جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5572

استاندار آذربايجان غربي:
افزايش 5 برابري آب درياچه اروميه

رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان‌غربي:
احداث باغ موزه گياهي معطر در اروميه


همکاري شهرداري با امور آبفاي شهري بابل در اجراي طرح‎هاي آب و فاضلاب


تشکيل جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با موادمخدر ملارد

استاندار زنجان:
لزوم جدي گرفتن برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت دانش‌آموزان


در استان


خبــر


 استاندار آذربايجان غربي:
 افزايش 5 برابري آب درياچه اروميه  

 اروميه- صديقي

حجم آب درياچه اروميه با اقدامات عملي براي احياي آن در چهار سال گذشته پنج برابر شده و به 2 ميليارد و 500 ميليون مترمکعب رسيده است.استاندار آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت: در سال 92 درياچه اروميه به بحراني‌ترين وضعيت در 20 سال گذشته و حجم آب آن به 500 ميليون مترمکعب رسيده بود.

قربانعلي سعادت ادامه داد: با اجراي طرحهاي عملياتي براي احياي نگين فيروزه‌اي ايران حجم آب اکنون به 2 ميليارد و 500 ميليون مترمکعب رسيده است.

اتصال زرينه‌رود به سيمينه‌رود، لايروبي 290 کيلومتر از انهار و 60 کيلومتر از رودخانه‎هاي منتهي به درياچه، انسداد هزار و 600 چاه غيرمجاز، اصلاح آبياري شش هزار و 200 هکتار از زمينهاي کشاورزي، اقدامات مراقبتي براي تثبيت شنهاي روان حاشيه درياچه اروميه از مهمترين اقدامات اجرايي در اين راستا بود.

همچنين احداث تونل 35 کيلومتري انتقال آب از کاني سيب به درياچه اروميه براي انتقال سالانه 640 ميليون مترمکعب آب از ديگر اقدامات اجرايي براي احياي دومين درياچه شور جهان بوده است.

درياچه اروميه بزرگترين درياچه دائمي کشور حدود 20 سال است که دچار بحران زيست محيطي شده است.

کاهش نزولات آسماني و استخراج آب از منابع زيرزميني براي استفاده در شيوه‎هاي سنتي آبياري از عمده دلايل کم‎آبي درياچه اروميه عنوان مي‎شود.


 رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان‌غربي:
 احداث باغ موزه گياهي معطر در اروميه  

 اروميه- آبروشن

رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان‌غربي گفت: به زودي باغ موزه گياهي معطر در اروميه احداث مي‌شود.عبدالعلي غفاري اظهار داشت: هم‌اکنون مرکز کلکسيون گياهان دارويي معطر در زميني به وسعت نيم هکتار و با کاشت بيش از 50 گونه گياه دارويي در اروميه در حال احداث بوده و کارهاي عمراني و آبياري آن تا پايان تير ماه امسال به پايان مي‌رسد.

وي تصريح کرد: از سوي ديگر مراحل کشت گياهان نيز در دو نوبت کشت بهاره و پائيزه صورت مي‌گيرد. رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان‌غربي گفت: با به پايان رسيدن اين باغ موزه گياهي، دانشجويان و محققان امکان بازديد از آن را نيز خواهند داشت.

وي افزود: تحقيقات انجام شده در اين مرکز کاملا کاربردي است و نتايج حاصل از آنها به صورت مستقيم به دست کشاورزان مي‌رسد تا درراستاي ارتقاء کمي و کيفي توليد در بخش کشاورزي به کار گرفته شود.

غفاري با بيان اينکه هم‌اکنون هشت عرصه تحقيقاتي زير نظر مرکز تحقيقات جهاد کشاورزي در استان فعال است گفت: در اين رابطه ايستگاه‌هاي کهريز اروميه، تحقيقاتي ساعتلو، خوي، پايگاه آبخوان پلدشت، ماکيان جارچيلو، مزرعه تحقيقاتي ديم خرم آباد اروميه، ايستگاه صنوبر مياندوآب و ايستگاه تحقيقاتي مياندوآب از جمله اين عرصه‌ها و ايستگاه‌ها است.


 همکاري شهرداري با امور آبفاي شهري بابل در اجراي طرح‎هاي آب و فاضلاب 

 ساري-سامع

مدير امور آبفاي شهري بابل از همکاري و تعامل دوجانبه اين امور با شهرداري درراستاي اجراي طرحهاي آب و فاضلاب در اين شهر خبر داد.

مهندس رضاعلي آملي با بيان اينکه طي نشستي با شهرداري بابل، مقرر شد به منظور اجراي طرحهاي آبرساني و فاضلاب شهرداري مجوزها و هماهنگيهاي لازم را انجام دهد، گفت: هم‎اکنون طرحهاي اجراي شبکه جمع‎آوري فاضلاب و اصلاح و توسعه شبکه آب در اين شهر در حال اجراست.وي با اشاره به اصلاح و توسعه 6532 متر شبکه آبرساني طي سال گذشته در اين شهر تصريح کرد: با اين اقدام2988 متر شبکه فرسوده نيز تعويض شد.مهندس آملي خاطرنشان کرد: 5338 متر شبکه فاضلاب نيز در سال گذشته به اجرا درآمد. مدير امور آبفاي شهري بابل از وجود 56640 مشترک در بخش آب و 10857 مشترک در بخش فاضلاب در اين امور خبر داد و افزود: 20 درصد جمعيت اين شهر از طرحهاي فاضلاب برخوردارند. گفتني است آب شرب مشترکين امورآب و فاضلاب شهري بابل از طريق29 حلقه چاه و تصفيه‎خانه اضطراري با 912 ليتر در ثانيه تامين مي‌شود.


 تشکيل جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با موادمخدر ملارد  

 ملارد - برزگر

به گزارش خبرنگار ما و روابط عمومي فرمانداري شهرستان ملارد، دومين جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ملارد به رياست مجتبي شاهقليان معاون سياسي انتظامي فرمانداري و با حضور اعضاي اين شورا در محل فرمانداري برگزار و تصميمات لازم درخصوص برنامه‎هاي آتي اين شورا اتخاذ گرديد.

مجتبي شاهقليان معاون سياسي انتظامي فرمانداري ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات حاضرين در ماه مبارک رمضان، به تبيين دستور جلسه پرداخته و مواردي را در خصوص هماهنگي ادارات و دستگاههاي عضو در برگزاري برنامه هاي ويژه هفته مبارزه با مواد مخدر بيان کرد. شاهقليان با تاکيد بر صيانت و ساماندهي معتادين بهبود يافته از اعتياد، رفع مشکلات مرکز درماني اخوان را خواستار شد. موضوع عقد قرارداد شهرداريها با کمپهاي ماده 15، مشکلات ساماندهي معتادين متجاهر زن در سطح شهرستان و لزوم برگزاري کارگاههاي آموزشي پيشگيري از اعتياد براي گروههاي هدف توسط ادارات ذيربط از مواردي بود که معاون فرماندار بر آن تاکيد داشت.

در ادامه محمدپور جانشين دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران نيز ضمن تاکيد بر لزوم تاسيس خانه مهرباني و نيز عقد قرارداد شهرداريها با کمپهاي ماده 15، مواردي را درخصوص پيگيري کاهش آسيبهاي اجتماعي از جمله اعتياد در سطح شهرستان، لزوم شناسايي نقاط آلوده در سطح شهرستان، کنترل و کاهش عرضه، صيانت و اشتغال بهبوديافتگان از اعتياد، لزوم هماهنگي بيشتر ادارات ذيربط با مجمع خيرين شهرستان در حوزه اعتياد بيان نمود.


 استاندار زنجان:
 لزوم جدي گرفتن برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت دانش‌آموزان  

 زنجان- سميه مصطفوي

استاندار زنجان گفت: دانش‌آموزان سرمايه اين کشور و آينده‌ساز هستند و نبايد از برنامه‌ريزي دقيق و جامع براي اوقات فراغت نسل جوان غافل شد.

اسداله درويش اميري در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان، با بيان اينکه بايد برنامه‌هاي غني و اوقات فراغت براي جوانان پيش‌بيني شود، اظهار کرد: دانش‌آموزان سرمايه اين کشور و آينده‌ساز هستند و نبايد از برنامه‌ريزي دقيق و جامع براي اوقات فراغت نسل جوان غافل شد.

استاندار زنجان به 180 هزار دانش‎آموز در استان زنجان اشاره کرد و گفت:اين آمار دانش‎آموز سرمايه و ظرفيتي براي آينده استان است که برنامه‎ريزي دقيق آموزش و پرورش موجب مي‎شود تا اوقات فراغت دانش‎آموزان غني‎سازي شود.

درويش اميري با بيان اينکه در حدود سه ماه تا مهر و آغاز فصل مدارس زمان باقي است، يادآور شد: بازسازي، نوسازي، نقاشي و هر آنچه نياز مدارس است بايد طي اين زمان انجام شود.وي با اشاره به اينکهبه تازگي180 روستاي استان زنجان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند، تصريح کرد: در همين راستا بايد نسبت به گازدار کردن مدارس در اين مناطق اقدام شود.


 در استان 

 به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استانداري و رييس کارگروه گردشگري استان گلستان؛

جلسه کارگروه گردشگري استان برگزار شد

گرگان-قهرمان

اولين جلسه کارگروه گردشگري استان گلستان با حضور مروتي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري و رييس کارگروه گردشگري استان برگزار شد.

اولين جلسه کارگروه گردشگري به رياست مروتي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري و رييس کارگروه گردشگري استان و با حضور پيش قدم رييس سازمان برنامه بودجه استان،مهندس کريمي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان، فرمانداران شهرستانهاي استان و جمعي ديگر از مديران کل و کارشناسان مرتبط در محل سالن اجتماعات سازمان همياري شهرداريهاي استان برگزار شد.

ابراهيم کريمي در ابتدا به دستور کار جلسه و پروژه‌هاي گردشگري اشاره کرد و گفت: بررسي وضعيت حريم راهداري و حل مشکل پروژه‌هاي واقع در محورهاي گردشگري استان گلستان شامل پروژه‎هاي بوم‌گردي حميد غلامي در افراتخته علي‌آباد کتول و محسن خسروي در روستاي ماهيان، بررسي وضعيت پروژه اقامتگاه بوم گردي ابوالقاسم دوستي ديلمي در روستاي ريگ‌چشمه و حسينعلي صفرپور در محور توسکستان درخصوص پرداخت عوارض امور اراضي (معافيت پروژه‌هاي گردشگري از پرداخت هرگونه عوارض)، و... از موارد دستور کار جلسه کارگروه گردشگري بود.

مروتي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گلستان و رييس کارگروه گردشگري استان گلستان در اين جلسه با اشاره به اهميت بوم‎گردي در روستاها و در آمد حاصل از آن براي روستاييان گفت: بوم‎گردي بايد با بافت روستاها سازگار باشد و درآمد حاصل از محل جذب توريسم و گردشگري آن در جهت ايجاد شغل و درامد پايدار در روستاها هزينه گردد.

او در ادامه تاکيد کرد: براي ايجاد بوم‎گردي در مناطق استان بايد از روستاهايي استفاده شود که ظرفيتها و جاذبه‎هاي شاخصي در زمينه‎هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي را دارا باشند.

مروتي اضافه کرد: اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان به عنوان دستگاه متولي صنعت گردشگري بايد طرح جامع امکان‎سنجي و ايجاد بوم کلبه‎هاي گردشگري را در سطح استان گلستان تدوين و جهت تصويب به کارگروه گردشگري استان گلستان ارايه نمايد.

او يادآور شد: هر طرح گردشگري که توسط کارگروه گردشگري استان و شوراي برنامه‎ريزي استان مورد تاييد و تصويب قرار بگيرد معاف از پرداخت عوارض امور اراضي استان قرار مي‎گيرد.

پيش‎قدم رييس سازمان مديريت و برنامه‎ريزي استان گلستان در ادامه اين جلسه افزود: توسعه صنعت گردشگري استان گلستان نياز به همدلي و هماهنگي ساير دستگاههاي اجرايي استان را دارد و اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان به تنهايي نمي تواند تحول ايجاد نمايد.

او گفت: توجه به صنعت گردشگري استان مي‎تواند نقش خوبي در اقتصاد و ايجاد شغل پايدار ايفا نمايد.

مسئول امور توانبخشي اداره بهزيستي شهرستان دماوند:

شناسايي 20 کودک مبتلا به اختلال اوتيسم در سطح شهرستان دماوند

دماوند-صادقعلي

مسئول امور توانبخشي اداره بهزيستي شهرستان دماوند از شناسايي 20 نفر کودک مبتلا به اختلال اوتيسم در اين شهرستان خبر داد و گفت: برنامه‌هاي آگاه‌سازي اوتيسم در شهرستان دماوند اجرايي مي‌شود‌.

طاهره بهاري در گفتگو با خبرنگار آفرينش، با بيان اينکه اوتيسم اختلالي است که با آگاه‌سازي والدين مي‌توان در جهت بهبود و کنترل آن اقداماتي را انجام داد، اظهار کرد: درخصوص اختلال اوتيسم، ضروري است که با برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي براي والدين، در جهت کنترل آن اقدام کرد.

وي افزود: اوتيسم يک اختلال رشدي مغزي است که به وسيله آسيب در مداخلات اجتماعي و ارتباط و همچنين رفتارهاي تکراري و ويژه تقسيم‌بندي مي‌شود و اين علائم همگي قبل از سه سالگي کودک ايجاد مي‌شود.

مسئول امور توانبخشي اداره بهزيستي شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: اين اختلال، علت دقيق و مشخصي ندارد؛ اما اگر به موقع تشخيص داده شود، از شدت علائم آن کاسته مي‌شود و فرد مبتلا مي‌تواند به فعاليت‌هاي اجتماعي بازگردد.

بهاري تأکيد کرد: در شهرستان دماوند، 20 نفر کودک مبتلا به اختلال اوتيسم شناسايي و تشکيل پرونده شده‌اند تا به اين ترتيب، از خدماتي همچون دريافت مستمري، بيمه، مشاوره‌هاي فردي و مشاوره‌هاي خانواده و هزينه‌هاي درماني بهره‌مند شوند.

وي اذعان کرد: خوشبختانه براي خانواده‌هاي داراي فرزندان اختلال طيف اوتيسم، کارگاه‌هاي آموزشي متعددي مانند مهارت‌هاي زندگي و مهارت‌هاي ارتباطي در جهت چگونگي رفتار با کودکان داراي اختلال در حال برگزاري است که اين افراد مي‌توانند شرکت نموده و از آن استفاده نمايند.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان خبر داد؛

احداث نيروگاه 10 مگاواتي خورشيدي فتوولتاييک در منطقه ملاثاني‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: يک نيروگاه 10 مگاواتي خورشيدي فتوولتاييک در منطقه ملاثاني شهر باوي در حال ساخت است که در آينده نزديک به بهره‌برداري مي‌‎رسد.

محمود دشت‎بزرگ در بازديد از اين پروژه که توسط بخش خصوصي و ازطريق سرمايه‎گذاري مستقيم خارجي اجرا مي‎شود، گفت: احداث اين نيروگاه موجب اشتغالزايي مستقيم و غير مستقيم 40 نفر از جوانان منطقه مي‎گردد.

دشت‎بزرگ تصريح کرد: اين سرمايه‎گذار داراي پروانه احداث از سازمان انرژيهاي تجديدپذير و بهره‏وري برق ايران و مجوز سرمايه‏گذاري خارجي از وزارت امور اقتصادي و دارايي است و قرار است به مدت 20 سال برق اين نيروگاه به صورت تضميني توسط وزارت نيروخريداري شود.

وي اظهار داشت: آغاز کار اجرايي اين پروژه از آذرماه 94 بوده که با توجه به ورود تجهيزات پيش‎بيني مي‎شود تا پايان مهر ماه امسال به بهره‌‎برداري برسد.


 خبــر 

 در جلسه شوراي سازمان آرامستان‎هاي شهرداري اصفهان؛

تأكيد شهردار اصفهان بر جابجايي 10 غسالخانه موجود در سطح شهر

اصفهان - راعي

شهردار اصفهان در جلسه شوراي سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان گفت: با توجه به وضعيت نامناسب 10 غسالخانه سطح شهر، لازم است جايگزين مناسبي براي آنها در نظر گرفته شده و از فعاليت غسالخانه‌هاي موجود جلوگيري شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، جلسه شوراي سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان با حضور مهدي جمالي‎نژاد شهردار اصفهان، نماينده شوراي اسلامي شهر، نماينده استانداري و هيات مديره، مديريت امور هماهنگي مناطق و سازمانهاي شهرداري و مديرعامل سازمان آرامستانهاي شهرداري برگزار شد.

شهردار اصفهان در اين نشست گفت: با توجه به وضعيت نامناسب 10 غسالخانه در سطح شهر از لحاظ بهداشتي و ايجاد مشکلات عديده براي شهروندان، لازم است جايگزين مناسبي براي آنها در نظر گرفته شده و از فعاليت غسالخانه‌هاي موجود جلوگيري شود. ساماندهي و نوسازي ناوگان حمل متوفي، بررسي و ساماندهي مديريت آرامستانهاي محلي و مديريت و كنترل دفن اموات از موضوعات كليدي مورد بحث در اين جلسه بود.

تقدير از مردان ايمني شرکت توزيع برق استان گلستان

گرگان-قهرمان

از مردان ايمني و برترينهاي بهره‌برداري شرکت توزيع نيروي برق استان گلستان تقدير شد.

در مراسمي که با حضور مهندس نصيري مديرعامل، مهندس بهنود مدير دفتر ايمني و معاونين، مشاورين، مديران ستادي و مديريت توزيع برق شهرستانها برگزار شد از مردان ايمني و برترينهاي بهره‎برداري شرکت توزيع نيروي برق استان گلستان تقدير شد.

در اين مراسم مهندس علي‌اکبر نصيري اقدامات شرکت براي کاهش خاموشي را برشمرد و از رشد 23 درصدي شاخصهاي کلان صنعت توزيع برق طي 4 سال اخير در استان گلستان خبر داد.

وي همچين اظهار داشت: بازيابي تيرها و پستهاي فرسوده استان گلستان 230 ميليارد ريال هزينه در بر دارد.

معاون پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور:

آمارهاي ارائه شده معتادين کارتن‌خواب کشور دقيق نيست

پرديس- صادقعلي

معاون پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور گفت: آمارهاي ارائه شده 6 الي 15 هزار نفري معتادين کارتن‎خواب کشور دقيق نيست.

محسن روشن پژوه، در حاشيه افتتاح مرکز بهبود و بازخواني بانوان با اختلال مصرف مواد مخدر « مهر مادر» در منطقه سياه سنگ شهرستان پرديس در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: در سازمان بهزيستي بالغ بر 2700 واحد ارائه خدمات درمان و کاهش آسيب در مورد اعتياد وجود دارد.

وي افزود: بيش از 1100 مرکز از اين تعداد، مراکز پذيرش سرپايي هستند و حدود 1200 مرکز، از مراکز اقامتي هستند و بيماران را بستري و درمان مي‌کنند، واحدهاي درمان دراز مدت « پي. سي»، واحدهاي کاهش آسيب براي معتادين، مراکز سيار، سرپناههاي شبانه و تيمهاي امدادرسان سيار نيز از ديگر واحدهاي خدمات‎رسان به معتادين در کشور هستند.

معاون پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور اضافه کرد: در سال گذشته 600 هزار نفر از اين 2700 مرکز خدمات دريافت کرده‎اند و از اين تعداد 100 مرکز زنانه هستند، البته مراکز سرپايي ما تفکيک جنسيتي ندارد، يعني مردان و زنان هم زمان با هم مراجعه مي‎کنند. وي ادامه داد: حدود 10 درصد از خدمات اعتياد سازمان بهزيستي کل کشور زنانه تعريف شده است. روشن‎پژوه با بيان اين که الگوهاي اختصاصي درمان کودکان و نوجوانان 6 الي 18 سال نيز در سازمان بهزيستي کشور تعريف شده است، گفت: مراکزي داريم که براي افرادي بهبودي پيدا کرده اند، سرپناه در نظر مي‎گيرند، به جرات مي‎توان گفت که سازمان بهزيستي داراي تمامي چرخه‎هاي پيشگيري، درمان و کاهش آسيب اعتياد در کشور است.

وي با بيان اين که بهزيستي در پيشگيري از اعتياد نيز اقدامات مفيدي انجام داده است، گفت: از دهه 70 کار پيشگيري را شروع کرديم و اکنون بيش از 5 هزار تيم اجتماع محور در محلات در مورد پيشگيري از اعتياد فعاليت دارند که در سال گذشته اقدامات پيشگيري فراواني در مهدهاي کودک، محل کار و اقدامات ويژه کودکان انجام داديم.

معاون پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور با اشاره به آمار يک ميليون و 325 هزار نفري معتادين طبق آمار سال 90 ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، گفت: از اين تعداد نزديک به 9 درصد بانوان هستند، در سال 94 و 95، سازمان بهزيستي کشور با همکاري ستاد مبارزه با موادمخدر پيمايش نحوه مصرف موادمخدر در خانواده‎ها را انجام داده است.

وي افزود: آمار جديد تعداد معتادين به تفکيک سن، جنسيت و نوع اعتياد را آماده انتشار داريم که به زودي توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام خواهد شد.

معاون پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور با اشاره به تعداد متفاوت برخي آمارهاي منتشر شده در رابطه با معتادين کارتن‌خواب گفت: آمارهاي متعددي از 6 هزار الي 15 هزار معتاد کارتن‌خواب ارائه شده است که چون روش دقيق نبوده و برگرفته از برآوردهاي مراجعي است که به نوعي با اين گروه ارتباط داشتند، نمي‌توان اينها را به عنوان عدد دقيق به حساب آورد.

رفع قطعي مکرر برق در روستاهاي بخش مرکزي و خليفان مهاباد

اروميه- صديقي

قطعيهاي مکرر برق در روستاهاي بخش مرکزي و خليفان مهاباد رفع مي‌شود.

مدير توزيع برق مهاباد گفت : اين پروژه با اعتباري بالغ بر 5 ميليارد و 400 ميليون ريال و به طول 9 کيلومتر از نيمه دوم سال 95 آغاز شده و 80 درصد پيشرفت داشته است.رشيد فيض‌اله‌بيگي اعلام کرد: با توجه به ناپايداري شبکه و همچنين ضعف ولتاژ در روستاهاي انتهايي خط از جمله روستاهاي قزلجه، امين‎آباد و گرده‎بردان، شبکه منطقه مذکور مورد بازنگري قرار گرفت تا ضمن برقدار کردن چاهها و پمپاژهاي کشاورزي، مشکل افت ولتاژ برق نيز مرتفع گردد.وي خاطرنشان کرد: با کاهش 30 کيلومتري مسير برقرساني به روستاهاي بخش خليفان، کاهش مدت زمان خاموشيهاي ناخواسته براي حداقل 25 روستاي اين بخش را شاهد خواهيم بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي