جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5543


بازگشايي مجدد موزه باستان‌شناسي گرگان همزمان با هفته ميراث فرهنگي


ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب در مدارس پرديس و رودهن‎


بازديد مشاور وزير نيرو از مناطق عملياتي استان خوزستان

رئيس اداره ثبت‌احوال شهرستان دماوند:
2 دفتر پيشخوان در دماوند و رودهن راه‌اندازي مي‌شود


در استان


خبــر


 بازگشايي مجدد موزه باستان‌شناسي گرگان همزمان با هفته ميراث فرهنگي 

 گرگان – خبرنگار آفرينش

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان از بازگشايي مجدد موزه باستان‌شناسي گرگان همزمان با هفته ميراث فرهنگي در سال جاري خبر داد.

ابراهيم کريمي با اعلام اين خبر تشريح کرد: پيشينه موزه فعلي باستان‌شناسي گرگان در مکان فعلي به سال 1355 باز مي‎گردد که به عنوان موزه سنگ قبر افتتاح شد و در بهمن ماه سال 1367 با توجه به افزودن اشياء باستان‌شناسي و مردم‌شناسي با وسعت حدود 1500 متر مربع عرصه و اعيان به فعاليت خود ادامه داد.

او افزود: با گذشت چندين سال از فعاليت موزه و به دليل فرسودگي بنا از يک سو و از سوي ديگر استانداردسازي شرايط موزه‌اي آن و ارتقاي کيفيت خدمات مورد ساماندهي و تجهيز قرار گرفته است.

ابراهيم کريمي در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در موزه باستان‌شناسي گرگان خاطرنشان کرد: راه‎اندازي آزمايشگاه مرمت اشياء که از مجهزترين آزمايشگاهها در سطح استانها قلمداد مي‌شود، اجراي عمليات ساماندهي و تجهيز مخزن امن موزه با بيش از 11 هزار قلم اشياء فرهنگي تاريخي که مخازن 1، 2و 3 آن به اتمام رسيده و دو مخزن باقي مانده است، بازسازي و تجهيز سالن نمايشگاه اصلي موزه در طبقه فوقاني آن برابر با استانداردهاي موزه‌اي و ساماندهي محيطي بخش نمايشگاه سنگ مزار و نماي بيرون موزه از اقدامات صورت گرفته اين پروژه تاکنون است.

کريمي در ادامه يادآور شد: اقدامات صورت گرفته در راستاي آماده‌سازي موزه باستان‌شناسي گرگان با اعتباري حدود 8000 ميليون ريال در طي مدت 4 سال از محل اعتبارات ملي صورت پذيرفت.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان در پايان گفت: به جهت علاقه و استقبال عموم مردم و فراهم‎سازي شرايط بازديد از موزه برنامه بازگشايي موزه باستان‌شناسي گرگان در هفته ميراث فرهنگي سال جاري در دستور کار قرار دارد و اميدواريم با گشاده شدن درهاي موزه باستان‌شناسي گرگان براي عموم مردم بتوان غناي فرهنگي -تاريخي اين استان را به هموطنان و گردشگران نيز معرفي کنيم.


 ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب در مدارس پرديس و رودهن‎ 

 رودهن-خبرنگار آفرينش

به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب در بين دانش‌آموزان مدارس پرديس و رودهن صورت گرفت.مدير دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از آموزش ترويج مصرف بهينه آب به بيش از 700 دانش‌آموز پسر مقطع ابتدايي در شهرهاي پرديس و رودهن خبر داد.

حسين رضايي از مدارس به عنوان آسانترين مکان براي فرهنگسازي در زمينه مصرف بهينه آب نام برد و اظهار داشت: مدارس علاوه بر آموزش علم، نقش موثري در رشد عقلي، عاطفي، اخلاقي و اجتماعي دانش‌آموزان دارند.وي ارتقاء آگاهي، تغيير نگرش و افزايش حساسيت دانش‎آموزان نسبت به حفظ منابع آب، ارائه الگوي مناسب مصرف آب به دانش‌آموزان، جلب مشارکت اولياء و معلمان در ارتقاء آگاهي و مهارت افراد در حفظ منابع آب و اشاعه فرهنگ صحيح مصرف آب را از مهمترين اهداف همکاري بين شرکت آبفا و مدارس عنوان کرد.

وي گفت: با حضور کارشناسان اين دفتر در مدارس ايثار شهر پرديس و هموطن رودهن به بيش از 700 دانش آموز و مسئولان فرهنگي، آموزشهاي لازم در راستاي مصرف بهينه آب و فرهنگسازي در جامعه در ارديبهشت ماه جاري ارائه شد.مدير روابط عمومي آبفاي شرق با بيان اينکه ايجاد حساسيت در دانش‎آموزان نسبت به حفظ منابع آب ضروري است، بر زمينه‌سازي مقدمات بازديد دانش‎آموزان از طرحهاي آبي و منابع آب استان در روزهاي آتي تاکيد کرد. در پايان نيز اقلام انتشاراتي با شعار صرفه‌جويي در بين دانش‌آموزان توزيع شد.


 بازديد مشاور وزير نيرو از مناطق عملياتي استان خوزستان 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مشاور وزير نيرو در امور ايثارگران و هيئت همراه از مناطق عملياتي استان خوزستان بازديد کردند.

در اين بازديد که جمعي از مسئولين اين شرکت نيز حضور داشتند، سيد يعقوب مرادي، مشاور وزير نيرو در امور ايثارگران با حضور در مناطق فکه و دهلاويه و زيارت مزار شهداي گمنام از روند ساخت و ساز يادمان شهيد چمران و شهيد آويني که احداث بخشي از آنها بر عهده وزارت نيرو مي‌باشد ديدن کرد.

مرادي ضمن گرامي داشتن ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس گفت: با توجه به اينکه در سالهاي اخير مردم زيادي از سراسر ايران در قالب کاروانهاي راهيان نور به مناطق عملياتي جنوب و غرب سفر مي‌کنند، نياز به احداث مکانهايي جهت اسکان اين زائرين بيش از پيش احساس مي‌شد، بنابراين وزارت نيرو برنامه‌هاي جامع و مدوني را براي تأسيس و راه‌اندازي امکانات رفاهي در نظر گرفته است.


 رئيس اداره ثبت‌احوال شهرستان دماوند:
 2 دفتر پيشخوان در دماوند و رودهن راه‌اندازي مي‌شود 

 دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس اداره ثبت‌احوال شهرستان دماوند با بيان اينکه سال گذشته 420 فوتي و 1495 ولادت در اين شهرستان ثبت شده است، گفت: طبق آخرين آمار بدست آمده، سال گذشته با افزايش 3 درصدي مواليد و 16 درصدي ثبت فوتي در شهرستان دماوند مواجه بوديم.

امير ملک در گفتگو با خبرنگار آفرينش، با اشاره به افزايش آمار مواليد و فوتي در شهرستان دماوند اظهار کرد: نام اولين نوزادي که در سال جاري در اداره ثبت‌احوال شهرستان دماوند ثبت گرديد، سيد سپهر حسيني بوده که در دوم فروردين سال جديد به دنيا آمد و نام وي در کارنامه شروع سال 96 ثبت گرديد.

وي در خصوص انتخاب اسامي براي نوزادان توسط خانواده و فرهنگ‌سازي استفاده از اسامي ائمه اطهار خاطرنشان کرد: اولين نام نوزاد در سال 95 به نام اميرعلي در اين اداره ثبت شد؛ اما با توجه به ارقام و آمار سال گذشته، اميرعلي، اميرعباس، محمدطاها و علي به ترتيب بيشترين نام‌هايي است که انتخاب شده است.

رئيس اداره ثبت‌احوال شهرستان دماوند از اسامي فاطمه، هلما، زهرا، باران نازنين‌زهرا و يسنا به عنوان بيشترين اسامي منتخب در خصوص دختران نام برد.

ملک همچنين در خصوص آمار ثبت مواليد در شهرستان دماوند: در سال گذشته، يک هزار 495 مورد ولادت ثبت گرديده است که نسبت به سال گذشته با افزايش 3 درصدي مواجه بوده‌ايم.

وي همچنين در خصوص آمار ثبت فوتي در شهرستان دماوند بيان کرد: شهرستان دماوند سال گذشته نسبت به سال 94، با افزايش 16 درصدي فوتي مواجه بوده است که در سال گذشته، 420 مورد فوتي ثبت گرديده است و اين افزايش، ناشي از ثبت به موقع موارد فوتي مي‌باشد.

رئيس اداره ثبت‌احوال شهرستان دماوند تصريح کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده و هماهنگي فرمانداري، بيمارستان‌ها، پزشکان، دهياران و شهرداري آبسرد، موارد فوتي به‌روز اعلام و ثبت مي‌گردد.

ملک گفت: در سال 96 دو دفتر پيشخوان در دماوند و رودهن راه‌اندازي مي‌شود که به اين ترتيب، خدمات‌دهي به مردم بهتر صورت مي‌پذيرد.

وي افزود: در حال حاضر، خدمات‌دهي توسط دو دفتر پيشخوان واقع در گيلاوند و آبسرد انجام مي‌شود و مواردي مانند اخذ درخواست تعويض المثني شناسنامه، اخذ در خواست کارت هوشمند و تحويل کارت هوشمند نيز به اين دفاتر واگذار مي‌شود.


 در استان 

 مسئول امور عشاير شهرستان‌هاي دماوند و پرديس:

گسترش شهرنشيني و راه‌هاي مواصلاتي، مسيرهاي تردد ايل‌هاي عشاير را قطع کرده‌ است

رودهن-خبرنگار آفرينش

مسئول امور عشاير شهرستان‌هاي دماوند و پرديس با بيان اينکه در حال حاضر 310 خانوار عشاير مقيم و ميهمان به مناطق ييلاقي تار، بار، پلور و لار کوچ کرده‌اند، گفت: گسترش شهرنشيني و راه‌هاي مواصلاتي اکثر مسيرهاي تردد ايل‌هاي عشاير را قطع کرده‌ است.

فرشيد مشير غفاري در گفتگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به کوچ عشاير به مناطق ييلاقي اظهار کرد: در حال حاضر کوچ 310 خانوار عشاير مقيم و ميهمان همراه با حدود 170 هزار رأس دام به مناطق ييلاقي تار، بار، پلور و لار آغاز شده است.

وي افزود: کوچ عشاير از اواخر فروردين‌ماه امسال آغاز شده است و در اولين مسير، به مناطق ميان‌بند کوچ مي‌نمايند.

مسئول امور عشاير شهرستان‌هاي دماوند و پرديس خاطرنشان کرد: کوچ عشاير از شهرستان‌هاي پاکدشت، ورامين، ري، فيروزکوه، استان سمنان و شهرستان‌هاي گرمسار و مهدي‌شهر به مناطق ييلاقي آغازشده است و تا 15 خرداد سال جاري، براساس پروانه چرا، اجازه ورود به مناطق ييلاقي لار را دارند.

مشير غفاري تأکيد کرد: اين عشاير حدود 100 روز در مناطق ييلاقي مستقر هستند که از مسيرهاي مناطق ميان‌بند حوزه قره‌قاچ، تار و بار تردد مي‌کنند.

وي درخصوص ارائه خدمات بهداشتي و رفاهي به عشاير عنوان کرد: عشاير از بيمه دام و بيمه روستاييان استفاده مي‌کنند و اداره امور عشاير شهرستان‌هاي دماوند و پرديس، خدمات پشتيباني به کو چندگان شامل آب‌رساني سيار، مرمت و نگهداري راه‌هاي عشايري، تأمين آب شرب بهداشتي براي دام و عشاير، استفاده از انرژي‌هاي نو شامل نصب حمام خورشيدي، چراغ روشنايي معابر، توزيع فانوس خورشيدي، نصب سرويس‌هاي بهداشتي، توزيع سوخت فسيلي را ارائه مي‌دهد.

مسئول امور عشاير شهرستان‌هاي دماوند و پرديس ادامه داد: علاوه بر ارائه اين خدمات ذکرشده، شرکت تعاوني عشايري شهرستان دماوند نيز با نظارت و حمايت امور عشاير نسبت به توزيع نهاده‌هاي دامي در بين عشاير زحمتکش اقدام مي‌نمايد.

مشير غفاري با اشاره به خطرات جاني دام در هنگام تردد از مسير شهرها، گفت: با توجه به گسترش شهرنشيني و راه‌هاي مواصلاتي که اکثر ايل راه‌هاي عشايري را قطع کرده‌اند، همه‌ساله با هماهنگي فرمانداري شهرستان دماوند و برگزاري نشست‌هاي متعدد شوراي عشايري، هماهنگي‌هاي لازم با ساير دستگاه‌هاي ذي‌ربط در خصوص تردد عشاير از مسيرهاي مختلف انجام مي‌گيرد.

وي تصريح کرد: همچنين در حال حاضر تعداد 250 نفر خانوار عشاير در دماوند و 60 نفر خانوار ميهمان در حال کوچ کردن به مناطق ييلاقي حوزه تار و بار و پلور و حوزه سد لار مي‌باشند که هم‌اکنون از سد ماملو به سمت زره در حال کوچ مي‌باشند تا در لار و تار و پلور مستقر شوند. وي افزود: عشاير شهرستان دماوند شامل هشت ايل هداوند، کرد بچه، بولاني، سنگ سري، عرب سرهنگي، عرب کتي، علي کايي و حيدري است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان:

پروژه‌هاي زيادي در حوزه عمران و بهداشت براي استان تعريف شده است

زنجان- مسعود نوروزي

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان گفت: تمامي پروژه‌هاي سفر رياست جمهوري به استان محقق شده و در طي 5 سفر وزير بهداشت به استان زنجان، پروژه‌هاي زيادي در حوزه عمراني و بهداشتي براي استان تعريف شده است.

عليرضا بيگلري در نشست خبري به مناسبت هفته سلامت با بيان اينکه اول تا هفتم اردبيهشت با عنوان هفته سلامت فرصت مناسبي براي ارتباط هرچه بيشتر مديران با مردم در حوزه سلامت است، اظهار کرد: بايد اين فرصت را ارزشمند شمرد تا در دو سطح حمايت قلبي از مديران و سخن گفتن با آحاد جامعه براي همياري و همراهي مردم اقدام کنيم.

وي با اشاره به همايش پياده‌روي با همکاري تيپ 216 ارتش استان زنجان، خاطر نشان کرد: سخنراني پيش از خطبه‌ها، افتتاح اتوبوس سيار سلامت، عيادت از بيماران با حضور نماينده ولي فقيه در استان، سخنراني در مدارس و برگزاري جشنواره سلامت روان بخشي از برنامه‌هاي انجام شده در هفته سلامت بوده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان عنوان کرد: تمامي پروژه‌هاي سفر رياست جمهوري به استان محقق شده که در 4 سال فعاليت دولت يازدهم وزير بهداشت 5بار به استان سفر کرده‌اند که پروژه‌هاي زيادي در حوزه عمراني و بهداشتي براي استان تعريف شده است.

بيگلري به اختتاميه جشنواره بين‌المللي عکس سلامت روان اشاره کرد و افزود:در اين جشنواره 76 کشور و 3 هزار هنرمند براي اين جشنواره عکس ارسال کرده بودند که توسط هيئت داوري در دو گروه سلامت روان و آزاد ارزيابي شد.

وي خاطرنشان کرد: مجور احداث براي ساخت 2 بيمارستان در کشور صادر شد که بيمارستان 420 تختخوابي خدابنده يکي از آنها است.

مدير دفتر بازار شرکت توزيع برق اصفهان خبر داد؛

خريد 20 ساله و تضميني برق توليدي سامانه برق خورشيدي مشترکان خانگي

اصفهان- بهمن راعي

مدير دفتر بازار شرکت توزيع برق اصفهان با بيان اينکه تأسيس نيروگاههاي کوچک (معروف به سامانه برق خورشيدي) ويژه مشترکان اصفهان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: هزينه احداث اين نيروگاهها بين 5 تا 6 ميليون تومان است و خريد برق به صورت 20 ساله و تضميني از مشترکان صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سارا صالحي در نشست خبري در جمع خبرنگاران با بيان اينکه در حال حاضر 138 کيلووات از نيروگاههاي کوچک برق توليد مي‌شود افزود: هر کيلووات ساعت انرژي توليد شده از اين طريق مي‎تواند تا يک ميليون و 400 هزار تومان درآمد ساليانه ايجاد کند.

وي با بيان اينکه در سال 95 تعداد 139 درخواست سرمايه‎گذاري نيروگاه خورشيدي با 77 مگاوات ظرفيت به اين دفتر رسيد، اظهار داشت: طي اين سال موافقت احداث 17 نيروگاه با ظرفيت توليد 38 مگاوات برق از وزارت نيرو گرفته شد.

مدير دفتر بازار شرکت توزيع برق اصفهان ادامه داد: اکنون 455 کيلووات سامانه برق خورشيدي در 84 نقطه شهرستان اصفهان در حال بهره‎برداري است که تاکنون هزار مگاوات ساعت برق از آن توليد شده است.


 خبــر 

 توسط مديرعامل توانير صورت گرفت؛

دو انتصاب در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان ‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

دو نفر از کارمندان شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان توسط آرش کردي به عضويت کارگروه بررسي پديده اثر ريزگردها در صنعت برق منصوب شدند.

آرش کردي طي احکام جداگانه‌اي رضا جعفري و هادي رخ‌فروز را به مدت دو سال به عنوان نماينده و عضو کارگروه بررسي پديده اثر ريزگردها در صنعت برق منصوب کرد تا زير نظر معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي شرکت توانير انجام وظيفه نمايند.

گفتني است، رضا جعفري هم اکنون به عنوان مدير امور بهره‎برداري ناحيه جنوب و هادي رخ‌فروز نيز به عنوان کارشناس مسئول تجهيزات در دفتر فني شبکه مشغول به کار مي‌باشند.

رئيس مرکز پيشگيري از بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت:

مهار بيماري مالاريا نيازمند توجه بيشتري است

زنجان- سميه مصطفوي

رئيس مرکز پيشگيري بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت گفت: کشور ايران به لحاظ جمعيت و مهار و کنترل مالاريا با توجه به جمعيت بالاي آنها تلاش بيشتري را مي‌طلبد و زحمات شبانه‌روزي در اين زمينه است که موجب بهبود و حذف مالاريا شده است.

محمدمهدي گويادر همايش روز جهاني مالاريا در زنجان،با بيان اينکه موارد ابتلا به بيماري مالاريا نسبت به 15 سال اخير 41 درصد کاهش يافته است، اظهار کرد: موارد مرگ ناشي از اين بيماري به 61 درصد کاهش يافته است.

وي با اشاره به اينکه مبارزه با مالاريا و ساير بيماري‌هاي واگيردار در اولويت دانشگاه علوم پزشکي است، افزود: زماني حتي تصور حذف مالاريا غيرممکن بود ولي در پنج سال گذشته 17 کشور توانسته‌اند بيماري مالاريا را حذف کنند.رئيس اداره کنترل مالارياي وزارت بهداشت در ادامه گفت: کشور ديگر هم گواهي‌نامه گرفته‌اند که مالاريا در کشورهاي‌شان کاهش يافته است و در چند سال آينده هم گواهي‌نامه حذف مالاريا را از سازمان بهداشت جهاني مي‌‎گيرند.گويا با اشاره به اينکه برنامه مبارزه با مالاريا در بالاترين کلاس علمي دنيا اجرا مي‌شود، خاطر نشان کرد: 22 کشور به سوي حذف مالاريا جلو مي‎روند که ايران هم در بين آنها است.

وي با بيان اينکه در زمينه بيماري‌هاي غير واگير مداخله زيادي نمي‌توان کرد، تصريح کرد: در اين نوع از بيماري‌ها نقش تعيين‎کننده‌اي براي وزارت بهداشت پيش‌بيني نشده است ولي توجه به آن از اهميت ويژه برخوردار است.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه بعد از کشور چين و مکزيک، ايران سومين کشور به لحاظ جمعيت است، عنوان کرد: مهار و کنترل مالاريا با توجه به جمعيت بالاي آنها تلاش بيشتري را مي‌طلبد و زحمات شبانه‌روزي در اين زمينه است که موجب بهبود و حذف مالاريا شده است.

گويا به حمايت‌هاي همه جانبه سازمان بين‌‎المللي اشاره کرد و گفت: در راستاي حذف اين بيماري کمکهاي بسياري از سوي اين سازمان دريافت شد و ما تا آنجا که مي‌توانستيم سعي کرديم از اين فرصت استفاده کنيم و در اين راستا بهترين همکاري را با سازمان بهداشت جهاني داشته باشيم.

وي با اشاره به اينکه توزيع پشه‌بند‌هاي آغشته به حشره‌کش‌ها کار آساني نبوده است، گفت: با مشکلات زيادي در حدف مالاريا مواجه بوديم و با تمام وجود در اين زمينه اقدام کرديم، توانسته‌ايم خدمات تشخيص را به دورترين مناطق کشور ببريم و نظام مراقبت از بيماري را دچار تحول بزرگي کرده‌ايم.رئيس مرکز پيشگيري بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: هيچ زماني به اندازه حاضر نتوانسته‌ايم حشره‌کش و داروي مالاريا را اين قدر مسئولانه استفاده کنيم؛ چراکه در صورت کوچک‌ترين اشتباه، مقاومت پشه و بيماري را به دنبال داشت.

با اشاره به اينکه حمايت همه جانبه سياسي دولت از اين برنامه در بهبود شرايط بسيار موثر بوده است، گفت: دولت با ملزم کردن همه سازمان‌ها درراستاي رسيدن به اين هدف خدمت بزرگي را انجام داد. همچنين اقدامات گسترده که علوم پزشکي به خصوص دانشگاه‌هاي جنوب شرق کشور نظير جيرفت، زاهدان، ايرانشهر و غيره انجام داده‌اند در دسترسي به اين اهداف مثمر بوده است.گويا افزود: حمايت‌هاي همه‎جانبه سازمان بين‎المللي که با ما بهترين همکاري را داشتند از ديگر کمک‌هايي بود که درراستاي حذف اين بيماري دريافت شد و ما تا آن جا که مي‌توانستيم سعي کرديم از اين فرصت استفاده کنيم و در اين راستا بهترين همکاري را با سازمان بهداشت جهاني داشته باشيم.وي با اشاره به اينکه توزيع پشه‌بند‌هاي آغشته به حشره‌کش‌ها کار آساني نبوده است، گفت: با مشکلات زيادي در حدف مالاريا مواجه بوديم و با تمام وجود در اين زمينه اقدام کرديم، توانسته‌ايم خدمات تشخيص را به دورترين مناطق کشور ببريم و نظام مراقبت از بيماري را دچار تحول بزرگي کرده‌ايم.رئيس مرکز پيشگيري بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: هيچ زماني به اندازه حاضر نتوانسته‌ايم حشره‌کش و داروي مالاريا را اين قدر مسئولانه استفاده کنيم؛ چراکه در صورت کوچک‌ترين اشتباه، مقاومت پشه و بيماري را به دنبال داشت.

وي با اشاره به اينکه حذف مالاريا پايان راه نيست، خاطرنشان کرد: نبايد پنداشت که با حذف کامل اين بيماري کار تمام مي‌شود، نگراني‌ها همچنان در اين زمينه وجود دارد و خطر ديگري که وجود دارد اين است که تب دنگي که عامل آن پشه آئدس است، از مناطق مرزي وارد شود.

اين مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به تغييرات آب و هوايي احتمال طغيان بيماري مالاريا همچنان هست و از اين منظر است که بايد هوشيار عمل کنيم و در بيماري‌هايي که عامل آن پشه است اقدامات موثري انجام دهيم و درخصوص مقاومت حشره‌کش‌ها هوشيار باشيم.

رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان آشتيان:

پيشرفت مطلوب تعريض محور فرعي آشتيان –راهجرد

اراك -الهام فراهاني

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وشهرسازي استان مرکزي , محمد مهدي رمضاني رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان آشتيان گفت:نظر به اهميت توسعه شبکه راههاي اصلي و فرعي شهرستان آشتيان که از مناطق تاريخي و گردشگري استان مرکزي محسوب مي‎شود با توجه به اعتبارات ملي که در سفر اخير هيئت دولت به "ديار آفتاب" تامين شده است ارتقاء کمي و کيفي شبکه راههاي اصلي و فرعي اين شهرستان در دست اقدام قرار دارد.وي افزود:در همين راستا سه ماهه چهارم سال گذشته پروژه تعريض محور آشتيان-راهجرد به طول نهايي 10 کيلومتر با اعتباري به ميزان 50،353 ميليون ريال آغاز شده است و اکنون با پيشرفت 30 درصد در حال اجراست.رمضاني خاطرنشان کرد: فاز نخست عمليات تعريض اين محور به طول 3/5 کيلومتر و عرض 12 متر به پايان رسيده است و در اين پروژه تاکنون 25397 متر مکعب عمليات خاکي، 3700 مترمکعب لايه اساس اجرا شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي