جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

روز درخشش ملت؛
رييس قوه قضاييه : پيروز واقعي اين انتخابات، ملت ايران است


علوي: هيچ مورد امنيتي پاي صندوق‌هاي راي نداشته‌ايم


خبر


حضور ايرانيان مقيم تفليس در انتخابات رياست جمهوري


بازديد نخست وزير بريتانيا از مدرسه اي هندي در بيرمنگام


سرمقاله

رهبر معظم انقلاب اسلامي در اولين دقايق آغاز رأي گيري:
مردم با دقت، ملاحظه و شناخت در انتخابات شرکت کنند

روز درخشش ملت؛
رييس‌جمهوري:‌حضور پرشور، قدرت ملي را تقويت مي‌کند


وزير دفاع آمريکا: نقش خود را در بحران سوريه گسترش نخواهيم داد


اردوغان: تا آرامش کامل، وضعيت فوق‌العاده باقي‌ است


ترامپ اتهامات عليه خود را رد کرد


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


  روز درخشش ملت؛
 رييس قوه قضاييه : پيروز واقعي اين انتخابات، ملت ايران است 

 
رييس قوه قضاييه با بيان اينکه حضور در پاي صندوق‌ هاي راي و شرکت در انتخابات علاوه بر به نمايش گذاشتن همبستگي و اتحاد ملي، موجب ارتقاي سطح امنيت و اقتدار کشور مي‌شود، گفت: فارغ از نتيجه نهايي، قطعا ملت ايران پيروز واقعي اين انتخابات است.به گزارش ايرنا از قوه قضاييه، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني پس از انداختن راي خود به صندوق، در جمع خبرنگاران تصريح کرد: فارغ از نتيجه، مسلما پيروز واقعي اين انتخابات، ملت بزرگ ايران است که با حضور خود، همبستگي، اتحاد و حمايت از نظام را نشان مي‌دهند و ضمن خنثي ساختن توطئه‌هاي دشمنان در منطقه و جهان، سطح اقتدار و امنيت ملي را ارتقا مي ‌بخشند.

رييس دستگاه قضايي افزود: امروز دشمنان ايران هم اعتراف مي‌کنند که در جمهوري اسلامي، مردم با وجود همه فشارها و تحريم‌ها پاي نظام ايستاده‌ اند و بنا به تعبير آنها يک روند دموکراتيک در کشورمان برقرار است و مردم آزادانه راي مي ‌دهند.آملي لاريجاني با بيان اينکه علاوه بر حضور در انتخابات، انتخاب اصلح نيز مولفه بسيار مهمي براي پيشرفت کشور است، اظهار داشت: اميدواريم مردم ايران مثل هميشه با بصيرت، هوشياري، تامل و دقت، فرد اصلح را براي اداره قوه مجريه و همچنين افراد اصلح را براي عضويت در شوراهاي اسلامي شهر و روستا انتخاب کنند تا شاهد پيشرفت و اقتدار هر چه بيشتر کشور باشيم.رييس قوه قضاييه با بيان اينکه حضور در انتخابات، يک عمل عبادي به شمار مي‌ آيد و بايد با نيت خالص انجام گيرد، ضمن تقدير از اصحاب رسانه و به ويژه صدا و سيما، براي همه دست‌اندرکاران برگزاري انتخابات آرزوي توفيق کرد.


 علوي: هيچ مورد امنيتي پاي صندوق‌هاي راي نداشته‌ايم 

 وزير اطلاعات گفت: همکاران ما در سراسر کشور با هوشياري تمام شرايط را رصد مي کنند و اگر کوچکترين حرکت مشکوکي را ببينند آن را زير نظر قرار مي‌دهند و اگر بدانند که توطئه اي از سوي دشمن وجود دارد ضربه لازم را وارد مي کنند.به گزارش ايسنا، سيد محمود علوي پس از شرکت در انتخابات در صندوق مستقر در وزارت کشور، اظهار کرد: امنيت واقعي را مردم با حضور خود تبيين مي کنند و ما در دوران دفاع مقدس و در آستانه مناسبت‌هاي 22 بهمن و روز قدس يادمان هست که رسانه هاي صدام عربده مي کشيدند که حضور مردم در اين مناسبت ها را هدف قرار داده و به خاک و خون مي کشيم.

وي ادامه داد: آن ها مي خواستند با اين تهديدات، حضور مردم ما را در اين مناسبتهاي ملي کمرنگ کنند ولي مردم ما همواره نشان داده اند اين ارعاب ها تاثيري در حضور آن ها ندارد.وزير اطلاعات خاطر نشان کرد: همواره زماني که نوبت نقش‌آفريني مردم بوده آنها رساترين، اثرگذارترين و امنيت‌آفرين‌ترين نقش را از خود به ثبت رسانده اند. ما نيز با شناختي که از مردم داريم يقين داشتيم که مردم در انتخابات پيش رو نيز حضور امنيت‌ساز خود را به نمايش در مي‌آورند و به لطف خدا تا اين لحظه شاهد حضور پرشور، هوشيارانه و آگاهانه آنها پاي صندوق‌هاي راي و پاسخشان به فراخوان رهبر معظم انقلاب براي حضور در عرصه انتخابات هستيم.


 خبر 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي،

حضور گسترده در انتخابات دستاوردهاي خوبي براي کشور دارد

رئيس مجلس شوراي اسلامي و نماينده مردم قم در اين مجلس با بين اينکه انتخابات در کشورمان هميشه مهم بوده و از ارکان مردم سالاري ديني به شمار مي آيد، گفت: حضور چشمگير مردم در پاي صندوق هاي راي، دستاوردهاي خوبي براي کشورمان به همراه دارد.

به گزارش ايرنا، علي لاريجاني پس از شرکت در انتخابات درمسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم در جمع خبرنگاران، افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نيز فرمودند حضور گسترده مردم در انتخابات مي تواند براي کشور امنيت ساز باشد و دشمنان را دفع کند به ويژه در شرايطي که در منطقه آشفتگي امنيتي وجود دارد و بسياري از کشورهاي منطقه را درگير خود کرده است.

وي بيان کرد: انتخابات امروز رياست جمهوري، شوراهاي اسلامي شهر و روستا و ميان دوره اي مجلس هر کدام به نوبه خود تاثيرگذار است، اما نقش انتخابات رياست جمهوري در پيشرفت و ساماندهي کشور از اهميت بيشتري برخوردار است.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که اميدواريم امروز شاهد حضور چشمگير مردم به ويژه راي اولي ها در پاي صندوق هاي راي باشيم، بيان کرد: آراي مردم امانت است و به طور حتم مسئولان اجرايي و نظارت با دقت نظر آراي مردم را صيانت مي کنند.

وي ادامه داد: ملت ايران مردمي هوشيار و هوشمند هستند و رقابت هاي انتخاباتي هميشه در کشورمان وجود دارد، اميد است اين رقابت ها، بعد از انتخابات در جهت تحقق ايران آباد و پيشرفته تبديل به رفاقت شود و پشتوانه اي براي ملت ايران باشد.

لاريجاني همچنين عمکرد رسانه ها را در برگزاري انتخابات خوب ارزيابي و از تلاش آن ها قدرداني کرد.

لاريجاني افزود: ايران در اين منطقه نا امن، از امنيت خوبي برخوردار است و شرکت پرشور مردم در انتخابات، پشتيبان خوبي براي استمرار اين امنيت و برطرف کننده توطئه هاي دشمنان است.

در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات خارج از کشور،

ظريف: انتخابات ايران مهم‌ترين اتفاق منطقه است

محمدجواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان ظهر روز جمعه بعد از بازديد از ستاد انتخابات خارج از کشور در وزارت خارجه اظهار کرد: انتخابات رياست جمهوري در 102 کشور برگزار مي‌شود.به گزارش ايسنا، محمدجواد ظريف با اشاره به اهميت انتخابات رياست جمهوري گفت: برگزاري انتخابات رياست جمهوري با اين شکوه و عظمت و مشارکت گسترده مردم يکي از مهم‌ترين اتفاقات است و در منطقه مختص ايران است.

وي ادامه داد: مردم ايران به مردم سالاري ديني و تاثير اراده‌شان بر سرنوشت کشور واقف هستند و به آن اهميت مي‌دهند و در همين راستا حضور گسترده‌اي در انتخابات دارند.

وزير امور خارجه کشورمان ادامه داد: همان‌طور که بارها تاکيد کرده‌ايم اين حضور با شکوه براي کشور اقتدارآفرين است و وزارت خارجه با همکاري شوراي نگهبان امسال در 102 کشور دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري را برگزار کرده است.


 حضور ايرانيان مقيم تفليس در انتخابات رياست جمهوري 


  بازديد نخست وزير بريتانيا از مدرسه اي هندي در بيرمنگام  


 سرمقاله 

براي مردمي که شرافتمندانه راي دادند

آذر فخري 

مراد و منظور ار اين مشارکت اجتماعي ، آن چيزي است که حاصل مي شود؛ بُردي که يک سره، از آن مردم است. زيرا آنان ، با تمام يک رنگي ، خلوص و از همه مهم تر " اعتماد شان" پشت به پشت هم در صف ها ايستادند و حاصل انديشه و انتخاب خود را به صندوق ها انداختند.

اينان ، جوان يا سال ديده و کهن سال، آگاه از وجوب مشارکت خود به عنوان يک " انسان انديشمند " با حضور و انتخاب خود، بيش از هر چيزي اعلام کردند که به همان نسبت که سران و دولتمردان از آنان انتظار حضوري فراگير و گسترده دارند، به همان ميزان نيز مسئول اند و ميزان اين مسئوليت فقط به تعداد کل آراء يا نتيجه اي که در آخر گرفته خواهد شد، بستگي ندارد، که هر راي، به تنهايي حامل يک مسئوليت ويژه است، از آن جهت که راي گيرنده به تک تک آن ها نيازمند است و اين " تک به تک " و يگانه بودن هر راي است که فضايي از همدلي آکنده از شعور مردم در پيرامون مسئولان نظام ايجاد مي کند. بدون اتمسفري آکنده از انتخاب هايي آگاهانه و شعورمند، هيچ مسئولي نمي تواند به ارزش و وزانت واقعي تعهدي که مي سپارد ، آگاه شود.

مردم ، با شرکت در انتخابات و با پر کردن هر تعرفه، در واقع صادر کننده ي يک بيانيه اند . در روز انتخابات، مسئولان ، ميليون ها بياينه دريافت مي کنند؛ ميليون ها مطالبه و ميليون ها چشم انتطاري و اميد! پس چگونه مي توان صرفا به آن عدد نهايي عنايت داشت و تکينگي و يگانه بودن هر راي را که برخاسته از ذات هوشمند " انسان ايراني " است ، ناديده گرفت.

اين سپارشِ مسئوليت و تعهد، از سوي احاد مردم اتفاق مي افتد و آن که در جايگاهي که مردم به او اعطا مي کنند تا بر آن صندلي بنشيند، در مقام يک پاسخگو قرار مي گيرد، پاسخگويي که بايد جواب هايي ميليوني در چنته داشته باشد. اگر هر راي، تا اين حد ارزشمند و لازم است و اگر وجوب آن تا اين حد حياتي است، پاسخ ها نيز بايد دم گرمي باشند بر حيات جسماني و انديشايي اين مردم.

مردم با تمام شرافتِ برخاسته از تعهد و شعوراجتماعي شان، نقش خود را ايفا کردند؛ زمان گذاشتند و در يک روز گرم اردي بهشتي ، ساعت ها در صف ايستادند و باانگشت هايي که آغشته به جوهر غرورآميز " انتخاب " بود، به خانه بازگشتند.

مردم با تمام توان، از حق انتخاب خود، با انتخاب کردن، دفاع کردند و اگر هر دفاع را يک مبارزه بدانيم ، در اين مبارزه، پيروز ميدان ، خود انتخاب کنندگان بودند و خواهند بود.

در برابر اين پيروزهاي سرافراز، به همان ميزان که انتظار حضورشان را داشتيد، احساس مسئوليت کنيد و پاسخگو باشيد. چرا که در هر حال ، آنان با شولاي افتخار و حس پيروزمندي، آن داوران نهايي نيز هستند که بر درگاه اين عرصه ايستاده اند . حواس تان باشد!

a.f.far99@gmail.com


 رهبر معظم انقلاب اسلامي در اولين دقايق آغاز رأي گيري:
 مردم با دقت، ملاحظه و شناخت در انتخابات شرکت کنند 

 
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اولين دقايق آغاز رأي گيري دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا با حضور در محل صندوق سيار 110 در حسينيه امام خميني(ره)، آراء خود را به صندوق انداختند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ،حضرت آيت الله خامنه‌اي سپس با اشاره به نعمت مردمسالاري و حضور مردم در انتخابات، افزودند: مردم هر چه بيشتر در انتخابات شرکت کنند و هر چه زودتر در پاي صندوقهاي رأي حاضر شوند، زيرا کار نيک را بايد در اول وقت انجام داد و نبايد آن را به تأخير انداخت.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اهميت انتخابات رياست جمهوري، خاطرنشان کردند: سرنوشت کشور در دست آحاد مردم است، چرا که رئيس قوه مجريه را انتخاب مي‌کنند، همچنين انتخابات شوراهاي شهر و روستا نيز مهم است زيرا منتخبانِ آن، خدمات شهري و روستايي يعني مسائل روزمره مردم را در اختيار دارند.ايشان با تشکر از صداوسيما و خبرنگاران که مشغول کار مهم انتقال خبر هستند، به آحاد مردم توصيه کردند: با دقت، ملاحظه و شناخت در انتخابات شرکت کنيد.


  روز درخشش ملت؛
 رييس‌جمهوري:‌حضور پرشور، قدرت ملي را تقويت مي‌کند 

 
رييس‌جمهوري با تاکيد بر اين که حضور پرشور در انتخابات قدرت ملي و امنيت ملي را تقويت مي کند، گفت:هر نامزدي که انتخاب مي شود بايد به او کمک کرد تا اين مسئوليت سنگين را به سرانجام برساند و هر کس که انتخاب مي شود بايد از فردا با وحدت، همدلي و نشاط و شادي به او کمک کنيم.به گزارش ايرنا، دکترحسن روحاني با حضور در حسينيه ارشاد راي خود را براي انتخاب دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستا به صندوق انداخت.

وي پس از انداختن راي خود به صندوق در جمع خبرنگاران اظهارکرد: امروز روز بسيار مبارکي براي مردم ايران است، مردم در واقع حق تعيين سرنوشت کشور را دارند و با حضور خود سرنوشت کشور را خودشان تعيين مي کنند.رئيس جمهوري افزود: يکي از آورده ها و آثار نظام جمهوري اسلامي حاکميت ملي است و اين حاکميت را حضور مردم در شهرها و روستاها و در صفوف طولاني صندوق هاي راي به اثبات مي رسانند.

روحاني با بيان اين که صفوف طولاني صندوق هاي راي در تمامي شهرها و روستاهاي کشور تشکيل شده است، خاطرنشان کرد: مردم هميشه احساس تکليف مي کنند و با حضور در پاي صندوق هاي راي سرنوشت خود و فرزندانشان و حتي سرنوشت نسل هاي آينده را تعيين مي کنند.

وي تاکيد کرد: اين حضور پرشور انتخابات قدرت ملي و امنيت ملي را تقويت مي کند و راه پيشرفت را هموار مي کند.روحاني با بيان اين که هر راي مردم ايران همچون قطره آبي بر درياي خروشان ايران اسلامي افزوده مي شود، افزود: ما به سمت سال 1400 حرکت مي کنيم يعني به سمت قرن جديد بايد تلاش کنيم با آمادگي کامل وارد اين قرن جديد شويم.

وي همچنين اظهارکرد: اين انتخابات براي تاثيرگذاري کشورمان در منطقه و جهان است و براي آسايش خود و فرزندانمان است و همه مردم با حضور حداکثري در اين انتخابات شرکت مي کنند.وي ادامه داد: هر نامزدي که انتخاب مي شود بايد به او کمک کرد تا اين مسئوليت سنگين را به سرانجام برساند و هر کسي که انتخاب مي شود بايد از فردا با وحدت، همدلي و نشاط و شادي به او کمک کنيم.رئيس جمهوري با تاکيد بر اين که اساس انتخابات بر مبناي قانون است و اين انتخابات براساس قوانين کشور و در چارچوب مقررات قانوني است، گفت: کشور فقط با قانون اداره مي شود و متاسفانه دو مشکلي که همواره وجود داشته قانون گريزي و اخلاق گريزي است که بايد براي حل اين دو مشکل به هم کمک کنيم.


 وزير دفاع آمريکا: نقش خود را در بحران سوريه گسترش نخواهيم داد 

 
روسيا اليوم : وزير دفاع آمريکا در واکنش به حملات اخير نيروهاي کشورش که کاروان نظامي حامي دولت سوريه را هدف قرار داد، اعلام کرد که واشنگتن تصميم ندارد مشارکت خود را در بحران سوريه گسترش دهد.

به گزارش ايسنا، به نقل از روسيا اليوم، جيمز ماتيس، وزير دفاع آمريکا در اظهاراتي مطبوعاتي تصريح کرد: ما مشارکت خود را در "جنگ داخلي" در سوريه گسترش نمي‌دهيم، اما درصورتي که گام‌هايي خصمانه عليه ما اتخاذ شود، ما از نيروهايمان دفاع مي‌کنيم.

حمله نيروهاي ائتلاف در اطراف پايگاه التنف در جنوب سوريه و در نزديکي مرز با اردن صورت گرفت.ائتلاف تحت امر آمريکا تا به اين لحظه هويت نظامياني که هدف قرار گرفتند، مشخص نکرده است، اما منابعي از مخالفان سوري اعلام کرده‌اند که در اين کاروان يگان‌هايي از ارتش سوريه و نيروهاي حامي آن حضور داشتند.


 اردوغان: تا آرامش کامل، وضعيت فوق‌العاده باقي‌ است 

 
رويترز :رييس جمهور ترکيه اعلام کرد: آنکارا نمي‌تواند وضعيت فوق‌العاده را تا زمان برقراري آرامش کامل در کشور بردارد.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، رجب طيب اردوغان، رييس جمهور ترکيه در ديدار با تاجران استانبول گفت: تا زماني که همه امور در کشور به طور صلح‌آميز برقرار شود و رفاه و آرامش بر فضاي کشور حاکم باشد، ما نمي‌توانيم وضعيت فوق‌العاده را لغو کنيم.

وي ادامه داد: در بخش‌هايي از شرق و جنوب شرقي کشور در مناطقي نيروهاي حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در حال جمع‌آوري تسليحات هستند و کوه‌هايي در اين مناطق به پناهگاه‌هاي آنها تبديل شده است.ترکيه وضعيت فوق‌العاده را بعد از کودتاي 15 ژوئيه در اين کشور به طور موقت اعلام کرد و تاکنون چندين بار آن را تمديد کرده است.


 ترامپ اتهامات عليه خود را رد کرد 

 
رويترز : رئيس جمهوري آمريکا اين مساله را رد کرد که لغو تحقيقات درباره مشاور امنيت ملي سابق خودش را توسط مدير اف.بي.آي خواستار شده بود و گفت: آنها عمليات "شکار جادوگر" را عليه من به راه انداخته‌اند!به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، انکار دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا درباره اينکه از جيمز کومي، مدير برکنار شده اف.بي.آي خواسته بود تا بررسي از مايکل فلن، مشاور امنيت ملي سابق را لغو کند، پس از آن صورت گرفت که کومي، ترامپ را به اين مساله متهم کرد که رئيس جمهوري از وي خواسته تا پرونده اتهامات ارتباط ميان فلن و روسيه را در فوريه 2016 ببند. ترامپ رئيس اف.بي.آي را نهم مه سال جاري ميلادي از سمتش برکنار کرد.

ترامپ در يک نشست خبري در کاخ سفيد در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا کومي را مجبور کرده تا به اين پرونده خاتمه دهد، يا خير گفت: نه، سوال بعدي را بپرسيد!


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 هفتادمين اجلاس هيأت مديره

10تا11 اکتبر 2006، تيان جين، چين

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري اول -1

فهرست اوليه شرکت کنندگان

اعضاي هيأت مديره

Goolam MOHAMEDBHAI

رئيس IAU، مدير قبلي دانشگاه موريتيوس

Saiyid Nazir AHMAD

مديردانشگاه مهندسي دانشگاه وفنآوري سِرسيد، پاکستان

Juan Romon DE LA FUENTE

رئيس دانشگاه ملي خودگردان مکزيکو

Roch DENIS

رئيس دانشگاه کِبِک در مونترال، کانادا

Ken ichi ENATSU

نايب رئيس در اموربين المللي، دانشگاه واسِدا، ژاپن

Peter ENGLERT

مديرقبلي دانشگاه هاوايي در منوا، ايالات متحده آمريکا

Brenda GOURLEY

مديردانشگاه ازراه دور (آزاد)، پادشاهي بريتانيا

Zixin HOU

رئيس قبلي دانشگاه نانکاي، چين

Abdollah Jafarali JASSBI

رئيس دانشگاه آزاداسلامي (ايران)

Adolpho jose MELFI

رئيس قبلي دانشگاه سائوپولو، برزيل

Tefetso Hanry MOTHIBE

مديرقبلي دانشگاه ملي لِستو، کشور لِستو (در آفريقا)

Deepak NAYYAR

مديرقبلي دانشگاه دهلي، هند

Millicent E.POOLE

مديرقبلي دانشگاه اِديت کوان (Edith Cowan)، استراليا

Akilagpa SAWYERR

دبيرکل انجمن دانشگاه هاي آفريقا، غنا

Lstvan TEPLAN

نايب رئيس ارشد دانشگاه مرکزي اروپا، مجارستان


 يك نكته از هزاران 

 پاكبانان و خستگيِ روزهاي كاغذي...

اگر يك دهه پيش از اين، در ايام انتخابات، كوچه و خيابانها و معابر عمومي مملو از كاغذهايي مي‌شد كه در آن، عكس و نام نامزدها نقش بسته بود، و هر جا را نگاه مي‌كردي، كاغذ بود و كاغذ، چندان عجيب نبود! چرا كه تا همين يك دهه پيش، ما به اندازه امروز، نسبت به استفاده بهينه از منابع طبيعي و توجه به محيط زيست حساس و آگاه نشده بوديم. اما وقتي در انتخابات 96 و بعد از اطلاع‌رساني‌هاي زيست‌محيطي مختلف، باز هم كاغذ، يكي از مهمترين ابزارهاي تبليغاتي محسوب مي‌شود، جاي تعجب دارد!

به علاوه، اگرچه در مواردي، مردم به صورت خودجوش بعد از برپايي برنامه‌هاي انتخاباتي، اقدام به جمع‌آوري تراكتها براي كم كردن زحمت پاكبانان و رفتگران نمودند، اما اين روزها براي اغلب پاكبانان، احتمالا، روزهاي سختي بوده است. پاكباناني كه بعد از اتمام برنامه‌ها و خلوت شدن معابر، تازه كارشان شروع مي‌شد و مجبور بودند ساعتها به جمع‌آوري كاغذهايي بپردازند كه ما آنها را در سطح زمين رها كرده بوديم.

اين دوره از انتخابات هم گذشت. اميدواريم براي دوره‌هاي بعدي انتخابات و برنامه‌هاي اينچنيني، افرادي زحمتكش همچون پاكبانان و رفتگران اين اندازه مظلوم واقع نشوند و هر يك از ما، در اين زمينه، دلسوزتر عمل كنيم. يادمان باشد؛ هر زباله‌‌اي که به زمين مي‌اندازيم، قامتي را خم مي‎کند!


 ميز خبر 

 روسيه: به حمايت‌هايمان از فلسطيني‌ها جهت تحقق وحدت ملي ادامه مي‌دهيم

وزارت خارجه روسيه تاکيد کرد که قصد دارد به حمايت‌هايش از فلسطيني‌ها جهت تحقق وحدت ملي ادامه دهد.

به گزارش ايسنا به نقل از سايت النشره، وزارت خارجه روسيه در بيانيه‌اي اعلام کرد، برخي دستورالعمل‌ها در سند سياسي جديد حماس از جمله پذيرش تشکيل کشور فلسطين بر اساس مرزهاي سال 1967 ميلادي گامي در جهتي "درست" است.

در ادامه اين بيانيه مسکو ضمن تاکيد بر ادامه حمايت‌ها از فلسطيني‌ها جهت تحقق وحدت ملي آمده است: مسئوليت تحقق وحدت ملي نيازمند آن خواهد بود که حماس و ديگر گروه‌هاي فلسطيني اقدامات مشابه بيشتري در پيش گيرند.

آمريکا دومين ناو هواپيمابر خود را به آبهاي کره فرستاد

پس از آزمايش جديد موشکي کره شمالي، آمريکا دومين ناو هواپيمابر خود را به سواحل کره اعزام کرده و در حال استقرار آن است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، منابع دفاعي آمريکا اعلام کردند، دومين ناو هواپيمابر اين کشور با نام "يو اس اس رونالد ريگان‌" پس از آزمايش اخير موشکي کره شمالي در حال استقرار در سواحل کره جنوبي است.اين ناو هواپيمابر در نهايت بايد جايگزين ناو هواپيمابر يو اس اس کارل وينسون شود که ماه گذشته ميلادي براي نشان دادن قواي نظامي آمريکا در شبه جزيره کره مستقر شد.

اين دو ناو هواپيمابر قرار است در رزمايش‌هاي نظامي مشترک شرکت داده شوند. ناو هواپيمابر رونالد ريگان روز سه شنبه آب‌هاي ژاپن را ترک و به سمت آب‌هاي کره به حرکت درآمد.

آمادگي روسيه براي انتشار متن گفت‌وگوهاي لاوروف با ترامپ

سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه از آمادگي کشورش براي انتشار متن گفت‌وگوي سرگئي لاوروف و دونالد ترامپ خبر داد.به گزارش ايسنا از وستي، ماريا زاخارووا گفت: مسکو آماده است تا متن اين گفت‌وگو را به طرف آمريکايي ارائه دهد، اين مورد هم اکنون از سوي رييس جمهور روسيه عنوان شده و وي به صراحت گفته که چنين امکاني وجود دارد.پيشتر ولاديمير پوتين، رييس جمهور روسيه گفته بود که ترامپ در ديدار با وزير امور خارجه و سفير روسيه در واشنگتن هيچ مطالب محرمانه‌اي را در اختيار آنان نگذاشته است و در اثبات اين موضوع او مي‌تواند متن گفت‌وگوي انجام شده در اين ملاقات را در اختيار طرف آمريکايي قرار دهد.

پادشاه هلند از شغل مخفيانه‌اش پرده برداشت

پادشاه هلند از شغل مخفي و محرمانه خود که حتي بعد از به تخت نشستن هم آن را انجام مي‌دهد،‌ پرده برداشت که حتي خانواده‌اش هم از آن مطلع نبودند.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه اسکاي نيوز، ويلم الکساندر، پادشاه هلند به عنوان کمک خلبان در شرکت هواپيمايي "کي ال ام" هلند به مدت 21 سال کار مي‌کرده که حتي بعد از به تخت نشستن هم اين کار را ادامه مي‌دهد.اين شبکه گزارش داد، در حال حاضر نيز پادشاه هلند ماهانه در دو پرواز براي اين شرکت هواپيمايي شرکت مي‌کند بدون اينکه هيچ يک از مسافران از حضور پادشاه کشورشان در پروازها مطلع شوند. به رغم اينکه صداي او را درباره اعلام شرايط جوي و زمان فرود آمدن هواپيما مي‌شنوند.

پادشاه هلند هواپيماي متوسط "فوکو" را که ثروتمندان و افراد معروف از آن استفاده مي‌کنند، هدايت مي‌کند و گواهينامه خلباني جنگنده هم دارد. او در حال حاضر در حال آموزش دوره خلباني روي هواپيماهاي عظيم الجثه مثل بوئينگ 737 است.

الکساندر در سال 2013 بر تخت سلطنت نشست و 50 ساله است.

اولين واکنش مسکو به عمليات آمريکا عليه نيروهاي وابسته به ارتش سوريه

رئيس کميسيون امور دفاعي و امنيتي در مجلس فدرال روسيه در اولين واکنش مسکو به حمله هوايي جديد آمريکا در قالب عمليات ائتلاف ضد داعش عليه نيروهاي وابسته به دمشق، بررسي اين مساله در مذاکرات ژنو را خواستار شد.به گزارش ايسنا، ويکتور اوزيروف، رئيس کميسيون امور دفاعي و امنيتي در مجلس فدرال روسيه پس از اينکه ائتلاف ضد داعش انجام حمله‌اي هوايي عليه نيروهاي وابسته به دولت سوريه در نزدکي پايگاه التنف را تاييد کرد، در مصاحبه با خبرگزاري نووستي اظهار داشت: اميدوارم که اين عمليات بر روند مذاکرات در ژنو تاثيري نگذارد اما فکر مي‌کنم اين حمله به مساله‌اي مهم در برنامه‌هاي ژنو تبديل خواهد شد.اوزيروف در ادامه بر لزوم هماهنگي بيشتر و روشن‌تر ميان ائتلاف ضد داعش به رهبري آمريکا و نيروهاي دولت سوريه تاکيد کرد تا در تعيين هويت نيروهايي که در سوريه حضور دارند، چنين مشکلاتي به وجود نيايد.


 خبــــر 

 آيت الله موحدي کرماني:

از امروز رقابت بايد به رفاقت تبديل شود

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه ديگر زمان مناظره و رقابت تمام شده و زمان رفاقت فرا رسيده است، گفت: از امروز رقابت بايد به رفاقت تبديل شود.

به گزارش صداوسيما، آيت‌الله موحدي کرماني در خطبه هاي نمازجمعه تهران گفت: آنچه در مناظرات گفته شد بر اساس نيت دروني منتخبان بود و اينک وظيفه‌شان اخوت، برادري، صميميت، صفا و همکاري است. پس اگر جمله‌اي گفتند که در شأن انقلاب و مردم نبوده دقت کنند و اگر جدي گفته‌اند به خاطر آن به درگاه الهي توبه کرده و از مردم عذرخواهي کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت‌ : ديگر زمان مناظره و رقابت تمام شده و زمان رفاقت فرا رسيده است.

يک منبع نظامي سوري خبر داد؛

تأييد حمله جنگنده‌هاي ائتلاف آمريکايي به يک پايگاه ارتش سوريه

يک منبع نظامي سوري با بيان اينکه ائتلاف آمريکايي يکي از پايگاه هاي ارتش سوريه در نزديکي «التنف» در مرزهاي مشترک با عراق را هدف قرار داده است، گفت: اقدام آمريکا تجاوزي آشکار محسوب مي شود.

به گزارش مهر به نقل از النشره، يک منبع نظامي سوري اعلام کرد که جنگنده هاي ائتلاف آمريکايي يکي از پايگاه هاي ارتش سوريه در نزديکي «التنف» در مرزهاي مشترک با عراق را هدف قرار داده است.

بر اساس اين گزارش، اين منبع اعلام کرد: اين اقدام ايالات متحده آمريکا يک تجاوز آشکار به حاکميت ملي سوريه محسوب مي شود.

اين منبع همچنين گفت: با اين اقدام تجاوزکارانه خط بطلاني بر ادعاهاي آمريکايي ها مبني بر عزم آنها براي مبارزه با تروريسم، کشيده شد.

درگيري‌هاي شديد در جنوب ليبي و افزايش آمار تلفات

منابع پزشکي در ليبي اعلام کردند که آمار قربانيان حمله شبه نظاميان تندرو به مقر پايگاه براک در شمال شهر سبها در جنوب ليبي به 134 تن افزايش يافته است.به گزارش ايسنا، اين منابع در مصاحبه با اسکاي نيوز اعلام کردند که 134 تن از نيروهاي ارتش ملي و غيرنظاميان در اين حمله کشته شدند.منابع از بيمارستان دولتي براک اعلام کردند که سر برخي از قربانيان اين کشتار دسته جمعي بريده شده است و برخي ديگر با شليک گلوله به سرشان جان خود را از دست داده‌اند و تعدادي ديگر بدن‌هايشان سوخته شده و عده‌اي ديگر نيز با خودروهاي نظامي زيرگرفته شده‌اند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي