جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5543

مشاور سازمان سنجش خبر داد؛
امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته کنکور دکتري 96

از سوي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي؛
فراخوان جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي اعلام شد

دکتر کريم زارع:
ايجاد چتر حمايتي براي اشتغال و توليد با تقويت شبکه نخبگان

با حضور وزير علوم؛
سامانه «عرضه و تقاضاي پژوهش» رونمايي شد


خبر


ميز خبر


 مشاور سازمان سنجش خبر داد؛
 امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته کنکور دکتري 96 

 
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت انتخاب رشته در آزمون دکتري (نيمه‌متمرکز) سال 96، چهارشنبه 13 ارديبهشت پايان مي‎يابد و تاکنون 33 درصد از افراد مجاز انتخاب رشته کرده‌اند.دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از ميان شرکت‌کنندگان در آزمون دکتري تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. که تاکنون تعداد 65 هزار و 980 نفر معادل 33 درصد داوطلبان مجاز نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند که توصيه مي‌شود ساير داوطلبان سريعتر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

وي افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته براي پذيرش در کدرشته محلهاي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي به جز دانشگاه آزاد اسلامي تا چهارشنبه 13 ارديبهشت 96 مي‌توانند به سايت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقيق دفترچه انتخاب رشته، با رعايت ضوابط نسبت به انتخاب 50 کدرشته محل از ميان کدرشته‌هاي تحصيلي (در صورت وجود ) به ترتيب اولويت علاقه در فرم انتخاب رشته اينترنتي اقدام کنند.

توکلي افزود: از ميان شرکت‌کنندگان در آزمون دکتري تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و تعداد 75 هزار و 148 داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته محلهاي دوره روزانه و ساير دوره‎ها و تعداد 124 هزار و 155 داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته‌هاي تحصيلي از ساير دوره‌هاي آموزش عالي (به جز دوره روزانه) شدند.

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: داوطلبان بايد با توجه به اصلاحات دفترچه انتخاب رشته و تغييرات ظرفيت پذيرش که از روز شنبه 9 ارديبهشت ماه بر روي سايت سازمان سنجش منتشر شده است، نسبت به تکميل فرم خود اقدام کنند.

توکلي اظهار داشت: ظرفيت پذيرش دانشجوي دکتري در دوره‌هاي روزانه و ساير دوره‌‎هاي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي دولتي پيش از اين 14 هزار و 414 نفر اعلام شده بود که با توجه به تغييرات اعلام شده، ظرفيت جديد به 14 هزار و 537 نفر افزايش يافت. اين ظرفيت بدون احتساب ظرفيت پذيرش در دانشگاه آزاد اسلامي است.وي تاکيد کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته علاقمند به انتخاب کدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد، بايد براي انتخاب رشته به سايت مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و براساس دفترچه‌هاي اين دانشگاه، نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش يادآور شد: اسامي معرفي‌شدگان داراي حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسي سوابق علمي و پژوهشي و...) همراه با برنامه زماني مراجعه به دانشگاههاي مجري در هفته اول خرداد ماه 96 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد.


 از سوي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي؛
 فراخوان جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي اعلام شد 

 
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي فراخوان بيست‌وچهارمين جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي را اعلام کرد.به گزارش ايسنا، اين دوره از جشنواره کتاب سال دانشجويي در بخش اصلي، ويژه و جنبي برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان مي‌توانند تا پايان تيرماه 1396 با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به آدرس www.isba.ir نسبت به ثبت‌نام الکترونيکي اقدام نمايند.

در بخش اصلي اين جشنواره آثار در گروه علوم انساني (شامل شاخه‌هاي دين و فلسفه، زبان و ادبيات، روان‌شناسي، حقوق و علوم سياسي، تاريخ، مديريت و اقتصاد، علوم اجتماعي، تربيت بدني و...)، گروه علوم پايه (شامل شاخه‌هاي فيزيک، شيمي، زيست‌شناسي، زمين‌شناسي، رياضي و...)، گروه فني و مهندسي (شامل شاخه‌هاي کامپيوتر، الکترونيک، عمران، مکانيک، صنايع و...)، گروه کشاورزي و منابع طبيعي (شامل شاخه‌هاي منابع طبيعي، زراعت، صنايع چوب، باغباني و دامپروري و...)، گروه علوم پزشکي و دامپزشکي (شامل شاخه‌هاي پزشکي، دندانپزشکي، دامپزشکي، پرستاري، مامايي و...) و گروه هنر و معماري (شامل شاخه‌هاي معماري، نقاشي، موسيقي، عکاسي و...) به رقابت مي‌پردازند.

در بخش ويژه نيز آثار در شاخه‌هاي شعار سال 96، اشتغال و کارآفريني، فضاي مجازي، گردشگري، تجاري‌سازي دانش و فناوري‌هاي نوين، فرهنگ عمومي و آسيب‌هاي اجتماعي و مطالعه قرآني با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت.

همچنين بخش جنبي اين جشنواره با عنوان «نگارستان کتاب» به عکس‌ها و فيلم‌ها و کليپ‌هاي کوتاه صدثانيه‌اي مرتبط با کتاب و کتابخواني اختصاص دارد.

افراد واجد شرايط پس از ثبت‌نام و تکميل فرم الکترونيکي مي‌بايست دو نسخه از اثر خود را به دبيرخانه اين جشنواره به آدرس تهران، خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان ژاندارمري شرقي، پلاک 72، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ارسال نموده و براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن‌هاي 66952727 و 66971184 تماس حاصل نمايند.

گفتني است آثار عکس و کليپ و فيلم کوتاه صدثانيه‌اي مربوط به بخش جنبي نيز بايستي پس از ثبت‌نام و تکميل فرم الکترونيکي از طريق تلگرام به شماره 09304081229 به نام سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ارسال گردد، ضمن اينکه در بخش جنبي تنها افرادي مي‌توانند شرکت کنند که در حال حاضر دانشجو يا طلبه باشند. ضمناً فايل‌هاي ارسالي براي بخش جنبي بايد به همراه کد رهگيري ثبت‌نام و نام و نام خانوادگي شرکت‌کننده ارسال شود.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي، مراسم اختتاميه و تقدير از برگزيدگان اين جشنواره هر سال آبان‌ماه همزمان با هفته کتاب جمهوري اسلامي برگزار خواهد شد.


 دکتر کريم زارع:
 ايجاد چتر حمايتي براي اشتغال و توليد با تقويت شبکه نخبگان 

 
به گزارش باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، روز دهم ارديبهشت ماه 1396، دومين آئين بزرگداشت سالروز ملي خليج فارس، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين، يونسي، مشاور رئيس جمهور در امور اقوام و اقليتهاي ديني و مذهبي، دکتر کريم زارع، رياست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبير هيأت امناي باشگاه، بروجردي، رياست سازمان اسناد و کتابخانه ملي، جمعي از اساتيد، دانشمندان ايرانشناس، مورخين، نخبگان، مخترعين و کارآفرينان عضو باشگاه پژوهشگران جوان، برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مسئولين کشوري در محل کتابخانه ملي برگزار شد.

دکتر کريم زارع، رياست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبير هيأت امناي باشگاه در اين همايش، به عنوان رياست شوراي اين همايش و نخستين سخنران ويژه به ارائه سخنراني براي حاضرين پرداخت. دکتر کريم زارع سخنان خود را تحت عنوان؛ مطالعه جنبش نرم‌افزاري، نقش نخبگان و پژوهشگران جوان در تحقق سند چشم‌انداز 1404 درراستاي اقتصاد مقاومتي بر محور توليد و اشتغال در ايران آغاز کرد و سپس به معرفي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و ارائه برخي از دستاوردها و موفقيتهاي اين باشگاه پرداخت.

دبير هيأت امناي باشگاه گفت: با توجه به نيازمنديهاي موجود و با عنايت به هماهنگيهاي انجام شده با سيماي جمهوري اسلامي قصد داريم جهت ايجاد چتر حمايتي ويژه باشگاه براي اشتغال و توليد، شبکه نخبگان و پژوهشگران جوان را تقويت نموده و مورد حمايت ويژه قرار دهيم تا از اين طريق نخبگان، مخترعين و کارآفرينان عضو باشگاه بتوانند مستقيماً با مردم و مسئولان ارتباط برقرار نموده و موفقيتها و درخواستهاي خود را درراستاي اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال ارائه و مطرح نمايند.


 با حضور وزير علوم؛
 سامانه «عرضه و تقاضاي پژوهش» رونمايي شد 

 سامانه عرضه و تقاضاي پژوهش (ساعت) با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري در پژوهشگاه علوم‌وفناوري اطلاعات رونمايي شد.

به گزارش ايسنا، سامانه عرضه و تقاضاي پژوهش (ساعت) پيوندگاهي ميان درخواست کنندگان و عرضه‌کنندگان پژوهش کشور است که افزايش بهره‌گيري ملي را با شبکه‌سازي ميان نيازها و پژوهش‌ها پي مي‌گيرد.

اين سامانه در گام نخست، پيوند ميان پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي تحصيلات تکميلي را با نيازهاي پژوهشي سازمان‌ها دنبال مي‌کند. اين پيوند با يک پايگاه روزآمد و جامع از تقاضاي پژوهش (نيازها و حمايت‌ها) و عرضه پژوهش (توانمندي‌ها و نياز به حمايت) پشتيباني مي‌شود.

هم‌چنين، سازمان‌ها مي‌توانند در اين سامانه، درخواست‌ها و حمايت‌هاي خود را به آگاهي پژوهشگران برسانند که محور و موضوع پژوهش، تأمين منابع مالي، خدمات مشاوره، تأمين تجهيزات و سخت‌افزار، تأمين اطلاعات و مانند آنها را دربردارد.

از سوي ديگر، دانشجويان تحصيلات تکميلي مي‌توانند توانمندي‌ها و گرايش‌هاي پژوهشي خود را به همراه حمايت‌هايي که براي پي‌گيري آنها نياز دارند، به آگاهي سازمان‌ها برسانند.

در اجراي آزمايشي سامانه «ساعت» در ايرانداک بيش از 1200 دانشجو و نزديک به 50 سازمان در آن نام‌نويسي کردند.

سازمان‌هاي عضو «ساعت» نيز نزديک به 400 فراخوان و بيش از 2 هزار عنوان پژوهش را در ساعت بارگذاري کرده‌اند.

300 درخواست اجراي پژوهش نيز براي نمايندگان سازمان‌هاي فعال در سامانه فرستاده شده است که سازمان‌ها آنها را بررسي و فرايندهاي سامانه را براي آنها دنبال کرده‌اند.


 خبر 

 تفاهم‌نامه‌هاي علمي امضا شد؛

همکاري دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي با دانشگاه‎هاي ميلان و پورتو

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي به همراه معاونان خود درراستاي توسعه همکاريهاي علمي بين‎المللي از دانشگاههاي ميلان و پرتو بازديد و با اين دانشگاهها تفاهمنامههاي همکاري امضا کرد.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، دکتر علي اصغر پيوندي رئيس دانشگاه به همراه معاونين پژوهشي و امور بين‌الملل درراستاي توسعه همکاريهاي علمي بين‌المللي به کشورهاي ايتاليا و پرتغال سفر کرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و هيأت همراه طي سفر به شهر ميلان در کشور ايتاليا از دانشگاه ميلان و بيمارستان وابسته آن ديدار کردند و ضمن ملاقات با مسئولين دانشگاه ميلان قرارداد MOU بين دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و دانشگاه ميلان را به امضاء رساندند. در جلسه رسمي دانشگاه ميلان، پس از ايراد سخنراني دکتر پيوندي، بسترهاي همکاريهاي علمي-پژوهشي بين دو دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در ادامه معاونان دانشگاه دکتر زرقي و دکتر فيضي پتانسيلها و توانمنديهاي دانشگاه را جهت همکاريهاي عملي- پژوهشي بين‎المللي را ارائه کردند.

در ادامه گسترش همکاريهاي علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با دانشگاهها و مراکز علمي و پژوهشي اروپايي، رئيس دانشگاه با سفر به پرتغال از دانشگاه پورتو اين کشور بازديد کرد.طي بازديد از دانشگاه پورتو، پرفسور Azevedo رئيس اين دانشگاه، ميزبان هيأت ايراني بود و در ملاقات رسمي پس از سخنراني دکتر پيوندي و معرفي دانشگاه توسط هيأت همراه، قرارداد MOU بين دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و دانشگاه پورتو درراستاي همکاريهاي علمي-پژوهشي به امضاء رسيد.

هيات دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از دانشکده‌هاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي دانشگاه پورتو و بخشهاي مختلف بيمارستان وابسته به دانشگاه بازديد کردند و در جلسات جداگانه‌اي با روساي دانشکده‌ها و مديران بخشها امکان ارتباط علمي- پژوهشي با دانشگاه پورتو را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

رئيس سازمان امور دانشجويان خبر داد؛

اعطاي فرصت مطالعاتي به 2000 دانشجوي دکتري در سال جاري

رئيس سازمان امور دانشجويان از اعطاي فرصت مطالعاتي به 2000 دانشجوي دکتري در سال جاري خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته در وزارت علوم دانشجويان دوره دکتري مي‌توانند علاوه بر استفاده از فرصت مطالعاتي خارج از کشور با حمايت مالي اين وزارتخانه از فرصت مطالعاتي داخل کشور نيز استفاده کنند.

به گزارش ايسنا، دکتر مجتبي صديقي در مراسم تقدير از اساتيد نمونه دانشگاه اميرکبير که امروز در سالن دکتر سليمي اين دانشگاه برگزار شد اقدامات و فعاليت‌هاي انجام‌شده دولت يازدهم در حوزه آموزش عالي را بسيار موفق ارزيابي کرد و گفت: حدود 4 سال پيش که مجموعه آموزش عالي را تحويل گرفتيم تقريباً جو حاکم بر اين حوزه نوعي حاکميت سليقه‌اي و قبيله‌اي بود و طي اين سال‌ها آنچه که در اين حوزه اعمال مي‌شد کاملا نظرات شخصي افراد بود. به طوري که براساس همين رويکرد رشد کمي غيرهدفمند در آموزش عالي صورت گرفت و فضاي دانشگاه‌ها نيز يک فضاي کاملا بسته و تنش‌زا بود اما در حال حاضر با اقداماتي که دولت يازدهم انجام داد وضعيت تقريباً در مقايسه با گذشته بهتر شده است.

وي در ادامه تصريح کرد: عدم امکان استقرار از ديگر مشکلات وزارت علوم در اوايل دولت يازدهم بود. در واقع ما دوران پرتلاطمي را در يک سال اول دولت در اختيار داشتيم. تمامي تلاش و سياست‌هاي مسئولان اين بود که بر مبناي حاکميت قانون و برگشت آيين‌نامه‌هاي قانوني در اين وزارتخانه رفتار کند.

جزئيات اعطاي بورس کشورهاي ژاپن، چين و اندونزي به دانشجويان ايراني

سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از اعطاي بورس کشورهاي ژاپن، چين و اندونزي در دروه‌هاي تحصيلات تکميلي به دانشجويان ايراني خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، با توجه به تلاش‌ها و مذاکرات انجام‌شده با بنياد بورس دولت‌هاي چين، ژاپن و اندونزي، اين کشورها با اعطاي تعدادي بورس در مقاطع تحصيلات تکميلي (کارشناسي‌ارشد و دکتري) به دانشجويان ايراني براي سال تحصيلي 2018-2017 موافقت کرده‌اند.

علاقه‌مندان به بورس کشور چين مي‌توانند به نشاني www.csc.edu.cn/laihua مراجعه و با کسب اطلاعات بيشتر، شرايط و مشاهده ليست دانشگاه‌هاي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري (grad.saorg.ir) ثبت‌نام کنند و فرم شماره 1 اطلاعات متقاضيان بورس دول را پس از تکميل به دبيرخانه بورس دول اداره کل بورس و اعزام دانشجويان به آدرس پست الکترونيکي bdiri@saorg.ir تا پايان وقت روز 3 تير (24 ژون 2017) ارسال کنند.

داوطلبان بورسيه دولت اندونزي هم براي پذيرش در 16 دانشگاه اين کشور بايد به آدرس اينترنتي http://knb.ristekdikti.go.id/ مراجعه و ثبت‌نام کنند. متقاضيان بايد بعد از ثبت‌نام فرم شماره 1 اطلاعات متقاضيان بورس دول را پس از تکميل به دبيرخانه بورس دول اداره کل بورس و اعزام دانشجويـان به آدرس پسـت الکترونيـکي bdiri@saorg.ir تا پايـان وقت روز 7 خرداد امسال (30 مي2017) ارسال کنند.

اما دولت ژاپن در مقاطع فوق‌ديپلم، فوق ديپلم فني‌و‌حرفه اي، کارشناسي، کارشناسي‌ارشد و دکتري بورس مي‌کند و متقاضيان اين کشور هم براي ثبت‌نام بايد به آدرس www.ir.emb-japan.go.jp/fa/jicc/jicc_scholarship.html مراجعه و ثبت‌نام کنند. اين گروه نيز بايد فرم شماره 1 اطلاعات متقاضيان بورس دول را پس از تکميل به دبيرخانه بورس دول اداره کل بورس و اعزام دانشجويـان به آدرس پسـت الکترونيـکي bdiri@saorg.ir تا پايـان وقت اداري روز 14 ارديبهشت امسال 96 (فوق‌ديپلم، فوق ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي) و تا پايـان وقت اداري روز 21 ارديبهشت 96 (کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري) ارسال کنند.


 ميز خبر 

 جزئيات پذيرش دانشجو در پژوهشکده علوم غدد درون‌ريز و متابوليسم

پژوهشکده علوم غدد درون‌ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي براي سال تحصيلي 97-96 دانشجو مي‌پذيرد.

به گزارش ايسنا،‌ پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي براي سال تحصيلي 97-96 از طريق آزمون سراسري دانشجوي دکتراي تخصصي پژوهش مي‌پذيرد.

اين پژوهشکده در محورهاي پژوهشي علوم تغذيه، اپيدميولوژي-بيوشيمي باليني، اپيدميولوژي- ژنتيک پزشکي، بيوشيمي باليني-ايمني‌شناسي پزشکي و ايمني‌شناسي پزشکي-پزشکي مولکولي دانشجوي دکتراي تخصصي پژوهش مي‌پذيرد.

برگزاري گردهمايي دانشجويان و اساتيد کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي

بزرگداشت «چهلمين سال تاسيس رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي» با حضور دانشجويان و اساتيد اين رشته 18 ارديبهشت ماه 1396 در اين دانشگاه برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم «چهلمين سال تاسيس رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي» توسط دانشکده مهندسي و علوم کامپيوتر، روز دوشنبه مورخ 18 ارديبهشت ماه 1396 در تالار همايش‌هاي بين‎المللي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار مي‎شود.

دانشجويان و فارغ‌التحصيلان رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي، تا 15 اردبيهشت ماه فرصت دارند تا با تکميل مراحل ثبت‎نام در سايت http://40th-cse.sbu.ac.ir به صورت رايگان در اين مراسم شرکت کنند.

دکتر فريدون شمس، دبير جشن چهل سالگي رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي در گفتگو با خبرنگار مهر يکي از اهداف برگزاري اين مراسم را شناساندن اين رشته به دانشجويان ورودي جديد رشته کامپيوتر عنوان کرد تا با تاريخچه اين دانشکده، رشته و زحماتي که براي آن صرف شده است، آشنا شوند.

وي افزود: بنابراين تصميم گرفتيم، تاريخ 40 سال اخير دانشگاه و تلاشهايي که در زمينه رشته کامپيوتر صورت گرفته را بازشناسي کنيم، برهمين اساس برنامه‎اي را تدوين کرديم که مخاطبان آن چندين دسته از افراد هستند. در درجه اول هدف گيري ما دانشجويان شاغل به تحصيل هستند، نزديک به يک هزار دانشجو شاغل به تحصيل داريم که تقريبا نيمي از آنها دانشجوي کارشناسي و نيم ديگر دانشجويان کارشناسي ارشد دکتري هستند.

دبير جشن چهل سالگي رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي، يکي ديگر از اهداف برگزاري اين مراسم را قدرداني از اساتيد پيشکسوت کامپيوتر عنوان کرد و افزود: طي اين 40 سال اساتيد سرشناسي بودند که زحمات زيادي کشيدند، برخي در قيد حيات هستند و از آنها قدرداني مي‌شود. وي ادامه داد: يک بخش ديگر که دانشگاههاي ديگر از آن غافل بودند، فارغ‏التحصيلان هستند، بنابراين با انتشار فراخوان از فارغ‎التحصيلان دانشکده براي حضور در جشن دعوت کرده‎ايم همچنين سايتي را براي کنفرانس در نظر گرفته‏ايم و ثبت‏نام انجام شده و برنامه خاصي براي اين فارغ‏التحصيلان خواهيم داشت.

دبير جشن چهل سالگي رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي افزود: براساس اين برنامه، يک انجمن و يا جمعي از فارغ‌التحصيلان از رشته کامپيوتر ايجاد مي‎شود که اين افراد مي توانند برنامه خود و ارتباطات خود را گسترش دهند، تاکنون 300 نفر از فارغ‎التحصيلان ثبت‎نام کرده‎اند و برآورد ما اين است که حدود 500 تا 700 نفر شرکت کنند.

وي خاطرنشان کرد: دانشجويان، اساتيد، فارغ‌التحصيلان در اين جشن شرکت خواهند کرد و علاوه بر گروههاي مذکور، مديران IT کشور نيز براي آشنايي با يک سري از توانمنديها و پتانسيلهاي دانشگاه دعوت مي‎شوند، در کنار اين گردهمايي و جشن يک تعداد غرفه و نمايشگاه برپا کرده‎ايم.

شمس خاطرنشان کرد: تمام روساي دانشکده‌هاي کامپيوتر در کشور و همچنين اساتيدي که رئيس گروه کامپيوتر هستند نيز براي اين مراسم دعوت خواهند شد، به جهت اينکه دانشگاه شهيدبهشتي اولين دانشکده انفورماتيک در کشور است. قبل از آن در سال 52 مدرسه عالي برنامه‎ريزي و کاربرد کامپيوتر را داشتيم ولي در هيچ دانشگاهي دانشکده‌اي به نام کامپيوتر و يا انفورماتيک نداشتيم. در سال 56 در دانشگاه شهيدبهشتي دانشکده مستقلي با عنوان دانشکده جامع انفورماتيک و مديريت تشکيل شد و در رشته علوم کامپيوتر و رشته سيستم دانشجو پذيرش کرد.

وي تصريح کرد: اکنون که اين سير تحولي ايجاد شده است تاکنون تغييراتي رخ داده و رشته‌هاي مديريت، حسابداري، آمار به دانشکده‎هاي خود منتقل شده‎اند، آنچه باقي مانده رشته کامپيوتر است و دانشگاه شهيد بهشتي چون قصد داشت، دانشگاه جامع باشد و رشته فني نداشت، به جذب دانشجو در رشته برق نيز پرداخت. حدود 16 سال اين دو رشته باهم بودند که بعد از مدتي دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر جدا شد.

وي با اشاره به برنامه روز جشن افزود: برنامه روز دوشنبه مورخ 18 ارديبهشت ماه 1396 در تالار همايش‌هاي بين‎المللي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار مي‎شود از ساعت 8 الي 8.30 ميهمانان پذيرش مي‎شوند.

شمس افزود: ساعت 9 الي 9.30 مهندس جهانگرد معاون وزير ارتباطات و فناري ارتباطات به عنوان سخنران افتتاحيه سخنراني خواهند کرد. سپس کليپهايي از مجموعه مصاحبه‎هاي صورت گرفته از اساتيد پيشکسوت پخش خواهد شد که دراين کليپها اساتيد مذکور درباره چگونگي شکل گرفتن دانشکده کامپيوتر سخن خواهند گفت.

وي ادامه داد: بعد از پخش کليپ از حدود 10 نفر از اساتيد پيشکسوت دانشکده کامپيوتر تقدير به عمل خواهد آمد.

دبير جشن چهل سالگي رشته کامپيوتر در دانشگاه شهيد بهشتي گفت: سپس چهره ماندگار دانشکده کامپيوتر به نام «مهندس محمد تقي روحاني رانکوهي» از اساتيد بازنشسته دانشکده تقدير مي‏شود.

يک بخش از برنامه هم به تقدير از خدمات مرحوم دکتر اسماعيلي از روساي پيشين دانشکده کامپيوتر اختصاص يافته است و همچنين از خانواده شهداي اين دانشکده تجليل خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي