جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

وزير ارشاد:
نقش رسانه ها در جهش مشارکت مردم در انتخابات


اصغر فرهادي و دختر جاني دپ در افتتاحيه کن


دورهمي «مهران مديري» با مجري جوان و با سابقه صدا و سيما


«بيژن و منيژه» پروژه جديد فريال بهزاد


«مطرب» بهزاد فراهاني در ايرانشهر


درگذشت محبوب‌ترين مادر سينماي هند


اکران «خانه ديگري»، اواخر تابستان


ميز خبــــر


قاب سينما


خبر هنري


 وزير ارشاد:
 نقش رسانه ها در جهش مشارکت مردم در انتخابات  

 
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره حضور مردم در انتخابات گفت: پيش بيني من يک طوفان است و يکي از عوامل اصلي اين جهش مشارکت مردم در انتخابات، نقش رسانه هاست.به گزارش ايرنا، سيد رضا صالحي اميري ظهر جمعه پس از انداختن راي خود در صندوق مستقر در حسينيه جماران در جمع خبرنگاران افزود: يکي از عوامل اصلي در خصوص جهش آراي مشارکت مردم حضور رسانه ها است.

وي افزود: انصافاً اصحاب رسانه گمنام هستند و از همين جا به آنها خسته نباشيد مي گويم زيرا حلقه اصلي واسط بين مردم و دولت هستند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه دولت سه اولويت اساسي دارد، بيان کرد: اقتصاد و معيشت نخستين اولويت دولت است و همچنين توسعه زيرساخت ها که مردم با توجه به آنها بتوانند مشکلات خود را برطرف کنند نيز دومين اولويت دولت به شمارمي رود.صالحي اميري توسعه اجتماعي و اخلاقي را سومين اولويت دولت عنوان کرد و ادامه داد: مسايل اجتماعي جامعه جدي است و خوشبختانه دولت نيز به اين مسايل توجه دارد.وي با بيان اينکه تعامل با کشورهاي خارجي در اولويت برنامه هاي آقاي روحاني براي دولت دوازدهم قرار دارد، گفت: آقاي روحاني در يکي از شهرستان ها گفتتد در دولت دوازدهم همه تحريم هاي خارج از هسته اي به همت دولت لغو خواهد شد.


  اصغر فرهادي و دختر جاني دپ در افتتاحيه کن 

 هفتادمين دوره جشنواره فيلم کن، با حضور چهره‌هاي سرشناس دنياي سينما و سخنراني کوتاه اصغر فرهادي آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرآنلاين، اصغر فرهادي کارگردان برنده دو جايزه اسکار که حضور در اسکار هشتادونهم را در اعتراض به سياست‌هاي تبعيض‌آميز ترامپ تحريم کرده بود، همراه با لي‌لي رز دپ، دختر جاني دپ در صحنه افتتاحيه هفتادمين جشنواره فيلم کن حاضر شد.

کارگردان «جدايي نادر از سيمين»‌ در افتتاحيه کن گفت: «در جشنواره‌ فيلم کن فرهنگ‌ها با احترام با هم سخن مي‌گويند. اينجا محلي است که مردم مشتاقانه درباره سينما و لحظات خاطره‌انگيز با هم گفت‌وگو مي‌کنند.»

فرهادي ابراز اميدواري کرد که فيلم‌هاي به نمايش درآمده در بخش رقابتي جشنواره کن به
«شرايط انساني» مردم سراسر جهان روشنايي بخشند.

مونيکا بلوچي، مجري مراسم هم در افتتاحيه کن گفت: «ما همه به شيوه خودمان ستاره هستيم.» او در ادامه افزود: «جلوي بروز و درخشش برخي ستاره‌ها را گرفته‌اند. هر ستاره‌اي بايد آزادي از دست رفته‌اش را بيابد و آن‌گونه که شايسته است به درخشش ادامه دهد.»

تامين امنيت هفتادمين دوره جشنواره کن يکي از موارد مهم است که در مراسم افتتاحيه با حضور تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي در اطراف کاخ جشنواره به خوبي قابل مشاهده بود.

در افتتاحيه جشنواره بين‌المللي کن فيلم «اشباح اسماعيل» به کارگرداني آرنو دپلشن و بازي ماريون کوتيار به نمايش درآمد.

پدرو آلمادوار، رييس هيات داوران اين دوره از جشنواره فيلم کن گفت روح و روانش را به کل صرف انجام صحيح اين کار خواهد کرد.

در هيات داوران اين دوره از جشنواره فيلم کن چهره‌هاي سرشناسي چون مارن آده، جسيکا چستين و ويل اسميت نيز حضور دارند. چستين در مراسم فرش قرمز افتتاحيه جشنواره گفت: «کن جشنواره من است». او از ارتباط ويژه خود با جشنواره گفت و به فيلم «درخت زندگي» اشاره کرد که سال 2011 او را به جشنواره کن کشاند.هفتادمين دوره جشنواره فيلم کن از 27 ارديبهشت تا هفت خرداد برگزار خواهد شد.


 دورهمي «مهران مديري» با مجري جوان و با سابقه صدا و سيما 

 پنجشنبه شب مژده لواساني مجري تلويزيون مهمان دورهمي شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهران مديري پنجشنبه شب با حضور مجري برنامه هاي تلويزيوني به موضوع مهاجرت پرداخت و ابتداي برنامه به حضور گسترده ايراني ها در ديگر کشورهاي جهان اشاره کرد.

وي با بيان علاقه مهاجرين به جزاير تازه کشف شده، تعدادي از تماشاگران را به صحنه دورهمي فراخواند و در ادامه بينندگان را به تماشاي بخش نمايشي با ايفاي نقش سيامک انصاري، سروش جمشيدي و مه لقا باقري دعوت کرد.مديري با اشاره به ويژگي هاي زبان فارسي درخصوص فرار بودن زبان فارسي گفت.مجري برنامه تلويزيوني دورهمي در ادامه ميزبان مژده لواساني مجري برتر صدا و سيما شد.لواساني در ابتداي صحبت هايش به ترس خود از گربه و کابوس هاي شبانه اش از ترس اين حيوان اشاره کرد.وي از شروع فعاليت خود در سن سه سالگي در برنامه راديويي سلام کوچولو گفت و مديري بخش هايي از اين برنامه راديويي با حضور لواساني را در فضاي استوديو پخش کرد.

لواساني به ماندگاري خود در عرصه راديو اشاره کرد و از فعاليت 24 ساله خود در صدا و سيما به عنوان جوان‌ترين سردبير راديو و همکاري با مديري در سريال پلاک 14 گفت.مجري برنامه تلويزيوني بوي عيدي با بيان اينکه اولين حقوقم 9 هزار تومان بود، از حقوق هاي پايين راديو و شيريني‌ها و حال خوب سال هاي گذشته گفت.لواساني درباره معيارهاي ازدواجش بيان کرد: بايد آدم جايي دلش گرفتار باشد تا ازدواج کند و هنوز جايي دلم گرفتار نشده و مثل بقيه زنان، مادر شدن را بسيار دوست دارم و از الان هم اسم فرزندانم را انتخاب کرده ام.وي پيرامون رأي مردم به اجراي برتر خود، ادامه داد: در تمام اجراهايم سعي کردم آن‌چيزي باشم که زيست کرده ام و حرف جوانان را مي‌زنم.

مجري برنامه تلويزيوني بوي عيدي با بيان لذت آشپزي، از عشق خود به سفر و محيط زيست و رسيدن به جهان بيني دقيق خود گفت.

لواساني اظهار داشت: با بيان اينکه ما براساس حرفه‌ کاري مان خيلي در معرض قضاوت هستيم، اما الحمدلله اين قضاوت ها در صفحه شخصي من کمتر است و مورد لطف خدا قرار گرفته ام.وي به ساخت برنامه خود در خصوص اجراي برنامه هاي اجتماعي پيرامون موضوع دختر خانم‌ها گفت و به ادامه تحصيلش در زمينه حقوق اشاره کرد.

وي افزود: بيشترين تاثير مثبت را در زندگي از مادر و پدر عزيزم گرفتم و در کار و حرفه ام سعي مي‌کنم از مجموعه آدم هايي در اطرافم هستند، با بهره گيري از توانايي هايشان استفاده کنم.لواساني ‌با بيان اينکه نوشتن بزرگترين سهم من از لذت هاي زندگي است، از چاپ کتاب‌ «خون انار گردن پاييز است» گفت و تابلويي از «اسما الحسني» را به موزه دورهمي تقديم کرد.


 «بيژن و منيژه» پروژه جديد فريال بهزاد 

 باشگاه خبرنگاران جوان :فريال بهزاد کارگردان سينما از جديدترين فعاليت خود گفت.

فريال بهزاد کارگردان سينما گفت: قصد ساخت يکي از قصه هاي شاهنامه به نام «بيژن و منيژه» را به صورت ترکيبي زنده و انيميشن دارم.وي افزود:هم اکنون در مرحله مقدماتي، پژوهش و نگارش هستيم و ترجيح مي دهم بيان ديگر جزييات آن را به زمان ديگري موکول کنم.

گفتني است؛ اين نويسنده و کارگردان پيش از اين آثاري چون «پرستوهاي عاشق» (1389)، «شور زندگي» (1377)، «روزي که خواستگار آمد» (1375) و... را کارگرداني کرده
است.


 «مطرب» بهزاد فراهاني در ايرانشهر 

 ايلنا: نمايش «مطرب» به نويسندگي و کارگرداني بهزاد فراهاني در تماشاخانه ايرانشهر، روي صحنه رفته است.

شقايق فراهاني، سانيا سالاري، وحيد دهشکار، مسعود رحيم‌پور، فهيمه رحيم‌نيا، ابوالفضل شاه کرم، حميد صفايي، علي طاهري، نگين ابدالي، زهرا روشن ضمير، علي بي‌غم، بهزاد فراهاني، مهسا اقبالي، سياوش خادم حسيني، حسن يارلو، انسي رمضاني، حميد يعقوبيان، مليکا رضي، محمد آقا محمدي و عبداِله احساني در نمايش "مطرب "به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 درگذشت محبوب‌ترين مادر سينماي هند  

 مهر:"ريما لاگو" که با ايفاي نقش «مادري مهربان» در فيلم‌هاي باليوود به شهرت رسيده بود، بر اثر ايست قلبي درگذشت.

ريما لاگو که با ايفاي نقش «مادري مهربان» در فيلم‌هاي باليوود به شهرت و محبوبيت رسيده بود، شب چهارشنبه 17 مي در 59 سالگي درگذشت.دليل مرگ او ايست قلبي اعلام شده است.او در ده‌ها فيلم و مجموعه تلويزيوني، نقش مادر شخصيت اصلي را به عهده داشت و در چندين تئاتر به زبان مراتي هم بازي کرده بود.او در فيلم‌هاي معروف باليوود از جمله «من براي تو چه کسي هستم؟»، «داره يه اتفاقايي ميفته» و «من عاشق بودم» حضور داشته است.


 اکران «خانه ديگري»، اواخر تابستان 

 باشگاه خبرنگاران :عباس اکبري اميدوار است فيلمش اواخر تابستان اکران شود.

عباس اکبري تهيه‌کننده سينما در خصوص آخرين وضعيت اکران فيلم «خانه ديگري» گفت:اميدواريم اين فيلم اواخر تابستان براي عموم اکران شود. وي در پاسخ به اين سوال که آيا فيلمش را در بخش هنر وتجربه اکران مي کند، بيان کرد:«خانه ديگري» در بخش هنر و تجربه اکران نمي شود و در گروه آزاد نمايش مي دهيم. گفتني است ؛ در «خانه ديگري» بازيگراني چون گوهر خيرانديش، ليلا زارع، پژمان بازغي، مهنوش صادقي، عليرضا جعفري، روشنک گرامي، متين ستوده، رابعه مدني، پيمان يونسي، اميرجمشيد صادقي و
(با هنرمندي) ناصر هاشمي به ايفاي نقش پرداخته اند.


 ميز خبــــر 

 «ماه عسل 96» به پيشواز ماه مبارک رمضان مي رود

برنامه «ماه عسل» امسال وارد دوازدهمين سال توليد و پخش خود مي شود و اين در حالي است که پيش توليد اين برنامه از پاييز 95 به طور جدي آغاز شده است.به گزارش مهر، برنامه «ماه عسل» در سال 96 نيز به پيشواز ماه مبارک رمضان مي رود. احسان عليخاني تهيه کننده و مجري برنامه «ماه عسل» پيش از اين اعلام کرده بود اتاق فکرش با برگزاري جلسات متعدد درزمينه هاي مختلف کار خودشان را تقريبا يکسال پيش از آغاز پخش برنامه شروع کرده اند. يکي از تفاوت هاي پروسه پيش توليد اين برنامه درسال 96 با سال هاي گذشته اش ارتباط بيشتر با مراکز تحقيقاتي/ پژوهشي، آسيب شناسي هاي متعدد درباره موضوعات مختلف، برگزاري جلساتي با کارشناسان و صاحبنظران در زمينه هاي گوناگون است.همچنين از آنجا که رسالت خاص اين برنامه روايت قصه‌هاي مردم است و مردمي بودن يکي از ويژگي هاي اصلي «ماه عسل» است گروه توليد و اتاق فکر اين برنامه در فضاي مجازي با راه اندازي روبات تلگرامي انتقادات و پيشنهادات مخاطبان خود را پيش از آغاز برنامه مورد ارزيابي و تامل روي آن را در دستور کار قرار داده است.

«آرش کمانگير» به زودي جلوي دوربين

کارگردان سينماي کودک و نوجوان از ساخت فيلم سينمايي «آرش کمانگير» خبر داد.غلامرضا آزادي تهيه کننده و کارگردان سينما در گفتگو با مهر، با اشاره به جديدترين فعاليت هاي سينمايي خود گفت:در حال حاضر فيلم سينمايي «سندباد و سارا» براي حضور سي امين جشنواره بين المللي فيلم هاي بين المللي کودکان و نوجوانان آماده شده است و اولين نمايش آن در اين جشنواره است.

وي ادامه داد: همچنين پيش توليد فيلم سينمايي «آرش کمانگير» را آغاز کرده ام، اين فيلم به صورت رئال و انيميشن سه بعدي ساخته مي شود. متاسفانه در ايران بعد از ساخت فيلم «دره شاپرک» سينماي ايران ديگر تمايلي به ساخت فيلم هايي از اين دست نداشت و بيشتر به سمت سينماي رئال پيش رفت.اين تهيه کننده سينما توضيح داد:طراحي و توليد بخش انيميشن اين فيلم آغاز شده است و فکر مي کنم ساخت آن نزديک به يک سال طول بکشد. فيلمبرداري بخش رئال اين فيلم به زودي در تيرماه توسط پيام آزادي صورت مي گيرد.

آزادي در پايان گفت:فکر مي کنم سينماي ايران بايد به قهرمانان شاهنامه توجه بيشتري داشته باشد و آثاري با چنين موضوع هايي را جلوي دوربين ببرد تا جوانان و نوجوانان ما آشنا شوند.

آخرين آمار فروش فيلم در سينماها

فروش فيلم‌هاي سينمايي در هفته گذشته بهتر بود و فيلم «نهنگ عنبر 2» با اقبال بيشتري مواجه شد.به گزارش فارس، در ميان اکران‌هاي سينمايي بر خلاف تصور تنها فيلم «نهنگ عنبر2؛ سلکشن رويا» موفق به جلب نظر مخاطب شد.علي سرتيپي مديرعامل دفتر پخش فيلميران درباره فروش فيلم گفت:پنجشنبه شب در اکثر سالن‌هاي تهران و شهرستان فيلم با فروش فوق‌العاده مواجه شد و هم اينک فروش فيلم در شرايطي که اکثر مردم درگير انتخابات بودند به رقم 4 ميليارد و 900 ميليون تومان رسيد.وي درباره فروش فيلم «برادرم خسرو» گفت: اين فيلم نيز در ميان فيلم‌هاي اجتماعي با اقبال مواجه شد و به فروش 250 ميليون تومان رسيد.احمد مختاري مدير پخش هدايت‌فيلم درباره فروش فيلم‌هاي اين دفتر گفت:«گشت 2» هم‌اکنون به فروش کل 18 ميليارد و 800 ميليون تومان رسيد و فيلم «خوب، بد، جلف» به فروش 16 ميليارد و 50 ميليون تومان دست يافت.

وي درباره فيلم «ويلايي‌ها» گفت: اين فيلم در تهران به فروش يکصد ميليون و در شهرستان به فروش 40 ميليوني دست يافت که در کل 140 ميليون تومان فروش فيلم در گيشه سينما بود.

وي درباره فروش فيلم «آشوب» گفت: اين فيلم در تهران يکصد ميليون و در شهرستان 30 ميليون تومان فروش داشت که در کل به فروش 130 ميليون تومان رسيد.حبيب اسماعيلي مدير دفتر پخش رسانه فيلمسازان مولود درباره فروش «نقطه کور» گفت: فروش فيلم به عدد 310 ميليون تومان رسيده است.


 قاب سينما 

 بهترين سريال هاي خارجي جهان؛

«4400»

سريال 4400 از سال 2004 تا 2007 در 4 فصل توليد شد. اين مجموعه با ايده جالب و بديعانه خود توانست خودش را بين تماشاگران مطرح کند.

کارگردان :اسکات پيترز

بازيگران :جوئل گرچ، خواکلين مک‌کنزي، ماهرشالا علي، لورا آلن، پاتريک فولوگر و…

*خلاصه داستان :

در زمان هاي مختلف تعدادي از مردم گم شده و هيچ گاه کسي نتوانسته اطلاعي از وضعيت آنها بيابد.تعداد اين افراد به 4400 نفر رسيده.مامورين اف بي آي روي اين پرونده فعاليت کرده و در ميابند که... .


 خبر هنري 

 بازيگر هاليوود براي تعطيلات به چين مي‌رود،

"جکي چان" همسفري رمزآلود

فيلم سينمايي "تعطيلات در چين، رمز و راز ماسک آهني" به کارگرداني "اولک استفاچنکو" اواخر تابستان 2017 اکران مي‌شود.

به گزارش ميزان، به تازگي جديدترين تصاوير از فيلم تعطيلات در چين که دو بازيگر مطرح سينماي امريکا و آسيا در آن بازي مي‌کنند منتشر شده است. اين فيلم سرمايه گذاري سينما روسيه در هاليوود به حساب مي‌آيد.

جکي چان بازيگر مطرح و ثروتمند سينماي آسيا در کنار "آرنولد شوارتزنگر" يکي از محبوب‌ترين بازيگران هاليوود در اين فيلم همبازي شده‌اند.

در اين فيلم جيمز هوک با بازي آرنولد شوارتزنگر از پتر کبير نامه‌اي دريافت مي‌کند. اين نامه او را براي سفر به آسيا و روسيه دعت مي‌کند. اما ين سفر به هيچ وجه اتفاقي عادي نبوده و زندگي جيمز را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد.

الکس پترخين و اولک استفاچنکو نگارش فيلمنامه اين اثر را انجام داده‌اند. فيلمي که در ژانر هيجاني و فانتزي به زودي اکران خواهد شد.

«ديرين ديرين» فانتزي مي‌شود

کارگردان انيميشن «ديرين ديرين» گفت: اين انيميشن روزانه شبيه به «ديرين ديرين»، اما با حال و هوايي متفاوت است. ضمن اينکه فانتزي‌اش بيشتر از «ديرين ديرين» است.«علي درخشي» طراح، کارگردان و نويسنده انيميشن در گفت‌وگو با فارس گفت:در حال حاضر در مرحله پيش توليد انيميشني جديد هستيم که قرار است از نيمه خرداد ماه وارد مرحله توليد شويم.وي ادامه داد: هنوز نامي براي اين اثر انتخاب نکرديم و اگر طبق برنامه‌ريزي‌هايمان پيش رويم بايد پخش از اوايل تابستان در فضاي مجازي و احتمالا تلويزيون آغاز شود.کارگردان انيميشن «ديرين ديرين» در پاسخ به اينکه فضاي موجود در اين اثر تا چه ميزان با «ديرين ديرين» متفاوت است، بيان داشت: اين انيميشن روزانه شبيه به «ديرين ديرين»، اما با حال و هوايي متفاوت است. ضمن اينکه فانتزي‌اش بيشتر از «ديرين ديرين» است.وي ادامه داد: فضاي قصه‌ها مثل ديرين ديرين در گذشته اتفاق نمي‌افتد و کاملا به روز است. همچنين تعداد کاراکترها بيشتر از آنجا است و قالب متنوع‌تري دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي