جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5585


احداث آزادراه شهريار - تهران؛ گامي مهم در کاهش ترافيک راه‌‎هاي مواصلاتي

بخشدار مرکزي شهرستان دماوند خبر داد؛
افتتاح ساختمان دهياري در روستاي سرخده بخش مرکزي دماوند


واگذاري 63 هزار واحد مسکن مهر به متقاضيان در خوزستان


1325 نفر از طريق فرودگاه کرمانشاه عازم سرزمين وحي مي‎شوند

مجري طرح‎هاي خطوط شرکت برق منطقه‎اي خوزستان:
پايان عمليات مسيريابي خط 132 کيلوولت چغازنبيل-دانيال


خبــر


در استان


 احداث آزادراه شهريار - تهران؛ گامي مهم در کاهش ترافيک راه‌‎هاي مواصلاتي  

 شهريار - برزگر

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومي شهرداري شهريار، مهندس رهنما شهردار شهريار گفت: احداث آزادراه شهريار تهران گامي مهم در کاهش ترافيک راههاي مواصلاتي مي‎باشد.در حال حاضر شهرستان شهريار به عنوان يکي از سرريزهاي جمعيتي شهر تهران محسوب مي‎گردد و با توجه به رشد بالاي جمعيت در اين شهرستان، اين مساله مشکلات عديده‎اي در حمل و نقل شهرستان ايجاد نموده است.

برهمين اساس و با توجه به درخواستهاي متعدد شهروندان محترم مبني برکاهش ترافيک درراههاي مواصلاتي، شهرداري شهريار در سفر دکتر آخوندي وزير راه و شهرسازي به شهرستان شهريار، پيشنهاد احداث آزادراه شهريار - تهران را ارائه نمود که با توجه به تاييد و دستور ايشان، ساير اقدامات از سوي شهرداري شهريار پيگيري و منتج به تنظيم پيش‎نويس تفاهمنامه آزادراه شهريار - تهران فيمابين دکتر ميرشفيع معاون ساخت و توسعه آزادراههاي کشور و مهندس مسعود رهنما شهردار شهريار گرديد.


 بخشدار مرکزي شهرستان دماوند خبر داد؛
 افتتاح ساختمان دهياري در روستاي سرخده بخش مرکزي دماوند 

 دماوند- صادقعلي

بخشدار مرکزي شهرستان دماوند از افتتاح ساختمان دهياري در روستاي سرخده بخش مرکزي دماوند خبر داد و گفت: تمهيدات لازم جهت مقابله با حمله گرازها به برخي از مزارع کشاورزي در روستاهاي شهرستان دماوند انديشيده شده است.

مهدي حيدري در گفتگو با خبرنگار آفرينش با اعلام اين خبر اظهار کرد: سرخده از روستاهاي بخش مرکزي دماوند است که براساس پيگيري‌هاي صورت گرفته در ماه‌هاي اخير و همکاري وزارت کشور و استانداري تهران، افتتاح دهياري در اين روستا انجام شد.

وي افزود: با توجه به استمرار دولت تدبير و اميد، اشتغال‌زايي و توسعه روستايي از طريق افزايش تعداد دهياري‌ها در بخش مرکزي دماوند در رأس کار قرارگرفته است.

بخشدار مرکزي شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در اين راستا، در آغاز سال جاري تنها 15 دهياري در سطح شهرستان دماوند مشغول فعاليت بودند، اين در حالي است که در حال حاضر، اين تعداد به 25 دهياري افزايش‌يافته و به ياري خداوند، شاهد افتتاح پنج دهياري ديگر نيز تا پايان سال جاري مي‌باشيم.

حيدري تأکيد کرد: بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسکن، تعداد 477 نفر در روستاي سرخده ساکن هستند و خوشبختانه اين روستا ازجمله روستاهايي است که نه‌تنها خالي از سکنه نشده است، بلکه مهاجرت معکوس نيز به اين روستا صورت پذيرفته است.

وي درخصوص افزايش سه برابري پرداخت تسهيلات بهسازي در خصوص خانه‌هاي روستايي تصريح کرد: يکي از تعاملات بنياد مسکن که با پيگيري‌هاي وزارت کشور و مجموعه بخشداري‌ها صورت گرفته است، افزايش ميزان پرداخت تسهيلات به روستاييان مي‌باشد؛ به‌اين‌ترتيب 170 ميليون ريال به جهت احداث خانه‌هاي روستايي به روستاييان پرداخت مي‌شود.

بخشدار مرکزي شهرستان دماوند از پرداخت تسهيلات تعميرات با سود چهار درصد در روستاها خبر داد و افزود: علاوه بر پرداخت تسهيلات تعميرات به روستاييان، افرادي که اقدام به ساخت خانه روستايي در چهارچوب فني روستايي نمايند، مي‌توانند از مزاياي 20 ميليون ريال تسهيلات بلاعوض نيز بهره‌مند شوند.

حيدري در پايان در خصوص تمهيدات مبارزه با گرازهايي که به مزارع سيب‌زميني آسيب مي‌زنند خاطرنشان کرد: اين موضوع، از جمله مواردي است که ساليان گذشته نيز با آن روبرو بوده‌ايم؛ اما خوشبختانه در سال جاري با اتخاذ تدابير مناسب و تعامل با اداره محيط‌زيست، با احداث ديوارهاي حفاظتي در مزارع سيب‌زميني، علاوه بر حفظ چهارچوب زيست‌محيطي، شاهد کاهش ميزان خسارات در اين خصوص مي‌باشيم.


 واگذاري 63 هزار واحد مسکن مهر به متقاضيان در خوزستان 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

مديرکل راه و شهرسازي خوزستان از واگذاري 63 هزار واحد مسکن مهر به متقاضيان در خوزستان خبر داد.منوچهر رحماني در نشست شوراي مسکن استان خوزستان گفت: تمام توان خود را براي اتمام پروژه‎هاي مسکن مهر استان که داراي متقاضي هستند به کار گرفته‌ايم.

وي افزود: جلسات متعددي را با حضور فرمانداران، شهرداران و مديران تعاونيهاي مسکن مهر شهرهاي استان درراستاي حل مشکلات به صورت جداگانه برگزار کرده‏ايم. مديرکل راه و شهرسازي خوزستان ادامه داد: با همگرايي و هم‏افزايي دستگاههاي خدمات‏رسان خدمات عمومي پروژه‏هاي مسکن مهر استان به سرانجام رسيده است.

رحماني تصريح کرد: تاکنون تعداد 63 هزار و 138 واحد از مجموع 106 هزار واحد تعهد شده مسکن مهر استان به متقاضيان واگذار شده است.


 1325 نفر از طريق فرودگاه کرمانشاه عازم سرزمين وحي مي‎شوند 

 کرمانشاه- نوروزي

مديرکل فرودگاه بين‏‎المللي شهيد اشرفي اصفهاني کرمانشاه اعلام کرد: امسال يک هزار و 325 زائر از طريق فرودگاه کرمانشاه براي انجام مناسک حج تمتع به سرزمين وحي مشرف خواهند شد.

مجتبي بياتي افزود: عمليات اعزام زائرين بيت‌ا...‎الحرام استانهاي کرمانشاه و ايلام امسال از 28 مرداد ماه از طريق فرودگاه کرمانشاه صورت مي‎پذيرد و براساس برنامه‎ريزي انجام شده يک هزار و 325 زائر از طريق فرودگاه کرمانشاه به ديدار معبود خواهند شتافت که آمارها از رشد 60 درصدي اعزام زائران از طريق اين فرودگاه خبر مي‎دهد.وي اظهار کرد: فرودگاه کرمانشاه نقش بسزايي در جابجايي مسافران استانهاي غربي کشور را دارد و نيز به عنوان تنها فرودگاهي در غرب کشور مطرح است که توانايي پذيرش هواپيماهاي پهن پيکر را داراست.مديرکل فرودگاه بين‌الملل کرمانشاه در بخش ديگري از صحبتهاي خود به افزايش تعداد پروازهاي کرمانشاه به تهران اشاره کرد و گفت: سه پرواز در مسير تهران - کرمانشاه و بالعکس به پروازهاي هفتگي فرودگاه کرمانشاه افزوده شد.بياتي اظهار داشت :اين پروازها روزهاي سه‎شنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته و توسط هواپيمايي ATR، از گروه ناوگان تازه خريداري شده شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي انجام خواهد شد.

هم‌اکنون از فرودگاه کرمانشاه 126 پرواز هفتگي به مسيرهاي داخلي، تهران، مشهد مقدس، عسلويه، کيش، قشم، بندرعباس و شيراز انجام مي‌پذيرد.


 مجري طرح‎هاي خطوط شرکت برق منطقه‎اي خوزستان:
  پايان عمليات مسيريابي خط 132 کيلوولت چغازنبيل-دانيال  

اهواز – خبرنگار آفرينش

مجري طرحهاي خطوط شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: عمليات مسيريابي ورود و خروج خط 132 کيلوولت چغازنبيل-دانيال در پست زيگورات به طول تقريبي 8 کيلومتربا موفقيت به پايان رسيد.

غلامرضا مشفق افزود: خط 132 کيلوولت چغازنبيل-دانيال در پست زيگورات به طول تقريبي 8 کيلومتر به دليل کوتاه بودن مسير با انتخاب چهار گزينه به صورت زميني مسيريابي گرديد که با بررسي گزينه‎ها بهترين مسير از نظر فني و عوارض طبيعي زمين و رعايت حريمها انتخاب و نقشه توپوگرافي محل با مقياسهاي مختلف تهيه شد.وي ادامه داد: با تعيين مختصات جغرافيايي روي نقاط اصلي توسط دستگاه GPS و تهيه پلان پروفيل مسيرخط و تطبيق با نقشه‏هاي جغرافيايي منطقه، مسير نهايي خط جهت درج در روزنامه‎هاي سراسري و محلي استان و همچنين اخذ استعلامات از ارگانهاي مربوطه آماده گرديد.

مشفق اظهار داشت: با پيگيريهاي انجام شده پاسخ بيش از 80 درصد استعلامات اخذ و بقيه در دست اقدام است که قرارداد عمليات نقشه‏برداري و خدمات مهندسي خط ياد شده توسط يکي از شرکت هاي مهندسي مشاور معتبر داخلي اجرا گرديده و به زودي قرارداد نظارت کارگاهي پروژه مربوطه نيز به همان شرکت واگذار خواهد شد.


 خبــر 

 رشته و خشكار با بيش از 300 سال قدمت؛

هنوز هم در دنيا خودنمايي مي کند

رشته و خشكار يک محصول بومي است که با قدمتي بيش از 3 قرن هنوز هم درخشش خود را حفظ نموده و چشمان مردم روزه‌‌دار را خيره مي‌كند. اين شيريني كه بهترين سوغاتي مردم گيلان محسوب مي‌شود در منطقه گسكرات از بخش طاهرگوراب شهرستان صومعه‌سرا طبخ مي‌شود و پزندگان اين منطقه مهارت كافي در توليد مرغوب‌ترين رشته و خشكار را دارند.

خبرنگار ما به سراغ يكي از پزندگان معروف طاهرگورابي به نام سيد آرمان گلزار كه در قنادي نگين ،يكي از شيريني‌پزان خوش‌نام در منطقه است رفته تا مصاحبه‌اي با ايشان انجام دهد. ابتدا خواستيم خودش را معرفي كند. او گفت من سيد آرمان گلزار هستم از بخش طاهرگوراب. دانشجوي رشته حقوق که جزا مي‌خوانم و با اين شغل هزينه تحصيل دانشگاه را تأمين مي‌كنم. از ايشان در خصوص استقبال مردم پرسيدم او گفت: ما به صورت حرفه‌اي كار مي‌‌كنيم دقت لازم در توليد آن بكار مي‌بريم تا به لحاظ كيفيت مورد استقبال مردم قرار گيرد و بيشترين توليد هم در ماه مبارك رمضان است. سيد آرمان مي‌افزايد: اين شيريني بقدري مورد استقبال قرار گرفته كه تا شهر لندن هم رفته است و در حال حاضر يكي از همشهريان طاهرگورابي ما در لندن با همين شغل امرار و معاش مي‌كند.

از ايشان سوال كردم كه رشته و خشكار چيست و از چه موادي تهيه مي‌شود؟ او گفت: آرد برنج، آب، شير و مغز گردو . برنج بايد خيس شود وقتي نرم شد آسياب شود تا به ارده برنج تبديل گردد و از آن رشته توليد مي‌شود البته ما از برنج محلي و گران قيمت نظير علي كاظمي و هاشمي استفاده مي‌كنيم.

سيد آرمان مي‌افزايد: برنج را با آب و شير مخلوط مي‌كنيم وقتي تبديل به مايعي صاف و يكدست شد در ‌وسيله‌اي مخصوص بنام شانه رشته‌ريزي مي‌‌ريزيم و در يك سيني مسي مي‌پزيم. البته سيني رشته‌پزي بايد از مس باشد هر چه خالص‌تر باشد به كيفيت پخت آن اضافه مي‌شود.

سيد آرمان طاهرگورابي مي‌گويد: محتويات خشكار عبارتند از: گردو – كمي شكر به همراه ادويه مخصوص شامل دارچين، جوز هندي، ميخك تشكيل مي‌شود و بعد از اينكه در داخل رشته جاي‌سازي شد آن را تا كرده و به شكل خشكار در مي‌آوريم سپس مشتري هم زمان استفاده آن را بايد كمي سرخ كند بعداً ميل نمايند. خوشبختانه طعم بي‌نظيري دارد كه در همه شهرهاي ايران و حتي در لندن عرضه مي‌شود.

سيد آرمان طاهرگورابي همچنان مي‌گويد : كيفيت رشته و خشكار بستگي به هنر و تخصص پزنده دارد كه چگونه و با چه سليقه‌اي پخت كند.

در پايان پاي صحبت حاجي آقا هادي‌نژاد صاحب قنادي نگين كه يكي از بازاريان خوشنام و برجسته گيلان است نشستيم.هادي‌نژاد مي‌گويد اين بچه‌‌ها با سوادند دانشجوي رشته حقوق هستند بايد حمايت شوند از همه مهمتر بسيار مودب و نجيب مي‌باشند و برخورد بسيار مودبانه اي با خانواده‌ها دارند كه اين فاكتورها برايم بسيار با اهميت است.

جا دارد تا همه بازاريان نظير حاج‌آقا هادي‌نژاد مديريت قنادي نگين رشت نسبت به جوانان تحصيل كرده نظر مثبت داشته باشند و با نگاه حمايتي به عزيزان تحصيل كرده بيكار گيلان رفتار كنند و از طرفي جوانان ما نيز از سيد آرمان گلزار دانشجوي حقوق الگو بگيرند كه در هواي گرم تابستان از كار غافل نيستند و جلوي تنور مسي كار مي‌كنند تا ادامه تحصيل بدهند و در آينده با غرور به زندگي ابرومندانه خود ادامه دهند ما هم براي اين دانشجويان عزيز آرزوي موفقيت داريم.

گزارش : سيد اكبر خوشحال

سرمايه‌گذاري 1600 ميليارد ريالي در سيستان و بلوچستان

بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) براي محروميت‌زدايي، اشتغال‌زايي، توانمندسازي اقتصادي و اجتماعي و اجراي منويات رهبر معظم انقلاب در زمينه‌ اقتصاد مقاومتي، تاکنون نزديک به 1600 ميليارد ريال در بخش‌هاي مختلف اقتصادي، زيربنايي، آموزشي، فرهنگي و مذهبي، سلامت و خدمات حمايتي و عام‌المنفعه در استان سيستان و بلوچستان سرمايه‌گذاري کرده است. بر اين اساس، 14 شهرستان، 38 بخش، 220 روستا و 107 هزار نفر تحت پوشش خدمات و اقدامات بنياد برکت قرار گرفته‌اند.به گزارش روابط عمومي بنياد برکت، از اين ميزان سرمايه‌گذاري بخش قابل‌توجهي به حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي و توليد و اشتغال اختصاص يافته است. بنياد برکت با مشارکت در 3 طرح اقتصادي استان با حجم سرمايه‌گذاري کل 176 ميليارد ريال، زمينه‌ اشتغال نزديک به 500 نفر را فراهم کرده است.

شهردار بومهن:

طرح تفصيلي بومهن نهايي مي‌شود

بومهن-صادقعلي

شهردار بومهن با اشاره به اينکه طرح تفصيلي بومهن طي دو ماه آينده نهايي مي‌شود، وضعيت پروژه‌هاي شاخص عمراني اين شهر را تشريح کرد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، فيروز جعفري در جلسه‌اي با حضور اصحاب رسانه که با حضور رئيس شوراي شهر همراه بود، ضمن تقدير از فعاليت‌هاي خبرنگاران در حوزه مقابله با ساخت‌وسازهاي غيرمجاز، اظهار کرد: طي سال‌هاي اخير و با مستقل شدن شهرستان پرديس مقابله با ساخت‌وسازهاي غيرمجاز به يکي از دغدغه‌هاي مسئولان شهري تبديل‌شده است.وي با اشاره به اينکه نقش کميسيون ماده 100 شهرداري در مقابله با سخت و سازهاي غيرمجاز، گفت: طي سال‌هاي اخير و با دستور مقامات قضايي همچنين حمايت نيروي انتظامي و دستگاه‌هاي مرتبط با ساخت‌وسازهاي غيرمجاز برخورد قانوني انجام‌شده است.جعفري با بيان اينکه طي سال‌هاي اخير مقابله پليس ساختمان براي ساخت‌وسازهاي غيرمجاز ملموس بوده است، گفت: عده‌اي از سازندگان با شکايت در ديوان عدالت اداري و دريافت رأي توقف توانسته‌اند به هدف خود برسند و در کميسيون ماده 100 جريمه پرداخت کنند.شهردار بومهن با تأکيد بر اينکه در سال‌هاي اخير پليس ساختمان و دستگاه‌هاي نظارتي اجازه ساخت‌وساز غيرمجاز را به افراد نداده‌اند و اگر هم موردي بوده به‌صورت جدي با آن برخورد شده است


 در استان 

 معاون استاندار آذربايجان غربي:

افتتاح تصفيه‎خانه شهري مهاباد تا پايان سال 96

اروميه- يزدان پناه

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: پروژه‎هاي برج آبگير خط انتقال آب خام به تصفيه‎خانه و تصفيه‎خانه شهري مهاباد پايان سال 96 به بهره‎برداري مي‎رسند.

تقي کهوريان در جلسه شوراي فني با اشاره به اجراي پروژه هاي برج آبگير خط انتقال آب خام به تصفيه‎خانه و تصفيه‎خانه شهري مهاباد افزود: با توجه به اينکه تصفيه‎خانه اين شهر عمر بيش از 40 سال داشت، بايد ايستگاه جديدي را در اين منطقه راه‎اندازي مي‎کرديم که روند اجرايي آن از سال 94 شروع شده است.

وي ادامه داد: اين دو پروژه بيش از 70 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و تا کنون بيش از 100 ميليارد ريال براي آنها هزينه شده است که با توجه به اهميت پروژه ها بايد تا پايان سال 96 عمليات بهره‎برداري از اين پروژه‎ها آغاز شود.

کهوريان افزود: از اولويت هاي ديگر شوراي فني در سال جاري رسيدگي و حل مشکلات جاده‏هاي ارتباطي به ويژه نقاط حادثه خيز است که با جديت آن را پيگيري مي‏کنيم.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي اظهارداشت: رسيدگي به پروژه راههاي ارتباطي و اماکن ورزشي نيمه کاره شهرستان مهاباد نيز بايد ساماندهي شود و اگر اداره‏اي توان رسيدگي ندارد بايد پروژه را واگذار کند.

کهوريان با اشاره به مشکلات اجرايي 14 پروژه شهرستان مهاباد گفت: در هفته اول بعد از ماه مبارک رمضان هيات شوراي فني استان به مهاباد سفر مي‎کند تا از نزديک در جريان مشکلات قرار گيرد و حل مشکلات اين پروژه‎ها تسريع شود.وي با اشاره به مشکلات آب روستاهاي شهرستان مهاباد اضافه کرد: بهسازي پروژه آبرساني کشاورزي روستاهاي حوضه آبريز درياچه اروميه، مرکز غربالگري بيماران سرطاني بيمارستان امام خميني مهاباد از اولويتهاي اين شوراست و ادارات ذيربط براي تسهيل اين امر اقدامات لازم را انجام دهند.در اين جلسه درخصوص طرحهاي اجرايي مدرسه هشت کلاسه روستاي خورخوره، پروژه پوشش بتي کانال روستاي حاجي خوش مهاباد، کمربندي کاني صوفي رشيد، مرکز خدمات جامع سلامت شهري و مشکلات اجرايي اين طرحها بحث و بررسي شد.

معاون حقوقي، امور مجلس و استانهاي وزارت ارشاد:

حوزه فرهنگ نبايد ميدان بازي عناصر سياسي باشد

کرج - خاکپور

معاون حقوقي، امور مجلس و استانهاي وزارت ارشاد گفت: حوزه فرهنگ نبايد ميدان بازي عناصر سياسي باشد.

معاون حقوقي، امور مجلس و استانهاي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تأکيد بر اينکه بنا نداريم حوزه فرهنگ ميدان عرصه بازي عناصر سياسي باشد، گفت: در اين عرصه صرفاً بايد فعاليت‌هاي فرهنگي انجام شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز، سيدهادي حسيني در مراسم توديع و معارفه مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز که در سالن سيروس صابر اداره کل برگزار شد، بابيان اينکه هيچ فردي در استان البرز غريبه نيست، اين استان به سبب وجود اقوام و قوميت‌هاي فراوان توسط مقام معظم رهبري تحت عنوان ايران کوچک نام‌گذاري شده است، اظهار کرد: اميد است مديرکل جديد البرز را به نقطه مطلوبي در عرصه فرهنگ و هنر برساند.

وي با تأکيد بر اينکه بنا نداريم حوزه فرهنگ ميدان عرصه بازي عناصر سياسي باشد، افزود: در اين عرصه صرفاً بايد فعاليت‌هاي هنري و فرهنگي انجام پذيرد.

معاون معاون حقوقي، امور مجلس و استانهاي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح کرد: بايد به اين مهم نيز اشاره کرد که بدون شک توسعه مباني و زيرساخت‌هاي فرهنگي براي انتقال به نسل آينده ضروري است.

حسيني با اشاره به حماسه‌آفريني ملت ايران و شهروندان البرزي در عرصه انتخابات رياست جمهوري، گفت: فرهنگ کشور با همکاري همگاني اقشار مختلف و فعالان اين عرصه شکوفا خواهد شد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

بهره‌مندي 8000 مشترک برق آذربايجان غربي از پاداش‌ کاهش مصرف برق

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: 8000 مشترک برق در حوزه صنعتي و کشاورزي آذربايجان غربي با اعمال روشهاي مديريت بهينه مصرف از پاداش‌هاي کاهش مصرف برق بهره‌مند شدند.

اکبر حسن بگلو با اشاره به عملکرد شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي اظهار کرد: امسال به نسبت سال گذشته مصرف برق مشترکان 2.8 درصد رشد داشته است.وي افزود: اين افزايش مصرف نگراني‌هايي ايجاد کرده که شايد امسال سقف تعيين شده شرکت توانير در استان رعايت نشود که در چنين صورتي امکان وقوع خاموشي وجود دارد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: با توجه به اين نگراني ضرورت وجود دارد تا رسانه‌هاي مختلف شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي را در بهينه‌سازي و کنترل مصرف برق همراهي کنند تا در ايام پيک مصرف دچار خاموشي نشويم.حسن بگلو تصريح کرد: مديريت بهينه مصرف در همه طول سال به ويژه در دوران پيک مصرف کمک به کل صنعت برق و اقتصاد کشور به شمار مي‌آيد و در اين ميان 5 تا 7 هزار مگاوات برق براي مديريت مصرف پيک در کشور سرمايه‎گذاري مي‌شود در نتيجه اميدواريم با مشارکت مردم امسال مدر زمان پيک مصرف جدول خاموشي نداشته باشيم. مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: خوشبختانه تاکنون هيچ گونه خاموشي از بابت کمبود برق تجربه نکرده‌ايم گرچه قطعي‌هايي مقطعي براي انجام تعميرات اتفاق افتاده است.

حسن بگلو گفت: امسال مصرف ما نسبت به سال گذشته در حالي 2.8 درصد رشد داشته که رشد بار 11.5 درصد بوده است بنابراين لازم است مشترکين از تجهيزات کم‌مصرف استفاده کرده و کشاورزان اوج مصرفشان را به ساعات غيرپيک انتقال دهند.مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: از سال گذشته تعويض کنتور 11 هزار کنتور برق مشترکان در دستور کار اين شرکت بوده که 3000 مورد آن تاکنون انجام شده و مابقي آن امسال تعويض مي‌شود.

وي اظهار کرد: يکي از مهمترين دلايل کاهش تلفات انرژي تعداد انشعابات غيرمجاز است که با جدي شدن اجراي قانون ممنوعيت فروش به سکونتگاه‌هاي غيرمجاز سبب افزايش انشعابات غيرمجاز و افزايش تلفات انرژي شده است که اميدواريم با مصوبه جديد مجلس به زودي اين مشکل حل شود.حسن بگلو تصريح کرد: سال گذشته 197 مشترک صنعتي بالاي 200 کيلووات مصرف در مديريت مصرف بهينه برق با شرکت توزيع نيوري برق استان همکاري داشتند که مشمول پاداش شرکت شدند.

وي افزود: در همين مدت 7 هزار و 800 مشترک کشاورزي از بين 14 هزار مشترک نيز در مديريت مصرف با شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي همکاري داشتند و 600 ميليون تومان پاداش دريافت کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي