جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526


«والرين»، پرهزينه‌ترين فيلم تاريخ فرانسه


ادامه تصويربرداري «عاشقانه»


«ويلايي‌‌ها» و «آشوب» در اکران دوم نوروزي


بليت سينماها گران مي‌شود؟


كنسرت«محمدرضا گلزار» در تهران


تصويربرداري و تدوين همزمان«گمشدگان»


نمايش «کلوزآپ» در جشنواره ايتاليا


ميز خبــــر


سينماي جهان


خبر هنري


 «والرين»، پرهزينه‌ترين فيلم تاريخ فرانسه 

 
جديدترين ساخته «لوک بسون» با عنوان «والرين» پرهزينه‌ترين فيلمي نام گرفت که تاکنون در سينماي فرانسه ساخته شده است.به گزارش ايسنا به نقل از «اسکرين رنت»، کمپاني فيلم‌سازي «EuropaCorp» اعلام کرد که فيلم علمي تخيلي «والرين و شهر هزار سياره» به کارگرداني «لوک بسون» که پروژه‌اي صد درصد فرانسوي است، باهزينه توليد 197 ميليون يورو معادل 210 ميليون دلار ساخته شده است.

هزينه توليد اين فيلم با پرهزينه‌ترين قسمت‌هاي مجموعه فيلم‌هاي هاليوودي «ترانسفورمرها» و «مردان ايکس» برابري مي‌کند تا ساخته «لوک بسون» که اقتباسي از يک رمان مصور است، عنوان پرهزينه‌ترين فيلم تاريخ سينماي فرانسه را به خود اختصاص دهد.

مجموعه کتاب‌هاي مصور «والرين» اثر «پي‌يرکريستين» که در سال 1967 منتشر شد،‌ به ماجراهاي سفر در زمان و مکان مامور «والرين» و همکارش «لورلين» مي‌پردازد.پيش از اين فيلم «آستريکس در بازي‌هاي المپيک» با بودجه 82 ميليون دلاري پرفروش‌ترين فيلم سينماي فرانسه بود.

از بازيگران فيلم «والرين و شهر هزار سياره» مي‌توان به دين «دي‌هان»، «کارا دلوين»، «کلايو اُوِن»، «ريحانا»، «کريس وو» و «اتان هاوک» اشاره کرد و فيلم قرار است در تاريخ 21 ژوئن 2017 در سراسر جهان به نمايش در آيد و از 26 ژوئن نيز در فرانسه اکران خواهد شد.

«لوک بسون» در سال 1995 با ساخت فيلم «حرفه‌اي» (لئو) با بازي «ژان رنو» و «ناتالي پورتمن» به اوج شهرت رسيد و از ديگر ساخته‌هاي او مي‌توان به «آبي بزرگ»، «آخرين نبرد»، «مترو» و «نيکيتا» اشاره کرد.

«بسون» در سال 2013 فيلم «مالاويتا» را که اقتباسي از کتاب «رفقاي بد» نوشته «تونينو باناکويستا» است با بازي بازيگراني چون «رابرت دنيرو»، «تامي لي جونز» و «دايانا آرگون» مقابل دوربين برد و «لوسي» آخرين ساخته اکران شده اين سينماگر فرانسوي است که در آن «مورگان فريمن» و «اسکارلت يوهانسون» ايفاي نقش کرده‌اند، اين فيلم عملکرد بسيار موفقي در گيشه داشت و به فروشي بيش از 460 ميليون دلار دست يافت.


 ادامه تصويربرداري «عاشقانه» 

 تهيه‌کننده سريال عاشقانه مي‌گويد که فيلمبرداري سريال «عاشقانه»از يکشنبه20 فروردين از سر گرفته شد .

مهدي گلستانه (تهيه‌کننده سريال عاشقانه) در گفتگو با ايلنا؛ با تکذيب متوقف شدن روند ساخت اين سريال و انتشار اخبار ضد و نقيض گفت: اينکه تصور کنيم پروژه‌اي مانند اين سريال در روند ساخت مشکلي نخواهند داشت اشتباه است اما اينکه ما به خاطر مشکلات ساخت آن را نيز متوقف کنيم اشتباه است.

وي ادامه داد: سريال‌هايي که در شبکه نمايش خانگي ساخته مي‌شود با احتساب مشکلات موجود و بحث دانلود غيرقانوني و قاچاق، بعد از عرضه قسمت هفتم تازه به سوددهي مي‌رسند و تا قسمت هفتم در بهترين حالت فقط هزينه خود را بازمي‌گردانند و اين تصور غلطي است که ما بگوييم بعد از 4 قسمت به دليل سودده نبودن سريال؛ آن را متوقف کنيم.

گلستانه ادامه داد: حدود 10 ميليارد تومان براي کل سريال از پيش‌توليد تا نمايش و تبليغات آن هزينه شده است. فصل يک اين سريال 15 قسمت 50 دقيقه‌اي است که در مجموع مي‌شود 750 دقيقه و تا امروز 600 دقيقه تصويربرداري شده است. از لحاظ زماني نيز فيلمبرداري حدود دو قسمت از کار باقي مانده است.

وي ادامه داد: پخش فصل يک سريال عاشقانه تا پايان خردادماه ادامه دارد و بعد از پايان فصل يک؛ درباره زمان ساخت فصل دو تصميم‌گيري مي‌شود.

گلستانه ادامه داد: تصويربرداري سريال عاشقانه از امشب در لوکيشن خانه گيسو با حضور محمدرضا گلزار، مهناز افشار و حميدرضا پگاه ادامه پيدا مي‌کند و قسمت پنجم سريال در 75 دقيقه؛ هفته آينده توزيع مي‌شود. به احتمال بسيار زياد نيز اين سريال از اين پس روزهاي دوشنبه به‌صورت سراسري در کشور توزيع مي‌شود.سريال عاشقانه به کارگرداني منوچهر هادي و با بازي مهناز افشار، محمدرضا گلزار، هومن سيدي، مسعود رايگان، پانته‌آ پناهي‌ها، ساره بيات، بهاره کيان‌افشار و حسين ياري در شبکه نمايش خانگي ساخته شده و تاکنون 5 قسمت آن توزيع شده است.


 «ويلايي‌‌ها» و «آشوب» در اکران دوم نوروزي  

 مدير پخش هدايت فيلم گفت:2 فيلم سينمايي «آشوب» و «ويلايي‌ها»در اکران دوم نوروزي به نمايش درمي آيند.

احمد مختاري مدير پخش هدايت فيلم در گفت‌و گو با فارس درباره اکران دوم نوروزي دفتر پخش هدايت فيلم گفت: فيلم سينمايي «آشوب» ساخته کاظم راست گفتار داراي مجوز پروانه نمايش است و بعد از فيلم «يک روز بخصوص» در گروه سينمايي آزادي قرارداد نمايش فيلم بسته شد .

اين فيلم پيش از اين از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز نمايش دريافت کرده بود.

وي ادامه داد:فيلم سينمايي «ويلايي‌ها» ساخته منير قيدي نيز در گروه سينمايي استقلال بعد از فيلم سينمايي «گشت2» اکران مي‌شود.

مدير پخش هدايت فيلم درباره مجوز نمايش فيلم توضيح داد:اين فيلم در اولين جلسه شوراي پروانه نمايش به نمايش درآمده و مجوز آن دريافت مي‌شود.

بنابراين گزارش، فيلم سينمايي «ويلايي‌ها» يکي از آثار مورد توجه مخاطبان در جشنواره سي و پنجم فيلم فجر بود که جايزه سميرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مکمل زن را به خود اختصاص داد.


 بليت سينماها گران مي‌شود؟ 

 ايسنا:سخنگوي شوراي صنفي نمايش، آخرين وضعيت قيمت بليت سينماها را اعلام کرد.

غلامرضا فرجي درباره خبرهايي که مبني بر افزايش بهاي بليت ‌سينماها به بيست هزار تومان منتشر شده‌اند گفت: شوراي صنفي نمايش به شدت اين مسئله را تکذيب مي‌کند و در حال حاضر هيچ تصميمي براي افزايش بهاي بليت‌ سينماها ندارد.

او اضافه کرد:مدتي قبل موضوع شناور بودن قيمت بليت‌ها مطرح بود اما با آن موافقت نشد.

سخنگوي شوراي صنفي نمايش تاکيد کرد:بنابراين افزايش قيمت بليت‌ سينماها در دستور کار نيست و سينماها با همان بهاي فعلي بليت‌ها را به فروش مي‌رساند.


 كنسرت«محمدرضا گلزار» در تهران 

 پويا:کنسرت بهاري «محمدرضا گلزار» در تهران برگزار خواهد شد.

محمدرضا گلزار بازيگر مطرح سينماي ايران، ارديبهشت سال جاري در سالن ميلاد نمايشگاه بين‌المللي تهران کنسرت خود را برگزار مي‌کند.

محمدرضا گلزار در اين برنامه گروه «ريزار» به رهبري «حامد برادران» را همراه خود خواهد داشت. گروهي که از زمستان سال گذشته تور کنسرت‌هاي خود را در نقاط مختلف ايران آغاز کردند. اولين اجراي بزرگ محمدرضا گلزار هم 20 اسفند در همين سالن ميلاد نمايشگاه برگزار شد که استقبال خوب دوستدارانش را به دنبال داشت.


 تصويربرداري و تدوين همزمان«گمشدگان» 

 باشگاه خبرنگاران:تاکنون 30 درصد از تصويربرداري سريال گمشدگان انجام شده است و تدوين اين سريال نيز به صورت همزمان در حال انجام است.

تصويربرداري اين سريال در ايام نوروز و با وجود تعطيلات عيد، به صورت تمام وقت در تهران ادامه پيدا کرد و ستاره اسکندري، سعيد داخ و مينا دلشاد به عنوان بازيگران جديد به اين مجموعه تلويزيوني پيوستند.پيش از اين بازيگراني همچون روشنک گرامي، بهنام تشکر، کتانه افشاري نژاد، مهرداد ضيايي،حسن تسعيري، ياسر جعفري، سارا مهدوي، ادوين راستاد، جلوي دوربين رفته اند و قرار است بزودي بازيگران شناخته شده ديگري نيز به اين سريال اضافه شوند.


  نمايش «کلوزآپ» در جشنواره ايتاليا 

 ايرنا:فيلم سينمايي «کلوز آپ» به کارگرداني زنده ياد عباس کيارستمي در هجدهمين جشنواره سيتو دي چيوتو به نمايش درآمد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، نسخه مرمت شده «کلوز آپ» که پيش از اين در پيش نمايش هاي رتردام و جشنواره هاي فيلم بوسان، تيرانا، داکا و برلين به نمايش در آمده بود، در جشنواره فيلم سيتو دي چيوتو به روي پرده رفت.

اين رويداد سينمايي در نيمه اول فروردين، در شهر تورين (ايتاليا) برگزار مي شود.


 ميز خبــــر 

 ديدار نوروزي هنرمندان و مسئولان سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران

ديدار نوروزي هنرمندان و مسئولان سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران همزمان با گراميداشت روز هنر انقلاب اسلامي در باغ موزه هنر ايراني برگزار شد.

به گزارش آفرينش، ديدار نوروزي هنرمندان به مناسبت گراميداشت روز هنر انقلاب اسلامي با حضور چهره‌هاي شناخته شده رشته‌هاي مختلف هنري و مسئولان سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به همت معاونت هنري اين سازمان در باغ موزه‌ هنر ايراني برگزار شد.

محمود صلاحي، رييس سازمان فرهنگي هنري با تبريک به مناسبت فرا رسيدن سال نو و ماه رجب گفت: هدف از اجراي اين برنامه ديدار نوروزي هنرمندان و مجموعه سازمان فرهنگي هنري است. جمعي با اين شکوه که هنرمندان از جلوه‌هاي گوناگون هنر حضور دارند، کم‌نظير است. از حضور تک‌تک شما عزيزان تشکر مي‌کنم؛ آقاي مرادخاني، معاون هنري وزارت ارشاد، آقاي دکتر سرير، آقاي رجبي معمار، مديرعامل خانه هنرمندان و همه هنرمندان در رشته‌هاي گوناگون تشريف آورده‌اند.

وي افزود: از روزي که به سازمان فرهنگي هنري آمدم، چهارشنبه‌ها را به ديدار با هنرمندان اختصاص دادم و تا به حال 85 چهارشنبه را در خدمت هنرمندان بودم. ميانگين هر چهارشنبه با 10 نفر ديدار کردم و فرمايش‌هاي شما را که حاصل سال‌ها کار هنري بود، شنيدم. کاري اگر انجام شده، حاصل جلساتي بوده که با شما داشته‌ايم.

رييس سازمان فرهنگي هنري ادامه داد: اگر در نمايش کار شده، حاصل جلسه با آقاي راد، آقاي همت و ديگر هنرمندان بوده، در بقيه هنرها هم به همين شکل. 21 تولد ماه هم برگزار شده است که آخرين بار تولد استاد فخرالدين فخرالديني بود.صلاحي با تاکيد بر تعامل سازنده فضاي هنري تصريح کرد: هنرمندان به‌نام خارجي را دعوت کرديم و به ايران آمدند، مثلاً آقاي گونتر اوکر، هنرمند آلماني که علاقه زيادي به حافظ دارد، نمايشگاه آثارش با عنوان «کرنش به حافظ» را به مدت يک ماه در موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) برپا کرد. وي با اشاره به برنامه‌هاي هنري سازمان فرهنگي هنري گفت: بزرگداشت حميد سبزواري در زمان حيات ايشان، همايش «عطار و موسيقي» در سه شب، سومين دوره شب شعر «حريم آهو» به مناسبت ولادت امام رضا (ع)، «سرحلقه شوريده سران» با حضور 250 شاعر، نمايشگاه «کودک، هنر و صلح»، دومين جشنواره بين‌المللي موسيقي «پيامبر مهرباني» با حضور گسترده هنرمندان، نمايشگاه آثار هنرمندان ارامنه، نمايشگاه آثار بانوان خوشنويس، نکوداشت پروين اعتصامي و افتتاح خانه شعر و ادبيات و... از جمله فعاليت‌هاي سال 95 معاونت هنري سازمان فرهنگي هنري بوده است.مشاور شهردار تهران تصريح کرد: در حوزه سينما هم فيلم‌هايي مانند «ماجراي نيمروز»، «ايستگاه اتمسفر»، «ماجان»، «پشت ديوار سکوت»، «سرو زير آب» و ... با مشارکت و سرمايه‌گذاري سازمان فرهنگي هنري توليد شده است. از آقاي عبدالحسيني، معاون هنري سازمان فرهنگي هنري و معاونان ايشان تشکر مي‌کنم که در سال گذشته زحمات زيادي کشيدند.در اين ديدار هنرمنداني مانند: فريدون شهبازيان، عبدالجبار کاکايي، اردلان شجاع کاوه، اميد مهدي‌نژاد، محمدعلي بهمني، ناصر فيض، سعيد بيابانکي، بيوک ميرزايي، رسول نجفيان، اکبر زنجانپور، مسعود جعفري جوزاني، فخرالدين فخرالديني، مجيد اخشابي، هادي مرزبان، فرزانه کابلي، مسعود فروتن، افشين علا، محمد معتمدي، علي جهاندار، قاسم رفعتي، جواد عليزاده، عليرضا بديع، رضا بابک، بهزاد فراهاني، حسين محجوبي، علي شيرازي، کامبيز درمبخش، حسين محب اهري، مريم کاظمي، مجيد قناد، احمد فلسفي، اصغر همت، اسماعيل تهراني، سيد عباس سجادي، مسعود زنده‌روح‌ کرماني، سيف‌الله صمديان، محسن شانديز، محمد صياد، علي‌اکبر شکارچي و ديگر چهره‌هاي هنري حضور داشتند.

اجراي 35 خواننده سوئدي در نياوران

کنسرت «سفر آوازي ايران و سوئد» به رهبري پروفسور اريک وستبرگ شنبه 26 فروردين ماه در سالن خليج فارس فرهنگسراي نياوران برگزار مي شود.به گزارش روابط عمومي بنياد آفرينش هاي هنري نياوران، در ادامه سلسله رويدادهاي «سفرهاي آوازي» و با هدف تبادل هنري و فرهنگي گروه‌هاي کرال ايران و ساير کشورهاي دنيا، گروه کر مجلسي ايران و سوئد به رهبري اريک وستبرگ و با حضور 35 خواننده کر در فرهنگسراي نياوران به روي صحنه مي رود.عادله زماني مدير برگزاري اين برنامه در گفتگويي با اشاره به کليت برنامه اظهار داشت : اين برنامه صرفا يک کنسرت موسيقي نيست بلکه گروه کر مجلسي «سفر آوازي ايران و سوئد» با اجراي آثار موسيقي فولکلور سوئدي به معرفي فرهنگ کشور سوئد مي پردازد

زماني با اشاره به کنسرت سفر هاي اوازي ايران و المان که در شهريور ماه 95 برگزار شد خاطر نشان کرد : سرپرست گروه کر سوئدي اريک وستبرگ ابراز تمايل بسياري داشتند تا در ايران حضور پيدا کنند . از اين رو و با حمايت هاي سفارت سوئد و همچنين حمايت هاي دفتر موسيقي توانستيم اين برنامه را به مرحله اجرا برسانيم .

کنسرت «سفر آوازي ايران و سوئد» شنبه 26 فروردين ماه ساعت 21 در فرهنگسراي نياوران برگزار مي شود . علاقمندان جهت تهيه بليط مي توانند به سايت تيوال و يا گيشه فرهنگسرا مراجعه نمايند.


 سينماي جهان 

 ترسناك ترين فيلم هاي قرن 21؛

"نژاد "

ميخکوب کردن بيننده روي صندلي سينما اتفاقي است که اين روزها کمتر رخ مي دهد اما سازندگان فيلم سينمايي The Descent به خوبي توانسته اند از عهده اين مهم برآيند و يک فيلم هدفمند و کاملا ترسناک بسازند.

کارگردان اين کار توانسته فيلمي بسازد که صرفنظر از ترسناک بودن واقعا تکاندهنده است.

ماجراي فيلم از اين قرار است که سارا، جونو و بت، سه دوست صميمي تصميم مي گيرند براي سفر به کوهستان بروند. تيم سه نفره آنها بعد از رسيدن به مقصد بزرگتر مي شود و همگي براي کشف يک شکاف يخي وارد اعماق زمين مي شوند اما در اعماق زمين حادثه اي تلخ براي آنها رخ مي دهد. آنها با موجودات گوشتخواري آشنا مي شوند که جان سالم به در بردن از دست آنها غيرممکن به نظر مي رسد.


 خبر هنري 

 بازيگر نقش «برلوسکوني» انتخاب شد

«توني سرويلو» براي بازي در نقش «سيلويو برلوسکوني» نخست وزير سابق ايتاليا انتخاب شد.به گزارش ايسنا به نقل از ورايتي، «پائولو سورنتينو» کارگردان برنده اسکار ايتاليايي از «توني سرويلو» براي بازي در نقش اصلي فيلم «سيليو برلوسکوني» چهره قدرتمند رسانه‌اي ايتاليا و نخست وزير سابق اين کشور استفاده خواهد کرد.

«سرويلو» پيش از اين در سال 2013 و فيلم «زيبايي بزرگ» با «سورنتينو» همکاري داشت، فيلمي که در نهايت موفق به کسب جايزه بهترين فيلم خارجي اسکار شد. وي پيش از اين نيز در فيلم «گومورا» از ساخته‌هاي «ماتئو گارونه» نيز در نقش «جوليو آندروتي» از نخست وزيرهاي ايتاليا بازي کرده بود.

فيلم زندگي «برلوسکوني» که نام «لورو» (به زبان ايتاليايي به معناي «آنها») براي آن انتخاب شده است با فيلمنامه‌اي از خود «سورنتينو» و به زبان ايتاليايي ساخته خواهد شد و فيلمبرداري آن نيز از تابستان امسال در ايتاليا آغاز مي‌شود.

«سيلويو برلوسکوني» که بزودي 80 ساله خواهد شد، تصميم دارد پس از دو دهه و چهار بار حضور به عنوان نخست وزير ايتاليا از دنياي سياست خداحافظي کند. وي در ماه جولاي يک عمل جراحي قلب باز انجام داد و سهام باشگاه فوتبال آ.ث ميلان که نماد موفقيتش بود را نيز به يک کنسرسيوم چيني فروخت.

قرار است فيلم «لورو» تصويرگر دنياي «برلوسکوني» باشد و نگاه انتقادي به زندگي اين چهره سياسي پرحاشيه نخواهد داشت.

«لورو» جديدترين ساخته «سورنتينو» پس از سريال 10 قسمتي «پاپ جوان» با بازي «جود لا» است که امسال دو قسمت اول آن در جشنواره فيلم ونيز رونمايي شد.اين کارگردان ايتاليايي در سال 2015 نيز کمدي درام «جواني» را ساخت که برنده جايزه بهترين فيلم و کارگرداني از جوايز فيلم اروپا شد.

شخصيت سياسي «برلوسکوني» پيش از اين نيز در چندين فيلم مورد توجه فيلمسازان قرار گرفته بود که از آن جمله مي‌توان به فيلم «کيمن» محصول سال 2008 ميلادي به کارگرداني «ناني مورتي» ديگر فيلمساز معروف ايتاليايي اشاره کرد.

استقبال مخاطبان از اجراهاي تماشاخانه ايرانشهر

نمايش هاي به صحنه رفته در اولين ماه سال 96 در تماشاخانه ايرانشهر، با استقبال مخاطبان و هنرمندان عرصه هاي مختلف اجرا مي شوند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل تماشاخانه ايرانشهر، اين مجموعه تئاتري که فعاليت خود در سال 96 را با ميزباني 4 اثر نمايشي آغاز کرده، با استقبال مخاطبان و اهالي هنر مواجه شده است.

اين در حالي است که نمايش هاي «ولپن» به کارگرداني مهدي کوشکي و «آوازهاي سر شام» به کارگرداني کاوه مهدوي در سالن دکتر ناظرزاده کرماني و «... و چند داستان ديگر» به کارگرداني پيام لاريان و «سونات پاييزي» به کارگرداني جلال تهراني در سالن استاد سمندريان، هفته اول اجراهاي خود را سپري مي کنند.طبق برنامه ريزي انجام شده، نمايش هاي «ولپن» و «آوازهاي سر شام» که به ترتيب ساعت 17:15 و 21 به صحنه مي روند تا 15 ارديبهشت ماه و نمايش هاي «... و چند داستان ديگر» و «سونات پاييزي» که به ترتيب ساعت 18:30 و 20:30 به صحنه مي روند تا 17 ارديبهشت ماه به اجراي عمومي خود ادامه مي دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي