جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5537


ديدار روساي سازمان سينمايي ايران و هنگ ‌کنگ

برنامه جديد سينماها اعلام شد؛
«تيک آف» و «نقطه کور» مي‌آيند


حضور ناگهاني «هيلاري کلينتون» در جشنواره فيلم ترايبکا


«علي شادمان» به يك نمايش پيوست


«ابوالقاسم طالبي» از بيمارستان مرخص شد


اكران «زير سقف دودي» درعيد فطر


«گلاب آدينه» و دريافت يك جايزه از جشنواره پکن


قاب سينما


خبر هنري


ميز خبر


زادروز هنرمندان


 ديدار روساي سازمان سينمايي ايران و هنگ ‌کنگ 

 
در حاشيه سي و پنجمين جشنواره جهاني فجر رئيس سازمان سينمايي هنگ ‌کنگ با رئيس سازمان سينمايي ايران ديدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش سايت جشنواره فجر، در اين ديدار محمدمهدي حيدريان معاون وزير و رئيس سازمان سينمايي کشور با تشريح سياست هاي سينمايي ايران، ضمن استقبال از توليدات مشترک ميان سينماي ايران و هنگ کنگ گفت: يکي از رويکردها و سياست مديريت سينماي ايران ورود به بازارهاي سينمايي در منطقه چين و هنگ کنگ است.

وي گفت: سعي خواهيم کرد تا هماهنگي هاي لازم جهت توليد و همکاري هاي مشترک ميان عوامل سينمايي هنگ کنگ و جامعه سينماي ايران انجام شود.حيدريان با تاکيد بر همکاري و نظارت بنياد سينمايي فارابي در روند توليد مشترک ايران و هنگ کنگ ، گفت: تمرکز طرفين بر توليد مشترک و اجراي يک پروژه مي تواند زمينه ساز توسعه همکاري هاي سينمايي دو کشور باشد .رئيس سازمان سينمايي با اشاره به حضور سينماگران هنگ کنگي در جشنواره جهاني و بازار فيلم فجر، بر حضور موسسات و شرکت هاي پخش فيلم در بازار فيلم هنگ کنگ تاکيد کرد ."ما هنوگ کوک" رئيس سازمان سينمايي هنگ کنگ نيز ضمن ابراز خرسندي از حضور در محل بنياد سينمايي فارابي اظهار اميدواري کرد تا در بستر مناسبي همکاري هاي سينمايي ميان دو کشور ايران و هنگ کنگ بيش از پيش افزايش يابد.

وي ضمن تاکيد به توليد مشترک سينمايي و همکاري در سطح جشنواره ها و مبادله محصولات فرهنگي گفت: اميدوارم در سطح انتقال تکنولوژي و خدمات سينمايي نيز بتوانيم همکاري ارزشمند و ثمربخشي داشته باشيم.در ادامه ولينگتون فونگ ضمن اشاره به حضور در سي و چهارمين جشنواره جهاني فيلم فجر و مذاکراتي که در خصوص توليد مشترک با مديران بنياد فارابي و سينماگران ايراني انجام دادند، گفت: در طول يک سال گذشته با همکاري هيات هاي ايراني مقدمات توليد مشترک بررسي شده و امسال با يک طرح جامع و منسجم به همراه هياتي متشکل از مديران دولتي و خصوصي و سينماگران در جشنواره حضور يافته ايم.فونگ افزود: اميدواريم با برنامه ريزي هاي به عمل آمده، جشنواره جهاني فجر امسال نقطه عطفي براي عملياتي شدن توافقات صورت گرفته در بخش همکاري هاي مشترک از جمله توليد فيلم باشد.در اين نشست همچنين موضوع عضويت سينماي ايران در اتحاديه تأمين محتواي سينمايي و رسانه اي آسيا که کشورهاي چين، کره جنوبي، هنگ کنگ و ژاپن در آن عضو هستند مطرح شد و مقرر گرديد مقدمات عضويت ايران در تعامل با سازمان سينمايي و بنياد فارابي فراهم شود.


 برنامه جديد سينماها اعلام شد؛
 «تيک آف» و «نقطه کور» مي‌آيند 

 فيلم‌هاي «تيک آف» و «نقطه کور» از امروز چهارشنبه در سينماهاي کشور اکران مي شوند.غلامرضا فرجي سخنگوي شوراي صنفي نمايش در گفتگو با مهر با اشاره به جلسه شوراي صنفي نمايش گفت: نمايش فيلم سينمايي «سه بيگانه» امروز چهارشنبه ششم ارديبهشت ماه در گروه سينمايي ماندانا تمام مي شود و به جاي آن فيلم «تيک آف» به کارگرداني احسان عبدي پور اکران مي شود.وي ادامه داد: همچنين «نقطه کور» به کارگرداني مهدي گلستانه در گروه سينمايي زندگي از امروزچهارشنبه ششم ارديبهشت به جاي «خوب بد جلف» به کارگرداني پيمان قاسمخاني اکران مي شود.سخنگوي شوراي صنفي نمايش در پايان تاکيد کرد: فيلم هاي ديگر گيشه سينماي ايران از فروش مناسبي برخوردار بودند پس به اکران خود ادامه مي دهند.


 حضور ناگهاني «هيلاري کلينتون» در جشنواره فيلم ترايبکا 

 «هيلاري کلينتون» نامزد رياست‌جمهوري اخير آمريکا حاضران در جشنواره فيلم ترايبکا را با حضور خود و سخنراني درباره قاچاق عاج فيل غافلگير کرد.به گزارش ايسنا، «رولينگ استونز» نوشت: «هيلاري کلينتون» سياستمدار آمريکايي به طور غيرمنتظره در جشنواره بين‌المللي فيلم ترايبکا حضور پيدا کرد و بين گروه سازنده فيلم «نگهبانان» کاترين بيگلو قرار گرفت.اين مستند کوتاه با نام «نگهبانان:راه رفتن با کفش‌ محيط‌بانان» توسط «کاترين بيگلو» ساخته شده و موضوع آن شکار غيرقانوني فيل‌ها در کنگو و قاچاق عاج آن‌هاست.

«کلينتون» در اين مراسم گفت:ما بايد اين بازار را طوري از بين ببريم که ديگر امکان بازگشت نداشته باشد. خيلي مفتخرم که ما در دوران رياست‌جمهوري «اوباما» منع قانوني براي قاچاق و انتقال عاج فيل در آمريکا را وضع کرديم. دولت «اوباما» سه هدف مهم در اين زمينه داشت: توقف شکار، توقف قاچاق و توقف تقاضا... و بخشي از اين داستان به حفاظت از اين محيط‌بانان مربوط مي‌شود.

او همچنين در خلال صحبت‌هايش به بنياد «کلينتون» که از مبارزه با شکار غيرقانوني فيل‌ها و قاچاق عاج حمايت مي‌کند، اشاره کرد.

«نشنال جئوگرافيک» فيلم «کاترين بيگلو» را روز يکم ماه مي پخش مي‌کند. اين مستند کوتاه از طريق توييتر و فيسبوک 360 نيز منتشر خواهد شد.

جشنواره فيلم «ترايبکا» يکي از معتبرترين جشنواره‌هاي بين المللي است که در سال 2002 توسط «رابرت دنيرو» ، «جين رُزنتال» و «کريک هاتکوف» در شهر نيويورک و با تمرکز بر سينماي مستقل تاسيس شد. پيش‌تر سينماي ايران با فيلم «درباره الي» ساخته فرهادي در سال 2009 موفق به کسب جايزه بهترين فيلم اين رويداد سينمايي شده است.


 «علي شادمان» به يك نمايش پيوست 

 ايرنا:علي شادمان با نمايش «شماعي زاده» به نويسندگي و کارگرداني رضا بهاروند در تئا‌تر باران به صحنه مي‌رود.رضا بهاروند نمايش «وقت ناهار» را سال 94 به عنوان آخرين فعاليت در تماشاخانه ايرانشهر اجرا کرد. او پس از دو سال نمايش «شماعي زاده» که نويسندگي آن را نيز بر عهده دارد را به صحنه مي برد.

در اين نمايش علي شادمان، باران وقارکاشاني، شيدا خليق، احمد کاوري، تينو صالحي، فرانک کلانتر، سالار کريمخاني و مهدي زنديه به ايفاي نقش مي پردازند.


 «ابوالقاسم طالبي» از بيمارستان مرخص شد 

 مهر:ابوالقاسم طالبي کارگردان سينما که به دليل مشکل قلبي در بيمارستان بستري شده بود مرخص شد.

ابوالقاسم طالبي فيلمساز سينماي ايران که چند روز گذشته را به دليل مشکل قلبي در بيمارستان بستري شده بود روز دوشنبه چهارم ارديبهشت مرخص شد.پزشکان توانستند با گذاشتن استنت، مشکل رگ اصلي قلب اين فيلمساز را که بسته شده بود بازکنند.

وي پيش از اين نيز به دليل گرفتگي عروق در بيمارستان بستري شده بود.


  اكران «زير سقف دودي» درعيد فطر  

 ايرنا :کارگردان فيلم سينمايي «زير سقف دودي» از اکران اين فيلم در روز عيد فطر امسال درسالن هاي سينمايي سراسر کشور خبر داد.

پوران درخشنده افزود: اين فيلم يک اثر اجتماعي است که موضوع طلاق عاطفي زوجين را به تصوير کشيده است.

وي اظهار کرد: در اين فيلم داستان زندگي خانواده اي که در طبقه مرفه جامعه بوده ولي به دلايل فشارهاي اقتصادي جامعه تحت فشار و تنزل قرار گرفته و طلاق عاطفي ميان زوجين بوجود مي آيد، بيان مي شود.


 «گلاب آدينه» و دريافت يك جايزه از جشنواره پکن  

 صبا:هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم پکن جايزه بهترين بازيگر زن اين رويداد سينمايي را به گلاب آدينه اهدا کرد.

گلاب آدينه براي بازي در فيلم «آبجي» به کارگرداني مرجان اشرفي‎زاده موفق به کسب جايزه بهترين بازيگر نقش اول زن جشنواره بين‌المللي فيلم پکن شد.فيلم «آبجي» در بخش رقابتي اين جشنواره حضور داشت و موفق شد جايزه بهترين بازيگر نقش اول زن را براي بازي گلاب آدينه به خود اختصاص دهد.هفتمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم پکن از 16 تا 23 ماه آوريل برگزارشد.


 قاب سينما 

بهترين سريال هاي خارجي جهان؛

«از مردگان متحرک بترسيد »

بعد از موفقيت چشمگيري که مردگان متحرک بدست آورد، اين سريال را بر اساس ماجراي آن ساختند. اين مجموعه فعلاً 2 فصلش پخش شده و فصل سوم در حال ساخته. از سال 2015 پخش اين سريال شروع شده و تا به اينجا توانسته مخاطبين زيادي پيدا کند.

کارگردان : رابرت کرکمن، ديو اريکسن

بازيگران : کيم ديکنز، کليف کرتيس، فرانک ديلين، آليشيا دبنام-کري و…

ژانر : درام، ترسناک، هيجان انگيز

*خلاصه داستان :

ويروسي در دنيا پخش شده که موجب مي شود افراد پس از مرگ بصورت زامبي به دنيا بازگشته و به افراد زنده حمله کنند. مديسون و تراويس که هر دو معلم دبيرستان هستند و رابطه عاشقانه اي با هم دارند، پس از انتشار ويروس خانواده هاي خود را برداشته و به خارج از شهر فرار مي کنند و... .


 خبر هنري 

 تشييع پيکر زنده ياد «نقي سيف‌ جمالي» از مقابل تالار وحدت

مراسم تشييع پيکر زنده ياد نقي سيف جمالي بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون، فردا پنجشنبه 7 ارديبهشت ماه ساعت 9 صبح در تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار مي‌شود.به گزارش فارس، «نقي سيف جمالي» بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون و بازيگر سريال‌هاي مختارنامه و معماي شاه عصر روز دوشنبه4 ارديبهشت ماه درگذشت.اين بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون طي هفته گذشته، بيش از سه مرتبه روانه بيمارستان شده بود که در نهايت بر اثر سکته قلبي در بيمارستان شهيد رجايي به ديار باقي شتافت.نقي سيف جمالي متولد 1337 بود که در سن 59 سالگي از دنيا رفت؛ در سال‌هاي اخير در عرصه تئاتر و سينما حضور فعالي داشت؛ بازي در نمايش‌هاي سقراط به کارگرداني حميدرضا نعيمي، ترور به کارگرداني حميدرضا نعيمي، چمدان به کارگرداني فرهاد آئيش، گل و قداره به کارگرداني بهزاد فراهاني، دنياي ديوانه ديوانه ديوانه به کارکرداني بهزاد فراهاني را در کارنامه داشت.

نمايش گسترده «محمد رسول‌الله» در قزاقستان و مسکو

مدير عامل دفتر پخش نورتابان گفت: همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) فيلم سينمايي «محمد رسول‌الله» ساخته مجيد مجيدي به صورت گسترده در قزاقستان و مسکو به نمايش گذاشته شد.محمدرضا صابري مدير عامل دفتر پخش نورتابان در گفت‌وگو با فارس درباره اکران فيلم «محمدرسول الله» گفت: اين فيلم از روز گذشته در به صورت گسترده در 41 مجموعه سينمايي کشور قزاقستان به نمايش درآمده و همزمان 128 سالن سينمايي اين فيلم را در کشور قزاقستان به نمايش گذاشتند. وي در ادامه گفت: به مناسبت روز مبعث حضرت رسول اکرم فيلم «محمد رسول الله» در ميدان سرخ در يکي از مراکز خريد در سالن سينماي مسکو به نمايش درمي آيد. همچنين 60 سالن سينما در مسکو فيلم را به نمايش مي‌گذارند. وي درباره ديگر فعاليت‌هاي نمايش بين المللي فيلم گفت: با توجه به فشارهايي که از سوي گروه‌هاي مختلف در خارج از کشور وجود داشت در روزهاي آتي اخبار بسيار خوبي از نمايش فيلم در کشورهاي مختلف ارائه مي‌دهم.


 ميز خبر 

 پايان فعاليت غرفه ايران در نمايشگاه کتاب بوداپست

بيست و چهارمين دوره نمايشگاه کتاب بوداپست به کار خود پايان داد.

به گزارش روابط عمومي موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران، براي اولين بار جمهوري اسلامي ايران در اين دوره از نمايشگاه با ارائه 250 عنوان کتاب در زمينه‌هاي ايران شناسي، هنر، شعر، آموزش زبان و کودک و نوجوان حضور داشت.

رئيس نمايشگاه کتاب بوداپست «آندراس ساندور» باحضور درغرفه ايران از فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين غرفه تشکر و قدرداني کرد. رئيس نمايشگاه کتاب بوداپست در ادامه گفت: با توجه به فرهنگ غني و تمدن ديرينه ايران، مشارکت جمهوري اسلامي ايران بسيار ارزشمند و اطمينان دارم بازديدکنندگان نمايشگاه از نزديک با تمدن ايران آشنا شدند و ميزان شناخت و اطلاعات خود را از اين فرهنگ و تمدن ارتقاء بخشيدند.

رئيس نمايشگاه بوداپست از حضور در نمايشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: براي حضور در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران 12 ارديبهشت (2 مي) به ايران سفر مي‌کند.

خانم دکتر اوا ربوسکي رييس خانه ملل مجارستان و دکتر ميکلوش رييس انجمن دوستي ايران و مجارستان از غرفه ايران بازديد کردند.

خيز کارگردان هاليوود براي اسکار 2017

فيلم سينمايي "اسناد پنتاگون" به کارگرداني استيون اسپيلبرگ 12 ژانويه 2018 اکران بين‌المللي خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش ميزان، فيلم سينمايي "اسناد پنتاگون" به کارگرداني استيون اسپيلبرگ 12 ژانويه 2018 اکران بين‌المللي خود را آغاز خواهد کرد.

اين درحالي اتفاق مي افتد که خبر اکران فيلم جديد کارگردان مطرح هاليوود هوادارانش را براي حضور در اسکار 2017 دلگرم کرده و آنها مي ‌توانند اسپيلبرگ را يکي از مدعيان اصلي کسب اسکار بدانند.

اين فيلم درمورد سياست‌هاي امريکا بوده و به افشاي اسناد و اطلاعات پنتاگون مي‌پردازد. البته نام "اسناد پنتاگون" نامي است که رسانه‌ها به اين فيلم داده‌اند و هنوز نام اصلي فيلم منتشر نشده است.اين فيلم از 22 دسامبر توسط استوديوي "فاکس قرن بيستم" به صورت محدود اکران شده و يک هفته بعد از جوايز گلدن گلوب، از 12 ژانويه 2018 در سينماهاي سراسر دنيا روي پرده مي‌رود.

تام هنکس در نقش بن بردلي سردبير روزنامه "واشنگتن پست" ظاهر خواهد شد و مريل استريپ هم بازي در نقش "کاترين گراهام" مدير مسئول مصمم و پيگير اين نشريه امريکايي مقابل دوربين مي‌رود.داستان اين فيلم ماجراي انتشار اسناد محرمانه‌اي است که ارتباط مستقيم با نقش امريکا در جنگ ويتنام دارد. همين مقوله يکي از شانسهايي است که اسپيلبرگ براي دريافت اسکار دارد.


 زادروز هنرمندان  

 6 ارديبهشت ماه 1396:

تولد "آل پاچينو" بازيگري كه همواره مورد ستايش بوده و حتي برخي او را بزرگ ترين بازيگر تاريخ سينما مي دانند.

با آن چشم هاي غمگين و صداي خش دارش حضوري فوق العاده كاريزماتيك و جادويي روي پرده دارد، جوري كه نمي توان چشم از او برداشت.حتي اگر ظاهرا كار خاصي هم نكند.آل پاچينو چكيده اي است از همه آن جذابيت هايي كه اساسا به خاطرشان سينما را دوست داريم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي