جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5526

تساوي پرسپوليس و استقلال در ليگ قهرمانان
سرخ‌پوشان در يک قدمي حذف از آسيا

برانکو:
اين‌ آخرين پنالتي طارمي در دوران مربيگري من است


خبرنامه


خبـــرنامه


 تساوي پرسپوليس و استقلال در ليگ قهرمانان
 سرخ‌پوشان در يک قدمي حذف از آسيا 

 
آفرينش- در چهارمين هفته از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، تيم فوتبال پرسپوليس ايران در ورزشگاه آزادي به مصاف الريان قطر رفت. اين ديدار با قضاوت "ريوجي ساتو" داور ژاپني و در حضور 57 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادي برگزار شد که در نهايت با تساوي بدون گل خاتمه يافت. استقلال تهران هم که صدرنشين گروهش بود، در زمين تيم قعرنشين لوکوموتيو به تساوي يک بر يک رسيد.

پرسپوليس با تساوي مقابل الريان پنج امتيازي شد و در رده سوم باقي ماند. الريان هم با هفت امتياز در مکان دوم قرار گرفت و الهلال با 8 امتياز صدرنشين گروه است.

با اين نتايج پرسپوليس در آستانه حذف از رقابتها قرار گرفته و براي صعود از گروهش بايد حتما الهلال صدرنشين را شکست دهد که اين بازي در قطر برگزار مي شود.

اين در حالي است که سرخپوشان دو مهره کليدي خود يعني سيد جلال حسيني و سروش رفيعي را در اختيار ندارند و با توجه به نيمکت ضعيف پرسپوليس، کار آنها مقابل الهلال بسيار دشوار خواهد بود.

شايد حالا برانکو ايوانکوويچ حسرت بازيکنان بي کيفيت خارجي را بخورد که به خدمت گرفت. البته دو اوکرايني بي کيفيت اين تيم، باشگاه را در اواسط فصل ترک کردند تا جز ضرر مالي، سودي براي پرسپوليسي ها نداشته باشند.

جدايي رامين رضاييان از اين تيم به دليل مسائل انضباطي نيز گره پرسپوليس را کورتر کرده است و حالا تيمي که براي قهرماني در ليگ ايران تنها دو امتياز از چهار بازي احتياج دارد، در آستانه حذف از مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا قرار گرفته است.

البته نکته بسيار مهم اين بازي، ضربه پنالتي بود که مهدي طارمي از دست داد. شايد اگر طارمي درک مي کرد، تماشاگران روي سکوها اعم از پير و جوان چقدر استرس دارند، با يک ضربه چيپ، پنالتي را از دست نمي داد.

ترکيب پرسپوليس: علي‌رضا بيرانوند، سيد جلال حسيني، صادق محرمي، محمد انصاري، سروش رفيعي (90 ربيع خواه)، حسين ماهيني، کمال کاميابي‌نيا، محسن مسلمان، علي عليپور، مهدي طارمي و وحيد اميري.

لحظات حساس بازي:

دقيقه 11، تاباتا در حالي که با بيرانوند تک‌به‌تک شده بود، نتوانست توپ را به تور برساند و بيرانوند شوت زميني مهاجم الريان را مهار کرد.

دقيقه 42، خطا روي مهدي طارمي داور را بر آن داشت که براي پرسپوليس پنالتي بگيرد. طارمي ضربه را به صورت چيپ و قوس دار زد ولي توپ از بالاي دروازه بيرون رفت.

اعتراض دروازه‌بان الريان به داور باعث شد از ريوجي ساتو کارت زرد بگيرد. عمر باري به ليزر انداختن تماشاگران به روي چشمانش اعتراض داشت.

دقيقه 46، ضربه سر طارمي به تير دروازه الريان برخورد کرد.

دقيقه 47، گارسيا روبه‌روي دروازه پرسپوليس صاحب توپ شد و در حالي که فقط بيرانوند را مقابل خود داشت مينتوانست ضربه خوبي به توپ بزند اما فقط يک کرنر کسب کرد.

دقيقه 62، علي علي‌پور با پاس بلند بيرانوند با عمر باري تک به تک شد اما در جدال با مدافع الريان سرنگون شد و منتظر اعلام پنالتي بود اما داور اعتقادي به پنالتي نداشت.

دقيقه 92، سوريا در موقعيت تک به تک با بيرانوند شوت فني زد که خيلي خطرناک بود و با اختلاف کمي به بيرون رفت.

دقيقه 93، باز هم سوريا با بيرانوند تک به تک شد و اين بار توپش به تير دروازه برخورد کرد.

يک امتياز استقلال در تاشکند

اما لوکوموتيو ازبکستان ميزبان استقلال تهران بود که بازي به تساوي رسيد.در ابتداي لوکوموتيو به حملات پردامنه‌اي دست زد. در دقيقه 13 روي اشتباه فرشيد باقري، مهاجم لوکوموتيو در موقعيتي تک به تک با رحمتي قرار گرفت و با يک شوت دقيق بيکيمايف گل نخست بازي را به ثمر رساند.

بعد از گل تيم لوکوموتيو، استقلالي‌ها جلو آمدند و در دقيقه 21 محسن کريمي شانس گلزني داشت اما شوت او با اختلافي اندک راهي اوت شد.

در ادامه اين نيمه يک ضربه ايستگاهي در دقيقه 40 به سود استقلال اعلام شد که اين توپ را اميد ابراهيمي به سمت دروازه حريف زد که با اختلافي اندک اين توپ راهي اوت شد.

شاگردان منصوريان نيمه دوم را براي رسيدن به گل تساوي، هجومي آغاز کرده و چند حمله نصفه و نيمه روي دروازه حريف تدارک
ديدند.

بهترين موقعيت استقلال در دقيقه 85 از دست رفت و ضربه سر بهنام برزاي توسط مدافع حريف از روي خط دروازه برگشت داده شد. اما يک دقيقه بعد کاوه رضايي بالاخره موفق شد بازي را به تساوي بکشاند و با ضربه اي فني و زيبا، توپ را به گوشه دروازه نماينده ازبکستان فرستاد.

ترکيب استقلال: مهدي رحمتي، رابسون جانواريو، پادواني، وريا غفوري، ميلاد زکي پور، فرشيد باقري، فرشيد اسماعيلي، اميد ابراهيمي، علي قرباني، محسن کريمي و کاوه رضايي


 برانکو:
 اين‌ آخرين پنالتي طارمي در دوران مربيگري من است 

 
سرمربي پرسپوليس به شدت از نحوه پنالتي زدن مهدي طارمي ابراز ناراحتي کرد.

برانکو ايوانکوويچ پس از تساوي اين تيم مقابل الريان اظهار کرد: قبل از هر چيزي براي هواداران ناراحتم که نتوانستيم در اين بازي به پيروزي برسيم. خيلي تلاش کرديم. مي‌دانستيم که الريان تيم خوب و عالي است اما ما بهتر بازي کرديم و 14 کرنر زديم. موقعيت‌هاي گل زيادي ايجاد کرديم و عجيب است که نباختيم و خوشبختانه گل نخورديم. همين يک امتياز ما را در کورس نگه مي‌دارد و طبيعي است که بازي با الهلال بازي سرنوشت‌ساز و حساسي خواهد بود.

وي درباره تعويض‌هايش در اين بازي گفت: من ربيع‌خواه را به زمين آوردم اما چيزي که بايد اتفاق مي‌افتاد نيفتاد. حريف نتوانست شانسي روي دروازه ما ايجاد کند و وسط زمين را براي خود نگه داشتيم. بازيکنانم جوانند و به سختي مي‌توانند در اين بازي خودي نشان دهند.

او درباره اشتباهات مدافع مياني الريان و سانتر از جناحين بازيکنان پرسپوليس گفت: طبيعي است که ليگ قهرمانان آسيا با ليگ ايران متفاوت است. بازي در ليگ قهرمانان کيفيت بالاتري نسبت به ليگ ايران دارد.

در ليگ ايران بازيکني مانند تاباتا يا سوريا نداريم. آن‌ها بازيکنان باتجربه‌ بين‌المللي زياد هستند و طبيعي است که مقابل آن‌ها نمي‌شود به راحتي بازي کرد.

ما تلاش‌مان را کرديم و در وسط زمين و ميانه‌ها موقعيت ايجاد کنيم و موفق شديم حتي پنالتي هم بگيريم که گل نشد. پنالتي دوم هم مي‌توانست روي بازيکن ما گرفته شود که اين طور نشد.

قبلا هم گفته بودم امروز تيمي بوديم که توانستيم شانس گل ايجاد کنيم. بيرانوند بسيار عالي عمل کرد و مانع گلزني حريف شد. در ليگ قهرمانان کوچک‌ترين اشتباه تاوان سنگيني دارد. گل نشدن پنالتي تاثير خود را در کار ما گذاشت. اگر گل مي‌شد بازي به نحو ديگري پيش مي‌رفت. شوق و احساس بچه‌ها در 15 دقيقه آخر باعث مي‌شد سازماندهي تيم به هم بريزد. واکنش نشان دادن به عملکرد تيم در لحظات آخر بسيار سخت است.

سرمربي پرسپوليس درباره مشکلات گلزني اين تيم گفت: بازيکن بايد مادرزادي گلزن باشد. ما فرصت‌هاي زيادي را از دست مي‌دهيم. بازيکنان انرژي زيادي مي‌گذارند و اگر اين مشکل به راحتي حل مي‌شد ما قبلا آن را حل مي‌کرديم. آن‌ها با يکديگر تفاوت دارند و يک حرکت آن‌ها سرنوشت‌ساز است. مي‌توانيم از پنالتي نزدن طارمي ناراحت باشيم اما او مقابل الوحده گل زد و در ليگ نيز آقاي گل اين رقابت‌هاست. ما مهاجماني داريم که حتي يکي، دو ماه گل نمي‌زنند. نمي‌توان به آن‌ها خرده گرفت. پنالتي طارمي آخرين پنالتي بود که او در مدتي که من سرمربي پرسپوليس هستم، زد.

وي درباره ناراحتي هواداران پرسپوليس گفت: فقط مي‌توانم بگويم ببخشيد.

برانکو درباره روند پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا و همچنين پنالتي زدن مهدي طارمي اظهار کرد: طارمي پنالتي تمرين مي‌کند و واقعا خوب کار مي‌کند. نمي‌دانم چرا تصميم به زدن ضربه چيپ گرفت.

اگر بازي را مي‌باختيم تمام برنامه‌هايمان نابود مي‌شد. ما همچنان براي صعود در کورس هستيم و نشان داديم که هيچ تيمي بهتر از ما نيست اما اين براي راهيابي به مرحله بعد کافي نيست.

او درباره احساسي عمل کردن بازيکنان پرسپوليس در مقابل تيم‌هايي که دفاعي بازي مي‌کنند گفت: ما آگاهانه اين ريسک را پذيرفتيم. به بازيکنان گفتيم که بايد قلب‌تان داغ و خون‌تان سرد باشد. اين در عملکرد ما ديده مي‌شود که بازيکنانم احساسي بازي مي‌کنند که بتوانند برد را به ارمغان بياورند. خطر صعود نکردن ما را تهديد مي‌کند. ما براي ديدار با الهلال خود را آماده مي‌کنيم. سيد جلال و سروش براي بازي آينده ما محروم خواهند بود اما اين باعث نمي‌شود که ما کار خود را جلو نبريم.

وي ادامه داد: کادر فني طارمي را آقاي گل ليگ و تيم ملي کند. پلي استيشن که بازي نمي‌کنيم. عوامل انساني دخيل هستند. بازيکنان بعضي مواقع تلاش مي‌کنند که ضعف‌هايشان را پوشش دهند اما گاهي اوقات نمي‌شود. طارمي فرصت‌هاي زيادي را گل کرده است و مهاجم اول پرسپوليس است و به طور مداوم روي بهبود عملکرد او کار مي‌کنيم اما يک شبه، يک ماهه و يا حتي 6 ماهه هم نمي‌شود يک مشکل را برطرف کرد. بايد ديد آيا با افزايش تجربه مي‌تواند بيشتر قدر موقعيت‌هايش را بداند يا نه؟ اين دومين آقاي گلي طارمي است. وقتي من به پرسپوليس آمدم طارمي 6 گل زد. فصل بعد 16 گل و اين فصل تا به اينجا 14 گل. ما تاثير خود را به روي او گذاشته‌ايم و مي‌توان به او خوش‌بين بود.


 خبرنامه  

 لادروپ:

پرسپوليس بيشتر از ما موقعيت داشت

سرمربي تيم الريان قطر پس از تساوي با ارزش تيمش برابر پرسپوليس ايران از دروازه بان تيم خود قدرداني کرد.

ميشل لادروپ سرمربي تيم فوتبال الريان پس از تساوي تيمش مقابل پرسپوليس ايران در نشست خبري اظهار کرد: خيلي بازي سختي بود. انتظار داشتيم بازي سختي باشد و خودمان را براي آن آماده کرده بوديم. 15 دقيقه آخر نيمه دوم فشار آن‌ها زياد بود و با خوش‌شانسي پنالتي آن‌ها به بيرون رفت.

وي ادامه داد: در ابتدا و 5 دقيقه ابتدايي بازي ما فرصت‌هاي خوبي داشتيم که گل بزنيم ولي بازيکنان ما قادر به انجام اين کار نشدند. اگر به طور کلي به بازي نگاه کنم پرسپوليس موقعيت‌هاي بيشتري داشت. ما سه فرصت خيلي خوب داشتيم. تاکيد مي‌کنم بازي خوبي بود و موقعيت‌هاي زيادي داشتند و از دروازه‌بان‌مان تشکر مي‌کنم که اگر او نبود نمي‌توانستيم اين نتيجه را کسب کنيم.

سرمربي الريان درباره برنامه‌هايش در دو بازي آينده در ليگ قهرمانان آسيا تصريح کرد: ما شانس زيادي براي خود متصور هستيم تا بتوانيم به دور بعد صعود کنيم.

لادروپ درباره کنترل کردن جو ورزشگاه آزادي اظهار کرد: با بازيکنان‌مان صحبت کرده بوديم و آن‌ها تجربه بازي چنين جوي را داشتند. به نظر من جو خوبي بود و باعث آزار ما نشد. آن‌ها دوست داشتند پرسپوليس ببرد ولي اين اتفاق نيفتاد.

لخويا ترمز استقلال خوزستان را در آسيا کشيد

از هفته چهارم ليگ قهرمانان آسيا، لخويا قطر و استقلال خوزستان ايران در دوحه مقابل هم قرار گرفتند که اين ديدار با شکست دو بر يک شاگردان سيروس پور موسوي همراه شد.

در اين بازي آلويس نانگ در دقيقه 8 براي استقلال خوزستان و نام تاي هي در دقيقه 34 و معز علي در دقيقه 42 براي لخويا موفق به گلزني شدند.

با اين شکست، استقلال خوزستان کماکان هفت امتيازي باقي ماند و به رده دوم گروه سقوط کرد و لخويا با رسدين به امتياز هشت، صدرنشين اين گروه شد.

در دقيقه هشت، حسن بيت سعيد از سمت چپ زمين لخويا سانتري را روي دروازه اين تيم ارسال کرد که نانگ به خوبي توپ را مقابل محوطه شش قدم کنترل کرد و با يک ضربه گل نخست استقلال خوزستان را به ثمر رساند. اما نام تائه در دقيقه 35 براي لخويا گل تساوي را زد.

در دقيقه 42، ارسال بازيکن لخويا از روي کرنر مقابل محوطخه جريمه با اشتباه وحيد شيخ ويسي همراه شد و معز علي گل دوم لخويا را به ثمر رساند.

در دقيقه 54، ضربه پيمان شيرازي از روي ضربه کاشته به مهدي مومني رسيد و توپ او هم به بازيکن لخويا برخورد کرد که در اين صحنه بازيکنان استقلال خوزستان معتقد بودند بازيکن قطري مرتکب خطاي پنالتي شده است.

عنايتي کفش‌هايش را مي‌آويزد

رضا عنايتي مهاجم سابق استقلال و حال حاضر صباي قم در ديدار هفته آينده صبا مقابل استقلال کفش هايش را خواهد آويخت و از فوتبال خداحافظي خواهد کرد.

وي که سابقه پوشيدن پيراهن تيم هاي استقلال تهران، سپاهان، مس کرمان، النصر و الامارات امارات دارد اعلام کرد روز شنبه و در ديدار مقابل استقلال چهارگوشه زمين را مي بوسد و از فوتبال خداحافظي مي کند.

عنايتي موفق شد 313 گل براي تيم‌هاي باشگاهي خود به ثمر برساند. او همچنين 30 بار پيراهن تيم ملي ايران را بر تن کرد و موفق شد 8 بار دروازه حريفان را فرو بريزد.

پاسخ منفي فدراسيون اردن به درخواست ايران

چند روز پيش رسانه‌هاي اردني از درخواست فدراسيون فوتبال ايران به اردن براي برگزاي يک ديدار دوستانه با تيم‌ ‌ملي فوتبال اين کشور در تهران سخن گفتند. قرار بود که اين ديدار دوستانه در اواخر ماه مي (خرداد) در تهران برگزار شود.اما فدراسيون فوتبال اردن اعلام کرد با اين درخواست فدراسيون فوتبال ايران براي برگزاري يک بازي دوستانه مخالفت کرده است.اين اقدام فدراسيون فوتبال اردن در حالي است که فاصله زيادي بين فوتبال دو کشور وجود دارد. تيم ملي فوتبال ايران شانس نخست صعود به جام جهاني 2018 روسيه است و اردن حتي در مرحله انتخابي هم حضور ندارد.

اخراج سرمربي تيم ملي فوتبال عراق

فدراسيون فوتبال عراق سرانجام تصميم گرفت در نيمکت خود دست به تغيير بزند و سرمربي خود را برکنار کند.تيم‌ ‌ملي فوتبال عراق در انتخابي جام جهاني 2018 روسيه نتايج نااميد کننده‌اي به دست آورده است و در 6 بازي، تنها يک بار به پيروزي رسيده و شانس بسيار کمي براي صعود به جام جهاني دارد.فدراسيون فوتبال عراق بعد از نتايج بدي که اين تيم به دست آورد، تصميم گرفت که راضي شنيسل را اخراج کند.

هنوز عراقي‌ها نام سرمربي جديد خود را اعلام نکردند اما قرار است يک سرمربي خارجي جايگزين شنيسل شود.

درگيري بازيکنان پرسپوليس و الريان در پايان بازي

پس از تساوي بدون گل پرسپوليس مقابل الريان بازيکنان دو تيم در پايان بازي به درگيري لفظي پرداختند که با ميانجي‌گري عوامل دو تيم، اين ماجرا تمام شد.هواداران پرسپوليس پس از اين قضيه به شدت عليه تيم حريف شعار دادند. همچنين همراهان اين تيم قطري در جايگاه CIP با مشت‌هاي گره کرده خود از اين تساوي خوشحال بودند.

محروميت حسيني و رفيعي از بازي با الهلال

در اواخر ديدار پرسپوليس و الريان قطر، سيد جلال حسيني از داور ژاپني اين ديدار کارت زرد گرفت.اين دومين کارت زرد سيد جلال حسيني در ليگ قهرمانان آسيا بود و به اين ترتيب کاپيتان سرخپوشان در سخت ترين ديدار اين تيم مقابل الهلال عربستان غايب خواهد بود.

همچنين سروش رفيعي هم به دليل دو کارته شدن در بازي با الهلال غايب خواهد بود تا دست برانکو بيش از هميشه مقابل اين تيم عربستاني خالي باشد.


 خبـــرنامه 

 اسماعيل‌پور، نامزد کسب عنوان بهترين فوتساليست جهان

سايت فوتسال پلنت اسامي 10 کانديداي عنوان بهترين بازيکن جهان در سال 2016 را اعلام کرد که نام احمد اسماعيل پور نيز در بين کانديداها به چشم مي‌خورد. اسماعيل پور که در جام جهاني 2016 کلمبيا گل‌هاي سرنوشت‌سازي را براي تيم‌ ‌ملي ايران به ثمر رسانده بود، در پايان مسابقات عنوان سومين بازيکن برتر جام را کسب کرد.

اسامي 10 بازيکن برتر جهان به شرح زير است:

1. احمد اسماعيل پور 2. ريکاردينيو 3. ميگوئل 4. پابلو تابوردا 5. ليندرو کوزولينو 6. ديويس داوي 7. ليسکوف ديميتري 8. ريدريو داسيلوا 9. رودريگو هاردي 10.آلاميرو واپوراکي

دلي الي بهتر از کريستيانو رونالدو

دلي الي يکي از ستاره‌هاي ليگ برتر انگليس امروز 21 ساله مي‌شود. او يکي از اميدهاي تيم‌ ‌ملي انگليس نيز خواهد بود. چند ماه پيش مائوريسيو پوچتينيو (سرمربي تاتنهام) در مصاحبه با Efe درباره اين بازيکن گفت‌: اکنون هنگام حضور مهم‌ترين بازيکن تاريخ فوتبال انگليس در سال‌هاي اخير است. اين موضوع با توجه به آمار ثبت شده نيز آشکار است، هافبک انگليسي آمار بهتري از کريستيانو رونالدو در اين سن داشته است.

بازيکن جوان انگليسي نخستين بازي اش را در ليگ برتر انگليس با 19 سال و چهار ماه انجام داد و توانست در 41 گل تيمش در دو فصل تاثيرگذار باشد. او در 26 گل نقش داشته است و 15 گل را وارد دروازه‌ حريفان کرد. اين آمار در 63 بازي به ثبت رسيد.

رونالدو زماني که 21 سال داشت، 82 بازي انجام داده بود. مهاجم پرتغالي تنها 18 سال و 6 ماه داشت که الکس فرگوسن نخستين فرصت بازي را به او با پيراهن منچستريونايتد داد. رونالدو در دو سال و نيم براي يونايتد 14 گل به ثمر رساند و 13 پاس گل داد.

دلي الي اکنون مدنظر تيم‌هاي بزرگ اروپايي است. تيم‌هاي رئال‌ مادريد و بايرن مونيخ بيشتر به اين بازيکن نزديک شدند.

درخشش خيره کننده ستاره بيليارد ايران درتور حرفه‌اي‌ها

حسين وفايي در ادامه تور حرفه اي هاي جهان موفق شد ديشب متيو سلت از کشور انگليس را نيز شکست دهد.

رقابت‌هاي تور حرفه‌اي‌ها که به صورت مسابقات قهرماني جهان برگزار مي‌شود، با برگزاري چند بازي در انگليس پيگيري شد.

در يکي از اين بازي‌ها، حسين وفايي موفق شد روند پيروزي‌هاي خود را حفظ کند و توانست با نتيجه‌ 10 بر 6، متيو سلت که داراي رنکينگ 33 دنيا است را از پيش‌رو بردارد. سلت هم‌چنين از امتياز ميزباني هم برخوردار بود ولي بازي مسلط وفايي، ستاره درخشان اسنوکر ايران، اجازه کار را به اين اسنوکر بازي انگليسي نداد و در نهايت اين وفايي بود که پيروز بازي شد.

حسين وفايي در بازي نخست خود برابر حاتم ياسين از مصر هم 10 بر يک برنده شده بود.

نهمي پينگ پنگ ايران در آسيا

تيم‌ ‌ملي پينگ‌پنگ ايران. با پيروزي برابر تايلند مقام نهم آسيا را به دست آورد.

تيم مردان ايران در سومين روز از رقابت‌هاي تنيس روي ميز قهرمان آسيا براي کسب مقام نهمي به مصاف تايلند رفت و در يک ديدار نزديک با نتيجه‌ سه بر دو به پيروزي رسيد و در رده نهم قرار گرفت.تيم ايران در اين ديدار با ترکيب امين احمديان، ميعاد لطفي و محمدعلي رويين‌تن مقابل حريف به ميدان رفت که احمديان، رويين‌تن و لطفي سه پيروزي به ارمغان آوردند اما دو باخت توسط احمديان و لطفي رقم خورد تا ايران سه بر دو برنده شود. به اين ترتيب تيم مردان ايران با دو رتبه سقوط نسبت به دوره قبل در رده نهم ايستاد.

بسکتباليست نيجريه‌اي نيامده بهترين شد

به‌ گزارش ‌ايسنا، هفته ششم از مرحله گروهي ليگ برتر بسکتبال برگزار شد که در اين ديدارها دانشگاه آزاد توانست دربي پايتخت را به سود خود تمام کند و مدعيان جنوبي نيز حريفانشان را شکست دادند اما بهترين بازيکن هفته در ديدار شهرداري تبريز و همتاي اراکي‌اش بود.

اندودي هاماني نيجريه اي که نخستين بازي‌اش را براي تيم تبريزي انجام مي‌داد، امتيازآورترين و موثرترين بازيکن هفته نام گرفت. او با آمار 23 امتياز، 17 ريباند، يک پاس و چهار توپ ربايي داشت و تاثيرگذاري 37 کارش را تمام کرد.

آمار بهترين‌هاي هفته ششم به شرح زير است:

پرامتيازترين بازيکن: اندودي هاماني از شهرداري تبريز با 23 امتياز

تاثيرگذاري: اندودي هاماني از شهرداري تبريز با تاثيرگذاري 37

پاس منجر به گل: عرفان نساج پور از شهرداري تبريز با 6 پاس

ريباند: ارسلان کاظمي از نيروي زميني و اندودي هاماني از شهرداري تبريز با 17 اقدام

عذرخواهي والکات از شکست تحقير آميز برابر پالاس

تئو والکات از هواداران تيمش بعد از شکست برابر کريستال پالاس عذرخواهي کرد.به نقل از ساکرنت، آرسنال با قبول شکست سه بر صفر برابر کريستال پالاس در رده ششم جدول رده‌بندي باقي‌ ماند.

تئو والکات بعد از اين بازي گفت‌: امشب هوادارانمان را ناراحت کرديم و اين خيلي موضوع ناراحت کننده‌اي است. امسال، سال خوبي براي ما نبود. آن‌طور که رسانه‌ها مي‌گويند مشکل نداريم. نمي‌دانم چطور در بازي‌هاي حساس شکست خورديم. تمام تلاشمان را به کار گرفتيم اما نتوانستيم به پيروزي برسيم. اکنون فقط بايد عذرخواهي کنيم که چنين اتفاقي افتاده است. انگيزه بازيکنان حريف بيشتر از ما بود. آنها بيشتر مي‌خواستند بازي را ببرند. همان‌طور که پيشتر گفتم، در حال حاضر شباهتي با آرسنال نداريم و بايد هر چه‌ سريع‌تر به روند گذشته بازگرديم.

آرسنال بعد از دو بازي برابر ميدلزبورو و ساندرلند که ديدارهاي حساسي هستند، در نيمه نهايي جام حذفي به مصاف منچسترسيتي خواهد رفت. اين بازي در ورزشگاه ومبلي برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي