جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/03/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5568


دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون ارشد امروز منتشر مي‌شود


نتايج آزمون زبان «اي پي تي» دانشگاه آزاد اعلام شد

با انتشار پاسخنامه‎ ها؛
آغاز رسيدگي به اعتراضات آزمون دستياري

از بين دانش‌آموختگان تحصيلات تکميلي؛
وزارت علوم امريه سربازي جذب مي‎کند


خبر


نگاهي ديگر


ميز خبر


 دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون ارشد امروز منتشر مي‌شود 

 
آزمون دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 96 در 132 کد رشته امتحاني صبح و بعدازظهر روزهاي پنج‌شنبه 7 و جمعه 8 ارديبهشت 96 در 68 شهرستان و 185 حوزه امتحاني برگزار شد.براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسي ارشد 96 امروز منتشر مي‌شود و نتيجه اوليه اين آزمون نيز اوايل نيمه دوم خرداد ماه جاري اعلام خواهد شد.

براساس ضوابط، تعداد 878 هزار و 253 داوطلب براي شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي ثبت‌نام کرده‌اند که از اين تعداد 430 هزار و 491 نفر زن و مابقي مرد هستند.از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام‌کننده در آزمون فوق تعداد 71 هزار و 725 داوطلب علاقه‌مندي خود را براي شرکت در آزمون کد رشته امتحاني دوم نيز اعلام کرده‌اند که از اين تعداد 32 هزار و 549 نفر زن و مابقي مرد هستند.

با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام‌‎کننده يعني تعداد 878 هزار و 253 داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در کد رشته امتحاني دوم يعني تعداد 71 هزار و 725 داوطلب، لذا براي برگزاري آزمون فوق تعداد 949 هزار و 978 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از اين تعداد 463 هزار و 40 کارت براي زنان و مابقي براي مردان صادر شده است.

از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام‎کننده، تعداد 707 هزار و 63 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 171 هزار و 190 داوطلب نيز غايب بودند. به عبارت ديگر 81.51 درصد داوطلبان آزمون در جلسه امتحاني حاضر شدند.

از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد 56 هزار و 884 داوطلب براي شرکت در آزمون کد رشته امتحاني نيز حاضر بودند که از اين تعداد 25 هزار و 884 نفر زن و مابقي مرد بودند.در همين رابطه، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي يا دفتر شماره 2 کارشناسي ارشد 96 از امروز پنج‌شنبه 11 خرداد 96 بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده نتيجه اوليه آزمون کارشناسي ارشد 96 به صورت کارنامه تنظيم مي‌شود و کارنامه مذکور اوايل نيمه دوم خرداد بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

آن دسته از داوطلباني که براساس مفاد کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند، ضرورت دارد براساس اطلاعيه‌اي که روز شنبه، 20 خرداد 96 بر روي سايت اين سازمان قرار داده مي‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته‌ محل‌هاي تحصيلي خود از کد رشته محل‌هاي امتحاني مجاز اقدام کنند.

داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد 96 مجاز به انتخاب رشته شدند و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامي نيز هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعيه‌اي که اين دانشگاه به نحو مقتضي به اطلاع داوطلبان ذيربط خواهد رساند، در مهلت مشخص شده به سايت اين دانشگاه مراجعه و براساس اطلاعيه‌ها و دفترچه راهنماي انتخاب رشته در سايت آن دانشگاه نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي موردعلاقه خود اقدام کنند.


 نتايج آزمون زبان «اي پي تي» دانشگاه آزاد اعلام شد 

 
نتايج آزمون زبان انگليسي «اي پي تي» دانشگاه آزاد اسلامي نوبت خردادماه 1396 اعلام شد.

به گزارش مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد، نتايج آزمون EPT خردادماه 1396 اعلام شده است و داوطلبان مي‎توانند جهت بازيابي شماره پرونده خود با تلفن گويا 4743-021 تماس گرفته و از طريق شماره‎گيري کد 3 و سپس کد 8 نسبت به بازيابي شماره پرونده خود اقدام کنند.همچنين نتيجه بررسي وضعيت متقاضيان سهميه رزمندگان و ايثارگران پس از وصول تائيديه از سوي نهاد مربوطه متعاقبا به اطلاع واحدهاي دانشگاهي محل تحصيل خواهد رسيد.آزمون زبان انگليسي «اي پي تي» دانشگاه آزاد اسلامي نوبت خردادماه 1396 روز پنجم خرداد برگزار شده بود.


 با انتشار پاسخنامه‎ ها؛
 آغاز رسيدگي به اعتراضات آزمون دستياري  

 کارنامه اوليه داوطلبان دستياري روز دوشنبه 8 خرداد منتشر شده است و برخي از داوطلبان به نمرات کارنامه‎هاي خود اعتراض داشته‎اند که به منظور رسيدگي به اعتراض داوطلبان پاسخنامه‎ها از روز چهارشنبه 10 خرداد در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر شده است و با توجه به اينکه کليد آزمون نيز منتشر شده، داوطلبان مي‎توانند با مشاهده پاسخنامه و کليد، نمره خود را بررسي کنند.در چهل و چهارمين دوره آزمون دستياري پزشکي تعداد 14 هزار و 407 نفر ثبت‎نام کردند و آزمون در روز 14 ارديبشت ماه در سلامت کامل با حضور 12 هزار و 267 نفر برگزار شد و حدود 2 هزار و 200 نفر در جلسه آزمون غايب بودند.به گزارش مرکز سنجش آموزش پزشکي پاسخنامه‎هاي داوطلبان و کليد آزمون بر روي سايت منتشر شده است و داوطلبان مي‌توانند آن را دريافت کنند. رسيدگي به اعتراضات آزمون دستياري هم آغاز شده است.

داوطلبان بايد توجه داشته باشند که در دو سال گذشته آزمون دستياري در 27 رشته و 5 زير گروه برگزار مي‎شود و ضرايب هر يک از دروس و زيرگروهها متفاوت است و هر داوطلب پنج رتبه دارد که مي‎تواند رتبه خود را در زيرگروههاي مربوطه مشاهده کند. همچنين دو سال است که نمره دروس زير گروه نيز براي داوطلب در کارنامه درج مي‎شود.

همچنين داوطلبان از روز 10 خرداد مي‎توانند با ورود به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي سهميه‎هاي خود را در محل مربوطه وارد کنند.


 از بين دانش‌آموختگان تحصيلات تکميلي؛
 وزارت علوم امريه سربازي جذب مي‎کند 

 وزارت علوم از ميان دانش‎آموختگان کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي دانشگاهها امريه سربازي جذب مي‎کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه ايلام، وزارت علوم برنامه دارد تعداد 10 نفر دانش‎آموخته مقطع کارشناسي ارشد و يا دکتري تخصصي را به عنوان امريه سربازي جذب کند.

تاريخ اعزام متقاضيان بايد يکم شهريورماه سال 96 باشد.

همچنين متقاضيان بايد در آزمايشگاههايي از وزارت علوم که با وزارت دفاع جمهوري اسلامي ايران همکاري دارند، مشغول به کار باشند.

متقاضيان بايد از وضعيت تحصيلي مناسبي برخوردار باشند.

همچنين متقاضيان از مزاياي کسري خدمت سربازي (همکاران تحقيقاتي بخش دفاع) استفاده نکرده باشند.


 خبر 

 تاريخ امتحانات 24 و 28 خرداد ماه دانشگاه خوارزمي تغيير كرد

دانشگاه خوارزمي جهت استفاده دانشجويان و اساتيد از شب‌هاي قدر، زمان امتحانات 24 و 28 خرداد 96 اين دانشگاه را تغيير داد.

به گزارش دانشگاه خوارزمي، با توجه به همزماني امتحانات پايان ترم با ايام ماه مبارک رمضان و جهت استفاده دانشجويان و اعضاي هيات علمي دانشگاه از فيوضات شبهاي قدر، اعلام کرد: در روزهاي 24 و 28 خرداد ماه امتحان برگزار نخواهد شد و تاريخ امتحانات مذکور (شامل مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري) به شرح زيراعلام مي‌شود:

تمام امتحانات روز چهارشنبه 24 خرداد 96 به روز دوشنبه 12 تير 96 منتقل شد و تمام امتحانات روز يکشنبه 28 خرداد 96 به روز سه شنبه 13 تير 96 منتقل شد.

براي دانش‌آموختگان کارشناسي و کارشناسي ارشد داروسازي خارج از کشور؛

جزئيات شرکت در آزمون دکتري عمومي داروسازي اعلام شد

چهارمين آزمون ارتقاي دانش‌آموختگان کارشناسي و کارشناسي‌ارشد داروسازي خارج از کشور به دکتري عمومي داروسازي مرداد امسال برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، فقط دانش‌آموختگاني که قبل از آغاز سال 2014 ميلادي در خارج از کشور شروع به تحصيل کرده و مدرک کارشناسي يا کارشناسي‌ارشد آنها مورد ارزشيابي و تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است مي‌توانند در اين آزمون شرکت کنند.برخورداري از سلامت کامل تن و روان، مجاز به تحصيل بودن از نظر قوانين و مقررات جاري کشور، داشتن مدرک کارشناسي يا کارشناسي ارشد داروسازي خارج از کشور مورد تاييد وزارت بهداشت از شرايط شرکت در اين آزمون است.

همچنين به فارغ‌التحصيلان کارشناسي يا کارشناسي‌ارشد داروسازي خارج از کشور که قبل از آغاز سال 2014 ميلادي در خارج از کشور شروع به تحصيل کرده‌اند، اجازه داده مي‌شود بعد از قبولي در آزمون دکتري عمومي داروسازي با پرداخت شهريه در يکي از دانشگاه‌هاي علوم پايه پزشکي ادامه تحصيل دهند

.آزمون ارتقاي دانش‌آموختگان کارشناسي و کارشناسي‌ارشد داروسازي خارج از کشور به دکتري عمومي داروسازي به صورت کتبي برگزار و مواد امتحاني شامل فارماسيوتيکس، فارمانکوگنوزي، بيوتکنولوژي، داروسازي باليني، شيمي دارويي، داورشناسي و سم‌شناسي مي‌شود.

کسب 60 درصد نمره کل آزمون حدنصاب قبولي است و پذيرفته‌شدگان موظفند براي پذيرش و انتخاب واحد، حداکثر تا دو ترم تحصيلي بعد از قبولي به يکي از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه فني‌وحرفه‌اي:

دانشگاه فني و حرفه‌اي حلقه مفقوده دانشگاه‌هاي کشور است

سرپرست دانشگاه فني‌وحرفه‌اي بر ضرورت توجه به مراکز و دانشگاه‌هاي مهارتي در کشور تاکيد کرد و گفت:‌ متاسفانه طي سال‌هاي اخير دانشگاه فني و حرفه‌اي به عنوان يکي از مراکز مهارتي مورد بي‌توجهي قرار گرفته است در صورتي که اين دانشگاه مي‌تواند در تحقق شعار سال بسيار کمک کننده باشد.

به گزارش ايسنا، دکتر ناصر شمس در نشست با نمايندگان مجلس که در ساختمان مرکزي دانشگاه فني و حرفه اي برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار کرد: در 35 سالي که توفيق خدمت در آموزش عالي کشور را داشته‌ام، تاکنون مجموعه‌اي اثرگذار، يکدل و همراه همانند دانشگاه فني‌وحرفه‌اي نديده‌ام و اعتقاد دارم اين مرکز علمي و مهارتي حلقه مفقوده دانشگاه‌هاي کشور است که با برنامه‌ريزي منسجم و هدفمند مي‌تواند کارهاي بزرگي در کشور انجام دهد.وي افزود: بسياري از دانشگاه‌هاي خارج کشور را بازديد کرده‌ام بطوريکه از سوي وزارت علوم در کشور ايرلند مسئوليت رايزني داشتم و انستيتوهاي تکنولوژي در اروپا و دانشکده‌هاي فني‌وحرفه‌اي آلمان را مورد ارزيابي قرارداده‌ام با اين تجربيات به اين نتيجه رسيده‌ام که امروز براي از ميان برداشتن بخش اعظم بيکاري جوانان و ايجاد شغل راهي جز ارتباط مراکز فني و صنعتي با دانشگاه و حمايت از مراکز فني‌وحرفه‌اي نداريم.دکتر شمس به بيانات مقام معظم رهبري درخصوص مشکل بيکاري جوانان و لزوم توجه به مهارت آموزي در جمع مسوولين آموزش‌وپرورش در سال‌جاري اشاره کرد و گفت: با ترويج فرهنگ مهارت‌آموزي و کارآفريني در جامعه و حمايت از مراکز فني‌وحرفه‌اي در سراسر کشور، منويات معظم‌له و شعار سال 96 يعني ” اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال” تحقق پيدا مي‌کند.سرپرست دانشگاه فني و حرفه‌اي با بيان اينکه در سال‌هاي اخير اين مجموعه مورد غفلت مسئولين قرار گرفته، تصريح کرد: هدف اصلي ما در دانشگاه فني و حرفه‌اي بايد شناساندن قابليت‌ها و پتانسيل بالقوه اين دانشگاه به جامعه و مسئولين باشد.

وي افزود: در سفر اخير روساي دانشگاه‌ها به کشور آلمان به ميزبايي وزارت علوم و موسسه تبادلات آکادميک (DAAd) جهت بازديد از مراکز صنعتي و فني اين کشور، شاهد سرمايه و پتانسيل دانشگاه در زمينه توانمندي و نيروي انسانيبودم ولي بايد با جديدت بحث نوسازي امکانات و تجهيزات را در دستور کار قرار دهيم. در همين خصوص از نمايندگان محترم مجلس خواستاريم در اين زمينه مسوولين دانشگاه را حمايت کنند.

دکتر شمس بيان داشت: با هماهنگي‌هايي که با مراکز تابعه در سراسر کشور صورت گرفته، نمايشگاهي از توانمندي‌ها و دستاوردهاي دانشجويان و اساتيد در استان‌ها برگزار خواهد شد. همچنين برگزاري نمايشگاه و فروش محصولات در خارج از کشور در حال بررسي است که اميد داريم در شش ماهه دوم سال جاري عملياتي شود.

عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير گفت: با تغيير نگرش در ايجاد اشتغال و کارآفريني با شيوه‌هاي به روز دنيا امکان اشتغالزايي با سرمايه‌گذاري اندک، زمان کمتر و بازدهي بيشتر وجود دارد.

وي افزود: ثبت سفارش و فروش مجازي محصولات مختلف دانشجويي از جمله شغل‌هاي جديدي است که بايد دانشجويان و فارغ‌التحصيلان مراکز در شهرهاي مختلف شروع کرده تا درآمدزايي خوبي را با کمترين امکانات و سرمايه‌گذاري فراهم کنند. اين يکي از راه‌هاي حل مشکل بيکاري در بين جوانان است.دکتر شمس بيان کرد: در عصر کنوني ميزان سرمايه‌گذاري، مدت‌زمان بازدهي براي سرمايه‌گذاري، اشتغال ديجيتالي با تکيه بر ابتکار و کارآفريني، شاخص‌هاي مهمي براي توجيه سرمايه‌گذاري‌هاي اشتغال‌زا است که در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه فني و حرفه‌اي عنوان کرد: از سال 1383 اين دانشگاه براي گسترش مراکز هيچ ساز و کار و ابزار لازمي نداشته است. ما با وزارت علوم توافق کرده‌ايم که شوراي گسترش فني‌وحرفه‌اي را راه‌اندازي کنيم در اين خصوص با حمايت مجلس شوراي اسلامي و کمک گرفتن از بخش خصوصي مي‌توانيم با افزايش مراکز در سطح استان‌ها، مشکلات بيکاري و اشتغال جوانان را کاهش دهيم.


 نگاهي ديگر 

 «گذري در كوي نيكنامان» 10؛

يادي از دكتر مرتضي شيخ

تهيه و تنظيم: زهرا كيان‌بخت

مرتضي شيخ متولد سال 1286 در تهران و درگذشته به سال 1355 از شخصيتهاي علمي معاصر است كه در وصف ويژگيهاي اخلاقي و شخصيتي ايشان نيز مطالب جالب توجهي نقل شده است.

در كتاب «گذري در كوي نيكنامان» كه توسط انتشارات شمس‌الشموس منتشر شده و در آن، گزيده‌اي از زيبايي‌هاي زندگي فرهيختگان و چهره‌هاي برجسته علمي، فرهنگي، هنري در رشته‌هاي گوناگون، بيان شده است، صفحاتي نيز به استاد مرتضي شيخ اختصاص دارد كه در ادامه، قسمت كوتاهي از آن را با هم مي‌خوانيم:

«دوران كودكي مرتضي شيخ در رفاه نسبي در تهران گذشت. پدرش زرگر بود. روزهاي بي‌دغدغه و آرام كودكي اما زياد دوام نياورد. پدر ورشكسته شد و او كه هنوز پا به نوجواني نگذاشته بود، شد عصاي دست پدر و شريك روزهاي بي‌مادري خواهر و برادرهايش.

از همان سالها گرفتن دست ديگران و گره‌گشايي از كار كوچك و بزرگ، كار اول و آخر زندگيش شده بود. به هر زحمتي كه بود، كار كرد و درس خواند تا توانست دوره مدرسه عالي طب را تمام كند. خدمت سربازي در مراغه و ماكو و بعدها طبابت در بيمارستان تازه تأسيس سيستان و بلوچستان او را براي مداواي بيماران نيازمند تشنه‌تر كرد. مدت زيادي از كار در اين بيمارستان نگذشته بود كه به مشهد منتقل شد.

دكتر شيخ تصميم گرفته بود پزشك فقرا شود. مي‌گفت پزشكان زيادي هستند كه مي‌توانند به بيماران ثروتمند كمك كنند اما هر كسي حاضر به درمان نيازمندان و مداواي آنها نيست.

ديدن پزشكي كه سوار بر موتور در كوچه‌پس‌كوچه‌هاي محله‌هاي قديمي مشهد به دنبال منزل بيماران مي‌گردد اتفاق تازه‌اي براي مردم مشهد بود. اول صبح، سبزي‌فروش محله سرشور، مشغول پهن كردن بساطش بود كه باز، مرد بلندقد و چهارشانه را ديد كه يكي يكي سبزي‌ها را قيمت كرد و باز هم بدون اينكه چيزي بخرد، راهش را كشيد و رفت.

چند روزي كه گذشت، سبزي‌فروش با عصبانيت به مرد غريبه گفت: مگر تو بازرس هستي كه هر روز مي‌آيي و وقت مرا مي‌گيري؟

و پاسخ شنيد: خير، من دكتر شيخ هستم و قيمت سبزي‌ها را براي آن مي‌پرسم تا ارزان‌ترين آنها را براي بيمارانم تجويز كنم.

حق ويزيت دكتر شيخ مبلغ زيادي نبود. هر كس كه مايل بود سكه‌اي درصندوق مطب مي‌انداخت...»


 ميز خبر 

 شروع ثبت‌نام از 3 تير؛

5 مرداد؛ زمان برگزاري آزمون‌هاي جايابي و ملي دانش‌آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکي

سي‌امين دوره آزمون جايابي دانش‌آموختگان رشته دندانپزشکي خارج از کشور و هفتمين آزمون ملي دانش‌آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکي در روز 5 مرداد امسال برگزار مي‌شود.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، داوطلبان مي‌توانند براي ثبت‌نام و پذيرش در اين آزمون‌ها از ساعت 18 روز شنبه 3 تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 8 تير به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت به نشاني www.sanjeshp.ir مراجعه کنند.

دوطلبان بايد پيش از ثبت‌نام در مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت تشکيل پرونده يا آن را تکميل کنند. فقط افرادي که از سوي مرکز خدمات آموزشي به دبيرخانه شوراي آموزشي دندانپزشکي و تخصصي معرفي شوند يعني ورودي‌ها پيش از آگوست 2009 مي‌توانند در اين دو آزمون شرکت کنند.

کارت شرکت در آزمون از ساعت 18 روز 3 مرداد از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد.

آزمون جايابي و آزمون ملي دانش‌آموختگان خارج از کشور در يکي از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني تهران برگزار مي شود که آدرس آن در کارت ورود به جلسه آزمون درج مي‌شود.آزمون جايابي نمره منفي ندارد و داوطلبان دانش‌آموخته از دانشگاه‌هاي مورد تاييد وزارت بهداشت بايد 60 درصد نمره کل آزمون را کسب کنند.

آزمون دروس اختصاصي هفتمين آزمون ملي دانش‌آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکي ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 5 مرداد و آزمون دروس علوم پايه در ساعت 14 بعدازظهر همين روز برگزار مي‌شود. قبول‌شدگان در مرحله نظري اين آزمون براي شرکت در مرحله عملي به يکي از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران يا شهيدبهشتي معرفي مي‌شوند.

چگونگي اعطاي تسهيلات به زودي اعلام مي‌شود؛

آغاز هفدهمين دوره عتبات دانشگاهيان از تابستان امسال

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از اعزام کاروان‌هاي دوره هفدهم عتبات دانشگاهيان در تابستان امسال و بعد از امتحانات دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از پايگاه اطلاع رساني لبيک، محمد زارع گفت: «ثبت‌نام دوره هفدهم عتبات دانشگاهيان و قرعه‌کشي آن بعد از ماه مبارک رمضان انجام و اعزام دوره هفدهم پس از پايان امتحانات دانشجويان در تابستان انجام مي‌شود.»

زارع افزود: «تاريخ دقيق ثبت‌نام و اعزام‌ها از طريق سايت لبيک www.labbayk.ir و رسانه‌ها به اطلاع علاقه‌مندان مي‌رسد. شانزدهمين دوره اعزام‌ها از اول بهمن سال گذشته آغاز و تا هشتم ارديبهشت‌ امسال ادامه داشت و در اين مدت حدود 13 هزار نفر از دانشگاهيان سراسر کشور راهي عتبات عاليات شدند.»

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: «هفدهمين دوره عتبات دانشگاهيان از تابستان امسال آغاز مي‌شود و تا آبان ادامه خواهد داشت و عرفه و عاشورا از مناسبت‌هايي است که کاروان‌هاي دانشگاهي نيز در کربلاي معلي در آنها حضور دارند.»

او درباره اعطاي تسهيلات به زائران عتبات دانشگاهيان نيز گفت: «جلسات و اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده و با چند بانک در اين باره رايزني کرده‌ايم که به‌ زودي نتايج آن اعلام مي‌شود.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي