جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/03/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5569


نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد امروز اعلام مي‌شود


توصيه‌ سازمان سنجش براي مغايرت معدل در کارنامه كنكور کارشناسي‌ ارشد


زمان انتشار نتايج اوليه آزمون دکتري دانشگاه آزاد اسلامي


ميز خبر


خبر


 نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد امروز اعلام مي‌شود 

 
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد 96 امروز اعلام مي‌شود، گفت: داوطلبان از روز يکشنبه 21 تا روز پنج‌شنبه 25 خرداد ماه جاري فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته در اين آزمون اقدام کنند.

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين مطلب، اظهار کرد: براساس ضوابط، تعداد 878 هزار و 253 داوطلب براي شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي ثبت‌نام کرده‌اند که از اين تعداد 430 هزار و 491 نفر زن و مابقي مرد هستند.

وي در ادامه تصريح کرد: از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام‌کننده در آزمون فوق تعداد 71 هزار و 725 داوطلب علاقه‌مندي خود را براي شرکت در آزمون کد رشته امتحاني دوم نيز اعلام کرده‌اند که از اين تعداد 32 هزار و 549 نفر زن و مابقي مرد هستند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور همچنين خاطرنشان کرد:‌ با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام‌‎کننده يعني تعداد 878 هزار و 253 داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در کد رشته امتحاني دوم يعني تعداد 71 هزار و 725 داوطلب، براي برگزاري آزمون فوق تعداد 949 هزار و 978 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از اين تعداد 463 هزار و 40 کارت براي زنان و مابقي براي مردان صادر شده است.

توکلي تاکيد کرد: آزمون دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 96 در 132 کد رشته امتحاني صبح و بعدازظهر روزهاي پنج‌شنبه 7 و جمعه 8 ارديبهشت 96 در 68 شهرستان و 185 حوزه امتحاني برگزار شد.

به گفته وي، از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام کننده، تعداد 707 هزار و 63 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 171 هزار و 190 داوطلب نيز غايب بودند. به عبارت ديگر 81.51 درصد داوطلبان آزمون در جلسه امتحاني حاضر شدند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد 56 هزار و 884 داوطلب براي شرکت در آزمون کد رشته امتحاني نيز حاضر بودند که از اين تعداد 25 هزار و 884 نفر زن و مابقي مرد بودند.

توکلي با تاکيد بر اينکه نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد 96 امروزسه شنبه 16 خرداد ماه جاري اعلام مي شود، خاطرنشان کرد: اطلاعات لازم درخصوص نحوه انتخاب رشته و غيره نيز همزمان با اعلام نتايج بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.

وي همچنين تاکيد کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسي ارشد 96 از روز يکشنبه 21 تا پنج شنبه 25 خرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از کد رشته محل مجاز نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنين داوطلباني که علاقه‎مند به تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي هستند در اين مهلت تعيين شده مي‎توانند به سايت اين دانشگاه مراجعه و با مطالعه اطلاعيه‌هايي که در اين خصوص منتشر خواهند شد درخصوص جزئيات انتخاب رشته آگاهي کسب نمايند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور به ظرفيت پذيرش در آزمون کارشناسي ارشد 96 اشاره کرد و گفت: تعداد 162 هزار و 516 داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد سال 96 پذيرفته خواهند شد.

وي ادامه داد: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده نتيجه اوليه آزمون کارشناسي ارشد 96 به صورت کارنامه تنظيم مي‌شود و کارنامه مذکور اوايل نيمه دوم خرداد بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت؛ بنابراين آن دسته از داوطلباني که بر اساس مفاد کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند، ضرورت دارد براساس اطلاعيه‌اي که روز شنبه، 20 خرداد 96 بر روي سايت اين سازمان قرار داده مي‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته‌ محل‌هاي تحصيلي خود از کد رشته محل‌هاي امتحاني مجاز اقدام کنند.مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در پايان گفت: داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد 96 مجاز به انتخاب رشته شدند و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامي نيز هستند، ضرورت دارد براساس اطلاعيه‌اي که اين دانشگاه به نحو مقتضي به اطلاع داوطلبان ذيربط خواهد رساند، در مهلت مشخص شده به سايت اين دانشگاه مراجعه و بر اساس اطلاعيه‌ها و دفترچه راهنماي انتخاب رشته در سايت آن دانشگاه نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود اقدام کنند.


 توصيه‌ سازمان سنجش براي مغايرت معدل در کارنامه كنكور کارشناسي‌ ارشد 

 
سازمان سنجش در دو اطلاعيه جداگانه‎اي اعلام کرد کارنامه کنکور کارشناسي‌ارشد را در پايگاه خود قرار خواهد داد و توصيه‌هايي براي انتخاب رشته به داوطلبان کرد.به گزارش خبرگزاري آنا، براساس اعلام سازمان سنجش معدل درج شده در کارنامه آزمون کارشناسي ارشد سال 96، براساس معدل اعلام شده توسط داوطلب در تقاضانامه اينترنتي، درج شده است و لازم است داوطلبان به هنگام قبولي اصل مدرکي را که نشانگر اين معدل باشد را به همراه ساير مدارک ثبت‌نام، به محل قبولي خود ارائه کنند و در غير اينصورت مؤسسه محل قبولي از ثبت نام داوطلب داراي مغايرت معدل خودداري خواهد کرد.

هم‌چنين آن دسته از داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته هستند در صورتي که معدل اعلام شده در کارنامه، معدل واقعي آنان نيست و يا اينکه مطابق ضوابط معدل خود را اعلام نکرده‌اند، با مراجعه به سايت سازمان مطابق ضوابط نسبت معدل خود را تغيير دهند.

دانش‎آموختگان دوره کارشناسي نيز بايد معدل مدرک فارغ‎التحصيلي و دانشجويان سال آخر بايد ميانگين معدل واحدهاي گذرانده شده خود تا تاريخ 30 بهمن 95 را در محل مربوط درج و فرم مخصوص معدل مندرج در صفحه 258 دفترچه راهنما را تکميل و از مؤسسه آموزشي محل تحصيل تأييديه بگيرند.

براي آن دسته از داوطلباني که هنگام ثبت‌نام و شرکت در اين آزمون دانشجوي سال آخر دوره کارشناسي بوده‌اند و از سوي مؤسسه محل فارغ‎التحصيلي به عنوان دانشجوي رتبه اول به اين سازمان معرفي شوند و آن دسته از داوطلباني که هنگام ثبت‌نام و شرکت در اين آزمون، فارغ‎التحصيل دوره کارشناسي بوده‌اند، همان معدل مندرج در مدرک فارغ‎التحصيلي آنان ملاک عمل خواهد بود.

در کارنامه‌اي که اعلام خواهد شد براي آن دسته از داوطلباني که معدل آنان مغاير معدل‌هاي معمول بوده يا معدل خود را در تقاضانامه ثبت‎نام اينترنتي درج نکرده‌اند، حداقل نمره معدل يعني 10.00 در نظر گرفته شده است و براي فارغ‌التحصيلان دوره کارشناسي معدل‌هاي اعلامي آنان در مقاطع کارشناسي ناپيوسته و کارداني درج شده است.

ملاک عمل معدل براي آن دسته از داوطلبان حافظ قرآن، که پس از معرفي اين سازمان و بدون گرفتن واحد درسي نسبت مدرک دوره کارشناسي دريافت کرده‌اند، معدل تعيين شده از سوي اين سازمان خواهد بود.داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته نيستند و به معدل مندرج در کارنامه خود اعتراض دارند و معدل واقعي آنان بيشتر از معدل مندرج در کارنامه اوليه است، بايد فقط با ارسال تصوير گواهي معدل تأييد شده و تصوير کارت شناسايي عکس‌دار يا کارت ملي به همراه کارنامه نتايج اوليه حداکثر تا روز چهارشنبه 31 خرداد 96 از طريق پست پيشتاز به آدرس: تهران، صندوق پستي: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش کشور، اداره امور ثبت‌نام واحد کارشناسي ارشد، مکاتبه کنند.


 زمان انتشار نتايج اوليه آزمون دکتري دانشگاه آزاد اسلامي  

 معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج اوليه دوره‌‎هاي دکتري سال 96 اين دانشگاه در اوايل هفته آينده خبر داد.

دکتر فرهاد حسين‌زاده لطفي به خبرگزاري آنا گفت: «اعلام نتايج دوره دکتري تخصصي سال 96 دانشگاه آزاد اسلامي در حال پردازش است و پيش‌بيني مي‌شود تا اوايل هفته آينده از سوي مرکز آزمون دانشگاه اعلام شود.

مصاحبه علمي پذيرفته‌شدگان پس از 16 تير و اتمام تعطيلات دانشگاه انجام مي‌شود که برنامه زماني به تمامي واحدهاي استاني ارائه مي‌شود.»

به گفته معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي، زمان تعيين‌شده براي انجام مصاحبه دوره دکتري اين دانشگاه 20 تا 25 روز است.

حسين‌زاده لطفي افزود: «84 هزار نفر براي دوره‌هاي دکتري سال 96 دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب رشته کرده‌اند. حدود سه تا پنج برابر ظرفيت پذيرش متقاضيان به مصاحبه دعوت مي‌شوند.»

او گفت: «پيش‌بيني مي‌شود ظرفيت پذيرش دوره‌هاي دکتري اين دانشگاه همانند سال گذشته يا کمتر باشد.

ميزان ظرفيت رشته محل‌هاي دوره دکتري اين دانشگاه براساس زيرساخت‌ها و پتانسيل علمي و آموزشي تعيين مي‌شود.»


 ميز خبر 

 مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور:

تمديد مهلت ثبت‌نام در دوره‌هاي کارداني به کارشناسي

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با تاکيد بر اينکه بيش از 71 هزار داوطلب در دوره‌هاي کارداني به کارشناسي ثبت‌نام کردند،گفت: داوطلبان تا ساعت 24 روز پنجشنبه 18 خردادماه جاري فرصت دارند در اين دوره‌ها ثبت‌نام کنند.

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين مطلب اظهار کرد: با توجه به برخي اصلاحات و اعلام کد رشته محلهاي جديد علاوه بر کد رشته محل‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنما و همچنين به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم براي داوطلباني که در آزمون دوره‌هاي کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 96 ثبت‌نام نکرده‌اند مهلت ثبت‎نام و انتخاب رشته در اين آزمون در ساعت 24 روز پنجشنبه 18 خرداد ماه جاري پايان مي‎پذيرد.

وي در ادامه تصريح کرد: براساس ضوابط پذيرش در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 96 براي 67 کدرشته امتحاني به شرح مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام صورت مي‌گيرد و پذيرش در 20 کدرشته امتحاني از 67 کدرشته امتحاني از طريق آزمون و پذيرش در 47 کدرشته امتحاني ديگر نيز صرفا براساس سوابق تحصيلي و بدون آزمون انجام مي‌شود.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: کليه داوطلبان متقاضي ضرورت دارد در مهلت باقي مانده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام و اطلاعيه تکميلي درصورت واجد شرايط بودن نسبت به ثبت‌نام در اين دوره‌ها اقدام کنند.

به گفته وي، براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون کارداني و کارشناسي ناپيوسته 96 براي 20 کدرشته امتحاني که پذيرش آنها با آزمون است، روز جمعه 13 مرداد 96 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود و کارت شرکت در آزمون داوطلبان نيز از روز سه‌شنبه 10 مرداد تا ساعت 24 روز پنجشنبه 12 مرداد روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار مي‌گيرد.

دکتر توکلي خاطرنشان کرد: تا ساعت 10 صبح امروز دوشنبه 15 خرداد ماه جاري تعداد 71 هزار و 120 داوطلب در آزمون فوق ثبت‌نام کردند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در پايان گفت: ظرفيت پذيرش آزمون کارداني به کارشناسي 96 به جز ظرفيت دانشگاه آزاد اسلامي 162 هزار و 108 نفر مي‌باشد.

دانشگاه هنر اصفهان اعلام کرد؛

برگزاري امتحانات مصادف با 19 و 23 ماه رمضان با يک ساعت تاخير

دانشگاه هنر اصفهان اعلام کرد: امتحانات روزهاي مصادف با 19 و 23 ماه مبارک رمضان (شب هاي قدر) با يک ساعت تاخير و از ساعت 9 صبح شروع مي‎‌شود.

به گزارش دانشگاه هنر اصفهان، اداره آموزش دانشگاه درخصوص برگزاري زمان امتحانات مصادف با روزهاي 19 و 23 ماه مبارک رمضان اطلاعيه‏اي صادر کرد.

در اين اطلاعيه آمده است: با توجه به همزماني ماه مبارک رمضان با زمان برگزاري امتحانات پايان نيمسال دوم سال تحصيلي طبق مصوبه شوراي آموزشي دانشگاه، امتحانات روزهاي مصادف با 19 و 23 ماه مبارک رمضان (شبهاي قدر) با يک ساعت تاخير و از ساعت 9 صبح شروع مي‎شود.

امکان تحصيل همزمان دانشجويان پزشکي دانشگاه ايران در 2 رشته

دانشگاه علوم پزشکي ايران براي دوره تحصيل همزمان دانشجويان پزشکي در 2 رشته فراخوان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دوره MPH MD يک دوره ادغام شده پزشکي و سلامت عمومي است و دانشجويان پزشکي براساس آيين‎نامه مي‌توانند حين تحصيل در رشته پزشکي مدرک MPH را نيز دريافت کنند.

دورهMPH مهارت‌هاي مبتني بر جمعيت، برنامه‌هاي ارتقاي سلامت، پيشگيري از بيماري‌ها و مديريت نظام ارائه خدمات سلامت را در دانشجويان ايجاد مي‌کند.

دانشگاه علوم پزشکي ايران اين دوره را براي دانشجويان استعداد درخشان رشته پزشکي راه‎اندازي کرده است و دانشجويان مي‎توانند در صورت واجد شرايط بودن در آن شرکت کنند.

اين فراخوان براي ثبت‎نام و تحصيل همزمان در دوره MPH MD در نيمسال اول سال تحصيلي 97- 96 است.

دانشجويان علاقمند رشته پزشکي مقطع فيزيوپاتولوژي در صورتي که معدل کل حداقل 16 کسب کرده باشند، در استعدادهاي درخشان براساس آيين‎نامه تسهيلات آموزشي، پژوهشي و رفاهي ويژه استعدادهاي درخشان عضو باشند و مشکلات آموزشي اعم از مردودي و مشروطي در دروس نداشته باشند مي‎توانند در اين دوره شرکت کنند.

دانشجويان واجد شرايط حداکثر تا تاريخ 15 تير ماه 1396 مي‎توانند درخواست خود را به دبيرخانه استعدادهاي درخشان دانشگاه ارائه دهند.

عضويت رييس پژوهشکده فيزيک پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي در کميته انتخاب جايزه «هرمان وايل»

رييس پژوهشکده فيزيک پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي به عنوان عضو کميته انتخاب جايزه معتبر «هرمان وايل» برگزيده شد.

به گزارش ايسنا، دکتر محمدمهدي شيخ جباري، فيزيک‌پيشه ايراني که خود در سال 2008 برنده چهارمين جايزه «هرمان وايل» بوده است، به مدت چهار سال عضو کميته انتخاب‌کنندگان «جايزه هرمان وايل» خواهد بود.

اعضاي کميته از بين کساني که توسط هيات علمي برگزارکننده «همايش بين‌المللي کاربردهاي نظريه گروه در فيزيک» نامزد مي‌شوند، فرد برنده جايزه وايل را انتخاب مي‌کنند.

«جايزه هرمان وايل» که به افتخار «هرمان کلائوس هوگووايل»، رياضي-فيزيکدان برجسته آلماني نامگذاري شده، هر دو سال يک بار به يکي از پژوهشگران برجسته جوان زير 35 سالي که کارهاي برجسته پژوهشي در زمينه تقارن‌ها و نقش ساختارهاي رياضي در فيزيک انجام داده‌اند، اهدا مي‌شود.


 خبر 

 رئيس مرکز سنجش پزشکي اعلام کرد؛

زمان و جزئيات انتشار دفترچه انتخاب محل آزمون دستياري

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور با تاکيد بر سلامت برگزاري چهل و چهارمين دوره آزمون دستياري پزشکي، جزئيات آماري نمرات داوطلبان و زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته محل را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمدحسين پورکاظمي در پي اعلام نتايج اوليه و کارنامه چهل و چهارمين دوره آزمون دستياري گفت: در اين دوره نسبت به دوره‏هاي قبل ميانگين نمره داوطلبان بالاتر بوده و داوطلبان مي‏توانند پاسخنامه خود را با کليد سوالات مقايسه کنند.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور گفت: آزمون دستياري روز 14 ارديبهشت 96 برگزار شد و نتايج اوليه اين آزمون در روز دوشنبه 8 خرداد 96 به صورت کارنامه اعلام شد.

پورکاظمي گفت: در آزمون امسال که ثبت نام آن از 1 بهمن 95 شروع شد، 14 هزار و 407 نفر ثبت‎نام و در نهايت 12 هزار و 267 نفر در آزمون شرکت کردند.

از اين تعداد 6 هزار و 582 نفر يعني 53.6 درصد زن و 5 هزار و 658 نفر يعني 46.4 درصد مرد بودند.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور با بيان اينکه حدنصاب نمره براي اينکه داوطلبان بتوانند انتخاب رشته کنند 150 بوده است، اظهار داشت: 8 هزار و 41 نفر در آزمون موفق به کسب اين حد نصاب شدند. يعني 65 درصد شرکت‎کنندگان مجاز به انتخاب رشته شدند.

وي با اشاره به اعتراض برخي داوطلبان به سوالات آزمون گفت: بعد از اعلام کليد اوليه و اعتراض داوطلبان، اشکالات مطرح شده در اختيار دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي قرار گرفت و اين اعتراضات از طرف اساتيد طراح سوال و ديگر اساتيد بررسي شد.

پورکاظمي اضافه کرد: پس از اين بررسي تنها يک سوال حذف شد که نمره آن طبق ضوابط در درس مربوطه اعمال گرديد و يک سوال در يک دفترچه از چهار دفترچه تغيير گزينه داده شد، که به همگان اعلام شد.

لذا از نظر دبيرخانه مربوطه در اين زمينه مسئله‎اي وجود نداشته است.

وي خاطرنشان کرد: براي رفع شبهات احتمالي درخصوص نمره کل داوطلبان، پاسخنامه‎ها تمامي شرکت کنندگان در دسترس هر فرد و کليد سوالات روي سايت سنجش قرار گرفته است.

لذا هر داوطلب مي‏تواند پاسخنامه خود را با دقت تصحيح کند و نمره خود را ملاحظه کند. دقت شود که در تصحيح براي هر سوال صحيح، 3 نمره مثبت و براي هر سوال غلط يک نمره منفي درنظر گرفته شود. البته سوال حذف شده نمره‎اش در درس مربوطه بايد اعمال شود و نمره کل نيز در کارنامه آمده است.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور درخصوص عدم اعلام رتبه کل در اين دوره آزمون دستياري اظهار کرد: در دوره‏هاي قبل تا دوره 42 ملاک پذيرش نمره خام بود که نمرات مساوي فراواني وجود داشت امسال نيز اگر نمره کل از 600 را در نظر بگيريم در برخي از نمره‏ها تا 50 نفر نمره مساوي وجود دارد. اين نمره و رتبه آن هيج تأثيري در گزينش ندارد.

وي افزود: براي مثال نفر اول از 600، نمره 498 آورده است، در دو زير گروه رتبه اول است و در ديگر زيرگروهها رتبه اول نيست، و يا 11 نفر نمره 406 (از نمره 600) آورده‎اند که رتبه اين افراد همگي 359 است، بعضي از اين افراد در چند زير گروه رتبه‌هاي بهتر و در بقيه زيرگروهها رتبه بدتر دارند و 33 نفر از نمره کل 600، 186 آورده‏اند که رتبه کل آنها همگي 6397 است که بعضي از اين افراد در چند زير گروه رتبه بهتر از 6397 و درچند زير گروه رتبه بدتر از 6397 دارند.

پورکاظمي گفت: بنابراين رتبه کل هيچ کمک و راهنمايي براي انتخاب رشته افراد نخواهد داشت، اصولا شرکت‏کنندگان در اين آزمون براساس علاقه و رشته موردنظر در مطالعه دروس مختلف وقت گذاشته‏اند و لذا رتبه در زيرگروهها براي انتخاب رشته راهنماي آنها خواهد بود.

وي گفت: درخصوص دشواري اين آزمون نسبت به سالهاي پيش نيز لازم است خاطرنشان کنيم اين شايعات بعضا توسط افرادي براي کسب منافع بيشتر و بهره‎هاي مالي، در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد و مقايسه نتايج اين دوره با دوره قبل نشان مي‏دهد که اين ادعا صحت ندارد.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي کشور اضافه کرد: ميانگين نمره کل شرکت‎کنندگان در دوره چهل و سه 187 و در دوره چهل و چهار 205 بوده و رشد داشته است. همچنين در اين دوره 66 درصد داوطلبان و در دوره قبل 58 درصد آنها مجاز به انتخاب رشته شده‎اند.

وي تاکيد کرد: ملاحظه مي‎شود که امسال 8 درصد بيشتر مجاز به انتخاب رشته شده‎اند و در ضمن ميانگين نمرات شرکت‎کنندگان امسال 18 نمره بالاتر بوده است. حتي بايد توجه داشت در آزمونهاي رقابتي اگر سوالات مشکل تر باشد با تراز نمرات اين مشکل تعديل شده و سوالات براي همگان مشکل است و تعداد قبولي نهايي تغيير نمي‎کند.

پورکاظمي گفت: دفترچه انتخاب رشته محل تا آخر خرداد ماه آماده خواهد شد و داوطلبان مي‌توانند با توجه به علاقه خود رشته‎ها را انتخاب کرده و نتيجه نهايي به موقع اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام وام ويژه دکتري آغاز شد

دانشجويان دوره دکتري تا 15 تير فرصت دارند براي دريافت وام ويژه دکتري ثبت‌نام کنند.به گزارش ايسنا،‌ ثبت‌نام تقاضاي وام ويژه دکتري در سامانه اتوماسيون صندوق رفاه دانشجويان از روز شنبه 13 خرداد آغاز شده و دانشجويان تا 15 تيرماه 96 فرصت دارند با مراجعه به اين اتوماسيون نسبت به ثبت تقاضانامه خود اقدام کنند. همچنين مراجعه به بانک پس از ثبت تقاضا و پرداخت وام نيز بعد از تکميل پرونده دانشجويان به وسيله بانک انجام مي‌گيرد.

وام ويژه دکتري صرفا به دانشجويان روزانه قابل پرداخت است و شعبه پرداخت‌کننده وام بايد از سوي متقاضي تعيين شود. همچنين تکميل فرم شماره يک و دو توسط متقاضي و بارگذاري در سامانه فاز دو صندوق رفاه دانشجويان توسط کارشناس دانشگاه بايد انجام بگيرد. مبلغ ماهيانه وام مذکور هفت ميليون ريال است که هر سه ماه يک بار از سوي بانک تعاون به حساب دانشجويان واريز خواهد شد.

بنابر اعلام صندوق رفاه دانشجويان، به آن دسته از دانشجوياني که پايان‌نامه آنها تقاضامحور و کاربردي باشد، علاوه بر وام مذکور، وام ديگري تحت عنوان ضروري پايان‌نامه متقاضي متعاقبا از سوي صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم پرداخت مي‌شود.

همچنين پرداخت وام ويژه دکتري تا مبلغ 150 ميليون ريال با ارائه مدرک يک ضامن امکان‌پذير خواهد بود. درصورت افزايش مبلغ وام بيش از مبلغ فوق معرفي ضامن دوم نيز الزامي است.

دانشجوياني که در سنوات مجاز در فرصت مطالعاتي هستند، در صورت تاييد معاون دانشجويي مي‌توانند از وام مذکور بهره‌مند شوند. همچنين لازم به ذکر است که تحويل فرم‌ها از طرف دانشجويان به منزله ثبت‌نام اوليه محسوب مي‌شود، بنابراين دانشجويان پس از تائيد وام از سوي دانشگاه به همراه مدارک اعلام شده و شيوه‌نامه به شعبه محل انتخابي مراجعه کنند.

شروع پرداخت مبالغ وام يک سال پس از پايان سنوات مجاز و کارمزد چهار درصد و تعداد اقساط آن به ميزان ماه‌هاي دريافت وام خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي