جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5543

پيمان حسيني:
ايران توانايي رسيدن به نيمه نهايي را دارد

کعبي :
کاري کردم که نظرمحمدي سرش را بالا بگيرد

سيدجلال حسيني:
برخي افراد دنبال گرفتن ماهي از آب گل آلود بودند


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 پيمان حسيني:
 ايران توانايي رسيدن به نيمه نهايي را دارد 

 
دروازه‌بان تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان معتقد است ايران بازيکنان بزرگي دارد و مي‌تواند با شکست سوييس به جمع چهار تيم پاياني جام جهاني فوتبال ساحلي برسد.پيمان حسيني درباره بازي با نيجريه در جام جهاني فوتبال ساحلي اظهار داشت: ديدار مقابل نيجريه بسيار سخت، نفس‌گير و بازي اين تيم کاملا فيزيکي و جنگنده بود. با اينکه بازي بسيار نزديک دنبال شد، اما از اينکه در نهايت پيروز ميدان شديم، خوشحاليم.

وي که با سايت رسمي فدراسيون فوتبال گفت و گو مي کرد، ادامه داد: باخت ما مقابل ايتاليا باعث شد تا بازي مقابل نيجريه بسيار حساس شود، چراکه با از دست دادن امتياز از سوي ما شانس صعود نيجريه زنده باقي ماند و اين تيم با همه توان مقابل ما حاضر شد. به هرحال اکنون به جمع هشت تيم پاياني جام جهاني صعود کرديم و بايد تمرکز خود را روي بازي يک چهارم نهايي بگذاريم.دروازه‌بان تيم ملي فوتبال ساحلي ايران افزود: در مرحله بعدي که بازي‌ها به صورت حذفي دنبال مي‌شود، به مصاف سوييس خواهيم رفت و بدون شک کار آساني پيش‌رو نداريم. در واقع نتيجه اين بازي تکليف ماندن يا ترک ما از رقابت‌هاي جام جهاني را مشخص مي‌کند و اميدوارم با تلاش و تمرکز کادرفني و بازيکنان اين بازي حساس هم با پيروزي پشت سربگذاريم.

وي تاکيد کرد: به هرحال مي‌دانيم که سوييس تيمي با تجربه و فوتبال ساحلي را بسيار خوب بلد است. اين تيم مربي بسيار حرفه‌اي و کاربلدي دارد و بازيکنان با تجربه‌اي در تيم ملي سوييس حضور دارند، به خصوص استانکوويچ شماره 10 اين تيم که همواره عملکرد بسيار خوبي در زمين مسابقه ارائه کرده است.

حسيني در پايان گفت: البته ما هم بازيکنان بزرگي داريم و تيم يکدست و خوبي هستيم. اميدوارم مقابل سوييس بازي روان‌تري ارائه کنيم و همه تلاش خود را براي رسيدن به هدفمان يعني قرار گرفتن در جمع چهار تيم برتر جام جهاني و پس از آن کسب مدال خوش‌رنگ جهاني بکار خواهيم رفت.


 کعبي :
  کاري کردم که نظرمحمدي سرش را بالا بگيرد 

 
کاپيتان تيم فوتبال سپيدرود رشت پس از صعود اين تيم به ليگ برتر، دراين باره و همچنين اتفاقات مختلف اين تيم صحبت کرد.

حسين کعبي بعد از حدود يک سال دوري از فوتبال امسال پيراهن سپيدرود رشت را برتن کرد. او که به طرز عجيبي از استقلال خوزستان کنار گذاشته شد با پيشنهاد علي نظرمحمدي سرمربي سپيدرود راهي اين تيم شد و فصل خوبي را پشت سر گذاشت. کعبي در فصل جاري يکي از مهره هاي کليدي تيم سپيدرود بود و در بازي آخر گل صعود به ليگ برتر را نيز زد تا فصل را خوب تمام کند. کعبي بابت اين موفقيت بسيار خوشحال است. خودش مي گويد ثابت کرده آنهايي که از او انتقاد مي کردند، بيهوده مي‌گفتند.

حسين کعبي در گفت و گويي با ورزش سه درباره اتفاقات فصل جاري و دلخوري اش از برخي افراد صحبت هايي را انجام داد:

*خداراشکر مي کنم که بعد از حدود 26 سال سپيدرود به ليگ برتر صعود کرد؛ هواداران دوست داشتني و مردم خوب رشت سختي هاي زيادي در اين راه کشيدند و خوشبختانه اين تلاش ها نتيجه داد. من روزهايي را در سپيدرود تجربه کردم که در عمر فوتبالي ام با هيچ تيمي نديدم. من با تيمي صعود کردم که پيرمرد و پيرزن و همه طرفداران سال ها دنبال اين موفقيت بودند و اگر به من بگويند بهترين خاطره ات در زندگي فوتبالي را بيان کن، قطعا بايد به اتفاقات زندگي ام در رشت اشاره کنم. من اينجا سالي فوق العاده داشتم. کنار مردمي که از خوشحالي تا 5 صبح به خيابان ها مي ريزند و شادي مي کنند. واقعا در بهترين دوران زندگي ام هستم.

*اينکه تيمي با امکانات سپيدرود صعود کند، واقعا عجيب است. تيمي که بدون هيچ حتي يک هزار توماني از ليگ دسته دوم به ليگ دسته يک و از اين دسته به ليگ برتر مي رسد. شايد کسي باور نکند اما اين تيم فقط با غيرت بچه هايي که همه شان رشتي هستند بالا آمده است. تنها کسي که در سپيدرود از بيرون از استان آمده، من هستم. واقعا همه با جان و دل کار مي کردند و اين موفقيت حاصل شد.

* باورتان نمي شود اما بايد بگويم وقتي يک نيم سکه به ما پاداش مي دادند، انگار به بچه ها دنيا را داده اند. سريع همه به خانواده هايشان زنگ مي زدند و مي گفتند نيم سکه دادند. من واقعا تعجب مي کردم اين بچه ها چطور بدون دريافت يک هزار توماني اينطور کار مي کنند. متاسفانه از سپيدرود هيچ کس حمايتي نکرد و فکر مي کنم خدا مارا دوست داشت که بعد از سال ها توانستيم به ليگ برتربرسيم.

*خداراشکر مي کنم که بعد از دو سال بازي نکردن، توانستم عملکردخوبي برجاي بگذارم. خيلي ها از علي نظر محمدي انتقاد مي کردند که چرا کعبي را گرفتي؟ مي گفتند سن من بالا رفته است. واقعا از نظر محمدي هم ممنونم که اعتماد کرد و پشتم ايستاد. من نيز تمام تلاشم را انجام دادم تا او بتواند سرش را بلند کند.


 سيدجلال حسيني:
 برخي افراد دنبال گرفتن ماهي از آب گل آلود بودند 

 کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس گفت: عده اي پس از بازي با ذوب آهن، دنبال گرفتن ماهي از آب گل آلود بودند.

سيدجلال حسيني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره وضعيت اين روزهاي پرسپوليس و همين‌طور حواشي اين تيم قبل و بعد از بازي هفته گذشته مقابل ذوب آهن گفت: بازيکنان از يک مساله خاص ناراحت بودند که البته اين موضوع بين بازيکنان و باشگاه است و يک مساله درون خانوادگي محسوب مي‌شود.

الان هم همه چيز تمام شده و همه اين حواشي را فراموش کرده‌ايم. متاسفانه در اين هياهو عده‌اي مي‌خواستند تلاش‌ها و زحماتي که بازيکنان و کل مجموعه باشگاه و همين‌طور هواداران براي موفقيت پرسپوليس و قهرماني اين تيم کشيده‌اند را زير سوال ببرند اما اتحادي که در بين بازيکنان و باشگاه وجود دارد همه اين مسائل را حل کرد و اجازه نداد اين آدم‌ها از آب گل‌آلود ماهي بگيرند.

الان ديگر به حواشي گذشته فکر نمي‌کنيم و فقط تمرکزمان به دو بازي آينده است.

وي ادامه داد: هواداران يار اصلي و دوازدهم تيم‌مان هستند. ما در طول فصل با حمايت‌هاي آنها انرژي گرفتيم و بازي به بازي پيش رفتيم.

مطمئنا در بازي مقابل الوحده يار اصلي ما که همان هواداران هستند به ورزشگاه مي‌آيند تا بتوانيم با کمک آنها الوحده امارات را شکست دهيم.


 خبـــرنامه 

 اعلام اسامي داوران هفته پاياني ليگ برتر فوتبال

اسامي داوران قضاوت کننده در هفته پاياني ليگ برتر فوتبال اعلام شد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، از سوي دپارتمان داوري، اسامي داوران قضاوت کننده در هفته پاياني ليگ برتر فوتبال مشخص شد.

پنجشنبه 14 ارديبهشت

سياه جامگان مشهد- پرسپوليس ساعت 18 ورزشگاه ثامن مشهد

محمدرضا اکبريان – سعيد قاسمي – امير مبشر – سعيد رحيمي مقدم – ناظر: فريدون اصفهانيان

گسترش فولاد تبريز- صنعت نفت آبادان ساعت 18 ورزشگاه بنيان ديزل تبريز

تورج حق وردي – محمد عطايي – علي دودانگه – محمد ملکي – ناظر: بهرام مهرپيما

سايپا تهران- ماشين سازي تبريز ساعت 18 ورزشگاه پاس قوامين تهران

مهدي سيدعلي – سجاد طوري – يعقوب حجتي – علي ميرغفاري – ناظر: زاهد بحريني

فولاد خوزستان- پيکان تهران ساعت 18 ورزشگاه غدير اهواز

موعود بنيادي فر – مهدي عاليقدر – مهدي شفيعي – شاهو اصلاني – ناظر: حسين نجاتي

ذوب آهن اصفهان – پديده خراسان ساعت 18 ورزشگاه فولادشهر اصفهان

رضا کرمانشاهي – مهدي الوندي – رضا قيم – حسين زياري – ناظر: علي خسروي

تراکتورسازي تبريز- نفت تهران ساعت 18 ورزشگاه يادگار امام تبريز

رضا مهدوي – محمدرضا منصوري – يعقوب سخندان – سعاد وفاپيشه – ناظر: محمدجواد تقي پور

صباي قم – استقلال خوزستان ساعت 18 ورزشگاه يادگار امام قم

اشکان خورشيدي – رحيم شاهين – حميد غمزه – کميل غلامي – ناظر: نادر جعفري

استقلال تهران – فولاد مبارکه سپاهان ساعت 18 ورزشگاه آزادي تهران

محمدحسين زاهدي‌فرد – آرمان اسعدي – عليرضا ايلدروم – ناصر جنگي – ناظر: محمود رفيعي

براري:

تلاش کردم مدال طلا از چنگ ايران خارج نشود

قهرمان وزنه برداري آسيا گفت: با آمادگي کامل به مسابقات قهرماني آسيا نرفتم اما نمي خواستم هم مدال طلا از چنگ ايران درآيد.

محمدرضا براري در گفت‌وگو با ايسنا درباره‌ي دفاع از عنوان قهرماني خود در مسابقات وزنه‌برداري قهرماني آسيا بيان کرد: با توجه به اين که 45 روز تمرين را شروع کرده بودم و با آمادگي کامل هم به مسابقات نرفته بودم، انتظار نداشتم به اين رکوردها برسم. وزنه‌اي که من در دوضرب زدم حتي در تمرين آن را بالاي سر نتوانسته بودم، ببرم. زيرا هدف و برنامه‌ريزي ما براي مسابقات جهاني بود.

او ادامه داد: سال 2016 مدال طلاي من با اولين حرکت دوضرب قطعي شد اما امسال در يک ضرب با وزنه بردار ازبک و در دوضرب با وزنه‌بردار کره رقابت داشتم. خودم هم نمي‌خواستم مدال طلا از چنگ ما برود. به هر حال تجربه‌ام، برنامه‌ريزي که کادر فني در اين 45 روز انجام داد دست به دست هم داد تا وزنه‌هايي را که مي‌خواهم در مسابقات بزنم.

براري در مورد اين که در يک ضرب دو مرتبه وزنه را انداخت، تصريح کرد: اولين‌بار بود که چنين اتفاقي براي من رخ مي‌داد که دو بار وزنه را بيندازم و وزنه سوم تعيين کننده باشد از اين رو شوکه شدم. اما قبل از اين که براي حرکت سوم روي تخته بيايم به آقاي انوشيرواني گفتم حتي اگر وزنه را هم سنگين‌تر کند من آن را بالاي سر مي‌برم چون از لحاظ ذهني خودم را آماده کرده بودم.او افزود: وزنه 175 کيلوگرم را دست کم گرفتم و واقعا وزنه سنگيني نبود. من در تمرينات بيش‌تر از 184 کيلوگرم زده بودم و انتظار داشتم در مسابقات هم وزنه 185 تا 186 کيلوگرم بزنم اما نشد.

قهرمان وزنه‌برداري آسيا درباره‌ي حضورش در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي بيان کرد: بازي‌هاي کشورهاي اسلامي به گونه‌اي نيست که بگوييم به راحتي مدال مي‌گيريم. البته اگر پاداش مدال‌آوران را مشخص مي‌کردند خوب بود. اگر مدال بازي‌ها و مسابقات جهاني براي ايران مهم است پس بايد ورزشکاران نيز به همان اندازه مهم باشند و آن‌ها را ازلحاظ مالي حمايت کنند.براري با اشاره به اهميت مسابقات جهاني آمريکا گفت: مسابقات جهاني 2017 براي من خيلي مهم است و مي‌خواهم مانند المپيک ناکام نباشد. البته شانس من به گونه‌اي هست در هر مسابقه وزنه‌هايي که مي‌زنم سال گذشته مدال بوده اما من با همان وزنه‌ها پنجم، ششم مي‌شوم.

دستمزد 5. 5 ميليون يورويي اينتر براي ده‌روسي

ستاره ايتاليايي تيم فوتبال رم هنوز با سران باشگاه براي تمديد قراردادش به توافق نرسيده است. دنيله ده‌روسي پيشنهاد تمديد قرارداد تيم فوتبال رم با دستمزد سالانه 3. 5 ميليون يورو را رد کرده است. ستاره‌اي که از ابتداي دوران بازيگري خود در اين تيم حضور دارد و بعد از فرانچسکو توتي قديمي‌ترين بازيکن جالوروسي‌ است.به تازگي باشگاه اينترميلان پيشنهاد دستمزد سالانه 5. 5 ميليون يورو و قراردادي 2 ساله را به ده‌روسي داده است. اين در حالي است که تيم‌هاي ميلان و يوونتوس هم شرايط اين هافبک را به دقت زير نظر دارند.رمي‌ها سعي دارند با پيشنهاد تمديد قرارداد يک ساله که براي سال دوم هم به قابل تمديد باشد ستاره تيم خود را حفظ کنند، اما به نظر مي‌رسد مسائل مالي مشکل اصلي است. هنوز سران رم با ده‌روسي براي تمديد قراردادش به توافق دست پيدا نکرده‌اند.

دعوت 25 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتسال

سرمربي تيم ملي فوتسال اسامي 25 بازيکن فوتسال به منظور انجام تست آمادگي جسماني و حضور در تمرينات را اعلام کرد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، اردوي تيم ملي فوتسال جهت تست قابليت جسماني از 16 تا 19 ارديبهشت در مهمانسراي شماره يک (مرکز ملي فوتبال ايران) با حضور 25 بازيکن برگزار مي شود که اسامي فوتساليست‌هاي دعوت شده از سوي سيد محمد کاظم ناظم‌الشريعه به شرح زير است:عليرضا صميمي، سجاد بندي سعدي، فرهاد توکلي، مهران عاليقدر، مهدي جاويد، ميثم برمشوري، محمدرضا کرد مشهدي، محمد شجري، سجاد بابايي، سپهر محمدي، حميد احمدي، قدرت بهادري، محمد طاهري، علي عسکري، عليرضا رفيعي‌پور، شهاب طالبي، سعيد احمد عباسي، مسعود محمدي، محمدرضا سنگ‌سفيدي، احمد اسماعيل‌پور، اصغر حسن‌زاده، قاسم عروجي، مسلم اولاد قباد، امين نصراله‌زاده و مرتضي عزتي.


 خبـــرنامه 

 ترکيب تيم ملي شنا اعزامي به مسابقات کشورهاي اسلامي اعلام شد

تيم ملي شناي ايران در چهارمين دوره مسابقات کشورهاي اسلامي به ميزباني باکو با پنج شناگر حضور پيدا مي‌کند.

چهارمين دوره مسابقات کشورهاي اسلامي 12 تا 22 مي (22 ارديبهشت تا اول خرداد 1396) در باکو آذربايجان آغاز خواهد شد و تيم ملي شناي ايران در اين دوره از مسابقات با 5 نماينده حضور خواهد داشت.

طبق برنامه اعلام شده مسابقات شنا از روز شنبه (23 ارديبهشت 1396) آغاز و تا روز چهارشنبه (27 ارديبهشت ماه 1396) ادامه پيدا مي‌کند.

اعضاي تيم ملي شنا اعزامي به مسابقات کشورهاي اسلامي باکو به شرح زير است:

1- جمال چاوشي‌فر

2- مهدي انصاري

3- سينا غلام‌‌پور

4- بنيامين قره‌حسنلو

5- آريا نسيمي شاد

همچنين خشايار حضرتي و عباسعلي شکتکار بعنوان کادر فني ملي پوشان را در اين سفر همراهي مي‌کنند.

ام‌باپه:

بوفون يکي از بهترين دروازه بان هاي تاريخ فوتبال است

مهاجم گلزن موناکو از اينکه قرار است با دروازه‌بان يوونتوس روبرو شود ابراز رضايت کرد و او را يکي از بهترين سنگربانان تاريخ فوتبال ناميد.

موناکو در فصل جاري با درخشش کيليان ام‌باپه و هدايت لئوناردو يارديم عملکرد درخشاني از خود نشان داده است. اين تيم در ليگ فرانسه در آستانه کسب عنوان قهرماني است و به نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا هم راه پيدا کرده است. موناکو در اين مرحله امشب به مصاف يوونتوس خواهد رفت.

تقابل کيليان ام‌باپه 18 ساله به جانلوييجي بوفون 40 ساله مي‌تواند در اين ديدار بسيار جذاب باشد. استعداد جديد فوتبال فرانسه مورد اين رويارويي گفت‌: بوفون يکي از بهترين دروازه‌بان‌هايتاريخ فوتبال جهان به شمار مي‌رود و نام خود را براي هميشه جاودانه کرده است. هميشه آرزو داشتم شانس رويارويي با چنين چهره‌هاي بزرگي را داشته باشم. بسيار خوشحالم که قرار است برابر بوفون بازي کنم.

ام‌باپه ادامه‌ داد: گل زدن به بوفون بسيار سخت است. کار بسيار دشواري برابر يوونتوس داريم اما نهايت تلاش خود را براي صعود به دور بعد به کار خواهيم گرفت. مي‌خواهم به بوفون گل بزنم و برابر او به پيروزي برسم.

موفقيت عمل جراحي زلاتان ابراهيموويچ

مهاجم سوئدي تيم فوتبال منچستريونايتد تحت عمل جراحي زانو قرارگرفت.

زلاتان ابراهيموويچ که چندي قبل در بازي با اندرلخت بلژيک در ليگ اروپا دچار مصدوميت سنگين زانو شد و تا پايان سال جاري ميلادي فرصت حضور در مستطيل سبز را از دست داد، تحت عمل جراحي قرارگرفت.

جراحي اين گلزن 35 ساله طبق ادعاي مدير برنامه‌اش يعني مينو رايولا با موفقيت انجام شده است.

همچنين رايولا اعلام کرد موکلش وارد دوره نقاهت طولاني خواهد شد تا با قدرت به ميدان بازگشته و بحث کناره‌گيري‌اش از دنياي فوتبال مطرح نباشد.

پيشنهاد 70 ميليون يورويي براي موراتا

ستاره اسپانيايي تيم فوتبال رئال مادريد يکي از مهاجمان مورد نظر باشگاه چلسي و آنتونيو کونته است.

آلوارو موراتا ستاره تيم فوتبال رئال مادريد يکي از گزينه‌هاي خريد چلسي در تابستان خواهد بود. اين بازيکن به دليل نيمکت‌نشيني‌هاي مداوم در رئال شايد در تابستان اين باشگاه را ترک کند. موراتا از تيم‌هاي زيادي پيشنهادهاي خوبي دارد.

کونته مدت‌هاست شرايط موراتا را زير نظر گرفته است. شنيده مي‌شود باشگاه انگليسي حاضر است براي خريد موراتا 70 ميليون يورو پرداخت کند و قراردادي تا سال 2022 با او امضا کند. آبي‌هاي لندني براي موراتا دستمزد سالانه 10 ميليون پوندي در نظر گرفته‌اند. البته موراتا از ليگ برتر انگليس پيشنهادهاي مختلفي دارد ژوزه مورينيو مربي پرتغالي منچستري‌ها هم علاقه زيادي به خريد موراتا دارد.

بايد ديد در نهايت با انتقال احتمالي دخيا از منچستر به رئال يا انتقال احتمالي هازارد از چلسي به رئال شرايط چگونه پيش خواهد رفت. سران اين باشگاه‌ها به خوبي از علاقه تيم‌ها به ستاره‌هاي خود باخبر هستند. به نظر مي‌رسد تيم رئال مادريد در اين تابستان دوباره خرج‌هاي گراني داشته باشد و بايد براي تامين برخي منابع مالي خود ستاره‌هايي را هم به فروش برساند.

جلالي:

بايد به منشا حق انتخاب داد

سرمربي تيم فوتبال پيکان گفت: بايد به گادوين منشا براي انتخاب تيم آينده اش، حق انتخاب داد.

مجيد جلالي در گفت‌وگو با تسنيم در مورد روند مذاکراتش با باشگاه پيکان اظهار داشت: من دو روز پيش صحبت‌هايي را با مديرعامل باشگاه انجام دادم و به احتمال فراوان در فصل آينده هم در پيکان مربيگري خواهم کرد.

وي در پاسخ به اين پرسش که ليست ورودي و خروجي پيکان چه زماني مشخص خواهد شد، تصريح کرد: ما اکثر بازيکنان را حفظ خواهيم کرد، ولي نياز داريم تا تيم را تقويت کنيم. من ليست مورد نظرم را آماده کرده‌ام و به‌زودي آن را به باشگاه خواهم داد.

سرمربي تيم فوتبال پيکان با اشاره به وضعيت گادوين منشا و خبرهاي مختلفي که درباره اين بازيکن مطرح شده است، گفت: به هر حال بايد به اين بازيکن حق انتخاب داد. ما سعي داريم که تمامي نفرات‌مان را حفظ کنيم و منشا هم امسال جزو نفرات تأثيرگذار تيم بود و مي‌خواهيم او بماند.

جلالي افزود: البته اين را هم بايد در نظر گرفت که بضاعت تيم ما محدود است و در صحبت‌هايي که با مديرعامل داشتم، اين موضوع مطرح شد که شايد بودجه تيم براي فصل آينده بيشتر نشود.وي در پاسخ به اين پرسش که پيکان در اين فصل چقدر هزينه کرده است، خاطر نشان کرد: فکر مي‌کنم بودجه تيم براي هزينه تيمداري در اين فصل 12 ميليارد بود. البته اگر قرار باشد که تيم را ترميم کنيم نياز داريم که اين بودجه افزايش پيدا کند. بايد ديد در نهايت چه شرايطي ايجاد مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي