جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5537


کف حقوق بازنشستگان اعلام شد


تعيين تکليف نهايي پورشه‌هاي قاچاق


نهادهاي مالي


تريبون


  کف حقوق بازنشستگان اعلام شد 

 
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با بيان اينکه امسال با تزريق بودجه 2200 ميليارد توماني، کف حقوق بازنشستگان را به يک ميليون و 150 هزار تومان رسانديم و اميد است طي دوره 5 ساله بتوانيم خسارت ناشي از کاهش قدرت خريد بازنشستگان را جبران کنيم گفت: احکام جديد بازنشستگان 30 فروردين صادر و حقوق‌ها واريز شد.

به گزارش ايسنا، محمود اسلاميان در نشستي خبري با بيان اينکه صندوق بازنشستگي کشوري حدود يک ميليون و 324 هزار بازنشسته را تحت پوشش دارد گفت: تک تک اين بازنشستگان عمر خود را صرف آباداني و خدمت به اين کشور کرده اند.

وي افزود: دو معضل جدي در حوزه بازنشستگي داشته‌ايم که براي واکاوي اين معضلات پژوهش هايي با حضور مشاوران بين المللي انجام شده که نتايج آن در اين خصوص را طي ماه آينده اعلام مي کنيم.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با اشاره به دو مشکل اساسي بازنشستگان گفت: مورد نخست مشکلات معيشتي ناشي از حقوق است. دوره اي تورم بالا بوده است که تبعاتي داشت. طي هشت سال دولت قبل بر اساس گزارش بانک مرکزي تورم بالا بوده و افزايش حقوق ها متناسب با نرخ تورم نبود.

اسلاميان ادامه داد: به عنوان مثال در سال 90 تورم 21.5درصد بوده اما حقوق ها 10 درصد افزايش پيدا کرده است. طي سال هاي 89 تا 92 ظرف چهارسال قدرت خريد بازنشستگان 43 درصد کاهش يافت. اگر واقع گرايانه اين مسائل را تحليل کنيم اين اميد هست که مشکلات اين چنيني تکرار نشود.

وي با بيان اينکه مشکل دوم تبعيض حقوق بازنشستگان است عنوان کرد: در اين مدت دو اتفاق خوب رخ داد که بايد از دولت و مجلس قدرداني کنيم. سعي شد با کاهش تورم در چهار سال گذشته و افزايش حقوق ها بيش از نرخ تورم، قدرت خريد بازنشستگان جبران شود.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با اشاره به ترميم 32 درصدي حقوق بازنشستگان در چهار سال اخير عنوان کرد: علاوه بر اين با تصويب بودجه 600 ميليارد توماني حداقل حقوق از 750 هزار تومان به 900 هزار تومان در سال 95 رسيد.

وي افزود: براي امسال نيز با تزريق بودجه 2200 ميليارد توماني، کف حقوق بازنشستگان را به يک ميليون و 150 هزار تومان رسانديم و اميد است طي دوره 5 ساله بتوانيم خسارت ناشي از کاهش قدرت خريد بازنشستگان را جبران کنيم.

اسلاميان با بيان اينکه شبانه روزي کار کرديم تا فروردين ماه به قول خود عمل کنيم گفت: 30 فروردين ماه احکام جديد بر مبناي افزايش پلکاني حقوق صادر و واريز شد.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري به اجراي پرداخت متمرکز حقوق در 26 استان در سال گذشته اشاره و عنوان کرد: امسال واريز حقوق همه استان ها به صورت متمرکز واريز مي شود.

وي ادامه داد: به 739 هزار نفر وام ضروري پرداخت کرديم. بيمه عمر و حوادث به 5 ميليون تومان افزايش يافت. خدمات بيمه تکميلي از محل منابع صندوق ارائه شد. 26 هزار بيمار خاص داريم که نسبت به کل کشور جمعيت تحت پوشش ما بالاست اما تلاش مي کنيم براي درمان آنها کوتاهي نکنيم.

وي در پايان درباره استخدام در صندوق بازنشستگي کشوري گفت: چارت صندوق تصويب شده و مراحل نهايي خود را طي مي کند، اميدواريم طي سه تا چهارماه آينده مصوبه استخدامي جديد را از سازمان اداري و استخدامي بگيريم و آزمون را برگزار کنيم.


 تعيين تکليف نهايي پورشه‌هاي قاچاق 

 
رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اگر شرايط صادرات پورشه ها و ديگر خودروهاي لوکس قاچاق به کشورهاي ديگر فراهم شود، آنها را صادر کرده و در غير اين صورت، بايد امحاء شوند.به گزارش مهر، حبيب الله حقيقي گفت: طبق قانون، کالاهاي قاچاق کشف شده نبايد در بازار داخلي بازتوزيع شوند که بر اين اساس، ابتدا بايد شرايط صادرات آنها فراهم شود و در غير اين صورت، امحاء خواهند شد.

رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در سال 95 نسبت به 94 حجم کالاي امحاء شده در کشور 256 درصد رشد نشان مي دهد؛ بر اين اساس، امحاء کالاهاي قاچاق در سال 96 با قوت و قدرت ادامه مي يابد و ما سعي داريم روند امحا در سال 96 نسبت به 95 با سرعت و دقت بيشتري به انجام برسد.

حقيقي افزود: در سال 95 حدود 14 هزار و 800 ميليارد تومان کشفيات قاچاق در کشور داشته ايم که اين رقم در سال 92، تنها 900 ميليارد تومان بوده است و اين نشانگر جديت دستگاه هاي مقابله کننده با قاچاق نظير وزارت اطلاعات، نيروي انتظامي و گمرک است.

وي گفت: سهم کالاي کشف شده در سطح عرضه در سال 95 هم، دويست و هفتاد ميليارد تومان يعني کمتر از يک درصد کل کشفيات قاچاق بوده است و مابقي يعني 99 درصد باقيمانده مربوط به قبل از سطح عرضه يعني کشف کالاي قاچاق در انبارها، مسيرها و مبادي رسمي و قبل از مبادي رسمي است.


 نهادهاي مالي 

 تقدير امام جمعه کاشان از بانک مسکن

در مراسم بهره برداري از پروژه 140 واحدي خيرين مسکن‌ساز كاشان از تلاش هاي مديران و کارکنان بانك مسكن در کمک به تامين مسکن افراد جامعه تقدير شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن، در مراسمي که به منظور بهره برداري از پروژه 140 واحدي خيرين مسکن‌ساز کاشان و با حضور آيت‌الله نمازي، نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان، مهندس سُلگي، مديرعامل خيرين مسكن‌ساز كشور، ساداتي نژاد، نماينده مردم كاشان وآران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي، مومني و ساير مسوولان استاني و شهرستاني برگزار شد،امام جمعه کاشان طي سخناني با اشاره به نقش تاثيرگذار بانک مسکن در رونق بخشيدن به بخش مسکن ؛ از تلاش هاي مديران و کارکنان بانك مسكن در کمک به تامين سرپناه براي نيازمندان و اقشار کم درآمد جامعه قدرداني کرد.

تقدير شرکت فولاد کاوه جنوب کيش از بانک توسعه صادرات

مديرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کيش از همکاران بانک توسعه صادرات به خاطر حمايت و پشتيباني در حوزه تامين مالي قدرداني کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات، علي دهاقين مديرعامل اين شرکت با ارسال نامه اي خطاب به دکتر علي صالح آبادي نوشته است: اين شرکت در سالي که گذشت با حمايت هاي آن بانک محترم و تخصيص تسهيلات ارزي و ريالي به موفقيت صادرات بيش از 326هزار تن شمش فولادي و آهن اسفنجي که معادل 109 ميليون دلار است، نائل آمد.

بيش از 95 درصد اسناد بانک سينا به صورت مکانيزه صادر شده است

در راستاي اجراي سياست هاي توسعه اي در حوزه خدمات بانکداري الکترونيک و ترويج فرهنگ استفاده از اين خدمات، بيش از 95 درصد اسناد صادره در بانک سينا در سال گذشته به صورت مکانيزه و از طريق درگاه هاي بانکداري الکترونيک صورت گرفته است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، با توجه به سياست اين بانک مبني بر ترويج فرهنگ استفاده از خدمات نوين و کاهش مراجعات به شعب، تنها 4.71 درصد اسناد در پايان اسفند سال گذشته به صورت دستي صادر شده و مابقي مکانيزه بوده است.

مدير امور بازاريابي بانک شهر خبر داد:

ارائه تسهيلات به ناشران سي‌امين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، حسين ابوحمزه با تاکيد براين‌که اين بانک از سال گذشته به عنوان بانک عامل بزرگترين رويداد فرهنگي کشور (نمايشگاه بين المللي کتاب)، عهده دار همه فعاليت‌هاي بانکي و مالي اين رويداد بزرگ است،گفت: بانک شهر با درخشش خود در ارائه خدمات بانکي نه تنها در تهران بلکه در نمايشگاه‌هاي کتاب استاني نيز رضايت عموم بازديدکنندگان را جلب کرده است.

ابوحمزه با اشاره به فعاليت‌هاي سال گذشته بانک شهر در نمايشگاه کتاب تهران افزود: اين بانک، درسال گذشته با استقرار يک شعبه موقت، 20 باجه ، نصب و راه اندازي بيش از 3 هزار دستگاه کارت خوان متصل به حساب‌هاي بانک شهردر غرفه ها، استقرار51 دستگاه خودپرداز سالني و سيار و همچنين نصب پيشخوان‌هاي شهرنت، خدمات کامل بانکي را به بازديدکنندگان اين نمايشگاه ارايه داد.

مدير عامل بانک سرمايه اعلام کرد:

بانک سرمايه بايد در نظام بانکي کشور موج آفرين و تاثيرگذار باشد

مدير عامل و اعضاي هيات مديره بانک سرمايه روز شنبه دوم ارديبهشت ماه با روساي شعب منطقه شرق تهران ديدار و سخناني ايراد نمودند.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سرمايه، عليرضا پويان شاد، مديرعامل و عضو هيات مديره اين بانک که با معرفي از سوي هيأت مديره بانک سرمايه و تاييد بانک مرکزي از هفته گذشته کار خود را رسما آغاز کرده است، به همراه اعضاي هيات مديره، در جمع روساي شعب منطقه شرق تهران حضور يافت و طي سخناني اظهار داشت: اين افتخار بزرگي است که مي توانم در بانک سرمايه در ميان کساني باشم که براي حفظ حقوق و سرمايه هايي که به دست آنان سپرده شده است، با غيرت، تعصب و سخت کوشي، خود را وقف اين بانک خوب کرده اند.

اولين مرحله از جشنواره طلايي بانک تجارت برگزار شد

اولين مرحله قرعه کشي جشنواره طلايي پايانه هاي فروشگاهي بانک تجارت با همکاري شرکت ايران کيش، برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، در اين مراسم که در "بازار رضا" واقع در چهار راه گلوبندک تهران انجام پذيرفت، به قيد قرعه و براساس ميزان امتياز کسب شده طي تاريخ 95/12/01 الي 96/01/15 ، تعداد 18 کارت هديه پنج ميليون ريالي به پذيرندگان داراي حساب در بانک تجارت اهدا شد.

از ديگر بخشهاي اين مراسم که با استقبال گسترده مشتريان بازار رضا برگزار شد، مراسم اهدا 80 کارت هديه يک ميليون ريالي به دارندگان تجارت کارت بود، که در اين مجموعه و از طريق دستگاههاي POS ايران کيش خريد خود را در بازه زماني فوق به انجام رسانده اند.

ديدار مديران استاني بانک ايران زمين با همتي در قشم

خواجوئي مديرشعب استان کرمان بانک ايران زمين در راستاي افزايش تعاملات با همتي مدير عامل شرکت همت بنياد قشم ديدار کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين ، مدير شعب استان کرمان بانک ايران زمين به اتفاق اميني نسب رئيس شعبه قشم اين بانک به منظور تبادل نظر و افزايش تعاملات بين بانک ايران زمين و شرکت همت بنياد قشم با همتي مديرعامل اين شرکت ديدار و به بحث و گفتگو پرداخت.


 تريبون 

 ابلاغ دستورالعمل اجرايي افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمري بازنشستگان از هفته آينده

مديرکل امور مستمري هاي سازمان تامين اجتماعي مي گويد، از هفته آينده دستورالعمل مربوط به افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمري و پاداش بازنشستگي بازنشستگان ابلاغ مي شود.محمدعلي جناني در گفت و گو با ايرنا افزود: براساس بخشنامه هيات وزيران مبني بر پرداخت سهم اضافه کار از حقوق به مستمري بازنشستگي کارمندان دولت که سال گذشته صادر شد، تدوين دستورالعمل اجراي آن در مرحله نهايي قرار دارد.

وي تاکيد کرد، در اين راستا از هفته جاري يا در نهايت هفته آينده دستوالعمل اجراي اين مصوبه براي تمامي ادارات کل تامين اجتماعي سراسر کشور ارسال مي شود و بلافاصله پس از آن پرداخت ها پس از محاسبه از روي فرمول تعيين شده، به بازنشستگان آغاز خواهد شد.جناني ادامه داد: موضوع سهم اضافه کار از حقوق کارکنان دولت براساس مفاد ماده 59 قانون برنامه پنجم توسعه و تاثير اضافه کار بر دريافتي است که به صورت کامل محاسبه و به مستمري و پاداش بازنشستگان اضافه خواهد شد.

شيوع مجدد آنفلوآنزاي پرندگان در شمال ايران

سازمان جهاني بهداشت حيوانات با اشاره به گزارشي که توسط وزارت جهاد کشاورزي ايران منتشر شده اعلام کرد که اين کشور يک مورد شيوع ويروس آنفلوآنزاي پرندگان (اچ 5 ان 1) در اردک هاي خانگي در شمال ايران را گزارش کرده است.

به گزارش تسنيم به نقل از رويترز، سازمان جهاني بهداشت حيوانات با اشاره به گزارشي که توسط وزارت جهاد کشاورزي ايران منتشر شده اعلام کرد که اين کشور يک مورد شيوع ويروس آنفلوآنزاي پرندگان (اچ 5 ان 1) در اردک هاي خانگي در شمال ايران را گزارش کرده است.در گزارشي که در سايت رسمي سازمان جهاني بهداشت حيوانات منتشر شده آمده است، بر اثر شيوع اين ويروس 10 پرنده از مجموع حدود 230 پرنده موجود در خانه اي در محمود آباد در ساحل درياي خزر تلف شده اند. همه بقيه اردک هاي اين خانه نابود شده اند.

سال گذشته، ايران مواردي از شيوع يک نوع ويروس ديگر بسيار مسري آنفلوآنزاي پرندگان (اچ 5 ان 8) را گزارش کرده بود.

وزير صنعت، معدن و تجارت:

تعطيلي کارخانه‌هاي خودروسازي از 8 سال پيش ناشي از اعمال تحريم‌ها بوده است

وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: تعطيلي کارخانه‌هاي خودروسازي از 8 سال پيش ناشي از اعمال تحريم‌ها بوده است.به گزارش تسنيم ، محمدرضا نعمت‌زاده دوشنبه شب در حاشيه جلسه با فعالان حوزه سنگ استان لرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به بازديد امروز خود از واحدهاي صنعتي شهرستان‌هاي استان اظهار داشت: آنچه در اين بازديدها ارزيابي شد همه فعاليت‌ها رو به بهبود است و در ارتباط با طرح رونق توليد در سال گذشته شرايط خوبي در استان وجود داشت.

وي افزود: تقريباً تمام بانک‌هاي دولتي و نيمه‌دولتي همکاري خوبي در اين زمينه داشتند و به‌رغم اينکه بانک‌هاي خصوصي در اين استان و ديگر استان‌ها عملکرد ضعيفي داشته‌اند اميدواريم در سال جاري آن‌ها نيز فعاليت بيشتري داشته باشند.

وي با اشاره به انعکاس برخي مطالب در خصوص تعطيلي کارخانه‌هاي خودروسازي کشور در برخي رسانه‌ها گفت: تعطيلي اين کارخانه‌ها از 8 سال پيش بوده و همه اين‌ها ناشي از اعمال تحريم‌ها بوده و حتي توقف فولاد ازنا نيز به همين دليل بوده و خوشبختانه با رفع تحريم اين کارخانه‌ها مجدداً راه‌اندازي مي‌شود.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعطيلي خودروسازي زاگرس بروجرد نيز خاطرنشان کرد: اين شرکت با همکار کشور مالزي خود اختلافاتي دارند که درصدد رفع اين اختلافات و ادامه همکاري‌ها هستيم و هم‌زمان اين شرکت با شرکت‌هاي ديگر اروپايي و چيني در حال مذاکره است و اميد است بتوانيم هرچه زودتر اين صنعت خودروسازي را نه‌تنها به حالت قبلي بلکه بارونق بيشتر برگردانيم.

وي با ابراز اميدواري از توسعه و رونق اقتصادي در سطح ملي اظهارداشت: زاگرس پوش بروجرد اکنون فعاليت خوبي دارد که براي طرح توسعه آن پيگيري‌هاي لازم به‌منظور اعطاي تسهيلات ارزي از محل صندوق توسعه ملي انجام مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي