش پرداختن به مشکلات درآمدزايي و عوامل بي‌پولي باشگاه‌ها نيست بلکه مي‌خواهيم اين نکته را يادآور شويم که محروميت استقلال و تراکتورسازي که از سوي فيفا اعمال شده يک تلنگر بزرگ به همه مديران فوتبال ما بود که از اين پس با دقت بيشتري تيمداري کنند تا اينگونه دچار مشکل نشوند. در اين ميان يک نکته قابل تامل وجود دارد. اينکه بازيکنان خارجي با شکايت به فيفا بخاطر قانون‌محور و سخت‌گير بودن اين نهاد و اينکه با هيچ باشگاهي در دنيا تعارف ندارد مي‌توانند به پول خود برسند اما بازيکنان و مربيان ايراني طلبکار حتي با وجود شکايت به کميته انضباطي نمي‌توانند بايد خيلي خوش‌شانس باشند تا به پول خود برسند.

نمونه باشگاه بدهکار در ليگ برتر زياد داريم اما براي مثال به نفت تهران اشاره مي‌کنيم که پرونده بازيکنان و مربيان طلبکار اين تيم حتي به جلسه خصوصي با تاج برده و تاکيد شد که طلب افرادي چون عليرضا منصوريان، محمد خرمگاه، سيدجلال حسيني، وحيد اميري و عليرضا بيرانوند پرداخت شود اما تاکنون نه تنها بخشي از پول اين افراد پرداخت نشده بلکه تيم نفت نيز بدون مشکل به کارش در ليگ ادامه مي‌دهد که اين نشان دهنده تفاوت فيفا و فدراسيون در برخورد با باشگاه‌هاي متخلف است.شايد اگر نفتي‌ها و ساير بازيکنان و مربيان طلبکار هم مثل بازيکنان خارجي شکايت خود را از طريق فيفا پيگيري کرده بودند خيلي زودتر از اينها نتيجه مي‌گرفتند. نکته‌اي که فدراسيون فوتبال بايد به آن توجه کرده و براي جلوگيري از تکرار سرنوشت استقلال و تراکتورسازي و همچنين رسيدن طلبکاران به مطالباتشان، ساز و کاري فراهم کند که در برخورد با باشگاه هاي بدهکار کمترين تخفيف و تعارفي نداشته باشد و بر اساس قانون قاطعانه برخورد کند.


 خبرنامه  

 پيوس:

پرسپوليس نبايد استقلال را دست‌کم بگيرد

فرشاد پيوس پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس درباره دربي روز يکشنبه، گفت: به هر حال دربي براي هواداران پرسپوليس فوق العاده مهم است. در همين لحظه بازيکنان و کادرفني تيم بايد پيروزي برابر تراکتورسازي را فراموش کرده و به بازي مقابل استقلال فکر کنند. درست است که اين روزها وضعيت پرسپوليس در ليگ بسيار خوب است اما داربي هميشه متفاوت بوده است. استقلال تيم ترسناکي است که کم کم از انتهاي جدول بالا آمده و به سمت صدر جدول حرکت مي‌کند. من فکر مي کنم پرسپوليس بايد از اين تيم بترسد و نبايد استقلال را دست کم بگيرد البته برانکو به عنوان يک مربي بين‌المللي تجربه کافي را در داربي‌ها دارد و مطمئنا اهميت اين ديدار را مي‌داند. من اميدوارم تيم ما همانگونه که مقابل تراکتورسازي نتيجه خوبي گرفت مقابل استقلال هم به پيروزي برسد.

وي در پايان درباره حضور پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا هم گفت: بازي در آسيا با ليگ ايران متفاوت است. تيم‌هاي عربي و آسيايي گاهي يک بازيکن جذب مي‌کنند که هزينه جذب آن بازيکن به اندازه بودجه يک فصل پرسپوليس است بنابراين بازي کردن با الهلال و تيم‌هاي آسيايي فوق‌العاده است. من اميدوارم پرسپوليس روند خوبش در آسيا را ادامه بدهد اما برانکو بايد هر چه زودتر تيمش را با جذب يکي دو بازيکن تقويت کند تا مشکلي در اين بازي‌ها برايش به وجود نيايد. مطئمنا اين تيم مي‌تواند امسال به جمع هشت تيم برتر صعود کند و سال آينده به رده‌هاي بالايي ليگ قهرمانان آسيا برسد.

سرمربي سابق تيم ملي بسکتبال:

از شکايت ايران تعجب کردم

در شرايطي که فدراسيون بسکتبال ايران تاکيد داشت، قرارداد با ديرک باوئرمن آلماني چهار ساله بوده و اين مربي حق فسخ قرارداد را نداشته‌ است، اين مربي آلماني در گفت‌وگويي درباره قراردادش توضيح داد و تاکيد کرد که بندي در قراردادش بوده که امکان فسخ وجود داشته‌ است.

باوئرمن درباره جدايي‌اش از ايران اظهار کرد: اواخر ماه گذشته ميلادي من پيشنهادي از آلمان داشتم. آن شرايط که دختر کوچکم نيز از دوري من خسته بود و شرايط سختي داشت، باعث شد تا من براي خانواده‌ام اين تصميم را بگيرم. تصميم بسيار دشواري هم بود اما هر کس که فرزندي داشته باشد، درک مي‌کند که من چه شرايطي داشتم. وقتي با او حرف مي‌زدم مي‌ديدم که گريه مي‌کند و براي همين پيشنهاد آلمان را قبول کردم.

او در پاسخ به اين سوال که قراردادش چهار ساله بوده يا سه ماهه، بيان کرد: قرارداد من کاملا حقوقي و بدون مشکل بود و نقصي نداشت. در آن نيز بندي وجود داشت که مي‌توانستم هر وقت که خواستم، قرارداد را فسخ کنم. وقتي شنيدم که از من شکايت شده تعجب کردم.

آيا هدف ايبراهيموويچ آقاي گلي است؟

زلاتان ايبراهيموويچ فصل نخست حضور خود در ليگ برتر انگليس را پشت‌سر مي‌گذارد. اين بازيکن سوئدي عملکرد درخشاني در ترکيب منچستريونايتد داشته و از بهترين هاي ليگ جزيره در فصل جاري بوده است. او با وجود اينکه 35 سال دارد، توانسته است 15 گل به ثمر برساند و اين شانس را داد تا آقاي گل هم بشود.

ايبراهيموويچ از هدف بزرگ خود با منچستريونايتد در فصل جاري سخن به ميان آورد و گفت‌: يک هدف بزرگ در سر دارم ولي آن را در شرايط کنوني بيان نمي‌کنم. براي رسيدن به اين هدف بزرگ از جان مايه مي‌گذارم و نهايت تلاش خود را به کار مي‌گيرم.

به احتمال خيلي زياد مهاجم سوئدي شياطين سرخ مي‌خواهد در ليگ جزيره هم عنوان آقاي گلي را به دست آورد. او با صدر جدول گلزنان تنها يک گل فاصله دارد. روملو لوکاکو با چهار گلي که در ديدار اخير اورتون به ثمر رساند، با 16 گل در صدر جدول بهترين گلزنان جاي دارد.

ناظم الشريعه در بين 10 مربي برتر جهان

سايت فوتسال پلنت اسامي 10 مربي برتر جهان را براي کسب عنوان برترين مربي در سال 2016 اعلام کرد که نام سيد محمد ناظم الشريعه سرمربي فوتسال ايران در اين فهرست به چشم مي‌خورد.

ناظم الشريعه در اين باره اظهار کرد: اين افتخاري است که نصيب من و فوتسال ايران شده است. هميشه گفته‌ام که نماينده تمام مربيان ايراني در تيم‌ ‌ملي هستم. اگر افتخاري کسب مي‌شود ابتدا براي ورزش ايران و سپس مربيان فوتسال است. قرار گرفتن من در بين 10 مربي برتر نيز از همه مهم‌تر به بازيکنان تعلق دارد. اين افتخار در سال‌هاي گذشته نيز نصيب مربيان ديگري از ايران شده و من هم مثل آنها خوشحالم.

ناظم الشريعه همچنين در پاسخ به اين پرسش که از 10 ايراني که حق راي در اين نظرسنجي را دارند انتظار دارد به او راي دهند يا نه؟ گفت‌: انتظاري از هيچ کسي ندارم و هر کسي که صلاحيت انتخاب را دارد بايد انتخاب کند، اما هر افتخاري که کسب شود براي ايران خواهد بود. ضمن اين که انتقادهايي هم به ليست منتشر شده وجود دارد. به عنوان مثال وقتي بررسي مي‌کنيم مي بينيم که سرمربي ويتنام تنها موفق شده اين تيم را به جام جهاني بياورد و تيمش 10 گل از ما دريافت کرد. مي‌توان با آناليز اين ليست راي‌هاي بهتري داد.

مصطفي هاشمي:

چرا همه چيز به ضرر ما اتفاق مي‌افتد

مصطفي هاشمي سرمربي تيم بسکتبال شيميدر تهران بعد از شکست 85 بر 82 تيمش برابر پتروشيمي اظهار کرد: برد و باخت جزوي از ورزش است و من بعد از اين همه سال متوجه شدم که در ورزش يک تيم مي‌برد و يک تيم‌ مي‌بازد. نکته اينجا است که در زمان باخت من به عنوان مربي اشتباه مي‌کنم و نمي‌توانم در لحظه‌هاي حساس تيمم را مديريت کنم و در نهايت نتيجه را واگذار مي‌کنم. اين نگاه منطقي است اما همانطور که من و بازيکنانم اشتباه داريم اشتباه داوري هم وجود دارد. ورزش ذاتش برد و باخت است اما مساله من اين است که چرا همه چيز بايد به ضرر ما اتفاق بيفتد؟سرمربي شيميدر ادامه داد: ناظر مسابقه آقاي آوانسيان بود و من در سلامت او شکي نداشتم. نمي‌دانم مشکل من هستم؟ احساس مي‌کنم که من در بسکتبال ايران زيادي هستم. هرکاري مي‌کنم همين است. مگر مي‌شود همه سوت‌ها به ضرر تيم من باشد؟ من چقدر بگويم؟ مي‌دانم اتفاقي نمي‌افتد اما فدراسيون فيلم بازي را نگاه کند. شايد از قيافه من خوششان نمي‌آيد. فيلم را ببينند بگويند هاشمي اشتباه مي‌کني. با اين کار من را روشن کنند اما با شعور مردم بازي نکنند. وقتي خطاي عمد روي بازيکن من گرفته نمي‌شود،‌ بازيکن من را هل مي‌دهند سوت زده‌ نمي‌شود يا بسياري از اتفاق‌هاي ديگر، وقتي اين‌ها جمع شود مشخصا روي نتيجه نهايي تاثير مي‌گذارد. اگر هم مشکل با رفتن من حل مي‌شود بگويند که بروم.


 خبـــرنامه 

 عنايتي بالاخره مربي شد

رضا عنايني در حالي که همچنان در جمع بازيکنان صباي قم قرار دارد، به کادر فني اين تيم اضافه شد تا مربي- بازيکن شود.

رضا عنايتي درباره اضافه شدن به کادر فني صباي قم گفت: اين هم تصميم مديريت بود، هم تصميم کادر فني و هم خودم. به هر حال اين تصميمي بود که بايد تمام جوانب آن در نظر گرفته مي‌شد. من نيز فکرهايم را کردم و به اين نتيجه رسيدم که در 10 بازي آينده تيم هم از لحاظ فني و هم از لحاظ بازي کردن، کنار ساير اعضاي تيم باشم. اگر بتوانم کمک کنم هر کاري که از دستم بربيايد براي صبا انجام مي‌دهم.

پرسپوليسي‌ها به دنبال طلب خود از باشگاه

برخي از بازيکنان پرسپوليس براي رسيدگي به مشکلات مالي خود نزد سرپرست اين باشگاه رفتند.

محسن مسلمان، مهدي طارمي و عليرضا بيرانوند در پايان تمرين ديروز (سه‌شنبه) تيم‌شان راهي باشگاه پرسپوليس شدند تا مشکلات مالي خود را با علي‌اکبر طاهري درميان بگذارند.

بازيکنان مذکور به نمايندگي از بقيه نفرات پرسپوليس از سرپرست اين باشگاه خواستند به وعده‌هايي که در مورد مسائل مالي به آنها داده است، عمل کند. با قولي که مسئولان باشگاه پرسپوليس به برانکو داده‌اند قرار است ظرف 48 ساعت آينده بخشي از مطالبات سرخپوشان پرداخت شود تا آنها بدون دغدغه تمرينات خود را براي دربي 84 انجام دهند.

شيرر:

دليل اخراج نشدن آرسن ونگر را مي‌دانم

آرسنال در فصل جاري رقابت هاي ليگ برتر انگليس هم شانس بسيار کمي براي کسب عنوان قهرماني دارد.

شکست سنگين توپچي‌ها برابر چلسي باعث شد تا اختلاف اين تيم با صدر جدول رده‌بندي به 12 امتياز افزايش پيدا کند. هواداران آرسنال در چند فصل اخير از نتايج نااميد کننده تيم خود خسته شدند و خواستار برکناري آرسن ونگر هستند.

با وجود اينکه خبرهاي زيادي درباره احتمال پايان دوران سلطنت ونگر در آرسنال به گوش مي‌رسد اما اکنون آلن شيرر تاکيد دارد سرمربي توپچي‌ها به يک دليل روي نيمکت اين تيم باقي مي‌ماند. شيرر در اين زمينه گفت‌: ونگر با هر نتيجه‌اي در آرسنال باقي خواهد ماند و دليل خود را هم بيان مي‌کنم. ونگر در چند سال حضورش در آرسنال، درآمدزايي زيادي براي سران تيم خود داشته است. او ستاره هاي بزرگي را پرورش داد و آنها را با قيمت هاي نجومي به ديگر باشگاه‌ها فروخت.شيرر ادامه‌ داد: ونگر هزينه بسيار کمي روي دست سران آرسنال مي‌گذارد. او کمتر پيش مي‌آيد بازيکن بزرگ جذب کند. کار ونگر در آرسنال خريد بازيکنان با قيمت پايين و فروش آنها با قيمت بالاست و در اين کار هم موفق است. بنابراين مي‌توانم بگويم که او در آرسنال باقي مي ماند چراکه کار خود را به خوبي بلد است.

مدال نقره رجبلو در دوچرخه سواري آسيا

رکابزن ملي پوش ايران در ماده اسکرچ بزرگسالان مدال نقره آسيا را کسب کرد.در ماده اسکرچ بزرگسالان مسابقات دوچرخه سواري پيست قهرماني آسيا، محمد رجبلو رکابزن ملي پوش ايران پس از نماينده هنگ کنگ بر سکوي دوم قرار گرفت. پيش از اين ايران يک نقره تيم اسپرينت و يک طلا اسکرچ جوانان را کسب کرده است.اما در فينال ماده کايرين مسابقات دوچرخه سواري پيست بزرگسالان آسيا، محمد دانشور با پنج رکابزن به رقابت پرداخت که در پايان دانشور از رسيدن به مدال بازماند و مقام چهارم را به دست آورد.

ترامپ ميزباني المپيک را از آمريکا مي‌گيرد؟

رييس جمهور آمريکا اعلام کرد نمي‌داند دستور جديدش مبني بر ممنوعيت ورود اتباع هفت کشور به آمريکا تاثيري بر نامزدي لس آنجلس در ميزباني المپيک 2024 دارد يا نه.

ترامپ در جواب به اين سوال که دستور جديد مهاجرتي او چه تاثيري بر راي اعضاي IOC در رابطه با ميزباني لس آنجلس براي المپيک 2024 خواهد داشت، به صحبت پرداخت و اظهار کرد: نمي‌دانم اما با وجود همه اين مسائل، نکته مورد اهميت اين است که بايد در کشورمان امنيت داشته باشيم. بايد بدانيم چه کساني به کشورمان مي‌آيند. بايد افرادي به کشور ما بيايند که قصد و غرض خوبي داشته باشند. اگر افراد با قصد بدي به کشور ما وارد شوند، بايد از قبل اين مساله را بفهمم.

ترامپ در صحبت‌هاي خود اعلام کرد دوست دارد لس آنجلس در رقابت براي گرفتن ميزباني المپيک 2024 پيروز شود. او در اين‌باره گفت: از من خواسته شده که از اين نامزدي حمايت کنم. با کميته‌ المپيک اروپا در اين‌باره صحبت کردم. فکر مي‌کنم آنها از صحبت با من خوشحال بودند. آنها مي‌خواستند از من تاييديه بگيرند. اين تاييد را خيلي بلند و واضح اعلام کردم. خوشحال مي‌شوم المپيک در لس آنجلس برگزار شود.

ضرب‌الاجل لسترسيتي به رانيري

تيم فوتبال لسترسيتي که فصل گذشته با کلوديو رانيري در کمال شگفتي موفق به قهرماني در مسابقات ليگ برتر شد، اين فصل دچار افت شديدي شده، به طوري که روباه‌ها در حاضر حاضر با 21 امتياز در رده شانزدهم جدول رده‌بندي ليگ برتر هستند و با ساندرلند قعر جدولي تنها 2 امتياز اختلاف دارند.

سران باشگاه لسترسيتي که از وضعيت موجود ناراضي هستند، به سرمربي ايتاليايي خود تنها 3 بازي فرصت داده‌اند تا مدافع عنوان قهرماني را از منطقه سقوط به دسته پايين‌تر جدا کند. رانيري اخيراً از سوي فيفا به عنوان بهترين مربي مرد سال 2016 انتخاب شد.

لسترسيتي که در آخرين ديدار ليگ برتري خود در ورزشگاه کينگ‌پاور با نتيجه 3 بر صفر مغلوب منچستريونايتد شد، در 3 بازي بعدي خود به ترتيب به مصاف سوانزي (خارج از خانه)، ليورپول (خانگي) و هال‌سيتي (خانگي) خواهد رفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي